Jít si za svým

Napsala: littledragonflyson, Překlad: Gramud, AJ korekce: Daevin, CZ korekce: Filippa

Originál najdete zde

1

Ahoj, jmenuji se Spencer Carlinová. Jsem roztleskávačka. Hm, vím, co si myslíte… roztleskávačka rovná se kráva. No, obvykle byste měli pravdu, ale můj tým je jiný. Jo, je to pravda, jsem novou kapitánkou roztleskávaček King High. Kruci, celá škola je jiná, opravdu jiná, a jestli budete hodní, tak vám o tom všem povím.

Promiňte, nemáte tušení, o čem mluvím. Raději bych měla začít od začátku, vydržte se mnou a všechno se vyjasní…! Je to dlouhý příběh a já si hodlám dát na čas. Já vím, někdy rychle a tvrdě na věc může být dobré, ale… hm, myslím, že tohle mi už někdo říkal, ehm! Jo a budete si na to muset zvyknout. Čas od času jsem trochu poděs. Někdy dokážu být opravdová blondýna!

King High je vaše typická střední škola. Máte své typické party. Sportovce, podivíny, chytráky, ubožáky, vyvržence, vyhulence, skejťáky, emo a seznam pokračuje. Jo, nezapomeňme na roztleskávačky. Stejně jako v mnoha školách napříč zemí roztleskávačky vládnou škole. Když jsem byla prvačka, tak chtěly být všechny moje kamarádky v týmu. Aby k vám ženská populace vzhlížela a záviděla a aby po nich ta mužská toužila… fůj! Proč by každá dívka chtěla být předmětem vlhkých snů dospívajících kluků, nepobírám, ta myšlenka mě nutí zvracet. Každopádně to bylo v Ohiu. Když jsem přestoupila do L. A. na King High do druháku, tak mi to přišlo také tak. Ačkoliv hlavní roztleskávačka na King High byla ještě větší kráva, než u nás doma. Jestli je to vůbec možné!

Takže mě to přivádí k tématu již řečené hlavní roztleskávačky Stephanie Cooperové. Takže, ona nově definovala výraz kráva. Jejím jediným posláním v životě je mučit kohokoliv, koho považuje za 'neoblíbeného', veřejným ponižováním při každé příležitosti. Přiměla sportovce (množné číslo!) se kterými spala, aby mlátili kluky a má své zlé roztleskávačské posluhovačky, které dělají ze života peklo holkám . Představte si Blair Waldorfovou z Gossip Girl (pozn. fiktivní postava ze seriálu Gossip Girl)… a vynásobte to deseti a napíchejte steroidy. Prvotní zlo by se mělo učit od Stephanie, mohlo by mít větší šanci… Tak mě žalujte, že jsem vyrostla na Buffy…, co mohu říct, z Faith vlhnu!

Takže, vás slyším ptát se 'kam do toho všeho zapadáš?' No, z posledního komentáře vám nejspíš došlo, že jsem lesba a roztleskávačka… jo, jsem oxymoron! No co, jsem blondýna, ne hloupá!

Abych vám dala lepší představu o tom, co se stalo, tak si pojďme udělat výlet zpátky časem a navštívit mě jako druhačku (teď jsem v maturitním ročníku). Přestěhovala jsem se do L. A., když moji rodiče dostali novou práci a chtěli změnit prostředí. Můj táta je poradce mládeže. Je skvělý táta a vycházíme spolu opravdu dobře. Moje máma je chirurg v jedné z velkých nemocnic tady v L. A. Má šílené směny, ale když je doma, tak spolu vycházíme taky docela dobře.

S tím, že oba moji rodiče jsou tolik zaměstnaní, nejsou moc doma, takže trávím čas se svým bratrem Glenem. Jsme dvojčata. Blond vlasy a modré oči. Docela sexy, pokud to mohu říct za sebe.

Fůůj! Ne, ne můj bratr, chci říct, jako dvojčata jsme docela sexy, především když nahodíme Carlinovic šarm. Vždycky jsem nebyla tak sebejistá (nebo sexy!). Když jsem přestoupila, tak jsem byla hodně ve stínu mého slavného basketbalového bratra Glena. Rovnou postoupil do základní sestavy týmu King High a během týdne mu holky padaly k nohám a sportovci ho obdivovali takřka po homosexuálním způsobu se vším tím osaháváním a plácáním po zadku.

Jasně, zpátky ke mně, páč vím, že umíráte touhou zjistit…, jak se z mého plachého tichého malého staršího já stala super sexy roztleskávačka, jakou jsem dnes? Jasně! Dobře, uprostřed druháku se věci začaly měnit. V Ohiu jsem běhávala, takže jsem vždycky byla docela atleticky založená. Zjistila jsem, že se mé tělo mění z vytáhlého blond děcka, které dokázalo běžet jako o závod, ale padajícího při chůzi po chodbě, do vnadné blondýny, které začali kluci na chodbě padat k nohám. Z housenky v motýla, znáte to.

Nicméně to nebyla jediná věc, která se změnila. Jo, myslím, že víte, co přijde. Místo toho, abych se obávala času v šatnách, protože jsem se styděla kvůli svému klučičímu tělu, začala jsem se na to těšit, takže jsem mohla srovnávat své nové křivky s těmi, které měly ostatní dívky. No, tohle je to, co jsem si zprvu říkala! Trvalo mi trochu déle uvědomit si, že to co jsem dělala, nebyla jen vědecká studie…, věda mě nerozpálí jako tohle, to vám povím! Tak to přiznávám. Užívala jsem si okukování ostatních holek, zatímco se převlékaly. Nikdy jsem to samozřejmě nedělala okatě, Bože, kdyby si Stephanie jen myslela, že znáte někoho teplého, natož být teplý, tak by váš život na King High skončil! O tomhle vůbec nežertuji, ale více později… Ano, ve druháku jsem si uvědomila, že jsem lesba…, ale vím, že nejsem jediná… Rozhodně jsem nebyla jediná, co okukovala s očima pod kapucí ostatní holky. To je to, co mě přinutilo přemýšlet…, o tom znovu více později…

Tak jsem druhačka lesba, třebaže hodně utajená. Kde mě to zanechává v sociálních vrstvách? Když jsem se sem přestěhovala, tak mi chvilku trvalo, udělat si přátele, ale teď mám okruh dobrých přátel, pro které bych udělala cokoliv a vím, že by mi to oplatili. To je něco, co nemůže říct hodně lidí a přežití tady na King to dělá mnohem snazší.

Dovolte mi představit mou 'bandu'. Nejprve je tu Madison. Takže, většina lidí si myslí, že je buď zlá, děsivá mrcha nebo obojí. Já vím, že je to jen přetvářka, nechápejte mě špatně, umí se porvat s nejlepšími z nich, ale jakmile je vaší kamarádkou, je to na celý život.

Jednoho dne jsem kráčela po hodině chodbou a poslouchala svůj věrný iPod (jsem hudební coura a nedávala jsem pozor, když jsem byla poslána do vzduchu malou Hispánkou řítící se z jedné z učeben. Předtím jsem ji viděla a znala její jméno, byla to Madison a nebyla to holka, se kterou byste se měli zaplést. Byla jsem připravená omluvit se a vzít nohy na ramena, když jsem byla zastavena. Nejprve intenzivníma zelenýma očima…, OK, beru zpět…, nejprve velikostí výstřihu před sebou, když se sklonila, aby mi pomohla vstát, a pak těma intenzivníma zelenýma očima, ha! Hleděla mi přímo do očí a začala mluvit.

'Spencer, že' uculila se.

A s tím výstřihem a strachem o svůj život jsem málem zapomněla mluvit. 'Um, ano' podařilo se mi nějak vykvíknout.

'Chodíš se mnou na tělák.'

'Umm, ano' mnohem výřečnější Spencer!

'No, viděla jsem tě běhat, takže kdybych ti chtěla nakopat zadek, tak bych tě nejspíš stejně nedohonila. Co kdybych ti pomohla sebrat všechny tyhle krámy, který jsi upustila, a šly bychom na nádvoří na oběd?' A tak se zrodilo krásné přátelství. Ukázalo se, že se vyřítila z hodiny matiky potom, co 'idiot učitel', dle jejích slov, jí pověděl, že bude stažena z týmu roztleskávaček, jestli se její známky nezlepší. Madison se narodila, aby tančila a roztleskávání bylo nejblíže tomu, aby mohla dělat svou vášeň, takže stáhnout ji, by bylo zničující. Ke smíru jsem se dobrovolně přihlásila k tomu, že ji budu doučovat, ano, jsem krásná a chytrá a přicházel jeden úspěch za druhým…

Pokud je Madison tou děsivou, tak Kyla Woodsová je tou, kterou by měli pojmenovat starostlivým medvídkem. Je prostě tak zatraceně milá! Ne v tom předstíraném, odporném způsobu, jako hodně středoškolských holek. Tahle krásná tmavovlasá holka se světle hnědýma očima se opravdu stará o každého…, podivíny, ubožáky…, prostě všechny. Pokud máte potíže a Kyla může pomoc, tak pomůže. Kromě toho, že je super milá, má ve škole velmi dobré konexe. Tohle je většinou kvůli laskavostem, které učinila pro druhé. Vždycky zná někoho, kdo vám může sehnat cokoliv, co potřebujete nebo udělat cokoliv, co potřebujete udělat…, je to po čertech užitečná holka, abyste věděli, nemluvě o termínu BFF (pozn. nejlepší kamarádka navždy). Je taky nechutně bohatá, i když to není moc známo. Její táta je velký zvíře v hudebním průmyslu. Vráží spoustu času a peněz do svého super počítače. Další důvod, proč se hodí, mít ji poblíž… pozdní vrácení vypůjčeného DVD…, pokuta smazána…, představa odpoledne mimo školu…, spuštění požárního poplachu…, je to dobře, že je poměrně poctivá, jinak by měl okolní svět sakra hodně potíží.

Kyla byla požádána, aby mě můj první den provedla a protože je hodná holka, tak mě vzala pod svá křídla a od té doby pod nimi jsem. Kyla a Madison se už kamarádily kvůli nějakému obchodování s dvdéčky, které prováděly ve škole. Říká se, že Madison může sehnat jakékoliv porno, které se vám líbí, pokud je to samozřejmě legální, což vede ke spoustě objednávek a odtud k hromadě laskavostí patřících nepřímo Kyle, která je královnou stahování a pravděpodobně trochu bláznivější, než by jí většina lidí připisovala, což je důvod, proč využívá Madison, jako svého bílého koně. Kyla je taky dost sexy, ačkoliv si to neuvědomuje. Má spoustu kluků, co jsou do ní zabouchnutí a vsadím se, že víc než pár holek!

Seznamte se s Austin, 180 centimetrovým nebem. No, když jsme se poprvé potkaly, tak jsem do ní byla poblázněná, ale teď jsme si jen opravdu blízké. Nevím, co to bylo s našimi rodiči a klučičími jmény…, nejspíš jen měli moc práce, než aby vybrali nové jméno, pokud by to byla holka, což by mě nepřekvapilo. Jé, promiňte, vy chcete vědět, co je na Austin tak nebeského! Samozřejmě, že chcete…, vsadím se, že tohle čtete a doufáte, že tu bude trochu akce mládeži nepřístupno, že? Nadržení jako čert…, dočkáte se děcka…, dočkáte. Trpělivost růže přináší. Bůh ví, že vím, že je to pravda!

OK, zatímco Madison je čirý sex, Kyla je holka odvedle a já jsem typická fajnová blondýna, tak je těžké popsat Austin. Má dlouhé rudé vlasy, bledou pleť, plné růžové rty a pronikavé šedé oči. Jeden pohled, když jsem ji poprvé uviděla v jejích běžeckých šortkách a byla jsem celá pryč. Kdybych nevěděla, že jsem lesba dříve, než jsem ji potkala, tak pak už určitě ano! A když se předklonila, aby se protáhla, upřímně jsem se přímo tam skoro udělala. Na chvíli byla podkladem pro mé fantazie, dokud jsem ji nepoznala a pak to bylo prostě trochu divný… mmmm… Jo, promiňte, trochu jsem se zasnila! Austin se mnou byla ve druháku v běžeckém týmu. Poznaly jsme se, když jsme na našich tréninkových bězích měly vždycky před ostatními náskok a navzájem jsme se hecovaly. Došlo to až k bodu, kdy jsme běžely naplno, abychom si mohly dobře povídat, když jsme se vrátily ke skříňkám, bez jakéhokoliv vyrušování.

Zjistily jsme, že toho máme hodně společného, od běhání, přes podobné napůl nepřítomné, ale milující rodiče a podobný hudební vkus. Líbí se mi většina hudebních stylů včetně starších věcí z 60. a 70. let. Ukázalo se, že má úžasnou sbírku rocku ze 70. let, takže nás spojily pěkné hudební dýchánky u ní v domě, no, říkám dům, ve skutečnosti panské sídlo, oba její rodiče jsou právníci a plně vytížení. Děláme tam ty nejlepší večírky. Přísně jen pro zvané a udržujeme to docela v tajnosti, ale jsou legendární mezi těmi, kteří je znají. Taky je úžasná kytaristka…, já vím, mohla by být ještě víc sexy? Měli byste se seznámit s její sestrou, ale to je opět jiný příběh!

Pátou, ale nezanedbatelnou členkou našeho gangu, je Addison. Addy, jak ji říkáme, je tak trochu velká neznámá. Ne pro ty, kteří ji znají, ale věřte mi, že je zapotřebí dost na to, prolomit její zdi. Jakmile budete uvnitř, tak pochopíte proč. Addy je kurevsky nádherná, hnědé vlasy, zelené oči, zabijácké tělo a nohy, pro které se umírá. Je známá tím, že je trochu samotářka, a přesto, že dobře vypadá a má peníze, tak netráví čas s 'oblíbenými'. Má úžasný vkus, který je její vlastní. Nosí sukně, blůzy a obvykle navrch toho všeho sexy kravatu, boty od Mary Jane, ale pokud máme ten den opravdu štěstí, tak ošukej mě boty… Představte si katolickou školačku, bez katolictví a kostkovaného vzoru na sukni!

Tak tohle je moje banda a vydaly jsme se změnit svět. No, začněme s King High…

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ...autor stránek
petrSF

Zpět na hlavní stranu