Halloween Ashley Daviesové

Napsala: Maria1229, Překlad: petrSF

Originál najdete zde

Poznámka autorky: Povídka byla inspirována tímto klipem s Gabrielle Christian na dýňové farmě :-)


Ashley s uchechtnutím vyťukala na svém laptotu adresu. Když klikla na jistý odkaz, objevily se na obrazovce různí lidé v šokujících kostýmech. O víkendu byl Halloween a bruneta se ujišťovala, že kostýmy, které objednala pro sebe a Spencer, dorazí včas.

Když zjistila, že objednávka před několika dny odešla a nejspíše dorazí zítra, usmála se. Ashley věděla, že objednat kostýmy už na začátku října byl skvělý nápad. Skoro vše bylo vyprodané. Znovu se uchechtla a klikla na fotku jejího a Spenceřina kostýmu.

"Ash, jsem doma," zvolala Spencer, která právě vešla do podkrovního bytu.

Ashley na ni z gauče jen mávla rukou a dál si prohlížela fotky.

Spencer zavrtěla hlavou, odložila školní batoh do rohu a došla za gauč, na kterém seděla její duchem nepřítomná přítelkyně. "Na co to proboha koukáš?" zeptala se při pohledu na obrazovku přes brunetino rameno. "Nějaká divná roleplayingová porno stránka?"

Ashley zaklonila hlavu a věnovala blondýně hravý úsměv. "Pusu," žádala si před odpovědí.

Spencer znovu zavrtěla hlavou, ale vyhověla jí. Sklonila se a Ashley políbila. "Tak na co to koukáš?" sedla si vedle brunety a přitulila se k jejímu boku.

"Na naše halloweenský kostýmy," odpověděla Ashley a otočila laptop směrem ke Spencer. "Ego pořádá Halloweenskou párty a kostýmy jsou povinný."

"To si na sebe na veřejnost nevezmu," prohlásila Spencer s pohledem upřeným na obrazovku. "Proboha, Ashley. Nebude mi to malý?"

Ashley jí věnovala nevinný pohled. "Cože? Tvrdila jsi, že je to jedna z tvých oblíbených animovaných postav. Ty jako sexy Zvonilka a já jako sexy Petr Pan bude dokonalý!"

"Ehm, víš jistě, že to nejsou skutečný šaty Zvonilky?" ukázala blondýna na obrazovku, kde ten vílý kostým měla na sobě nějaká modelka. "Vždyť mi to nezakryje ani jedno celý prso."

Ashley vyprskla smíchy, za což si vysloužila probodnutí pohledem. "Ale no tak, Spencer. Je Halloween. Jedinej večer, kdy se můžeme oháknout jako lehký holky a nikdo na to nemůže nic říct."

Další probodnutí pohledem. "Přestaň si pouštět Protivný sprostý holky. A teď se obleč, ať můžeme vyrazit," vstala Spencer z gauče a odešla do ložnice.

Ashley zaklapla laptop a s viditelně zmateným výrazem se vydala za svou přítelkyní. "A kam?" začala si svlékat tepláky a oblékat si skutečné oblečení. I když nevěděla, kam půjdou, Ashley šla, kamkoliv Spencer chtěla.

"Pro dýni," odvětila Spencer, zatímco si kartáčovala vlasy.

"Proč potřebujeme dýni?"

"Protože brzy bude Halloween a ještě žádnou nemáme."

Ashley se poškrábala na hlavě. "Ehm, ale co budeme dělat s dýní?"

Spencer na ni pohlédla. "Vyřežeme ji?" řekla pomalu. "Moje rodina ji má každej rok."

Ashley se usmála. To byli celí Carlinovi. Úplně před sebou viděla malou Spencer, jak s bratry vyřezává dýni.

"Fajn, ale kam ji dáme? Jsme v podkroví. Nemáme verandu ani balkon."

"Dýně se nemusí dávat ven. Můžeme ji dát do jídelny doprostřed stolu místo kytky."

Ashley se zamračila, zatímco následovala Spencer do obývacího pokoje. Nechtěla vyřezávat dýni. Přišla jí to jako hodně práce a jejímu línému já se nechtělo do vydlabávání lepkavého ovoce.

"A je to nutný?" zeptala se a zároveň chytil klíče od auta, které jí Spencer hodila.

"Ty se mnou nechceš vyřezávat dýni?" nahodila Spencer mírně smutný výraz a Ashley byla ztracená.

"Dobře, fajn, dojedem si pro tu pitomou dýni," otevřela bruneta dveře a Spencer se usmála a líbla ji na rty. "Ale pomysli na život takový dýně. Vyrůstáš si na sluníčku, sblížíš se s ostatními a pak někdo přijde, rozkuchá tě a vyndá ti vnitřnosti."

Spencer ji znovu spražila přísným pohledem. "Přestaň si pouštět Buffy."

Ashley se zasmála. "Tak na co se smím koukat?"

"Na kuchařskej kanál. Zítra tam poběží soutěž ve vyřezávání dýní."

Ashley nad svou trhlou přítelkyní jen zavrtěla hlavou a vyšly z budovy.

* * *

Dýňová farma se nacházela ve čtvrti, ve které Ashley nikdy nebyla. Při zaparkování svého Porsche před stodolou pozvedla obočí. Netušila, že v Los Angeles jsou stodoly.

"Kde to sakra jsme? V Kansasu?"

Spencer ji ignorovala, vystoupila z auta a vyrazila k otevřeným vratům. Ashley ji neochotně následovala a při vstupu do dřevěného stavení si okamžitě přiložila ruku k nosu. "Panebože, tady to smrdí jako ve stodole!"

Spencer ji probodla pohledem. "Jsme ve stodole, Ashley. Přestaň být jako malá."

Ashley se snažila dýchat pusou a sledovala, jak si Spencer prohlíží různé dýně, které tam měli. Dýni si vybíralo i několik dalších lidí. Když spatřila holčičku, co se snažila zvednout dýni, které byla dvakrát větší než ona, usmála se.

"Co tahle?" zavolala na ni Spencer.

Ashley se šla podívat na dýni, na kterou Spencer ukazovala. Jí připadala jako normální dýně. "Jo, super, můžem už jít?"

Spencer pokračovala v prohlížení dýně. "Myslíš, že je dost velká, aby se do ní dal vyřezat složitější vzor?"

"Netuším, Spence, ty jsi tu expert na vyřezávání dýní." Bruneta začínala být neklidná. To místo smrděla a nechtěla tím smradem načichnout.

"Hm, já nevím. Půjdu se tamhle podívat na další." Spencer vyrazila do jiné části stodoly a Ashley potlačila zasténání. "Ashley, povídej, mají tu domácí zoo!" zvolala nadšeně Spencer. Stála s nataženou rukou před ohradou a snažila se pohladit nějaká zvířata.

Ashley se doplahočila k místu, kde se jí naskytl nehezký pohled. "Spencer, nejsou tyhle potvory fakt špinavý?"

"Říká se jim kozy, Ash," odvětila blondýna, zatímco hladila hlavu kozla přitisknutou k ohradě. "Nazdárek," roztomile oslovila zvíře.

Tentokrát Ashley už otráveně zasténala. "No tak, Spence, říkala jsi přece, že jsme přijely pro dýni a ne si hrát na strýčka Donalda."

"Drbu mu myslící místečko," odvětila Spencer, zatímco škrábala kozla na čele, a k brunetiným protestům byla netečná.

Ashley se tomu musela usmát. Občas její přítelkyně netušila, jak moc je roztomilá.

"Tak jo, Čtveráčku, pojďme, než tu potvoru adoptuješ," zatahala Ashley Spencer za poutko na pásek.

"Čtveráček je ovčáček, tohle jsou kozy," opravila ji Spencer při odstoupení od ohrady. "Měj se, Billy."

Ashley se opět usmála. "Billy?"

"Ano, pojmenovala jsem ho Billy."

Ashley ji dala pusu. "Jsi tak zatraceně roztomilá."

Spencer zrudla a konečně si vybrala dýni.

* * *

Ashley zjistila, že vyřezávání dýně je ve skutečnosti zábava. Líbilo se jí se do ní zaříznout a vyndat z ní semínka a vnitřek. Skutečné vyřezávání bylo samozřejmě na Spencer. Nabídla jí pomoc, ale Spencer zaujala přísný halloweenský postoj a zakázala jí se přibližovat k noži. Spencer vyřezela hezkou kočičku. Dýně nyní stála uprostřed jejich jídelního stolu, zatímco v ní hořela svíčka, a Spencer a Ashley seděly v obývacím pokoji a dívaly se na film.

"Utíkej, ty blbá krávo!" zakřičela Ashley na obrazovku.

"Ash, víš přece, že umře," ozvala se Spencer. "Ten film jsi viděla už milionkrát."

"Jo, já vím, ale proč se zastavila? Průvod byl těsně za rohem."

Spencer zavrtěla hlavou a byla vděčná, že jí zazvonil mobil. Pochybovala, že zvládne znovu naslouchat Ashleyiným stížnostem na Tajemství loňského léta.

"Haló? ... Jé, ahoj, mami ... Vážně? ... Ehm, jo, to jo, ale zeptám se Ashley a ozvu se ti, ano? ... Dobře. Já tebe taky. Měj se." Spencer zavěsila a vrátila se na gauč.

"Na co se Ashley zeptáš?" zeptala se bruneta a zastavila film.

Spencer se na ni široce usmála. "No, v nemocnici pořádají pro zaměstnance halloweenskej večírek a máma s tátou na něj chtějí jít."

"A?"

"A to znamená, že nikdo nebude doma, aby rozdával dětem sladkosti," pokračovala Spencer a snažila se přečíst Ashleyin výraz.

"Aha…"

"A máma chtěla vědět, jestli bychom se o to nechtěly postarat."

V Ashleyině tváři se objevilo zklamání. "Ale co Ego a naše kostýmy?"ukázala k pokoji, kde na dveřích šatníku vysely kostýmy Zvonilky a Petra Pana.

"Neřekla jsem, že to uděláme. Řekla jsem, že se jí ozvu," vyjasnila Spencer, ale v jejím hlase bylo něco, co Ashley dobře znala.

"Ale chceš to udělat?"

Spencer se usmála a přitulila se k Ashley. "Jo, chci. Víš, že na párty moc nejsem, a i když mě moc chceš vidět v tom kostýmu, na veřejnosti bych se v něm necítila dobře."

Ashley se povzdechla a dala kolem své přítelkyně ruku. "Fajn, strávíme Halloween rozdáváním bonbónů kupě ukňučenejch fracků," řekla.

Spencer jí dala pusu na tvář. "Jsi nejlepší."

"Já vím," odvětila Ashley a polibek jí oplatila.

* * *

Sladkosti ve skutečnosti rozdávala Spencer, zatímco Ashley zůstala v obývacím pokoji a chroupala bonbóny, které ukradla z mísy pro koledníky. Když sladkosti došly, Spencer zhasla světlo na verandě a vrátila se do obývacího pokoje.

"Tak to byly poslední," oznámila a sedla si vedle Ahley.

"Konečně. Myslela jsem, že těm rozmazlencům nebude konec."

"Víš, sama jsi dost rozmazlená," poznamenala Spencer.

"Já vím," odvětila Ashley s úsměvem. "Ale stejně ses mě rozhodla milovat."

Spencer se zasmála a vypnula televizi. "No, máma s tátou se domů ještě nějakou dobu nevrátí a Glen je bůhvíkde, takže myslím, slečno Daviesová, že máme dům jen pro sebe."

Ashley se na ni zazubila. "Fakt? Co bychom tak mohly podniknout?"

Spencer si na přítelkyni vylezla a usadila se jí rozkročmo na klíně. "Možná, ale jen možná jsem sebou vzala ten kostým."

Ashley se zazubila ještě víc a Spencer jí začala projíždět prsty vlasy. Zastavila je na Ashleyině čele a začala ji drbat na jednom místě.

"Co to děláš?" zeptala se Ashley pobaveně, zatímco jí Spencer zlehka škrábala na hlavě.

"Drbu ti myslící místečko," odpověděla blondýna roztomile.

Ashley hodila hlavou dozadu a rozesmála se. Pak chytla Spenceřiny ruce a přítáhla si je ke rtům k polibku. "No, myslící místečko mám trošku jinde."

Spencer se ušklíbla. "Tak dobře." Vstala z Ashley a odtáhla ji nahoru ke svému starému pokoji.

"Koledu, nebo něco provedu!" zvolala Ashley před zabouchnutím dveří. "Miluju Halloween!"

KONECautor stránek
petrSF

Zpět na hlavní stranu