Hledání příběhu

Napsala: Oi.Blondie, Překlad: Gramud, Korekce: filippa

Originál najdete zde.

| 1-22 | 23-44 |

Kapitola 1 – Proč já?!

„Proč já?!“ Vstane frustrovaná blondýna, pohodí rukama ve vzduchu a ihned si je dá v bok.

„Protože jsi naše nejschopnější nová spisovatelka, jsi ve stejném věku jako ona, nemáš v tuhle chvíli žádné další závazky, a protože jsem to řekl.“ Její šéf střelil dívčiným směrem široký úsměv.

„Jsem potrestaná, protože jsem nadaná, je mi 21 a jsem nezadaná?“

„Jestli se na to díváš takhle, tak myslím, že jo! Hele, je to jen na pár měsíců a je to jediný způsob, jak můžeme získat naše interview. Její manažer říká, že si časově nemůže dovolit letět sem, zatímco je na turné, takže budeme muset jet za ní.“

„Ale ona je děsná primadona.“

„Údajně.“

„Ale, no tak, Jamesi! Všichni víme, že je. Když s ní minulý rok dělalo 'Hello' interview, tak kvůli jejím požadavkům téměř přišlo na mizinu a chudák ten novinář dal kvůli stresu výpověď!“ Vrátila se na své místo před stůl naproti svému šéfovi, přehodila si nohu přes nohu a opřela se snažíc se uklidnit, než dopadne stejně jako ten poslíček.

„To bylo jednou a všechno jsou to klepy. Tohle je tvoje šance dovědět se o skutečné Ashley Daviesové, holce za hudbou, člověkem za hlasem, duší za psaním,…“

„… rozmazleným spratkem za primadonou?“ Skočí do toho.

„Musím prosit, Spencer?“

„Ano.“ Blondýnka na svého šéfa zvedla obočí a čekala na jeho odpověď. Sledovala, jak odstrčil svou židli, padnul na kolena a připlazil se k ní. S rukama sepjatýma k sobě a očima pevně zavřenýma, začal prosit.

„Spencer, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, udělej to pro mě. Když ne pro mě, tak pro časopis, když ne pro časopis, tak to udělej pro svou rodinu, když ne pro Carlinovu skupinu, tak to udělej pro všechny její fanoušky, kteří chtějí vědět pravdu a budou číst každé slovo, co o jejich oblíbené hvězdičce napíšeš“ otevřel jedno oko, aby zjistil, zda to zabralo. Viděl, že Spencer nezměnila výraz, tak se pokusil o jiný přístup. Vstal a posadil se před ni na okraj stolu.

„Všechny náhrady placené, cestování první třídou, nejlepší hotely a zvláštní odměna, jakmile bude práce odvedena a v tisku.“ Na jejím obličeji se nakonec roztáhnul široký úšklebek a James věděl, že vyhrál.

„Fajn, přihoď nějaké kapesné a jsme dohodnuti. Páč holka chce mít něco pěknýho na sebe, když bude dělat interview s TOU Ashley Daviesovou!“

Po vítězné bitvě se svým šéfem Spencer opustila sídlo časopisu a vydala se domů, aby si zabalila na cestu. Měla odjet hned následující ráno a být pryč tak dlouho, jak dlouho jí bude trvat udělat dostatečný průzkum a interview pro slušný příběh, aby ho předložila. Nebo tak dlouho, jak dlouho snese rockovou hvězdnou princeznu – to by mohl být velmi krátký výlet.


Co si zabalíte na pracovní dovolenou, kde vše, co budete dělat, je cestovat s nějakou arogantní zpěvačkou, chodit na koncerty, dělat s ní chvilku rozhovor, a pak se vrátíte na svou základnu a napíšete cokoliv, co jste zjistila?

Co třeba roubík… zahihňala se tiše Spencer sama pro sebe a rozhodla se vzít si základní věci. Džínsy, trička, několik kratších sukní, pár oblíbených mikin, něco na sebe, kdyby měla možnost jít ven a samozřejmě pár otlučených a ošoupaných červených Conversek.

Spencer měla docela průměrný život. Měla slušné zaměstnání, pracovala jako novinářka pro americký oblíbený časopis celebrit, „The Fame“, pracovní doba byla dlouhá a plat by nikdy nebyl dostatečný, ale zkušenost, kterou získávala pro svůj život, byla k nezaplacení. Po práci by se vrátila do svého dvoupokojového bytu a doma by byla uvítána vůní něčeho lahodného, co by pro ni uvařila Carmen, její spolubydlící. Večery by trávily odpočíváním, sledováním televize a mluvením o jejich dnu, dokud by se jedna z nich neodporoučela a nešla do postele. Pak by to druhý den začalo nanovo.

Víkendy se moc nelišily, kromě nedělí, které trávila s matkou a nejdražším otcem. Spencer a její starší bratr Glen se tam vždycky obávali zastavit na rituální nedělní oběd, vzhledem k tomu, že se jejich mámě, Paule, obvykle podařilo jednoho z nich otravovat, ale oni se ji naučili nevnímat a užívat si tátovy vrcholné kulinářské dovednosti.

Sakra! Musím říct Glenovi, že tam příštích pár týdnů nepůjdu. Nebude šťastný… ani mí rodiče. K čertu s tebou, Ashley Daviesová!

Spencer se rozhodla zatnout zuby a ihned zavolat svým rodičům a připravit něco k večeři pro sebe a Carmen.

Crr Crr… Crr Crr…

„Haló, dům Carlinových.“

„Ahoj, tati, jak je?“ Spencer se začala prohrabovat mrazákem hledajíc inspiraci.

„Ahoj, Spence, no to je milé překvapení!“

„Jo, no, možná za chvíli nebude.“ Narazila na dvě jídla do mikrovlnky a naštěstí to byly v téhle domácnosti oblíbené – Makarony se sýrem.

„Nemůžeš v neděli přijet. Jé, Spence, tvoje máma bude tak zklamaná.“

„Ehm, jo, ohledně téhle neděle…“ Spencer propíchala jídla vidličkou a hodila je do mikrovlnky, „…musím jet za prací, mohla by to být zadýl.“

„Definuj 'zadýl'.“

„Za pár měsíců… nemůžu se z toho vykroutit, zkusila jsem to. James mě požádal, abych byla kolem té Daviesovic kočky a snažila se z ní získat šťavnatý příběh, zatímco bude na turné. Promiň, tati, nechci jet.“ Spencer čekala na odpověď, která trvala snad věčnost. Nakonec, si Arthur Carlin po telefonu těžce povzdechl a své dceři odpověděl.

„Chceš, abych to řekl tvojí mámě a Glenovi?“ Spencer se usmála do telefonu, můj táta je nejlepší.

„Tati, jsi nejlepší. Hodně štěstí!“

„Díky za starost, Spence, užij si cestu, dávej na sebe pozor a pokus se nezabít tu primadonu.“ S tím položil telefon a nechal blondýnu se pro sebe znovu zahihňat, věděla jsem, že je primadona!

Krátce na to prošla dveřmi Carmen a smála se Spenceřině snaze vařit, i když ocenila ten nápad a začal jejich večerní stereotyp, dokud nebyl přerušen Spenceřiným telefonem, na který obdržela textovku od Glena.

Spencer, ty zbabělče, oficiálně tě nenávidím. S láskou, Glen x

Věř mi, raději bych mámin povyk, než Ashleyiny požadavky! S x

Mladší sourozenec zahnal vlnu úzkosti a snažil se být nadšený ze svého velkého příběhu. Fakt se snažila. Fakt, fakt se snažila. Jediné, co si mohla pomyslet, bylo, můj podělanej život.


Kapitola 2 – Carmen, Bentley a řvaní

„Spencer vylez z auta… přestaň předstírat, že pořád spíš, nebo že jsi mrtvá, nebo že zoufale potřebuješ lékařskou péči. Dospěj, slečinko a vylez z AUTA!“ Spencer otočila hlavou tváří ke svému pronásledovateli a našpulila rty.

„Tenhle obličej na mě neplatí, Carlinová. Nech svých záludností.“ Carmen si rozepnula pás a pak Spenceřin a přešla ke dveřím spolujezdce, otevřela je dokořán a pokoušela se zvednout svou spolubydlící ze sedadla.

„Přestaň být tak trapná! Urgh, Spence, prosím, přestaň být tak šíleně těžká, nedokážu, jé, pozor na…“ BUM „…hlavu.“

„No, můžu cestovat s otřesem mozku, deprimovaná. Vezmi mě domů.“ Spencer se sladce usmála, zatímco si na hlavě jemně mnula místo, které se právě střetlo s rámem auta.

„Carmen, je moc milé, že jsi ochotná nést Spence do New Yorku, ale k tomu je letadlo.“ Objevil se ze svého auta James a šel se pozdravit s těma dvěma děvčaty, zatímco Spencer seskočila z Carmeniny náruče.

„Kámo, můžeš ji dostat na letiště, nemyslím si, že mám na to sílu!“ James se zasmál, a pak obrátil svou pozornost k blondýně.

„Á, holčička je nervózní ze setkání s velkou-zlou, mrňavou-drobnou, zpěvačkou?“

„Vtipný.“ Řekla Spencer s kamennou tváří. „Prostě se na to vůbec netěším! Slyšela jsem o téhle ženské takové hrůzostrašné příběhy a slyšela jsem asi dvě její písničky a to jen proto, že je přes léto hrálo rádio nonstop!“

„Jé, líbí se mi 'Prosím, neopouštěj mě'“ ozve se Carmen.

„Jo, mně taky, ale mám, jen tak mimochodem, raději 'Krásná, hříšná, bohatá'“ odvětí James.

„Jo, ale Ashley tak zřídka ukazuje citlivou stránku, tak trochu nic pro mě, abych byla upřímná.“

„Rozhodně je moc dobrá v sexy, nestoudných písničkách, rozhodně se tím zabývá. Slyšela jsi, že chtěla napsat pár songů pro Lady Gagu?“

„Vlastně jsem slyšela, že se o tom zmínili v rádiu, myslím, že by to mohlo být dobré.“ Spencer se na ty dva nevěřícně dívala. Zavrtěla hlavou a začala vytahovat svá zavazadla z kufru. Když skončila, tak si stoupla stranou a snažila se získat jejich pozornost.

„Ehm…“

„…chtěla jsem se na ni jít podívat, když hrála v Ohiu, ale bylo až moc rychle vyprodáno.“

„Ehmmm…“

„Dostal jsem lístky, bylo to úžasné, měla by ses na ni jít podívat příště, až bude hrát. Naživo je mnohem lepší.“

„Ehm-zatraceně-hm!!“ Ashleyiny fanoušci se podívali na znuděnou Spencer a oba se lehce začervenali.

„To je lepší. Můžu teď jít ke svému letu, prosím? Nemyslím si, že zvládnu být za trest s vámi dvěma vrkajícíma mnohem déle.“

S tím šli všichni na letiště a začali se loučit. Když se Spencer chystala projít sekcí 'Pouze cestující', tak za sebou zaslechla rychlé kroky a Jamese, volajícího její jméno.

„Co je? Už ti chybím?!“

„Ha. Ha. Ne, málem jsem ti zapomněl dát tohle“ podal jí její nový iPod, „jsou v něm nahrány Ashleyiny písničky. Po donucení tě tohle udělat, jsem pochopil, že nejsi její fanynka, a tak jsi neslyšela její písně. Což by královsky naštvalo ledovou královnu!“ Spencer vzhlédla na svého šéfa a zářivě se usmála.

„Děkuji. Můžu si ho nechat?“ James přikývnul.

„Můžu vymazat všechny ty písničky a dát do něj nějakou skutečnou hudbu?“

„Až po tom, co tahle sága skončí!“ Šla ho ještě jednou obejmout, a pak zmizela v bráně.


Spencer se usadila do svého sedadla luxusní první třídy a rozhodla se zabít hodinu a půl letu posloucháním iPodu. Vytáhla malý přístroj ze svého pouzdra, strčila si špunty do uší a pustila náhodné přehrávání.

Byla příjemně překvapená, když hudba začala hrát a nepřimělo to krvácet její uši. Ashley Daviesová vlastně uměla zpívat, James a Carmen měli pravdu. Avšak to neznamená, že není kráva, pomyslela si Spencer.

Poslouchala Ashleyin chraplavý hlas zpívat možná dvě písničky a začala si zvykat na její styl, začalo se jí to líbit, troufá si říct, když začne zpívat mužský hlas. Blondýna shlédla na svůj iPod a četla informace k písni:

Mohl jsi být šťastný.

Snow Patrol

Spencer, to napsala Ashley.

James musel vědět, že bude zmatená! Ta píseň byla tak odlišná od všeho, co Ashley zpívala. Tahle píseň vyjadřovala emoce, zranitelnost - nebušil v ní buben. Mladá novinářka našla seznam písní, které Ashley napsala jiným lidem a brzy zjistila, že je tímto jemnějším žánrem unešená.

Když letadlo přistávalo, tak se cítila mnohem jistější, žena, která dokázala napsat takový doják, nemohla být tak zlá, jak všichni říkali, no, možná ne tak zlá – nepochybně. Zvedla své tašky a šla směrem k těžkému úkolu. Tmavovlasý řidič držel cedulku, na které bylo napsané: To jsem já… o nic nejde.

Auto bylo jako z filmu! Bylo ji pomoženo dozadu titanově šedého Bentley Conctinental GT, zatímco její zavazadlo bylo uloženo do kufru. Jé, tohle vůbec není špatné, rozhodně o tom musím později říct tátovi po telefonu! Řidič řekl, že cesta do hotelu bude trvat asi dvacet minut, tak využila času a dál poslouchala hudbu.

Čas uběhl rychle a než se nadála, její kufry byly odneseny do jejího pokoje. Jakmile si vybalila, tak si lehla na postel a rozhodla se ohlásit se Carmen a své rodině.

„Už jsi potkala to zvíře?“ Zeptala se vzrušeně Carmen.

„Ještě ne, Carm a nedělej si starosti, jsem v pořádku, díky za optání!“

„Promiň, ale není to ta nejtěžší cesta na světě, myslela jsem si, že budeš v pořádku. Takže, kdy se s ní setkáš?“

„To ještě nevím, viděla jsem nějakýho chlápka se sluchátkem, co pobíhal chodbou a vypadal víc než vystresovaně, takže hádám, že je v tomhle hotelu taky. Myslím, že její manažer za mnou brzy přijde, abychom se spolu rychle domluvili.“

„Bezva, zavolej mi hned potom, ju?“

„Samozřejmě. Chceš taky pramínek jejích vlasů?“

„Zmlkni, bloncko! Vypadá to, jako že budeš trávit čas s TOU Ashley Daviesovou…“

„Carm, mám tě ráda, ale svoje hvězdný manýry si dělej jinde, musím zavolat dalším lidem!“

S tím položila telefon a vytočila číslo domů, kde byla konverzace hodně podobná. Krátce na to se ozvalo jemné zaklepání na dveře. Spencer otevřela dveře a uviděla před sebou stát ženu, se sluchátky na dlouhých tmavě hnědých kadeřích a s uhlazenou ofinou rámující její čokoládové oči. Nemohla být o moc mladší, než Spencer, možná dokonce stejného věku. Natáhla ke Spencer ruku, aby si s ní potřásla a představila se.

„Zdravím, slečno Carlinová, jsem Ashleyina manažerka Kyla.“

„Zdravím, ráda vás poznávám. Takže jaký je plán?“ Než se Kyla na tu blondýnu podívala, tak si povzdechla.

„Naučíte se rychle, že pokud jde o Ashley, tak plán je irelevantní, dokud jí to vyhovuje. Takže je mi líto, ale budete muset se mnou chodit kolem a využít času s ní, kdykoliv dokáže nějaký vyšetřit.“

Spencer jen přikývla, když hlas přerušil ticho.

„KYLO! Kde je moje voda!? Chceš, abych tu umřela žízní?!“ Její hlas byl chraplavý a dost hluboký, přesně jako hlas, který Spencer zpíval v letadle.

„Omlouvám se, Spencer, musím běžet.“ Když Kyla kráčela chodbou, bylo slyšet její omlouvání hvězdičce, a pak se dala do běhu a zapadla do výtahu.

Takže to nejsou jen fámy… a takhle to začíná.


Kapitola 3 – Sexy nezbedná mrcha Daviesová

Potom, co Kyla svižně vyletěla z jejího pokoje, se Spencer začala rychle nudit. Co měla se svým časem dělat, když Ashley nebyla pro rozhovor k mání? Blondýna měla pocit, že už začíná být vtažena do Daviesovic světa, kde záleželo jen na Daviesové a všichni ostatní okolo ní museli jen pracovat. Do hajzlu s tím! Pomyslela si, zatímco popadla svůj telefon, skočila do Concersek a vydala se k hotelovému baru.

Spencer si prohlédla ohromnou nabídku kávy, kterou bar nabízel a nakonec se rozhodla pro americkou kávu a čokoládový muffin. Objednala si a našla si malou pohovku u okna. Ráda sledovala lidi. Ostatní lidé vždycky vedli mnohem zajímavější životy, než ona a tak bylo logické, že ji to táhlo k novinařině. Dramata celebrit byla vždycky zábavná a práce ji nikdy nepřišla nudná, ale věděla, že tohle není to, o čem navždy chtěla psát. Ne, Spencer měla velké plány stát se světově proslulou, žurnalistkou novin, která vždycky dostane velkou kupu významných záležitostí, ale aby toho dosáhla, musela hrát milou ke královně mrše a snažit se o ní zjistit něco, co je hodné tisku.

Crr Crr… Crr Crr…

Bez rozpoznání čísla Spencer otevřela telefon a odpověděla, čekajíc, až zjistí, kdo získal její číslo.

„…Haló?“

„Ahoj, Spence, tady Kyla. Ashley tu vyvádí kvůli svýmu dnešnímu večernímu vystoupení. Něco se stalo s osvětlením – i když se vždycky něco stane, takže to v podstatě přestávám poslouchat!“ Lehce se zasmála a Spencer cítila, že se jí Kyla kvůli své zcela otevřené upřímnosti začíná líbit, ale zajímalo ji, jak to proboha dělá!

„Fajn, fajn… a co to má společnýho se mnou?“

„Nic moc, jen jsi byla dobrou výmluvou, abych ten hysterický záchvat přenechala někomu jinýmu! Řekla jsem, že čekáš, až ti zavolám! Doufala jsem, že ti to nebude vadit?“ Spencer se začala smát.

„Ne, ne, vůbec ne. Neváhej mě kdykoliv využít jako svou výmluvu. Právě jsem v hotelové kavárně, jestli se ke mně chceš přidat?“

„Jé, to je lákavé, ale vážně bych tu měla být pro případ, ou, nevím, že teplota na stadionu není moc dokonalá!“ Vážně, jak to, že má pořád práci!?

„Hm… jé, ale Kylo,“ řekla Spencer předstíraným vážným hlasem, „vážně bych tady dole potřebovala tvou pomoc. Nejsem si jistá, jak celá tahle věc s následováním Ashley bude fungovat… tvá rada, tady dole, v kavárně, právě teď, by byla velkou pomocí…“

„Á… ano, má rada, teď je to vážné.“ Linka na chvíli ztichla, a pak byla Kyla slyšet téměř šeptem, „objednej mi dvojité presso, uvidíme se v pět!“

Kyla brzy na to přihopsala ke Spencer a vděčně se na tu vysokou dívku podívala. Zhroutila se na protější křeslo a žíznivě zaútočila na své pití.

„Těžký den?“ Vyptávala se Spencer, aby prolomila ticho.

„Vždycky.“ Byla Kylyina odpověd mezi upíjením.

„Ashley?“ Kyla přikývla.

„Je jen kvůli své hudbě hodně nervózní – taková perfekcionistka. Škoda, že se to nevztahuje na její potřebu udržet doma pořádek, když je doma!“ Spencer se na tu manažerku dívala se zmateným pohledem vepsaném na tváři. Nadhození tohohle Kyla vysvětlovala dál.

„Žijeme spolu. “ Spencer zalapala po dechu. Zmatení vystřídal šok.

„No, myslím, že to vysvětluje, proč snášíš její chování.“

„No a to, že jsem její sestra.“ Při tomhle odhalení nebylo slov, která by popsala to, co bylo ve Spenceřině tváři.

„No, myslím, že to vysvětluje, proč ona snáší tvé chování!“ Zavtipkovala Spencer a uchechtla se té menší ženě, avšak tohle sondování bylo nutné. „Ani jsem nevěděla, že má sestru! Jak ses stala její manažerkou?“

„Jo, snažíme se to udržet v tajnosti, ale hádám, že to teď vypluje na povrch, když jsem to řekla novinářce sedící přede mnou.“ Kyla vypadala znepokojeně, ale byla příliš unavená, než aby se zajímala o následky.

„100% mimo záznam, jestli bys mi to dál chtěla vysvětlovat!“

„Fajn, uf, tak tohle byla úleva za milion! Mám za ni radost, že je v záři reflektorů, je to všechno, co si kdy přála a když to všechno začalo, tak jsem byla její největší podporou. Tolik manažerů chtělo, aby změnila některá svá stanoviska toho, kým je, takže nejjednodušší způsob, aby k sobě zůstala upřímná, bylo, abych přebrala dohlížení.“

„Ale proč to utajení?“

„Nemám ráda slávu. Je dost těžké, být její manažerkou a muset se vypořádat s tiskem tolik, kolik musím. Všechny jsem je viděla po ní jít 24 hodin 7 dní v týdnu, jak využívali každé maličkosti, co udělala a udělali o tom nějaký pochybný příběh, který jsem nezvládla.“

„Tak proč jsem tady, když tak nesnášíš tisk?“

„Abys napsala pravdu, doufejme. Slyšeli jsme, že váš časopis je jedním z mála směšných, a když mě požádali, abych s ní napsala příběh, tak jsem řekla jednomu z vašich lidí, že se k nám může přidat na turné – aby mohl vidět druhou stranu 'Té slavné'.“

„A tady jsem.“ Spencer byla za tu informaci od Kyly vděčná a měla pocit, že přátelství mezi nima dvěma by mohlo vzkvétat. Nepodrazila by ji, příběh by byl pravdivý a její mysl by nezastínila vztah mezi Kylou a Ashley. „Kdy se vlastně setkám s jejím Veličenstvem?“

„Věř mi, když řeknu, že teď není vhodná doba! Tvůj V.I.P. novinářský průkaz by už teď měl být hotový, takže pro něj zajdeme a pak můžeš přijít dneska večer do zákulisí koncertu v Madison Square Garden? Stejně budeme muset brzy odejít.“ Spencer souhlasila, a pak si znovu sjednala dopravu ve svém vlastním autě s řidičem, rozhodla se, že nejlepší bude setkat se s Kylou v aréně a nakonec odběhla, aby se osprchovala a převlékla. Dnešní večer, je večer, kdy…


Po chvíli nerozhodnosti nad svým oblečením se nakonec Spencer rozhodla pro přiléhavé tmavé džíny, kožené motorkářské boty, staré tričko kapely a svou novou koženou bundu. Pohodlné, ale módní.

Její auto ji vezlo rovnou na místo setkání a byla pozdravena objetím od vyčerpaně vypadající Kyly. Bylo jí umožněno projít mnohočetnou ochrankou, a pak se umístila hned vedle jeviště s jasným výhledem na celé představení, které se bude konat.

Dav skandoval zpěvaččino jméno a světla na jevišti se ztlumila, ale Spencer přesto viděla hvězdu koncertu. Chystala se otočit a zeptat se Kyly, jestli došlo ke zpoždění, když bodové osvětlení zasáhlo pódium a osamělý kytarista začal hrát příjemný riff. Další bodové světlo zasáhlo pódium a bubeník se ujal rytmu. Další byl basák a dav začal očekáváním šílet. Kyla se nahnula ke Spenceřině uchu a zašeptala jí.

„Možná je většinu času pořádná mrcha, ale k fanouškům se chová dobře. Nebudeš zklamaná.“ Spencer lehce přikývla a obrátila svou pozornost zpět na pódium před sebou.

Zadní část pódia zakrylo velké plátno, zasáhla ho světla a mohla tak být viděna postava malé, ale dokonale tvarované ženy. Pomalu začala tančit, pohybovala se přesně s opakující se melodií, kterou hrála kapela. Spencer se cítila téměř vzrušeně, jak tisíce lidí stálo po její levici a zoufale se těšila, kdy konečně osobně uvidí Ashley Daviesovou.

Tančení se stalo provokativnějším, dokud bodová světla nezhasla a všechno se na krátkou dobu nezastavilo. Pak se náhle zapnulo běžné osvětlení, z přední části pódia se spustily jiskry a spustila se obrazovka, která konečně odhalila drobný idol, když začala zpívat svým zastřeným hlasem.

Vybírám si své sukně tak, abych byla trošičku víc sexy.

Spencer spadla pusa, když uviděla Ashley vykračovat směrem k přední části pódia v ozdobené černé podprsence, s krátkou přiléhavou černou halenkou, rozhalenou – zjevně, v úchvatné krátké riflové sukni, která nechala málo představivosti a vysokých botách pod kolena na podpatcích. Ve Spenceřiných uších zvonila poslední Kylyina slova, ach, rozhodně nejsem zklamaná! Byla to Spenceřina tajná představa, ale se sexy brunetou na světoznámé scéně, místo Keiry Knightley, no… kdekoliv.

Stejně tak jako všechny mé myšlenky, vždy byly trochu nezbedné.

Ashley sjela rukama svůdně dolů po svém těle a mrkla do davu. Spencer cítila, jak jí rudne obličej. Seber se, Carlinová! Velmi dobře si byla vědoma druhé Daviesovic sestry stojící po svém boku. Spencer se na ni náhodou koutkem oka podívala, nechtěla upozornit na své napodobení rajčete a všimla si drzého úšklebku v její tváři.

Když jsem se svýma holkama, tak vždycky hraji trochu nemravnou.

Kyla se ještě jednou naklonila ke Spencer.

„No, souhlasím s ní, že má rozhodně pravdu.“ Spencer se jen letmo dokázala podívat na Kylu a přikývnout. „Jaký máš názor na zbytek?!“ Blondýna otočila hlavou, opět zmatená z něčeho, co ta nižší dívka řekla, ale nebylo zapotřebí vysvětlení, když Ashley zazpívala další řádek.

Nelze změnit to, jaká jsem, sexy nezbedná mrcha.

Spencer se jen dokázala rychle podívat jinam a polknout, zatímco bojovala se s svým obličejem, aby nevypadal, jako ta červená světla, která sálala na Ashley. Hm, jak bych teď ráda sálala na Ashley a pomalu odstranila její… SPENCER! Ach, ne…


Kapitola 4 – Ledová královna, schůzka s nepřítelem

Spencer ucítila, jak její záda narazila silně do zdi, ale necítila bolest. Všechno co cítila, byla Ashleyina ruka zamotaná ve vlasech blondýnky, zatímco druhá se plížila za její záda přitahujíc ty dvě dívky neskutečně blízko k sobě.

Žhavé polibky zanechávaly ohnivou cestu podél Spenceřina krku, což způsobilo, že hlasitě zasténala do brunetina ucha. Tohle nebylo dost, Ashley potřebovala Spencer, teď. Vzala ji za ruku a vedla ji do postele, strčila ji na ni a vylezla na ni. Ashley vyhrnula Spenceřino tričko kapely, odhalila tónované břišáky a zářící thajské opálení. Chtěla vidět víc.

Tričko šlo dolů, bylo odhozeno na hotelovou podlahu, ruce se vplížily k zapínání podprsenky, odborně ho rozepnuly a podprsenka se setkala s tričkem na koberci. Ashley neztrácela čas, když uchopila vzrušenou bradavku mezi své rty, kroužila okolo ní jazykem a vyvolala další sten od dívky pod sebou.

Spencer zatahala za lem Ashleyiny ohromně krátké sukně a sledovala, jak byla odstraněna. Oči jí nad tím pohledem ztmavly. Blondýna pak začala rozepínat knoflíčky na černé halence druhé dívky a stáhla ji z jejích zlatavých ramen, a poté se poprala se třpytivou podprsenkou. Nadzvedla Ashley a požadovala, aby si sundala jedinou věc na svém těle.

Netrvalo dlouho, než byly obě zcela nahé, cítily každou křivku, prozkoumávaly nové teritorium, vychutnávaly si nové úžasné potěšení. Ashley vklouzla svou rukou mezi Spenceřiny nohy, škádlila vnitřní stranu jejího stehna a téměř tu dívku přiměla zavrčet touhou.

„Ošukej mě, Ashley.“

Crr Crr… Crr Crr…

„Ignoruj to, Spencer, chci tě.“

Crr Crr… Crr Crr…

„Hm, Ashley, prosím.“

Crr Crr… Crr Crr…

Spencer se probudila a okamžitě ucítila, jak její obličej rudne, krucinál! Natáhla se a vzala zvonící telefon, který ji hrubě vytáhl z jejího chlípného snu.

„Co je?!“ Vyštěkla do telefonu.

„Páni, Ashley už tě podráždila?“ Udělala by to, kdybys mě neprobudila…

„Promiň, Kylo,… usnula jsem. Je všechno v pořádku?“

„Jo, jen, že Ashley bude mít později trochu času, jestli se s ní chceš setkat? Říká, že bude za hodinu a půl u hotelového bazénu.“

„Dobře, super, jo, setkám se s ní tam. Díky, Kylo.“

„Žádný problém, promiň, že jsem tě vzbudila.“ Linka utichla, takže si Spencer myslela, že nejlepší plán bude rychlá studená sprcha. Zchladí ji. Pročistí ji hlavu.


Jakmile byla oblečená v červeném vrchním dílu plavek, riflových kraťasech a žabkách, tak Spencer vyrazila k hotelovému venkovnímu bazénu. Spatřila tu brunetu, jak plave přes bazén prsa a rozhodla se nezírat, ale svalit se na jedno z lehátek a chytat nějaké paprsky, dokud nebude přivolána.

Potom, co se to zdálo jako věčnost, Spencer uslyšela šplouchnutí vody a obrátila svou pozornost ke krokům v okolí bazénu. Snažila se zpěvačku neokukovat, když jí kapky stékaly po jejím dokonale opáleném těle a snažila se nezírat na způsob, jakým sluneční světlo vykreslovalo každou křivku vynikajícího těla a snažila se chovat v pohodě, když k ní Ashley šla.

„Takže ty musíš být ta bezvýznamná novinářka, co mě pronásleduje jako hladové štěně na několik příštích měsíců?“ Á, je to prostě takové sluníčko.

„Též známá jako Spencer Carlinová,“ natáhla ruku na pozdrav, jen aby to ignorovala. „Ty musíš být ta špičková rocková princezna, které všichni okolo ní slouží?“ Ashley vypadala trochu v šoku nad ohnivou reakcí. Nikdo s ní takhle nemluvil.

„Též známá jako Ashley Daviesová, ta holka, která tě může propustit.“ Samolibě se usmála.

„Neplatíš mi mzdu, takže nejsi moje šéfová. A možná mě nechceš naštvat, když příběh o tobě bude číst polovina Ameriky, je v mých rukou.“ Spencer sledovala, jak se obličej, co měla před sebou, svraštil do zamračení.

„Takže taková chceš být? Máš pocit, že máš nade mnou kontrolu, protože můžeš 'zničit' mou kariéru?“ Ashley při té myšlence vydala lehký smích.

„Neudělala sis to tím, že sis všechny kolem sebe znepřátelila, takže se s radostí podívají, jak padneš?“ Au, Spencer, kde se to v tobě vzalo?! Ashley se na tu blondýnu, co seděla před ní, podívala a přemýšlela, proč si dovoluje s ní takhle mluvit. Ano, Spencer byla nepochybně ohromující v těch malých červených plavkách s plavými vlasy padajícími na její záda, ale bylo to víc než to, něco, na co Ashley nedokázala přijít.

„Je tohle tvůj rozhovor?“

„Je tohle skutečná Ashley Daviesová, se kterou mluvím?“

„Kdo jiný by to byl?“

„To mi řekni ty.“ Spencer mírně naklonila hlavu a vyzvala Ashley, aby byla upřímná a otevřená.

Ta otázka Ashley silně zasáhla. Spencer to viděla skrze její přetvářku mrchy, jak, neměla tušení, ale viděla to a zanechalo to v jejím žaludku zvláštní pocit. Ty dvě na sebe mlčky zíraly, zatímco se Ashley rozhodla jak s novinářkou spolupracovat. Lehkost, s jakou se s ní cítila v rozpacích, ji děsila, ale něco jí říkalo, že tahle blondýna není nepřítel, není lovkyní pochybného příběhu.

„Dneska večer jdu ven. Nemám koncert, jen newyorkské kluby a upustit hodně páry.“ To byl Ashleyin výběr odpovědi.

„No a?“

„Půjdeš se mnou.“ Nižší dívka vstala k odchodu, měla pocit, že je rozhovor u konce. Mýlila se.

„Ano? Proč bych si tím měla projít?“ Znovu ta slova Ashley ranila, ta sexy holka před ní ji neměla ráda. Spousta lidí ji nemělo rádo, takže proč jí na tom teď záleželo?

„Protože víš, že chceš. Přijď v 8 do mého pokoje, budu v pokoji 407, apartmá.“ Mrkla na Spencer a nechala ji ohromenou u bazénu.

Co to koketní mrknutí? Možná je bipolární, jako vážně.


Spencer neměla tušení, co má dělat. Věděla, že by neměla jít, nebylo to profesionální. Byla tu kvůli práci, ne kvůli večírkům s celebritami, obzvláště s jednou, o které měla napsat článek. Potřebovala s někým mluvit, potřebovala vyjádřit své zmatení a mít vysvětlení od profesionála. Potřebovala Carmen.

„Hele, uklidni se sakra. Vážně o nic nejde. Běž s ní dneska ven a poznej ji. Zatraceně, možná bude jednodušší, když si s ní dáš pár drinků, zpomalíš reakce, možná se její slovní útoky zklidní! Možná je tvůj příběh o té holce a ne o mapování superhvězdy.“

„Máš pravdu, to můžu.“

„Ale chraň se zamilovat se jako dvanáctiletý kluk, buď opatrná. Slyšela jsi příběhy o ní od bývalých. Možná je k tobě jen milá, protože jsi nebezpečná.“ Slyšela, jak si Spencer ztěžka do telefonu povzdechla. „Á, promiň, chica, jen jsem ti nechtěla dávat plané naděje. Je to krutá ledová královna, pravda zatraceně sexy krutá ledová královna, ale ví, jak dosáhnout toho, co chce.“

„Jo, vím, jen musím vychladnout. Dělat svou práci. A přijít domů. Díky, Carmen, brzy si popovídáme, ju?“

„Jo, jasně, hej, taky bys jí možná mohla trochu pozlobit, jsi pěkný kus ženský a myslela sis, že trochu okukuje, ne? Vezmi si na sebe bílou sukni se světle zeleným tílkem…“

„…mé gladiátorské sandále a koženou bundu?“

„Vždycky koženou bundu, brouku! Bav se večer.“

Spencer se oblékla podle Carmeniných pokynů, natočila si vlasy do volných loken, nanesla na sebe přijatelné množství make-upu a vydala se k Ashleyiným dveřím.


Bylo 19.59 hodin a ona tam jen stála a mnula si nervozitou ruce o sebe. Vzmuž se, Carlinová! Jsi profesionálka. Tohle bude jen alkoholový druh rozhovoru… KURVA!

Dveře se rozletěly a spousta hnědých loken se otočila kolem čelem k ní. … Ashley stála ve dveřích a na sobě měla upnutý černý top s ramínky za krk a dlouhou černou sukni. Její vlasy byly částečně sepnuté dozadu a její čokoládově hnědé oči byly orámované tmavou oční linkou. Spencer ji právě zřetelně okukovala, ale jí to bylo jedno, ten pocit byl vzájemný.

Ashley se snažila zadržet sten nad pohledem, který měla tak blízko. Spencer byla nádherná, její oblečení přiléhalo na všechna správná místa a její vlasy dokonale rámovaly její rysy. Snažila se od té reportérky udržet na délku paže, ale nebyla si jistá, zda ji tak daleko chce. Kruci, jak se můžu k téhle bohyni dál chovat jako mrcha? Protože je novinářka, Ashley, je nepřítel – pravda.

„Ach, Bože, kvůli čemu tu právě stojíš? Řekla jsem ti, abys přišla v 8, ne číhala u mých dveří jako nějaký příšerný paparazzi.“ Obě dívky měly pocit, že se jejich obrana vrací.

„Vlastně jsi řekla, cituji, 'Přijď do mého pokoje v 8', takže jsem v podstatě uposlechla tvé pokyny.“ Ashley se snažila neuculit se na tu dívku. Líbilo se jí, že má někoho, s kým se může dohadovat.

„Budeš dělat potíže a lézt na nervy, viď?“

„To je moje práce. Tak půjdeme, nebo bychom si jen měly vyměňovat vtipy a žertovat celý večer ve tvých dveřích?“ Spencer zvedla obočí.

„Ále, nebudu s tebou mluvit celý večer, Carlinová.“ Šokovaná její flirtující odpovědí, Ashley popadla Spenceřinu ruku a vedla je chodbou pryč z místnosti, skrývajíc červený odstín, který zbarvil její tváře. Vůbec neviděla uculení, které bylo na tváři blondýnky.

Když se blížily k hotelové hale, tak si Ashley nasadila zakryj-mou-totožnost brýle, zatímco Spencer házela kradmé pohledy na zpěvaččin zadek. Mmmhmm, pěknýýý.

„Příběh není pod mojí sukní.“

„To není to, co FHM říkal.“ Ashley prudce otočila pohled ke své rušitelce, její šokovaný pohled byl nahrazen pobavením.

„Zbožňuješ ho.“

„Neee, upřednostňuji ženy, co jsou přirozené, vyretušování nevypadá tak dobře a nepomůže, když jejich komplexy způsobí, že fotograf přeruší focení, protože hodně křičí.“

„Cože! Vyretušovaná! To jsem celá já. Každopádně mu to trvalo dlouho a já někde musela být.“

„Jako pod Lindsay Lohan?“ Nedokázala skrýt šok ve tváři, takže se na patě otočila a šla dál chodbou.

„Zatracení reportéři, pletou se do mých věcí. Ani si nemůžu vrznout, aniž by to celý svět zjistil…“ Dál si pro sebe brblala, dokud zvuk Spenceřina dívčího hihňání nedorazil k jejím uším, což způsobilo, že se jí na tváři vytvořil úsměv. Zastavila a umožnila té dívce ji dohonit.

„Nemám tušení, proč jsem na tebe tak milá.“ Ashley přiznala a blondýna víc vybuchla smíchy a obě cítily, jak všechno napětí upadá. Pro zatím.


Kapitola 5 – Odplout

Cesta do klubu byla poměrně klidná, na rozdíl od Ashley, která vyhubovala řidičovi, že zastavil na červenou, když bylo zřejmé, že to mohl stihnout. Zastavili jsme před malou budovou, skrytou v postranní uličce. Ashley si všimla Spenceřina zmateného výrazu a nabídla jí vysvětlení.

„Tisk neočekává, že by sem přišly slavné osobnosti a z toho důvodu sem VŠICHNI chodíme.“ Usmála se na blondýnu, a pak obrátila svou pozornost k řidiči.

„Bože, to si mám své dveře otevřít sama? Vážně, za co vás platím?“ Vyskočil z auta a spěchal k zadním dveřím.

„Nechte toho! Teď už jsem venku, ne… idiote.“ Položila si ruku v bok a nabídla rámě Spencer, aby si jím protáhla ruku, „půjdeme?“

Šly několik metrů ke dveřím klubu a prošly okolo fronty lidí čekajících na to, až se dostanou dovnitř. Když se chystaly projít vchodem, tak se před nimi objevila ruka a zablokovala jim cestu.

„Promiňte, dámy, existuje seznam hostů pro přednostní vstup. Musíte se připojit na konec fronty.“ Vrátný se na ně omluvně podíval. Ashley na toho statného muže, který se nad ní tyčil, nepěkně podívala a věnovala mu takovou klišé odpověď.

„Víte, kdo já jsem?“

„Nezáleží na tom, zda tě znám nebo ne, zlato, nedostaneš se dovnitř.“ Ashley se k tomu muži pomalu otočila čelem, zvedla si ruku k obličeji a sundala si brýle. Vyhazovač vykulil oči, a pak se mu v obličeji rozšířila panika – věděl, kdo je. Vytočil šelmu a teď se bál.

„Teď na tom záleží, když mě poznáváte? Jsem Ashley Daviesová. Jsem na seznamu hostů každého klubu v každém městě v každém státě, i v tomhle. Teď uhněte.“ Ten chlap ustoupil stranou a bylo slyšet, jak pod vousy zabrblal omluvu, zatímco fronta čekajících lidí začala pokřikovat a jásat. Spencer jen zavrtěla hlavou a nabídla mu pousmání.

S tím, že teď měla sundané brýle, se za jejím příjezdem obrátilo několik hlav a několik odvážlivých fanoušků si přišlo pro autogram. Zamračení se změnilo v úsměv a prvních pár minut strávila podepisováním pivních tácků, triček a dokonce několika podprsenek, pózovala pro jednu nebo dvě fotky, a pak klidně oznámila, že v klidu odejde, aby si užila večer. Všichni fanoušci v porozumění přikývli, a pak se vrátili na svá místa a se vzrušením přednášeli svým přátelům tu chvíli, kdy se setkali s TOU Ashley Daviesovou.


Při cestě k baru se obrátila na svou společnici a zeptala se jí, co pije.

„Dám si to, co obvykle, vodku a dietní kolu.“

„To nemůžeš pít. Je to ohavný alkoholický nápoj. Pijou to vzdorovití puberťáci. Nemůžu být viděna s někým, kdo pije V a dietní.“ Přes blondýnčinu tvář přešel pohled šoku , jak někdo může shledat pití urážlivým?

„Fajn, tak mi tedy objednej. Abych tě neztrapnila.“ Sedla si na barovou stoličku a odvrátila se od Ashley. Byla na sebe naštvaná, že šla dneska večer ven a vystavila své ego nevyhnutelné palbě. Otočila se jen, když uslyšela chraplavý hlas útočit na barmana.

„Promiňte, omlouvám se, že jsem vás odtáhla od skupiny amerických příštích top modelek, které si dávají záležet, ale mě by zajímalo, jak dlouho máte v plánu mě ignorovat, protože pokud máte dost času, tak možná půjdu a promluvím si s vaším manažerem, zatímco budu čekat.“ On, stejně jako vrátný, pronesl sérií omluv a spěchal vyřídit objednávku dvou Godzilla koktejlů. Ashley zaplatila a nasměrovala Spencer do V. I. P. prostoru v zadní části místnosti. Vyhledaly prázdný box a mlčky chvíli seděly.

„Panebože, co v tom je?!“ Spencer zalapala po dechu potom, co se napila světle zeleného nápoje.

„Nejsem si jistá.“ Ashley se mírně zahihňala, právě si uvědomila, jak silný ten náboj je. „Pije to Ne-yo, řekl, že je to dobré.“ Pokrčila rameny. „Nechutná ti to? Můžu ti donést něco jiného.“

„Ne, ne, to je fajn, jen nejsem na takové věci zvyklá,“ řekne Spencer, zvedne svou skleničku a otočí tekutinou uvnitř. „A nemyslím si, že se už barman vzpamatoval z vašeho posledního setkání.“

Chvíli seděly v příjemném tichu, jen si užívaly vzájemné společnosti, zatímco klidnější hudba v odlehlé části naplnila jejich uši, dokud k jejich stolu nepřišel barman. Podívá se na Ashley a na Spencer, koktá další omluvy a zeptá se, zda by jim mohl něco donést. Než ho Ashley mohla znovu přetrhnout, tak do toho skočila Spencer.

„Jo, to by bylo milé, děkuji, tyhle další dva, prosím.“ Vzhlédne k Ashley pro schválení. Přikývne, a pak dodá „2 panáky něčeho silného“ k objednávce.

„Ashley, máš toho chudáka za naši obsluhu!“

Opět pokrčí rameny, „tak by měl něco dělat, je neschopný.“ Spencer se na Ashley jen podívá, vážně se na ni podívá, jako by se snažila dát dohromady obtížnou skládačku a uvědomila si, že chybí hodně kousků.

„Co je?“ Zeptá se ta bruneta. „Proč na mě zíráš?“

„Tak jaký je důvod? Jsi bipolární? To je mimochodem moje teorie.“ Ashley se vědoucně ušklíbne, ale stejně svou otázku položí.

„Odkud bys tu představu získala?“

„Je to jediné vysvětlení tvých šílených změn nálad. Jsem překvapená, že nemáš zablokovaný krk z toho, jak se neustále tak rychle otáčíš.“

„Jsi drzá mrcha.“ Celebrita vtipkuje. „Takže je to jediné vysvětlení, se kterým můžeš přijít? Ty jsi hrozná novinářka!“

„Tak mi řekni pravý důvod?“ Spencer naklonila hlavu a lehce přimhouřila oči čekajíc odpověď. Ashley se na ni jen podívala, opět si nebyla jistá, jak k situaci přistoupit. Spencer prolomila ticho.

„Já jen, že jsem čekala, že se mnou bude zacházeno tak špatně, jak se chováš ke všem ostatním. Slyšela jsem o tobě nějaké historky a byla jsem donucena tohle udělat, ale zdá se, že se dostanu pryč bez újmy, převážně.“ Ashley se právě drze uculila, ačkoliv byla lehce ublížená tím, že Spencer tuhle práci nechtěla, byla ráda, že s ní teď tady je.

„Nezpochybňuj to. Užij si to. Dokud to trvá.“ Skončila vážným tónem. Spencer jen zavrtěla hlavou a s koutky úst jí pohrával drobný úsměv. Barman položil jejích pití na stůl a spěchal zpátky do bezpečí svého baru. Děvčata zvedla své panáky, připila ničemu a nalila si čirou tekutinu do úst.

„Gharrrch. Ráno to budu cítit.“ Řekla Spencer, zatímco Ashley seskočila ze svého místa a nejistě stála vedle blondýny.

„Pojď, pojďme prověřit tvé taneční schopnosti.“ Pohled na Spenceřině tváři řekl všechno, ach, to ne, jen to ne, samotná tančící Ashley, je dost zlé, NEMŮŽU s ní tancovat… nedělej to, Spencer!

„Ne-e, nejsem žádná tanečnice. Běž, jsem si jistá, že je tady spousta lidí, kteří by si s tebou chtěli zatančit.“

„Ty se mnou nechceš tančit?“ Spencer uvidí na Ashleyině tváři ranění a okamžitě litovala výběr svých slov.

„Ne, o to nejde. Kdybych se mohla zaručit, že bych tě svými amatérskými pohyby neztrapnila, tak bych tam už byla.“ Se směsí alkoholu proudícím jejím tělem, se Ashley přiměje k odvážnému kroku vpřed a zašeptá té tvrdohlavé dívce do ucha.

„Jsem si jistá, že máš vybrané pohyby.“ Zachytila červené zbarvení plížící se na dívčiny tváře, jé, pořád to umím.

„Zatancuj si se mnou, nebo z tvého života po dobu tvého pobytu udělám peklo.“ Ustoupila od blondýny, zvedla nataženou ruku a sledovala, jak se modré oči dívaly na nabízenou ruku, a pak vzhlédly, aby se podívaly do čokoládově hnědých. Hebké prsty se pohybovaly přes Ashleyinu dlaň a nakonec se pevně sevřely kolem ruky.


Profesionálka vedla amatérku po tanečním parketu, učila ji nové pohyby na písně, co hráli a sledovala, jak nabývala sebejistoty s každým úderem, co zněl. Pocit dobrodružnosti, Ashley vzala Spenceřinu ruku a zatočila s ní, ale odcházející osoba do té blondýny narazila, což způsobilo, že zaklopýtala, zachránily ji před pádem jen silné paže, které ji držely pevně kolem pasu. Trvalo vteřinu, než ujistila tu slečnu, že je v pořádku, Ashley se otočila na toho chlápka, co způsobil Spenceřin pád.

„Dávej pozor na cestu, ty opilče.“

„To mluvíš na mě, ty skrčku?“

„Jak jsi mě to nazval?“

„Skrč-ku.“ Stáhla ruku a zaťala pevně pěst, Ashleyna ruka zamířila na chlápkovu čelní kost.

„Ash! Ne!“ Spencer ji z ničeho nic chytila za loket, než mohlo dojít ke kontaktu. „Vůbec za to nestojí. Pojď si se mnou zatancovat.“

Ashley se podívala na tu dívku a toho chlápka, kterému chtěla ublížit. Spustila ruku a ucítila, že nyní dobře známé prsty se propletly s jejími.

„Fajn, ale drž se kurva od mě.“ Šokovaný z jeho téměř bitky s pěti stopou šťabajznou, se ten muž ztratil ve tmě klubu.

„Proč jsi mě zarazila? Mohl ti ublížit.“

„Jo, ale neudělal to, jsem v pořádku, kromě pošramoceného ega, ale to by v tu chvíli bylo stejně sražené.“ Nesměle se na tu brunetu podívala a sladce se usmála, a pak si najednou uvědomila, že se pořád drží za ruce. Kruci, Spencer, tohle nemůžeš dělat. Odtáhla svou ruku, prohrábla si vlasy, a pak se otočila k odchodu.

„Počkej.“ Ruka chytila její zápěstí, než mohla opustit taneční parket. „Ještě jsem s tancováním neskončila a ty taky ne!“ Ashley k sobě přitáhla Spencer zpátky a snažila se zmírnit napětí, když DJ přerušil nepříjemné ticho.

„Fajn, lidi, mám pocit, že mám na svém přehrávači připravenou jednu pomalou, takže kluci vyzvěte holku, holky vyzvěte kluka. Sakra, kluci vyzvěte kluka, pokud se vám líbí a holky, prosím, neváhejte vyzvat jinou krásnou holku.“ Mrknul a začal hrát pomalou píseň na přání.

Jemná kytara začala hrát a Ashley okamžitě poznala písničku.

„Vyzvu svou holku, aby si se mnou zatancovala. Pokud to dovolí?“ Spencer vzhlédla a usmála se. Přesune se k Ashley a obejme ji kolem krku, zatímco Ashley ještě jednou chytí rukama blondýnčin pas. Připojily se k ostatním párům a začaly se jemně pohupovat do hudby, obě si nebyly jisté, proč se jedna s druhou cítí po tak krátké době tak příjemně.

Ashley cítila hlavu lehce spočívat na svém rameni a vyrovnané výdechy lechtající její krk. Pocity, které dlouho nezažila, ji zaplavily, zkroutily její břicho do uzlíků. Lehce se předklonila a umístila své rty nebezpečně blízko Spenceřina ucha.

Odpluj se mnou, zlato

Její zatřené tóny způsobily, že se Spencer lehce zachvěla. Vzhlédla a uviděla, jak jí Ashley zpívá píseň.

Dala jsem své srdce do tvých dlaní. Odpluj se mnou, zlato, teď, teď, teď.

„Miluju tohle písničku.“ Poznamenala Spencer. Na Ashleyině tváři se vytvořil úsměv, který způsobil, že se její nos nakrčil.

Odpluj se mnou

„Nemyslela jsem, že tohle bude tvůj typ hudby.“ Spencer položila hlavu zpátky na Ashleyino rameno, vzala si k srdci zpěvaččinu radu a užívala si chvíli, dokud trvá.

Co bude, bude
Teď tě chci držet

Ashley přestala zpívat, když skončil sbor a nechala skladbu pokračovat.

„Jsem ráda, že se ti líbí.“ Spencer znovu vzhlédla na svou partnerku, proč by jí zajímalo, že se mi líbí…?

„Vlastně je to jedna z mých oblíbených.“

„Jé, vážně a proč?“ Zeptala se Ashley, nepatrně zesílila své sevření a přenesla jejich dvě těla blíž k sobě.

„Jen, že je to vážně něžná, upřímná píseň. Ne ty hovadiny, co zpíváš!“ Vtipkovala Spencer. Ashley předstírala ublíženou a našpulila pusu. Přiměla tu druhou dívku, aby její ruce uchopily obličej dříve než ona, jako způsob omluvy. Spencer, to mluví tvůj mozek… byl to den. Hned přestaň. Pro jednou uposlechla svou hlavu, Spencer dala ruce zpět.

„Jsem překvapená, že si o téhle myslíš, že je dobrá.“

„Proč?“ Ashley se lehce odtáhla, když skončila skladba a dramaticky se uklonila. Rozpačitý úsměv na Spenceřině tváři byl brzy nahrazen šokem, když Ashley stála a řekla jí čtyři slova.

„Protože jsem ji napsala.“


Spencer se vrátila do svého pokoje v hotelu a pustila si svůj iPod. Našla skladbu z klubu a opakovaně ji poslouchala, ale ve své hlavě místo toho slyšela text, který zpívala Ashley. Jak někdo může být takhle agresivní a přesto napsat tak emocionální píseň? Proč nedovolí lidem vidět tuhle něžnou stránku? Proč to dovolí mně? Spencer, dej se dohromady. Ty nebudeš tou, co ji změní. To je jen zbožné přání. Tohle je práce, ona je jen příběh, je jen výplata. Najdi svůj příběh a odejdi.

Ashley tu noc spala neklidně. Proč jsem jí to řekla? Řekla jsem jí to jen proto, že jsem chtěla, aby mě měla ráda? Udělala jsem to proto, že jsem se chtěla vytahovat? Tohle je tvoje běžné chování, Daviesová. Garr, tahle holka mě totálně mate, proč ji nedokážu vidět jako další novinářku jdoucí po pochybném příběhu? Proč s ní cítím tohle spojení? To musí přestat, může zničit všechno, je to jen holka, jen novinářka. Je nepřítel – chovej se k ní tak.


Kapitola 6 – Kocovina

„Co to sakra bylo, Ash?“

„Kylo, jsem velká holka. Chtěla jsem jít ven, tak jsem šla.“

„Znáš pravidla. Máš dneska večer vystoupení – obě víme, že stojíš za houby, když máš kocovinu.“ Mladší sestra stála s rukama v bok před televizí, kterou Ashley předstírala, že sleduje.

„Nemám kocovinu. Můžeš uhnout?“

„Tak proč máš na sobě kocovinovou čepici a sleduješ Sponge Boba?“ „Prosím, přestaň na mě křičet.“

„Od kdy říkáš prosím?“ Zeptala se Kyla a v šoku pozvedla obočí.

„Máš kurva pravdu.“ Ashley vstala, popadla své sluneční brýle a telefon, „takže, krucinál sklapni, dej mi pokoj a dělej svou práci.“ Zvuk zabouchnutí dveří signalizoval zpěvaččin odchod, nechala tu manažerku samotnou v apartmá.

„Co to k čertu bylo?“

Ashley se vyřítila z apartmá, uháněla chodbou a zjistila, že hladí hrnek kouřící se horké kávy v hotelovém baru. Nevěděla, proč na Kylu křičela, ale cítila se více sama sebou. Kvůli nikomu se nezmění.


O pár hodin později Ashley, Kyla, Spencer a několik dalších bedňáků nastoupilo do letadla do Bostonu, kde měla Ashley svůj další koncert. Spencer si všimla napětí mezi Ashley a zjevně zbytku světa, ale stejně jako Kyla, si myslela, že to bylo jen kocovinou. Nepředvídajíc bezprostřední nebezpečí, ve kterém byla, si Spencer přesedla a vzhlédla na zpěvačku oděnou v čepici naproti sobě.

„Ahoj, Ashley, jak se dneska cítíš?“ Její odpovědí byl pohled zpod okraje klobouku.

„Cítíš se tak špatně? Hádám, že tedy nemáš náladu na povídání?“ Tentokrát se ani nepodívala, jen mlčela.

„Fajn… tak s tebou udělám rozhovor, až najdeš svůj hlas a ehm… budeš míň zamyšlená.“

„Kylo! Dej tuhle novinářku pryč z mých očí.“ Ashley se naposled podívala na Spencer, na svou sestru, požadovala okamžité jednání. Když otočila hlavu zpátky, tak bolestný výraz v blondýnčině obličeji se změnil ve hněv. S rudými tvářemi Spencer vstala a vydala se k nejvzdálenějšímu sedadlu od toho černého mraku, kterým Ashley byla.

„Neobtěžuj se. Jednoznačně jsem tu skončila.“

Ashley vyhledala své věrné tmavé brýle a znovu si je dala na oči, právě včas, aby zakryla slzy, které hrozily, že jí stečou po tvářích. Dala si ruce na obě strany hlavy, uchopila klobouk a stáhla si ho přes oči.


Když letadlo přistálo, tak byla Ashley první venku, když auto přijelo, tak v něm byla první, a když se dostaly do hotelu, tak byla první, co se schovala ve svém pokoji. Za hodinu měla zkoušku, ale potřebovala prostor. Věděla, že Kyla přijde a zavolá ji, až bude muset odejít. Možná si mohu na chvilku ukrást vzácný čas se sestrou a omluvit se jí? Pomyslela si.

Přímo na zavolanou se u dveří objevila Kyla a vypadala královsky naštvaně. Když se 'nevyjádřily' tisku a vlezly do auta, tak Ashley využila své šance.

„Ky…?“

„Co je, Ashley?“ Mladší sestra odsekla a ani se nepodívala směrem ke svému sourozenci.

„Omlouvám se, vím, že se většinou chovám jako kráva, ale ty sis to tohle ráno nezasloužila.“ Ashley se dívala dolů na své ruce a čekala na odpověď.

„Zasloužím si to vůbec, Ash? Zaslouží si to někdo? Chápu, že se s tím takhle vypořádáváš a je to v pohodě. Jen bych někdy ráda byla se svou sestrou a ne s primadonou, co má prořízlý jazyk, co po několik měsíců krade její tělo.“ Ashley se na ni se slzami v očích podívala ten den podruhé.

„Hej, Daviesová, nebreč! Pojď sem.“ Kyla si přitáhla uslzenou dívku do medvědího objetí. „Nemám vůbec zdání, co se v té tvé hlavě děje, ale víš, že jsem tady, dobře?“ Ashley jemně přikývla proti sestřině hrudi a užívala si toho momentu náklonnosti.

„Snáším tvé kecy, protože tě mám ráda a protože vím, že to všechno pomine, až se dostaneme domů.“ Usmála se a pak se odtáhla. „Nahoď bojovný obličej, Daviesová, blbosti dnes nejsou na řadě.“

Ashley vzala brýle a upravila si klobouk. „Tohle“ řekla a ukázala na Kylu a sebe „se nikdy nestalo.“

„Ech, Bože, ne. Dostala jsi lesbické zárodky!“ Kyla vyplázla jazyk a vystrkala svou sestru z auta, na okamžik byla oslepena stovkami záblesků.


Zkouška proběhla podle plánu, kromě toho, že si Ashley ještě nesundala svou čepici a štěkala na každého, kdo jí řekl, aby si ji sundala. Během převlékání do jednoho kostýmu, bylo tak rušno, že si nikdo nevšimnul, že postranními dveřmi scény přišla blondýna, která si sedla do zadní části. Vytáhla typický novinářský zápisník a začala přidávat několik poznámek, které už měla. Vzhlédla, jen když slyšela začít hrát hudbu a hluboké tóny Ashley Daviesové s kocovinou naplnily zvukový systém.

Jsem slečna Americký sen, protože mi bylo 17. Nezáleží, jestli vkročím na scénu nebo se vytratím na Filipíny.

Ó, jak domýšlivá je tahle píseň! Spencer vzhlédla a sledovala, jak si ta bruneta hraje na neviditelnou, všichni kromě ní tiše sedí, z cesty, což není na škodu, nikdo neotravuje…

„Co ta tady dělá?“ Libé tóny ustaly a naštvané tóny silně zasáhly Spenceřin ušní bubínek. Sledovala, jak Kyla spěchala na pódium, aby uklidnila situaci.

„Provází tě… takže jsi tu a stejně tak ona. Tak nějak to funguje.“

„Jaký je můj příběh zkoušky?… Prosím pouč mě 'ó, ty moudrá'!“ Ashley si odtáhla mikrofon od pusy, nečekala, že tahle diskuze bude těžká pro celý personál, včetně Spencer.

„Nevím, jaký je její záměr, ale zdá se být dost milá.“

Není milá. Je to Nepřítel! Proč se to lidé nesnaží pochopit!?“ Ashley se snažila zklidnit hlas, uvědomila si, že i její mikrofon byl ztišen, přesto bylo možné zvýšit její hlas.

„Myslela jsem, že jsi s ní včera večer šla ven, myslela jsem, že se ti líbí?“ Tázala se Kyla. Ashley začala zuřit a ztratila svou trpělivost.

„NELÍBÍ SE MI!“ Zvuk zabouchnutí dveří velmi upoutal pozornost hašteřících se dívek, Ashleyininy oči se rychle podívaly na místo, kde před chvílí seděla Spencer a to bylo prázdné. Kurva…

„Nedělej to. Nic neříkej, Kylo.“ Ashley přerušila svou sestru dřív, než mohla začít se svou tirádou o tom, být milá k lidem, kteří jí pomáhají nebo ji ničí. Kyla se jen na tu zpěvačku podívala a odešla.

Uá, to je prostě skvělý, Ashley. Spencer se ocitla ve svém pokoji v novém hotelu a přecházela. Neměla nic jiného na práci, než přecházet. Šla tam jen proto, aby se podívala, jak jdou přípravy na koncert a šla na pódium, aby zjistila, zda je připravený. Ashley měla pravdu, zkouška nebyla příběhem, Spencer neměla ponětí, co za příběh to v tu chvíli bylo, ale trochu průzkumu jí nikdy nebylo na škodu. Až dosud.


„Jamesi, tohle nedokážu.“

„Spencer, prosím, vykašli se na to.“

„Je to skutečná kráva, ne jen primadona, slovní definice krávy. Měli by její fotku dát vedle toho slova a pak tomu bude kurva celý svět rozumět!“

„Ty jsi to už věděla.“

„Jo, vím to a čekala jsem to, ale z počátku mě vyvedla z míry tím, že na mě byla milá. Nevím, co se změnilo.“ Spencer zněla sklíčeně a těžce si do telefonu povzdechla.

„Proč by na tebe nejprve byla milá? To je velmi neobvyklé chování primadony Daviesové.“

„Nevím. Včera večer jsme šly ven a bylo fajn se smát, jako bychom možná mohly být kamarádky. Ale kašlu na to, hele, dokonce mi ztížila přistupovat k tomu profesionálně.“

„Možná její šílené bipolární chování je tvým příběhem?“

„Co? Jako všechny ostatní příběhy?“ Slyší, jak James do telefonu napodobí její těžké povzdechnutí, „Chtěla jsem, aby byl můj příběh jiný. Chtěla jsem objevit její jinou stránku, ukázat všechny její stránky ostré jako břitvy.“

„Co kdyby ses jen soustředila na první měsíc a uvidíme, jak to dopadne. Pracuj s tímhle časovým rámcem, získej příběh na cestách a doufejme, že to bude stačit.“

„MĚSÍC!? Nemůžu zvládnout ani 3 dny v téhle pekelné dimenzi!“ Spencer si ve frustraci stoupla a projela si rukou svými dlouhými vlasy a snažila se uklidnit.

„Jeden měsíc, Spence, a pak velmi dlouhou dovolenou, platím za společnost. Zavolej na Post Traumatic Stress a můžeš mít, co chceš.“ Slyšela prosebný tón v jeho hlase.

„Fajn.“ Ustoupila. „Od teď jeden měsíc, a pak se vrátím k tobě na dlouhou dovolenou.“ Rozloučili se a Spencer si lehla na postel, zdřímla si, zatímco se jí zdálo o její velké dovolené.

V Anglii by mohlo být v tomhle ročním období hezky, ne-e, nikdy tam není hezké počasí, ale má historii, ale myslím, že by se mi jen líbilo ochladit se na pláži, jé, v Karibiku, nebo Austrálii, nebo zjistit, kde bude Ashley za měsíc a bude odtamtud tak daleko, jak jen to bude možné…


Kapitola 7 – Papírová hora

Zbytek pobytu v Bostonu se obešel bez slovní výměny mezi Spencer a Ashley, i během tří hodin letu do Philadelphie, naštěstí měly obě dívky své iPody a najednou jim přišly velmi zajímavé. Napětí polevilo, ale pořád nebraly na vědomí ostatní. Avšak mnohem větší klid spíše znemožnil psaní Spencřina příběhu. Zamykala se v hotelových pokojích, snažila se vytáhnout příběh toho, co už zažila, ale vše, co se jí podařilo vyplodit, byla velmi působivá hora zmuchlaného papíru, která hrozila, že každou chvíli přepadne z koše.

„Ashley Daviesová, světově známá zpěvní senzace, měla nedávno turné po Spojených státech, v některých národních největších arénách účinkovala na vyprodaných koncertech. V minulém týdnu novinářka Spencer Carlinová cestovala s ní, aby vám přinesla nejposlednější příběh.“

„Krucinál!“ Další kus papíru byl vytržen z bloku a neúspěšně hozen ke koši.

„V 21 letech, se zpěvačka Ashley Daviesová stala rychle známou, stejně tak dobře pro své ohnivé problematické postoje, jaká je ve svých písních.“

„Tohle nemůžeš napsat, Spencer… ZÁSAH!“ Zakřičí, když pokus zasáhne vrchol hory.

„Ona-Ďábel, Ashley Daviesová téměř znemožňuje novinářskou práci tím, že neodpoví na žádné z mých podělaných otázek!“

„Ne, to taky nepůjde.“ Bez nápadů se Spencer rozhodne jednat a zavolá jedinému člověku, který jí může pomoc.

Crr Crr…Crr Crr…

„Haló?“

„Ahoj, Kylo, máš moc práce?“

„Jé, ahoj, Spencer…“ Kyla pohlédne na svou sestru a vidí, jak si přejela ukazováčkem po krku, pak udělala univerzální 'pšt' povzdechnutí a nakonec zamumlala „reproduktor“.

„Ne, nemám moc práce, co se děje?“ Kyla jemně položila telefon na konferenční stolek a obě děvčata se okolo něj schoulila.

„Překvapuješ mě. Myslela jsem, že poběžíš za Ashley, jako obvykle?“ Kyla se snažila potlačit smích, když zpěvačka právě pozvedla obočí.

„Ne, ne teď. Ale víš, jaká je, jsem si jistá, že budu brzy povolána.“ Ashley důrazně přikývla.

„Bezva, no, zajímalo mě, jestli bych mohla dostat šanci si s tebou promluvit kvůli tomu příběhu?“

„Ehm… jo, jasně. Ale proč já? Nebylo by lepší promluvit si s ní?“

„Co a znovu naštvat zvíře? Ne, díky, pochopila jsem ne tak nepatrný náznak, že mě nemá ráda, takže se budu snažit to udělat bez její protivnosti s mou pouhou přítomností. Mimochodem, kdo zná Ashley lépe, než její vlastní sestra, ne?“ Kyla se podívala na Ashley a podařilo se jí přeskočit stolek včas, aby jí připlácla ruku přes pusu, než z ní vyšel proud sprostých výrazů.

„Jo, Spencer, bezva, budu nahoře v deset, musím jít, pa!“ Ukončila hovor a čekala křik.

„KYLO!“ Už je to tady, pomyslela si.

„Omlouvám se.“

„Budou mé pokřiky 'Spencer Carlinová je nepřítel' slyšet všichni kromě mě?!“ Zeptá se, zatímco hází podrážděně rukama ve vzduchu.

„Nechtěla jsem, ona prostě udělala tu věc s nakloněním hlavy a našpulením pusy a mně to prostě uteklo z pusy.“

„Co?“ Najednou klesla do křesla, „tobě to taky udělala?“

„Kdo mi co udělal?“ Kyla vypadala ze změny Ashleyina postoje zmateně.

„Spencer Carlinová naklonění hlavy a našpulení rtů. Použila to na mě ten večer v klubu.“ Kyla se otočila ke své sestře čelem.

„Tak proto jsi druhý den ráno byla obzvláště jízlivá?“ Ashley přikývne. „Co jsi jí řekla?“ Zpěvačka popadla polštář a schovala si za něj hlavu, takže Kyla byla stěží schopna rozpoznat odpověď.

„Urgh, tu, co jsem napsala 'Odplout'.“ Ashley nakoukla přes okraj polštáře, aby zachytila reakci.

„Jéééé, to se ti vůbec nepodobá! Myslela jsem, že jsem jediná v super tajném průmyslu lidí, kteří to vědí? Tohle je jako větší tajemství než příšerná manažerka sestra, kterou jsi tak dobře tajila!“

„Já vím!“ Vstane sama ze sebe frustrovaná situací a s novinářkou, které se podřekla. „Prostě jsem jí věřila a cítila jsem se s ní příjemně a řekla, že to je jedna z jejích oblíbených písniček.“ Její hlas ke konci zjemnil.

„Aaa ty jsi chtěla, aby ta sexy blondýna šla do mdlob?!“ Škádlila Kyla.

„Jo, argh, ne! Chtěla jsem, aby prostě, nevím, prostě se jí něco na mně líbilo. Ani tuhle práci nechtěla. Myslím, že ji sem dostalo úplatkářství.“ Nakonec si sklíčená sedla.

„Ash, jsem si jistá, že by tě měla ráda, kdybys jí dala šanci. Ale, když se k ní chováš jako taková nepříčetná mrcha, co během letu na krátkou vzdálenost zadržuje slzy a vztek, a pak v prázdné aréně vybuchne, vrátí se do svého pokoje a vůbec se znovu neukáže – proč by tě měla mít ráda?“


Ta dvě děvčata si vyměnila vědoucí pohled a krátce se objala. Kyla měla pravdu. Obě tuhle holku měly rády, avšak by neměly a obě jí věřily, i když bylo v jejich nejlepším zájmu nevěřit, ale alespoň obě cítily totéž, takže v tom budou společně, pokud se všechno zvrtne. Ashley to potřebovala urovnat, kvůli svému vlastnímu duševnímu zdraví a pomoct mladé novinářce získat velký příběh, který by prudce vynesl její kariéru.

Když Spencer uslyšela zaklepání na dveře svého pokoje, tak rychle běžela, aby všechny papíry správně hodila do koše, a pak urovnala svou postel a s rychlým pohledem do zrcadla otevřela dveře, aby odhalily někoho, koho nečekala, že uvidí a nebyla si jistá, jestli se s ní chce teď vypořádat.

„Ahoj.“ Řekla ta osoba nesměle.

„Co tady děláš?“


Kapitola 8 – Tak blízko

„Čau.“ Řekla ta osoba nesměle.

„Co tady děláš?“

„Slyšela jsem tě mluvit s Kylou. Radostně z hlasitého reproduktoru!“ Snažila se zpěvačka žertovat.

„To byl soukromý rozhovor.“ Spencer nebyla ohromená, vůbec ne.

„Jo, no, ukázalo se, že ne tak moc.“ S Ashleyinou tváří si pohrával nervózní úsměv.

„Co chceš, Ashley?“ Spencer si založila ruce a opřela se o futra.

„Takže teď je to Ashley, ne 'zvíře'?“ Ashley zavrtěla obočím a zoufale se snažila zadržet zlost ve svém hlase.

„Snažím se být zdvořilá, ale, jé, počkat, ty o tom nemáš žádné ponětí, že.“

„Hele, Spencer…“ byla přerušena zvukem násilného smíchu.

„Jé, takže teď je to Spencer, ne 'nepřítel'?“

„Co chceš, abych řekla!? Jsem tu, abych se omluvila, což dělám nerada, takže to dělám výjimečně. Vyslechneš mě jen?“

„Snažíš se mě přimět být vděčná za omluvu? Měla bych se cítit poctěna? Počkej! Měla bych si změnit svůj Facebookový status – už to vidím, Spencer Carlinová dostala omluvu od Ashley Daviesové. Možná to celá komunita 'olajkuje'.“

„Skončila jsi?“ Její odpovědí bylo ticho. „Máš pravdu, zasloužíš si omluvu, a proto jsem tu – snažím se omluvit mezi tvými žvásty.“ Založila si ruce napodobujíc Spencer.

„Ještě jsi to neřekla.“

„Omlouvám se. Vážně se omlouvám. Jediný, o co ses snažila, bylo dělat svou práci a vím, že tu chceš být méně, než jsem si myslela, že tu chceš být.“ Ashley svěsila ruce a dala si je do kapes.

„Ty mě tady nechceš?“ Spencer se podívala na koberec, ublížená tím prohlášením, není mojí vinou, že jsi slavná a můj časopis chce příběh…

„Z počátku ne, jsi novinářka. V krátké pětiminutové situaci to bylo dost zlé, vy lidi jste příliš chytří, překroutíte moje slova a uděláte mě horší, než jsem.“ Blondýna si lehce odfrkla v nesouhlas. „Fáájn, možná mi jen ukaž, jaká jsem.“

„O to se tu nesnažím…“

Ashley si vyndala ruce z těsných kapes a ukázala na dívku před sebou. „Vím to! Vím, že chceš získat něco jiného, chceš ukázat mou druhou stránku a to, to mě děsí.“

„Proč?“ Obě dívky se na sebe podívaly poprvé od doby, co se otevřely dveře.

„Protože vím, že to dokážeš ukázat.“ Spencer přerušila oční kontakt a podívala se dolů snažíc se skrýt slabý ruměnec, který jí zdobil tváře.

„Nechtěla jsem tě vyděsit.“

„Vyděsila jsem se. Potom, co jsem ti řekla o té písničce, jsem ztratila hlavu. Nikdo o tom neví a nikdo taky neví o Kyle, takže znáš všechna moje špinavá tajemství.“ Ashley se na Spencer usmála a obě cítily, že všechny špatné pocity se vzdalují.

Spencer ustoupila od futer a pokynula Ashley, aby šla dál. Bruneta vešla a sedla si na kraj dvojlůžka a rozhlížela se po okolí. Spenceřin pokoj byl určitě menší, než její, ale byl mnohem víc útulnější, jako by se do něj nastěhovala holka. Na okenním parapetu byly květiny, fialová deka přehozená přes postel a několik fotek v rámečku na stole. Ashley přistoupila a jeden z nich zvedla.

„Tohle je tvoje rodina?“ Spencer přistoupila, aby se podívala na fotku, co Ashley drží.

„Jo, to je moje máma a táta a mí dva bratři.“ Ashley se prudce otočí, aby se podívala na Spencer, která odpověděla na otázku, než byla položena.

„Tohle je Clay, byl adoptovaný, když jsme byli mladší. Přesto byl pro mě vždycky bratrem, stejně tak jako Glen.

„Byl?“

„Jo, on, ehm… na maturitním plese se střílelo a on skočil před svou přítelkyni. Na místě zemřel.“ Ashley si ani neuvědomila, že je její ruka na Spenceřině rameni, dokud neucítila jemnou, teplou pokožku pod svými prsty.

„Spencer, omlouvám se.“ Vyšší dívka položila ruku na Ashleyinu paži a věnovala jí drobný úsměv, vděčná za nečekanou náklonnost.

„Hej, neomlouvej se. Nechci překročit tvé stanovené množství na rok.“ Pousmála se a otočila se, aby si sedla na židli odsunutou od stolu hrudí o opěrku. „Takže, když ti položím nějaké otázky, tak mi na ně odpovíš?“

Ashley si lehla na postel na břicho a věnovala Spencer plnou pozornost. Panebože, Ashley leží na mý posteli… dýchej, dýchej… jsi klidná.

„Záleží na otázce, ale budu se snažit.“

„Fajn, takže proč nezpíváš ty písničky, co jsi napsala?“ Spencer zvedla svůj odložený blok ze stolu a vyrovnala ho na vršek židle, našla pero a začala zapisovat svou otázku.

„Zpívám písně, co napíši.“

„Vyhýbáš se otázce.“

„Myslím, že zjistíš, že jsem právě odpověděla.“ Spencer si těžce povzdechla.

„Dobře… Proč nezpíváš písničky, co dáváš jiným umělcům?“

„Protože jsem je dala jiným umělcům, tak by pro nás oba nebylo fér je zpívat.“ Ashley se zazubila, byla potěšená ze své schopnosti vyhnout se otázkám.

„Hm, proč dáváš některé písničky jiným umělcům místo toho, abys je sama zpívala?“ Spencer se zazubila Ashleyiným způsobem.

„Další otázka.“

„Na tuhle jsi neodpověděla!“

„Řekla jsem, že záleží na otázce.“

„Fajn. Zatraceně, s tebou je to jako vymámit z jalový krávy tele.“

„Zřejmě je taky tak trochu těžké vymámit tele ze mě. Podle 'Celeb Weekly' jsem bezcitná.“ Spencer se zahihňala a ten zvuk přiměl Ashleyin žaludek obrátit se.

„Dobrá, takže existují nějací umělci, které upřednostňuješ, aby zpívali písničky, které jsi vybrala, že nebudeš sama zpívat?“

Ashley na chvíli vypadala zamyšleně a dala si se svou odpovědí na čas. Mám ráda, když se zpívají písně kvůli jejich potenciálu. Když cítím, že to umělec může do písně dát, tak jsou jejich.“

Spencer zapsala odpověď, a pak začala formulovat svou další otázku, ale byla přerušena.

„Proč používáš pero a papír, není to trochu zastaralé? Myslela jsem, že teď jsou všude diktafony a notebooky?“ Spencer na ni vzhlédla a okusovala přitom propisku a tenký blok.

„Jo, myslím, že to není nejúčinnější způsob, jak dělat věci, ale představa, že se vláčím se svým notebookem přes Ameriku a diktafon nemám, tak tohle bude muset stačit. Kromě toho to upřednostňuji.“

„Proč?“

„Je to víc osobní, myslím a ušetří mě to poslouchání tvého hlasu, když se snažím uspořádat svůj výzkum!“ Vzhlédla na Ashley a uviděla, že znovu předstírá ublíženou! Neuchop znovu její tváře, Carlinová!

„Hodně lidí mi říká, že by nedokázali poslouchat můj hlas celý den, vlastně je mou nejlepší předností.“ Samolibě se podívala na svého tazatele.

„Ale zlato, tohle je tvá jediná přednost!“

Najednou Spencer ucítila, jak je stažena na podlahu hihňající se Ashley, která ji začala lechtat a měla potěšení z toho, že se díky tomu blondýna kroutí a křičí, aby přestala. Nakonec když už obě byly bez dechu, Ashley s tím přestala.

Spencer zaklekla, přišpendlila jí ruce nad hlavu. Vzduch v místnosti ztěžknul, když čokoládově hnědé a nebesky modré oči na sebe upřeně hleděly, když se mezera mezi nimi začala zmenšovat, obě dívky zadržely dech. Měly strach, že by je jeden zvuk vytrhnul z transu, ve kterém byly.

Právě když byla Spencer zakryta zástěnou vlnitých hnědých vlasů a cítila Ashleyiny horké rozechvělé výdechy proti svým rtům, tak zazvonil u postele telefon a pár se polekal. Ashley seskočila ze Spencer a nervózně se dávala do kupy.

„Ehm… měla bych, ehm, měla bych jít, zítra je dlouhý den.“

„Díky Ashley za ehm, část rozhovoru, chci říct.“ Řekla Spencer a lehce se začervenala, když se zvedla z podlahy.

„Jo, žádný problém, kdykoliv. Uvidíme se zítra?“ Normálně přesvědčivá zpěvačka shlédla dolů, když se zeptala a doufala v kladnou odpověď.

„Samozřejmě, že jo. Možná bychom si mohly zajít na kafe, pokud nebudeš mít moc práce?“

„Jasně!“ Ashley odpověděla trochu moc horlivě, „myslím, že půjdu zkontrolovat Kylu a zavolám ti. Tvůj telefon stejně pořád zvoní.“

„Do hajzlu!“ Blondýna běžela k telefonu a zvedla to, Ashley jí věnovala sladký úsměv a zamávala, když vyšla ze dveří a zavřela je za sebou.

Klesla a opřela se týlem o dveře, vypustila dech, který nevěděla, že zadržovala. Vyrovnaná , Daviesová, skutečně vyrovnaná.


Kapitola 9 – Ranní překvapení

„Haló?“ Spencer pozdravila osobu na druhém konci telefonu, kterou se chystala zabít.

„Ahoj, Spence, nemohl jsem se ti dovolat. Je všechno v pořádku?“ Bylo to prostě senzační…

„Ahoj, tati, jo, jsem v pohodě. Telefon byl ztišený, protože jsem byla uprostřed interview.“ No, začalo to tak…

„Jé, zlatíčko, omlouvám se, víš, jaká je tvoje matka, nemůže tě zastihnout na první pokus, tak se rozhodne panikařit místo toho, aby ti zavolala později znovu.“

Spencer si povzdechla do telefonu, její počáteční frustrace se otcovou omluvou rozplynula. Dnes večer se jí jich dostalo mnoho, škoda, že se mi nedostane něčeho jiného…

„Ne, to je v pohodě, upřímně. Měla bych raději zůstat v kontaktu. Jak se jinak všichni mají?“

Konverzace se skládala ze zdvořilého povídání a klepů, když došlo na její rodinu. Když konečně hovor skončil, tak se podívala na hodiny a uvědomila si, že mluvila téměř hodinu, příliš pozdě, jít se znovu podívat na Ashley a pokračovat, kde jsme skončily. Místo toho se uvelebila v posteli a snažila se, než usnula, přijít na to, proč zpěvačka byla tak neochotná říct jí o svých tajných písních.


Probudila se následující den ráno do zvuku klepání na dveře jejího pokoje. Nikoho nečekala, hodila na sebe tepláky a velkou mikinu z vysoké, natáhla si přes své vrabčí hnízdo kapuci a otevřela dveře.

Pohled, který se jí naskytl, byl něčím, o čem věděla, že by si mohla zvyknout se tak probouzet. Stála tam Ashley majíc na sobě velmi podobné oblečení jako Spencer, ale ve svých rukách držela dva kelímky horké Starbacks kávy.

„Brý ráno.“

„Ahoj, no, tohle bylo nečekané.“ Spencer byla přinejmenším překvapená, že to řekla, zejména potom, jejich malém téměř střetnutí předešlý večer.

„No, jo, obě jsou moje.“ Řekla Ashley s vážnou tváří, ale nedokázala udržet vážnou tvář na dlouho, když ji našpulení rtů blondýny přimělo se usmát.

„Tak měly bychom je vypít mezi tvými dveřmi?“

„Jé, promiň, jasně, pojď dál. Právě jsem vstala, tak mi dovol trochu poklidit.“ Spencer si spěchala ustlat postel a odhrnout závěsy.

„Ale, s tím si nedělej starosti, jsem si jistá, že tu budu jen chvilku.“ Brunetin obličej zrudl odstínem červené nad jejím špatným výběrem slov.

„Ehm… chci říct, co myslím… jen chci říct, s tím, že si není kam sednout.“ Blondýna se snažila přejít ten okamžik bez komentáře, ale bylo to příliš snadné.

„To je v pohodě, vím o tobě všechno, Daviesová, znám tvou hru. Běžně tě kafe ráno dostane přímo do dívčí postele?“ Ashley odložila kafe a rozhodla se nad tím vším vyzrát a hodila po Spenceřině hlavě polštář.

„Fajn, fajn, dělám si legraci! Díky za tohle,“ Spencer ukázala na své pití, když si vylezla na postel a dálkovým ovladačem zapnula televizi. „Jaká je příležitost?“

„Ehm, žádná, vážně. Kyla se mě hloupě zeptala, jestli něco chci, tak jsem si požádala o kafe!“

„Ty jsi pro ně přinutila jít Kylu?! Ashley!“ Vina se převalila přes Spencer při myšlence, že pro ni šla Kyla, i když si o ni osobně nepožádala.

„Stejně by šla. Je to v jejím zájmu, byla bych horší, když bych neměla svou ranní kávu.“

„Tak proč jsem vlastně jednu dostala?“ Spencer sklopila oči, zatímco Ashley začala upřeně hledět na kreslenou pohádku běžící na obrazovce.

„No, včera večer jsi řekla, že bychom si dneska možná mohly zajít na kafe, tak tady je.“ Blondýna se nesměle na zpěvačku usmála, ta byla dotčená, že si to nepamatovala. Připojila se k ní a sledovala Doru a dělala své Zkoumání v příjemném tichu.

Crr Crr… Crr Crr…

Ashley zvedla Spenceřin telefon z nočního stolku a zkontrolovala jméno volajícího. „To je Kyla, vsadím se, že panikaří kvůli tomu, kde jsem. Měla jsem jít na zvukovou zkoušku, ou, před pěti minutami.“ Ďábelsky se uchechtla, když Spencer zvedla hovor.

„Ahoj, Kylo.“

„Panebože, prosím, řekni mi, že tam máš Ashley!“ Její pronikavý jekot způsobil, že se Ashley hystericky smála.

„Jo, v tuhle chvíli je tu se mnou. Chceš s ní mluvit?“ Zpěvačka si lehla přes obě postele, držela se za břicho, aby zmírnila bolest svalů.

„Ne! Chci jí zakroutit jejím hubeným krkem, že odešla bez dovolení, když ví, co je dneska v plánu!“

„Promiň, nevěděla jsem, že má dneska ráno práci.“

„Ne, to je moje chyba, vůbec jsem jí neměla věřit s tím, že jen 'odnese Spencer kafe'“, řekla Kyla napodobujíc Ashleyin hlas.

„Vyšlu ji, nebude jí to trvat dlouho.“ Obě ukončily hovor, když se Ashley začala zklidňovat. Podívala se Spenceřiným směrem a byla konfrontována s pohledem její matky, který na ni používala – máš průšvih.

„Co je?! Byla to švanda!“

„Ashley, je fakt vytočená.“

„Vím, ale přijde mi to k smíchu.“

„Proč prostě jen neodložíš kafe a nejdeš, jak jsi řekla, že půjdeš?“ Spencer okamžitě litovala výběru svých slov, když Ashleyin drzý úsměv zmizel a nahradil ho ublížený. „Ashley, takhle jsem to nemyslela.“

Bruneta uháněla z postele a spěšně zamířila ke dveřím. „To je v pohodě, neměla jsem předpokládat, že bys takhle brzy ráno chtěla společnost.“

Spencer se natáhla pro Ashleyino zápěstí a ovinula kolem něho ruku zastavujíc kráčející dívku. „Chtěla jsem, chci. Byl to dokonalý způsob, jak se probudit.“

Uvězněná dívka se otočila čelem ke svému vězniteli a s koutky jejích úst si pohrával úsměv. „Aha, no, tak dobrá, tedy.“

Obě dívky cítily, jak jim srdeční rytmus letí vzhůru. Jejich blízkost ještě jednou způsobila vlhké ruce a nepravidelný dech. Ashley sebrala veškerou odvahu a lehce otočila svou hlavu, aby se naklonila a vtiskla drobný polibek na Spenceřinu tvář. Blondýnčin dech se mírně zadrhnul a vyslal skrze Ashleyino tělo chvění, ale obě věděly, že to není tak, jak by mělo. Ještě ne.

Ashley se neochotně vymanila ze sevření a otevřela dveře. „Měla bych jít najít Kylu dřív, než se vymkne kontrole a opustí tohle gravitační pole!“

„Jo, to je nápad.“ Spencer se srdečně usmála, její tvář stále hořela z Ashleyiných rtů, které na ní před chvílí byly.

„Uvidíme se dneska večer na vystoupení?“

„Jo, jasně.“

„Avšak nemůžu zaručit, jaká verze mě tam bude, ale na tebe nebudu zlá.“ Usmála se a doufala, že to bylo dostatečné, nerada té novinářce ubližovala, ale nemohla věřit, že neublíží.

„Jsem si jistá, že to zvládnu,“ při vzpomínce na vzrušující tanec na začátku koncertu Spencer rychle lehce pozměnila plány. „Ale, já ehm… možná nestihnu první půlku, ale určitě tam budu, dobře?“

„Jo, jasně. Uvidíme se později.“ Dvě dívky se rozešly a obě si současně pomyslely – až do dnešního večera.


Kapitola 10 – Tohle je život

Po neobvyklé ranní události se Spencer kvůli všemu znovu cítila dobře. Aspoň jí bylo s Ashley příjemně a konečně se domnívala, že by mohla napsat ten příběh. Ne jen obvyklý smyšlený příběh o zpěvačce, co je naprostá kráva, ale o zpěvačce, co je věrná svým fanouškům, skromná, když je to nutné a z nějakého, doposud neznámého důvodu, velmi plachá, co se týče zpívání jejích srdečnějších písní. Já té záhadě přijdu na kloub…

Zbytek rána strávila sprchováním a přípravou na den. Právě si nazouvala boty, aby šla na procházku po okolí, když začal vyzvánět její hotelový telefon. Ježíš, tahle věc má TO nejhorší načasování.

„Haló?“

„Slečna Carlinová?“ Zeptala se recepční.

„U telefonu.“

„Dobré odpoledne, telefonuji jen, abych vás informovala, že na vás dole v hale čeká balíček. Mohla byste prosím přijít a vyzvednout si jej?“

„Balíček? Ehm… jo, jasně, hned jsem dole.“ Položila telefon a odešla z pokoje přemýšlejíc, co to na ni proboha čeká a kdo by se obtěžoval jí něco poslat?

„Vešla do haly a šla k recepci. Poprosila o zásilku, když jí dvě ruce zezadu zakryly oči. Jakmile se dostala přes počáteční šok, tak si Spencer uvědomila, že poznala slabou vůni směsice pomerančového pracího prášku a cigaretového kouře.

„CARMEN!!?“ Ruce sklouzly ze Spenceřiných očí za její záda, když se blondýnka otočila tváří k návštěvnici a přitáhla si ji do obrovského objetí. „Co tady děláš?!“

„Myslela jsem, že bych tě přišla překvapit. James volal a říkal, že to tu máš těžký, tak jsem si vzala v práci nějaké volno. Kromě toho, se mi stýskalo po tvých pokusech o vaření.“ Usmála se, když jsem ji hravě praštila do ramene.

„Taky jsi mi chyběla, Carm, jak dlouho zůstaneš?“ Spencer uvolnila svou spolubydlící a vedla ji stranou od recepce.

„No, přišla jsem zjistit, jestli si dneska večer nechceš vyrazit, a pak tady zůstat s nějakými přáteli, vedle toho, koukám, že zase brzy odlétáš?“

Spencer se krátce podívala dolů, uvědomila si, jak málo času trávila se svou kamarádkou. „Zítra.“

„No tak s tím budu muset pohnout! Můžu si teď dát svoje tašky do tvýho pokoje?“ Ukázala na obrovský ruksak a zvedla si ho na záda.

„Jasně, jasně, zůstaň se mnou dneska večer, jo?“

Dívka s havraními vlasy se tomu přijetí usmála, ale vyžadovala jednu úmluvu. „Ale najíme se venku, dobře?“ Opět ucítila slabé bodnutí v horní části paže.


Obě dívky strávily celý den průzkumem okolí, ochutnávkou specialit místních barů a setkáním s nějakými Carmeninými starými přáteli z vysoké. Spencer se roztržitě podívala na hodinky a uvědomila si, kolik je hodin. Ano, řekla, že bude chybět na první půlce Ashleyina vystoupení, ale ne na celém!

Získat Carmenin souhlas k odchodu nebylo vůbec těžké, Spencer se jen zmínila, že by mohly jít do zákulisí a Carmen zavolala taxi. Doprava byla klidná, takže dorazily rychle, Spenceřiny nervy ohledně slibu, který dala zpěvačce, se zklidnily. Kyla se s nimi setkala u dveří a poskytla Carmen svou vlastní V.I.P. vstupenku. Pak je vedla ke straně jeviště a vysvětlila, o co jde.

„Takže lidi, Ashley právě dokončila 90 % svého velkého představení. Tohle je její šance, aby popadla dech a dala nám příležitost připravit se na závěr.“

V tu chvíli Spenceřino srdce vynechalo hodně, hodně úderů, když se zpocená brunetka prohnala kolem ní a zatáhla za sebou malý závěs. Sledovala, jak se přes horní zábranu objevilo oblečení a po několika sprostých slovech, které byly vykřiknuty, se polonahá Ashley hnala ke své sestře. Srdce, prosím, začni znovu bít… to je ono, skvěle.

„Kylo, kde je moje halenka?! Potřebuju ji HNED TEĎ!“ Vítej, hnusná Ashley.

Když Kyla sprintovala, aby našla ztracenou halenku, Ashley oděná v džínsech a v podprsence obrátila pozornost k zrudlé Spencer a její kamarádce. „Ahoj, bloncko, teplo? Chceš trochu vody?“ Vítej, milá Ashley… sklapni a odpověz, ty ňoumo!

„Ehm… ne-e, jsem err…“ byla zachráněna od svého blábolení svou spolubydlící.

„Né, je v pohodě. Běžely jsme sem, chtěly jsme to stihnout, jak jen to šlo.“ Carmen si nemohla pomoc, když se její oči potulovaly po upoceném těle před ní.

„Vsadím se, že jo.“ Ashley na ten pár mrkla a všimla si, že Kyla smykem zastavila a zahájila kontrolu halenky jejím směrem, rychle ji zapnula a běžela zpátky na pódium.

„Způsob, jak mlčet, Carlinová! Kam odešla tvoje taktika!?“ Spencer jen zírala a dál sledovala, jak Ashley promlouvá k davu.


„Zdravím všechny, konečně jsem se vrátila. Měla jsem drobné problémy s oblečením – nějakou dobu jsem byla bez halenky a vy jste o to všichni přišli!“ Davem projelo s několika občasnými jásoty hlasité zaúpění.

„Ale problém je vyřešen, jak můžete vidět. Tedy já a kapela jsme dnes mluvili a byli jsme zvědaví, co si myslíte o nápadu, který máme. Vim, že jsme se každý večer trochu nudili sledováním stejného seznamu každý večer, tak co kdybychom ho trochu promíchali.“ Ashley předstírala k davu nervozitu, když přešla k přední části pódia.

„Co kdybyste, lidi, vybrali další skladbu?“ Publikum šílelo, křičelo různé skladby v různých okamžicích, takže vše, co bylo slyšet, byla spousta hluku. Spencer zjistila, že se v situaci ztratila, nikdy předtím neslyšela, že by se tohle na koncertě stalo.

„Co to dělá?“ Zeptala se Kyly.

„To je to, o čem jsem předtím mluvila, takhle se Ashley snaží zavděčit davu, ale ve skutečnosti dává všem přestávku. Vidíš, už udělala velké písničky, takže všechno, co davu zbývá, aby si vyžádali, jsou její klidnější písně. Dělá to každé vystoupení a nám všem se tenhle kousek líbí!“ Obě dívky přikývly a otočily své hlavy zpět, aby sledovaly, jak publikum začíná šílet.

„No, aspoň vím, že máte všichni zdravé plíce! Teď to uděláme pořádně, na 3, já a kluci chceme, abyste zakřičeli najednou píseň, kterou chcete slyšet a pokud máte jakékoliv transparenty s písněmi, držte je vysoko, abychom je všichni viděli. Připraveni? 3. 2. 1. TEĎ!“

Kapela odložila své nástroje a přidala se do přední části k Ashley, aby zjistila rozhodnutí publika. Dívali se jeden na druhého, zdánlivě se snažili rozhodnout, která píseň nejvíce vyčnívala. Po několika přikývnutích, si šli kluci sednout na stoličky, které byly u jejich opuštěných nástrojů.

„Správně, klídek! Myslíme, že jsme slyšeli správně. Slyšeli jsme… 'Tohle je život'?“ Opět dav odpověděl kladně, „všichni právě chcete vidět zjevit se kývající se hlavu, znám vaši hru!“

Spencer nikdy předtím neslyšela tolik lidí se unisono smát, opravdu ji zbožňovali. Zpěvačka k nim uháněla a zvedla černou akustickou kytaru zdobenou stříbrnými detaily, zatímco Kyla nasadila na sestřinu hlavu světle-hnědý kovbojský klobouk. Když Ashley zaujala svou pozici uprostřed pódia, tak Kyla pak začala vysvětlovat kývající se hlavu.

„Tahle písnička z nějakého důvodu nutí Ashley kývat hlavou ze strany na stranu, zřejmě je to rytmem hudby, ale je to hodně roztomilé a to je důvod, proč dav obvykle vybere tuhle písničku, aby ji zpívala. Vidíš, dělat tenhle kousek na vystoupení není až tak moc riskantní.“

Běžná světla zhasla, když Ashley zamířila k bubeníkovi a svou akustickou kytaru teď zapojila do systému reproduktorů. Mohly jste ji slyšet vybrnkávat prvních několik akordů písně. Bylo z toho téměř cítit country, slečno Daviesová, nadále mě překvapujete. Bubeník kopl a světla se postupně rozsvítila.

Ou, vítr pofukuje mrazivou a temnou ulicí dnešní noci
a lidé tančí do rytmu hudby
a kluci nahánějí děvčata s kudrnatými vlasy,
zatímco mladík sužovaný stydlivostí sedí opodál
a písně jsou stále hlasitější,
každá další více než ta předešlá.

Zastřené tóny způsobily, že Spenceřino tělo pokryla husí kůže. Byla to legrační píseň a Ashley byla sama sebou. Neflirtovala s tisícovkou lidí najednou a neútočila palbou slovních útoků na svůj personál, vlastně se zdálo, že se baví.

„Tady přijde kývání.“ Kyla se pro sebe začala chechtat. Bez ohledu na to, kolikrát tuhle písničku viděla hrát, vždycky ji přimělo se smát, když viděla svou sestru.

A ty zpíváš ty písničky, myslíš si, že tohle je život
a ráno se probudíš s pocitem dvakrát větší hlavy.
Kam se chystáš jít?
Kam se chystáš jít?
Kde budeš tuhle noc spát?

Všechna tři děvčata se v pase lámala smíchy, Ashley se zoufale snažila udržet si vážnou tvář, když celý dav před ní začal důrazně hýbat hlavami ze strany na stranu. Milují ji a ona je zbožňuje, pomyslela si Spencer, když se snažila lapat po dechu.

Tak směřuješ v taxi pro čtyři dolů ulicí
a čekáš venku přede dveřmi u Jimmyho,
ale nikdo uvnitř není a nikdo není doma před čtvrtou.
Tak tam tak sedíš nemajíc do čeho dloubnout.
Mluvíš o Robertovi Rigerovi a jeho pestrý partě
a kam půjdeš a kde budeš dnes v noci spát.

V krátké pauze mezi slokou a dalším refrénem, Ashley zakřičela do davu. „Jste na řadě!“ Do rytmu začala celá aréna zpívat, zatímco Ashley pouze ústy naznačovala slova.

A ty zpíváš ty písničky, myslíš si, že tohle je život
a ráno se probudíš s pocitem dvakrát větší hlavy.
Kam se chystáš jít?
Kam se chystáš jít?
Kde budeš tuhle noc spát?

Jakmile skončili, tak hrála krátké sólo na kytaru, což Spencer přimělo v úžasu ji sledovat. Hudba se na okamžik zastavila, když byl refrén opakovaně zpíván. Nejprve potichu, sílil, dokud kapela stačila hrát. Nakonec se písnička chýlila ke konci, když Ashley zpívala poslední řádek do nadšeného potlesku.

Kde budeš tuhle noc spát?

Pořád s úsměvem z toho, co právě teď viděla, se Spencer otočila ke Kyle a položila jí otázku, kterou měla na jazyku od začátku skladby.

„Měla kocovinu, když tohle psala?“

„Zlatí, byla pořád opilá!“

Spencer se zahihňala, když si představila opilou Ashley tancující kolem se svou akustickou kytaru a zpívající o událostech večera. Když její nevinné myšlenky od opilé tančící Ashley přešly k mnohem více vyzývavě opilé tancující Ashley z prvního večera, kdy se potkaly, se Spencer rozhodla, že je čas jít do postele a rychle vedla Carmen pryč z budovy.


Kapitola 11 – Má tě ráda

Když dvě spolubydlící dorazily zpátky na hotel, byly obě totálně unavené. Spencer se převlékla do tepláků a trička a vlezla si do postele, zatímco Carmen lovila své oblečení na spaní v ruksaku. Po úspěšném hledání toho, co potřebovala, si to na sebe spěšně hodila a vlezla si do postele ke Spencer.

Po několika minutách ticha, když se každá dívka nechala unášet myšlenkami ke spánku, Carmen promluvila do tmy.

„Spence?“

„Mhmm.“ Carmen přenesla svou váhu a zvedla se na lokty.

„Daviesová tě přitahuje, viď?“ Spencer byla nyní vzhůru. Zvedla se z postele a otočila se čelem ke své kamarádce s havraními vlasy.

„Cože? Ne. Proč se ptáš na něco tak hloupýho? Píšu o ní příběh. Běž spát.“ S tím si lehla zpátky na polštáře.

„Takže jo.“

„To je to tak zřejmé?“ Zeptala se Spencer svého polštáře.

„Ano, no, možná to přijde jen mně, znám tě dost dobře, víš!“ Polštář se zahihňal a opět se otočila čelem k druhé dívce.

„Je to jen pobláznění. Víc to nemůže být. V každém případě mě nemá ráda.“

„Děláš si srandu, ne? Zatím co jsi byla příliš zaměstnaná vzpomenutím si, jak mluvit, tak tě naprosto očumovala. Nelze ji vinit, jsi sexy!“ Polštář udeřil Carmen přes hlavu a ona se překulila na záda a smála se.

„Sklapni, Carm! Ne, neočumovala a ne, nejsem sexy. Přestaň s těma hovadinama a spi.“

„Nebuď tak slepá, Spence, chce tě.“ Spencer tam mlčky ležela, přemýšlela, zda má poskytnout Carmen víc munice k palbě, nebo ne. Nakonec se Spencer posadila, stáhla z té podřimující dívky vedle sebe deku a obdržela drobné nadávky, za to, že to provedla.

„Carm, málem jsme se políbily.“ Ta dívka vypadala na vteřinu zmateně.

„Kdo? Ty a já? To pochybuji, Spence, protože to nebylo málem.“ Drze mrkla a přikrčila se, když prosvištěl okolo její hlavy druhý polštář. „Dobře, dobře, není čas na vtipy. Hele, vím, že mám s tímhle pravdu a ty jsi mi to právě potvrdila. Stačí tomu nechat volný průběh a uvidí se, co se stane.“

„Ale je slavná a většinu času mrcha a já mám o ní udělat tenhle podělanej příběh a ona už nejspíš přítelkyni má a, a prostě nemůžu.“ Spencer dramaticky padla zády na matraci. Carmen si lehla vedle ní a dala si pohodlně ruku kolem blondýnčina pasu.

„Spence, pořád je to holka, je na tebe milá, což je nejdůležitější, pořád o ní můžeš udělat příběh a ne, nemá přítelkyni – rozešla se před pár měsíci s nějakou tanečnicí jménem Madison a můžeš.“

Místnost naplnilo ticho, když Spencer přijala to, co Carmen řekla. Zvedla své vyhozené polštáře a udělala si větší pohodlí, a pak láskyplně políbila svou kamarádku na čelo.

„Děkuji, Carmen. Mám tě mocinky ráda.“ Úsměv se vloudil na obě jejich tváře a nakonec je přemohl spánek.


Ashley se následující ráno zavrtěla ze spaní a probudila se s úsměvem na tváři. Zdálo se jí, že viděla včera večer na koncertě Spencer a vzpomněla si, jak vypadala nervózně. Bylo to tak rozkošný – rozkošný, vážně, Ashley, dospěj.

Bruneta vyskočila z postele, hodila na sebe nějaké ležérní oblečení, včetně své čepice a slunečních brýlí a rychle zavolala svou sestru.

„Dobrý ráno, ospalče!“

„Ashley? Je 9 ráno, proč, počkat, jak to, že jsi tak brzy z vlastní vůle vzhůru?!“ Kyla si nebyla jistá, jestli Ashley vůbec ví, že den začíná před 10.30 ráno.

„Prostě jsem se probudila a myslela jsem, že bych si užila den! Jdu do kavárny přes ulici, chceš něco?“ Ashley slyšela hlasitou ránu, a pak nějaké zahuhlání, a pak Kyla znovu promluvila.

„Promiň, upustila jsem telefon… zeptala ses mě právě … jestli něco chci… protože jdeš pro kafe…?“

„Ano. Neznič moji báječnou náladu tím, že si ze mě utahuješ. Tak, chceš něco, nebo ne? Odpověz rychle, než si to rozmyslím. 5, 4, 3, 2…“

„Ano, prosím, můžu dostat kafe a čokoládový muffin, prosím?

„Samo sebou, že můžeš. Za chvíli ti ho donesu. Čus.“ S tím Ashley zaklapla telefon a vydala se do obchodu s odrazem při každém kroku. Kyla jen zírala na svůj telefon a do tváře se jí vryl šok. Cokoliv, co uneslo mou sestru a nahradilo ji touhle milou verzí, prosím, nevyměň ji zpátky.

Ashley mířila do Starbucks a zpátky bez jediného slova, co by vyšlo z jejích úst. Nevadilo jí, že musela čekat v dlouhé, ranní tlačící se frontě a nevadilo jí, že obsluha popletla první objednávku, ani nemrkla, když jí malé dítě duplo na nohu a málem upustila své jídlo a kousla se do jazyku, když se dostala do hotelu a Kyle trvalo věčnost, než otevřela své dveře od pokoje.

„Hej, promiň, že jsem tě tam nechala. Právě jsem vylézala ze sprchy.“ Ashley se jen usmála a podala jí muffin a kafe.

„Žádný problém, ségra, nemám na spěch.“

„Vážně, co je s tebou?“ Kyla přitiskla hřbet ruky na zpěvaččino čelo, aby zkontrolovala teplotu. „Ne, že by se mi to nelíbilo, ale proč ta dobrá nálada?“

„Jen tak.“

„Lhářko. Řekni mi to.“ Tlačila Kyla na svou sestru.

„Prostě jsem dneska šťastná.“

„Blbost. Řekni mi to.“ Ashley vešla do sestřina pokoje a odložila zbytek svého Starbucks, když Kyla strčila do dveří a zavřela je.

„Je to Spencer, viď?“ Ruměnec se vloudil na brunetiny tváře a stydlivě se usmála. „Myslela jsem, že jsi z ní měla vítr a teď tohle?“

„Měla jsem, ale ona je prostě tak… ryzí. Myslím, že bych jí mohla říct cokoliv a důvěřovat jí, že to nedá do tisku, jen aby udělala terno. Zdá se, že na to kašle.“

Kyla si sedla naproti Ashley a usrkla ze svého pití. „Takže ji máš tedy ráda?“

„Jo, myslím, že fakt mám.“

„Taky tě naprosto žere. Měla bys ji vidět, když přišla na tvůj koncert v New Yorku. Byla pěkně nervózní a styděla se, bylo to k popukání!“ Ashley ožily oči a na tváři se ji vytvořilo uculení.

„Vážně? Myslíš, že mám tedy šanci?“

„Ashley, vážně. Máš šanci s kýmkoliv, koho chceš.“ Kyla se na ni nevěřícně podívala.

„Jo, ale nezdá se, že by jí ohromila sláva. Možná je jen přátelská?“

„Nikdy jsem si nemyslela, že tohle řeknu, ale měj víc sebedůvěry. Prostě tomu dej volný průběh a uvidí se, jak se věci vyvrbí.“ Ashley se podívala dolů a přišly jí zajímavé její náramky, nebyla si jistá, zda říct Kyle o té noci ve Spenceřině pokoji nebo ne.

„Pověz mi to.“

„Téměř jsme se tehdy večer políbily.“ Manažerka se začala hihňat a ušklíbla se na tu dívku naproti sobě.

„Jé, tak proto jsi byla tak nervózní a spěchala jsi zpátky do svého pokoje!?“ Polštář proletěl těsně vedle Kylyiny hlavy a přiměl ji smát se ještě víc. „Proč jsi ještě tady? Běž dát svojí holce kafe. Přiměj ji omdlít!“


Ashley opustila Kylyin pokoje, byla si jistější svými pocity a touhou přimět Spencer podlehnout jí. První fáze, kafe…znovu. Ukázat jí, že mám ohleduplnou stránku.

Sešla do Spenceřina podlaží a dvakrát zaklepala na její dveře. Po chvíli šourání a křiku nelibosti z probuzení, se dveře rozlétly, aby odhalily blondýnku zobrazující zářný příklad 'právě probuzeného' pohledu.

Usmála se při pohledu na zpěvačku ještě jednou u svých dveří, s kávou v ruce.

„Ahoj, bloncko. Včera večer jsem neměla šanci si s tebou popovídat.“

„Ahoj, ne, byla jsem fakt unavená. Byl to dlouhý den. Ačkoliv dobré vystoupení.“ Kolébala hlavou ze strany na stranu napodobujíc Ashleyiny taneční pohyby předešlého večera.

„Nech toho! Ten pohyb, co dělám já, vypadá dobře!“

„To ano.“ Spencer sklopila oči a cítila, jak se červená, zatímco se Ashley culila od ucha k uchu.

„Na, přinesla jsem ti kafe a muffiny a…“

„Spence, kdo je to? Vrať se zpátky do postele, ztracený případe.“ Carmenina slova ty dvě dívky vytrhla z jejich vlastního malého světa.

Ashley pohlédla přes Spencer a uviděla tu dívku z minulého večera schoulenou ve Spenceřině posteli. Její srdce se propadlo tak hluboko, že si myslela, že bude zvracet.

„Ou, ehm… omlouvám se. Neměla jsem… promiň, já, ehm… neuvědomila jsem si to. Na“ podala Spencer dvě kávy a sáček s muffiny. „Pro tebe a Carmen. Musím jít, uvidíme se později.“

Uháněla chodbou, dobrá nálada zničena spolu s jejím srdcem.

Spencer jen sledovala, jak téměř běžela ke schodišti, neschopna vydat slovo dříve, než ta dívka odešla tak náhle, jako přišla. Co to ksakru mělo znamenat?


Kapitola 12 – Tam, kam patří

„Kylo, IHNED otevři ty dveře!“

„Hej, kde hoří? Co se děje?“

„Zatraceně, ty jsi mi lhala!“ Já věděla, že nebylo moc dobré mluvit pravdu, pomyslela si Kyla.

„No, aspoň tvoje dobrá nálada trvala celých deset minut. O čem jsem tedy lhala?“

„O Spencer!“ Teď byla Kyla naprosto zmatená. Uhnula od dveří, když ji Ashley odstrčila z cesty přes práh a stála uprostřed místnosti s rukama v bok.

„Co je s ní? Neříkej, že je obarvená? 'Páč jsem nikdy neřekla, že je přírodní.“ Kdyby Ashley nestřelila po sestře zlostným pohledem, tak by se Kyla smála vlastnímu sarkasmu.

„Ne, ty idiotko. Nemá mě ráda. Proč jsi mi dávala takové naděje? Líbí se ti, vidět, jak jsem odmítnutá?“

„Ash, vážně, zadrž chvíli. Co se sakra stalo se Spencer? Nemá ráda kafe?“

„Ještě jednou, Kylo a přísahám Boh…“ Kyla zvedla ruce na znamení kapitulace. „Byla v posteli s tou holkou ze včerejšího večera!“

„S Carmen?“

„Není potřeba jména, abys s ní byla v posteli.“ Ashley si nakonec sedla na malou židli u okna a ruce si položila na stolek před sebou.

„Ash, to je mi líto, neměla jsem tušení. Včera se prostě objevila a Spencer se zeptala, jestli by nemohla jít na pódium podívat se na vystoupení.“

„No, dostalo se jí představení, až na to, že to byla Spencer Carlinová, uprostřed pódia.“ Kyla si sedla naproti své sestře.

„Jsi si jistá s tím, co jsi viděla?“

„No, Spencer otevřela dveře a zdálo se, že mě ráda vidí, pak byla Spencer přivolána a požádána, aby se vrátila do postele. Prostě jsem zdrhla.“ Pustila si hlavu do dlaní, „Urgh, jsem tak blbá.“

Kyla se natáhla a položila ruku do Ashleyin vlnitých hnědých vlasů a snažila se ji utišujícím hlazením uklidnit. „Ne, nejsi. Naprosto tě tahala za nos.“

Ashley s kamennou tváří zvedla hlavu a řekla, „můžu ji propustit?“

„Ne,“ zahihňala se Kyla, „ale můžeš ji vytočit, dobře?“ Usmály se jedna na druhou a sdílely sesterský okamžik.


„Spence, kdo je to? Vrať se zpátky do postele, ztracený případe.“ Carmen sotva slyšela nějaká vykoktaná slova a pak se dveře zavřely a Spencer si sedla na konec postele.

„Slyšela jsi to?“ Spencer vytáhla Carmen z jejího polospánku, vůně kávy umožnila změnu stavu trochu snadněji.

„Ani ne, kdo to byl?“ Ospalá dívka se natáhla pro jeden z kelímků a usrkla si velký doušek.

„Ashley. Znovu mi přinesla kafe a muffiny, jak to podle všeho vypadá a já myslela, že půjde dál, jako včera, ale slyšela tě promluvit a najednou zdrhla.“ Spencer se podívala do hnědého sáčku, jo, muffiny, taky moje oblíbené.

„Ha, možná si myslela, že jsme spolu spaly!“ Vtipkovala Carmen, ale nebylo to směšné. Spenceřiny oči se tím uvědoměním rozšířily.

„CARMEN!“

„Co je?!“ Řekla ta holka mezi doušky kávy a čokoládovou pečenou dobrotou.

„Rozhodně si myslela, že se mezi námi včerejší večer něco stalo!“

„To je k smíchu. Vůbec nejsi můj typ.“

„O to vůbec nejde, ty pako. Mohla jsem být Ashleyin typ a teď si myslí, že jsem to naprosto hrála.“

„Hm, chápu, jak by to pro vás obě mohlo být těžké. Prostě jí řekni, že jsem se tu jen stavila.“

„Tohle je Ashley, vážně si myslíš, že to spolkne? Bože, dostat se k ní blíž, je stát se mrchou, natož se s ní snažit mluvit.“ Spencer sebou plácla zpátky do postele, frustrovaná z toho, jak se věci dál špatně vyvíjí.

„Hele, prostě jí to dneska při letu vysvětli. Musí vědět, že ji netaháš za nos.“

„Jo, dobře, zkusím to. Proč si vlastně chtěla, abych se vrátila do postele?“

„Kdybys zůstala v posteli, tak to znamená, že bych taky nemusela vstávat – teď, cítím povinnost hnout se. A… je mi zima!“

Po opětovném zabalení a rozloučení se s Carmen v hotelové hale, se Spencer psychicky připravovala na dvou a půl hodinový let do Orlanda s naštvanou Ashley – znovu.


Nastoupila do letadla s obvyklými lidmi a podařilo se jí být mimo dosah zpěvačky. Když si našla místo, tak si uvědomila, že letoun je o něco větší, než ostatní, což znamenalo, že u ní stejně nemusí být tak blízko. Ale chtěla se pokusit jí to vysvětlit, urgh.

Po půl hodině cesty, šla Kyla na toaletu nechajíc Ashley samotnou u jejich stolu. Spencer využila příležitosti, aby přistoupila a sedla si na uvolněné místo. Jak očekávala, byla ignorována.

„Ashley, musím s tebou mluvit.“ Bruneta právě sáhla do své tašky a vytáhla svůj iPod, ale než měla šanci ho zapnout, tak Spencer popadla zařízení.

„Vrať mi to.“ Její tón byl drsný, Ashley nechtěla, aby si s ní někdo zahrával.

„Musím s tebou mluvit. Což nemůžu, jestli mě budeš dál ignorovat.“

„Vrať to.“

„Ashley, hele, co jsi viděla dneska ráno, tak to vůbec nevypadalo tak, jak vypadalo.“

„Proč si myslíš, že mě to zajímá? Teď mi to dej zpátky.“ Ashley nic nevzdávala.

„Je to moje spolubydlící, včera přijela na otočku, aby mě překvapila a já věděla, že nebudeme mít moc času být spolu, protože dnes znovu odlétá, takže jsem ji požádala, aby zůstala v hotelu.“ Spencer si myslela, že v Ashleyiných očích zahlédla záblesk něčeho. Co to bylo, si nemohla být jistá, ale měla pocit, jako že ji nakonec poslouchá, takže pokračovala s vysvětlováním.

„Známe se roky, takže nebylo nic na tom, podělit se o postel. Sakra, přišla opilá a zabloudila na naše dvojlůžko a skončila se mnou! Je jako sestra, myšlenka na dělání něčeho s ní, urgh, ne.“ To dává smysl, pomyslela si Ashley, ale nebyla ochotna dát najevo blondýnce před sebou chybu, nemůžu jí dát vědět, že jsem se trápila.

„Můžu si ho teď vzít zpátky?“ Spencer si těžce povzdechla a iPod předala. Když Ashley nalistovala písničku, kterou chtěla, tak zaslechla Spencer říct poslední věc, než odešla.

„Kafe bylo vážně milé, jen bych si ho přála pít znovu s tebou v posteli.“

Potom, co dívčina záda byla otočena, tak se Ashley na tváře vloudil úsměv. Když si Kyla sedla na své původní místo a Ashley si byla jistá, že je Spencer zaměstnána posloucháním hudby, tak rychle potichu převyprávěla rozhovor.

„Zní to dost upřímně.“ Řekla Kyla potom, co si to všechno vyslechla.

„Jo, to jsem si taky myslela.“

„Co budeš dělat?“

„Už nechci, aby to dál pokračovalo, nelíbí se mi, když je to mezi námi takhle.“ S mávnutím ruky Kyla pobídla Ashley, aby šla za ní.


Spencer na sebe byla tak naštvaná. Jak to, že se pokaždé, když se jí začalo s Ashley dařit, něco stalo? Možná je to Bůh, říká mi, abych přestala dřív, než se to vůbec stane. Když si duševně nadávala, tak neslyšela dupot kroků blížících se k jejímu osamělému stolu, ani tichý pozdrav ze strany návštěvníka. Do té doby, dokud si bruneta nesedla naproti, Spencer vůbec nevěděla, že má společnost.

„Ahoj,“ znovu ji Ashley pozdravila, tentokrát s pousmáním.

„Ahoj.“ Ozvala se Spencer.

„Co posloucháš?“

Spencer se lehce začervenala a mírně zasmála, „ehm, Pink, ale je velkým tajemství, že to ve skutečnosti napsala Ashley Daviesová.“

„Fakt? Páni, musí být neuvěřitelná skladatelka, aby Pink zpívala její písničky.“ Ashley se zapojila do hravého škádlení a věnovala Spencer drzý úšklebek.

„Ne-e, myslím, že Pink má štěstí, že si tahle Daviesovic kočka myslí, že může interpretovat jednu z jejích nejlepších písní.“ Byl Ashleyin čas, aby se začervenala. Zvedla zařízení a podívala se na skladbu – 'I Don't Believe You'.

„Znáš ji?“ Škádlila ji Spencer.

„Jednou nebo dvakrát jsem ji slyšela.“

„Proč si myslíš, že ji napsala?“ Zatlačila na ni Spencer.

Ashley se podívala do bazénů modré, jé, jak bych se v těchto ohromujících očích dokázala ztratit. Spencer viděla, jak Ashley bojuje sama se sebou o tom, zda má říct pravdu, nebo dát jen další nejasnou odpověď. Cítila se špatně za to, že tu otázku položila, i když způsobem, kterým si jen dělala srandu, že ani vůbec nečekala upřímnou odpověď.

„Nemusíš na to odpovídat, Ash, jen jsem provokovala.“ Ashley slyšela vyjít ze Spenceřiných úst zkráceninu svého jména a cítila, jak jí žaludek udělal salto. Viděla její opravdový úsměv a měla pocit, že jí taje srdce. Ucítila ruku lehce spočívat na svých vlastních a propadla tomu, hodně.

„Možná, možná je to kvůli rozchodu, o kterém věděla, že přijde, ale ve skutečnosti ho vůbec nečekala a možná to nezpívala sama, protože by to přineslo všechny staré pocity, které cítila, když ji psala a možná si myslela, že by ji Pink zazpívala dobře, protože se v té době rozváděla.“ Ashley vůbec nepřerušila oční kontakt s těmi světle modrými a sledovala, jak jejich okraje červenají, když mluvila.

„Ale, víš, možná jsem se mýlila. Není to tak, že znám spisovatele nebo tak něco.“ Řekla Ashley a změnila atmosféru, která sídlila nad stolem.

Cítila, jak ji Spencer něžně stiskla ruku a zaslechla malé povzdechnutí jako díky za její upřímnost. Sdílení úsměvu s blondýnkou, přimělo Ashley něžně zvednout ruku a pohnout prsty, takže padly mezi Spenceřiny. Tam, kam patřily.


Kapitola 13 – Kráska a její zvíře

Spencer cítila Ashleyiny propletené prsty a myslela si, že jí vyletí srdce z hrudi. Na tváři se jí roztáhnul obrovský úsměv a napodoboval ten, co měla bruneta. Když konečně přistály, tak se musely oddělit. Obě děvčata postrádala příjemnost kontaktu. Když opustily letiště a připravovaly se vlézt do svých aut, tak Ashley zastavila průběh přesunu, aby rychle přeběhla a šeptala si s Kylou, než skočila do Spenceřina auta.

„Spencer?“

„Jo, Ash?“ Blondýna se podívala na normálně sebejistou zpěvačku a viděla, jak se jí plíží na tváře ruměnec.

„Ehm, no, zajímalo mě… víš, mám po zbytek dne docela volno a chtěla jsem se tě zeptat, jestli možná, ehm, bys chtěla strávit den se mnou?“ Spencer zvedla ruku, kterou v tom krátkém čase měla prázdnou, než odpověděla.

„Ráda bych se s tebou dneska poflakovala. Co máš na mysli?“ Ashley se zeširoka usmála a živě se otočila ve své sedačce plně čelem ke Spencer.

„No, vzhledem k tomu, že jsme v Orlandu a já jsem v srdci velký děcko, zeptala jsem se Kyly, jestli nám může obstarat nějaké lístky do Kouzelného království? Pokud si nemyslíš, že je to ubohý…“

„Vážně?! To je naprosto super!“

„Takže ti tedy nevadí, že tam půjdeme?“

„Vadí?! Zbožňuju Disneyho filmy, Disneyův svět je jako moje vysněné rande…“ Spencer se intenzivně začervenala nad jejím vyplazeným jazykem. Znervózněla, snažila se vycouvat, ale Ashley ji přerušila.

„Ráda bych využila šance vzít tě na tvé vysněné rande.“ Obě se, lehce v rozpacích, podívaly dolů a najednou se styděly, dokud Spencer neprolomila ticho.

„To bych ráda.“ Když zastavily před jejich domovem pro příštích několik dní, tak Ashley řekla své holce, že se za půl hodiny setkají před hotelem a autem zajednou do turistického střediska.


Po seběhnutí schodů, aby si dala nejrychlejší sprchu svého života a vyhození obsahu svého kufříku na podlahu hotelového pokoje, aby si našla něco na sebe na své rande, Jupí, mám rande s Ashley Daviesovou!!, byla nakonec Spencer oblečená ve volných džínsech, červených Converskách, přiléhavém tílku a tou koženou bundou. Sedla si do haly na malou lavičku vedle dveří a sledovala, jak kolem bloudí lidé, zatímco čekala, až se ukáže Ashley.

Pane.Bože. Zemřela jsem a dostala se do lesbickýho nebe… Ashley vyšla z haly, zastavila se a chvíli se rozhlížela. Během této krátké chvíle, než bruneta zmerčila dívku sedící po její levici, si ji Spencer prohlídla. Měla na sobě upnuté potrhané džíny s žabkami, fialovým tričkem kapely Purple Venom a mikinu s kapucí na zip, samozřejmě na očích, jak jinak než sluneční brýle.

„Ahoj, tady jsi, bloncko, připravená jít?“ Spencer dokázala jen přikývnout.

Rychle dorazily ke dveřím a díky Kylyiným několika laskavostem, vstoupily bočními dveřmi. Vzaly si plán města a rozhodly se začít jejich rande procházkou po hlavní ulici USA.

„Takže kdo je teď tvoje oblíbená princezna?“ Zeptala se Ashley, když se blížila k hradu Popelky.

„Kráska. Je to zdaleka ta nejlepší, ale Aurora je vždycky středem pozornosti.“ Zpěvačka se podívala na obličej své společnice a uvědomila si, že je vážná, a tak bylo těžké potlačit smích.

„Páni, hodně jsi o tom přemýšlela!“

„Štve mě to.“ Spencer zavrtěla obočím, a pak se taky začala smát.

„Takže Kráska a zvíře je tvůj oblíbený disneyovský film?“

„Samozřejmě, vlastně bych mohla říct, že je v první desítce oblíbených filmů vůbec, abych byla upřímná.“ Spencer si dala ruce do kapes a sklopila hlavu, když dál mluvila. „Vím, že to jsou všechno slova k písním, ale Be Our Guest je nejlepší.“

Ashley se na tu dívku s láskou podívala a dala jí ruku kolem pasu přitahujíc si ji blíž. Nahnula se ke Spenceřinýmu uchu a něžně zašeptala, „to je vtipný, protože jsem ji napsala.“

Spencer otočila hlavu, čímž přenesla rty neskutečně blízko k sobě. „Byly ti čtyři, když byla vydána!“ Ashley měla stále vážnou tvář, když sundala ruku ze Spenceřina pasu a prohodila ji přes její paži.

„Byla jsem velmi nadané dítě.“ Pár se začal nad absurditou jejich konverzace hystericky smát, zatímco se Ashley pokoušela o francouzský přízvuk a zpívala jako Lumiere, aby pozlobila Spencer. V tu chvíli udělala osudovou chybu, když si sundala sluneční brýle, aby si otřela slzy.

„PANEBOŽE, TO JE ASHLEY DAVIESOVÁ!!“

Během několika vteřin se okolo Ashley nashromáždil dav, všichni žádali o fotografie, autogramy a někteří telefonovali přátelům, aby je pozdravila. Zachytila krátce Spenceřin pohled a zaslala jí omluvný úsměv. Kolik lidí je na tomhle rande, pomyslela si Spencer, když se rozhlížela po okolí.

Bylo to, jako by se jí nad hlavou rozsvítila žárovka, když uháněla do nejbližšího obchodu s dárkovým zbožím a po chvíli se vynořila. Tlačila se davem a táhla Ashley s sebou hromadou na okamžik zmatených lidí, obě dvě dívky využily příležitosti, aby běžely a schovaly se na záchodcích. Když konečně zastavily, tak Spencer strčila do Ashleyiných rukou balíček a řekla jí, aby to vzala na sebe.

„Jé, vypadáš tak roztomile.“ Zavrkala Spencer, když se Ashley otočila, aby se podívala do zrcadla a byla čelem ke Zvířeti.

„Proč ses rozhodla být Kráskou?“ Ashley se podívala na animovaný obličej a vyhledala přes propracovanou kožešinovou masku Spenceřiny oči.

„Protože vlastně Zvíře jsi.“

Ta brunetka svůdně přistoupila ke své Krásce a položila obě ruce na dívčiny boky. „A jak to víš, bloncko?“

Spencer byla své masce vděčná, když skryla její silný ruměnec ze dvojsmyslné otázky. Znovu získala svou vyrovnanost, Spencer se přisunula k té zpěvačce a přejela jí prsty po pažích, které ji držely za boky.

„Slyšela jsem historky, ale mám v úmyslu se přesvědčit.“ Sevřela kolem Ashley ruku a táhla ji z toalet. Chci si teď jít zajezdit, a pak si zajezdit na Ashley – Spencer, sklapni!


Po hodinách běhání po parku jako Kráska a Zvíře, kdy dokonce získaly fotografii s originály díky drobnému flirtování Ashley Daviesové, se Spencer rozhodla, že je na čase, aby nakrmila svůj kručící žaludek.

„Chceš jíst tady nebo jít někam, kde je to víc dospělé?“ Škádlila Ashley.

„Můžeme využít tvého jména, abychom se dostaly někam, kde je víc soukromí?“ Ashley cvrnkla do Spenceřina boku a zavrtěla nad tím návrhem schovaným obočím. „Ne, jen chci říct, jak můžeme jíst v těhle maskách?! A ráda bych měla možnost vidět někdy na tomhle rande tvůj obličej.“ Ashley si všimla usmívajícího se obličeje skloněného k zemi, Ach, ne, moje osobnost se k ní už dostala… jak to napravit, jak to napravit…áá!

Popadla blondýnčinu ruku a spojila jejich prsty, když stoupaly po jednom z točitých schodišť nacházejících se v pohádkovém zámku. Když vyšly na malý balkón, obě trochu udýchané, tak si Ashley přitáhla svou společnici, aby stála s ní a sledovala, jak z parku odchází lidé.

Stojíc kousek za Spencer, si Ashley opřela hlavu o dívčino rameno a objala ji kolem hubeného břicha. Cítit, jak se k ní Spencer přivinula, přimělo Ashley udělat statečný pohyb. Otočila Spencer tváří k sobě a jemně ji zvedla z obličeje masku.

„Neměla bys skrývat tak krásnou tvář.“ Prohlásila Ashley, když zandala pramínek blond kadeří k zulíbání za ucho a položila ruku na zarudlou tvář.

„Ash…“ Spencer se chystala zvednout Ashleyinu masku, než její ruce zakryly její a zastavily ji.

„Spencer, nemůžeš, jsou tu kolem pořád lidé.“

Blondýnka ignorovala varování a pokračovala v sundávání masky. Sledovala, jak kaštanové lokny poletovaly v mírném vánku a její oči zajiskřily, když se přizpůsobovaly světlu. Pokaždé byla krásnější.

Ashley dala ruce na svou původní pozici kolem jejího pasu, spojila je za zády druhé dívky, zatímco Spencer přehodila ruku přes rameno nižší dívky a druhou hladila hebkou tvář.

Obě dívky věděly, že se k sobě přibližují, mohly cítit žár, nepravidelné dýchání na jejich obličeje a se rty viditelně plnějšími, s každou chvílí, která uplynula. Ashleyino sevření nádherné blondýnky se zpevnilo. Jejich těla teď byla proti sobě, zarudlá, když se jimi prohnalo brnění, jako blesk.

Když byly od sebe pouhé milimetry a vteřiny od konečného doteku, tak koutkem oka Ashley uviděla známou tvář šokovaného fanouška, který se chystal zakřičet její jméno. S úsměvem přejela prstem po Spenceřiných rtech a otočila se, aby se na toho chlapce podívala.

„Kámo, dám ti padesát babek, kup si, co chceš a VIP lístky na mé zítřejší večerní představení, pokud budeš mlčet a vrátíš se dolů po schodech a nedovolíš nikomu dalšímu sem přijít, jasný?“ Omráčený fanoušek na ni dychtivě kývnul a pochodoval po schodech dolů říct všem, které potkal, že musí jít zpátky dolů.

Ashleyina pozornost se obrátila zpátky k té dívce v její náruči. „Tak, kde jsme to skončily?“

Zvedla ruce a uchopila blondýnčiny tváře, když se jí prsty zamotaly do jejích kadeří. Právě, když si Ashley myslela, že uhoří touhou, tak cítila, že pár hebkých rtů dopadl na její a plynule se po nich pohyboval. Chvíli jí trvalo, než přišla k rozumu a polibek oplácela. Přejela jazykem přes Spenceřin spodní ret a žádala o vstup, který jí byl rychle poskytnut. Když se hladké svaly setkaly, tak obě dívky nahlas do polibku zasténaly, zápasíc o nadvládu, pak Ashley zajela rukou pod opasek Spenceřiných džínsů a uslyšela od blondýnky hlasitý sten.

Spencer se od Ashley odtáhla a zaútočila na dívčinu linii čelisti až nahoru k rajcovnímu ušnímu lalůčku. Něžně tu jemnou tkáň okusovala a nevšimala si husí kůže, která zpěvačce naskočila, když jí Spencer horce šeptala do ucha.

„To byl podvod.“ Jakákoliv odpověď od brunety byla umlčena rty, které teď byly na jejím krku a okusovaly její pulzující místo, a pak uklidňovaly sálající místo svými jemnými polibky.

Ashley pohnula hlavou a znovu se zmocnila dívčiných rtů. Chyběla jí chuť, kterou si teď bude pamatovat navždy. Když si uvědomily, kde jsou, a že se jejich malý strážce nejspíš začíná nudit čekáním, odtáhly se od sebe a opřely si čela k sobě.

„Stálo zato čekat.“ Oznámila zpěvačka.

„Kdybys nebyla taková vznětlivá primadona, tak bys nemusela čekat tak dlouho.“ Ashley našpulila pusu a obdržela od jejích plných rtů bleskovou psu. „Jídlo?“ Zeptala se Spencer.

Ashley jen přikývla a políbila Spenceřin krk, než vzala její ruku a rozhodla se pro sluneční brýle, které si nasadila na oči. Tak jak řekly, ten chlapec seděl na spodním schodě a odmítal kohokoliv pustit.

„Kdo jsi, že nás zastavuješ?“ Volali na něho.

„Promiňte, ale to já mu řekla, aby nahoru nikoho nepouštěl.“

„Všem se omlouvám, to je moje vina. Zdálo se, že se mi nahoře trochu dělají závratě.“ Ashley se na Spencer ušklíbla. „Tenhle chlapec se nabídl s pomocí, že mi dá trochu času, zatímco mě moje kamarádka uklidnila natolik, abych odešla.“

Hradem se opět rozléhal známý válečný pokřik poznání, když desítky fanoušků spěchaly k umělkyni. Ashley udělala to, co obvykle a Spencer ucítila, jak jí byl strčen do ruky malý kousek papírku. Vzhlédla a uviděla, jak se na ni usmívá bodyguard. Kývla hlavou na souhlas, a pak rozevřela vzkaz, aby si ho přečetla. Byla tam místní adresa a krátká pasáž psaná dětským písmem říkající, že je 'velmi šťastná žena, když líbala Ashley Daviesovou. '

Ach dítě, věř mi, že jsem ta nejšťastnější žena.


Kapitola 14 – Velké příběhy a velké nadšení

Crr Crr…. Crr Crr…

„Haló?“

„Ahoj Jamesi, tady Spencer.“

„Ahoj, dámo, jak to s tou-dračicí jde?“ Spencer se usmála do telefonu. Ach, jak se věci rychle změnily.

„Vlastně dobře. Myslím, že to teď dokážu.“

„Vážně? Druhý den jsi na ni nadávala. Co se změnilo?“ Spencer si ztěžka povzdechla a přemýšlela o způsobu, jak vysvětlit změnu jejího srdce.

„Nevím, je příjemnější. Zdá se, že spolu začínáme docela dobře vycházet.“ Ach, jak dobře jsme se dostaly… Spencer, poslouchej Jamese, ty pitomče!

„Tak co chceš dělat? Zbývá ti jen pár týdnů, se kterými jsi nakonec souhlasila, že tam kvůli tomu budeš.“ Spencer ucítila v žaludku záchvěv paniky. Vzpomněla si, jak ji James prosil, aby ten úkol vzala a teď vůbec nechtěla odjet.

„No, ohledně toho, jo, možná zůstanu tak dlouho, jak bylo původně v plánu, když jde teď všechno v pohodě.“

„To nechápu. To je fuk, nemyslím si, že budu někdy rozumět ženám. Takže, směřuješ už někam?“

„No, vždycky jsem chtěla ukázat jiný pohled na ni, takže se do toho trochu zakousnu a uvidí se, jestli dokážu, aby se otevřela ohledně svých písniček, které napsala, ale které nezpívá. Nechci, aby byl příběh o tom, ale trochu informací na pozadí by pomohlo nastínit jemnější Ashley.“

„To zní dobře, Carlinová. Nejsem si jist, jak se dostaneš k tomu si s ní o tomhle promluvit, je to velmi dobře střežené tajemství, jen náhodou jsem to zjistil, protože jsem znal někoho, kdo zná někoho, kdo pracoval s jednou ze zpěvaček, které proklouzla nahrávka Daviesové. Pak to byl případ zpracování a poděkuj, že jsem ti dal do iPodu ty skladby.“

„No, řekla mi, že jednu napsala, a pak mi řekla, proč napsala další, ačkoliv to byl divný rozhovor, tak trochu jsme mluvily o té třetí osobě, ale získala jsem pravdu.“ Slyšela, jak James vyplivnul přes svou kancelář pití.

„COŽE? Ona ti to řekla? Proč by ti to říkala? Nikdy o tom nemluví. Jak se ti to podařilo?!“

„Jamesi, dýchej, prostě mi to řekla. Je pravda, že poprvé byla trochu podnapilá“ a flirtovala jako blázen, „a podruhé, si myslím, že se cítila v bezpečí, protože jsme ve skutečnosti nemluvily o ní, bylo to všechno trochu matoucí, abych byla upřímná.“

„Spencer, ber v potaz důležitost toho, co ti říká. Musíš z ní dostat víc, tohle je náš velký příběh! Tohle nás proslaví, pomysli, kolik výtisků dokážeme s takovýmhle příběhem prodat!“

Spencer na chvíli svraštila obočí, uvědomujíc si svůj úmysl. „Jamesi, existuje důvod, proč nechce, aby o takovýchto věcech lidé věděli. Nehodlám říct světu něco, na čem tak tvrdě dřela, aby to utajila. Jo, chci vědět proč, ale nehodlám ji tímhle zničit.“

„To je to, co děláš, Spencer, jsi novinářka. Novinářka. Tohle je tvůj příběh.“

Cítila, jak začíná být naštvaná z toho, jak je jí říkáno, o čem má psát. Neudělala by to, nemohla by to Ashley udělat. Tyhle písničky byly pro ni z nějakého důvodu moc důležité.

„Myslela jsem, že bych si mohla vybrat svůj příběh.“

„Můžeš, ale vzhledem k tomu, že jsi nenašla nic lepšího a na celý svůj pobyt sis stěžovala, doporučuji, abys mě uposlechla a prostě šla po tomhle. Je to velké. Každopádně, Spence, musím jít.“

S tím telefon utichl. Spencer si nebyla jistá tím, co má dělat. Příběh o neznámých písních Daviesové by ji vystřelil do záře novinářských reflektorů a obrovsky by zvýšil její šance pracovat na příbězích, které pro ni skutečně něco znamenají. Ale stálo to za to? Toho dne odpoledne právě Ashley políbila, ale už cítila se zpěvačkou silné spojení, které během jejich večeře vzrostlo.

Klábosily a navzájem se poznávaly, během jídla v nóbl restauraci, kde jim Ashleyin status celebrity vysloužil přístup do odlehlého VIP prostoru. Tam obě odpočívaly, nečelíc křičícím fanouškům nebo skrytým kamerám, měly možnost sdílet něžné polibky a šeptat si tajemství. Bylo to tak romantické, a pak se vrátila k mému pokoji a políbila mě na dobrou noc… Spencer!! Vzpamatuj se!

Rozhodla se nedat na radu svého šéfa, vybrajíc si nezničit začátky něčeho, co doufala, že s Ashley vydrží.


„Ach, Kylo, bylo to tak úžasnééééé. Je tak krááááásnááá a tak zábavná! Koupila masky, aby nás schovala před tiskem a má ráda Krásku a zvíře, jak milé?! Taky vypadá sexy, ach, měla bys ji vidět, zatraceně sexy!“ Ashley neustále mluvila o svém rande se Spencer od doby, co Kyla prošla dveřmi.

„Takže to šlo dobře?“ Ušklíbla se Kyla na svou sestru, kterou neviděla takhle šťastnou roky.

„Dobře?! Dobře?! Neexistuje slovo, které by popsalo, jak dobré to všechno bylo… Á! Á! Měla bys vidět, jak dobře líbá, no, nechci, aby ses dívala, ale pokud bych ji vážně, vážně neměla ráda a tobě by se nelíbili kluci, tak bys ji měla políbit, jen abys to zažila, ale hádám, že by ti pak všechny tvoje ostatní polibky připadaly nedostatečné…“

„Nesmysly.“

„Promiň. Jsem jen nadšená. Nebyla jsem takhle šťastná roky. Dělá mě šťastnou.“ Ashley sebou s máchnutím flákla na kanape. Její zářivý úsměv byl stále nedílnou součástí jejího obličeje.

„Všechno je to tak rychlé, znáš ji teprve jak dlouho? Dva týdny?“ Kyla se posadila na gauč a podívala se na svou sestru, jak pohodila rukama ve vzduchu.

„Já vím! Vím, ale vážně mě to nezajímá. Vím, že by mělo, ale nejde to. Když jsem s ní, tak je to, jako by nic dalšího nebylo důležitý. Nejsem zpěvačka, není novinářka, jsme jen… my.“

Kyla se přisunula ke své sestře blíž a dala jí ruku na ramena, přitahujíc si ji blíž a vtiskla jí láskyplný polibek na čelo.

„Mám za tebe velkou radost, Ash, jen buď prosím opatrná. Obě ji máme rády a zdá se, že k nám oběma chová zvláštní city.“ Ashley vzhlédla a dramaticky našpulila na svého sourozence pusu, což Kylu rozesmálo.

„Neboj. Můžeš si nechat svou cukrátkovou dámu! Jen nechci znovu vidět, jak jsi raněná, to je vše.“ S tím Ashley vstala a rychle změnila konverzaci.

„Pojď, musíš se připravit na večer, ne?“ Vzala Kylyinu ruku a vytáhla ji na nohy, a pak jí podala kus papírku. „A ty musíš najít tuhle adresu a dát tam mladíkovi dva volňásky a VIP vstupenky!“

„Ashley!! Slíbila jsi, že s tím přestaneš!!“ Kylyiny výkřiky nebylo slyšet, když zpěvačka uháněla do svého pokoje, aby se připravila na svou zvukovou zkoušku.


Kapitola 15 – Přídavek pro Orlando

Koncert byl, jako obvykle vyprodaný, což mělo za následek výbuch jásání a pokřikování, když Ashley konečně vstoupila na pódium, kde nebylo slyšet vlastního slova.

Na Ashleyinu žádost Spencer souhlasila, že se přijde na vystoupení podívat a tak si zajistila místo přímo na pódiu, se zápisníkem v ruce, připravená udělat pár poznámek. Novinářka, přesně tak, jak James řekl. Zabrala se do přípravy pódia, hluku davu, vzrušení v zákulisí a nakonec tu zpěvačku, když provokativně tančila, sledovala jako nadržený puberťák.

Ashley všechnu svou energii vložila do večera, a když konečně po svém přídavku sešla z pódia, tak byla vyčerpaná, ale masa fanoušků začala skandovat „ještě, ještě, ještě!“

„Hej, ty.“ I pokrytá tenkou vrstvičkou potu je nádherná.

„Hej, superhvězdo.“ Spencer ucítila kolem svého pasu teplé ruce, které si ji zvedly pro vášnivý polibek. Elektřina z toho kontaktu vystřelila skrze obě dívky. Jejich oči ztmavly a jejich dýchání bylo přerývané. Neochotně se odtáhly, Ashley potvrdila další přídavek a našpulila pusu.

„Prostě tě hrozně moc milují, Ash, jdeš zpátky?“ Po pomalém přikývnutí se Ashley rychle převlékla a vrátila zpět na pódium, sama s akustickou kytarou, aby zahrála ještě jednu melodii.

Spencer vytáhla své pero a blok, připravena zachytit okamžik.

Po svém hodinovém představení, a pak po přídavku, Ashley Daviesová konečně odešla z pódia. Téměř okamžitě propukly v celé aréně zpěvy a rytmické tleskání od mnoha fanoušků, kteří ji zoufale chtěli naposled slyšet zpívat. Vyčerpaná, ale šťastná, se ještě jednou zpěvačka ujala pódia.

„Lidičky, jste nenasytní!“ Ashley zakřičela do davu. „Dobře, tohle je poslední písnička, nebo zkolabuji a mám v plánu z toho obvinit vás všechny!“ Ukázala na několik lidí před sebou, což vyvolalo radostné zapištění.

„No, tak co mám zapívat?!“ Opět sbor hlasů směrem ke zpěvačce zakřičel náhodná slova. Předstírala, že se ze všech sil snaží je uslyšet, dokud známý chlapec vepředu nezachytil její pozornost. Ashley seskočila z pódia, prošla skrze horečnaté ruce a stála před ním a usmála se.

Spencer ztratila vizuální kontakt se zpěvačkou, a tak sledovala obrazovky na pódiu, aby zjistila, co se děje. Když si uvědomila, koho Ashley zahlédla, tak se Spencřino srdce zvětšilo při vzpomínce na jeho hrdinské úsilí. Znovu začala čmárat klikyháky, zapisovala každý okamžik téhle neobvyklé interakce fanouška s idolem.

„Utište se!!“ Nakonec se arénou rozhostilo ticho. „Ráda bych vás všechny seznámila s velmi výjimečným hochem, kterého jsem potkala nedávno v Disneyho světě. Pozdrav publikum, Miku.“ Velká obrazovka kamer kroužila kolem, aby sledovala Ashley, jak promlouvá ke svému čtyřstopému bodyguardovi.

„Ahoj lidi!“ Zavolal nadšeně do mikrofonu, když bruneta vylezla na zábradlí.

„Takže, kámo, děkuji ti za včerejší fantastické úsilí, máš možnost vybrat mou naprosto poslední píseň. Co by sis rád poslechnul?“

Chvíli o rozhodnutí uvažoval, zatímco tisíce fanoušků se ho snažili přesvědčit, aby vybral jejich oblíbenou. Po svém výběru vzhlédl na Ashley a řekl jí to do ucha.

„Á, dobrá volba! Je to stará píseň. Teď se lidi připravte na to, že budete zpívat se mnou, dobře?“ Šla zpátky na pódium a elegantně vylezla nahoru. Když dav zachytil, kterou písničku bude hrát, tak zazněl jásot vděčnosti. Začalo se tleskat, a pak zazněly ty zastřené tóny, které Spencer přivodily mráz po těle.

Já budu ten, kdo ti ukáže cestu dál,
ty budeš tím, kdo si pořád stěžuje,
ve tři ráno zazní bang, bang, bang,
všichni bez cigár a já už nedokážu čekat.
ruším to, co jsem řekla, že udělám,
není mi příjemné s tebou mluvit,
pokud mě nepřivážeš za nohu,
pak budu, budu v hale pít jako Dán.

Přestala hrát a zvedla ruce, aby začal zpívat dav. Spencer se s úžasem dívala, jak Ashley snadno dokázala ovládat celou arénu.

Osmnáctiletý, plešatý, zlatá hvězda, padlé srdce.

Znovu zvedla svou kytaru a připravila se na útok další sloky, zoufale tápajíc v paměti po textu.

Podívejte se na "shakies" jak se červenají
"Fresh off the plane in my fuzzy rush"
Každý z vás ze mě dělal idol
Nesnáším, jak se mnou mluvíte, váš "pronikavý" křik.
Je to už dlouho, co jsem opustil rodný srub.
Můžeš natáhnout bačkory a já se oběsím.
Vždycky pamatuj na naši dohodu, co máme.
Příliš mladí na smrt, jenže stáří znamená jen hrob.

„Znovu do toho, lidičky!“

Osmnáctiletý, plešatý, zlatá hvězda, padlé srdce.

Na další část přestala Ashley hrát a jen tleskala nad hlavou rukama, což vedlo k tomu, že dav dělal totéž. Jakmile se všichni sjednotili, tak ještě jednou zazpívala a společně s ní tisíce doprovodných zpěváků.

Budu ti ukazovat cestu,
budu ti ukazovat cestu,
budu ti ukazovat cestu.
Osmnáctiletý, plešatý, hvězda.

Píseň skončila a střecha se v podstatě zvedala jásotem, který se rozléhal kolem. Ashley udělala přehnanou poklonu, mávla a naposled odešla z pódia.


„Takže zítra zamíříme turné autobusem do Miami, dobře?“ Řekla Ashley Spencer, když se odtrhly z dalšího vášnivého polibku. Blondýnka jen hbitě přikývla a zmocnila se rtů své milenky svými vlastními.

Ashley ucítila, jak jí záda narazila na dveře, a pak se Spenceřino tělo přitisklo proti jejímu. Z kontaktu bruneta šílela, hlavou jí proběhly představy toho, co s tou dívkou chtěla dělat, a pak jí tělem projelo brnění, když si jemná ruka dělala cestu pod její tričko.

Spencer uslyšela, jak brunetka silně zasténala do polibku nad náhlým kontaktem a vzala to jako znamení, aby pokračovala dál. Svými polibky pokryla čelist a pohybovala se nahoru, aby svůdně zašeptala do kadeřemi zakrytého ucha.

„Celý den a celý večer jsem se nemohla dočkat, až tě políbím, a pak ses vrátila na pódium. Styď se, Daviesová.“ Spencer nadále spalovala Ashleyin krk svými rty, hledajíc její pulsující místo a drze ho okusujíc.

To bylo ono. Ashley nedokázala zvládnout další škádlení. Odstrčila se od zdi a vedla blondýnku pozpátku k posteli, kde na ni něžně spadla. Když tam ležely, tak si Ashley vylezla na její tělo a dala kolena na obě strany dívčiných stehen, zatímco se sklonila, aby ji políbila ušní lalůček.

„Za to se moc omlouvám, Carlinová. Slibuji, že ti to vynahradím.“ Něžně kousala do měkkého těla a cítila Spenceřino přerývané dýchání. „Nakonec.“

S tím pohlédla na digitální hodiny na nočním stolku a zaúpěla. Za pár hodin musela být vzhůru. Spencer následovala zpěvaččin pohled a napodobila její zaúpění.

„Musíš jít, co?“ Ashley se zadívala do bazénů modré, které ležely pod ní, a tak zoufale chtěla říct ne.

„Vážně bych měla.“ Zklamání v těch očích se dobře neskrylo. Obě dívky věděly, že je to příliš brzy na to, aby se věci pohnuly kupředu, byl to teprve den od jejich prvního rande, ale touha už tu byla delší dobu a ani jedna se nechtěla oddělit.

„Nemůžeš tu jen zůstat přes noc?“ Ashley svůdně zvedla obočí, což způsobilo ruměnec na Spenceřiných tvářích. „Ne, jen jsem myslela, víš, že bychom si mohly povídat a že…“

Nižší dívka se zvedla a pohodlněji se posadila na postel. Nechtěla odejít. Dneska večer ji chci mít jen vedle sebe, ale cítím se s ní tak příjemně, je příliš brzy….

„Haló? Země volá Daviesovou?“

„Promiň, Spencer, já, ehm… trochu jsem se zamyslela.“

„Ty myslíš?!“ Zažertovala blondýnka. Ashley se naklonila, aby si ukradla polibek a cítila, jak se jí tvář kroutí do úsměvu z pocitů, které jí ta dívka dokázala přivodit. Zhluboka se nadechla a nesměle pohlédla do těch opojných očí.

„Takže, máš tu pro mě nějaké pyžamo?“


Kapitola 16 – Striptérka Spencer

Spencer se následující ráno probudila do hustých vlnitých tmavých vlasů rozprostřených přes její pravou paži, s rukou volně přehozenou přes její břicho a s párem nohou propletených s jejími vlastními. Odhrnula lokýnku nebo dvě, odhalila spící Ashley odpočívající na jejím rameni.

S něžným polibkem na její čelo, Spencer uviděla, jak se čokoládově hnědé oči začaly se zamrkáním otvírat. Zpěvačce chvíli trvalo, než se zorientovala a pak silně zrudla z toho, jaké si v noci udělala pohodlí.

„Dobré ráno, ospalče.“

„Hej, ehm… promiň za to eh… tohle.“ Ashley použila ruku, kterou měla předtím přehozenou přes svou společnici, aby gestikulací okomentovala jejich situaci. Začala se pomalu odsouvat, aby se vrátila na druhou stranu postele.

„Jé, kam jdeš?“ Spencer zatáhla Ashley zpátky k sobě. „Neomlouvej se, bylo to příjemné probuzení.“ Na tváři se jí vytvořil upřímný úsměv, když ucítila ruku omotanou zpět kolem svého pasu a nohu znovu spočívat něžně na její vlastní.

„Jsi velmi pohodlná, bloncko.“ Ashley ucítila, jak se dívčina hruď rychle zvedla a klesla smíchem.

„Vážně? To bych si nikdy nepomyslela!“

„No, cokoliv je lepší, než polštáře, co jsou tady.“ Spencer lehce plácla Ashley po paži a pak ji políbila na vršek hlavy.

„Drzoune.“

Zůstaly chvíli v téhle pozici, pohlcené příjemným tichem, než je vyrušil zvonící telefon.

Crr Crr… Crr Crr…

„Chystám se zakázat telefonáty, telefonáty na pokoj a veřejné telefonní budky a možná i pagery.“ Spencer se komentáři zahihňala, když se naklonila ke svému nočnímu stolku a podívala se, kdo volá.

„Ahoj, Kylo.“

„K ČERTU S TEBOU, KYLO!“ Podle toho, co slyšela to byla sestra, co jí zničila další ráno. Ashley si nedokázala pomoci, ale byla trochu naštvaná.

„Ach Bože, promiňte lidičky, vyrušila jsem vás? Do háje, vlastně to nechci vědět. Fůj.“

„Klídek, v pohodě, právě jsme se probudily.“ Ujišťovala ji Spencer.

„Jo, no, ehm… promiň. Jen jsem ti chtěla říct, že turné autobus tu bude v poledne. Dneska ráno jsem nemohla Ashley najít. Zdá se, že s sebou nikdy nenosí mobil, takže jsem usoudila, že bude s tebou.“

Na to se Ashley posadila a vytrhla Spencer telefon.

„Věděla jsi, že tu budu a přesto jsi zavolala?! Co ty jsi za ségru?“

„Nechtěla jsem vyrušit tvé lesbické činnosti! Abych byla upřímná, tak jsem si myslela, že jste skončily!“

„Lesbické činnosti? Kurva, Kylo!“ Spence se začala Ashleyinýmu výbuchu uculovat.

„No, to se obvykle stává, když skončíš v dívčím pokoji.“

„Ani to nevytahuj. Umíš být taková prohnaná mrcha.“ Spencer mohla cítit, že to odbočovalo od sesterského škádlení k rozvinuté hádce.

Měla plán, jak problém vyřešit.

„Rovný rovného si hledá, že Ashley? Příhodně nechat telefon ve svém pokoji, takže tě nemůžu zastihnout a musím se vypořádat se vším svinstvem, který si sama nedokážeš kurva uspořádat.“

Spencer slezla z postele a protáhla se vysoko, aby se jí vyhrnulo tílko a odhalilo její dokonale tónované bříško. Zachytila, jak se Ashleyiny oči rozšířily.

„Ehm… to je tak trochu tvoje práce, blbko. Já… err, znám dnešní skóre, co kdyby ses obtěžovala a zavolala znovu?“ Dovolila si pohledem prohlížet dívčino celé tělo, hltajíc ho.

„Jo, ale copak mě někdy posloucháš? Proč bych měla předpokládat, že tentokrát ano?“

„Ehm… jo, ale neudělala jsem to." Koktala Ashley zírajíc a záměrně zírajíc na Spenceřin dokonale tvarovaný zadek, když se ohnula v pase, aby se předklonila ke stolu a odhrnula hotelové záclony.

"Proč vůbec nenosíš telefon u sebe? Je to díky tobě trapnější, když musím volat Spencer." Pokračovala Kyla. Zatímco blondýna gestikulovala ke sprše, otočila se, zvedla se z jejího těla a zazářila svými hubenými zlatavě hnědými zády.

Polonahá dívka před ní přiměla Ashley přestat poslouchat hlas po telefonu. Cítila, jak jí vysychá v krku a tělem jí vystřelil oheň, který se umístil mezi jejími nohami.

„Ashley, posloucháš mě vůbec?“

„Co? Ehm… jasně, mobilní telefon, zlá Ashley.“ Pokračovala ve sledování Spencer, která pomalu kráčela ke dveřím koupelny.

„Jasně, přijdeš a přichystáš se brzy k odchodu?“ Užívajíc si efekt, který na tu dívku ve své posteli měla, popadla Spencer kliku u dveří a otočila ji - hruď měla zakrytou rukou - a tiše promluvila.

„Běž se nachystat, budeme pokračovat později.“ Mrkla a šla do místnosti.

Ashley oficiálně oněměla, co se to kurva právě teď stalo?!

„Ashley, jdeš?!“ Zakřičela do telefonu Kyla.

„Skoro…“


Ashley típla sestře telefon a vychutnávala si posledních deset minut, navždy uložených ve své paměťové bance. Nikdy nechtěla zapomenout jedinou vteřinu rafinovaného striptýzu, který jí Spencer právě udělala. Co se stalo s mou debatou s Kylou? Spencer …zatraceně, ta holka je dobrá. Zatraceně, ta holka si mě už omotala kolem prstu.

Zhluboka se nadechla, uklidnila své tělo, než vyskočila z postele a oblékla se do oblečení z předešlého večera. Její svůdkyni, která byla stále ve sprše, napsala Ashley rychlý vzkaz, nechala ho na polštáři a odešla ze svého vlastního pokoje.

Když se Spencer konečně vynořila ze sprchy, tak si všimla nepřítomnosti brunety a pak na posteli spatřila vzkaz.

Pro pokušení ve sprše,

Její Veličenstvo mě požádalo, abych si šla sbalit a připravit se, vlastně si myslím, že nejprve budu potřebovat studenou sprchu ;-p

Uvidíme se kolem dvanácté v hale.

Ashley xx

Spencer přečetla vzkaz a sama pro sebe se usmála, potěšená, že její úsilí mělo vedlo k uklidnění debaty a rozvášnilo zpěvačku. Mám ji naprosto omotanou kolem malíčku!


Kapitola 17 – Zlomená

Potom, co zvládla sbalit celý svůj život do svých tašek, si Spencer dala telefon do kapsy svých džínsů a šla dolů do haly, kde se setkala se zbytkem skupiny cestující turné autobusem do Miami. Jako obvykle, se Ashley zdržela procesu. Ještě kvůli ničemu nepřišla včas, což novinářku podnítilo k tomu si myslet, že je možná něco pravdy na těch obviněních, že je primadona.

Ve změti zavazadel a důrazných gest, se z výtahu vynořila Ashley. Rychle následovaná Kylou vypadajíc vystresovaněji, než obvykle.

„Ashley, posloucháš se!?“ Zpěvačka se pootočila a zlostně se skrze své oblíbené tmavé brýle dívala na svou sestru.

„Ne, Kylo, ty jsi to zařizovala. Všechno jsou to hovadiny.“

„Co chceš, abych udělala? Nemám kontrolu nad ostatními lidmi, pokud sis nevšimla.“ Kyla ztrácela s Ashlyinými nesmyslnými nároky trpělivost.

S rozhodnutím, že další striptýz ke zklidnění situace by byl ze všech nápadů nejmoudřejší, Spence zvolila, zatímco čekala v hale, kafe a noviny.

Když nepozorně pročítala titulky novin a usrkávala ze své kávy, tak se jí podařilo odtrhnout od pokračování řádku, který stupňoval, aby věnovala pozornost vedoucímu hotelu. Šla bych, abych zjistila, co se děje, ale vážně nemůžu být obtěžována! V tu chvíli jí vibrace v kapse upozornily na novou smsku.

Ahoj, Spence, máš čas mi zavolat? Glen x Jé, teď se rozhodli být starostliví, jak typické.

Místo toho, aby odepsala, Spencer prostě přijala hovor. Když uslyšela, co se jí chystá bratr říct, tak pocítila, jak jí proběhla vlna nevolnosti a po bledých tvářích se jí kutálely horké slzy. Svět začínal být rozmazaný a vše, na co se dokázala soustředit, byl Glenův hlas. Zlomil se emocemi a slyšet obvykle silného muže znít tak zlomeně, jen Spencer přihoršilo.

Posléze odložila telefon a nevědíc, co dál dělat, šla směrem ke zpěvačce, která teď byla v ráži. Spencer upustila svá zavazadla a snažila se najít hlas, zatímco zvlyky hrozily propuknutím.

„Ashley…“ řekla uškrceně, ale nikdo si jí nevšimnul. Snažila se znovu promluvit hlasitěji a natáhla se, aby držela brunetinu mlátící paži.

„COJE?!“ Vyštěkla na kohokoliv, kdo jí vyrušil a otočila se připravená začít útočit, dokud neuviděla obličej dívky, které tak rychle propadla.

Její oči byly červeně orámovány a řasenka barvila její tváře tam, kde jí padaly slzy. Bez rozmyslu rozrušenou dívku objala silnými pažemi, než padla na podlahu a zády jí vedla k pohovkám. Hádka se světem byla zapomenutá.

„Spencer, co se stalo?“ Položila pod dívčinu bradu dva prsty a zvedla jí hlavu, aby se jí podívala do očí. Po chvíli se jí dostalo tiché odpovědi.

„Já... já právě mluvila s Glenem, náš táta...“ Slova zase selhala, si dala na čas, aby se uklidnila, než bude pokračovat. „Je v nemocnici, měl nehodu… je v kómatu.“

„Á, Spence, to je mi líto, pojď sem.“ Stáhla si křehkou dívku zpět do své náruče a kolébala to třesoucí se tělo. Když vzlyky ustály, tak Ashley uvolnila své smrtící sevření a umístila něžný polibek na Spencřino čelo, a pak vstala k odchodu. „Hned budu zpátky, dobře?“

S přikývnutím Ashley uháněla ke své sestře, která se stále hádala s vedoucím. S odtáhnutím jí ze šarvátky, Ashley rychle vysvětlila situaci a co od Kyla potřebuje, aby pro ni udělala. O několik telefonátů a několika stovkách dolarů později, Spencer ucítila, jak je vedena k Bentley a posazena dozadu.

Zatímco Spencřino zavazadlo bylo nakládáno do kufru, zpěvačka vklouzla na vedlejší sedadlo a natáhla se, aby si potřásla s rukou. „Ahoj bloncko.“ Vřele se usmála a sledovala, jak se rty druhé dívky lehce v koutcích stočily.

„Omlouvám se, Ash. Já jen…“ byla přerušena jemnými rty setkajícími se s jejími vlastními. Blondýnka ucítila, jak v tu chvíli všechny její starosti odpluly. Ashley si udělala pohodlí, jako by se nemohlo stát nic špatného, zatímco se ty rty dotýkaly jejích vlastních.

Neochotně se nižší dívka odtáhla a odpověděla. „Neomlouvej se, prosím. Nemáš se za co omlouvat.“ Během toho, co hleděla do zmatených bazónů modré, Ashley setřela polštářkem palce osamělou slzu, a poté to vlhké místo políbila. „Dobře, Kyla ti právě zabukovala příští let zpět z Orlanda do Ohia a kontaktovala tvého šéfa, aby mu řekla, že nějakou dobu budeš pracovní provoz.“

„Ashley, to jsi nemusela.“ Pokoušela se Spencer protestovat.

„No, byla jsem to já a Kyla, někdy je užitečná.“ Z obou vyšel kuckavý smích a Ashleyino srdce se vzdouvalo. „Tvému šéfovi to nevadilo, ale očividně pořád potřebuje příběh, takže Kyla řekla, že mu budu volat tak často, jak budu moci a to interview uděláme po telefonu.“

„To znamená, že teď budeš nosit telefon u sebe?“ Bruneta se uchechtla, vzpomněla si na radní hádku se svou sestrou, a tu Spencřinu škádlící činnost, které se jí dostalo… hm… Ashley přestaň, trápí se!

„Pro tebe cokoliv.“ S tím si daly poslední polibek a oddělily se.

Ashley stála na chodínku a sledovala, jak černé auto s její holkou odjíždí.

Vděčná za důvěrnou čepici a sluneční brýle, které jí drželi mimo dosah fanoušků, dovolila dlouho potlačeným vzpomínkám ze své minulosti vynořit se. Po těch všech letech nechtěla ukázat slabost, zhluboka vydechla, a pak se ty pocity staly příliš silnými a slzy hrozily únikem.

Jak se chystala čelit své poslední hádce, zpěvačka ucítila, jak jí ovinuly paže a objaly. Ihned věděla, kdo to je. Otočila se, aby si uvelebila do sestřiny náruče. Po chvíli tichy to byla zpěvačka, která ho prolomila.

„Kylo, potřebuji se dostat do Ohia.“ Ucítila, jak ji chápavě ruce třou záda a pak osvědčená vlna lásky a náklonnosti, když uslyšela zašeptat odpověď.

„Už na tom dělám, sestřičko.“


Kapitola 18 – Chci tě tady

Je to týden od okamžiku, kdy se Spencer dozvěděla o tátově nehodě, týden od doby, co se vrátila ke své rodině v Ohiu a týden od doby, kdy naposled viděla Ashley.

Arthura Carlina srazilo před jeho kanceláří auto, když přecházel, aby koupil své manželce květiny, a pak se večer vrátil domů. Řidič projel na červenou a nabral staršího muže na kapotu. Jak ležel bez života na krajnici vozovky, tak auto ani nezpomalilo, ani nezastavilo, aby se řidič podíval, jestli je mrtvý nebo naživu. Teď leží v nemocnici, kde pracuje jeho žena, napojený na nespočet pípajících přístrojů, zatímco jeho rodina a nemocniční personál čekají, až otevře oči, pohne prstem, vydá zvuk - cokoliv, co by jim dalo naději.

„Ahoj mami.“ Pozdravila svou starší verzi sebe sama Spencer, když vstoupila do soukromého pokoje na pohotovosti. Vypadala starší, stahaně a unaveně. Její kdysi zářící zlatavé vlasy teď visely schlíple kolem obličeje a její oči byly orámovány červenými kruhy.

„Žádná změna?“

„Nic zásadního. Jako obvykle. Stále s ním mluvím, snažím se podnítit jeho smysly.“

„Měla bys vařit, mami, jsem si jistá, že vůně by ho probudila, kéž by zvracel!“ Paula zvedla hlavu z rukou a střelil po své dceři malým úsměvem, společně se zavrtěním obočí.

„Jak se jinak máš? Neměla bys sem chodit každý den, tvůj táta by to nechtěl.“

„Jsem v pohodě, jen si přeji, abych tu byla, pitomá práce mě nutí cestovat.“ Spencer ucítila jemné prsty dotýkat se jejího zápěstí, když začala její máma mluvit.

„Víš, jak moc je na tebe tvůj otec pyšný?“ Řekla dívajíc se směrem ke svému spícímu manželovi. „Kdyby řekl někomu dalšímu, že jeho dcera je v okolí, aby udělala interview s Ashley Daviesovou, tak si myslím, že ho možná umlčím, ať je v kómatu nebo ne!“ Obě ženy se lehce zasmály, a pak sdílely příjemné ticho, než do pokoje vstoupil třetí a poslední blonďatý člen rodiny.

„Ahoj lidi, jak je velkýmu muži?“ Zeptal se objímajíc obě ženy a poplácávajíc tátovu nohu.

„Ahoj Glene, no, pořád stejně." Sednul si na místo vedle své sestry a pak začal každodenní rituál.

Bylo prohozeno pár slov, když Glen četl svůj sportovní magazín a Spencer se pokoušela pracovat na svém příběhu, zatímco jejich máma byla zaměstnána tak moc potřebným spánkem. Jediný zvuk, naplňující místnost, bylo ustavičné pípání přístrojů. Když okolní svět začala naplňovat tma, tak si sourozenci začali sbírat své věci a připravovat se k odchodu. Glen přikryl mámina ramena dekou a políbil ji na čelo, zatímco Spencer dala pusu tátovi na tvář.

„Jak dlouho si myslíš, že to bude pořád dělat?“ Zeptala se svého bratra Spencer, když opouštěli nemocnici.

„Nevím, Spence, snažil jsem se přimět ji jít domů, ale ona prostě odmítá.“

„Takhle si přivodí nemoc. Potřebuje dobrý noční spánek.“

„Snažil jsem se jí to říct. Sestřičky by ji také nevykoply, protože je očividně všechny zná, v podstatě je jejich šéfovou.“ Doprovodil svou sestru k autu, a když nastartovala, tak se naklonil k okýnku.

„Chybí mi, Glene.“ Spencer znovu cítila, jak hrozí, že se jí rozlijí slzy.

„Mně taky, sestřičko.“ Přitáhnul si ji ke kosti lámajícímu objetí a zamával jí, když se vydal směrem ke svému vlastnímu vozu.


Spencer přijela na parkoviště a vydechla, teď nevěděla, jestli se udrží. Stres z obavy o otcův stav se začínal projevovat a její sebedůvěra, klid a soustředěný vnější výraz se zbortil. Ona a Glen si byli navzájem oporou, ale každým dnem to bylo těžší, když sledovali, jak se jim máma začíná ztrácet před očima, do zblbnutí sledujíc jejich tátu.

Po těch návštěvách blondýnka toužila po rukách své nedávno nalezené milenky. Mluvit s ní každý den pomáhalo uvolnit touhu, ale přesto každý večer přicházela domů a šla do postele sama, s nikým, kdo by ji ujistil, že všechno bude v pořádku.

V pokusu zvednou si náladu, Spencer zapnula své autorádio a hledala stanice, dokud nenarazila na známou nahrávku.

A ty zpíváš ty písničky,
myslíš, že tohle je život
a ráno se probereš a tvoje hlava se cítí dvakrát větší

Blondýnkou projela vlna klidu, když uslyšela zastřené tóny, zpívající příjemnou píseň. Dokonce i její hlas mě uvolňuje. Jak pokračoval sbor, tak si Spencer všimla, že její hlava začíná napodobovat akce zpěvačky a zahihňala se vzpomínce, jak sledovala tisíce lidí kývat hlavami.

Crr Crr… Crr Crr…

Zvonící telefon přitáhnul blondýnčinu pozornost zpět do přítomnosti, když hledala svou tašku s problematickým zařízením, udržujíc jedno oko na silnici před sebou. Letmo se podívala na jméno volajícího a cítila, jak jí srdce vynechalo úder.

„Ahoj.“

„Ahoj cizinče. Jak to jde?“

„Jsem v pohodě, právě jsem se znovu byla podívat na tátu.“

„Jak se mu daří?“ Zeptala se zpěvačka s nefalšovaným zájmem ve svém hlase.

„Stejně, ale moje máma je naprostá troska. Co mimochodem děláš?“ Zeptala se Spencer a když vjížděla na hlavní silnici všimla si postavy sedící na lavičce před domem.

„Právě čekám na nějakou sexy blondýnu, až dorazí domů, abych ji mohla překvapit.“

Spencer zapomněla na hovor, vypnula motor a běžela k cizince na lavičce. Ucítila ty utěšující ruce, držící ji pevně v náruči a jemné rty, sázející drobné polibky na její obnažený krk. Když vystoupaly k její čelisti, tak novinářka otočila hlavu, aby ty rty znovu ucítila na svých vlastních.

Jak Ashley ucítila vodu zvlhčující její obličej, tak se váhavě odtáhla a podívala se do skelných modrých očí, co z nich pomalu unikaly slzy, které kanuly po zarudlých tvářích. Ashley je něžně setřela polštářkem palce a vedla Spencer zpět k lavičce a posadila ji.

„Spencer, co se děje? Je to špatné překvapení?“ Její odpovědí byl hluboký polibek a ucítila studené ruce, které se zamotaly do jejích kudrlin. Ještě jednou se bruneta odtáhla a pokračovala ve svém tázání se. „Proč pláčeš, Blondie?“

„Já jen… Nemůžu uvěřit… Jak to, že jsi tady?!“

„Protože vždy dělám všechno po svém.“ Spencer se té odpovědi lehce zasmála, ale přidala naklonění hlavy a našpulení pusy, což Ashley řeklo, že potřebuje vysvětlení.

„Jen jsem nechtěla, aby sis tím procházela sama. Vím, že máš svého bratra, ale… Nevím, jen jsem tu chtěla být pro tebe.“ Zpěvačka sklopila hlavu v rozpacích nad svým doznáním. Spencer dvěma prsty zvedla dívčinu bradu a ukradla si rychlý polibek, než ho vyměnila za toulavé kadeře.

„Děkuju ti. Nicméně nechápu, jak jsi to udělala. Co tvoje vystoupení?“

„No vidíš, stejně jsem si musela dát tenhle týden pauzu, ale chtěla jsem se sem dostat tak brzy, jak jsem mohla, takže jsem splnila své závazky v Miami a Atlantě, a pak jsem je omezila chybou, která zaplavila severní Carolinu…“

Šokovaná, že by zpěvačka stáhla své vystoupení, aby byla s ní, Spencer bojovala s tím, aby potlačila novou vlnu emocí, která chtěla vytrysknout z jejích očí.

„Ty jsi odkopla fanoušky… kvůli mně?“

„Samozřejmě, že jsem to udělala, nikdo pro mě není důležitější, než ty.“ Odpověděla Ashley, zatímco líbala hřbet dívčiny ruky. „Bylo to jen jedno vystoupení a tak dlouho, dokud zůstanu utajená, zatímco jsem tu, je všechno pod kontrolou, no, pod Kylyinou kontrolou… když tohle pro mě vytáhla z rukávu.“

„Zůstaneš se mnou, že jo?“ Zeptala se náhle blondýnka.

„No, zarezervovala jsem si hotel…“

„Ne, zůstaň se mnou. Prosím?“ Přerušila ji Spencer a její oči prosily brunetu, aby přijala její pozvání, nechtěla, aby ve svém domě strávila další noc sama.

„Samozřejmě, že zůstanu, jsem tu pro tebe, cokoliv si budeš přát.“

„Chci tě tu.“

„Jé, vidíš, ale já tě chci tady.“ Ashley ukázala ke svým rtům, když zavřela oči a našpulila rty. Když ucítila Spenceřino spojení a úsměv v polibku, tak se Ashleyin žaludek svázal do uzlů.

„Hrozně moc jsi mi chyběla.“ Přiznala blondýnka, když se opřela. „Bylo to moc těžké, mámina ztráta naděje a Glen taky nemá nápad, co dělat.“ Spencer zvedla ruce, které se propletly s Ashleyinými a zvýraznily její poslední poznámku.

Zpěvačka se posunula na lavičce, opřela se o opěradlo a stáhla si druhou dívku k sobě mezi nohy. Když se Spencer opřela o Ashleyinu hruď a ucítila kolem svého pasu omotat paže, cítila, jak jí spadla zátěž z ramen. Když manévrovala hlavou, aby si uvelebila mezi kaštanové kadeře, uslyšela u svého ucha uklidňující šepot.

„Jsem tu pro tebe, Spencer, nikam nejdu.“


Kapitola 19 – Seznamte se s Carlinovými

„Brý ráno, Blondie.“ Spencer slyšela ten zastřený hlas a ucítila, jak ji vytáhnul z příjemného spánku. Trhnutím otevřela jedno oko, aby zjistila, že Ashley leží zcela oblečená vedle ní.

„Brýýý ráááno.“ Zamumlala ospalá dívka, když si podélně protahovala tělo. „Proč jsi celá oblečená a čilá?“

„Protože… jsem šla pro tohle.“ Ashley seskočila z manželské postele a sehnula se, aby zvedla tác. Když se Spencer v posteli posadila, tak se jí rozšířily oči, když uviděla hromadu delikátností rozprostřených před ní.

„Ash… Co? Kdy? Jak jsi…?“ Bruneta se smála v odpověď nad svým nápadem snídaně do postele.

„Odpovím ti, mám? Tohle,“ mávla rukou nad tácem, „je snídaně. Protože si ji zasloužíš po víkendu, který jsi měla a já šla dolů, abych něco uvařila, pamatuješ, jsem děsná kuchařka, tak jsem šla nakoupit.“

Spenceřin obličej zdobil zářivý úsměv, když si přitáhla Ashley pro dlouhý polibek. Oblečená dívka se odtáhla a šla na druhou stranu postele, a pak si sundala boty a skočila zpět pod přikrývky, aby pokračovala ve svém ránu.

„Nevěděla jsem, co máš ráda.“

„Takže jsi vzala všechno?“ Žertovala Spencer shlížejíc na jídlo před sebou. Hrnek s kouřící horkou kávou ze Starbucks byl položený vedle čokoládového muffinu, s malým talířkem palačinek vedle něho. Následovala sklenice čerstvě vymačkaného pomerančového džusu s komínem horkých máslových toustů a nakonec miska cereálií Lucky Charms.

„No, snažila jsem se najít vhodné jídlo. Tady, vzala jsem ti taky tohle.“ naklonila se na stranu postele umožňujíc své společnici volně změnit pohled na její zadek a teď odhalená bedra. Když se opět posadila, přistihla Spenceřiny oči vystřelit vzhůru. Chytila jsem tě, Blondie! Když se rozpakům té druhé dívky ušklíbla, tak odhalila své poslední překvapení – jednu bílou růži s dlouhým stonkem.

„Á, Ash, ty jsi tak sladká. Děkuju, za všechno.“ Ukradla ještě jeden polibek a pak něžně přitiskla svůj nos k okvětním lístkům květiny, aby si přičichla.

„Pojď, jez, než všechny vystydne a bude hnusný!“ S tím byla růže položena stranou, byla zapnuta malá televize a pár společně jedl, zatímco znovu sledoval ranní pohádky.

Když byl tác prázdný a obě se cítily plné k prasknutí, Spencer rozhodla, že je čas se jít vysprchovat a převléknout, než se vydají do nemocnice. Obvyklý pocit blížící se hrůzy, kterou si během minulého týdne prožívala, byl nahrazen nadějí. Zpěvaččina přítomnost jí velmi zvedla náladu a teď se soustředila na chvíli, kdy bude její otec zcela vzhůru a ne na to, jak dlouho bude spát.


„Vážně se mnou nemusíš chodit. Nevadí mi jít sama.“

„Nechci, abys šla sama, Spencer.“

„Jako obvykle tam bude Glen a moje máma. Je to v pohodě. Užij si den poflakováním se v rušném velkoměstě mého rodného města.“

„Ty nechceš abych šla?“ Ashley se nelíbila ztráta a nechtěla nic víc, než být blondýnčiným stínem.

„Ne, ne, vůbec ne. Jen nechci, aby sis tím taky procházela. Nevadí mi jít sama.“ Zpěvaččina mysl se zoufale snažila nenechat se vtáhnout do vzpomínky, kterou právě teď nemohla zažít. Potlač to, Daviesová, teď tě potřebuje.

„Nikdo tohle nemusí dělat sám.“ Spencer vzala na vědomí tu náhlou změnu tónu a nechtěla se tím dál zaobírat. Pouze zabouchla dveře od svého domu a vedla Ashley ven k autu. Co bude k čertu následovat?

Jízda do nemocnice byla, kromě nepřetržitého hučení hudby chrlící z rádia, tichá. Když začali hrát jednu z Ashleyiných písní, tak rychle zařízení vypnula. Plaše se otočila k řidiči, aby to vysvětlila.

„Nerada poslouchám sama sebe zpívat.“ Nabídla jednostranný úsměv a byla vděčná, když se ujala konverzace.

„Takže se seznámíš s mou rodinou. Jsi nervózní?“

„No, usuzuji, že jediný, kdo se zdá být schopný konverzace, je tvůj bratr, takže si myslím, že budu v pohodě.“ To si vysloužilo malé uchechtnutí.

„Jo, no, není jako posedlý fanoušek, nebo tak, takže pochybuju, že za tebou poběží vykřikujíc a žádajíc, aby ses mu podepsala na čelo.“ Tím se auto naplnilo smíchem. „Ale pořídil si tvůj kalendář z roku 2008, takže není slepý. Mohl by slintat.“

„To je v pohodě, jsem si jistá, že to zvládnu. Vědí o nás?“

Ještě si nepovídali o tom, čím 'jsou'. Neměly příležitost. Všechno se zdálo být od té chvíle, kdy se políbily, moc rychle se valící vpřed. Obě věděly, co chtějí a cítily nevysvětlitelné spojení, které měly, ale nebyly připravené pojmenovat to, čím vlastně jsou. Alespoň zatím ne.

„Ehm, ne tak docela. Sotva jsem s nimi mluvila. Chceš, abych nic neříkala?“

„Ne, nevadí mi to. Ale bylo by milý, mít pro sebe, bez medializace, trochu víc času a také musíš myslet na svou vlastní kariéru.“

Spencer zajela na parkoviště a vypnula motor. Sledovala, jak se Ashley stává skrytou hvězdou. Nasadila si čepici, ale všechny vlasy si zastrčila do ní, nechala vpředu jen několik volně visících pramínků, a pak si nasadila tmavé brýle. Když si uvědomila, že je sledována, tak se jí na ústech rozhostil drzý úsměv.

„Jsou to oči a vlasy, co mě vždycky dostanou.“ Vysvětlila Ashley odkazujíc na své fanoušky. Náhle ucítila teplé rty na těch svých, pomalu se pohybující v polibku. Po chvíli se Spencer pohnula a opřela si čelo o lem čepice a prohlížela si horní část slunečních brýlí, zachycujíc záblesk oříškových očí, pak si vydechla.

„Také mě dostávají, vždycky.“ Ashley ucítila, jak se jí zahřívají tváře, když zaregistrovala kompliment.


Posléze se obě dívky dostaly z auta a blížily se k hlavnímu vstupu. Když prošly dvojitými dveřmi, tak Spencer ucítila ruku proplétající se s její a dávající jí uklidňující stisknutí. Blondýna cítila, jak se jí nad tím gestem vzedmulo srdce a opět jí proběhlo napětí.

Když se dostaly k označeným dveřím, tak Spencer rozmotala jejich ruce a vešla pomalu následována zpěvačkou. Jak tam Ashley uviděla ležícího muže bez známek života, přesto ještě dýchajícího, tak se přesunula o pět let zpátky do velmi podobné situace. Vrať se do reality, Ash, buď podporující, tohle zvládneš. Stála na krátkou vzdálenost od své dívky a sledovala, jak se matka a dcera objaly.

„Mami, chci tě s někým seznámit.“ Paula konečně vzhlédla a vzala na vědomí Ashleyinu přítomnost. „Tohle je Ashley.“

Oči starší ženy se krátce rozšířily, registrujíc přesně, která 'Ashley' stojí před ní. Po chvíli, co si to dávala dohromady, Paula vstala od svého křesla a nabídla ruku. „Ráda vás poznávám, nechci být hrubá, ale proč tu vlastně jste?“

„Byla jsem u toho, když Spencer uslyšela tu zprávu a chtěla jsem přijít, abych se ujistila, že je v pořádku.“

„No, to od vás bylo velmi milé a jsem si jistá, že by byl můj manžel za podporu, kterou jste nabídla naší holčičce, vděčný.“ Spencer se slabě začervenala, ale obešlo se to bez povšimnutí, když dveřmi téměř vpadnul zneklidněný Glen.

„Debilní řidiči mě nutí uvíznout v provozu, tak staří, že by to mělo být zakázáno, zkurvený Ohio. “

„Pozor na jazyk, Glene.“ Bylo vše, co Paula řekla, když si uvelebila zpět na své místo a zvedla ruku svého manžela. Zamumlal omluvu, a pak si vyměnil zdvořilostní fráze se svou sestrou.

„Ahoj.“

„Vše v pořádku, Spence?“

„Jo, stejně jako včera.“ Jak si povídali, tak se Ashley rozhodla v pokoji zatáhnout žaluzie, aby bylo více soukromí a začala odstraňovat svůj převlek.

„Glene, chci tě seznámit se svou kamarádkou, tohle je Ashley …“ Muž se otočil, aby dívku pozdravil a pak poprvé uviděl její tvář.

„Daviesová!“

„Jediná a jedinečná.“ Odpověděla dívka v otázce.

„Panebože, Spencer! Je tohle můj narozeninový dárek nebo tak něco?!“ Obličejem sourozence přešlo zhnusení, když mu dala pohlavek, zatímco se Ashley ušklíbala – vážně vždycky milovala pozornost.

„Jsem tady pro tvou sestru.“ Popichovala.

„Můj den je čím dál horší.“


Kapitola 20 – Někam, kde to známe jen my

„Kam to bude, Daviesová?“ Zeptala se Spencer, když opouštěla špitál a lezla do svého auta. Vidět svého tátu ji vždycky srazilo a nepomáhalo, že byl Glen skutečně hotovej z Ashley.

„Kamkoliv chceš ty.“

„Kamkoliv?“ Zavrtěla blondýna obočím, když si zapínala pás.

„Jo, dokud budu s tebou.“ Vím jen místo.

Jízda netrvala dlouho, a než Ashley vůbec mohla zaregistrovat, kde se auto zastavilo, Spencer byla z vozu venku a prohrabávala kufr. Vylézajíc ze své sedačky se Ashley soustředila na pohled před sebou.

Byly tak vysoko nad městem, že světla pod nimi tvořila roj hvězd naoko plavajících v tmavém oceánu. Nic z rušného života dole nemohla slyšet, jen hvízdot slabého vánku pofukujícího brunetinými kudrlinami a zvedajícího spadané listí ze země. Otáčejíc se od města, Ashley uviděla, že zaparkovaly na okraji zalesněné plochy, která měla úzkou cestu, která vás vedla hlouběji do ní.

Mlčky berouc dívčinu ruku do své, se Spencer vydala podél pěšiny, konečné místo určení měla pevně v mysli. Ashley se v úžasu rozhlížela nad tím krásným místem. Místy zakopla o uvolněné kořeny stromu, ale byla od rozpaků uchráněna svou společnicí s rychlými reflexy. Konečně prošla skrze pokrývku divokých květin a ocitla se uprostřed mýtiny.

Zdálo se, že stromy byly strážci, když tam tak stály obklopeny okruhem nežádoucích vetřelců. Ashley se cítila být poctěna , že jí bylo umožněno projít skrz a vychutnávat klid poskytnutý tímhle únikem od městského života. Sledovala, jak Spencer rozložila dvě tenké deky, které vzala z auta, na travnatou plochu a sedla si, poplácajíc na místo vedle ní.

„Sedni si.“ Ashley se nenechala nutit a ochotně si přisedla. „Líbí se ti?“ Zeptala se Spencer.

„Spence, tohle místo je… dech beroucí.“

„Já vím, chodím sem, když už nemůžu dál.“ Lehla si na záda, dala si ruce podél, aby umožnila Ashley přitulit se k ní.

„Když už nemůžeš snášet, co?" Zeptala se zpěvačka, když si uvelebovala v ohybu blondýnčiny paže, vybírajíc si ležet na zádech, aby se mohla dívat na úplněk, který na ně zářil.

„Obyčejně prostě život. Byla jsem tu pořád, když umřel Clay. Nenáviděla jsem všechen ten tisk, který chtěl proměnit hlavní vysílací čas v zábavu, tak jsem se tu schovávala.“

„Děkuji ti, že se o něj se mnou dělíš.“ Hnědé oči se setkaly s modrými a mezera mezi nimi se pomalu zmenšovala, až vyvrcholila ve vášnivý polibek.

„V tom jsi dobrá, Blondie.“ Komentovala Ashley, když se natáhla.

„Dobrá v čem?“

„Že mně doháníš k tomu, že tě chci políbit.“ Spencer jí dala procítěný polibek na kadeře a spokojeně vzdychla.

„Ash?“ Blondýna se posadila a prolomila ticho.

„Hm?“

„Proč zpíváš?“ Ashley se na chvíli zamyslela, než se rozhodla upřímně odpovědět.

„Protože to miluji. Můj táta hrával v kapele, tak jsem se domnívala, že mně to s ním sblíží.“ Zpěvačka vzhlédla do zmatených modrých očí a pokračovala. „Zemřel před pěti lety.“ Neptej se mě, prosím, co se stalo.

Spencer jí nabídla uklidňující stisknutí. „Co se stalo? Pokud ti nevadí, že se ptám?“ Proklatá Blondie.

Ashley se posadila a objala si kolena k hrudi, když se dotazovala sama sebe, jak odpovědět, aniž by dívku před sebou vyděsila.

„On, ehm… on cestoval zpět z malé šňůry koncertů v Baltimoru. Řídil minivan, když mu zazvonil telefon, tak na letmý pohled odtrhnul oči od silnice na jméno volajícího.“ její hlas se lehce zlomil, když vyprávěla detaily. „Velkej náklaďák jel na červenou a vrazil do boku vanu. Upadl do bezvědomí, do kómatu…“

Po tvářích se jí teď tiše valily slzy, když zpanikařila a dívala se na Spencer. „Promiň… Nechtěla jsem nic říkat. Vím, jaké si děláš starosti o svého tátu, nechtěla jsem k tomu přidávat tohle…“ Byla přerušena něžným polibkem, který uvěznil její rty.

„Ash, prosím, nesmýšlej tak. Je to jiná situace. Prostě nechápu, proč chceš jít do nemocnice, když by ti to mohlo přivodit vzpomínky?“

„Nechci, abys byla sama.“ Začínajíc tomu rozumět, položila Spencer poslední otázku.

„Ty jsi byla sama?“ Plačící dívka přikývla jako dítě.

„Moje máma nikdy nebyla poblíž a po rozvodu mého tátu nenáviděla. Byla jsem zavolána a posadila jsem se jako každý den na jeho postel. Paula na mě vlastně udělala velice dobrý dojem. Měli byste jí dát ocenění!“ Ve snaze odlehčit náladu žertovala.

„Bude moc nadšená!“ Zahihňala se Spencer. „Ačkoliv mám na to rodinu, neměla by sis tím procházet.“

„Na tom nesejde, chtěla jsem tu být jen a jen pro tebe. Nikdy jsem tě znovu nechtěla vidět rozrušenou.“

Rozhovor zanikl ve chvíli, kdy se ty dvě dívky otočily tak, aby spočívaly jedna druhé v náruči pod oblohou osvětlenou měsíce. Obě byly ponořené ve spleti svých myšlenek.


Po chvíli Spencer ucítila, jak se dívka nad ní chvěje. Zvedla ruku, aby ji uchopila za bronzovou tvář a uvědomila si, jak se večerní vzduch ochladil.

„Pojď, ledová královno.“ Spencer se posadila a přiměla tím brunetu k činnosti.

„Myslím, že vím o lepším způsobu, jak se zahřát…“ Ashley zvedla podnětně obočí a měsíční světlo způsobilo, že se ty hnědé oči zajiskřily a okouzlily publikum.

„Opravdu? A co by to mělo být?“ zeptala se Spencer, hrajíc s ní.

„No…“ Ashley se ke své dívce přiblížila a začala jí svůdně šeptat do ucha. „Pro začátek bys mě mohla držet blíž u svého těla a líbat mi krk.“

Šeptání přestalo, když svůdkyně zdůraznila tu věc líbáním Spenceřina obnaženého výstřihu, vykoledujíc si bázlivý sten. „Tak to bys ze mě měla sundat všechno to mokré oblečení.“ Škádlivě přejela rukou přes blondýnčinu holou spodní část zad, cítíc, jak jí pod dotekem naskakuje husí kůže.

„Myslím, že doprovodit mě do tvé postele, by byl dobrý nápad a to by mi vážně rozpumpovalo krev. Navrhuji, abych ti zase předvedla svůj malý striptýz.“ Dříve nehybná blondýna se konečně hnula a spojila ruce za Ashleyiným krkem, přitahujíc si ji k jednomu z nejsmyslnějších polibků, které spolu kdy sdílely.

„To mi zní jako mnohem lepší plán.“ Pár vyskočil na nohy a odhrnul přikrývky. Když se menší dívka vydala zpět do auta, tak ji Spencer popadla za zápěstí a přitáhla si ji zpět do náruče. „Ash, nemůžu to dělat doma.“ Okusovala krk ukrytý pod tenkými kudrlinami a cítila, jak se v rozkoši chvěje tělo.

„Spencer, já… já tě hrozně moc chci.“ Zamumlala Ashley, když ucítila, jak se jí nohy mění v želé. „Pojďme se rychle vrátit k tobě domů.“

„Není třeba. Pojď se mnou.“ Znovu popadla zápěstí a vydala se mezi stromy.

Hodlala tu blondýnu...


Kapitola 21 – Kdo si počká, ten se dočká

Uháněly lesnatou krajinou jako dvě oběti v nějakém kýčovitém hororovém filmu, tlačíc zbloudilé větve zběsile ze své cesty a překonávajíc padlé kmeny, zoufale toužíc po útočišti. Když se blížily k osaměle vypadajícímu srubu, tak Spencer vyskočila dva schody najednou a odemkla tak rychle, jak jí ruce dovolily. Když se konečně dveře otevřely, tak protlačila brunetu skrze práh a hrubě ji přitlačila na zeď, když si obě zouvaly boty.

Ashleyin dech se zadrhl, když ucítila studené rty zaútočit na svůj holý krk a studené ruce rozepínat její bundu, stahujíc ji z ramen a nechávajíc ji spadnout na podlahu. Líbající rty vyvolávaly planoucí oheň od její čelisti rovnou ke klíční kosti, čas od času se zastavujíc, aby okusovaly a sály měkká místa, pokaždé uvolňujíc vzdechy touhy.

Spencer vklouzla svými konečky prstů pod Ashleyino upnuté černé tričko a nyní hladila zarudlou pokožku, kterou zde objevila. To bylo ve chvíli, co se blondýna náhle ocitla přiražená k nyní již zavřeným vchodovým dveřím. Nakonec pod vedením Ashley se rozhodla zpomalit tempo. Líbajíc něžně svou dívku, sjela jazykem podél spodního rtu žádajíc o vstup. Jejich jazyky se proti sobě pohybovaly v hlubokém polibku, když bruneta položila ruce na Spenceřinu sponu opasku a začala ji rozepínat.

Ashley se začala odtahovat a uchopila opasek a zkušeně ho vytáhla z dívčina pasu odhazujíc ho na podlahu. Spencer ustoupila, přitom si rozepla kabát a ještě jednou vstoupila do vášnivého objetí. Cítila, jak jí Ashleyiny rty sají ušní lalůček, a pak jí zastřeně zašeptala do ucha.

„Ložnice?“ Ani na vteřinu se neoddělily, Spencer vzala Ashleyiny boky a vedla ji pozpátku chodbou do nejbližší místnosti. Když kolena té menší dívky udeřila o matraci, poddaly se, přistála na posteli. Jakmile se Spencer chystala vylézt na ni, Ashley promluvila.

„Kde je můj striptýz, Blondie?“ Dívka nahoře pouze zavrtěla obočím a vtiskla polibek na plné rty.

„Buď trpělivá, nezapomněla jsem.“ Vstala a přešla ke stereu v rohu místnosti. Ashley jen seděla uchvácená, jakmile hudba začala hrát. Ach můj lesbický bože v lesbickém nebi.

Spencer pohlédla na dívku usazenou dychtivě na posteli a mrkla, zatímco si projela rukama svými rozpuštěnými blond vlasy a pohupovala se v bocích do rytmu hudby.

Zemřela bych pro tebe,
zemřela bych pro tebe,
umírala bych, jen abych tě cítila po svém boku,
abych věděla, že jsi moje.

Pomalu přistoupila k zírající Ashley. Spencer si před ni stoupla a pomalu rozepínala knoflíčky dobře padnoucí halenky, jen jeden nechajíc zapnutý. Naklonila se k brunetě povzbuzujíc ji, aby rozepnula poslední knoflík. Ashleyiny oči viditelně ztmavly nad pohledem na Spenceřino poprsí, oděné v krajkové černé podprsence.

Zemřela bych pro tebe,
zemřela bych pro tebe,
svými slzami smyji všechnu tvou bolest,
přehluším tvůj strach

Než se mohla zpěvačka natáhnout a dotknout se obnažené kůže, tak Spencer ustoupila, jen mimo dosah. Spustila halenku ze zad a pak přejela rukama dolů podél svého těla, zastavujíc se u přezky svých riflí. Zadívala se do ebenových očí, když je rukama chvatně rozevřela a pomalu rozepnula zip. Když se rifle odhrnuly a odhalily černé krajkové spodní prádlo, Ashley bojovala, aby se udržela v klidu. Její vzrušení mezi nohami o sobě dalo vědět.

Budu se za tebe modlit,
budu se za tebe modlit,
Prodám svou duši za něco čistého a opravdového,
někoho, jako jsi ty

Spencer natáhla ruku zvouc sedící dívku, aby se přidala na provizorní taneční pódium. Ashley okamžitě popadla svůdkyni a držela ji, zoufale toužíc po kontaktu. Spencer vyklouzla ze sevření a začala brunetu otáčet, rukama přejíždějíc po celé délce jejích zad, a pak se k ní přitiskla a mávala rukama před Ashley.

Všude, kam vejdu, vidím tvoji tvář,
pokaždé, když mluvím, slyším tvůj hlas,
Budeš ve mě věřit a já nikdy nebudu ignorována

Tahajíc top nahoru přes hlavu, Spencer si dala načas, aby se ponořila do krásy, kterou měla před sebou. Hodila halenku do místnosti, nestarajíc se, kam dopadne a začala brázdit konečky prstů přes Ashleyino opálené břicho, všímajíc si, že se pod dotekem napnula. Jak hlava s kudrlinami pohodila vzad na Spenceřino rameno, tak využila příležitosti líbat ji krk, zatímco záludně ponořila ruku do přední části Ashleyiných džínsů.

Shořím pro tebe,
budu pro tebe pociťovat bolest,
Otočím nůž a nechám vykrvácet své srdce
a rozdělím ho.

Z nečekaného kontaktu vytrysklo hluboké zasténání a pak se poněkud bezcitné prsty spojily s jemnými a urgovaly je, aby odstranily těsné džíny. Jak bylo žádáno, Spencer se otočila čelem ke své dívce, rozepla přezku a stáhla ten kus oblečení a nechala ho spadnout na podlahu. Ashley z něho vystoupila a shlédla dolů, jak se Spencer pomalu zvedá a přejíždí rukama nahoru po napůl obnažených vnitřních stranách dívčiných stehen. Jak stála jen v příliš krátkém spodním prádle, tak se přinejmenším necítila ani trochu nahá. Chtěla tohle tak dlouho. Chtěla Spencer hrozně dlouho.

Budu kvůli tobě lhát,
žebrat a krást pro tebe,
budu se plazit po rukách a kolenou, dokud neuvidíš,
že jsi přesně taková, jako já.

S tím se otočila blondýna zády a pokračovala s pohyby svého těla do stabilního rytmu hudby a nakonec zahákla palce za poutka svých riflí, ohnula se, když je stáhla dolů a odhodila je. Ashley přistoupila o krok blíž, omotala paže kolem útlých boků a napodobovala Spenceřiny pohyby. Ruce se naklonily dozadu a ocitly se zamotané v kaštanově hnědých vlasech, něžně tahajíc, aby se k sobě přitiskly.

Zneuctívat všechnu tu lásku, která mi schází,
odhodit všechnu bolest, kterou prožívám,
budeš ve mě věřit a já nikdy nemohu být ignorována.

Neschopna unést další škádlení, si Ashley otočila ke Spencer a zmocnila se jejích rtů v hlubokém a vášnivém polibku. Ještě jednou se ocitla hozená na postel, ale tentokrát nebylo důvodu přestat. Našla zapínání Spenceřiny podprsenky a rychle ji odhodila stranou. Slyšitelně zasténala nad tím pohledem, nyní rozkročmo sedíc na ní. Ashley se posadila a uchopila mezi rty tvrdou bradavku, milujíc způsob, jakým k ní Spencer prohýbala záda. Okusovala ji něžně, když ucítila, jak se jí kolem zad uvolnila její vlastní podprsenka, jakmile byla odstraněna, tak byla přinucena lehnout si zády na postel. Když si blondýna udělala cestu dolů po jejím těle a stáhla poslední kousek oblečení.

Zemřela bych pro tebe,
zabila bych pro tebe,
budu pro tebe krást,
udělala bych si na tebe čas,
počkám na tebe,
udělala bych pro tebe místo.

Ashley se naklonila a nemrhala časem při odhazování Spenceřiných kalhotek, nyní byly obě zcela nahé, na konci striptýzu, obě věděly, co chtějí, co potřebují, po čem dychtí. Jak se Spencer dostala zpět do postele, tak ji Ashley, než se přesunula dolů, tvrdě políbila na rty. Líbala lahodnou pokožku kolem bradavek, prolízávala se k břišním svalům, oddělila od sebe dlouhé nohy a políbila opálená stehna. Ashley vzhlédla do ztěžklých vzrušených modrých očí pro jakékoliv znamení, aby jí řekla, že má přestat a nic nenašla a tak se přiblížila ke Spenceřinu žhavému klínu.

Plula bych pro tebe,
abych ti byla blíž,
abych byla částí tebe,
protože v tebe věřím,
věřím v tebe,
zemřela bych pro tebe.

Když píseň skončila, tak jediné zvuky, které naplňovaly místnost, byly vzdechy unikajícící z blondýnčiných rtů, když Ashleyin jazyk navázal kontakt a lízal směrem nahoru kluzkou štěrbinu. Přejela špičkou svého jazyka přes nabuzený klitoris a ucítila, jak se k ní vzepřely Spenceřiny boky.

„Ach, kurva, Ash…“ Bruneta zasténala do dívky při zvuku jejího hlasu, vyslovujícího její jméno s takovou touhou. Ustala v akci, ale než mohla být vznesena stížnost, zarazila hluboko do Spenceřina klína dva prsty. Vykřikla potěšením a zvedla boky, aby šla vstříc přírazu.

„Víc.“ Vypadlo ze Spenceřiných rtů, tak Ashley vrhla hluboko dovnitř třetí prst a silně do ní vrazila. Už jí chyběla chuť, které byla pro Spencer tak jedinečná, zpěvačka vrátila hlavu mezi dívčiny nohy a pokračovala v ježdění jazykem podél dívčina klitorisu dlouhými tahy. Mohla cítit, jak se jí začínají kolem prstů svírat svaly, když přiváděla Spencer blíže k jejímu vrcholu.

„Ash… kurva… jsem tak blízko…“ Ashley cítila tlak na své hlavě, který vytvářela ruka škrábající jí ve vlasech. Přesunula se hlouběji, lízala tvrdě, když uvnitř stočila své tři prsty. Nehty přejely dolů po Ashleyiných zádech, když Spencer projel orgasmus a její tělo se chvělo rozkoší, zatímco její ústa chrlila řadu extází poháněných zvolání.

Ashley vyndala své prsty, ale pokračovala s pohyby svého jazyka podél nyní promočeného centra, lízajíc dívku dočista. Vylezla zpět nahoru a položila ruku na druhou stranu Spenceřina obličeje. Hleděla do mlhavě modrých očí, a pak se sklonila, aby si ukradla polibek.

Ochutnat sebe sama na Ashleyiných rtech bylo téměř dost na to, aby se Spencer znovu přivedla k orgasmu. Stáhla dívku dolů a vypustila hluboký výdech, když se jejich vzrušená a upocená těla dostala do kontaktu.

„Ash?“ Zeptala se Spencer v měsícem osvětleném pokoji.

„Hmm.“

„To bylo…“ nedostávalo se jí slov, nikdy nezažila nic tak smyslného.

„Já vím.“ Zřejmě ani Ashley.


Kapitola 22 – Příjemné pocity

„Brý ráno, krásko.“

„Ahoj.“ Spencer šťastně vzdychla a otočila se čelem k tělu, které ji drželo. Narazila na usmívající se oči a oslnivý, samolibý úsměv, nezmiňujíc vlasy ráno poté.

„Spence?“

„Hm.“ Zamumlala blondýna z pohodlí Ashleyiny teplé hrudi.

„Jsi v pohodě? Se vším, co se mezi námi včera večer stalo?“ Ty hnědé oči se sklopily, neschopny se podívat do modrých ve strachu z její odpovědi.

„V pohodě? Ashley… proč by ses ptala na něco takového?“ Spencer se lehce zakryla dekou a vzepřela se na loket.

„Nevím. Já jen,… že to byl velký krok. Vím, co to může udělat s tvojí kariérou.“

„Aha, takhle jsem o tom nepřemýšlela, abych byla upřímná.“ Ashley cítila nevolnost, proč prostě nedokážu být šťastná?

„Takže toho lituješ?“ Zeptala se zpěvačka nervózně. Když to Spencer uslyšela, tak se přisunula ke své dívce blíž a uchopila ji za tváře.

„Ne! Ne, vůbec ne. Ash, nic bych neměnila a bez váhání bych to udělala znovu.“ Spencer spustila ruku z nyní zčervenalé tváře a sjela svými hubenými prsty k obnažené hrudi před sebou. „Bez váhání bych tě udělala znovu.“

Bruneta z kontaktu lehce zasténala, byla zaujatá okolím a než by mohlo její tělo na dotek druhé dívky zareagovat, zeptala se. „Spence, kde to mimochodem jsme?“

„Na chatě Carlinových. Moji rodiče našetřili peníze na Clayův vysokoškolský fond, ale jak je vidno, nedostal se tam, tak se rozhodli je utratit za něco, co nám pomůže se z toho všeho dostat a hádám, znovu se spojit jako rodina.“

„To opravdu milá věc, tohle udělat. Když můj táta zemřel, tak jsem si jen koupila láhev vodky.“ Tomuto odhalení se obě dívky uchechtly.

„Pomohlo to?“

„Na chvíli to otupilo bolest. Ale skončila jsem s pocitem osamělosti, viny a pak mi bylo hodně blbě.“

„Vodka takový účinek má.“ Řekla Spencer s kamennou tváří, a pak se znovu od stěn odrážel lehký smích. Po chvíli ticha, to byla Ashley, která ho prolomila a změnila tón.

„Co budeš dělat? S námi a tvým příběhem a mým turné?“

„To vážně nevím. Jestli to veřejnost zjistí, tak můj příběh ztratí svou důvěryhodnost a já nejspíš přijdu o práci.“ Spencer se na svou novou milenku dívala sklíčeně, nejistá z její odpovědi.

„Takže tohle prostě budeme držet v tajnosti?“

„Nechci tě ukrývat, jen potřebuji získat tenhle příběh, a pak ho zveřejnit a pak budu bez závazků. Můžu vyběhnout na pódium a políbit tvou kymácející se hlavu, pokud budu chtít!“

„To bys neudělala!“ Ashley se k té blondýně nevěřícně podívala.

„Mohlo by se stát cokoliv, jakmile nebudeš mým malým tajemstvím!“ Dala drzou pusu na špičku dokonalého nosu a rychle se odtáhla, aby zachytila reakci, která byla taková, že se na ni vrhla a hluboce ji políbila.


Ty dvě se konečně vyhrabaly z postele hříchu a obě skočily do sprchy a v konečném důsledku při tom poskvrnily nevinnost dlážděné místnosti. Jakmile byly oblečené a urovnané, tak šly ruku v ruce k autu. Po přibližně desetiminutové jízdě a všímajíc si území, které začínalo být stále více zalidněné, si Ashley vzala na sebe čepici a tmavé sluneční brýle. Vážně potřebuju novou vizáž, pomyslela si pro sebe. Nakonec Spencer zpomalila auto a zastavila venku u kavárny, přičemž se bruneta domnívala, že to byla hlavní třída. Spencer vylezla ze svého místa a naléhala na zpěvačku, aby ji následovala. Kliknutím tlačítka zavřela auto a když otevírala hlavní dveře, byla zasažena vůní mletých kávových zrnek.

„Zdravím, jedno Americano, prosím.“ Žádala Spencer od dívky za pultem.

„Spence, co tady děláme? Proč jedno kafe?“ Tázala se nižší dívka.

„Objednávám ti kávu.“ Stočila svou pozornost zpět k pultu, když zaplatila a zvedla horký nápoj a podala ho jeho novému vlastníkovi.

„Ano, ale proč jsem dostala kafe?“

„Ještě jsi neměla ani jedno a já jsem si dobře vědoma toho, jakou verzi slečny Daviesové se světu dostane, pokud nenakrmíš svou kofeinovou závislost.“ Mrkla směrem k Ashley, když vstoupily dalšími dveřmi do obchodu se smíšeným zbožím. Spencer šla k regálu s místními mapami a hledala jednu, kterou chtěla.

„Plánuješ zabloudit?“

„Ne, ale ty možná jo.“ Odpověděla, když našla, co hledala. Spencer zaplatila za průvodce městem, vrátila se k autu a opřela se o dveře spolujezdce.

„Carlinová, vysvětli to.“

„Půjdu do nemocnice a ty zůstaneš tady.“

„Zkus to znovu.“ V brunetině obličeji bylo zjevné zmatení, když se celou vahou položila na jednu nohu a vyhnula bok na stranu, držíc v ruce pití, hledajíc své místo na jejím pasu.

„Půjdu se podívat na svýho tátu a ty nepůjdeš. Budeš se potulovat po městě, utrácet něco ze svých milionů a budeš turistou. Proto ta mapa.“ Ashley zvedla hrnek, jako by žádala i vysvětlení tohohle. „Jo ták, to je kvůli bezpečnosti Ohianů, co tě potkají.“

„Takže mě tu necháš?“

„Ano.“

„Já k tomu nemám co říct?“

„Ne.“

„Co kdybych chtěla jít do nemocnice s tebou?“

„Ano.“

„Jsi houževnatá. Znovu to neuděláš. Stačí mi, když budu schopna jít domů k tobě.“ Obměkčená Ashley si usrkla ze své kávy a koukla se na mapu.

„Fajn, ale musíš pro mě nejdřív udělat tu velkou 'Jste tady' šipku, jinak je tohle,“ zvedla mapu „k ničemu.“

Po vypíchnutí místa, kde se zdržují a slíbení, že za pár hodinu turistku vyzvedne, Spencer uháněla směrem k nemocnici.

Jasně, kde jsou obchody? Pomyslela si Ashley pro sebe. Dávala si spojitosti dohromady, zatímco upíjela vychladlou kávu a rozhodla se jít prostě s proudem a zatočit doleva. Je to malé dobrodružství.


Konečně se blížila něčemu, co se zdálo být nákupním centrem. Hvězda si zkontrolovala v odrazu brýlí svůj vzhled, a pak vstoupila do klimatizované budovy. Čelila řadě údajů a to jí vyslalo záchvěv vzrušení skrze tělo. Už je to moc dlouho od doby, co jsem řádila!

První obětí byl Ray-Ban obchod pro několik nových zatmavených brýlí. Její hnědé oči by pro ně zemřely a proto za ně byla vděčná, ale skutečnost, že by ji udělaly okamžitě rozpoznatelnou, bylo prokletím. Vstoupila do obchodu a blížila se k přátelsky vypadajícímu prodavači a diskrétně ho vedla do rohu.

„Mohu vám pomoc, madam?“ Zeptal se teenager.

„Jo, hele, potřebuju nějaké nové brýle, možná několik párů, ale budu potřebovat vaši pomoc.“ Začala Ashley vysvětlovat zmatenému mladíkovi.

„Dobře, to je moje práce, madam.“

„Úchvatný, takže si myslíte, že byste mi mohl přinést nějaké támhle odtud, je to tu tišší a méně lidí. Snad to bude jednodušší pro nás pro oba.“ Chlapec byl viditelně zmaten zvláštním požadavkem, ale zůstal tím dokonalým zaměstnancem.

„Jistěže, madam. Mohu se zeptat proč?“ Jako vysvětlení Ashley opatrně stáhla své sluneční brýle z nosu a vzhlédla do šokované tváře.

„Říkejte mi Ashley.“ Rychle spěchal promluvit si s manažerem a vrátil se ke zpěvačce do zadní místnosti. Vzal krabičky s brýlemi všech stylů, barev a cen s velkým zrcadlem, které bylo opřené o stěnu. Když si sundala své vlastní brýle a začala si zkoušet jedny nové, tak začala mluvit.

„Jak se vám mimochodem podařilo tohle udělat?“ Zeptala se Ashley odkazujíc ke svému nečekanému požadavku.

„Jste Ashley Daviesová, nic není nemožné, ne?“ Odpověděl upřímně hoch. Přes Ashleyin obličej prošla panika. Neměla v úmyslu, aby o ní vědělo v Ohiu více lidí. Pomocník tohle odhalil a pokračoval ve vysvětlování. „Prostě jsem šel a řekl manažerovi, že v obchodě máme dámu, která by utratila velký balík peněz a požaduje místo a čas, aby se rozhodla. Možná jsem také řekl, že nejste ráda obklopena spoustou lidí, ale přestal mě poslouchat potom, co jsem zmínil peníze – všechno je to o výdělku.“

„Děkuji. Jen se snažím zůstat nenápadná.“ Zpěvačka se viditelně uvolnila a pokračovala ve zkoušení pilotek, nepatrně pózujíc, když se snažila rozhodnout, jestli se jí líbí.

„Musím, slečno Daviesová, že se uzdravujete rychle.“ Zvedl obočí a vědoucně se ušklíbl, když se k němu otočila čelem.

Zakašlala a vřele se na něho usmála. „Je u vás moje tajemství v bezpečí, …“ přiblížila se, aby přečetla jeho jméno na jmenovce. „…Jacksone?“

„Tajemství. Jaké tajemství?“ Hrál nevědomost, nabídnul svou ruku a zvedl malíček. „Dávám čestné slovo, že tohle velmi neskutečné, nečené a naprosto úžasné setkání si nechám výhradně pro sebe.“

Ashley se zeširoka usmála a nos se jí svraštil, když se jí úsměv rozšířil a do očí. Obtočila svůj malíček kolem Jacksonova a potřásli si jimi. Vyzkoušela si několik párů a pak konečně jedny vybrala.

„Co si myslíte?“ Podívala se na Jacksona a udělala přehnanou pózu.

„Vypadají dobře a tmavý odstín také skrývá vaše oči.“ Souhlasně přikývla, když se prohrabávala krabicemi, které teď ležely roztroušené po celém stole. „Máme tyhle velké pilotky ve zlaté, jako i v černé, co máte na sobě. Á, tady jsou.“

„Děkuji.“ Vyzkoušela si zlaté, ale nevypadaly moc dobře. Ačkoliv vím, na kom by vypadaly úžasně! „Vezmu si oboje, díky, Jacksone.“

Uložil do krabic zbývající brýle, a pak podržel pro celebritu otevřené dveře, když ho následovala ven z místnosti zpět do obchodu.

„Fajn, je to 260 dolarů, prosím.“ Podala mu kartu a rozhlížela se po pultu po nějaké dárkové kartě. Á, tady jsou. Vzala bílou obálku a vytáhla od pokladny pero, škrábajíc na její přední stranu, a pak do ní diskrétně něco dala. Zapečetila ji a čekala na svou účtenku.

„Tady máte. Děkuju vám za nákup v Ray Ban.“ Vřele se na Ashley usmál, když jí podával tašku. Jednou rukou vzala položky a do druhé chytila Jacksonovu. Pevně si s ním potřásla a mrkla na něj.

„A děkuju za vše, Jacksone. Jste dobrý člověk.“ Opustila obchod a pokračovala ve své cestě. Svoji další zastávku už měla v mysli.

Jackson vypustil dech, nevěděl, že ho zadržoval, když shlédl na ruku, kterou mu držela. Teď měl v dlani malou srolovanou obálku. Otevřel ji a přečetl si vzkaz.

Báječnému Jacksonovi,

zde je mé díky za vaši diskrétnost a úžasnost.

Viděla jsem, jak jste si prohlížel Square Wayfarer brýle. :)

Ashley xo

Nad jejími vlídnými slovy se rozzářil, a pak jemně trhnutím otevřel vršek obálky. Vylezly mu oči z důlku, když na něj zářilo 150 dolarů, dost na to, aby si koupil brýle, které si roky přál, ale nikdy si je nemohl dovolit. Ashley Daviesová je naprosto božská!

Ashley vešla do svého dalšího obchodu plného vřelých, mlhavých pocitů, které podnítily něco pěkného.

Hm, kde to jsme? Chodila kolem slušně velkého obchodu, zoufale se snažíc odolat a nekoupit nic, dokud nenašla, co hledala. Zvedla předmět a domýšlivě se usmála, ty příjemné pocity, se uvnitř znovu vytvořily.

POKRAČOVÁNÍautor stránek
petrSF

Zpět na hlavní stranu