Festival fantazie 2011 aneb propagace musí být

Napsal: petrSF

Jelikož se těch úžasných 11 dní strávených mimo všední realitu ve společnosti cca 2500 spřízněných duší dá těžko popsat, musejí se zažít (jakkoliv klišovitě to zní), nabízím vám místo klasické reportáže několik střípků z festivalové mozaiky, které se týkají našeho oblíbeného seriálu a zdejších povídek a mohly by vás zajímat.

Motýlci a Ďolíček, 1. část

Na Evu, která si opět připravila bojovku o nové kapitoly své megapopulární povídky, jsem narazil hned po jejím příjezdu první den večer. Pomohl jsem s nastěhováním krabic do prodejny Fan Base, ale pak už jsem se musel opět přesunout do místnosti seriálové programové linie jménem SeriesCon, který mám na Festivalech fantazie na starosti. K předání nových kapitol mimo soutěž tedy ihned nedošlo. Něco po půlnoci mi proto došla smska "Kde tě mám? Čeká na tebe Pošťáček =D" :-) Obratem jsem se informoval, kde se Eva momentálně nachází (v přilehlém baru) a bleskurychle tím směrem vyrazil. Jelikož jste už ty nové kapitoly také četli, pochopíte, proč jsem byl po přečtení poněkud zaražený a začal na vedle sedící autorku dělat smutné oči a navrhovat, jestli by ty proudy slz (výborně napsané, o tom žádná) nešly změnit na obvyklé motýlkování a ďolíčkování. Pokračoval jsem v tom i po zbytek festivalu, když jsem měl možnost si přečíst další dvě a půl kapitoly dopředu. Bohužel jsem úspěšný nebyl, takže se nedá nic dělat, alespoň nebude kapesníkům v mém šuplíku smutno a naplní své životní poslání ;-)

Glee!

Ze seriálů dostal letos v rámci SeriesConu suverénně největší prostor středoškolský muzikálový hit Glee, který vám vřele doporučuju, pokud na něj už tedy nekoukáte, a to především kvůli písničkám a moc hezké, i když zatím smutné, lesbické zápletce, kdy si během 2. série jedna z hlavních postav uvědomí, že je na holky a je zamilovaná do spoluroztleskávačky. Kvůli Glee se také část fanoušků příhodně oblékla. Úžasná Antrey nám nechala udělat podobná trička, jaká měly postavy v seriálu, když zpívaly písničku "Born This Way", tj. bílé tričko s velkým nápisem, který daného člověka charakterizuje, ale normálně by si ho na tričko nedal. Při výběru nápisu jsem ani na okamžik nezaváhal a nechal si udělat tričko s "LOVES LESBIANS" (Má rád lesbičky), ve kterém jsem pak po většinu festivalu chodil a přednášel :-) Aby nevzniklo nedorozumění (viď, Evičko? ;-)), není to myšleno "tím" způsobem, ale čistě platonickým, podporujícím a obdivným způsobem :-)


Glee Party a fenomén letošního FF - "Born This Way" trička

Top 10 seriálových G/L scén

První pátek a sobotu odpoledne a večer byl celý seriálový program věnovaný G/L tématice, došlo například na představení seriálu The L Word a South of Nowhere se objevil v přednášce "Top 10 G/L seriálových scén", kam se dostala scéna "Paula načapá Spashley a vyvádí Ashley za vlasy z domu".

Nepochopená propagace

V sobotu měl kamarád Porty přednášku "Proč se mi líbí petrSF?", při které jsem se pokusil zapropagovat webseriály Out With Dad a Anyone But me, které se budou s mým překladem objevovat na populárním serveru videačesky.cz. Publikum bylo bohužel zrovna naladěné na veselou notu, takže vážně míněná lesbická romantika na úrodnou půdu moc nepadla, ale nebyl všem dnům konec a vznikl alespoň jeden vtípek: serveru videačesky.cz se po zbytek festivalu říkalo lesbičkyčesky.cz :-)

Motýlci a Ďolíček, 2. část

První z Eviných obálek určených pro účastníky bojové hry o nové kapitoly Pošťáka našla svého majitele naprosto nečekaným způsobem. Ráno jsem potkal Sky, která se na mě obrátila s dotazem, že mám prý vědět něco o nějaké obálce, kterou má přivézt pro kamaráda, který se nechal ke zdejším povídkám zlákat mým čtením na minulém festivalu. S úsměvem jsem odpověděl: "Jasně, jdi za Evičkou, to je její bojovka", na což Sky reagovala, že by šla, ale nezná ji. Sranda je, že Sky přitom Evu moc dobře zná, ale vůbec netušila, že jde o ni, takže jí chvíli trvalo, než jí během následující konverzace docvaklo, že jde o "naší Evičku" :-) Později (když jsem musel Sky v průběhu dne několikrát připomínat heslo "Ďolíček", protože ho neustále zapomínala ;-)) jsme si společně Evu našli a její šokovaný výraz z toho, kdo po ní obálku chce, byl k nezaplacení :-)

Bojujeme za South of Nowhere

Draky, která pracuje na Primě, měla už tradiční představovačku nových seriálů, které budou vysílat. Jelikož jsem seděl uprostřed malé SON armády (z každé strany jedna fanynka ;-)), už před začátkem jsem zavelel: "Zabojujem za SON!" A tak se také stalo. Když přišla řeč na TLW, který od srpna poběží na Prima Love, vedle sedící crazy.witch vystřelila ruku a zeptala se, co ostatní podobné seriály "jako Queer as Folk nebo třeba... South of Nowhere". V sále se následně ozval vědoucí smích, takže minimálně někdo z přítomných tušil, která bije ;-) Draky odvětila, že QaF by asi obyčejní diváci neskousli a u ostatních seriálů se uvidí, jak si povede TLW. Takže pokud víte o někom, kdo má doma televizní lidoměr, ať se kouká dívat! :-) Následně jsem se přihlásil s doplňujícím dotazem, zda by případně nepomohla přesvědčovací emailová, facebooková či twitterová kampaň. Odpověď: Vzhledem k tomu, že Prima Love má nakoupené pořady na dlouho dopředu, tak v současné chvíli kampaň smysl nemá, každopádně o South of Nowhere se na Primě ví ;-)

Motýlci a Ďolíček, 3. část

Čest něžného pohlaví v bojové hře zachránila v druhé části festivalu dorazivší moren, která si u Evy vyzvedla druhou obálku a za osobní vyzvednutí se dočkala i bonusu ;-)

Anyone But Me napodruhé

Nepříliš úspěšnou sobotní webseriálovou propagací jsem se nedal odradit a zkusil jsem to znovu ve čtvrtek dopoledne, kdy bylo na programu komentované promítání prvních sedmi dílů Anyone But Me. Tentokrát to dopadlo mnohem lépe, z promítání nikdo neodešel a smích se ozýval jen na správných místech :-) A líbilo se to i BugHer0vi, šéfovi videačesky.cz, i když návrh na přejmenování svého serveru (viz výše) z nějakého důvodu odmítl ;-)

Lesbická ikona Gabrielle Christian

Ve čtvrtek ve dvě odpoledne přišel na řadu vrchol festivalu v podobě mé přednášky o Gaby ;-D Přestože jsem z toho byl od rána trošku (respektive hodně) nervózní, při přednášce ze mě nervozita spadla a moc jsem si to užil. Posluchači doufám taky :-) V podstatě jsem hodinu básnil o tom, jak je Gaby úžasná, hodná a vůbec, a doplňoval to vtipnými videoukázkami, které vám v případě zájmu můžu někam nahodit. Každopádně se vyplatila masivní letáková kampaň (prostory festivalu jsem v předešlých dnech oblepil asi dvaceti propagačními plakáty), protože půlka téměř zaplněné místnosti přišla, aniž by tušila, kdo to Gaby je, což je prostě paráda. Po přednášce se ještě promítala pilotní dvojepizoda SON, po které se ukázalo, že propagační účel přednášky a promítání byl splněn na jedničku, protože se přede mnou vytvořila menší fronta slečen, které seriál dosud neznaly a moc po něm toužily. Tak se mi to líbí :-)


Gaby to na velkém plátně slušelo :-)

Lesbický Twilight a jiné fanficy

V pátek ve dvě jsem opět četl Spashley povídky, tentokrát v rámci TwilightConu, takže znovu došlo na Spashley Twilight doplněný výběrem scén s oblíbeným úchylným pavoukem Josém ze Strastí dospívání. Posluchači, kterých se sešla plná místnost, se bavili, přestože většina přítomných opět netušila, kdo Spashley jsou, a protože jsem skončil pár minut před vypršením přidělené hodiny, zkoukli jsme i dvě pěkná Spashley music videa odměněná nakonec potleskem. Po skončení začaly k mé radosti opět padat dotazy, kde se dají povídky a seriál najít :-)

Seriálové znělky, jak je neznáte

Vzápětí měla v SeriesConu skvělý pořad Eva, která přeplněnému sálu pouštěla upravené seriálové znělky - například znělka Fringe ve stylu Firefly či znělka Lost ve stylu Pobřežní hlídky a podobně. Super to bylo.

UFOlněte se, prosím

Draky obohacovala průběh festivalu vynikajícími pravidelnými pořady "UFOlněte se, prosím", což, jak asi tušíte z názvu, byly talk show v krausovském stylu, ve kterých zpovídala vybrané fanoušky. Mě si odchytla ve čtvrtek při cestě na kutě (tj. po 3. nočněranní hodině ;-)) s nabídkou na post posledního hosta v posledním pořadu. Zpovídat mě chtěla ohledně překládání lesbických fanouškovských povídek a tak podobně, takže jsem zavětřil možnost další propagace a po nabídce bez váhání skočil. Na vlastní talk show přišla řada v pátek večer a Draky mě naštěstí šetřila (abych prý přišel i příště), i když došlo i na dotaz, proč odmítám placené překlady pro Primu a místo toho zadarmo překládám fanouškovské povídky. Protože mě to víc baví, ale když Prima koupí správný seriál (mrk, mrk), rád přeložím zase i něco za peníze, odvětil jsem ;-)


Na zpovědní židli v "UFOlněte se, prosím"

Motýlci a Ďolíček, 4. část

V sobotu Eva ke své radosti udala i poslední připravenou obálku a to mikimu :-)

Out With Dad napodruhé

V předposlední den festivalu došlo i na opětovný pokus o webseriálovou propagaci číslo 2. Překladatelský tým z videačesky.cz měl dvouhodinovou besedu s fanoušky, v níž se dostalo i na puštění upoutávky na Out With Dad, který se rychle stal mým nejoblíbenějším webseriálem vůbec a čím víckrát ho při dolaďování překladu vidím, tím víc se mi líbí. Diváci trailer spořádaně zhlédli a po jeho konci dokonce zatleskali, takže napodruhé opět úspěch, ha! :-) Uvidíme, jak si webseriál povede na samotném populárním serveru, až bude nahozen. Mělo by k tomu dojít v průběhu prázdnin.


Při propagaci je nutné používat nejsilnější zbraně, Out With Dad začíná zkušebním polibkem dvou nejlepších kamarádek, tak šup s ním na plátno :-) Okamžiky předcházející objevení té fotky a reakci na ni můžete zkouknout na samém konci třetího videa tady.

A to je ode mě z letošní festivalové mozaiky vše. Kromě přednášek se chodilo do kina, hrály se deskovky a videohry, kecalo se, pily se kyblíky (v mém případě kofola a energeťáky ;-)) a tak vůbec. Spát týden a půl čtyři hodiny denně sice bylo vyčerpávající a následná dovolená na opětovné nabrání sil byla v mém případě nutností, ale stálo to za to a hned bych si to dopřál zase! :-)


autor stránek
petrSF

Zpět na hlavní stranu