Hledání příběhu

Napsala: Oi.Blondie, Překlad: Gramud, Korekce: filippa

Originál najdete zde.

| 1-22 | 23-44 |

Kapitola 23 – Sblížení otce a dcery

„Tady je moje holčička!“

„Panebože! Tati! Ty ses probral!“ Spencer spěchala ke svému otci a ovinula ho pažemi. Slzy úlevy jí stékají po tvářích.

„Zdá se.“ Lehce se uchechtnul, když usiloval o to, aby opětoval její objetí a všechny přístroje, na které byl stále napojen mu překážely.

„Kdy? Proč mi nikdo nezavolal?“ Posléze se odtáhla a sedla si na své obvyklé místo, otírajíc si slzy a pak zvedla tátovu ruku.

„Volali jsme, drahoušku, ale ty jsi to nebrala. Musela jsi mít snad stovku zmeškaných hovorů.“

Spencer obrátila svou pozornost od své matky, když jí tváře začaly nabírat odstín červené. No jó, Ashley ho dala potichu včera večer potom, co jsme se em… soustřeď se, Carlinová!

„Omlouvám se, musel se mi prostě vybít telefon.“

„Tak kdy můžeš odejít, tati?“ Zeptal se Glen, který přišel vyrušovat do pokoje se třemi horkými nápoji. „Jé, ahoj, Spencer, táta je vzhůru.“

„To jsem si všimla, tupče.“

„Později večer, doufám,“ odpověděl Arthur ignorujíc hašteření svých dětí. „Jen se chci vrátit do své vlastní postele.“

„Chceš, abychom se já a Spencer vrátili a poklidili dům? Připravili večeři nebo tak něco?“ Zeptal se Glen své mámy.

„Víte co, teď, když je můj manžel zpět v zemi živých, tak si myslím, že bych se měla znovu skutečně začít starat o své děti. “ Řekla starší blondýna cuchajíc synovy vlasy, když vstala k odchodu. „Odvezeš mě domů, Glene?“

Po několika loučení pár zamířil domů. Opustil mladší blondýnu a pacientovi se dostalo nějakého ztraceného stmelovacího času otce a dcery.

„Tati, prosím, nedělej to znovu, máma tak moc nemá ráda kytky.“

„Pokusím se, holčičko.“ Zvedl prst, aby setřel zbloudilou slzu z její bledé tváře. „Tak jak ses měla? Jaké je cestování? A jaká je ta zpěvačka?“

„Bylo mi na prd, abych byla upřímná, ale teď je mi mnohem lépe,“ usmála se na Arthura. „Cestování bylo… rušné a Ashley je mnohem komplikovanější a talentovanější a milejší a jízlivější, než kdokoliv, koho jsem kdy poznala.“

Arthur chvíli na svou dceru hleděl, vnímajíc všechny její vlastnosti. Její obličej byl tím, který bezpodmínečně miloval přes jednadvacet let, ale něco se změnilo. Její oči jiskřily více, než si pamatoval, její kůže zářila, a když povídala o dívce, kterou již poznal, její úsměv se stal jasnějším a nakažlivým.

„Tati, co je? Zíráš…“

„Ty ji miluješ, viď?“

Tentokrát tvář Spencer nabrala tmavě červeného odstínu a sklonila hlavu k podlaze koktajíc, ne, jistěže ne a proč by sis to myslel.

„Spencer Carlinová, přestaň svému otci lhát.“ Napodoboval řadu tónů, které si pamatovala z dětství a nakonec se podívala do jeho modrých očí.

„Myslím, že jsem zamilovaná… ale nemůžu, ne do ní. Píšu o ní ten zpropadený příběh a můj šéf by mě zabil, kdyby to věděl a je světoznámou celebritou a já jsem nikdo…“

„Uklidni se, děvče, jsi profesionálka, uděláš správnou věc a víš, že nikdo z nás nic neřekne, takže si s Jamesem nedělej starosti. A co to znamená s tím, že jsi nikdo? Většinou to je tvůj bratr, kdo pronáší takové hlouposti.“

„Nejsem slavná, tati, nejsem bohatá, nejsem ničím výjimečná, také jsem nic výjimečného nedokázala a neumím vařit.„ Vystrčila spodní ret jako mrzuté čtyřleté dítě, věděla, že je směšná, ale mít svého otce znovu nablízku umožnilo všem těm emocím, co se nahromadily, vyjít napovrch.

Arthur se zhluboka nadechl, vážně mu chybělo všechno to drama z nedávna, ale i poté téměř osudné nehodě a kómatu, měl stále energii na to, nasadit si svůj otec-to-ví-nejlépe obličej a utěšit svou holčičku.

„Spencer, Spencer, podívej se na mě.“ S rukou na bradě jí zvedl hlavu. „Nevím, jak vůbec můžeš říct, že nejsi nikdo. Jsi milovaná dcera, opatrovaná sestra – dvou bratrů, oddaná nejlepší kamarádka a loajální spolubydlící nejzvláštnější holky na zemi. Jsi nadaná spisovatelka, je ti dvacet jedna a svět ti leží u nohou“ Spencer se upřímně zasmála tomu, jak její táta přijímá životní příležitosti. „Ale hrozná kuchařka jsi. Naštěstí se rychle učíš, takže tě budu učit – znovu.“

„Tohle všechno jsi musel říct, jsi můj táta.“

„To neznamená, že je to méně pravdivé, holčičko. Tak kdy pak se s ní potkáme?“

„No, máma a Glen se s ní už vlastně seznámili.“

„Aha.“ Řekl tónem, který vypadal více jako otázka naléhající na jeho nejmladší, aby to vysvětlila.

„Jo, no, slyšela jsem o tvé nehodě, zatímco jsme byly v Orlandu, tak mě vzala, samozřejmě první třídou, letadlem přímo domů.“

„No, pro tebe není nic dobré.“ Smál se, když si Spencer vytáhla svůj imaginární límeček.

„Mimochodem, zhruba před týdnem odletěla, aby mě mohla překvapit. Chtěla tu být, aby mi pomohla nebýt na to všechno sama.“ Pohybovala rukama po pokoji, aby zdůraznila, co řekla.

„A říkáš, že nejsi výjimečná. Pro tu dívku jsi nepochybně někdo.“

„Jo, v Severní Carolině zrušila koncert, aby se sem dostala dříve.“ Uznala Spencer a cítila se lehce v rozpacích ze svého doznání.

„Spence, myslím, že ta dáma už má moje schválení.“

Ještě po troše klábosení přišel do místnosti doktor a řekl, že potřebují udělat několik dalších testů, aby zajistili, že Arthur bude zdráv k odchodu. Vidět to, pro ni bylo podnětem k odchodu, tak si Spencer zkontrolovala čas a rozhodla se vyzvednout Ashley. Políbila svého otce na rozloučenou a naposled opustila špitál.


Než se bruneta blížila k autu, tak zavolala na blondýnčin telefon a instruovala jí, aby zavřela oči, zatímco se nakládaly zavazadla do kufru auta. Posléze skočila dopředu a pozdravila svou holku dlouhým polibkem.

„Chyběla jsi mi.“ Řekla Ashley, když se odtáhla, aby Spencer mohla nastartovat.

„Měla jsi pěkný den?“

„Jo, byl zábavný.“ Usmála se zpěvačka dětinsky, a poté nahodila vážnější tvář. „Jak je tvému tátovi?“

„Je vzhůru.“ Spencer na tváři krátce zazářil ohromující úsměv, který si Ashley zamilovala.

„Panebože, Spencer! Mám za Tebe velikou radost. To je hrozná úleva!“

„Vím, vešla jsem a byl tam můj táta s otevřenýma očima a tak.“ Ashley náhle utichla ztracená ve svých bolestných vzpomínkách. Spencer si všimla změny svého pasažéra a sundala jednu ruku z volantu, aby soucitně pohladila zpěvaččino stehno. Tento čin ji přiměl vytrhnout se z transu a obnovit rozhovor.

„Kdy se vrátí domů?“

„Dneska večer. Je plně při vědomí a protože je moje máma doktorka, tak zatahali za nějaké nitky.“

„Á, Spence, to je úžasné.“ Propletla prsty s rukou, které stále spočívala na její noze. „Můžeš mě vzít zpátky k tobě, abych si rychle vzala svoje věci, a pak půjdu.“

„Cože? Ne!“

„Potřebuju se převléct. Tohle mám na sobě od včerejška, pokud si nepamatuješ…?“ Zeptala se Ashley vrtíc sugestivně svým obočím.

„Ne, myslím, že se ještě nevrátíš.“

„Spence, myslím to vážně, zůstanu na hotelu. Nevpadnu k tobě ve stejný večer, co se tvůj táta vrátí domů. Je to rodinná chvíle.“

Teď jsi součástí mé rodiny… řidička málem přepla na autopiloty, ale zavčas se kousla do jazyka. Vybrala méně těžkou odpověď.

„Už jsem jim o tobě řekla. Byl naštvaný, že zmeškal tvé první setkání proto, že spal a tak.“

„Fajn, dobře, na chvilku zůstanu, ale později půjdu do hotelu.“ Řekla Ashley předstírajíc konečnost rozhodnutí.

„Jen počkej, dokud se neseznámíš s mým tátou. Zjistíme, co s tím pak budeš moci udělat.“

Spencer se jen ušklíbla, když se Ashley otočila čelem k ní šokována z toho, že právě ztratila argument, bez ohledu na to, jak banálně a zmateně to vypadá a jak by pan Carlin mohl změnit její názor.

Ještě se se mnou nesetkal, jsem Ashley Daviesová… uvidíme, jak se pokusí přimět mě udělat něco, co nechci!

Ještě se s Arthurem Carlinem nesetkala… uvidíme, jak se pokusí mu říct ne!


Kapitola 24 – Pizza s Carlinovými

„Mami, Glene, jsme doma!“ Spencer přirozeně hodila klíčky od auta na skříňku a s rukou propletenou s Ashleyinou se loudala ke kuchyni.

„Jé, ahoj děvčata“ Paula se otočila a její zrak zachytil propletené prsty dříve, než je mohly uvolnit, „kamarádky, jo?“ vědoucně na pár mrkla a vrátila se ke sporáku.

„Hm, jo, dobré kamarádky.“ Odvětila Spencer. „Fuj, mami, ty vaříš? Nemůžeš prostě něco objednat?“

„Spence!“ Ashley ji něžně pokárala malým pohlavkem do zad.

„To je v pohodě, Ashley, obvykle jsem hrozná kuchařka, ale myslím si, že se mi tohle povede. Tady, ochutnej…“ dá malé množství omáčky na lžíci a nabídne ji své dceři.

„Ani náhodou, jsem ráda naživu.“ Řekla Spencer s kamennou tváří. Ďábelská lžíce se přesunula k obličeji zpěvačky a ta viditelně polkla. „Ne, Ash, nedělej to. Mami, prosím, nenuť ji, tak trochu na tom trvám.“

„Jistě, proč ne?“ Skočí do řeči Ashley, když se příbor blíží k jejím otevřeným ústům. Na chvíli zadrží tekutinu na svém jazyku, chuť ne zcela zasáhne její smysly. Pomalu ji nechá stéct do krku a pak udrží. Její obočí se semkne k sobě a bezúčelně natáhne ruku ke svému krku.

„Mami! Zabila jsi Ashley Daviesovou!“ Zaječela Spencer, když šla rychle do lednice pro láhev vychlazené dietní koly. Odšroubovala víčko a láhev podala zpěvačce bojující s tím, když poslední kapka odporné hmoty stekla jejím krkem. Když byla polovina nápoje pryč, Ashley vzhlédla, aby zjistila, že ni obě blondýnky úzkostlivě zírají.

„Pizza? Na můj účet?“

Všechny tři dámy se začaly smát, když začala vyzvánět pevná linka. O chvíli později vešel do místnosti Glen oznamujíc, že vyzvedne jejich tátu.

„Dobře, hádám, že je na mně, abych zavolala a objednala. Ashley, zlatíčko, co bys chtěla?“

„Ech, opravdu nejím pizzu, navrhla jsem to jen proto, že vím, že ji má Spencer ráda.“ Lehké začervenání zdobilo brunetiny tváře, když pohlédla směrem k blondýně.

„No, v tomhle domě nejsi super hvězda, takže zanech svojí zbytečné diety a dej přednost lacinému a mastnému!“


Během čekání na jídlo a příchodu zbývajícího Carlina, šly mladé hrdličky nahoru, aby se převlékly a 'umyly'.

„Spencer! Tvoje máma je dole!“

„Takže.“ Odpověděla novinářka, zatímco pomalu Ashley rozepínala upnutou halenku, co si na sebe právě vzala. Postačující výstřih byl konečně odkryt a Spencer přejela konečky prstů přes bradavky oděné v podprsence, užívajíc si sledování těla prohýbajícího pod dotykem směrem k ní.

„Grr, Spencer!“ Zasyčela bruneta.

„Pšt, zmlkni, Daviesová!“ Spencer stáhla košíček podprsenky a snížila své rty k tvrdému pupenu a něžně ho sála. Neschopná dále odporovat, Ashley zamotala ruce do blondýnčiných kadeří a přitlačila hlavu blíž ke své hrudi.

„Kurva…“ když začala být spona od opasku odstraňována, zaklepání na dveře způsobilo, že obě dívky od sebe odskočily s ještě více stoupajícím srdečním rytmem.

„Dámy, táta je doma, jídlo je tady a já umírám hlady, takže sebou pohněte.“

„Jasně, Glene, hned jsme dole.“ Spencer si přitáhla Ashley k sobě na poslední francouzák, a pak pelášila ze dveří. Na její tváři se rozhostil spokojený úsměv, Ha! Byla celá rozpracovaná a teď musí sedět u rodinné večeře!

Když Ashley konečně, po tom, co se dala do klidu, přišla dolů, zjistila, že celá Carlinovic rodina sedí kolem konferenčního stolku, šťastně přežvykujíc stranou od řady krabic, zatímco klábosí o tom, co se událo během spánku jejich otce.

„Sklapni, Glene!“

„Ale vážně je sexy, nemůžu tě vinit za to, že po tom jdeš!“

„Není kus masa.“

„Á, malá Spencey je celá blázen do sexy zpěvačky!“

„Glene, ukonči to.“ Žádal Arthur ve snaze mít pod kontrolou situaci.

„To je v pohodě, pane Carline, jen žárlí, protože jsem dala přednost jeho sestře.“ Objasňuje Ashley, když o sobě dává nakonec znát.

Spencer po svém bratrovi střelí triumfálním úsměvem, když náhle zjistí, že jeho kus salámové pizzy je mnohem zajímavější.

„Tak ty musíš být ta zpěvačka, o které jsem už toho tolik slyšel?“

„Zdá se, ráda vás poznávám.“ Ashley přejde místnost, aby si zdvořile potřásla s Arthurovou rukou. Po vyhledání své kuřecí a kukuřičné pizzy se usadí na místo vedle blonďáka, což způsobí, že ten zachytí Spenceřin pohled a napodobí její dřívější úsměv.

„Tak, Ashley, jaký je Contraband?“ Zeptá se Paula.

„Jako nebe v puse,“ vezme si další sousto, než pokračuje. „Ale chci za ni zaplatit, takže kolik…“

„Rádo se stalo, Ashley, jsi v tomto domě hostem.“

Jedeme, kolo jedna, Ashley proti mému tátovi.

„Ne, já jsem to navrhla.“

„Jsem si jist, že kvůli otřesným kulinářským schopnostem mé drahé manželky.“

„No, měla jsem horší – jestli to pomůže?“ Nabídla tázající pohled Paule, které pouze přikývla v souhlas. „No, v tom případě je dohodnuto.“ Rozhodl Arthur.

Kolo jedna – Arthur Carlin.

„Tak, jak dlouho tady zůstáváš?“ Pokračuje.

„Měla jsem v plánu tu zůstat do konce týdne, ale zdá se, že se uzdravujete mnohem lépe, tak nejspíš zamířím zpátky dříve.“

Spenceřina hlava se otočila čelem k Ashley tak rychle, že jí zajímalo, jestli nebude mít trvalé následky. S jejími jemnými rysy si pohrával ublížený pohled, reakce, které si nikdo nepovšimnul.

„Mohlo by se zdát, že jsi špatně odpověděla.“ Paula se podívala na svou dceru a uchechtla se.

„První strike, horké zboží.“ Nabídl Glen, když žvýkal svůj poslední kus.

„Ne, Ashley, raději bych, kdybys tu s námi zůstala. Jsem si jistý, že s tvým nabitým harmonogramem bude stěží šance tě lépe poznat.“

„Dobře, jo, momentálně jsem všude, ale byla bych šťastná, kdybych přinejmenším zůstala na hotelu.“

„Abych zachránil záchvat vzteku dítěte, tady naše nejmladší by byla pyšná, kdybych srdečně požádal, abys tu s námi zůstala tak dlouho, jak máš v úmyslu.“

Druhé kolo – Arthur Carlin.

„Děkuji pane C, to bych ráda.“

„Říkala jsem to.“ Zamumlala monotónním hlasem Spencer a po celé tváři se jí rozprostřel úsměv.


Po dojedení jídla a uklizení krabic se každý z rodiny ubíral vlastní cestou. Glen si vybral přebít svůj nejlepší výkon v Guitar Hero, zatímco Paula a Arthur se odporoučeli do postele. Když si Spencer dala rychlou sprchu, tak se Ashley ocitla sama v dětském pokoji své dívky. Přestože, zde předtím jednou byla, tak neměla šanci ho prozkoumat.

Procházela se po pokoji, vnímajíc jemnou dekoraci a vůni, která byla pro Spencer tak jedinečná. Všimla si sbírky fotografií přišpendlených po celé délce okraje zrcadla a zběžně si je prohlédla. Ashley si všimla cizinců, ale zvláštní pozornost soustředila na to, jak na každém obrázku vypadala blondýna, usmívající se, plná života, zjevně oblíbená. Přesunula se a uviděla zaprášenou akustickou kytaru opřenou ve vzdáleném rohu místnosti. Měla nutkání, zaváhala a zvedla nástroj. Posadila se na postel a začala vybrnkávat. Nakonec hrála základní akordy a zpívala, téměř šeptem, nový text.

Odpusť mi prosím,
jestli se chovám trochu divně,
protože nevím, co dělám.
Mám pocit, jako by mi žílami projížděl blesk,
pokaždé, když se na tebe podívám,
pokaždé, když se na tebe podívám.

Spencer se vynořila ze sprchy a uslyšela tiché zpívání. Velmi potichu otevřela dveře od pokoje a opřela se o futra sledujíc interpreta bez příprav.

Pomoz mi odsud,
všechna má slova nestačí
a je toho tolik, co chci říct.
Chci ti říct, jaký je to pocit,
když se na mě takhle díváš,
když se na mě takhle díváš.

Blondýna ucítila, jak se jí zahřívají tváře. Význam slov ji udeřil do srdce jako home-run.

Hoď kámen a sleduj jak proudí vlny,
vyplouvají ze zálivu,
jako kámen padám do tvých očí,
hluboko do nějakých tajemných,
hluboko do tajemna.

Přešla místnost a vylezla na postel bojující s ručníkem, aby zůstal na místě a ona si zachovala důstojnost. Ashley ucítila probořit postel a věděla, že má společnost, tak přestala hrát a otočila se ke své společnici.

„Ahoj.“

„Nepřestávej hrát, prosím.“ Spencer se pohnula, takže její hruď zůstala napnutá proti brunetiným zádům a zároveň omotala paže kolem útlého pasu.

„Obvykle pro tak malé publikum nehraji, Spence, je to trapné.“

„Prosím, Ash, chci slyšet, jak to skončí.“ Ashley položila kytaru zpět do klína a pokračovala ve své serenádě.

Mám chuť křičet nahlas,
mám chuť umřít,
takže tě ani neztratím, holka.
Nikdy se nebudu se muset loučit,
nikdy nebudu muset lhát,
nikdy se nebudu muset loučit.

Ashley ucítila, jak se ruce kolem jejího pasu utáhly, jak zpívala a hlava spočinula na jejím rameni, lehce dýchajíc, spokojeně vydechujíc na její krk.

Odpusť mi prosím,
jestli se chovám trochu divně,
protože nevím, co dělám.
Je to, jako by moje hlava byla naplněná bleskem, holka,
pokaždé, když se na tebe podívám,
pokaždé, když se na tebe podívám

Ashley položila kytaru na podlahu a otočila se ve Spenceřině náruči, tak, aby se mohla dívat do těch modrých očí, které ji inspirovaly k náhodným slovům, co zpívala. Hbitě políbila plné rty, a pak zopakovala poslední dva řádky sledujíc, jak ty oči začaly být uslzené.

Pokaždé, když se na tebe podívám,
pokaždé, když se na tebe podívámKapitola 25 – Pikantní interview

Crr Crr… Crr Crr…

„Halo?“ Odpověděl chraplavý ospalý hlas.

„Brý ráno, Ash. Jak je v Ohiu?“

„Ahoj Ky, jo, je to dobrý, pan C je vzhůru, tak je tady veselo.“ Ušklíbla se nad polonahou dívkou ležící v její náruči.

„Jé, to je báječná zpráva!“

„Jo, to je. Co jinak? Jak je? Trochu brzy na tebe, ne?“ Bruneta se letmo podívala na hodiny a vypočítala, že v L. A. bylo teprve 7.30 hodin.

„Urgh, já vím, ale právě mi volal nějaký kretén z nahrávací společnosti. Nejsi jejich oblíbenou osobou.“

„Řekni mi něco, co nevím. Co jsem udělala tentokrát?“ Obrátila oči v sloup a nepozorně si hrála s blonďatými vlasy.

„Nezbaštili tvoji historku s nemocí. Nejprve to bylo v pohodě, ale protože o tobě neslyšeli, tak si mysleli, že ses vydala do Ohia, aby ses viděla se svou přítelkyní.“

„Cože!?“ Ashley se náhle posadila, překvapivě probrána ze svého příjemného spánku.

„Klídek, Ash, jen vtipkuji. Ačkoliv tě chtějí vidět.“

„Kurva práce, Kylo, jsi naprostý blbec!“ Spencer si promnula oči a všimla si lehce panického výrazu ve zpěvaččině tváři. Snažila se ji uklidnit tak, že začala kreslit kruhy na obnažené výseči kůže ve spodní části zad. Odpověď byla okamžitá. „Ještě nechci jet.“ Našpulila směrem ke Spencer pusu a byla odměněna ranním polibkem.

„Urgh, přestaň s tím, neslyším tě!“

„Hm.“ Bylo veškerá odpověď Kyle, když Ashley pokračovala v útoku na Spenceřiny rty.

„Jsi nechutná. Poslouchej mě, i když se nedokážeš odtrhnout. Zabukovala jsem ti na dnešní večer let, s úmyslem, že by ti to poskytlo další den s Carlinovou. Je to v cajku?“

„Ani ne, ale díky za snahu.“

„Jasně, půjdu, než mě vy dvě poznamenáte na zbytek života.“

Když linka utichla, tak si Ashley sedla zpět do Spenceřiny náruče a převyprávěla rozhovor. Blondýnka byla ohromená z odjezdu zpěvačky dříve, než plánovala, ale podařilo se jí nahodit tvář, která říkala 'je fajn, dělat cokoliv'.

„Vím, že jsi naštvaná. Omlouvám se, ale nic s tím nezmůžu.“

„To je v pohodě, stejně se k tobě během pár dní přidám. Jen chci strávit trochu víc času s mojí rodinou. Vlastně se mi po nich tak trochu stýskalo.“

„I po Glenovi?“ Ashley zavrtěla ve falešné nejistotě obočím.

„Jo, tak nějak i po Glenovi!“

„Tvoje rodina je úžasná, Spence, moc jsem se s nimi večer bavila. Tvoje máma měla pravdu, vážně nejsem v tomhle domě super hvězda a bylo milé, že se mnou bylo jednáno jako s dalším hostem.“ Spencer svou dívku držela blíže ke své hrudi a políbila ji na vršek hlavy.

„Mají tě rádi, hodně.“

„Je těžké mě nemilovat.“ Řekla Ashley s kamennou tváří, přijímajíc štípnutí na bocích za svou domýšlivost. „Fajn, fajn, možná je to trochu těžké!“

„Hm, tak co chceš poslední den tady dělat?“

„Cokoliv, co chceš ty. Domnívala jsem se, že budeš chtít zůstat se svým tátou.“ Rozpletly se, takže si mohly náležitě promluvit.

„No, jo, ale s tebou chci také trávit čas.“

„Co kdybychom se tady jen poflakovaly? Vím, že ze mě pořád taky potřebuješ získat slušné interview.“

„Do prdele, jo, potřebuju, James mi dal nějaký čas, ale brzy mu musím něco ukázat!“

„No, tak je tedy ujednáno, pojďme se osprchovat a obléknou, vzít si něco k snídani a pak můžeme být zcela profesionální a uděláme ve tvém obýváku rozhovor.“ Bruneta se usmála od ucha k uchu laciným úsměvem a uháněla z postele. Rychle následována blondýnou, která se rozhodla objednat kafe.


Potom, co Paula nakrmila dívky vydatnou snídaní a kafem, čerstvě vymačkaným džusem a palačinkami – nedělanými doma, pro jejich vlastní bezpečí, tak se pár přemístil do ticha obýváku, aby začal jejich rozhovor.

Reportérka si dala blok do klína a začala rychle psát nějaké otázky. Když byla připravená, našla diktafon svého táty a zapnula jej, když Ashley klesla ve své sedačce a udělala si naproti blondýně pohodlí.

„Tak, co ti přináší hudba, že ti to dává takový drive a vášeň?“

„Nejdeš na mě zlehka, co?“ Viděla, jak Spencer zavrtěla s uculením hlavou. „Fajn, jak víš, můj táta hrával v kapele. Nikdy nebyli mimořádně úspěšní, ale on miloval svou kytaru a psaní hudby. Chodívala jsem s ním a sledovala, jak hraje na nějakých vedlejších koncertech a hukot byl návykový. Jednoho dne jsem ho požádala, aby mě naučil hrát, a nikdy jsem nepřestala.“ Spencer přikývla a poznamenala si nějaké body ke své další otázce.

„Fajn, další, proč si myslíš, že máš pověst mrchy?“ Řekla Spencer s kamennou tváří přimějíc Ashley se zahihňat.

„Možná, protože jí jsem?!“

„Jo, ale ne ke každému a ne pořád. Proč jsou jen někteří lidé tak hnusní?“ Spencer byla tentokrát skutečně vážná a Ashley tu změnu vycítila.

„Ráda bych věřila, že se chovám k fanouškům dobře. Celé ty roky mě hodně podporují a já se jim snažím ukázat svou vděčnost tím, že si beru oddechový čas k dáváním autogramů, pózováním na fotografiích a dáváním všeho, co dokáži, do každého vystoupení.“

Spencer věděla, co zpěvačka dělala. Je důvod, proč je mrchou a jen se zkušeně vyhnula další otázce. „Tak, vím, proč fanouškové vidí tvou hezkou stránku, a co zbytek světa a jejich vztah k tvému postoji.“

„Spencer, musím na to odpovědět? Proč nemůžeš udělat obyčejné interview jako každý jiný?“

„Ash, snažím se získat něco nového. Chceš, aby po zbytek tvé kariéry na tebe bylo pohlíženo jako na mrchu?“ Cítíc její rozhodnost v těch zkoumajících modrých očích, se Ashley zhluboka nadechla a pokračovala.

„Fajn! Co se týče fanoušků, tak vím, že mě nezraní.“ Sklopila hlavu ke straně, aby zakryla červeň ve svých tvářích. „Vím, že milují hudbu a tak dlouho, jak budu dělat, co dělám, tak se proti mně rázem neotočí. Manažeři, producenti, bedňáci, režiséři, organizátoři turné… novináři, nemají důvod, proč mě nezničit. Takže jim ubližuju dřív, než dokážou ublížit mě. Zvednout štíty a tak.“

„Vždycky jsi byla taková?“ Spencer byla jen zvědavá a ne nutně zpovídala tu ženu.

„No, ne vždycky jsem byla úspěšná zpěvačka!“ Odpověděla v pokusu zvednout náladu. „Myslím, že jsem viděla, jak to měl můj táta těžký, bral si věci k srdci, byl pěkně mírumilovný. Rozhodla jsem se nikomu nedát šanci takhle mě srazit a teď je to součástí toho, kým jsem.“

„Cítila ses někdy provinile za to, jak ses chovala k lidem?“ Když tuhle otázku Ashley slyšela, začala si okusovat nehty na levé ruce, což byl zlozvyk z nervozity od dob jejího dětství. „Někdy, záleží na osobě a situaci, ve které se obě nacházíme.“

Spencer zachytila narážku v Ashleyině poslední odpovědi a uhodila hřebíček na hlavičku s tím, že zpěvačka se cítila provinile z toho, jak se chovala, když se setkaly poprvé. Svou další otázkou změnila téma.

„Dobře, teď jednodušší otázka. Jaká je tvoje nejoblíbenější písnička, se kterou vystupuješ?“

Bruneta o tom chvíli přemýšlela. Před publikem zpívala ráda všechny své písně. Bez ohledu na to, jak směšný měly obsah, každá byla její součástí a bylo úžasné vidět moře lidí zpívající každý večer její texty.

„Musím říct 'Tohle je život'. Přestože končím tím, že vypadám jako kývající pes na palubní desce, tak je od mých ostatních trochu odlišná a dav po ní vždycky šílí.“ Spencer se nad tou vzpomínkou usmála.

„Jakou písničku bys ráda, abych ti předvedla?“ Novinářka byla tou otázkou lehce zaskočena a okamžitě zčervenala. Jsem sexy nezbedná mrcha… ach, ta je tak rajcovní!

„Em, no, ještě jsem neviděla celé tvé vystoupení, abys věděla, em… nemohu popravdě odpovědět!“ Pěkně jsi to zachránila, chytrolínko!

Ashley se posunula směrem k druhé dívce a omotala kolem jejího pasu ruce přitahujíc ji blíže k sobě. Pak sjela jemnými prsty po zčervenalé tváři, přitom odstraňujíc pramínek blond vlasů za ucho. Lehce se nahnula a zastřeně zašeptala něco, z čeho Spenceřino břicho vypustilo houf tancujících motýlů.

„Můžeš mé představení vidět kdykoliv budeš chtít, Blondie.“ Ashley lehce sklonila hlavu a špičkou jazyka přejela přes obnažený krk před sebou.

„Ash…“ zasténala Spencer, když jí ruka kolem jejího pasu začala hladit stehno, šmátrajíc s každým tahem výše.

„Hm?“ Zareagovala Ashley, když se naklonila nad blondýnu a pokračovala v okusování a líbání podél její čelisti. Když ucítila, jak se jí v kadeřích ztrácí její ruce, tak jí to ještě více pobídlo.

„Zatraceně, Spencer, proč mi to musíš zničit tím, že jsi moje sestra?!“ Blonďák zavřel oči a dal si před sebe ruku pro odhad vzdálenosti.

„Glene! Já tě zabiju!“ Zakřičela Spencer, když se rychle od brunety odtáhla.

„Bez obav, bolest v mých očích je dostatečným zadostiučiněním! Ahoj Ashley.“

„Ahoj Glene.“ Odpověděla zpěvačka, zatímco si rukou projížděla vlasy, snažíc se vychladnout.

„Vážně, co chceš? My tady pracujeme.“

„Jo, ségra, to je přesně to, jak to vypadá.“ Zatřásl se a udělal si škvírku, aby zkontroloval, zda je lesbické pobřeží čisté.

„Glene…“ vyhrožoval sourozenec skrze zatnuté zuby.

„Už jdu, už jdu, jen jsem se chtěl dívat na televizi. Neobtěžujte se, půjdu místo toho střílet na koš.“ Vyšel z místnosti a zanedlouho mohlo být slyšet nepřetržitých ran basketbalového míče o betonovou cestu.

„Omlouvám se za něj.“

„To je v pohodě, no tak, pojďme pokračovat.“ Přesunula se od Spencer tak, aby nebyla znovu v pokušení.

„Né, nechceš se jen jít projít nebo tak něco? Vypadnout z tohohle baráku?“

„Jo, to zní dobře. Dovolíš mi stavit se cestou v kufru auta?“ Zeptala se vyskakujíc a dělajíc si cestu ke vchodovým dveřím.

„Jasnačka. Mami, razíme ven, uvidíme se později.“ Popadla klíčky, dala Ashley její čepici na hlavu a šla ven k autu.


Se Spencer opět zanechanou v zadní části vozu, se zpěvačka prohrabovala zavazadly, dokud nenašla jedny od Ray Ban. Otevřela své a dala si je na oči. Otevřela druhé, zavřela kufr a přešla k blondýně.

„Hej, sexy brýle!“

„Jsem ráda, že se ti líbí.“ Dala ruku zpoza zad a předvedla Spencer jedny zlaté brýle. „Protože jsem ti taky jedny pořídila.“

Novinářka se rozzářila a rychle si je dala na oči. Nahodila pózu modelky, podobně jako to udělala Ashley s asistentem Jacksonem a pak se nahnula pro smrtící objetí.

„Jsou moc drahé! Proč jsi mi je taky vzala?“ Zeptala se, když se odtáhla.

„Líbily se mi a myslela jsem si, že bys v nich vypadala roztomile… měla jsem pravdu, jako obvykle.“ Ashley si propletla prsty dohromady a následovala Spencer, která šla ulicí. „A ještě jsem tě žádné neviděla nosit, takže jsem si myslela, že bych ti jedny dala, že by mohly být jako převlek. Tak bychom spolu mohly chodit víc ven a nedělat si obavy.“

„Á, nejsi ty ten největší romantik?! Děkuju, zbožňuju je.“

„A vypadáš sexy, takže je to tak trochu taky můj dárek.“ Ashley se usmála svým úsměvem s nakrabaceným nosíkem a lehce se natáhla, aby políbila druhou dívku na rty. Na veřejnosti, velký krok, je mi to fuk. Je nádherná, je úžasná a je moje.


Kapitola 26 – Dárek na rozloučenou

„Musíš jít?“ Zeptala se Spencer, když se uvelebovala do chladné umělohmotné sedačky houpačky.

„Bohužel ano, Kyla je osinou v zadku, ale vím, že by mě od tebe netahala, pokud by nemusela.“ Na pár padlo ticho, když se jemně pohupovaly sem a tam. „Nicméně se k nám přidáš v Detroitu, ne?“

„Jo, jen chci strávit trochu víc času s mojí rodinou. Doufejme, že bude uveden můj příběh a pak se s vámi lidi sejdu.“ Blondýnčinými rty zatahal smutný úsměv, a pak dětský hlas rozptýlil jejich pozornost.

„Ty jsi Ashwey?“ Dvě starší dívky na sebe zmateně hleděly, a pak shlédly na holčičku stojící mezi nimi.

„Proč? Ano, jsem a kdo jsi ty, mladá dámo?“ V dětských tvářích se objevil ruměnec, když sklopila hlavu.

„Jsem Mandy. Moje sestra tě má moc ráda. Pořád si ve sprše zpívá tvoje písničky.“ Blondýna a zpěvačka se té představě zahihňaly a spatřily zahanbeného puberťáka skrývajícího se ve vzdálenějším konci parku.

„Je v tom dobrá?“ Tázala se Ashley dítěte.

Mandy chvíli nad odpovědí přemýšlela, a pak začala pomalu přikyvovat hlavou. „Jóó, je dobrá, ale ne tak moc, jako ty.“ Náhle uháněla, když k nim běžela skvrna v mikině a džínách.

„Pojď sem, slečinko! Jsi v pěkném maléru!“ Křičela parkem, když jako puberťačka honila svou sestru. Když děcko uskočilo další ruce, tak to její sestra vzdala a opatrně se vydala k velice pobaveným dospělákům. „Omlouvám se za ni. Je pěkně vlezlá. Neví, kdy přestat.“

„Není třeba se omlouvat, je rozkošná.“ Odpověděla Ashley.

„Hm, to je diskutabilní.“

„Taky pěkně rychlá.“ Podotkla Spencer všímajíc si toho, jak Mandy pořád běhá v kruzích kolem její nyní nehybné sestry. „Vsadím se, že vydrží?“

„Jo! Mimochodem se vám oběma omlouvám, že jsme obtěžovaly.“ Dívka se vydala pryč, náhle byla zastavena rukou na svém předloktí. Otočila se a hleděla do tmavých hnědých očí.

„Hej, vůbec neznáme tvoje jméno?“ Ashley spustila ruku a vrazila si ji do kapsy u riflí.

Dospívající dívka se začervenala a usilovala o zformování souvislé věty. Být tak blízko své oblíbené celebrity jí lehký úkol ztěžovalo. „Já ehm… jmenuju se… em… Jenna.“

„Tak Jenno, Rychlík Gonzálezová támhle říká, že jsi fanynkou?“

„Jo, velkou. Tohle je tak trochu trapné, promiňte, jen jsem se Mandy zmínila, že jste byla, no… vy… a jakmile jsem se otočila zády, tak byla fuč, otravovala vás. Nechtěla jsem přijít, už tak bylo bezva vás tu vidět, neměla jsem v úmyslu vás vyrušovat.“ Slova teď patrně přišla moc rychle.

„To nebyla obtíž. Jen jedna otázka, jak jsi věděla, že jsem to já?“ Ashley vykroutila bok ke straně a ve zmatení zvedla čelo. Jenna jen pokrčila rameny jako by byla odpověď zřejmá.

„Máte čepici. Nosíte ji vždycky, když se snažíte skrývat. Vlastně je to tak trochu proslulé. My věrní fanouškové všichni víme, že pod tím jste vy.“ Brunetinu tvář zakryl šok, a pak si strhla čepici z hlavy a běžela k blondýně. Hrabaly se v kapsách a v taškách, a pak se Ashley vrátila.

„Tady.“ Umístila srolovanou čepici do dívčiny ruky. Jennin obličej zdobil nadšený úsměv, když shlédla na to, co držela.

„Co… proč? Ta je vaše!“ V jejím hlase byla evidentní veselost.

„Jo, ale ty jsi prostě poukázala na fatální chybu v mém přestrojení, takže ji už nemohu nosit.“

„Ale… pořád je vaše!“

Ze zpěvaččiných úst uniklo lehké zasmání. „A teď je tvoje. Podepsala jsem ji na vnitřní štítek, takže ji přesto můžeš nosit. Je to poděkování, že jsi byla tak laskavá a zajímala se o to, že jsem se snažila zůstat v utajení.“

„Jé… tý jo, vy jste TA nejbáječnější osoba na světě!“

„Kdo je bezva, Jenno?“ Starší sestra se sklonila, aby zvedla svého sourozence a dala čepici na její hlavičku. Obě se smály a sklopily oči.

„Jsi bezva, Mandy drtičko“ řekla Jenna, když něžně lechtala dítě. „Moc vám za to děkuju,“ ukázala na čepici a rozzářila se, když šla zpět ke svému autu.

Ashley sledovala, jak odchází a pak se vrátila k blondýně, která se stále šťastně pohupovala, nenechajíc se vykolejit z komunikace.

„Kámo! Ty jsi TA nejprímovější osoba na světě!“ Spencer napodobila Jenninu dřívější frázi a podržela brunetě ruce, aby je chytila.

„Meleš, z nás dvou jsem ta prímovější.“ Argumentovala Ashley, když se posadila do blondýnčina klína a ovinula se ji rukama kolem pasu, stále se pohupujíc unesena setrvačností.

„Hm, né, ale rozhodně jsi nejvíc sexy.“

„To je pravda.“ Řekla zpěvačka, aniž by hnula brvou a poté ucítila dloubnutí do žeber. „Hej! To bolí!“

„Dobře!“ Ashley se zakroutila v klíně, takže mohla cítit obličej se špulící se pusou, o němž věděla, že se jí zabořil do krku.

„Á, Spencer, víš, že si dělám legraci.“ Pokračovala s našpulováním pusy. „Spenceeerrr… mluv se mnou!“ Našpulení se zvětšilo. „Blondie, no tak, ty víš, že jsi kurevsky rajcovní!“ Následovalo naklonění hlavy a Ashley se zahalila. „Omlouvám se, nejsi jen sexy, jsi ohromující a naprosto krásná.“ Něžně ji políbila na rty a usmála se přitom.

„Tak pojď, ty domýšlivý maniaku! Pojďme tě vzít domů a připravit k letu.“

Seskočily z houpačky a místo toho propletly ruce, kterými mezi sebou pohupovaly.


„Bude se mi po tobě stýskat.“

„Mně se po tobě bude stýskat víc.“

„Ne, Daviesová. MNĚ se po tobě bude stýskat víc!“ Řekl Glen, když se vtlačil mezi dvě dívky a ukradnul si od překvapené brunety objetí. „Teď jsem zpět, abych otravovala starého Glena Carlina.“

„Kdo vlastně jsi?“ Zeptala se jeho sestra, když se na něho obě dívky tázavě dívaly.

„Glen Carlin, co má ve svém domě zpěvačku naprosto k nakousnutí!“ Všichni se začali smát, a pak Ashley promluvila.

„No, co kdybys zůstala Glenem Carlinem, jehož sestra je přítelkyní Ashley Daviesové, na tak dlouho, dokud mě budeš mít?“ Nálada se změnila, když se setkala hnědá s modrou a okamžitě zapomněly na blonďáka.

„Ash… je tohle Ashleyovský způsob, jak mě pozvat na rande?“ Zeptala se Spencer, když se proplížila rukama kolem štíhlého těla.

„Jó, myslím, že je, takže mám přítelkyni?“ Vášnivý, ale procítěný polibek byl její odpovědí.

„Zase mi, Spencer, ničíš tyhle chvíle!“ Obě dívky po něm střelily zlostným pohledem. Glen se pouze otočil a šťastně odtančil zpět do Carlinovic domu.

„Na své posteli máš dárek.“

„Můžu se jít podívat?!“ Zeptala se Spencer, natěšená jako malé dítě ve Štědrý den.

„Ne, je na později. Mám jeden, co ti pomůže projít si několika příštími nocemi samotné.“ Stačilo sugestivní zvednutí obočí od blondýny, aby ve středu Ashleyina břicha vzplál oheň. „Dneska večer pochopíš.“

„Dobře, no, hádám, že bych tě měla pustit.“

„Jo, myslím, že jo.“ Oddělily se, když starší Carlinová zvolala od hlavních dveří sbohem a zamávala zpěvačce.

„Zavoláš mi pak?“

„Samozřejmě, pa, Blondie.“


Večer byl téměř u konce, tak Spencer spěchala po schodech nahoru a prohledávala svou postel kvůli dárku. Když ho spatřila, tak se jí v očích formovaly slzy a tiše kropily připojený vzkaz, když četla jeho obsah.

Ahoj Blondie,

Uviděla jsem ho a pomyslela jsem na tebe, dobře, na sebe, ale ty víš, jak to myslím.

Neměla jsem v úmyslu opustit tě tak brzy, ale hádám, že se ti místo mě od něho dostane více mazlení! Mám stejného, protože jsi Kráska!

Nemůžu se dočkat, až tě budu znovu mít u sebe a vím, že to nebude dlouho trvat, ale na tobě je něco výjimečného…

Uvidíme se za dva dny, krásko, dobře se vyspi.

xxx

Spencer měla náhle potřebu zamířit do své postele. Odhodila džíny a vlezla si pod přikrývky v trenýrkách a tílku a se svým novým Zvířetem, plyšovým medvídkem zastrčeným pod svou paží, s vůní Ashleyina parfému, který ji ukolébával pokojně ke spánku.


Kapitola 27 – Uvidíš, co vidím já

Crr Crr… Crr Crr…

„Zatracené vyzvánění telefonu v debilních ranních hodinách, ať je to kurva důležité… Haló?“

„Dobré ráno, Carlinová, kde je můj koncept?“ Spencer si hodila ruku na čelo a hledala odpověď.

„Ahoj Jamesi, vlastně na tom právě teď dělám.“ Lhala, zatímco vyskočila z postele, aby našla své poznámky.

„Bezva, to rád slyším, zjistila jsi o těch písních něco dalšího?“ Blondýnka pořád stála, když se pokusila nashromáždit myšlenky. Nechci zničit její soukromí… neměla jsem vůbec nic říkat… Můj podělanej život.

„Um… vlastně ohledně téhle věci naprosto mlčí. Myslím, že tohohle tématu mohu zanechat, abych byla upřímná, zdá se, že je trochu u konce.“

„Carlinová, proč ji bráníš?“ James byl vážný, chtěl své terno století a Spencer měla v úmyslu mu ho dodat.

„Nebráním ji! Jen… hele, budu se svým hrubým návrhem toho, co chci říct, skvělá a nechám ti ho v tvé kanceláři buď dnes pozdě odpoledne, nebo zítra. Dobře?“

Po telefonní lince bylo slyšet hluboké vydechnutí a vyčerpaný hlas odvětil, „jo, fajn, Spencer, pro společnost je to prostě velká věc a já myslel, že bys to zvládla, ale ty jsi byla v poslední době všude možně. Nepodělej to.“

Linka utichla a Spencer padla záda na postel. Hlavou jí běžely různorodé myšlenky, ale žádná z nich jí neřekla, co by měla dělat. Příběh, který chtěla napsat, by Ashley ukázal jako dívku, která byla na dně, ta, kterou měla novinářka možnost vidět, ta, co by ji svět zbožňoval. I když příběh, který měla napsat, by ji raketově vystřelil na výsluní médií, udělal by díru v hudebním průmyslu a byl by největším příběhem roku, ale zničil by zpěvačku. Co mám dělat? Neměla koho se zeptat.


Zmínka o jméně 21 leté rokové princezně může vyvolat obavy v srdcích i nejzocelenějších z branže, ale horlivá novinářka, Spencer Carlinová, se snaží ponořit pod povrch ledového zevnějšku, aby objevila skutečnou Ashley Daviesovou.

Los Angeleská rodačka, která se narodila a vyrostla v Santa Monice. Mladá zpěvačka, která začala žít jako dcera rádoby rockové hvězdy Raifa Daviese. Naštěstí věnoval čas tomu, aby naučil dvanáctiletou Ashley, jak tančit prsty po strunách kytary ještě předtím, než tragicky zahynul. Dříve, než se mohl uskutečnit jeho sen. Zásluhou tohoto muže, máme v hudebním průmyslu takový talent. Na otázku, proč zpívá, odpověděla, „protože to miluji, přibližuje mě to k mému tátovi.“

Kromě nynějšího vyprodaného světového turné, dvou platinových nejprodávanějších alb, 4 ocenění Grammy, nejrychleji prodaného singlu roku 2007 za Tohle je život a hollywoodské hvězdy na 'chodníku slávy', lze s jistotou říci, že Ashley je téměř stejně dobře známa pro svou divokou povahu a ostrý jazyk, jako pro svou hudební činnost.

Její vztah k médiím a k odborníkům obecně bývá označován přinejlepším jako mrazivý s mnoha setkáními, která vyústila v soudní pře a pláč – nikdy ne zpěvaččin, jen jejích obětí. Ale je tohle skutečně ta samá dívka, kterou jsem poznala, dovoluji si říct, jako kamarádku?*

V krátkém čase stráveném v její společnosti jsem byla svědkem různých velkorysých činů, jakož i mnoha ostatních situací, které naprosto vyvrátily teorii, že je královnou s ledovým srdcem vyhozeným s odpadky z minulého týdne. Ačkoliv obrázek na titulní straně možná vskutku zvyšuje její status rockové hvězdy a dělá z ní jednu z nejméně pronásledovaných celebrit podle 'Paparazzi Weekly', je těžké skrýt údajný skutek?

Naše první setkání bylo takové, jak bylo naznačováno. Má přítomnost byla požadována Její Výsostí a tak všeho bylo zanecháno, aby byl její život o trochu snazší, aby tak mohla pokračoval v tom, být neuvěřitelně hrubá a vznášející si své nároky.

Není to tak, že bych nebyla v úžasu z toho, že vidím primadonu v akci, ale něco se mi na té situaci nelíbilo. Především to byla skutečnost, že jsem měla strávit dlouhé období s touto ženou a odmítala jsem se nechat zastrašovat někým, kdo je menší, než já!

Setkání s ní se stávala mnohem méně nepříjemnými a bylo mi umožněno být svědkem jemnější stránky Daviesové. Můžeme si být jistí, že tohle se nikomu nestalo. Možná bylo patrné, že jsem tam nebyla, abych ji pronásledovala a odsuzovala nebo snad pro ni bylo moc těžké, hrát hnusnou primadonu 24 hodin 7 dní v týdnu, tedy nonstop. Tak či onak, zanechání toho chování jsem ocenila a dalo nám to oběma šanci být sami sebou.

Když jsem sebrala odvahu užít si newyorského nočního života společně se zpěvačkou, tak jsem viděla změnu rychlostí světla z primadony Daviesové štěkající na vyhazovače, který, bohužel pro něho, ji okamžitě nerozpoznal, na dokonalou celebritu, která stála a podepisovala všechny možné věci natěšeným fanouškům. A také rychle požádala, aby byla večer ponechána sama, což dodalo těmto fanouškům úcty, kterou mají ke své oblíbené zpěvačce. Jsem si jistá, že jste všichni byli na koncertě, nebo festivalu, nebo alespoň přinejmenším víte, jak to chodí. Ale už jste někdy slyšeli o davu, který dostal šanci vybrat si na představení píseň, která se bude zpívat jako další? Účastí na koncertě Ashley Daviesové získáte tuto mimořádnou zkušenost, která vám bude dopřána. Během sledování ze zákulisí ve Philadelphii jsem přihlížela tomu, jak zpěvačka a její kapela stáli před zaplněným publikem a říkali jim, aby zařvali píseň, kterou chtějí slyšet jako další a to bez nejmenšího tušení, která bude vybrána. Skupina si to vytýčila jako úkol a dělala to každý večer. Philadelphia si vybrala oceněnou 'Tohle je život', a nebyla zklamána.

Zatímco v Orlandu, byl spatřen v davu jeden šťastný účastník publika, byl to chlapec, kterého Ashley předtím potkala. Místo obvyklého „3, 2, 1, zakřičte volbu!“ spustila se drobná bruneta do davu a promluvila přímo k němu, žádajíc ho, aby vybral poslední písničku večera.

Bylo to téměř nepochopitelné jednání, které zneklidnilo hudební průmysl. Mohlo by se zdát, že měla trochu málo ohleduplnosti ke svému personálu, ale maximální respekt ke svým fanouškům. Během jednoho ze svých rozhovorů, jsem se tázala na tohle její chování a její odpověď byla přinejmenším nečekaná.

„Co se týče fanoušků, vím, že mi neublíží. Vím, že milují hudbu a tak dlouho, dokud budu dělat to, co dělám, se proti mně zčistajasna neotočí. Manažéři, producenti, bedňáci, režiséři, organizátoři turné… reportéři, nemají důvod nezničit mě. Tak jim ubližuji dříve, než mohou ublížit oni mně. Zvednout štíty a tak.“

Takže se zdá, že rocková hvězda má srdce, ale je tak vyděšená z toho, že ji to zlomí, že se brání silou armády.

Doufám, že to stačí, aby ho to na chvíli udrželo, pomyslela si Spencer pro sebe, když ukládala soubor, který přiložila k e-mailu a poslala ho Jamesovi. Zjistila, že se jí krátký článek těžko psal vzhledem k jejímu vztahu, který pro ni teď znamenal více než vztah novinářka a její subjekt. Chtěla vyjádřit, jak úžasná tahle dívka je, jak milá dokáže být a jak by ji nikdo neměl soudit za zevnějšek.


Crr Crr… Crr Crr…

„Haló?!“ Vyštěkl po lince hlas.

„Ahoj Ash, jak je?“

„Jé, ahoj Spence, dej mi minutku, jo?“

„Jasná věc.“ Přerušila jsem ukřižování nějakého chudáka.

„…tak to dej do pořádku! Nemůže být TAK těžké do hodiny a půl přešít šaty. Snažíš se naznačit, že je to MOJE chyba, že tvoje podělaná práce na mém těle selhala? Ne, to si nemyslím. Prostě to vyřeš… HNED!“ Telefonem proudilo těžké dýchání, a pak se klidnější Ashley vrátila k hovoru. „Čauky Spence, jak to jde?“

„Jo, ujde to, tohle ráno jsem měla Jamese na telefonu, takže jsem dala dohromady svůj první koncept. Copak jsi dělala?“

„Vcelku nic moc, jen jsem se snažila obléct šaty na dnešní večer a ty, co jsem si chtěla obléct, se právě roztrhly, jako že všude!“

Blondýna se snažila zadržet hihňání, „jo, tak nějak to chápu, no, v každém případě jsem slyšela tvou verzi.“

„Potřebuješ slyšet další verzi? Nemám vždycky pravdu?“

Spencer se do telefonu usmála brunetině aroganci, To je moje holka…


Kapitola 28 - Notoričnost a nevolnost

„Spencer, co to sakra je?“ Blondýna právě znovu probudil z osamělého spánku zvuk opět vyzvánějícího telefonu a ten hlas na druhém konci se nejevil jako by z ní měl velkou radost.

„Spencer?! Posloucháš mě vůbec?“ Zatřesení hlavy jí ji pomohlo vyčistit a ona si uvědomila, kdo na ni mluví.

„Jamesi, ano. Tobě také dobré ráno.“

„Dobré ráno by zahrnovalo otevření emailu od tebe, který obsahuje příběh o utajovaných písních Daviesovic holky. Ale ne, dostal jsem tenhle kus egem nafouklého odpadu!“ Spencer cítila, jak se jí do tváří hrne hněvivé zrudnutí.

„Jak tomu tak můžeš říkat? Nejsem lhář, Jamesi, píši, co jsem zjistila.“

„Ne, nelžeš, jen se vyhýbáš pravdě. Tohle nebyl sjednaný příběh.“ Hněv se vystupňoval a teď zahrnoval hlasité kroky přecházení.

„Žádný sjednaný příběh neexistuje! Myslela jsem, že jsem tou novinářkou, co by měla být tou osobou, která rozhodne o tom, co napíše nebo nenapíše?“ Na druhém konci linky bylo ticho, a pak bylo slyšet pomalého těžkého výdechu.

„Carlinová, nenuť mě vyrazit tě. Jsem tvůj šéf a dostanu svůj příběh, ať se ti to líbí, nebo ne.“ Novinářkou prošla vlna strachu a ihned ucítila žaludek na vodě.

„Jamesi, myslela jsem, že jsme přátelé?“

„V podnikání nejsou přátelé, Carlinová, jen lidé, které ještě musíš zničit.“ S tím linka utichla a Spencer cítila v žaludku hrozbu.

Co mám dělat? Mám jí to říct a riskovat, že ztratím její důvěru dříve, než vztah vůbec začal, nebo to mám držet v tajnosti a doufat, že dokážu zarazit a stáhnout příběh z hlavních titulků? Přála bych si, abych tuhle práci nikdy nevzala. Spencer seděla na kraji postele a zůstala tam, dokud nevpadnul její bratr oznamující jí, že je připravená snídaně. Jak můžu jíst, když jediné, co cítím, je nevolnost?
Spencer seděla u rodinného stolu a kroužila lžící v čokoládovém mléce, které měla před sebou. Myšlenky zničené Ashley, zdrcenou vahou celého světa, který zná její pravou tvář, naplnily její mysl a způsobilo to, že se jí začala zvedat žluč, hrozíc, že její přítomnost bude známa zbytku Carlinů. Takže ztracená ve svých myšlenkách, dokud ji bratr nezaklepal svou lžící o vršek hlavy, si uvědomila, že se o ní mluví.

„Glene!! Co to sakra děláš?!“ Vykřikla v rozmrzelosti.

„Táta s tebou mluvil a ty ses ani nehnula, když asi milionkrát zavolal tvoje jméno.“ Odpověděl, a pak se vrátil k jezení svého Captaina Crunche, jako když byl dítě.

„Takže sis myslel, že další krok bude bouchnout lžící do mé hlavy?!“ Pokračovala. Glen si pouze nabral více cereálií do pusy a pokrčil jejím směrem rameny, zatímco mu mléko unikalo z koutků úst.

V rezignaci ztěžka vzdychla a podívala se směrem k jejímu tátovi, který se na ni díval stále čekajíc na odpověď.

„Promiň tati, co jsi říkal?“

„Ou, nic, zlatíčko, já a tvoje máma jsme jen mluvili o tom, jak půvabná a vstřícná byla Ashley.“ Řekl od druhé strany svých rozevřených novin.

„Jo, tak úžasná je.“ Vplížil se jí na tvář úsměv a v břiše jí začali tančit motýlci. „Opravdu úžasná.“

„Kdy se s ní znovu uvidíš? Zítra nás opouštíš, jo?“ Ptala se její máma dál.

„Jo,“ odvětila jejich dcera, zatímco umývala svou misku, „Ačkoliv mám poměrně zpoždění, takže pochybuji, že bych se s ní viděla do zítřejšího rána, když má představení a tak.“

„Ááá, není to tak dlouho, Spence.“ Rodiče jí věnovali souhlasný úsměv, když se omluvila od stolu, protože potřebovala povzbuzující sprchu, aby ji znovu nabila.
James seděl před pracovním notebookem a posté si pročítal příběh Daviesové. Byl dobře napsán, byl přesvědčivý, sakra, byl to kus dobré práce, ale nestačil. Potřeboval vyhrocení, potřeboval posunout přes mantinel. Potřeboval být přepsán.

Dokázal bych být tak prohnaný? Pomyslel si sám pro sebe. Byla pravda, že tohle byl obchod a časopis potřeboval masový příběh. Hodnoty tržeb šly dolů a větší hvězdy prostě nechtěli být jimi představeni. Tenhle příběh Ashley Daviesové je měl vymrštit zpátky na vrchol a dát jim důvěryhodnost, kterou zoufale potřebovali, aby vůbec přežili.

Byl si vědom tajných nahrávek a Spencer je dal skutečně, aby pronikla do té dívky, se kterou se měla vypořádat, ale neměl tušení, že by ve skutečnosti mohly mít tak velkou váhu. Nikdy o těch písních nepromluvila, takže si pomyslel, že šance potvrdit vůbec jejich existenci by bylo téměř nemožné, ale Spencer si musela velmi snadno získat její důvěru, možnosti byly vskutku nekonečné.

Nedokázal se vzdát příležitosti jako je tahle jen proto, že si s novinářkou tyká, také měl život a tenhle příběh mohl zdvojnásobit jeho výdělek. Poskytnout mu postavení na prvním místě, po kterém prahnul, ale nedokázal na něj dosáhnout. Udělat z něho chlápka, který vydal příběh století – udělat z něho celebritu.

Bylo rozhodnuto. Přijal by Spenceřiny příběhy jako část textu, pak by přidal informace o všech důležitých 'ztracených nahrávkách' a vydal by to všechno pod jejím jménem. Nepochybně by na něj nemohla být kvůli tomu naštvaná? Také by jí byla dopřána proslulost. Její jméno by bylo synonymem pro zlatý časopis. Není možné, aby dokázala tvrdit, že se snažil ukrást její místo v záři reflektorů, čest za její práci. Udělal by to velmi bezostyšné, že Spencer Carlinová byla odvážná mladá novinářka, která čelila dračímu dechu Dračice Daviesové, aby získala její důvěru a tajemství, takže celý svět mohl žasnout ve velkému rozruchu, že existují ztracené, tajné, utajené písně Ashley Daviesové!!

James se probral ze svého momentálního rozrušení, aby zjistil, že sedí na svém pracovním stole svírajíc kelímek na tužky jako Oscara. Vzhlédl a uviděl celý svůj personál, jak na něj v úžasu zírá. „Vraťte se do práce!!“ Vyštěkl na ně v zahanbení, a pak si opatrně sedl zpět do svého otočného křesla.

„Teď se vrátit do práce na těch moc důležitých úpravách…“
Kapitola 29 - Krásní, hříšní, bohatí, zajížďka

Dvacetiminutový let z Ohia do Detroitu se zdál jako nejdelší cesta, kterou kdy musela Spencer podstoupit. Zdálo se, že čím blíže byla své holce, tím pomaleji ubíhal čas a ona začínala být frustrovaná. Průvod červených světel, ke kterým se blížila v šoférem řízeném Bentley, pouze zvýšil její stále se zvětšující stres.

„Vážně, proč právě teď potřebují řidiči v tomhle městě někde být?!“ Zeptala se nikoho, když si ve snaze zklidnit se, projela prsty vlasy.

„Nedočkavá, až uvidíte slečnu Daviesovou, slečno Carlinová?“ Zeptal se teď s vědoucím mrknutím známý šofér. Spencer se usmála a s pohledem do přátelských očí gentlemana se uklidnila.

„To bych teda řekla.“ Odvětila s malým úšklebkem. Řidič si poposednul v sedadle a zdálo se, že kontroluje vozovku proti svým náramkovým hodinkám, a pak ještě jednou promluvil.

„Promiňte, neměl jsem v úmyslu se vměšovat, ale Palace of Auburn Hills je mnohem blíže, než váš hotel a se všemi posluchači koncertu momentálně uvnitř, by doprava neměla být problémem. Budete se s ní moci brzy vidět?“

Najednou blondýna rychle zvedla hlavu a řidič mohl vidět jas zářícího úsměvu ve svém zpětném zrcátku. „Chápu to tak, že měníme měr?“

„Ano!!“

Spencer si razila cestu skrze všechny části zákulisí, dokud konečně nenašla Kylu stojící na svém obvyklém místě na kraji pódia. Přehlídla sestru a uviděla svou ohromující brunetu znovu se naparovat před svým personálem na pódiu. Ach, chyběla jsi mi.Krásní, hříšní, hříšní, bohatí, bohatí, hříšní, hříšní.

Krásní, hříšní, bohatí.

Hříšní, hříšní, bohatí, hříšní, hříšní, bohatí, krásní.

Krásní a hříšní, hříšní, bohatí, bohatí, hříšní.Přikradla se k manažerce a jemně jí vrazila do boku. Jejím pozdravem bylo vřelé objetí a veliký úsměv.Máme červená světla,

pornografický taneční boj,

systematický, zlato,

ale nemáme žádný prachy.„Líbí se ti zařízení?“ Spencer se rozhlédla po bytelném jevišti zařízeného klubu, který byl pronajat. Spencer přikývla a dál byla v úžasu, že ji má před sebou.Náš účes je dokonalý,

zatímco jsme to všichni parádně podělali.

Je to automatický, zlato,

ale nemáme žádný prachy.Dvě dámy sledovaly, jak celebrita dojala své publikum s dokonale načasovaným tahem, otočkami a výpady, napodobujíc nástup doprovázejících tanečníků, dělajíc celé představení, celou tu podívanou.Mami, je mi to moc líto, je mi to moc l-l-líto, jo.

Prostě rádi paříme, rádi p-p-paříme, jo.Bang, bang,

jsme krásní a hříšně bohatí,

jsme krásní a hříšně bohatí.Nečekaná zesměšňující palba a rána do dvou hodně obnažených stehen přinutila Spencer zavrávorat. Přijít na představení, aby překvapila Ashley, byl skvělý nápad až do této chvíle, kdy Spencer zrudla a Kyle to neuniklo.

Žijeme roztomilý život,

v ženském znění, kalhotky upnutější, než plastika, zlato,

ale nemáme žádný prachy.Tancujeme hodně dobře,

jako bychom to vymysleli,

zmrzlina navrchu s medem,

ale nemáme žádný prachy.„Ááá, moje ségra tě rajcuje, Spence?!“ Hravě udeří blondýnu do paže a dál se sama pro sebe hihňá. Přičemž se mladá novinářka zoufale snaží zakrýt stav 'nažhavená'  žalostným 'něco na mě leze', což jen dává mladší brunetě víc munice.Mami, je mi to moc líto, je mi to moc l-l-líto, jo.

Prostě rádi paříme, rádi p-p-paříme, jo.„Ještě několik těch 'bangs', co se ti tak moc líbí, a brzy budeš, Spence!“ Škádlila ji Kyla.Bang, bang, jsme krásní a hříšně bohatí.

Bang, bang, jsme krásní a hříšně bohatí.„Až doposud oblíbené vystoupení?!“ Podněcovala ji Kyla. Spencer, nyní šťastná, že je písnička u konce a její sexy čas jít do postele se rychle blíží, musela tak nějak vychladnout a dokázat rozumně odpovědět.A bang bang bang, bang bang bang, krásní a hříšně bohatí.

A bang bang bang, bang bang bang, krásní a hříšně bohatí.Bang bang, jsme krásní a hříšně bohatí.

Bang bang, jsme krásní a hříšně bohatí.„Nic moc, viděla jsem ji hříšnější.“ S tím se na smějící se manažerku mrkla a běžela, aby vzala svou zpěvačku do náruče a pozdravila ji polibkem, po kterém dychtila.

Pár byl ztracen ve svém vlastním malém světě zdánlivě na celé dny, ale ve skutečnosti to byly pouze minuty. Vášnivě se políbily před veškerým personálem, ale nikoho to nezajímalo. Čas, kdy byly odděleně si vybral svou daň od obou, protože i když se skutečně během Spenceřina času v Ohiu viděly, tak to nebylo stejné. Pobyt Arthura Carlina v nemocnici vyžadoval od Ashley nutnost být neviditelná, učinit maximum z krátkého času, který trávily společně a který se zdál, jako by neměl mít šťastný konec.

Teď je nikdo nemohl zastavit, byly chráněné ve svém současném prostředí hlídajících očí a přehnaně ochranitelských kamarádů. Oslavovali novinu jedna druhé v náruči, dokud nenastal čas jít do zákulisí, umýt se a autem odjet do obsazeného hotelu.

Po doklopýtání se do Ashleyina hotelového pokoje a cesty do masivní postele, aniž by přerušily polibek, přišla oběma dívkám situace každou vteřinou stále více nažhavená.

Oblečení bylo bleskem odstraněno a láskyplné doteky byly pohotově vyměňovány, dokud Ashley nenapadla myšlenka, zatímco si uvelebovala na vrchu blonďaté milenky.

Zvedla se na ruce a shlížela do pozoruhodně ztmavlých modrých bazénů. „Už jsem tě dneska vůbec pozdravila?“

Blondýnčiny oči se rozsvítily, stejně jako široký úsměv na jejích tvářích. „Ne, myslím, že ne.“

Obě dívky ucítily změnu nálady, když se Ashley snížila a sladce políbila naběhlé rty. Odtáhla se jen na tolik, aby zašeptala „Vítej, má krásko“ do Spenceřina ucha, a pak našla silnější touhu, než bolest mezi nohami a byla to bolest v srdci. Odkulila se na stranu a omotala obě silné paže kolem malého těla, vrtíc se, dokud neucítila, že její tělo se zklidnilo proti Spenceřině tváři.

Tohle bylo to, co potřebovaly. Tohle je to, po čem skutečně toužily. To bylo tehdy, když je to obě silně udeřilo, obě se velmi rychle a velmi hluboce zamilovaly.
Kapitola 30 - Obrácené role

Dvě dívky spaly jakoby věčnost a ani jedna zatím nebyla k probuzení. Zatímco dál snily, svět kolem nich žil rušným životem. Kyla měla plné ruce práce s tím, že byla zaneprázdněna ostatními lidmi, takže nepřítomnost její sestry nebyla zaznamenána. Manažerka nerada viděla Ashley tak ztracenou, zatímco byla Spencer pryč, zpěvačka ztrácela jiskru, ale teď je jiskra zpět a potřebuje jen malinko více času, aby začala hořet.

Tou dobou byl v Ohiu James připraven editovat Spenceřino podání. Zklamán z jejího přehnaného přístupu k tématu. Pustil se do předělání její práce ve špinavější, skandálnější materiál blížící se více 'Příběhu roku'. Jeho plán byl odporný, ale dalo by mu to to, co chtěl a James se nezajímal o to, zda by se to Spencer nakonec líbilo či ne. V jeho očích by viděla smysl jeho malého přídavku v honbě za kariérou s využitím měnících se příležitostí.

Obě dívky šťastně netušily, že na ně postupují ozbrojené síly a dál spaly, jedna druhé v bezpečí náruče, dokud lehký vánek vál skrze otevřené okno. Vánek dosáhl brunetiny kadeře a lehce s ním hnul, čímž vyrušil jejího majitele. Ashley pomalu otevřela oči a sladce se usmála na blondýnu vedle sebe a neochotně začala den.

Přirozeně si oblékly džíny a upnuté tričko. Ashley si dala na oči své RayBan brýle a otevřela dveře pokoje. Bohužel, přestože si vzala sluneční brýle, aby byla záhadná a vypadala jako primadona, nepomohlo to. Když byly uvnitř, téměř vrazila do hotelového poslíčka, který procházel chodbou. Když uviděl, kdo je před ním, tak vypadal, jako by právě viděl ducha a běžel zpět směrem, ze kterého přišel.

Zmatená, ale nevzrušujíc se tím, se Ashley vydala stejným směrem. Zastavila se jen, když zaslechla známý hlas potýkající se s tím, aby zachoval neměnnou hlasitost. Nakukujíc za roh uviděla Kylu máchajíc rukama kolem sebe, gestikulujíc k poslíčkovi a k chodbě, ve které Ashley stála.

„Proč jsi prostě neudělal to, co jsem ti řekla?“

„Já… snažil jsem se… chystal jsem se to udělat, ale…“ snažil se ten chlapec vysvětlit.

„…ale co? Co bylo tak důležité, že jsi nedokázal dokončit jeden jediný úkol?“ Tázala se Kyla a její hlas se lehce zvyšoval.

„Protože, já, ona…“ koktající muž se díval přes Kylu a ukázal na zpěvačku, která nyní stála za manažerkou a sledovala rozvíjející se scénu.

Kyla se bleskurychle otočila a ve tváři jí šlehal hněv. „Proč je vzhůru? Řekla jsem ti, abys dal kafe tiše před dveře, ne ji vzbudil a přinesl mi studené Starbucks kafe!“ Poukazovala směrem k poslíčkovi.

„Nevzbudil jsem ji, už byla…“

„Kylo! Ačkoliv Satan může být přiměřenější. Už jsem byla vzhůru!“

„Byla? Proč?“ Kyla vypadala vyčerpaně a zmateně.

„Ano, byla. Někdy se lidé budí přirozeně.“ Ashley se dívala na svou sestru a uviděla, jak se okamžitě uklidnila. Zpěvačka se letmo podívala na vyděšeného kluka a gestikulovala mu, aby prchnul, nabízejíc mu jako kompenzaci vřelý úsměv. „Co to k čertu bylo, Ky? Udělat na mě žalostný dojem? Protože jsem víc než to, jsem vyděšená! Jasný?“ Škádlila ji Ashley.

„Neměj obavy, ještě ti nevezmu korunku královny mrchy. Jen jsem tě chtěla nechat se Spencer naprosto o samotě. Bez vyrušování, nic víc. Dokonce i pokojový telefon jsem zablokovala.“

Zpěvačka o tom na chvíli přemýšlela. „A co naše telefony?“ Kala držela v rukách dvě malá zařízení.

„Včera večer, když jste se lidičky… zdravily, jsem je vzala.“ Ashley se začervenala a pak sevřela sestřičku v medvědí náruči.

„Proč jsi to všechno proboha dělala, ty cvoku bláznivej!“

„Jen jsem chtěla, aby bylo všechno zase dobré. Chtěla jsem, abys byla znovu 'Ashley'. Zaklonila se a usmála se svým příbuzenským úsměvem. „Mám tě ráda, Ash.“

„Taky tě mám ráda, sestřičko. Teď ti pojďme obstarat kafe, jo?“
Když šel pár dál chodbou ruku v ruce, tak si Ashley dovolila vzácnou chvíli uchovat jako vzpomínku. Pochybovala, když jí tehdy někdo řekl, že ji budou milovat. Její táta to říkával a samozřejmě Kyla, ale v současnosti to bylo vzácné. Toužila, být schopna říct to jednoho dne někomu, a aby jí ten někdo řekl totéž. Možná tím někým bude Spencer, doufám, že ten někdo je Spencer.

Poklidná chvíle byla tiše zničena rychlým kliknutím kamery v telefonu zachycujícího jejich propojené ruce, něžný polibek na čelo a láskyplné mazlení. Důležitější bylo, že vlastník, který verbálně napadl poslíčka, se také mýlil.
Kapitola 31 – Komu všechno nejlepší k narozeninám?

„Vstáváme, vstáváme, ospalá Blondie!“ Ashley skočí z letiště a neohrabaně probudí svou spící krásku. Když blondýnčiny vlasy letí v panice, nad náhlou změnou prostředí, vzduchem, Ashley se začne hihňat a rychle spustí své ruce, aby uchopila tvář před sebou.

„Spence, klídek, to jsem já… Ashley… ta, co k smrti miluješ!“ Řekla bruneta s drzým mrknutím a úsměvem.

Spencer ucítí pod druhou rukou ze zmínky slova na 'L', zrudnutí tváří, ale rychle to skryje. „Ty jsi debil.“ Řekla blondýna s kamennou tváří, když se zvedala a protahovala si své unavené svaly. „Jé, ahoj Kylo – neviděla jsem tě.“

Kyla, která předtím stála ve dveřích, nyní pomalu vchází do pokoje. „Možná to má co dočinění s tvojí mini apokalypsou, kterou si támhle zažila.

„Jo…“ Obě dívky se dívaly na zpěvačku s mírným pobavením, když si obtočila své vlasy kolem prstu a dala si palec do pusy, v zoufalém pokusu vypadat nevinně. Neúspěšně.

„Omlouvám se, byla jsem tak nabuzená!“ Seskočila z postele a přiběhla ke Spencer, vymrštila ruku kolem jejích ramen, zatímco Kyla pokynula vpřed k páru. „Půjdeme na oslavu!“


Po plném objasnění ranních událostí, zahrnujících hotelového poslíčka a 'Hnusnou Kylu', Spencer naprosto pochopila, proč narozeninová párty celebrity byla přesně to, co manažerka potřebovala. Šance uvolnit se a užít si Ashleyina večera bez cestování, stejně jako to Ashley dělávala!

„Tahle párty je docela příhodná – nezorganizovala jsi ji dnes? Zaplatila jsi… někomu… kdo zná někoho, co zná někoho?“

„Spencer Carlinová! Musím ti dát vědět, že jsem na ni byla pozvána před měsíci, ale odmítla jsem to, protože jsem až moc bezproblémová pro narozeniny.“

Spencer se na klidné straně ulice zarazila v chůzi a podezřívavě sledovala svou brunetu přes své brýle RayBan.

„Říkám pravdu! Narozeniny slavných jsou vždycky taková nuda a Lohan se vždycky ožere a začne mě osahávat…“

„Jo, vsadím se, že je nesnášíš.“ Novinářka obrátila své modré oči ještě jednou v sloup.

„Teď rozhodně ano.“ Ashley se jemně naklonila a v nové baseballové čepici v kombinaci se slunečními brýlemi, se cítila dostatečně pohodlně, aby umístila něžný polibek na již zčervenalou tvář. „Pojď, pojďme připravit Krásku na ples.“

S tím ty dvě dívky dál nakupovaly v naprosté anonymitě. Šly ruku v ruce, když tu a tam uhnuly do obchodu, aby si zkusily oblečení nebo boty. Dokonce se jim zadařilo podělit se o čokoládový milkshake bez toho, že by jim ostatní věnovali více než vteřinový pohled. Pohled na dvě dívky sedící velmi blízko, pohlcené v nezávazné konverzaci, dokud nevypršel čas a ony se musely vrátit do svého hotelu a připravit se na nadcházející večer.


„Fajn, dámy, jste připraveny na oslavu?“

„Si piš, že jo!“ Vykřikla Kyla, když vyskočila z taxíku a běžela k VIP vstupu do klubu a hrdě oznámila, že je 'na seznamu'. Jakmile byla uvnitř, tak šla směrem k baru a objednala si pití.

„Jste tu sama?“ Prostoupil skrze hudbu hluboký hlas a proniknul jejím směrem.

„Vlastně jsem tu se svou ses… s mými přáteli. Jo, mými přáteli. Právě jsou na cestě dovnitř.“

„Takže hádám, nebudete potřebovat společnost?“ Kyla se dívala na toho muže sedajícího si vedle ní a rozhodla se, že společnost osoby opačného pohlaví, která není vlasatá, bedňák milující heavy metal, nebyla zas tak špatné. Položila ruku na jeho, když se chystal k odchodu a usmála se na něho.

„Ne, zůstaň.“

„Určitě? Nechci, aby tví přátelé žárlili, že jsem jim tě ukradl.“

„Jsem si jistá, že jim na chvilku nebudu chybět.“

„Jen chvilku? Už teď mi dáváš časový limit?“ Řekl chlápek, když předstíral ublížený pohled.

„Vůbec ne! Ale tohle je večírek a určitě bych si ráda zatančila.“ S tím Kyla nabídla flirtující úsměv, čímž si vysloužila od neznámého společníka pití zdarma. „Jack Daniels a kola… dobrá volba.“

„No, ráda bych si myslela, že vím, co mají dámy rády.“ Kyla se snažila ze všech sil, aby se nesmála laciné připomínce, ale dokázala to jen na vteřinu, než se oba začali smát. „Promiň, byla to mizerná připomínka.“

„Bylo to chytré, je to dobrý tah, pokud mohu říct.“

„To je pravda. Takže dámo, která chrání mé ego, jak ti mám dnes večer říkat?

„Kyla, moje jméno je Kyla a tvoje?“ Nabídla svou ruku, aby si potřásla s jeho, ale dostalo se jí více, než očekávala, když uchopil její prsty a dal jí cudnou pusu nad klouby.

„Dobrá, Kylo, moje jméno je Aiden a budu tvojí garde dámou pro dnešní večer.“

Zpěvačka a její přítelkyně si sedly do tichého boxu a sledovaly, jak je Kyla vedena na taneční parket a je jí pro jednou umožněno být sestrou v záři reflektorů. Á, podívejte se na mou sestru tančící s klukem, sexy klukem, zatraceně, moje sestra má vkus. Hlavně, ať jí neublíží. Pokud ji ublíží, zničím…

„Ash. Ash. ASH!“

„Co, Spencer,“

„Co se děje? Změnil se ti pohled na naštvaný, jako bys dělala to, co obvykle.“ Ashley se okamžitě cítila hloupě a odbyla událost s tím, že její mysl pracovala přesčas.

„Takže si užíváš večírek?“

„Jo, je fajn, si jednou za čas dát pár drinků a poslechnout si slušnou hudbu.“ Řekla Spencer, zatímco hravě šťouchla do brunety. „Čí jsou to mimochodem narozeniny?“

„No, znáš tu herečku, která byla v tom filmu s tím dalším hercem? No, jeho sestře, manželovi, nejlepší kamarádce, mámině dceři je dnes o rok víc.“

Spencer se nepohnula a dál se upřeně dívala do Ashleyiných očí čekajíc na opravdovou odpověď. „Dobře, dobře, je to Alicia Keys.“

„VÁŽNĚ?“ Spencer vytřeštila oči, jako by si poprvé vyzkoušela, jaké je to být velkou hvězdou. „Panebože, byla jsem pozvaná na narozeninovou oslavu Alicia Keys! ARGH, musím to říct Carmen, zblázní se!“

„Čéče, nevyšiluj! Mám v těchto kruzích reputaci, nepokaz ji teď, Blondie.“

„Promiň, omlouvám se. Já jen. Páni.“

„Takhle vzrušená si nebyla, když ses setkala se mnou.“ Ashley našpulila pusu skutečně mrzutě.

„No, ty jsi byla mrcha. Proč bych měla být vzrušená z toho, že jsem roztrhaná jako lepkavá obálka?“

„Lepkavá obálka? To je vše, k čemu může přirovnat naše setkání?“

Spencer chvíli přemýšlela, než tupě odpověděla. „Ano. Jsem na narozeninovém večírku Alicie Keys. Všechny normální úsudky opustily mou hlavu.“

„Vzdávám to. Jdu nám pro pití.“

Po několika drincích, se Spencer zklidnila natolik, aby prohlásila, že být na večírku Alicie Keys, nebylo nic extra ve srovnáním s randěním s bohyní hudby. Pak se celá nadchla z toho, že je přítelkyní superhvězdy a znovu se musela uklidnit, ale alespoň si Ashley znovu připadala důležitá a to v jejích očích, což bylo vše, na čem záleželo. Kyla nějakou dobu tančila se svým vysokým, tmavým a krásným přítelem, zastavujíc se jen, aby mu dovolila obstarat jim další pití a Spencer si pomyslela, že je nejvyšší čas protančit si boty.

„Ale Spencer, ty nesnášíš tancování.“

„Ne, já nesnášela tancování s tebou.“

„Páni, dnes večer jsi okouzlující.“

„Ne, chtěla jsem si s tebou zatančit, což znamená, že bych vážně neměla.“

„Ale teď si se mnou zatančit chceš?“

„Ano, protože teď tě mám a jestli budu tančit na hovno, tak mě přesto budeš milovat.“ S tím se svět přestal točit, hudba ztichla, ale šepot a všechny oči byly na těch dvou dívkách, které se ocitly v silně nepříjemné situaci. V každém případě to tak Spencer připadalo. Prosím, prosím, neposlouchej to. Byl to omyl. Do prdele.

„Pojď, krásko, jdeme ti sehnat nové šaty, abys mohla na taneční parket.“ Ashley se ujala vedení a sebejistě šla do přeplněné plochy. Začala tančit a toužila po tom, aby její srdce přestalo bušit tak silně. Stále profesionálka, se jen usmála na Beyonce a Miley, které byly zabrané do rozhovoru, a dělala to, co nejlépe uměla.

Po několika písních, co uplynuly, byla nepříjemnost stále přítomna a Spencer to už nemohla snést, tak se omluvila a odešla na toalety. Urgh, proč jsem to říkala! Vůbec nebyl skoro žádný čas, popřípadě mě nemohla brát vážně, jen mi to vyklouzlo. Argh, alkohole, všechno ničíš!

Zanechána sama, aby si zatančila s celebritami, které měly plné ruce práce s vytvářením kontaktů, než aby si užívaly, si Ashley znovu razila cestu k baru. Pití by vyřadilo její hlavu, silné pití, aby uklidnila své nervy. Takže panáka, aby jí pomohl znovu získat nějakou tu kontrolu.

„Ahoj Ashaleeeeey.“

„Kurva, Kylo, jsi opilá!“

„Ano. Jsem opilá, ale strávila jsem ten nejbáječnější čas s mým mladým přítelem Aidenem támhle.“ Otočila se, aby na něj svůdně zamávala prsty. Vřele se usmál a pusou Ashley naznačil 'promiň'. Nemám ho ráda.

„Nutil mě pít vodu, protože říkal, že začínám být trochu připitá a pokud chci po zbytek večera zůstat, tak musím být vzhůru! Tak jsme udělali kompromis a mám obojí!“ Usmála se zubatým úsměvem a objednala pití. Fajn, takže není tak špatný.

„Takže jsi ráda, že jsi dneska večer šla?“

„ANO! Strávila jsem ten nejbáječnější čas s…“

„Aidenem, vím, to jsi říkala.“

„Aha… každopádně, kde je Spencer?“ Ashley si ztěžka vzdychla a zhluboka se nadechla.

„Tak nějak náhodou vznesla slovo na 'L'.“

„Takže se ti to představení líbilo.“ Řekla Kyla objektivně.

„Ky! TO slovo na 'L', jo, ne… líbilo. Jaksi zahrnula to, že ji miluji, ale nemyslela to tak. Bylo to v rozhovoru. Ale nic jsem neřekla, jen jsem šla tančit.“

Kyla chvilku mlčela, když si usrkla vody a pokračovala panákem. Když si osušila rty, tak stočila svou pozornost zpět ke své sestře, „nevidím v tom nic velkého. Ty ji miluješ. Takže bys to prostě měla říct a užít si svůj večer.“

Ashley sledovala svou najednou moudrou sestru, jak odchází a váha toho, co bylo řečeno, zůstala na ní. Miluji ji. Miluji na ní všechno. Přiměla mě, abych chtěla být lepším člověkem. Ani se nehádám s někým v mém věku, natož, abych ho přiměla plakat. Dělá mě šťastnější… Kyla to říkala. Nemohla by říct, že jsem byla šťastnější. Musím to Spence říct. Miluji ji. Ale ona mě nebude poslouchat… Vím, co dělat.


Kapitola 32 – 2 slova

Ashley kráčela sebejistě k DJovi, který byl zaplavený umělci, čekajícími na to, až bude hrát jejich vlastní nahrávky a lidmi žádajícími o písně. Překvapen jejím výběrem, DJ souhlasil, že změní svůj soupis a zahraje remixovou verzi potom, co dohraje současná skladba. Ashley si uvědomila, že nemá moc času. Potřebovala najít Spencer a přimět ji jít si zatancovat. Toalety.

Spencer si pokapala zátylek studenou vodou a ucítila kapičky mísící se s vlhkostí své pokožky. Musím se uklidnit. Záleží jí na tobě a to stačí. Běž tam zpátky a buď normální. Psychicky se připravujíc, si Spencer urovnala neobvykle krátké šaty, zkontrolovala si decentní oční make up, a pak se vrátila do davu.

Obě, Ashley a Spencer uslyšely opakující se intro a okamžitě začaly mít žaludeční nevolnost a srdce jim časem začala bít do hlubokého basu, ale jejich emoce, byly velmi odlišné.

V klubu jsem potkala chlápka.
Dala jsem mu vědět, že jsem zamilovaná.

Spencer slyšela ten text a zároveň ucítila známé paže, omotat se jí zezadu kolem pasu.

U baru jsem potkal dívku.
Dal jsem jí vědět, kdo jsi.

Teplé paže se pohybovaly, dokud Ashley nestála před Spencer a zatímco si upřeně hleděly navzájem do očí, píseň pokračovala.

Řekl jsem jí „jsi moje životní láska.
A jednoho dne budeš mou ženou.

Ashley se do tváře vkradl úsměv, když konečně ucítila, jako by vylezla na obrovského slona.

A budeme spolu mít děti.
Uh huh oh uh oh.

S tím Ashley pouze pokrčila rameny a sugestivně zvedla obočí, a poté ucítila pár rtů na svých. Spencer se posléze odtáhla, aby něco řekla své holce.

Miluji tě.
Jsi moje životní láska, životní láska.“

Ashley se rozzářila a píseň pokračovala, ale teď se cítila příjemněji, začala znovu tančit.

Řekla jsem „M-I-L-U-J-I--T-Ě.
Jsem do tebe blázen.“

Po zbytek písně, byly obě dívky ztraceny v jiném světě, kde se na sebe přihlouple pitvořily, zatímco tančily jakýmkoliv způsobem, který jim přišel vhodný.

Když konečně skončila píseň, tak Ashley vtáhla Spencer do náruče a jen ji velmi pevně držela, dokud neucítila poklepání na rameno. Vzhlédla a uviděla, jak Spenceřin obličej povadnul. Otočila se, aby čelila osobě, která se opovážila vyrušit její 'chvíli'.

„Ahoj, Ashley.“ Řekl chraplavý hlas, zoufale se snažící znít sexy, skrze hlasitou hudbu.

Aniž by přestala tančit, Ashley odpověděla. „Ne, Lohan. Nemám čas.“

Spencer ucítila, jak se jí chvěje srdce a její žaludek vyhrává olympijské zlato v gymnastice, když udělal kotrmelce.

„Miluji tě, Ashley.“

„Vím, řekla jsi to první.“ Omráčená blondýna našpulila pusu a přemýšlela nad tím. Ve svém stavu opojnosti nebyla schopna vymyslet vhodnou odpověď, a tak se rozhodla jenom nafouknout tváře a vyfouknout je. Ashley to vzdala.

„Ááá, miláčku, taky tě miluju.“ Rozhodla se, že její trucování je u konce. Spencer omotala své paže kolem Ashleyina krku a zašeptala jí do ucha jeden požadavek.

„Vezmi mě domů, lásko.“

„Ano.“ Ashley táhla novinářku z parketu v tímhle výkřikem. Nahlas se loučila, když míjela přátele a kolegy, a pak, když dosáhly východu, si vzpomněla na Kylu. Do prdele, kde je… doufám, že si s námi nechtěla vzít taxi, protože… urgh.

„Kyla.“ Řekla a v odpověď Spencer natáhla ruku směrem ke dvěma opilým individuím navzájem se intimně seznamujícím v temném boxu. „Jasně, taxi, hotel, pokoj.“


Taxík vezl domu dvě dívky zoufale se snažící udržet své libido pod kontrolou. Byly si velice vědomy, že zadní část taxíku je velmi nekrytá a tak trochu hnusná. Spencer věděla o boji, kterým si Ashley procházela a tak se rozhodla jí pomoci. Posunula se rychle k brunetě, velmi nevinně položila ruku na obnažené stehno a vnímala chvění, které zpěvačkou proběhlo. Užívajíc si to, Spencer začala velice pomalu hýbat prstem po holé pokožce, a když ucítila zvedající se husí kůži, tak tam nechala spočinout svou ruku.

Ashley se intenzivně snažila udržet svou vyrovnanost, a tak myslela na něco, co ji možná zklidní a rozptýlí její mysl od myšlenek, které vytvářela škádlící ruka. Panebože, na co si hraje! Fajn, ne-vzrušující věci – kocoviny, pečené fazole, mytí – kurfa! Začíná to být těžší – krysy, autobusy na turné, škola – Mmm, Spencer ve škole… ARGH, přemýšlej víc, Jonas Brothers, Simon Cowell, Justin Bieber – Naštěstí jsme tu.

Potom, co se úprkem vyřítily z taxi, částečně se navzájem svlékajíc ve výtahu a zápasíc s klíčem u dveří hotelového pokoje, obě dívky byly konečně samy. Ashley byla první, co reagovala na jejich nově nalezené soukromí.

„Děvenko, ty budeš za své předešlé chování moc potrestaná.“

„Já? Ale co jsem udělala?“ Zeptala se naprosto nevinně Spencer, když pomalu couvala od menší dívky, která ji následovala do postele.

„Víš přesně, co myslím. Byla jsi moc zlobivá holka.“

„Oooh… To znamená, že mě už nemiluješ?“

Když Spenceřina lýtka narazila do okraje postele, tak zastavila a dovolila Ashley, aby si na ni vlezla. Obě byly neskutečně blízko, ale přesto se nedotýkaly. Spencer zaklonila hlavu a naklonila se tak, aby mohla dýchat na Ashleyin krk, znovu vyvolávajíc husí kůži. Spencer pokračovala a umístila něžné polibky od klíční kosti k ušnímu lalůčku, čímž si svou snahou vysloužila hluboké zasténání. Právě když se Spencer chystala pokračovat v mučení druhého ucha, Ashley se rychle vrátila do reality. Teď byla na řadě s kontrolou ona. Pomalu uchopila Spenceřiny tváře a zvedla její hlavu, aby se na ni podívala. Je tak nádherná.

Ashley opatrně začala odstraňovat blondýnčino oblečení. S bundou svléknutou již ve výtahu a s botama odhozenýma u dveří, vše, co zůstalo, byly nové šaty a spodní vrstva. Mmm, spodní prádélko vypadá dobře. Zpěvačka lehce odstoupila, aby si zpřístupnila svlékání, a pak vedla Spencer na postel.

„Spencer, chci, aby to bylo jiné. Posledně, posledně to bylo úžasné, neber to špatně, ale tentokrát chci… chci…“

Spencer zachytila, co se Ashley pokouší říct, ale rozhodla se pobavit se. „Chceš co, Ashley?“

„Chci… ty víš…“ Spencer hrála zmatení a dál na ni naléhala.

„Ne-e, Ash, nemyslím si, že vím. Musíš se pochlapit a říct to.“

„Ale tu těžkou část jsme už řekly.“ Našpulila Ashley pusu.

„Ash, ale ty jsi to nakousla a teď, jsem tady, téměř nahá pod tebou… čekající.“

„Speenceer, nedělej to.“ Žadonila Ashley.

„Fajn.“ Spencer vylezla z postele s úmyslem obléci se a jít do svého pokoje.

„Ne!“ Ashley ji popadla za paži a přitáhla ji zpět na postel. Když si vylezla na Spencer, s nohama rozkročmo kolem pasu, Ashley konečně promluvila.

„Nechci s tebou mít sex.“ Spencer naklonila hlavu na stranu a nechala své dlouhé vlasy pošimrat jí záda. „Chci se s tebou milovat.“

Celou noc zůstaly v pokoji, aniž by promluvily a obě byly šťastné, že to tak je. Nebylo potřeba žádných slov. Všechno již bylo řečeno. To bylo do té doby, dokud v časných ranních hodinách nakonec nezavřely oči ke spánku, stále jedna druhé v náruči.

Kyla, naproti tomu zažila jiný příběh, který bude znám následující ráno…


Kapitola 33 – Příběhy Bieberovic chlapce a dívky v šedém

Bolest bylo první, co doslova Kylu udeřilo, když otevřela následujícího rána oči. Měla pocit, jako by jí někdo udeřil do lebky a rozhodl se ji přetvarovat. Její žaludek na tom nebyl o mnoho lépe. Pomalu, pomalu, Kylo… pomalu si sedni. Když se Kyla přesunula, aby se posadila na postel, namáhavě soustředila svůj zrak na neobvyklou tmavou hroudu visící nad jejím křeslem v hotelovém pokoji. Konečně si uvědomila, kdo to je. Aiden?

Shlížejíc na své tělo, si uvědomila, že je stále v šatech z předchozího večera, ale její boty a kabelka byly položeny úhledně na jejím toaletním stolku. Znovu jí proběhla hlavou ta samá myšlenka, Aiden? Postavila se, lehce zavrávorala a popadla nejbližší mikinu z konce svého dvoulůžka, a pak se vydala ke křeslu.

„Aidene …“ zašeptala jemně. „Aidene?“ Snažila se znovu. Nakonec se začal hýbat, prokřupávajíc si klouby, při tom když si protahoval své bolavé tělo.“

„Ahoj.“

„Dobré ráno.“ Kyla se dívala dolů a pokračovala, „to jsi udělal ty?“

„Co? Způsobil kocovinu nebo tě dostal domů?“

„Umm… obojí?“

„Částečně a zcela.“ Kyla se ospale podívala nahoru a nabídla malý úsměv díků. „Nemáš zač.“ Řekl s mrknutím.

„Omlouvám se, nepamatuji si … toho moc.“

„To je v pohodě, byla jsi … v pohodě. Rozhodně jsem měl pěkný večer.“ Stoupnul si a ještě jednou se protáhl. Jeho tričko se zvedlo, když to udělal, a odhalilo malou část pokožky. To se neobešlo bez Kylyina povšimnutí. „Zdá se, že potřebuješ uvolnit.“

„Jo, měl jsem posledních pár měsíců rušných. Včera večer, jsem prostě, většinou to nedělám, promiň.“ S tím Aiden konečně vstal a strčil Kylu, aby si sedla na postel a pokračoval tím, že před ní pokleknul.

„Prosím. Neomlouvej se. Včera jsem se fantasticky bavila, ve tvé úžasné společnosti a dobrovolně jsem tě vzala domů, i když jsi protestoval.“

„No, když to bereš takhle.“ Kyla se nad tím mužem před sebou rozzářila, „děkuju za tvoje um… kavalírské dopravení do ložnice… a, jo.“

„Nemáš zač. Chtěl jsem tě políbit, ale chtěl jsem, aby sis to pamatovala.“ Kyla a Aidene se na sebe konečně podívali, dokud je oba nezasáhlo rozpačité školní hihňání.

„Pojď, pojďme tě umýt a najdeme tvou sestřičku.“

Kyla se přestala smát. „Mojí… uh... sestru?“

„Jo, Ky… tvojí sestru.“ Řekl jí pomalu. „Kolik jsi toho zapomněla?“

„Proč by sis myslel, že mám sestru,“ Tázala se očividně ustaraně.

„Kylo, to je v pohodě. Řekla jsi mi to, no, neúmyslně. Hledala jsi 'svou sestru'“ řekl Aiden se vzdušnými uvozovkami „a pak sis najednou stěžovala, že tě Ashley opustila a ptala ses, kde je.“

Kyla mělce dýchala a její srdce začalo být jako splašené, nyní se cítila opravdu mizerně.

„Proč jsi tak zpanikařila? Kylo!“ Přestala přecházet a ucítila dvě silné paže jak jí otáčejí, takže teď byla čelem k Aidenovi. „Ty si nic nepamatuješ?“

„Vážně, je tohle reakce někoho, kdo si pamatuje?“

„Fajn, sedni si. Vyšiluješ, protože jsi nemohla najít svou sestru, která, jak jsem časem rozluštil, je Ashley 'Primadona' Daviesová. Řekl jsem ti to a ihned jsem dostal facku. Vysvětlila jsi situaci a panikařila jsi tak moc, jako právě teď, takže abych tě uklidnil, tak jsem ti řekl velké tajemství.“ Kyla se na něho netrpělivě dívala.

„Ztráta paměti, Aidene, pokračuj!“

„Dobře, dobře. Urgh, je to děsně nefér, přimět mě říkat to dvakrát. Dobře.“ Zhluboka se nadechnul a pokračoval. „Mám bratrance… a jeho jméno je…“

„JUSTIN BIEBER!“ Kyla vyskočila a pevně objala Aidena. „Trochu si vzpomínám, vzpomínám si. Bieber nesnáší Ashleyino tajemství. Rozhodli jsme se být si kvit.“ Trochu se od něho odtáhla, aby mu viděla do obličeje. „Pak jsi mě bezpečně přivedl domů a uložil mne do postele a spal v mém maličkém křesle.“

Oba se chtěli naklonit a ani jeden to neudělal.

Při prolomení transu, ve kterém se oba ocitli, Kyla ucítila, jak se jí zoufale zhoupnul žaludek, jako by se jí chystal potrestat. Proběhla okolo Aidena do koupelny a jen tak tak se jí podařilo zavřít dveře, než seznámila záchodovou mísu se zbytkem rána.


„Brý ráno!“ Velmi radostná blondýnka skočila na postel a probudila polštář plný vlnitých vlasů. „Hej! Šípková Růženko, je nový den!“ Vlasy se pohnuly, ale bez odpovědi. „Sedni si, nebo prostě budu muset to kávu, ze které se kouří, vylít,“ vlasy byly vzhůru „a sníst koblihu!“ Vlasy se rychle posadily, aby odhalily ženu pod nimi.

„Kafe? Kobliha?“

„Ash…“

„Mmm?“ Odpověděla Ashley natahujíc se pro nejbližší hrnek.

„Ash…“ řekla Spencer začínajíc se znovu hihňat „podívej se do zrcadla.“

Bruneta jemně foukla do vršku kávy, která jí byla sebrána a pozvedla oči, aby se podívala do zrcadla naproti postele. „Kuuurva. Co se mi to sakra stalo?“ Její vlasy ožily svým vlastním životem a teď se podobaly úlu Winehousové, která by na něj byla pyšná. Řasenka již nebyla na řasách a místo toho upřednostňovala všechna jiná místa kolem očí a třešinkou na dortu bylo, že byla naprosto nahá.

Rozhlédla se a jen pokrčila rameny. „No jo, teď jsi se mnou natrvalo, Spencer!“

„Já ti nevím, Ash, neupsala jsem se ranním vlasům tohoto rozsahu. Měla by sis na to udělat licenci!“ Řekla troufajíc si žmoulat si rukou lokny.

„To je v pohodě, přijala jsem rozsáhlé školení. Ochráním tě“ začala jí uhlazovat vlasy „chlapče!“

„Ash. Víš, že je dneska cestovní den, viď?“

„Urgh, jo. Z Detroitu kam?“

„Do Chicaga.“

„Letecky?“

„Autem.“

„Jak dlouho?“

„Čtyři a půl hodiny.“ Ashleyina hlava padla nad myšlenkou jízdy autem v jejím současném stavu. „Měly bychom ti sehnat kocovinovou čepici?“ Okamžitě oživla a seskočila z postele, aby se osprchovala, a pak protáhla Spencer hotelem k nejbližšímu obchodu.

„Tuhle zbožňuju.“ Řekla zpěvačka a obrátila si fialovou čepku v rukách.

„Je trochu… světlá. Nemyslíš si, že s tímhle na sobě budeš snadněji spatřená?“

„Myslím, že jo… a co tahle mafiánka?“ Řekla, otočila se kolem dokola a nahodile posunula své brýle Ray Ban.

„Ta je pěkná“ odpověděla blondýna, zatímco stáhla sluneční brýle zpět na nos a postrčila si je nahoru, aby zakryly tmavě hnědé, ihned rozpoznatelné, oči. „ačkoliv… trochu nudná.“

„Fajn. Tahle. To je ono. Tu co mám.“

„Ale je jen šedá.“

„Přesně tak. Nikdo mě nebude podezřívat, že mám šedou čepici.“

„Ale je šedá.“ Řekla Spencer a zjevně jí to moc nezaujalo.

„Nemůžu válet v šedé?“ Ashley našpulila pusu.

„Samozřejmě, že můžeš, ale… neměla bys.“

Při odchodu z obchodu se Ashley rozzářila. Naprosto spokojená s novou šedou čepicí, kterou měla na hlavě, a která zápasila s jejími vlasy. Aspoň ta čepice měla požadovaný efekt – i Spencer jednala tak, jako by ji neznala!


Kyla byla konečně sbalená. Podařilo se jí odtrhnout od porcelánové misky na tak dlouho, aby naházela své věci do tašky a dala se do pucu. Vše, co teď potřebovala udělat, bylo, začít se znovu chovat jako manažerka a najít včas své chování, aby došla k autu před hotelem. Zvedla zavazadlo a vydala se ven z místnosti, když další ruka zakryla její a převzala váhu.

„Vezmu ti to.“ Aiden s ní zůstal celou dobu, jen si s ní povídal skrze koupelnové dveře a dělal jí společnost. Když se konečně vynořila, tak se jen usmál a nabídl se, že jí pomůže se sbalit.

„To nemusíš, Aidene.“

„Vím, ale chci.“ Usmál se tím svým velkým úsměvem a ona zapomněla, jak se dohadovali. Bloumali halou a byli ohromeni, když našli oboje, Ashley a všechny její věci připravené k odchodu.

„Jak to proboha, že jsi dříve nachystaná než já?“

„Musela jsem si koupit čepici“ řekla Ashley objektivně „důležitější otázka je, kdo to je?“ Zeptala se ukazujíc na muže, co momentálně pomáhal naložit auto.

„To je Aiden a je to tak trochu dlouhý příběh. Jen buď milá a nebuď naštvaná, protože je to moje chyba, že ví, že jsi moje sestra, ale taky má velké tajemství a je popravdě moc vtipný.“ Kyla se konečně nadechla, ale byla neschopná odhadnout sestřinu reakci na tenhle příval informací a pro případ toho nejhoršího se obrnila.

„Hmm. Tak jaké je jeho tajemství?“

„Justin Bieber… je jeho bratranec.“ Na chvíli zavládlo ticho.

„To je strašný.“ Odešla od své sestry a své milenky a vydala se k autu.

Přišla k vysokému muži a poklepala mu na rameno. „Děje se něco mezi tebou a Kylou?“

„Rád bych. Kdyby to chtěla zkusit.“

„Máme komplikovaný a hektický život.“

„S tím se můžu popasovat.“

Ashley chvíli rozebírala situaci, a pak si stoupla na špičky, aby dala jemnou pusu na zarostlou tvář. „Buď na mou sestru hodný, Bieberovic chlapče.“


Kapitola 34 – Daviesová má lásku

Daviesová má lásku?

Připravte se, věrní čtenáři, na šok století! Ne, vaše oči vás neklamou, tohle je skutečnost exkluzivního vyobrazení světoznámé ledové královny, Ashley Daviesové, ukazující svou další lásku, kterou je zasažena.

Ani jsme si nemysleli, že tohle slovo v jejím slovníku existuje, natož s jejími fyzickými projevy, takže, když na našem stole přistála tahle fotka, tak jsme si pomysleli, že máme nějaké experty, co se na to mrknou – VY, LIDIČKY!

Daviesová byla jasně vidět na levé straně fotografie s paží přehozenou přes další brunetu, což nevypadalo jako 'pozorné' gesto. Přestože byla zachycena na fotoaparát telefonu a ne v nejlepší kvalitě, tak paže rozhodně nezpůsobila újmu, nebo neplánovala způsobit bolest. Tak co se to sakra děje?“

Zasvěcení tvrdí, že tenhle moment nastal v hotelu Daviesové v Detroitu v době jejího vyprodaného turné a patrně byl následován hádkou, která vznikla mezi personálem exkluzivního hotelu a manažerkou Daviesové. Zdroje dokonce řekly, že konflikt se stal ještě jednou kvůli zpěvaččiným neustálým požadavkům a postoji k problému, ale neobvyklé bylo, že to byla manažerka, která se rozzlobila a nepřiměřeně reagovala.

Tak proč si zpěvačka vybrala, že uklidní manažerku, (se kterou dříve neukázala obzvláště blízký vztah, navzdory tomu, že spolu pracují od začátku zpěvaččiny kariéry) místo toho, aby se trochu podílela na své oblíbené činnosti z minulosti a zničila duše méně hodnotných bytostí svým slovním útokem.

Co se stalo na tomto turné, co obměkčilo ledové jádro primadony? Mohlo by to být, že kombinuje trochu byznysu s hodně potěšením? Nebo existuje jiný, utajovaný vztah mezi těmito dvěma štíhlými drobnými hnědookými opálenými brunetami?

Zůstaňte v kontaktu a dejte nám vědět, co si o tomto šíleném příběhu myslíte!

Kyla běžela na toalety čerpací stanice a okamžitě začala zvracet poslední zbytky svého žaludku. Její bezprostřední myšlenka byla o odporných důsledcích článku Já a Ashley…, ale to ji jen nutilo ještě více zvracet. Její druh myšlenkou bylo, že Ashleyinou reakcí by bylo Můj život končí…, ale z toho jen měla pocit závratě a trochu se jí chtělo omdlít. Její poslední myšlenka byla na to, odkud se ten příběh vzal, Aiden? Ne, poznala jsem ho teprve včera večer… ani o mně nevěděl. To bylo den potom, co se k nám vrátila Spencer, aby se připojila, stále byla v posteli – to byl důvod, proč začala pře… mohla by to být ona? Věděla, co jsme, přesně, v jakých patrech jsou naše pokoje, věděla náš rozvrh… pořád ho ví. To nemůže být ono. Může? Ale z toho ji jen bylo neuvěřitelně smutno.

Litovala se a zmatek by ji přivedl zpět do života, jaký znala, ke konečnosti jejího soukromí, ale zničila by Ashley. Ashley byla zvyklá žít v záři reflektorů a být na titulních stránkách časopisů, diskutovat, jako by to byl její veřejný majetek. Ale nebyla zvyklá mít zlomené srdce a tohle by jí otřáslo.

Do háje – musí to vědět.

„Čau, Ky, pohni zadkem, autobus chce odjet už teď.“

Hluboký nádech, nebude přehnaně reagovat.

„KYLO! Autobus. Teď. Odjíždí, Pohni!“

Kurva, zešílí.

„KYL- jé, ahoj.“ Kyla odemkla dveře od záchodů a stála před svou sestrou.

„Ahoj, Ash, já, um, musím s tebou mluvit.“ Kyla vzala Ashleyinu ruku a vtáhla ji do jednomístné kabinky. Ach, doufám, že tu nikdo nemá kameru… to by vypadalo… urhg.

„Kylo, jsi hluchá? Autobus… odjíždí. Tak nějak musím být ve svém turné autobusu“ nakonec se podívala na brunetu a uvědomila si, jak je právě bledá, „co se děje, pořád máš kocovinu?“

„Co? Ne. Hele, posaď se.“ Kyla ukázala na víko toalety.

„Zajímalo by mě, co se to tu právě děje?“

„Sedneš si prosím na ten dekl? Není to tak, že bych tě chtěla vidět čůrat, Ash. Potřebuju s tebou mluvit.“ Ashley zachytila zoufalý tón v hlase a sedla si na diskutabilně čisté víko.

„Co se děje, Ky?“

„Jasně… no. Fajn. Takhle“ Kyla se snažila uspořádat si věty, zatímco přecházela po malém prostoru, „nevyšiluj. Ale, no, četla jsem dneska něco, co by mohlo, no, být trochu, um… ošemetný.“

„Můžeš to kurva vyklopit?!“

„Není to tak lehký, hele, nevím, jak tohle říct…“

„Prostě to řekni!“ Ashley téměř vykřikla, ve frustraci zvedajíc ruce a bojovala s tím, aby stále seděla.

„Fajn.“ Kyla se rychle ujistila, že jsou dveře zevnitř zamčené a hodila zpěvačce do klína časopis. Pak čekala.

Ashley se dívala na titulní stránku, pak na manažerku, která nereagovala. Přečetla titulek, uviděla fotku a okamžitě otočila na stranu 4, kde příběh pokračoval. Kyla sledovala obličej, který se zkroutil ze zmatku, hněvu, rozpaků a skončil v nějakém hybridním stavu těch tří. A který by mohl být popsán jako raněný?

Ashley vstala a klidně položila časopis na víko. Přešla ke Kyla a objala ji. „Je mi to líto.“ Bylo vše, co řekla, když šla ke dveřím ven.

„Kam jdeš?“

„Za ní.“

„Nemůžeš si být jistá, Ash. Ještě ven nechoď.“ Kyla si stoupla před kliku dveří a dala chladné ruce na sestřiny předloktí. „Prostě počkej.“

„Na co, Kylo?!“ Vyštěkla. „Až propašuje do svého časopisu další příběh, nebo mě bude tahat za nos o něco déle?“

Kyla sklopila hlavu. Věděla, že by pro ni nebyl žádný důvod, zatímco měla takovouto náladu. Ale co bylo horší, bylo, nechat jí jít ven z toalet a vylít si hněv na nic netušící, nejspíš nevinnou Spencer, nebo na… byla jiná možnost?

„Ashley. Nevíme, jestli to byla ona. Měla bys vychladnout, dokud nebudeme vědět, o co jde.“

„Tak kdo to pak byl, Kylo? Snažíš se mi říct, že to byl Aiden – chlápek, o kterém jsi do včerejšího dne vůbec nevěděla, že existuje? Musí to být ona. Obě víme, že je to pravda.“

Na chvíli bylo ticho, zatímco obě dívky absorbovaly váhu toho, co se stalo. Ashley tak zoufale chtěla, aby tenhle příběh neexistoval, aby Spencer nebyla novinářkou a neměla na srdci zájem časopisu a měla v srdci jen zpěvačku.

Kyla na druhou stranu přemýšlela, kdo jiný to mohl být, méně přesvědčená, že je na vině blondýnka, chtěla zjistit skutečného viníka.

„Můžeme kontaktovat časopis, promluvit si s redaktorem a popřít všechna obvinění.“

„Ale pořád ve vzduchu visí otázka, Ky, kdo jsi ty?“ Kyla si vtáhla zničenou dívku do moc potřebného objetí a jen položila poslední otázku.

„Kým chceš, abych byla?“


Dvě dívky se posléze vynořily z toalet a vlezly si do autobusu, který měl teď velké zpoždění. Ashley si sedla vedle blondýny, které už více nedůvěřovala a nějaký čas mlčela, zatímco Kyla jen zvedla svá sluchátka a na chvíli vypnula svět. Ani jedna nebyla připravena na to, mít svůj život vzhůru nohama, takže se rozhodly vypořádat se s tlakem, jakmile v Chicagu vystoupí z autobusu a do té doby se pokusí přijít na to, co se sakra stalo.

Po dlouhém nepříjemném tichu se Ashley rozhodla, že déle už nedokáže krotit své emoce. Musela vědět pravdu. Dál hleděla z okna, když promluvila.

„Spencer?“

„Jé, ty mluvíš? Začínala jsem si myslet, že jsi našla krásu v tichu.“

„Spencer, musím se tě na něco zeptat a potřebuju, abys ke mně byla upřímná.“ Blondýna stočila svou pozornost k obličeji, který se na ni odmítal podívat.

„Co je to, Ash?“

„Byl o mně vytištěn článek a já musím vědět, odkud se vzal.“ Bruneta podala nyní zmatené dívce opotřebený časopis, aniž by se na ni podívala. Ticho se vrátilo, když se Spencer zabrala do jména časopisu, titulku článku a autora.

„To jsem nebyla já.“

„Lhářko.“

„Ashley! Proč bych měla? Jak bych mohla?“

„Nevím, to mi pověz.“ Spencer byla zaskočená. Jak by si Ashley mohla myslet, že bych jí tohle udělala?

„Tohle jsem neudělala, musíš mi věřit!“

„Věřit ti? Bylo to napsané tvým časopisem a obsahuje to informace o mém turné. Mluví o Kyle, jako by už věděli…“

„Ashley, prosím!“

Zvyšující se hlasitost hlasů přehlušila hudbu vyřvávající do Kylyiných ušních bubínků a přinutila jí vyndat sluchátka a poslouchat.

„Ashley, prosím? Co tě přimělo ptát se mě v takové chvíli?“

„Prosím… věř mi.“ Zoufalý tón ve Spenceřině hlase zasáhnul Ashley přímo do hrudi, ale nedovolí, aby jí to ovlivnilo. Buď silná, Ashley, nepřemýšlela o tobě, když ti to dělala.

„Až se dostaneme do Chicaga, tak chci, abys zmizela, a už tě nechci vidět. Můžeš napsat svůj příběh. Napiš si, co chceš. Jen se ode mě a mé rodiny drž dál.

„Ashley, přemýšlej o tom, co říkáš!“ Teď byla na řadě Kyla, aby se s emoční prázdnotou pokusila něco udělat. „Nemáme žádný důkaz, nic.“

„Nech mě zjistit, co se stalo, kdo ti to udělal.“ Spencer se ještě jednou snažila a Ashley se konečně otočila. Hnědé oči se setkaly s modrou, ublížení se setkalo se zmatkem.

„Dojedeme do Chicaga a ty odjedeš. Skončily jsme.“


Kapitola 35 – Domov je tam, kde je Carm

„Děláš scénu. Nepotřebuju další vpád do mého života, takže odejdi.“

„Ne, nemůžeš to takhle nechat!“

Ashley a Spencer byly poslední dva lidé, kteří zůstali v autobusu a obklopovali je fotoreportéři, úzkostlivě čekající na první záběr zpěvačky od chvíle, co byl vypuštěn článek. Kyla se proplížila do hotelu poměrně bez úhony, schovaná mezi bedňáky, kteří slíbili, že obě sestry ochrání, jak jen nejlépe mohli.

„Spencer. Pokud nevypadneš z tohohle autobusu, tak tě zažaluju za porušení smlouvy a nedovolený vstup.“

„Ash…“

„Jsem Ashley, ale nedělej si s tím hlavu. Nemáš žádný důvod se mnou znovu vůbec mluvit. Teď odcházím. Vypadni z tohohle autobusu nouzovými dveřmi vzadu a vezmi si své věci. Pak se neopovažuj ke mně znovu přiblížit.

S tím si Ashley nasadila svou kocovinovou čepici na hlavu, své Ray Ban brýle na oči a otevřela dveře autobusu. Fotoaparáty začaly okamžitě blikat a pak začal nepřetržitý proud otázek:

„Kdo je to?“

„Je skutečně jen vaší manažerkou?“

„Bolí mít obměkčené srdce?“

„Je to vaše sestra nebo milenka?“

Ashley je všechny ignorovala. Šla přímo do hotelové haly a nahoru do svého hotelového pokoje. Spencer nevěděla, že v chvíli, co se za ní zabouchly dveře, tvrdý zevnějšek se prolomí. Slavná zpěvačka odešla, srdce roztáté a vše, co zůstalo, byla mladá žena. Zničená a osamělá.

Mladá dívka si stáhla oblečení, co smrdělo cestováním, odstranila si make up, který již začal mizet pryč, a vlezla si do vřelé sprchy. Když voda dopadla na její záda, tak na ni odevšud udeřila realita. Začala se jí podlamovat kolena a začal se jí obracet žaludek. Spustila se na dno sprchy a objala si nohy těsně u těla a až potom si dovolila vzlykat.


„Co. To. Kurva. Má. Jamesi. Znamenat?“

„Ahoj Spencer.“

„Proč?“

„No, je to běžná odpověď, když někdo volá.“

„Právě teď na mě nebuď sarkastický, ty zmrde. Proč jsi to udělal?“

„Proč ne? Potřeboval jsem tržby a chlápek potřeboval peníze.“

„Jaký chlápek?“ Spencer si nashromáždila své věci a nyní byla na cestě na letiště, aby chytila let zpět do Ohia.

„Chlápek, co pořídil tu fotku, nějaké děcko z hotelu.“

„Neměl jsi žádný právo.“

„Měl jsem veškerý právo. Jakou škodu to mohlo způsobit, vztah byl potvrzen – ne, Spencer? Ashley je zapletená do vztahu, že?“ Blondýnčino srdce momentálně přestalo být, ví o nás – co jsme byly.

„Na co se mě ptáš, Jamesi?“

„Spencer, vím, že s ní něco máš, nejsem hloupý.“

„Měla. Skončila to.“

„Ach, Spencey, to je mi moc líto.“

„Ne, není. Pokud jsi o nás věděl, proč jsi řekl, že ty dvě na fotce jsou spolu?“

„Protože jsem moc, moc chytrý. Musí něco říct, a pokud nejsou spolu, tak kdo je to, kvůli komu Ashley odhodila bariéry? Nemusíš na to odpovídat, nechci tě postavit do nepříjemné situace.“ James se nad tou ironií začal smát.

„Kdo si myslíš, že jsi, Jamesi?“

„Jsem redaktor tohohle časopisu, slečno Carlinová a také váš šéf.“

„Ne, už ne. Končím.“ Prohlásila věcně Spencer.

„Ne, nekončíš. Nemůžeš. Ledaže bys měla peníze na zaplacení společnosti za všechny výdaje, které jsi měla, zatímco jsi byla pryč na romantické dovolené?“

Na lince bylo ticho.

„To si nemyslím. Budu od tebe mít na konci týdne ten příběh bez selhání. Jo a Spencer, nezapomeň zase na svoje místo.“

Telefon utichl.


Spencer se dostala na palubu letadla do Ohia a po celou hodinu nedělala nic jiného, než brečela. Letušky k ní dvakrát přistoupily, aby se jí zeptaly, zda je nějak problém a jestli s něčím nemohou pomoci, ale v obou případech řekla jen 'Ne, jsem v pohodě' a dál popotahovala s bolestí v srdci. Když konečně dorazila zpět do svého bytu, slzy uschly, ale obličej to přesto prozrazoval.

„Panebože, to jsi ty, Spencer?“ Vykřikla z gauče Carmen. Natěšená, že znovu vidí svou spolubydlící, vyskočila a pohltila blondýnku do smrtícího objetí.

„Ahoj, Carm.“ Bylo vše, co Spencer dokázala říci. Tušíc, že něco není zcela v pořádku, Carmen rozsvítila a podívala se na tvář, kterou moc dobře znala.

„Ježiš, co se k čertu stalo?“

Spencer se znovu zhroutila. Upustila své zavazadlo a zhroutila se do Carmeniných silných paží, které dělaly vše, co mohly, aby utišily rozrušenou dívku.

Když pláč odezněl, obě dívky otevřely hodně lahví vychlazeného piva a povídaly si o dramatu, který nastal. Do konce líčení Carmen vyhlásila válku všem mužům, vyžadovala pomstu Jamesovi několika ohavnými způsoby a poplácala Spencer přibližně 72 krát. Ale nejdůležitější bylo, že přiměla svou kamarádku k úsměvu více než jednou a téměř ji přemlouvala lehkým úsměvem.

„Stejně tě miluju víc, než by dokázala.“ Oznámila Carmen.

„Vím, že miluješ.“ Usmála se vděčně Spencer. „Chyběla jsi mi, Carm. Omlouvám se, že jsem s tebou nezůstala v kontaktu, zatímco jsem byla pryč.“

„Neomlouvej se. Není to tak, že bych se nechystala s tebou mluvit.“

„To je pravda. Proč jsi to neudělala?“ Otočila se, aby se podívala na opálenou kamarádku.

„Uvědomila jsem si, že když jsem tě viděla posledně, tak jsem všechno podělala a nechtěla jsem tě do toho znovu zatáhnout! Ale věděla jsem, že by to mezi námi nic nezměnilo, vždycky ke mně přijdeš, když potřebuješ kamarádku.“

„Vrátila jsem se domů… prostě jsi tady.“ Vtipkovala Spencer.

„Nepřestávej si to říkat, Carlinová!“

Následující ráno se Spencer probudila na gauči se svou oblíbenou dekou omotanou kolem sebe, ale bez Carmen. Přísahám, že jsme tu včera večer obě usnuly… Posadila se a došla ke konvici, aby si udělala tak potřebné kafe a tam byl pod u jejího hrnku vzkaz.

Spence,

Omlouvám se, že jsem tě dnes musela opustit, ale v práci mi nedají dovolenou.

Zjevně to, že spolubydlící umírá se zlomeným srdcem, není dostatečný důvod k odchodu – bastardi!

Napiš dneska ten podělanej příběh pro toho pitomce Jamese a pak s nimi nemusíš mít nic dalšího co dočinění, dobře?

Kafe je hotový, jen přidej horkou vodu :-p

XX

Spencer si uvědomila, že tehdy měla Carmen pravdu. Měla čas do konce týdne, ale proč čekat tak dlouho? Co místo toho měla dělat, kromě poflakování se několik dalších dní a zhoršování si situace sama sobě. Rozhodla se, že napíše ten příběh a umožní Ashley vidět, jak moc ji miluje.


Zatímco byla Spencer zaneprázdněná novým příběhem, Ashley se připravovala na nápor otázek, které nevyhnutelně tisková konference s sebou přinese. Sestry se rozhodly, že se nebudou vydávat za milenky, což bylo mnohem horší, než kdyby byly známy jako sestry a tak klíčoví členové tisku byli pozváni do Chicaga, aby vyslechli pravdu.

Tam se teď Kyla a Ashley nacházely, seděli u stolku se stovkami lidí sedících před nimi a čekajících.

„FAJN, takže vy všichni jste byli svoláni kvůli této fotce.“ Začala organizátorka.

„Ta byla pořízena před pár dny a předpokládá se, že byla pořízena členem personálu v hotelu a zaslána do nejlépe placeného časopisu. Skutečně zobrazuje Ashley Daviesovou, kterou všichni znáte, utěšující Kylu Woodsovou, její manažerku ze zákulisí.“ Ticho.

„Vztah není tak zvrácený, jak článek udává, a my podáme žalobu za škody. Obě dívky jsou nyn-“

„Je to moje sestra.“ Fotoaparáty zuřivě blikaly, když z Ashleyiných úst vypadlo šokující oznámení a pak začal příval otázek.

„Ticho! Otázky budou zodpovězeny na zvednutí ruky, jedna na osobu.“ Poklidné ticho naplnilo místnost a jedna ruka po druhé se zvedla. „Kdybyste mohli uvést své jméno, pro jakou společnost pracujete a pak se zeptat, prosím.“ Organizátorka začala ukazovat na novináře, dovolujíc jim ptát se dívek, které teď byly známy po celém světě jako sestry.


Kapitola 36 – Napsáno Spencer Carlinovou

„Chybí ti, viď?“

„Kdo?“

„Nedělej blbou, ty víš, kdo.“ Ashley na chvíli mlčela. Nepromluvila o, nebo s blondýnou ode dne v autobusu, což bylo téměř před týdnem. Bolest byla stále moc čerstvá a událo se toho tolik, co umožnilo okupovat všechen prostor v její mysli. Před sebou měla ještě koncerty, aby potěšila fanoušky. Nemohla je zklamat, nikdy.

„Nechybí mi.“

„Ty jsi taková lhářka.“ Kyla přestala dělat to, co dělala a chvíli na zpěvačku pohlížela. „Obě víme, že to neudělala.“

„Ne, nevíme. Snadno to mohla udělat a nehodlám jí dát příležitost nadělat další škodu. Ví toho příliš. Je nepřítel.“

Podrážděná Kyla to byla připravená vzdát. Obdržela hovor od Aidena, který jakmile uviděl časopis, obhajoval svou nevinnost a žadonil, aby nezmínila ani slovo o Bieberovi. Již s ním cítila velké spojení, že si nedokázala vůbec představit, že by ho zatáhla do stejné situace, jak to udělala Ashley Spencer a sobě.

„Proč jí nezavoláš?“

„Jé, nebuď taková pitomá kráva, Kylo“ odsekla, „nechci s ní mít nic společného a právě teď, nechci mít nic společného ani s tebou a tvým podělaným dokonalým životem.“

Primadona Daviesová popadla čepici, své Ray Ban brýle a prchla do hotelu.


„To je vynikající, Spencer, ale pořád jsem přesvědčená, že ten slizký parchant si to upraví.“

„Ale to nemůže.“

„Do prdele, Spence, jak můžeš být pořád tak naivní? Změní všechno, co napíšeš v něco, co je pro něho nejvýhodnější. Chce vydělávat peníze a nezajímá se, komu ublíží“ Carmen otevřela další pivo a usadila se znovu na sedačku. „A taky tě má v úzkých, protože nemůžeš zaplatit náklady, které jsi od společnosti čerpala, zatímco jsi podělávala příběh.“

„Musíš být tak neomalená?“

„Ano. Mám tak navrch… názorně.“ Střelila Spenceřiným směrem kýčovitý úsměv a usrkla si piva. „Pokoušela ses s ní mluvit?“

„S kým?“

„Běž se vycpat, Carlinová.“

„Dobře, ne. Nepokoušela.“

„Proč?“

„Protože respektuji její rozhodnutí odstřihnout mě ze svého života.“

„Kecy. Viděla jsi ji na tiskovce? Byla troska!“

„Právě se jí obrátil život vzhůru nohama.“ Řekla Spencer, zatímco se rozhodovala. Carmenino nadměrné pití vypadá až moc zábavně, než aby se nepřidala. Otevřela víčko a znovu si sedla ke svému notebooku.

„Ano… díky Jamesovi. Ne tobě.“

„To ona neví.“

„Protože jsi jí to neřekla!“ Carmen téměř vykřikla nad paličatou novinářkou. „Miluje tě. Ty miluješ jí. Proč musíte obě být tak šíleně protivný?“

Znovu nastalo ticho. Na něco byla Spencer zvyklá, ale stejně jí to vynervovalo. Carmen měla pravdu, ale hrozně moc bolelo to slyšet. Tenhle příběh byl jen věcí, která mohla dostat Ashley zpátky, a James se chystal to změnit.

„Carmen,“

„Mhmm. Co je, Spence?“

„Koho znám, kdo píše pro 'Hello'?“ Carmen mohla vidět myšlenky svojí spolubydlící létat kolem jako šílený, ale nedokázala to zcela pochopit.

„Několik lidí. Myslím, že Chelsea tam pořád je a možná Madison.“

„Ne, Maddy odešla tancovat s JT.“

„Vážně?“

„Jo.“

„Hmm, myslela jsem, že její zadek je na boogie moc velký.“

„Očividně ne.“

„Teď mám v hlavě zadek, Spence!“

„Promiň… Myslíš, že by pro mě mohla Chelsea vydat příběh?“ Carmen teď byla velmi zmatená.

„Ale ty pracuješ pro Jamese.“

„Bravo, génie, ale on se chystá vydat alternativní verzi mého příběhu, ne?“

„Jasněěěě…“

„Takže pokud bych dokázala přesvědčit Chelsea, aby vydala můj nynější příběh v časopise, který má mnohem větší celostátní dosah a také se mu od průmyslu dostává většího respektu, tak by byla větší šance, že si to Ashley přečte a navíc… tomu uvěří.“

Carmen se hluboce napila piva, a pak jí na tváři rozhostil ďábelský úsměv, když si uvědomila plný dosah Spenceřina plánu. Vyskočila ze sedačky, namačkala několik Ashleyiných písní na plný koule a otočila Spencer v její židli kolem dokola, takže byla čelem k obrazovce jejího notebooku.

„Ty piš. Já přinesu pivo!“


Na turné s ledovou královnou – Spencer Carlinová.

Ashley Daviesová, světová a špičková zpívající senzace, co dobyla americký tisk za všeobecného strachu, konečně otřásla jednou blonďatou reportérkou. Já, Spencer Carlinová jsem byla, za mé hříchy, vyslána, abych ji sledovala, jak dokončuje v Severní Americe své nové turné. Ačkoliv byla zpočátku obezřetná, brzy se mi podařilo odseknout nechvalně známý chladný zevnějšek, abych našla to, co skrývá tlukot jejího srdce plného vřelosti a lásky.

Zničená v mladém věku ze smrti svého otce, zpěváka Raifa, si Ashley slíbila, že prosadí jeho sen o popularitě tím, že dokáže uspět tam, kde se jemu nikdy nepodařilo. Všichni víme, jak to to skončilo! Ale její významný úspěch něco stojí.

Zanechává za sebou záplavu dam se zlomeným srdcem. Nejvíce za zmínku stojí slečna Lohanová, která byla od minulého roku na protialkoholní odvykačce, ale které nicméně Daviesová poskytla podporu. Trochu bere ohledy na pocity ostatních, což se snaží zamaskovat tím, že říká, že ve skutečnosti „na fanoušcích záleží“.

Fanouškové se zdají být jedinými mezi námi, kteří se jí nebojí, a kterým se neustále od zpěvačky dostává úcty. Během sledování jejího koncertu překvapila obecenstvo tím, že jim dala možnost vybrat si následující píseň, něco, co ostatním interpretům není známo. Kvůli technickým obtížím to je jako akrobacie. Jednou dokonce šla do davu a zvolila si chlapce, který vybral píseň z její dřívější kariéry, The Bucket, která nebyla naživo hrána několik let. Přesto však byla píseň zazpívána a byla obrovským hitem, o němž mnoho lidí řeklo, že to byl zlatý hřeb večera.

Vysvětlením této protekce je vlastní vnitřní nejistota Daviesové v hudebním průmyslu. Obává se kritiky tisku, které by mohla čelit, pokud by jim byla umožněna svoboda slova, takže co nejdříve zavedla svůj jízlivý přístup. Je to slabina její povahy? Nebo možná vada její osobnosti? Tak či onak, může to za to být považováno, protože je to nedokonalost, kterou zapřela.

Což mě přímo vede k celé sesterské legendě, kterou jsem odkryla během doby s 'rodinou'. Kyla Woodsová je sestra, která byla nedávno odhalena tímto časopisem jako tajná sestra Daviesové, která žila mnoho let jako její manažerka a jako taková byla v popředí problémového přístupu a neustále se omlouvala za její chování. Tohle byl scénář, který vedl k odhalení vztahu. Naštvaný hotelový poslíček z hotelu se rozhodl pomstít obzvláště po vynadání od Woodsové a vyfotil pár, jak od něho odchází.

Bez soukromí, se Woodsová nikdy nedokázala prosadit. Vždy žila ve stínu své sestry. Zcela z počátku mi odhalila pravdu o vztahu a stěžovala si na stres ze života ve lži. Láska, kterou cítila k Ashley, byla zřetelná, ale zdálo se, že nikdy nebyla opětována. Je to jen domněnka, ale jakákoliv emoce, kterou Ashley cítí, je zamčená hluboko pod povrchem, dokud se nedostane ven skrze hudební představení.

Ano, lidičky, tohle je velký příběh. Potlačujeme emocionální vztek, Kyla a posléze rockové balady! Slyšeli jste 'Prosím, neopouštěj mě' a možná jste slyšeli 'Mohl bys být šťastný' a velký hit 'Nevěřím ti', který byl druhým největším hitem Pink, ale kdo napsal všechny tyhle něžné, krásné písně? Tento skladatel může být exklusivně odhalen. Ve skutečnosti k nim napsala oba texty a hudbu a další, svého času, velké hity, sama Ashley Daviesová.

Je to důkladně střežené hudební tajemství, Daviesová do této hudby vložila svou duši, ale zvolila si, že je sama nebude interpretovat. Muselo být ubíjející, když tyhle skladby nastartovaly profesní dráhu umělcům, kteří je posléze předvedli, ale daly jí jen minimální autorský honorář a žádnou chválu. Místo toho dál pokračovala ve své činnosti sexy čísel, která založila její kariéru.

Můj čas strávení s tímto silnou uzavřenou bytostí mi dala podrobný detail o jejím životě a způsobu, jak ho prožívá, a také VIP přístup do soukromých klubů, fantastických hotelů a tolik drbů o slavných, že to co jsem zjistila by jeden časopis nebyl schopen pojmout. To nebylo nic výjimečného. Ksakru, popírá vlastní tělo a krev! Nemá nikoho, koho by milovala, kromě bezejmenných obličejů každý večer v koncertních halách a hotelových pokojích.

Mrcha.


Kapitola 37 – Sestra v akci

Co jsem si k čertu myslela, když jsem jí umožnila, aby se mi takhle zapletla do života? Věděla jsem, že se to stane. Zničila všechno, co jsem sama vybudovala. Písničky, proč musela zmínit písničky. A že Lohan měla problém s pitím dříve, než jsem si s ní začala… Budu je muset přimět uvézt to na pravou míru. Ježiš, tenhle časopis je úplně v prdeli.

„Ashley.“

Jsem ráda, že je po všem. Získaná zkušenost – nerandit s nebezpečnou osobou.

„Ashley!“

Kyla nežije v mým stínu, nebo ano? Ne, chtěla zůstat v anonymitě, takže není moje vina, že není známá, vlastně je to skvěle odvedená práce. Tak je to, jo, gratulujte mi, kurva!

„ASHLEY!“

„Páni, co je?“ Kyla nakonec po dlouhé době ignorace získala sestřinu pozornost.

„Proč se mučíš? Přestaň to číst.“

„'Nemučím' se“ řekla Ashley se vzdušnými uvozovkami „hledám faktický nepřesnosti.“

„Celý článek je faktická nepřesnost!“ Kyla sebou plácla na gauč a pokračovala v listování stránkami svého bloku připravujíc se na zítřejší představení. „Vyřešili jsme to, Ash, časopis skončil.“

Ashleyina část byla ráda, že celá sága je u konce, ten článek vyšel dneska a nebylo čeho se více obávat. Druhá část pořád nemohla uvěřit, že by Spencer, její Spencer, o ní tohle napsala, ale kdo jiný toho tolik věděl?

„Ačkoliv něco z toho je pravda.“ Řekla tiše zpěvačka.

„Vím. Ale dost z toho je spekulace k žalobě.“

„Proč to dělala, Kylo?“

„Kolikrát ti mám říkat, že si nemyslím, že měla cokoliv společného s tou fotografií. V článku se dokonce píše, že je od hotelového poslíčka, kterého jsem vytočila, takže jediný, kdo je za to zodpovědný, jsem já.“

„Je to jen děsná náhoda, že by byl ve správném patře, ve správnou chvíli, s telefonem – a ty víš, že ho nemají v práci povolený!“ Kyla se jen smála, jak zpěvačka zoufale lpěla na každé šanci, že se v novinářce nespletla. „Každopádně je to celé její.“ Řekla a odhodila časopis do koše.


Co si Ashley neuvědomila, bylo, že článek, který právě četla, byl ve skutečnosti velmi málo Spenceřin a hodně Jamesův. Blondýnka si byla vědoma, že šéf měl už dost informací o jejím čase stráveném na turné, a jelikož on byl tím, kdo jí pověděl o písních, byla malá šance vyhnout se této objevující informaci. Ale co mohla dělat, bylo, nedat mu cokoliv dalšího ke zpracování a místo toho to chránit pro svou druhou šanci.

Blondýnka kontaktovala přímou cestou Chelsea a udělala té dívce nabídku, kterou nemohla odmítnout – mimořádný pohled do zpěvaččina života a práci zdarma. Vše, co Spencer chtěla, byla šance ukázat, co jako novinářka mohla a napravit toho tolik, kolik s Ashley a její sestrou, mohla.

Přirozeně Chelsea byla nadšená, že má na stole tak velkou věc, takže nediskutovala, když Spencer žádala úpravy, a aby byl vytištěn tak, jak je. Jediný problém byl, že 'Hello' dorazí na pulty za dva týdny a do té doby možná bude pozdě.

„Carmeeeen, co když si to nepřečte?“ Spolubydlící byla na cestě do Carlinovic domácnosti, aby s nimi strávila nějaký rodinný čas, ale Spencer měla v hlavě jiné věci, než cestu, kterou před sebou.

„SPENCER!“ Vykřikla Carmen, když popadla volant a vyrovnala auto na dálnici. „Můžeš se prosím ještě chvíli soustředit?“

„Promiň, já jen… nevím, co jsem…“

„Jsi nervózní, sakra, já taky, už je to nějakou dobu, co jsem čelila vaření Pauly Carlinové a myslím si, že moje odolnost možná klesla!“

Spencer se začala hihňat a pak se začala smát, což způsobilo, že se k ní Carmen přidala, a než si to uvědomily, zastavila auto a obě dívky se smály tak moc, že je bolely tváře a jejich břicha se svíjela bolestí.

„Nechápu, co je na tom tak vtipnýho!“ Uvedla Carmen, když usilovala o to, aby popadla dech.

„Já taky ne! Ale je to fajn!“ Uklidnily se a otřely si slzy smíchu, než konečně přijely na Carlinovic příjezdovou cestu.

Večer byl příjemný. Diskuze o Ashley setrvala na naprostém minimu a místo toho se mluvilo o Glenově nešťastné životní lásce, asi kvůli zábavě. Jídlo bylo otřesný, ale to nebylo nečekané, takže se toho Arthur znovu ujal, k rozmrzelosti své manželky. Když dívky konečně byly na odchodu, tak si Spencer uvědomila, že vzhledem k tomu, že byla zablokována a vymazána z veškeré komunikace možné v moderním světě, udělala vše, co mohla a teď je všechen zbytek i s odpuštěním na jedné velice naštvané dámě s chabou reputací.


Dva týdny se chýlily ke konci a stejně tak Ashleyino turné. Projela hory, všechna místa, usmívala se, když to bylo požadováno, zpívala příležitostně a zdravila fanoušky s falešným nadšením, ale tohle všechno jen její špatný přístup ještě více zhoršovalo.

„Koukej, kam šlapeš, blbečku.“ Byla okouzlující, tak jak tomu bylo v těchto dnech.

„Ashley, můžeš zazpívat jen pár řádků, abych mohl otestovat mikrofony?“ Zeptal se jevištní pomocník.

„Ne. Udělej si to sám. Proč bych ti měla pomáhat s tvojí prací… není to to, za co tě platím? Očekávám, že budeš dělat svoji práci.“

Chudák nevěděl, co má říct, a že by bylo lepší, kdyby nic neřekl. „Ne, ale stojíš přímo u mikrofonu…“

„Stojím“ nahnula se trochu blíže k mikrofonu a pak jasně uvedla „máš padáka.“ S tím odešla z pódia ignorujíc Kylu, když okolo ní procházela.

„Ashley! Teď není čas na to propouštět můj personál!“ Zakřičela manažerka, když běžela, aby ji dohnala. „Jen dělal svou práci.“

„Ne, myslím, že to zjistíš, co přesně dělal.“ Řekla Ashley, aniž by zpomalila.

„Jsi sobecký spratek.“ To ji zastavilo.

„Celá ta věc se Spencer tě prostě ovlivnila, ale zeptala ses mě, jak se z toho všeho cítím? O mém celém životě se teď všichni baví a to není to, čemu jsem se upsala, ale snáším to, jsem pořád tady, pořád se snažím udělat tvůj život trochu jednodušší. Vše, co jsi ztratila, bylo utajení několika písní, neztratila jsi šanci na normální život, šanci nechat si to, že jsem tvoje sestra, pro sebe, to je vše, co jsem chtěla. Prober se, Ashley, tohle se netýká už jen tebe. Dospěj, kurva.“

Zpěvačka zaslechla bouchnutí světla padajícího na podlahu a pak ztrácející se zvuk kroků, když od ní Kyla pádila. Otočila se, aby našla svou čepici a sluneční brýle na podlaze, svědectví Kylyina pochopení. Zvedla je a rozeběhla se, aby dohnala svého sourozence.

„Hej, počkej“ bleskově ji otočila tak, aby se na sebe mohly dívat. Slzy stékaly po Kylyiných tvářích a Ashlyino srdce se znovu zlomilo. „Omlouvám se.“

Dívky se pohnuly blíže, dokud se neocitly v příjemné náruči a jen tam chvíli stály, zatímco zbytek arény je obklopoval. Když se nakonec odtáhly, jako první promluvila Ashley.

„Jak je ti?“ Kyla se nad tím sentimentem usmála a začala si z obličeje otírat slzy.

„Je mi lépe. A tobě?“

„Hm, jsem v pohodě. Mám tuhle úžasnou sestru a ta v poslední době byla mou oporou.“

„Jo? Musí být milá.“ Fajn, to trochu bodlo – ačkoliv jsem si to zasloužila. Ashley předstírala, že ji to zasáhlo do srdce a našpulila spodní ret.

„Umím to lépe, budu se o tebe starat. Slibuji.“

„Nikdy jsem o tom nepochybovala, Ash, jen jsem byla vyděšená, že si budu muset koupit čepici stejnou, jako máš ty a neustále nosit sluneční brýle, abych šla do obchodu.“ Zpěvačka jim zagestikulovala, aby se posadily na okraj pódia a pak pokračovala.

„Nebudu ti lhát, Ky, budou tě poznávat, bude zabírán tvůj obličej, ale tohle všechno znáš. Beztak se ti to bude stávat vždycky, když budeš stát po mém boku. Vím, že je to teď jiné, ale oni se unaví, vždycky tomu tak je. Ale dokud ten čas nenastane, tak budeš potřebovat svou vlastní strašnou čepici a ráda.

Obě dívky se znovu objaly, a pak se vyplížily z arény v zapůjčeném přestrojení.


Kapitola 38 – Od doby, co jsi pryč

„Zdravíčko, Las Vegas!“ Jásot zvednul střechu Mandalay Bay Events Centre, když se Ashley Daviesová ujala pódia naposled na tomto turné.

„Jak se máte?“ Rozpoutal se ještě větší hluk, když si stoupla doprostřed pódia a z davu ji osvětlovalo jen jedno světlo. „Pojďte si to důkladně prohlédnout!“ Zvedla ruce k nebi, když osvětlení pomalu osvětlilo celou místnost.

„Jaj… dnes večer vás tu pár je!“ Podotkla, když zahrnula 12 000 lidí zírajících na ni. „Jste všichni připraveni na mé poslední představení?!“

Ashley se podařilo absolvovat jedno z největších vystoupení jejího života, popoháněla se stále více, přiživovala se energií z místnosti. Konečně byl čas na krátkou přestávku. Ashley využila šance poklábosit se svým zbožňujícím obecenstvem a seznámit je s velmi výjimečnou osobou.

„Takže hádám, že jste se doslechli o mém nedávném dramatu?“ Nálada se okamžitě změnila, když se sbor hučení a syčení odrazil od všech stěn. „Jo, myslela jsem si to. No, s ohledem na nedávné události bych vás ráda s někým seznámila.“

Kylyina hlava vykoukla ze zákulisí a ztratila barvu ze svého obličeje. Kurva.

„Máte lidičky tušení, kdo to může být?“

„KYLA, KYLA, KYLA, KYLA…“ Ashley se zazubila nad chytrostí davu, který tak moc milovala, a pak zachytila sestřin oslněný zrak. Než mohla manažerka utéci a schovat se, tak ji Ashley nahnala na pódium, aby ji chytila.

„Důvěřuj mi, Kylo.“

„Ashley, copak jsi přišla o rozum? Nechtěla jsem, aby to kdokoliv věděl, takže mě postavíš před milionový dav a představíš mě?“

„Tisk z tebe chce udělat velkou věc, tak dovol fanouškům se s tebou takto setkat a tisk nebude mít o čem psát.“ Její argument vyhrál. Popadla mikrofon a žádala publikum, aby se ztišilo.

„Je trošku stydlivá… pšt“ po špičkách šla k pódiu a pokynula druhé brunetě, aby ji následovala. Dav šílel, jakmile ji zahlédl, ale stačila jedna umlčující ruka hvězdy a v aréně byl klid. „Teď kluci a holky se seznamte s mou mladší sestrou. Nesmírně moc ji miluji a ona je důvodem, že jsem se dnes dostala až sem. Vše, co chce, je mít normální život, můžete jí ho dát?“

Dav křičel ano a pochopil, že tahle nová dáma nechce být obtěžována a je jejich prací, aby to rozšířili do světa. Kyla na pozdrav zamávala, objala svou bláznivou sestru a vrátila se do zákulisí. Naproti tomu Ashley stála ve světle a pokračovala. Další krok – výběr publika.

Obešla všechny své členy kapely a ptala se, jestli mají tušení, jaká by měla být další vybraná píseň, a to bylo úžasné. Zpěvačka šla a posadila se na okraj pódia, kde byla s Kylou jen pár hodin před tím a začala s procesem.

„Uf, potřebovala jsem se usadit! Dobrá… vybalte to!“ Rychle si zakryla uši, když na ni tisíce hlasů zakřičelo jednu píseň. Když hluk ustal, tak si dala vlasy zpět na místo a pokračovala… „One more time?“ Když znovu zakřičely, znovu vyskočila na nohy a světla zhasla.

Začal hrát kytarový rif, okamžitě následován bubny. Ze tmy zpěvačka řekla dvě slova, ze kterých dav šílel, „pro Spencer.“

Rytmus zesílil a reflektor znovu našel Ashley. Byla to stará píseň, z dob dozpívání, co se stala nakažlivou, youtubovou senzací, když se stala slavnou, ale přesto to byla klasika a dokonale se hodila.

Vše se má tak, že jsme začaly jako přátelé.
Všechno bylo bezva, ale všechno jsme předstíraly.

Mikrofon byl natočen do davu a ten zpíval další řádek jednohlasně.

Jo, jo, od doby, co jsi pryč.

Ashley to znovu převzala a bojovala s vlnou emocí, co ji náhle udeřila.

Oddaně jsi mi věnovala čas.
Zanedlouho jsi byla má.
Jo, jo, od doby, co jsi pryč.
A jediné, co bys ode mě slyšela,
by bylo to, jak si tě představuji se mnou.
To jediné bys ode mě slyšela.

Podívala se na kapelu a kývla jim, aby dál hráli do rytmu, zatímco vykračovala na pódiu. Šla, dokud nestála na zábraně, na pravé straně publika byla zábrana držena statnou ochrankou. Jedině tehdy, mezi lidmi, které bezpodmínečně milovala, měla sebejistotu, aby předstírala několik dalších vět.

Ale od doby, co jsi pryč,
mohu poprvé dýchat.
Pohla jsem se vpřed, jo, jo.
Díky době teď mám, co chci.

Po zbytek skladby tam zůstala, byla povzbuzována a podporována fanoušky, a pak jim děkovala a ustoupila do bezpečí svého hotelového pokoje.

Myslela jsem ta slova vážně, myslela jsem ta slova vážně, je mi teď lépe, když je pryč. Mohu znovu být sama sebou a mohu se soustředit na hudbu. Je příjemné vyzpívat se z pocitů, vyzpívat se ze zbylých pocitů. Nebyla jsem hloupá, když jsem ji odstřihla bez možnosti, aby to vysvětlila… nebo byla? Bruneta začala přecházet po obrovské místnosti a prsty si projela vlnité vlasy, když zápasila sama se sebou.

Zasloužila si to potom, co mi provedla. Odstranila mé opevnění, učinila mě slabou. Ta fotka by nikdy nebyla pořízená, kdyby nebyla na blízku a nepřiměla mě vidět vše růžově a článek od poslíčka by se rozhodně neuskutečnil. Ale řekla, že by nikdy o těch písních nemluvila – tak proč to udělala? A proč byla tak krutá a proč tak moc lhala. Nepochybně mohla získat lepší příběh?

Ashley přestala přecházet a podívala se do velkého zrcadla. Proč nemluvila o úžasném sexu?

„Hej! To bylo úžasné představení, báječný způsob jak odejít a ukázala jsi jim všem, že žádná novinářka tě nezastaví.“ Kyla jí věnovala výrazný úsměv, zatímco se dívala na prohlášení ženy před sebou. „Jsi v pohodě,“

Ashley přikývla, „jo. Nikdy mi nebylo líp. Jsem ráda, že je vše u konce, abych byla upřímná, Ky!“

„Já taky. Mám pocit, jako by tahle sluchátka byla součástí mého těla!“ Lehla si na postel a hluboce vydechla, „potřebujeme dovolenou!“

„Ano! Udělejme si ji, ale teď se pojďme vyspat!“ Když se zpěvačka převlékla do svého pyžama a vlezla si pod přikrývku, tak Kyla vylezla z postele a vydala se ke dveřím.

„Mám ti zítra ráno vzít kafe a muffiny? Ještě jednou… jako pochoutku!“ Ashley se nad svou sestřičkou rozzářila, a pak usnula dříve, než jí hlava padla na polštář. Sny o blondýnce a modrých očích naplnily její mysl.


Kapitola 39 – Příliš pozdě na omluvu

Následující ráno se Ashley probudila do slunečního svitu prosvítajícího skrze škvíry jejích záclon a cítila se svěže a připravená na to, aby začala svou dovolenou. Bylo po všem, konečně. Vše, co teď potřebovala, bylo slíbené kafe od Kyly. Chystám se ji vzít pryč, někam, kde může odpočívat a opálit se – vypadá trošku jako 'Alice Cullen'.

Ťuk, ťuk.

Jé, čas na kafe! „Dále!“ Měla bych ji překvapit destinací nebo ji nechat vybrat – kurvadrát, co je to s jejím obličejem!

„Kylo… jsi v pořádku?“

Bledá dívka vešla do pokoje a ve tváři měla nečitelný výraz. Naštěstí měla taky snídani, takže si Ashley nedělala moc starosti.

„Haló, odpověz mi!“ Kyla odtrhla oči a podala jí horkou kávu a čokoládový muffin.

„Promiň Ash, byla jsem trochu mimo“ posadila se na konec postele a sledovala, jak její sestra fouká na vršek tekutiny. „V kavárně jsem něco viděla, všichni si to četli, myslím, že bys měla také.“

„Ne! Už nic víc číst nebudu!“ smála se.

Kyla polkla a podala jí časopis, který měla v podpaží. „Vážně si myslím, že bys tomu měla dát ještě šanci.“ Nalistovala stránky a přední stranu nechala zakrytou dekou v klíně. Ashley se nevěřícně podívala na svou sestru a nezačala číst, dokud se dívka neomluvila a nezavřela dveře.


'Příliš pozdě na omluvu? Napsala Spencer Calinová'

Ashley četla nadpis, uviděla blondýnčiny vlasy a hleděla do modrých očí, a pak otočila na stranu 4, na celý příběh.

Jsem si jistá, že mnoho z vás jsou si vědomi dramatu, který obklopuje národem oblíbenou zpěvačku posledních několik týdnů, a jsem si jistá, že jsem terčem obvinění z tohoto dramatu. Kdybych řekla, že to nebyla moje chyba a že jsem článek nenapsala – věřili byste mi?

Nemyslím si.

Zavolala jsem a požádala o laskavost svou kamarádku v jiné společnosti, kde jsem věděla, že slova, která napíši, budou otištěna v tomto celku a nebudou opravena, aby dosáhla vyšších zisků. Souhlasila, že mi dá prostor, abych hájila svůj případ a pokusila se vyhrát zpět lásku ženy, na které mi hluboce záleží. Tak tady je můj skutečný příběh o legendě jménem Ashley.

Na samém začátku jsem byla poslána na turné s neslavně proslulou zpěvačkou, a z toho, co jsem o ní tolik slyšela, to nebyla má představa zábavy. Doslova jsem byla vykopnuta z auta a donucena jít na letiště a celou dobu jsem byla podplacená. Ale měla jsem vědět, co mě čeká. Nejspíš bych letěla dřívějším letem, abych mohla začít své dobrodružství dříve.

Mé první setkání se zpěvačkou bylo téměř obvyklé, stejné jak jsem očekávala. Byla jsem pozvaná do zákulisí, abych viděla prostředí koncertu v New Yorku a bylo to tak dobré, jak mi všichni říkali, že bude. Na pódiu má takovou energii a vášeň, že jsem byla ohromená, že jí zbyla nějaká na zbytek dne, ale, ach jo… tahle holka je stvořená energií a vášní.

Byla jsem s ní seznámena a okamžitě jsem cítila nepřátelství – zastrašování, že někoho po dvou minutách, co se s ním seznámila, vyhodí, je něco nového, co přidala ke svému repertoáru – ale zjemnila, jakmile si uvědomila, že jsem tam nebyla, abych ji zničila a skončilo to tím, že mě pozvala na drink. Abych řekla, byla jsem zmatená jejím chováním, které bylo podhodnocené, ale rozhodla jsem se jít s proudem. Tu noc jsem s ní šla ven a získala jsem přední řadu sedadel na vystoupení Ashley Daviesové – představující záchvaty vzteku, hádky, výhrůžky a nakonec tancování!

Zde je reportáž pro všechny čtenáře… rocková princezna neumí a mám na mysli, že opravdu neumí, zvládat kocovinu! Dovolte mi říct, že se začíná chovat (a vypadat) mnohem více jako slavný mrzutý trpaslík, když jí žílami koluje alkohol a dál trpí! To byl začátek jejího odmítnutí se mnou mluvit. Posléze došlo na běžné téma a já nakonec více milovala ticho.

Brzy jsem si uvědomila, že problémové chování, kterému jsem toho dne čelila, souviselo s předcházejícím večerem, ale ne kvůli konzumaci alkoholu – kvůli tajemstvím o která se podělila.

Toho večera mi bylo umožněno poznat emocionální část Ashley, kterou nikdo předtím nikdy neviděl. Hrála konkrétní písnička a bylo mi věnováno soukromé představení uprostřed tanečního parketu. Znaly jsme se sotva pár hodin, ale tahle superhvězdná senzace stála přede mnou a zpívala. Její hlas mi zvonil v uších a váha slov mne udeřila, jako nikdy předtím, byla to jedna z nejúžasnějších chvílí mého života a stalo se něco šíleného, matoucího a úžasného.

Na rozdíl od ostatních příběhů, název té písně není to, co je důležité, není to, co poskytuje pochopení. V naději, že to zpěvačka bude číst, bych si ráda myslela, že mé neuvedení názvu písně jí dokáže, že jsem čestná a důvěryhodná. Neměla bych žádné potěšení z reportáže na její náklady.

Po tom večeru se věci změnily, začala důvěřovat mě a mému důvodu, proč tam jsem. Začala se dělit o své příběhy a skutečně mi umožnila formální interview, nebo dvě, ačkoliv obsah těch setkání není nic, co bych srovnala s poznatky, které jsem měla z toho, že jsem pouze byla kolem ní a viděla ji spolupracovat s tolika různými lidmi. Koupila by mi kávu, jen proto, že ji mám ráda a co je ještě víc šokující, jednou se pro ni vydala sama, místo aby vyslala posla!

Poslíčkem byla samozřejmě její manažerka a sestra, Kyla. Chovala se ke mně úžasně během doby, co jsem strávila s nimi, pomáhala mi zařídit se, nutila Ashley, aby ke mně byla milá a dokonce převzala organizování mého života, když měl můj otec nehodu. Bez Kyly, by se nic nestalo. Myslím, že i Ashley by připustila, že by nebyla tam, kde je dnes bez podpory zákulisí.

Proto byla Kyla nezbytným tajemstvím. Nejen, že nechtěla být slavná, její chladná hlava byla tím, co Ashley drželo při zemi a je jedinou osobou, kterou znám, co dokáže odpovědět primadoně, bez toho, aniž by ztratila hlavu! Odhalení vztahu nebylo způsobeno mnou, ano, byla to společnost, ve které jsem dříve pracovala, ale ne já – to by se nikdy nestalo. Dokonce jsem věděla, že tahle situace vznikla, protože jsem usnula! Kdybych nebyla tak lenivá, možná by byly věci jinak, možná by se nestaly.

Zpěvačka mi ukázala všechno. Jak jsem se dříve zmínila, během doby na turné, se můj otec připletl do velmi vážné nehody a Kyla zařídila mou dopravu přímo k jeho posteli, ale také Ashley, která odbočila ze své cesty, aby se ujistila, že to zvládám, i když pro ni bylo emocionálně velmi těžké, být v nemocničním pokoji se mnou. Tehdy to nebyla primadona, neměla žádné požadavky, rozhodně ne od ní. Když se všechno obrátilo k lepšímu a taťka Carlin přišel domů, tak zapadla velmi dobře, jako by byla členem naší rodiny. Žádné zdvořilostí manýry, prostě si sedla ke stolku a jedla pizzu.

Jak se všechno tak pokazilo, tak mě to rychle opravdu vyděsilo, ale jak jsem ji ztratila, tak jsem se okamžitě vyděsila ještě víc. Bojím se, že mi nikdy skutečně nevěřila, že to, co se mnou sdílela, pro ni neznamenalo tolik, co pro mě. Ale vím, co se bez pochyb stalo. Jen se vyděsila, což je pochopitelné. Ocitla se ve velmi zranitelné pozici, v takové, kterou jsem nedokázala řídit.

Vše, co teď mohu udělat, je, omluvit se a požádat o odpuštění ženu, kterou jsem milovala a stále miluji. Znamená pro mne všechno a to, že je takhle naštvaná a já to nejsem schopna napravit, mě ubíjí.

Takže, jako konec tohohle článku, žádám, abyste vzali na vědomí, že Ashley Daviesová, je dobrého srdce, starostlivá a velmi emocionální osoba, ale co je nejdůležitější, je to rocková princezna a téhle rockové princezně bych se chtěla moc omluvit a říct jí, že ji miluji.


Kapitola 40 – Emoční horská dráha

Ashley dočetla článek a poprvé ve svém životě se cítila naprosto oněmělá. Pocítila značné emoce, takže bylo těžké vybrat tu, která byla první. Vybrala si hněv.

„KYLO!“ Slezla z postele a hodila na sebe vhodnější oblečení, zatímco se zároveň pokoušela dostat ze svého pokoje do Kylyina.

„Takže jsi to četla?“ Řekla Kyla zpoza explodujícího zavazadla.

„Ano, četla! Na co si to hraje?“

Kyla se otočila a skokem se posadila na kufr. „Myslím, že se snaží omluvit“ snažila se mluvit, zatímco rvala zip pod svými nohami. „jediným způsobem, který je pro ni dostupný.“

„Kylo… anglicky!“ Řekla podrážděně Ahlsey.

„Ty… jsi zablokovala telefon… vymazala e-mail… a odstranila facebook“ řekla Kyla sarkasticky.

„Urgh, to chápu, hňupe!“

„Klídek, Bosco…“ zpěvačka na Kylu tupě zírala, „…z A Teamu? Zapomeň na to!“

Kyla vzdala kufr, který se nezavřel a místo toho se rozhodl na ni čumět. Ashley hlasitě zaláteřila a ujala se problému sama – stáhla kufr z postele na podlahu a stoupla si na něj.

„Zip.“ Zázračně se kufr skutečně zavřel, a když všechny její věci byly bezpečně pryč, tak Kyla střelila po své starší sestře lascivní zazubení. „Teď mi pomůžeš.“

„Nemůžu ti říct, co máš dělat, informace tu jsou, aby ses podívala a rozhodla, co se bude dít dál. Teď, kam mě bereš na dovolenou?“

„Ummm, co takhle domů? Potřebuju pár dní na to, abych přemýšlela a byla sklíčená ve svý posteli. Prosííííím?“ Doprovodila to našpulením rtů.

„Fajn, ale když mi půjdeme koupit pití.“

„Ujednáno!“

Posléze byly obě dívky připraveny k odchodu. Ashley popadla jednu věc, která zůstala na její posteli – časopis – a uháněla ven z pokoje. Domov, to je to, co potřebuji. Vyčistit si hlavu. Hněv byl nahrazen vyčerpáním. Únava ze situace, lidí a neustálého zmatení svých pocitů.

„Děkujeme vám, slečno Daviesová, doufáme, že si užijete pobyt a tohle je pro vás.“ Recepční strčil kousek papírku, na kterém bylo rukou napsáno, vezmi ji zpátky, přes pult směrem k brunetě

Omráčená Ashley tázavě vzhlédla k dívce, ale ta už pádila dozadu – nechajíc ji vlastní kopii 'Hello' otevřenou na článku na pultu. Někdo vybral stránku… Přešla to jako blbnoucí fanynku v převlečení. Dívky si sbalily své věci do kufru Bentleye a usadily se na sedadla, aby odjely na letiště Las Vegas.

Jejich řidič zajel na zastávku a šel ke dveřím. Když pro zpěvačku držel otevřené dveře, využil šance, aby se nenápadně zeptal na její cestovní plány. „Letíte do Ohia, slečno Daviesová?“ Co to znamená? Nakrabatila obočí a ohlédla se k vozidlu… kopie časopisu ležela na sedačce spolujezdce. Jen na chvíli stočila svou pozornost zpět k řidiči, a pak ho zcela ignorovala.

Dámy prošly odbavovací zónou pro první třídu, a pak se vydaly přímo do letadla. Kyla se ohlédla na svou sestru a stiskla ji něžně ruku. „Čas jet domů.“ Usmály se na sebe, a poté prošla letuška s občerstvením.

„Mohu vám něco nabídnout, dámy? Víno, pivo, Spencer Carlinovou?“ Ashley otočila hlavu tak rychle, že ucítila ostrou bolest

„Co jste říkala?“

„Promiňte, madam, ptala jsem se, zda byste ráda nějaké víno, pivo, alkohol nebo čipsy?“ Odpověděla zdvořile letuška.

„Cože? Um… ne. Myslela jsem, že jste řekla něco jiného.“

„Řekla.“ Mrkla na zpěvačku a pak rychle šla dál letadlem. Áá, kurva, přísahám, že ztrácím rozum! Je čas na spánek.

Hodinu dlouhý let pokračoval v normálu a nikdo dřímající zpěvačku nevyrušil až do chvíle přistání, kdy musely dát svá sedadla a stolky zpět nahoru. Prošly skrze losangeleské mezinárodní letiště a skočily do čekajícího taxíku, aby je dostal zpět domů, na jejich vlastní půdu, která je shodou okolností ve stejné budově. Myslíc si, že podivnost skončila, Ashley zvedla zavazadlo, měla hlavu skloněnou a šla odemknout vchodové dveře.

Ježiš, co je tohle všechno za krámy? Vzhlédla, aby strčila do dveří a byla čelem k pestrobarevným vstupním dveřím. Stovky vzkazů, kousků papíru, kartiček a dokonce několika ubrousků zakrývalo hlavní dveře. Proměnily se do mini svatyně Spencer a Ashley. Položila své tašky a začala je všechny sundávat, cpala si je do podpaží, a pak pokračovala s nošením svých věcí do bytu. Jakmile byla uvnitř, upustila tašky na chodbu a svalila se na dvoumístnou pohovku.

Po její levici blikalo červené světlo jejího záznamníku. Měla 72 zpráv. Po její pravici plavaly dvě malé zlaté rybky. Služka je ještě nezabila. Před ní ležely všechny zprávy ze dveří. Poposedla dopředu a jednu zvedla.

'Jen udělala chybu – odpusť jí!' Nahradila ji a četla další.

'Proč už vy dvě nejste opět spolu?' Znovu ji dala zpátky a četla třetí.

'Zamilovala ses do Spencer, lásku, jako je tahle, je těžké nalézt. Nepodělej to.' Vybrala ještě jednu.

'Je řada na tobě, aby ses omluvila, Daviesová – zeptala ses vůbec na její verzi příběhu?' Četla další. Třetí emoce, která ji zasáhla – vina.

Recepční, řidič, letuška, všichni tito bezejmenní lidé čekali stejnou věc – aby odpustila Spencer, ale bylo to skutečně to, co bylo teď zapotřebí? Je Spencer skutečně ta, která tohle všechno zavinila? Ani jsem se jí nezeptala, jestli věděla, že ten příběh byl vydán, neobtěžovala jsem se s tím, abych se zkontaktovala s jejím časopisem a promluvila si s – kýmkoliv.

Ashley nějakou dobu mlčky seděla. Jen přemýšlela. Už to bylo dlouho od doby, co trávila čas sama a vážně přemýšlela o všem. Od doby, co se upsala a začala být osobou, kterou je dnes, tak si s ničím nedělala starosti, vždycky byl někdo, kdo to za ni dal do pořádku. Ale teď nebyl nikdo, kdo by věci dal do pořádku, nikdo nebyl poblíž, aby to za ni napravil. Ale teď nebyl nikdo, kdo by to napravil a příhodně nikdo, kdo by zjednal nápravu. Kromě ní. Pro sebe jsem vždycky dělala správné věci a nikdy pro nikoho dalšího. Volila jsem na základě toho, co jsem chtěla a neuvažovala jsem předtím o nikom dalším, fajn… nechtěla jsem o nikom dalším uvažovat.

Stojí to všechno za to?

Její hloubání jí zabralo dlouho, což bylo něco, co jí připomenul její žaludek, ale přesto se nepohnula. Ashley sáhla do kapes od kalhot a vytáhla telefon, vyťukala číslo, které nikdy nezapomněla.

„Dobrý den, tady Mario, jak vám mohu pomoci?“

„Ahoj, Chucku, můžu dostat jako obvykle?“

„Ahoj, Ash! Ty jsi konečně doma?“

„Jo, včera večer jsem v Las Vegas skončila.“

„Hezky! Můžu ti položit otázku?“ Ashley se zhluboka nadechla. Tušila, co přijde.

„Mhmm.“

„Proč jsi právě teď tady a nejsi v posteli s tou kočkou Spencer? Rozhodně bys měla mít plné ruce práce se sexem na usmířenou místo kuřete a houbového rizota se zeleninovým salátem a plechovkou sody?“

„Radši mi dej moje jídlo, Chucku!“ Když se chystala zavěsit, mohla slyšet, jak se poslíčci na druhém konci linky zřetelně smějí. Mám lepší vztah se svým poslíčkem. Do háje, tohle je špatný stav, ve kterém bych dnes večer neměla být sama! Měla bych být venku se všemi mými slavnými kamarády, opíjet se a spát s lesbickými zájemkyněmi. Jsem Ashley kurevská Daviesová, jsem rocková princezna!

Poslední věta jejího vnitřního blábolení ji okamžitě zarazila. Vzpomínka na tahle slova ji velmi udeřila. 'Téhle rockové princezně bych se chtěla moc omluvit a říct jí, že ji miluji.'

Možná jsem rocková princezna, ale ona si myslí, že mám dobré srdce, přestože jsem se k ní chovala jako ke kusu hadru. Pořád si o mně myslí to nejlepší – protože mě miluje. Žárovka nad brunetinou hlavou odešla. A já ji miluju.

Ashley se ocitla obklopena poslední emocí dne – rozhodností.


Kapitola 41 – Návrat jejich králů

Bang Bang Bang Bang Bang…

„Kristova noho, jdu tak rychle, jak můžu…“ podívala se zlostně na dívku z druhé strany dveří, která měla krabičku s jídlem v ruce a sodovku v kapse. „Ashley. Vážně, nemohla bys na mě počkat 30 vteřin, než skutečně odpovím na zvonek od dveří? Kde jsi to jídlo vzala?“

„Lapila jsem Chucka na cestě. Hele, tohle je důležité.“ Řekla pořád žvýkajíc své jídlo.

„To by mělo, chystala jsem se volat Aidenovi.“ Ashley vypadala na chvíli zmateně a pak si vzpomněla na skutečné jméno kluka.

„Jé! Bieber kluk, jo, no, ten může počkat – nebo vlastně, mohl by taky přijít, jestli chceš, ale právě teď by ses ho měla zeptat, protože chci odejít v… ach, nevím, brzy, takže mu zavolej a pověz mu, aby se přichystal a stihnul další let a my se tam setkáme, dobře?“

S tím do sebe Ashley hodila zbytek svého jídla a vydala se do Kylyina pokoje a vhodila čisté oblečení do sportovní tašky.

„Co děláš? Počkej chvíli – let? Kam?“

Ashley přestala balit, otevřela si svou sodu a vzhlédla na svou sestru, jako by právě položila tu nejsměšnější otázku na světě. „Do Ohia.“


Spencer o Ashley vůbec neslyšela a to jí lámalo srdce. Myslela si, že by si bruneta alespoň připustila city, ale ne, nic. V konečném důsledku to vedlo ke Spenceřině současné pozici – ležení ve schoulené poloze ve své posteli z dětství, vzlykajíc silně do srsti plyšáka Zvířete. Paula se snažila se svou nejmladší debatovat, ale její argument, že „je na prodej teprve pár hodin“ bylo jako házet hrách na zeď. Když promlouval její otec moudrá slova „je to Ashley, nejspíš ještě ani neměla možnost to vidět.“ To bylo do té doby, kdy do místnosti přišel urážející Glen a vlezl si k ní pod deku, což ji skutečně rozveselilo.

„Kámo, jsme dospělí. Je divný, abys se mnou byl v posteli.“

„Kóčo, jsem tvůj starší bratr, takže tohle spadá pod kvalifikaci 'dávající pozor na svou mladší sestru' a tedy volba je to bizarní. Taky se mazlíš s obřím plyšákem, takže nechápu, proč ti 'dospělí'.

Spencer neodpověděla. Místo toho ještě jednou sklopila hlavu pod Zvíře a přetáhla si ještě víc deku přes hlavu. Glen se jen pohnul, aby byl taky pod dekou a zatímco ležel na zádech, pokračoval v otravování své sestry.

„Vážně mi začíná být horko na obličej.“

„Tak vypadni.“ Řekla tlumeným hlasem.

„Ne, to je v pohodě. Zjevně máš ráda puch zápachu z pusy a špinavých lidí. Nerad bych přišel o možnost to s tebou zažít.“

„Prosím, běž pryč.“

„Ne, Spence. Jsi raněná a takhle tě neopustím.“ Otočil se na své straně čelem k blondýnce, a když se mu nedostalo odpovědi, tak pokračoval. „Pamatuješ si, když mě Madison odkopla a všichni si mysleli, že jsem v pohodě kromě tebe, takže jsi mě vzala ven na basket, přestože jsi nesnášela hraní?“

Hlava přikývla.

„Pamatuješ si, když se ztratil Clayův křeček a on byl naštvaný, že se nemohl učit na písemku? Tak jsme šli za školu a našli toho hlodavce schovanýho za lednicí a Clay měl takovou radost, že ho má zpátky, že skutečně téměř brečel!“

Tělo se nad tou vzpomínkou začalo hihňat.

„Pamatuješ si na to, kdy jsme tohle dělali naposled?“ Spencer pohnula plyšákem a dívala se na podobné modré oči.

„Večer po Clayově pohřbu.“ Glen na její odpověď přikývnul.

„Přes chodbu jsem tě mohl slyšet brečet a nechtěl jsem, abys byla sama, když jsi byla tak rozrušená.“ Spencer se decentně usmála.

„Taky jsi brečel.“

„Vím, že jo. Všichni nedrsňáci mě opustili, když jsem ti dovolil mě držet, když jsem kvůli mému bratrovi plakal.“ Povzdechnul si. „Co se snažím říct, Spence, je, že jsme tady pro sebe vždy byli, po většinu dobrých i hrozných časů, jako i všechno mezi námi a to se nikdy nezmění bez ohledu na to, kolik nám je.“

Spencer cítila náhlý příval lásky od svého sourozence. Posadila se a čekala, až udělá totéž, a pak se přitulila k jeho silné paži a dovolila mu, aby ji držel. Zůstali tak nějakou chvíli, jen si povídali o svém dětství, dokud zbývající Carlinovi nevešli do pokoje s čokoládovým mlékem pro čtyři.

„Chtějí moje dvě dítka mléko?“ Škádlila je Paula.

„Nebo sušenky?“ Pokračoval Arthur.

Oba blonďáci se nenasytně usmáli a udělali svým rodičům místo, aby se k nim na posteli přidali. Spencer si v tu chvíli uvědomila, že ačkoliv bolest ze ztráty Ashley byla stále veliká, tak měla ve svém životě další lidi, kteří ji milovali a ti jí tím pomáhali projít.

Neměla tušení, že Ashley má plán.


Cesta byla sedm hodin dlouhá a to zahrnovalo zastávku v Severní Carolině. Teď bylo pěkně pozdě a měly za sebou dneska už jeden let, obě dívky to pociťovaly, ale Ashley odmítla usnout, dokud nebudou bezpečně ve druhém letu. V žádném případě neriskovala, že nestihne spoj.

Když nakonec byly na palubě letadla, její hlava padla do polštáře v první třídě a nakonec usnula. Její sny byly plné nápadů, jak by mohla Spencer získat zpět a přesvědčit dívku, aby začaly znovu, protože i když Spencer riskovala, aby se omluvila, Ashley věděla, že to byl její návrat a nezamýšlela to pokazit.

Konečně následující ráno přistály v Ohiu a Ashley věděla přesně, co chce udělat. Potom, co se přihlásila v hotelu, ocitly se ve městě a zpěvačka byla na misi. První zastávka, taxi.

„Kylo, tak dělej!“

„Dobře, dobře! To byl jen Aiden, říká, že tu bude tak brzy, jak bude moci. Zdržel se v zácpě.“

„Řídí ze Chicaga?“ Zeptala se nedůvěřivě Ashley „Aby tě viděl?“

„No dovol, slečinka právě letí sedm hodin přes Ameriku z vrtochu, aby získala svou dámu nazpět.“ Zpěvačka mlčela.

„Hmm, ale dlouho jste spolu nebyli!“

„Ale ty s ní… taky ne.“

Ashley si trochu stáhla sluneční brýle a skrze jejich vršek se zlostně dívala. „Fajn, smaž se s broukem, ale přesto mi dneska večer pomůže, viď?“

„Ale samo sebou, sestřičko, protože jsem stejně nikdy nečekala dovolenou.“ Řekla Kyla s trochou rozmrzelosti.

„Poslední věc, slibuju. Pak tebe a Aidena pošlu na dovolenou, na můj účet.“ Ashley nastavila ruku a Kyla si s ní potřásla.

„Domluveno. Jasně, kam pojedeme taxíkem?“ Zeptala se Kyla, když si vlezly dozadu.

„Do obchodu Ray-Ban v centru, prosím?“

Ashley vyskočila z taxíku, těsně v závěsu měla Kylu a vběhla do obchodu zoufale hledající jednoho konkrétního pomocníka. Kde je ten kluk? Neschopna ho najít, přišla k dívce za pultem, nechajíc Kylu, aby si zkoušela komicky obrovské brýle.

„Promiňte, hledám Jacksona?“ Dívka vzhlédla od monitoru a pozdravila ženu před sebou.

„Dneska tu není.“ Řekla tupě.

„Jasně… můžete mi říct, kde bych ho našla?“

„Ne, to je firemní řád. Nesdělujeme detaily personálu… náhodným ženám.“ Dívka se vrátila k monitoru.

„Hele, vážně ho potřebuju najít.“

„Promiňte, v tom vám nemohu pomoci.“ Ashley ztrácela trpělivost.

„Ale je to překvapení, chápejte. Vlastně jsem jeho um… sestra.“ Prodavačka ještě jednou vzhlédla a nevěřícně zavrtěla obočím.

„Jackson nemá sestru.“ Prohlásila.

„To je překvapení, zlato!“

Potom, co nakonec získala Jacksonovu adresu k němu domů od nepříjemné puberťačky, byly nyní sourozenci na cestě. Vlastně nebydlel tak daleko, ale aby ušetřily drahocenný čas, tak Ashley zaplatila řidičovi taxi, aby s nimi celý den zůstal. Když zastavili v klidné ulici, pasažéři a řidič začali hledat číslo '23'.

„Tady to je!“ Vykřikla Ashley, když spatřila mosazný nápis na dveřích. Pelášila z taxíku, vyběhla schody a zastavila, aby nabrala dech, než zazvonila na zvonek. Po chvíli žena ve středním věku otevřela dveře ...

„Dobrý den?“

„Zdravím, omlouvám se, že vyrušuji, ale chci se zeptat, zda bych mohla mluvit s Jacksonem?“ Žena otočila hlavu a zakřičela na svého syna, aby šel dolů.

„Hej – Kristova noho!“ Díval se na návštěvníka.

„Znovu zdravím.“ Jackson pokynul, aby šla dál, zatímco se podíval nahoru a dolů ulicí kontrolujíc, zda ji někdo nepoznal.

„Co? Jak? He?“

„Výřečný! Tak trochu jsem řekla nějaký podělaný holce v obchodě, že jsem tvoje sestra.“ Jackson vypadal stále udiveně.

„Nemám sestru.“

Ashley nafoukla tváře vyhánějíc frustraci. „Patrně teď máš! Ale k věci, pomůžeš mi?“

„S čím?“ Chudák kluk byl naprosto zmatený, znovu měl superhvězdu ve svém životě a usiloval o to, aby nepadnul do velkých nejasností. „A mluvíte ke mně, jako byste náhodou byla u mě doma a požádala mě, abych pro vás něco udělal – pomalu.“

„Jasně. Slyšel jsi o nevlastní sestře, Spencer, v dramatickém článku?“

„Kdo by neslyšel!“ Smál se Jackson.

„Pak tedy víš, proč jsem tady?“

„Nemám páru!“

Ashley si umístila brýle na vršek hlavy a promnula si dlaněmi tváře. „Snažím se získat Spencer zpět a potřebuju tvou pomoc, protože jsi jediný, kdo zná tohle město a já ne.“ Řekla bez vydechnutí.

„Tak proč jste to prostě neřekla? Dovolte mi převléknout se.“ Kluk vběhnul do pokoje a hodil na sebe čisté džíny, tmavé skejťácké boty a tričko s výstřihem do V, zatímco se Ashley dívala na jeho miminkovské fotky na zdi v chodbě.

„Á, no nejsi ty roztomilý.“ Zlobila ho, když scházel schody.

„Chcete mou pomoc?“ Řekl v rozpacích, že ho viděla jako čtyřletého ve vaně.

„Ou, jaké jsi byl ošklivé miminko!“ Hodila po něm laciným zazubením a ukázala na dveře od obýváku.

Jackson obrátil oči v sloup a se strčením otevřel dveře. „Mami, padám ven se slavnou rockovou kočkou, nemám tušení, kam jdu a nevím, kdy se vrátím.“

„Dobře,“ usmála se na něho „Neber drogy.“

„Jasně, mami.“ Jackson se chystal odejít a zavřít dveře, když Ashley změnila názor a také strčila hlavu za dveře.

„Děkuji, Jacksonovo mámo, dám na něj pozor!“ S tím pár pádil do čekajícího taxi.

Po krátkých instrukcích se ta čtveřice vydala na své další místo určení s Jacksonem, jako průvodcem.


Kapitola 42 – Vítej v úkrytu

Jacksonovým cílem bylo, aby vzal Ashley tam, kam kde chtěla být, ale nevěděl, jak se tam dostat. Konkrétněji se ji chystal vzít někam, kde byla živá hudba, nebo kde byl večer určený pro vystoupení lidí zdarma. Mohla se na vystoupení dostat sama, pouze být Ashley Daviesová, ale to nebylo třeba, jen potřebovala místo.

Nakonec taxík zastavil u prvního klubu. Zvenčí byl trochu hnusný, ale na tom Ashley nezáleželo, opravdu. Běžela nahoru ke dveřím, ale byly zamčené. Urgh, proč nemůže být otevřeno! Vzdala čekání na někoho, kdo jí odpoví na její nepřetržité klepání a skočila zpět do taxíku.

„Dál, Jacksone!“ Dal jí jméno druhého baru a všichni doufali, že tenhle už bude mít otevřeno.

Bylo to jen minutu či dvě po silnici, ale již to byla hezčí část města. Fasáda byla natřená načerno, ale měla stříbrné prvky, které z ní dělaly nóbl podnik a měla ceduli s nápisem „Úkryt“. Tentokrát vystoupila celá banda a vydala se zabušit na dveře, které byly též zamčené, ale světlo vzadu velké místnosti prozradilo, že je někdo doma.

Nakonec přišla ke vstupu mladá žena a odemkla je.

„Mohu nějak pomoci?“ Docela se zdála být přátelská a na tři návštěvníky se usmívala.

„Potřebuji laskavost.“ Prohlásila Ashley.

„Dobře – a vy jste?“ Zeptala se žena, když je pozvala, aby se posadili.

Ashley si sundala své Ray Ban brýle, „Jsem Ashley Daviesová a potřebuji vystoupení.“

I když zprvu šokovaná, ihned žena souhlasila s pomocí. Nepřekvapivě také četla Spenceřin článek a byla ráda, že vidí brunetu, jak dává situaci do pořádku. Když trio odešlo, vlastnice šla přímo na facebook clubu a změnila noční akci 'večer s mikrofonem pro každého' na 'mikrofon pro ASHLEY Davisovou!'. Účastníci rozvrhli časový harmonogram, žena se pustila do obvolávání více zaměstnanců a zásobování baru.

„Je to všechno?“ Zeptal se zpěvačky Jackson.

„Jo, Ash, Aiden se ptá, kde se s námi potká.“

„Moc vám děkuju, lidičky, vlastně bych to bez vás nedokázala zařídit. Ale potřebuju od vás ještě jednu laskavost.“ Přikývli, čekajíc na příkazy.

„Jacksone, mohl bys zajet na tuhle adresu a požádat, aby tohle bylo předáno Spencer? Je důležité, abys jí to doručil ty. Potřebuju vědět, že to četla.“

Chlapec dál přikyvoval a vzal si od ní malou obálku.

„Kyyyylo?“

„Ano, Ashley?“ Odpověděla druhá bruneta.

„Potřebuji, abys kontaktovala Glena Carlina a spolubydlící Carmen …“

„Spolubydlící Carmen? To myslíš vážně?“

„Jo, neznám její příjmení, ale Glen ji bude znát a mohl by tě s ní spojit. Prostě potřebuju, abys s nimi mluvila o dnešním večeru a požádala je, aby přivedli Spencer. Všechno je zbytečné, pokud taky nepřijde.“

Kyla napodobila prodavače a v souhlas zakývala hlavou.

„Ještě jedna věc, Ky,“ Kyla v potvrzení zvedla obočí. „Potřebuju, aby sis koupila něco pěknýho a vzala Aidena na večeři.“ Ashley podala natěšené dívce před sebou svou kreditní kartu.

„Hej, když dostane tvou kreditku, můžu taky něco dostat?“

Ashley ukázala směrem k vršku Jacksonovy hlavy, „Pěkný sluneční brýle.“ Řekla tupě.

„Jo, díky za ně, mimochodem! Ne, nemyslím peníze, myslím, no, ještě mi není 21 a tady se podává alkohol“ než sestry mohly protestovat nad koupí alkoholu nezletilému, tak je přerušil, „jen chci mít možnost to vidět, to je vše.“

Ashley se usmála a souhlasila, že to s vlastníkem vyřídí, a pak vystrkala pár pryč. Jasně, pomyslela si. Uvědomila si záměrnou chybu… je čas zajít do obchodu s kytarami.


Zatímco Ashley hrála krátkou melodii na různé kytary taxikáři, který seděl naprosto pohodlně s kafem ze Starbucks na měkké pohovce, Jackson dorazil ke Carlinovic domu a zazvonil na zvonek.

Byl přivítán Arthurem, a jakmile vysvětlil svou přítomnost, byl nasměrován do obýváku, kde se pohybovala Spencer. Než vstoupil, tak zaklepal něžně na dveře a uviděl blondýnu, o které toho tolik četl, sedět na pohovce a vypadajíc naprosto zničeně. Zeslabila televizi a pak se na něho usmála.

„Zdravím, znám vás?“ Zeptala se, když Jackson vešel do místnosti a usadil se na kraj gauče, který mu byl nabídnut.

„Um, ne. Vlastně znám Ashley.“

Nad zmínkou jejího jména se blondýnka napnula. „Dobře.“

„Omlouvám se, vím, že jste nejspíše trochu zmatená, ale mohu to vysvětlit – jsem chlápek z RayBan obchodu, který jí pomáhal koupit nějaké brýle, aniž by byla přistižena…“ pokračoval, když uviděl známku povědomí „mé jméno je Jackson, požádala mě, abych vám dal tohle.“

Podal jí vzkaz a čekal, dokud neuvidí, že ho začala číst. Když se ujistil, že slova byla vstřebána, tak se omluvil a tiše se vydal ke vchodovým dveřím. V další místnosti přijímal informaci Glen, rozloučil se a zaklapl svůj mobil, čas zavolat Carmen, pomyslel si pro sebe.

„Ahoj, Carm, tady Glen.“

„Čau, co se děje? Je Spencer v pohodě?“

„Um… ne, ale já právě dělám telefonát století a potřebuju tvojí pomoc.“

Carmen byla zaujatá, „jasná páka, kámo, co mohu udělat.“

„No…“ Glen pokračoval s tím, že přetlumočil konverzaci s Kylou další dívce, zatímco ztišil hlas, takže ho Spencer nemohla slyšet. Když nakonec skončil, šel do obýváku, kde začala jeho mise.

„Ahoj, sestřičko, jak se vede?“ Vzhlédla na něho, slzy, které nakonec zaschly, byly zpět v jejích očích a padaly jí po tvářích. Okamžitě věděl, o co jde, ale choval se jinak. „Páni, co se stalo?“ Roztřeseně mu podala vzkaz.

Spencer,
prastarý příběh, který může být pravdivý.
Stěží kamarádi, pak nečekaně změna.
Hořkosladké a zvláštní, zjistit,
že se můžeš změnit, naučit se, že se pleteš.
Kráska a zvíře.
Ashley.

Uvnitř Glen tančil radostí. Nebyl si zcela jist, jestli sestra pochopí význam, ale na tom nesešlo, ovlivnilo ji to a to bylo vše, co potřeboval. Bláznivý telefonát začínal dávat smysl a teď mohl vidět, kam mají on a Carmen přijít.

„Co to znamená,“ zeptal se jí.

„To skutečně nevím.“ Popotáhla Spencer.

„No, očividně je to omluva.“ Řekl se sebejistotou.

„No, jestli je, tak nestačí. Prostě mi pomotala hlavu s tou Kráskou a zkurveným Zvířetem.“

Glen se snažil krotit v hihňání. „Kráska a zkurvený zvíře? Ježiš, Spence, způsob, jak vzít na Disneye palici!“

Ignorovala jeho komentář a pokračovala. „Kráska a Zvíře bylo naše. Teď mi poslala záhadný verše skrze poslíčka? Znovu si se mnou jen zahrává. Urgh, Glene, jsem tak zmatená – co mám dělat?“

Chvíli přemýšlel. Musel říct správně slova nebo by byl plán naprosto k ničemu. Potřeboval do toho zatáhnout i Carmen – ale teď… Ahoj, žárovko! „Zavolej Carmen. Vždycky ví, co udělat, aby ses cítila lépe, a dokáže se vypořádat s tímhle dívčím dramatem Disneovskýho svinstva! Pak tě vezmu ven a hodně, hodně tě opiju!“

„S nikým nechci mluvit a určitě právě teď nechci být na veřejnosti.“ Spencer se začala stáčet na gauči do klubíčka, ale Glen ji zarazil.

„Na, tady máš telefon. Zavolej Carmen. Pak se hoď celá do pucu a oblékni se.“

„Ale Glene…“ Přiložil jí sluchátko k boku hlavy.

„Vyzvání!“ S tím odběhnul, moc dobře věděl, že by Carmen přišel nápad jít ven, jako skvělý a taky věděl, že by přišla, aby pomohla Spencer se připravit a nakonec to skončí souhlasem, že se k nim přidá. Když vlezly do Glenova auta, tak se letmo podíval skrze zpětné zrcátko a zachytil brunetin záludný zrak, sledujíc, jak se jeho oči nakrabatily v úsměv a pak mrknul. Oba doufali, že to zabere.

Zastavili na klidné ulici a chvilku se procházeli, než je Glen nasměřoval ke dveřím. Spencer vzhlédla na jméno klubu a pak na svého bratra.

„Dobrá volba.“

„Jo…“ Také se podíval na jméno a pomyslel si, jak to prostě zapadá. Byl vrácen do reality a gestikuloval dámám, aby vešly dovnitř.

Uvnitř bylo narváno. Seděli zde lidé různého věku kolem kýčovitých stolů, které na sobě měly svíčky a prázdné láhve od vína. Osvětlovaly cizí obličeje, dávaly celé místnosti pocit klidu, zatímco zároveň prýštily smyslností. Tiché klábosení a cinkání skleniček naplňovalo místnost, když všichni čekali, až se bude něco dít na pódiu.

„Glene, co je tohle za typ baru?“ Zeptala se Spencer zmatená z nástrojů na pódiu. „Myslela jsem, že mě jdeš zcela opít, nezapomněls?“

„Je to bar – takže opilosti může přesto dosaženo. Jen jsem si myslel, že by bylo bezva jít někam trochu jinam.“ Odvrátil se od baru, zatímco je Carmen nasměřovala k posledním třem volným místům v celé místnosti, která byla náhodou uprostřed, ale ne moc blízko pódia.

„Klika, že se nám podařilo najít místa na sezení.“ Poznamenala Spencer.

„Jo, vážně klika.“ Podotkla Carmen, když rychle schovala cedulku 'Reserve' do své kapsy. „Udělej si pohodlí, Spence. Ó, tady je moje pivo.“ Glen rozdal pití a pak se posadil na druhou stranu k sestře, takže byla obklopená.

Ti tři si povídali několik minut, mezi pitím svých vlastních drinků, dokud Glen nezachytil malou brunetu stojící přímo u jeviště, záměrně na něj zírajíc. To musí být Kyla… už je čas. Lehce znervózněl, když uviděl dámu přijít na jeviště a začít oznamovat, že večerní vystoupení je přichystané.

Světla zhasla, dav jásal a tleskal, Carmenino srdce div nevylítlo z hrudi a Glen měl pocit, že mu není dobře. Spencer na druhou stranu právě teď chtěla být opilá – to bylo do doby, než uslyšela hlas v reprobednách.

„Ahojky, díky, že jste dnes přišli.“

Blondýna se dívala ze svého bratra na svou nejlepší kamarádku, ale ani jeden z nich se na ni nedíval, prostě se ukrývali ve tmě.


Kapitola 43 – Je vším

„Na co si to, kurva, lidi hrajete?“ Podařilo se Spencer zeptat naštvaným šeptem. Blondýna se dívala na brunetu, ale ani jeden neměl vhodnou odpověď. „Věděli jste, že tu bude? Ale přesto jste mě sem vzali?“

Glen se nakonec vzmužil a odpověděl své sestře. „Vzali jsme tě sem, protože hraje“ přerušil Spencer, než mohla reagovat, „byly jsme požádáni, abychom tě sem vzali.“

Spencer se chvíli na podvodný pár zlostně dívala a chystala se potrestat je ještě víc, ale byla zastavena svým jménem, které bylo řečeno do reproduktorů. Celá místnost najednou utichla, čekajíc se zatajeným dechem, co se bude dít.

„Tohle všechno je pro ni. Naprosto přehnaně jsem reagovala, s úsudkem potvory a to jí nikdy nedalo prostor na to se mi omluvit. Trvalo mi dlouho, než jsem si to uvědomila – jen doufám, že není příliš pozdě.“ Světla se pořád nerozsvítila, takže Spencer neviděla nic, jen slyšela hlas skrze tajuplnou tmu osvětlenou svíčkami, přesto byla ráda. Mít možnost ji též vidět, by bylo příliš brzy.

Bylo slyšet nějaké šoupání židle a rychlé sebrání kytary a pak zpěvačka pokračovala. „Takže jsem za starých časů napsala pár písní, které mi nebylo příjemné zpívat, ale nedávno jsem v těch písních cítila emoce.“

Spencer sama se sebou bojovala, velká část jí chtěla odejít a nedat brunetě čas, podobné zacházení, kterého se jí dostalo, ale nepatrná, přesto velká část zoufale chtěla slyšet, co se jí řekne a to ji přimělo zůstat sedět u stolu. Pomáhá, že mě mají Glen a Carm v pevném sevření – chápu, proč se angažovali.

„Je důvodem, proč tohle všechno cítím – “

Do prdele! Co to říkala?

„– a proto jsem tu dnes večer chtěla být, aby mě viděla je poprvé hrát. Vůbec. Všechny jsou pro ni.“

Světla prostoupila, takže teď mohla být zpěvačka viděna. Seděla ve středu pódia na dřevěné židli se značkovou novou kytarou uvázanou kolem jejích zad. Nezvedla hlavu, aby se podívala do davu. Místo toho se dál soustředila na struny, které nyní začaly vydávat zvuk.

Spencer se na ni dívala. Bruneta se teď tak nějak jevila mnohem menší, jako by jí všechny boje opustily a ona konečně byla sama sebou. Její oblečení bylo průměrné, každodenní věci – dobře padnoucí džíny, špinavé kecky, bílé tričko do V a volná černá košile přes ně, ale samozřejmě na sobě měla tu šedou čepici. Neměla se za co schovat. Žádná talentovaná skupina, žádné příliš krátké oblečení, žádný chladný přístup. Byla to jen Ashley a kytara.

Když se z dívky na pódiu začaly dostávat slova, tak Spencer přerušila tok myšlenek a jen poslouchala. Vnímala slova a jejich význam.

Mohla jsi být šťastná a já to nebudu vědět.
Ale ty jsi v ten den, kdy jsem tě viděla odcházet, nebyla šťastná.
A všechny věci, co jsem si přála říct, jsem neřekla.
Přehrávaly se mi na rtech, dokud jsem se z toho nepomátla.

Ashley cítila, že začíná být příliš dojatá, tak vzala chvilku, aby znovu získala svoje soustředění a klid, ale nepřestala hrát.

Je příliš pozdě na to připomenout, jak nám bylo.
Ale na naše dny mlčení, křiku a nejasností.
Většina toho, co si pamatuji, mě ujišťuje,
že jsem tě měla zastavit, když jsi vycházela ze dveří.

Třebaže to nebylo napsáno jmenovitě jí, tak Spencer řádek rozhněval a dva společníci si toho všimli. Glen položil silnou paži kolem jejích ramen a přitáhnul si ji k sobě. „Dej jí šanci, Spence, snaží se to dát do pořádku jediným způsobem, který zná.“ Políbil ji na čelo a dovolil jí opřít se o něho, zatímco ji Carmen držela za ruku.

Píseň skončila a samozřejmě místnost ze zpěvačky jásala. Všichni tleskali, kromě blondýny, která se rozhodla nedat se přesvědčit emocemi. Ashley se na pódiu poupravila a napila se z láhve vody. Malá část jí doufala, že by Spencer už měla být v její náruči a všechno by mělo být znovu v pořádku, ale podle všeho to zabere víc, mnohem víc.

Zpívala text jako 'Ne, nebudu se bát, tak dlouho, jak stojíš, stojíš při mně', ale blondýna dál seděla a pokračovala v usrkávání ze své láhve piva a pokoušela se vstřebat, jak moc Ashley skutečně novinářka scházela – 'Slunce nesvítí, co jsi pryč', žádné teplo, když tu není', na ni mělo trochu účinek.

Bruneta se snažila být veselá. Kyla a Aiden seděli přímo před pódiem a neustále se na ni při každé příležitosti povzbudivě usmívali, Jackson jí také v pozadí dal palec nahoru, kdykoliv se na něj letmo podívala. Ale v jejím srdci Ashley věděla, že není nic víc, co by mohla udělat – pokud jí Spencer nechce odpustit, tak to neudělá.

Co dalšího ještě mohu zazpívat? Ani se na mě nepodívá. Co mohu udělat, co by ji přimělo pochopit, že myslím jen na ni… na náš první večer. To by mohlo zabrat. Ještě jednou si Ashley uvelebila na židli a dala si mikrofon blíže ke rtům. Přejela si rukou podél hřbetu čepice a začala mluvit.

„Začínám si dělat obavy, že mi teď nejspíš došly všechny šance.“ Ashley hleděla do davu a uviděla blondýnčin prázdný výraz v obličeji. „Nevím, co ještě mohu udělat, kromě hraní této krátké písně“ začala brnkat na struny kytary a uviděla, jak se Spenceřina hlava rychle zvedla.

„Tuhle jsem napsala před pár lety a je přísně střeženým tajemství, že je moje“ kytara pokračovala v hraní písně, když si dav pomalu začal uvědomovat, co to je a šepot začal naplňovat místnost. „Jo, všichni víte, co to je? Zpívala jsem to Spencer poprvé, když jsme šly ven, odhalila jsem část sebe, kterou jsem udržovala ukrytou, ale i když je novinářka, tak mě nikdy neprodala.“

Odpluj se mnou pryč, zlato,
vložím ti své srdce do ruky,
odpluj se mnou, zlato, hned teď, teď.

Glen se podíval na svou sestru, když mu spadla čelist na podlahu. „Ty jsi věděla, že je tahle její a neřekla jsi to nikomu? Z toho jsi mohla vydělat hrozně moc peněz!“

Spencer se na něho se slzami v očích podívala. „Nikdy bych jí to neudělala.“ Vrátila se zpět do vzpomínky toho večera, teplo v klubu, motání hlavy a vůně Ashleyina parfému znovu naplňovala její smysly.

Bláznivá nebesa volně plující nade mnou,
zima bijící mi do tváře,
a všechno, co jsem tolik milovala
se beze stopy vytratilo.

Spencer se pohnula z místa, ale Carmen velmi rychle zareagovala, popadla dívčino zápěstí, než mohla utéci. Modré oči byly zalité slzami, ale Carmen zůstala silná. „Jestli teď odejdeš, tak můžeš zapomenout na odpuštění Ashley, protože nikdy neodpustíš sama sobě.“ Blondýna přikývla, ale přesto opustila stůl.

Nikdy jsem pořádně nevěděla, co jsem měla,
miláčku, pokud mě teď slyšíš,
nikdy jsem tě nepotřebovala tak moc,
stále si to přemílám v hlavě.

Než mohl znovu začít refrén, tak si Ashley všimla pohybu v davu. Snažila se pokračovat ve zpívání, ale strach, že Spencer odchází, byl příliš silný. Potlačila slzy, ale přesto pokračovala – význam této písně byl moc důležitý, než aby nebyla dozpívána.

Odpluj se mnou pryč, zlato,
vložím ti své srdce do ruky,
odpluj se mnou, zlato, hned teď, teď.

Píseň dohrála, konečně a ona otočila hlavu, aby si otřela slzy rukávem od své košile a skoncovala tak se slzami, co prozrazovaly, jak je uvnitř zničená, ale něco zachytilo její pozornost. Někdo nový stál na straně pódia a sledoval ji záměrně s láskou a téměř hrdým pohledem – Spencer.

Ashleyino srdce silně bušilo v hrudi, její krk vyschnul a znovu plakala, přestože její úsměv byl jasnější, než kterýkoliv jiný, co kdy viděla. Neodešla, zůstala. Zabralo to. Je mi odpuštěno. Přes zděšení publika, se postavila, aby odešla a znovu držela svou dámu, ale byla zastavena, když jí Spencer naznačila, aby pokračovala. Dav reptal a ještě nebyl připraven na její odchod.

Ashley si opět sedla a nemohla zkrotit svou radost. Přelétla blondýnu ještě jednou pohledem, ale všechna slova jejích písní jí unikla. Otočila se k lidem před sebou, naposledy zvedla svou novou kytaru a náhodně vybrala nějaké akordy, produkujíc melodii a pak jí z úst vyšla slova.

Má pár motorkářských bot,
pár děravých džínsů,
vypadá v tmavých slunečních brýlích skvěle,
vypadá skvěle v čemkoliv.

Dalo jí zabrat vymyslet nějaké další řádky, ale publikum za ní stálo. Pobídla Kylu, která uviděla Spencer jít zpět na pódium, jásali a tleskali – nestarali se, že ani Ashley neznala tuhle písničku.

Je kouskem čokolády, který chci,
Vezmi mě podívat se na Disney.
Je tím, když nemohu najít nic na sebe,
Chvílemi je náladová.

Poslední řádek byl řečen pomalu, bylo příliš brzy na vtipy, ale celá místnost se začala smát – chytili se na to, o kom tahle píseň je. Dokonce i Spencer si dovolila se smát.

A je vše, co jsem kdy chtěla.
A vše, co potřebuji.
mluvím o ní, půjdu dál a dál a dál,
protože pro mě znamená vše.

Růžový nádech se objevil ve tvářích obou dam, když je napadla hrozně romantická slova. S inspirací pro ni – z fleku vymyslet písničku, to byl Glen, který promluvil, rychle následován Carmen.

„Je sobotou ve městě a tátovou holkou v neděli!“

„Je místem pro přistání a pocitem uspokojení!“

„Je vřelou konverzací, která by neměla kvůli ničemu chybět“ připojila se Kyla.

„Je bojovnicí, když je naštvaná a milenkou, když miluje!“ Řádek, za který Jackson ucítil úder do žeber, protože se Ashley smála přitom, když improvizovala refrén.

A je vše, co jsem kdy chtěla.
A vše, co potřebuji.
mluvím o ní, půjdu dál a dál a dál,
protože pro mě znamená vše.

Ashley vstala, cítila se nyní sebejistěji a dál zpívala nějaká slova, která jí připadala v tu chvíli správná.

Je hlasem, který ráda poslouchám.
Jednou, až mi bude devadesát,
bude tím dřevěným houpacím křeslem.
Chci, aby se houpala přímo vedle mě.
Den za dnem,
ji budu milovat jen víc.
Jo, je ta pravá,
za kterou bych položila vlastní život.

Dav pokračoval ve zpívání refrénu bez doprovodu, protože se zpěvačka náhle ocitla zaměstnána láskyplným polibkem s blondýnou, která vyšla z pozadí. Když se oddělily, tak si čela opřely o sebe a řekly si krátkou omluvu, ale nebylo jí zapotřebí.

Dav rodiny, přátel a cizinců všechen stál, řval a tleskal – spokojen z vědomí, že byli svědkem velmi výjimečné chvíle a hráli součást toho, bez ohledu na to, jak velkou – v tom, jak byly dva lidé velmi šťastní.

„Už od tebe nikdy nechci být odloučená. Omlouvám se, Spence.“

„Neomlouvej se, Ashley Daviesová se neomlouvá!“ Spencer troufale na zpěvačku mrkla a potom zopakovala řádek, který se zdál být jako před léty a znovu se zmocnila jejích rtů. „Také chci být s tebou, až mi bude devadesát.“ S tím se Ashley rozzářila a cítila, jak se její srdce opět stává celým.

Zničehonic Kyla a Aiden vyskočily odnikud, s uličnickým úsměvem ve tvářích, mezi dívky a objali je pažemi kolem jejich malého pasu.

„Takže, Ashley“ začala Kyla, „mám z vás obou největší radost, ale je čas na velkou otázku večera… kam nás vezmeš na dovolenou?“

Ashley vytáhla již opotřebenou kreditku z kapsy od kalhot a dala jí do Kylyiny volné ruky.

„Čtyři lístky, první třída, do neznáma, pokud jediná novinářka, kterou vidím, je ta správná!“


Kapitola 44 – O pět let později

Našlapujíc podél plyšového krémového koberce v horní chodbě, se Spencer zastavila před dveřmi ložnice vyzdobené nálepkami. Bylo pootevřeno, aby dovnitř mohlo malé množství světla z chodby a zjevně drželo příšery pryč. Poslední roky ji naučily, že příšery zřejmě milují tmu.

Chvíli se dávala dohromady, připravovala se na nápor slz a pak blondýnka vklouzla do pokoje.

Byl přiměřeně velký, vymalovaný vkusně žlutou a růžovou s nástěnným Disneyovským zámkem na zadní stěně. Polička s plyšáky byla umístěna nad domečkem pro panenky a Spenceřiným oblíbeným obřím pytlem na sezení. Různé kusy nábytku dekorovaly místnost, ale pozornost upřela na sedací pytel, byl poslední dny jako starý kamarád. Nakonec ve vzdáleném rohu rámovaném blikajícími pohádkovými světly, byla postýlka pro batolata zabraná jedním křičícím batoletem.

„Ahoj, Belle, znovu se setkáváme.“ Přešla Spencer k posteli a uvolnila bezpečnostní zábradlí, sehnula se k dítěti, zvedla ho a položila si ho na bok. Malá holčička okamžitě tíhla k blondýně, to samo o sobě bylo obodováno na stupnici do 10 na 8, ale pořád nepřestala. Cítila se unaveně ze tří dnů ustavičných slz dvouleté dívenky, když nevěděla, co chce. Spencer šla k sedacímu pytli a zabořila se do něho. „Co s tebou provedeme, maličká, no?“ Dívala se dolů na svou dceru, nyní uchlácholenou do těžkých vzlyků s pár zakašláním, Spencer odhrnovala malé brunetce kudrliny z malého a horkého čela.

Zářící modré oči na kraji se slzami vzhlížely do těch ve starší verzi, vyčerpání se projevilo v obou. „Máma zpívat?“ Prohlásila tiše holčička.

Spencer se zhluboka nadechla, sledujíc zvedající se Isabellu, když to udělala. Nemohla uvěřit, že ještě jednou mají tenhle rozhovor, nepřetržité kruhy jí způsobovaly závrať. „Isabello, máma tady není, pamatuješ?“

To nebyla správná odpověď, dítě začalo znovu vřeštět. „Pšt, holčičko“, snažila se konejšit, ale nic nefungovalo. „Proklatá horečka.“ Klela Spencer. Cítila čelíčko na své hrudi, tak vřelé, pomyslela si. Dětské léky pomalu začaly zabírat, ale pořád byla neklidná.

Tohle byla první dceřina nemoc, co ji tak moc zasáhla. Rýma byla v domácnosti běžným případem, ale horečka, doprovázená naprostou nespavostí, změnila její milovanou, chytrou, energickou holčičku do hororového batolete! „Miluji tě víc, než kdy budeš vědět, Belle, ale musíš usnout, než se obě zhroutíme.“

„Mama!“ Byla samozřejmě jediná odpověď mezi pláčem a kašlem.

„Belle, máma tady není, aby ti zazpívala, může ti maminka číst?“

„Ne! Máma zpívat.“

Spencer zavřela oči a zoufale se snažila nepřipouštět si pláč, který ji celé dny pronásledoval. Nic nezabíralo. Zvedla ji a plakala, dala ji dolů a chtěla vzít nahoru. Pohádky nefungovaly ani na dost dlouho, aby Spencer udělala oběd, nebo se převlékla, ale i to bylo minulostí a nyní rezignovala a poddala se dceřiným veškerým náladám. Vzhledem k tomu, že byla její matka, tak to bylo nevyhnutelné.

Novinářka vstala, přes nesouhlas dítěte a vzala tašku. Naplnila ji pouhými nezbytnostmi, na které si dokázala vzpomenout – plenky, vlhčené ubrousky, dudlíky, léky a načechraná bílá mikina jen pro případ, že by se horečka zvýšila, objala dítě, zatímco se narvala do své bundy a vklouzla nohama do kotníčkových Conversek.

Na poslední chvíli kdy si vzpomněla na své auto a klíče od domu, Spencer zamkla dům a sešla cestou k rodinnému autu. Připásala Isabelle do sedačky a vzala její princeznovskou panenku ze země, ponechanou zde z jejich poslední cesty.

„Maminko, jedeme?“

S posledním zataháním bezpečnostního pásu, co chránil jejich dítě, Spencer na ni pohlédla a usmála se. „Vyhrála jsi, Belle, jedeme se podívat za mámou.“


Vstupujíc do prostoru zákulisí, Spencer kolébala batole a blížila se k statnému hlídači, který listoval v podřadném časopise. „Ahoj, Johnny, je tu?“

Hlídač si stoupnul a rozzářil se nad nečekanými návštěvníky. „Zdravíčko, dámy, dlouho jsme se neviděli,“ objal ženu v přátelském obětí, a pak se podíval na Isabellu, rozcuchal jí něžně vlasy, „jak pak ti je, maličká?“

„Máma zpívat“ našpulila pusu.

Johnny se smál obličeji, který viděl mnohokrát na jeho starším protějšku. „Přišla sis poslechnout, jak máma zpívá?“

Isabelle se naklonila blíže ke svojí matce a proti její hrudi přikývla. „Přísahám, že jestli tu větu uslyším, ještě jednou, tak se zhroutím. To je všechno, co poslední dny řekla.“ Řekla Spencer upřímně.

Muž se dotknul medvědem, jako rukou, čela holčičky a vydal soucitný zvuk, „vážně jí není moc dobře, co? Dětská horečka?“

Jako její dcera, Spencer přikývla a posadila si dítě výše na svůj bok, „bylo mi to tři dny požehnáno, snažila jsem se přehrát alba, která skvěle fungovala, ale už ne!“

„Chudáček, dovol mi vzít ji její sluchátka proti hluku a ty můžeš jít rovnou skrz.“

Spencer zavřela své suché oči v tiché frustraci. Jak jsem mohla zapomenout na sluchátka proti hluku? „Díky, Johnny, nemůžu uvěřit, že jsem na ně zapomněla.“

Prohrabal se krabicí a vytáhnul chlupatá sluchátka proti hluku, zatímco je dal přes dívčiny kudrliny, promluvil, „tohle, moje drahá, je důvod, proč máme krabici sluchátek.“ Řekl podpůrně a mrknul na duo, než otevřel dveře do zmatku Ashleyina zákulisí.

Po chvíli chůze, Spencer spatřila známou postavu stojící těsně u pódia, značkový headset pevně na místě jako obvykle. Poklepala dceru na ruce a ukázala na osobu.

„Lala!“ Vykřikla radostně.

Kyla se rychle otočila za zvukem právě včas, aby uviděla svou neteř kroutící se z matčina sevření a běžící tak rychle, jak jí jen dvouleté nohy dovolí. „Jujky! Ahoj, moje krásná Bello!“ Kyla shrábla holčičku do náruče a otočila s ní, a pak posela vřelý obličej polibky. „A proč nespinkáš v posteli u tvojí maminky?“

„Někdo si hraje na ‚jsou mi dva a mám horečku a odmítám usnout, dokud mi moje máma nezazpívá‘.“ Spencer se přiblížila ke své švagrové a otočila se, aby ji políbila na tvář, a pak rychle našla židli a dramaticky se na ni zhroutila.

„Mladá dámo, je to pravda?“ Manažerka se podívala na holčičku, která se velmi podobala její sestře a zavrtěla hlavou ve falešném pokárání.

„Mám teď za Bellou?“ Spencer nad otázkou obrátila oči v sloup. Zachytila laškovný pohled od Kyly a poddala se, „tvoje sestra a její teta, za to všechno můžeš ty.“


Atmosféra na pódiu se velmi náhle změnila. Ashley to nikdy předtím nezažila, obzvláště, když byla uprostřed své nyní světově známé „fanouškova volba“ chvíle. Sborové „Ááá“ explodovalo arénou, následováno gestikulováním paží po její levici. V konečné části se nemělo stát nic, co by vzbudilo takovou reakci – Kdokoliv, kdo to podělal, je u Ashley po krk v průseru. Ashley se otočila s úmyslem zeptat se své kapely a její zrak se zaměřil na tu, která ji nikdy neopustí.

Srdce jí skočilo do pusy a slzy se spustily z jejích hnědých očí. Bylo tam její děťátko, s Daviesovic lokýnkami a Carlinovic modrýma očima, oblečená jen do páru růžových bot, pleny a překvapivě čisté bílé košilky, neseno na pódium její sestrou.

Byl to teprve týden od doby, co je opustila, aby udělala velmi malé turné, ale hrozně moc se jí stýskalo po tomhle malém obličeji. Dnes večer to byl její poslední večer, co hrála domácímu davu, jejímu domácímu davu za posledních dva a půl roku. Byla zpět v Ohiu a sršela vzrušením, že bude znovu se svou rodinkou.

Prohlížejíc si svou sestru a dceru, Ashley zachytila známku blondýnčiných loken a uviděla svou manželku. Hnědé se potkaly s modrými, obě se opravdově usmály, milujícími úsměvy. Spencer na obranu zvedla ruce a ukázala na jejich dceru. Její hněv nebylo potřeba vysvětlovat ústně.

Ashley se vrátila k dalším lidem na pódiu a začala se tomu scénáři smát. Poděkovala své sestře, zvedla své dítko do vlastní náruče a pevně ho držela. Cítila horkost, velkou horkost, měkké tělo proti jejímu bylo to nejlepší, co kdy mohla doufat, že zažije. Přitiskla svůj nos do lokýnek vonících po rodinném šampónu, a pak ho zvedla k dceřině bradě, aby uviděla celý Carlinovic úsměv útočící ze všech úhlů. Cokoliv, co udělala, je jí odpuštěno! Políbila růžovou tvář a zkontrolovala ochranku, zda jsou stále na místě. Ashley je obě otočila k mikrofonu a promluvila k obecenstvu.

„No… Ohio, vypadá to, že naše malá párty byla narušena vpadnutím mé malé hubené verze, která má zjevně mou manželku omotanou kolem malíčku!“ Z publika byla slyšet smích, když sledovali svou hvězdu spolupracovat se svou dcerou. „Ohio, pozdravte moji holčičku…“

Obecenstvo zamávalo, pokřikovalo a křičelo na dítě pozdravy. Hluk naplnil arénu a to způsobilo, že modrá očka se nad tím zážitkem rozšířila. „Belle, pozdrav báječné lidi z Ohia.“

Přes sluchátka proti hluku, která jen zmírňovala dopad hluku, Isabella mohla jasně slyšet svou mámu. Podívala se do davu a poprvé ochutnala Ashleyin kariérní životní styl, stydlivě zamávala tisícům párů očí, které na ní spočívaly. Dítě se podívalo zpět na svou matku a promluvilo, „máma, teď?“

Zřejmě bylo dítě celé po mamince, když se do ní publikum zamilovalo, smálo se té otázce. Ashley se přidala se smíchem k davu, políbila druhou horkou tvář a zandala rošťáckou loknu za ouško.

„Isabelle Daviesová, říkala jsi to tolikrát, že maminka musela řídit celou cestu sem, abych ti zazpívala na dobrou noc?“

Nejistá, zda má průšvih, nebo ne, Bella pomalu přikývla a ohlédla se na svou maminku. Ashley napodobila její pohyb a obě dámy uviděly, jak Spencer Carlinová zvedla obočí a Ashley věděla pravdu.

„Bello, máma pracuje, tihle všichni lidé mě také chtějí slyšet zpívat.“ Snažila se vysvětlit, ale byla přerušena malou rukou, která se dotkla její tváře dožadujíc se Ashleyiny pozornosti.

„Ale, mami,“ malá ruka se natáhla pro Ashleyinu volnou a položila si ji na své horké čelíčko, „Bella nemocná.“

Ashley už nebyla schopná předstírat naštvanou a znovu stiskla své dítko. Pomalu arénou začala znít odezva – zpočátku tichá, ale s rostoucím impulsem stále více lidí vykřikovalo slova. Na boku si Spencer chtěla odtrhnout uši, když „máma zpívat! Máma zpívat! Máma zpívat!“ se odráželo od veškerého povrchu.

Ashley pohlédla na pravou stranu a gestikulovala o židli. Posadila se na židli a dala si dceru do klína. Hlavička vzhlédla na svou mámu a zvedla ruce k obloze, „vidíš, mámo… teď zpívat, pwosím?“ nad roztomilým pohledem se dmula zpěvačce v hrudi ohromná pýcha, její dcera, utěšována na pódiu, velící obecenstvu a objednávající si svou písničku na dobrou noc, na pódiu v Ohiu.

Ashley se přesto cítila z naprosto šílené situace omráčená, přesunula si mikrofon k obličeji a dovolila své dceři přitulit se k jejímu boku, jejímu obvyklému místu, tak jako doma. „No, ukázalo se, že má dcera, manželka, sestra a teď vy, lidičky, chcete, abych tomuhle andílkovi zazpívala na spaní,“ začal sbor povzbuzujícího tleskání. Hledíc na svou manželku, poslala jí Ashley vzdušný polibek a obdržela na oplátku jeden, „chceš svou písničku, Belle?“

Hlavička přikývla. Pohlédla do davu a spokojeně si cucala palec, návyk obou jejích matek, když se jí snažily napomínat. „Fajn, tak tohle je Bellina písnička, není to vydaná píseň, ani není v seznamu skladeb na albu, takže v podstatě vám moje dítě dává mimořádné vystoupení – snad to vynahradí večerní únos?!“ Sledovala, jak vzrostl jásot a pak ustal. Dav s tím neměl žádný problém, chyběla jim Ashley a byl jen rád, že ji má zpět. Isabelle byla vítaným doplňkem vystoupení, co už přesáhlo tolik očekávání.

Kývnutí na kytaristu a gestikulování pro něho, aby jen zkusil a případně na to přišel, se Ashley dohodla s davem, položila ruce kolem svého dítka a začala tiše zpívat.

Dítě mé, neplač víc,
osuším tvoji líc.
Houpej se v bezpečí mém, neochvějném,
děťátko mé.

Světla v aréně potemněla, takže jen slabá záře osvětlovala zpěvačku a její drahocenný uzlíček. Talentovaný kytarista začal drnkat na akustickou kytaru a podbarvoval Ashleyinu intonaci. Z boku ji v úžasu sledovala Spencer. Moje dvě dámy, jak mě tak moc dokáží rozzuřit a přesto je bezpodmínečně miluji. Shlédla na svou levou ruku a usmála se prstýnku, který byl hrdě navlečen na jejím prstu i kouzelným vzpomínkám zaplavujícím její mysl.

Dítě mé, vždy jsem tu já,
máma tvá, pečlivá.
Žádný ti neublíží, když jsem tu já,
maminka tvá.

Při druhé sloce se posluchači pomalu začali pohupovat a jednohlasně zpívat poslední řádek.

Nádherná ouška tvá,
Nesmí znát slova zlá.
Houpej se v bezpečí mém, neochvějném,
děťátko mé.

Když dítě konečně pohltilo spánek, tak se otočila do matčina bezpečí, známé náruče a zaťatými pěstičkami držela tričko. Spencer cítila, jak jí stéká po tváři slza. Směs silných emocí a naprosté vyčerpání způsobilo, že tahle chvíle měla obrovský dopad. Ucítila šťouchnutí do boku a byl jí nabídnut kapesník od Kyly – která na tom nebyla o mnoho lépe.

Co by kdo dal za to, aby tě právě teď držel.

Jak se píseň blížila k závěru, tak Ashley gestikulovala kytaristovi. Poté dál zpívala, zatímco se dívala na své obecenstvo, jemně uvolnila ruku ze zad svého spícího dítka, zvedla ho ke rtu v „pšt“ gestem.

Nádherná ouška tvá,
Nesmí znát slova zlá.
Houpej se v bezpečí mém, neochvějném,
děťátko mé,
dítě mé, dítě mé.Ashley nesla stále spící Bellu nahoru do jejího pokoje, dala jí velmi lehký polibek na nyní chladnoucí čelo a po špičkách odešla z pokoje. Přivřela dveře tak, aby byly pootevřené, šla dva kroky chodbou a byl jí umožněn podobný pohled. Její manželka byla již v posteli, zkroucená, zdánlivě rychle usnula.

Bruneta strčila do dveří, takže světlo nesvítilo přímo na jejich postel a svlékla se, když šla směrem do sprchy. Normálně by se převlékla hned, jak by slezla z pódia do běžného „mámina oblečení“, ale když viděla, jak Spencer odmítala riskovat vzbuzení jejich dítěte, tak jen zmizela. I když Ashley smrděla a věděla, že ta světla v aréně byla tak nemilosrdná, jako nikdy.

„Ne, máma do postele.“ Zpěvačka se otočila k hlasu své ospalé manželky a usmála se.

„Máma se musí osprchovat.“

„Ne, máma do postele, hned. Maminka je unavená, moc unavená.“ Ashley políbila svou manželku na vršek hlavy a natáhla se pro své pyžamo. Sundala si spodní prádlo, aby si natáhla tepláky a hodně onošené tričko kapely Purple Venom a vlezla si do postele vedle blondýny.

Vnímající proboření postele, Spencer okamžitě vyhledala manželčinu náruč. Byl to jen týden, ale Ashleyin první pokus o turné, ačkoli měla rodinu a pro všechny to bylo těžké. Lokace v Ohiu znamenala, že měly obě spoustu podpory od Carlinů a Belle to také dalo šanci běžného života s tou nejvstřícnější rodinou na světě.

Spencer si téměř vylezla na brunetu, stočila hlavu do záhybu Ashleyina krku, mrštila nohu mezi její a ovinula ochranářské paže přes opálené břicho. Byla doma a v bezpečí. Zítra ráno bude člověkem natolik, aby se vrátila maminka Daviesová, ale teď potřebovala znovu doplnit energii, potřebovala útěchu své manželky.

Celá Daviesovic rodina se znovu sjednotila a byla přinejmenším spokojená. Dům se ustálil v pokojný klid – do následujícího dne, kdy Daviesův zmatek začne znovu.

KONECautor stránek
petrSF

Zpět na hlavní stranu