Sní lesbičky o duhových ovečkách?

Napsal: petrSF

1

Ashley Daviesová na mejdany pořádané někým z jejích spolužáků zásadně nechodila, ale vzhledem k tomu, jak zoufale vypadal uplynulé tři měsíce její společenský život, řekla si, že to může být příjemná změna, a když už ne příjemná, tak alespoň nějaká změna. Navíc se ta sobotní pařba příhodně odehrávala u jejích skoro sousedům, kteří neuváženě nechali přes víkend svou ratolest doma samotnou, a to se dalo brát jako znamení, že by jít měla. A zpočátku si to mezi hromadou bavících se, trsajících a popíjejících spolužáků i užívala, ale to trvalo jen do doby, než na mejdan dorazila všeobecně oblíbená parta hráčů školního basketbalového týmu a roztleskávaček a s ní i blonďatý důvod Ashleyina společensky suchého období

Spencer Carlinové si Ashley všimla hned, jak se na Kingově střední začátkem září objevila. Nešlo si jí nevšimnout, protože ohijská rodačka mezi kalifornskou mládeží, které už začínala mít Ashley za svých skoro sedmnáct let po krk, vyčnívala, ať už šlo o její přirozenou krásu, milou a skromnou povahou či konzervativní oblékání. A právě té novosti Ashley nejdříve přičítala své zaujetí. Brzy jí však došlo, že za tou fascinací bude něco víc, protože zjistila, že na Spencer doslova nedokáže přestat myslet. A to se jí nestávalo. Nikdy.

Sice se i dříve našly holky, které brunetu zaujaly více než jiné, ale po pár společných nocích jí stejně začaly nudit a ukončila to s nimi. Ne že by si ale stěžovala, to nezávazné užívání jí dokonale vyhovovalo. Alespoň dokud se jí v životě neobjevila ta nová blondýna, protože od té chvíle Ashley nebyla schopná s žádnou jinou spát. Na začátku se párkrát zkusila vrátit k své klubové balící rutině, ale jiné holky prostě nebyly Spencer a ona chtěla Spencer. Tak do klubů nakonec přestala chodit úplně, protože to postrádalo smysl. A kvůli tomu ten tříměsíční půst. Řešení se nabízelo samo: zkusit Spencer sbalit. Nebo ji spíše pozvat na rande, protože Ashley se s ní nechtěla jen vyspat, poprvé v životě chtěla s nějakou holkou... všechno.

Ashley tedy věděla, co chce, šlo jen o to, jak toho dosáhnout. Ohijská rodačka sice na první pohled působila hetero, ale Ashley zastávala teorii, že 100% hetero žádná holka není, maximálně na 99,9 % a ta jedna desetina procenta jí obvykle stačila. Problém byl, že než se bruneta stihla se Spencer byť jen dát do řeči, lapily ji do svých sítí roztleskávačky, které se od ní od té doby ve škole nehnuly. Ashley tak nezbylo, než prozatím obdivovat blondýnu z dálky a čekat na svou příležitost. Nikomu by to nepřiznala, ale ta váhavost souvisela i s tím, že se bála Spenceřina odmítnutí. Dokud se nevyslovila, mohla v sobě chovat naději na šťastný konec. Pokud by ji blondýna odmítla, byl by s veškerými nadějemi konec. To vyčkávání bohužel občas znamenalo, že Ashley musela tiše trpět. Jako právě v té chvíli.

Od příchodu na mejdan se Spencer spolu s několika dalšími roztleskávačkami nehnula od Aidena Dennisona, kapitána basketbalového týmu a nejžádanějšího kluka na škole, který byl momentálně ještě obletovanějším než obvykle, protože se ještě nerozhodl, kterou šťastnou dívku doprovodí na zimní školní ples, jenž se konal už příští sobotu. Poslední dva týdny to tak ve škole vypadalo jako v nějaké reality show, jejíž vítězka získá vytoužené pozvání, a blondýna byla bohužel jednou z účastnic. Ashley tak musela přihlížet tomu, jak její Spencer s Aidenem flirtuje, dotýká se ho a směje se jeho určitě blbým vtipům. Jedním slovem to byla muka a na mejdanu to nebylo jiné.

Ashley do sebe z téměř prázdného kelímku hodila poslední zbývající doušek tequily a smutně nad pohledem na oblíbeného baskeťáka a jeho obdivovatelky zavrtěla hlavou. Nejhorší bylo, že brunetě přišlo, i když to mohlo být jen její zbožné přání, že se Spencer do snahy získat pozvání na ples spíše nutí. Ano, usmívala se a flirtovala, ale když se na ni Aiden zrovna nedíval, úsměv jí z tváře rychle mizel, stejně jako obsah červeného kelímku, který si Spencer od příchodu na mejdan často doplňovala. Což byla další divná věc, protože podle toho, co Ashley slyšela, blondýna normálně ani na pařbách nepila. Když se Spencer zrovna hlasitě zasmála něčemu, co Aiden řekl, a zároveň ho při tom pohladila po paži, bruneta to už nevydržela, zvedla se ode zdi, o kterou se opírala a vyrazila do kuchyně pro další alkohol, který by jí alespoň trochu otupil mysl.

Blížila se půlnoc a kuchyně, která sloužila jako zásobárna pití a brambůrků, už byla nějakou dobu vyjedená a vypitá, takže byla na rozdíl od ostatních místností velkého domu liduprostá, protože už v ní nebylo co sebrat. Tedy na první pohled. Ashley si totiž ihned po příchodu na mejdan spočítala, že při takovém množství lidí (byla tam snad půlka školy) dva přinesené soudky piva a objemově menší zásoba tvrdšího alkoholu brzy dojdou, a nenápadně si ukryla jednu flašku tequily do myčky na nádobí.

Právě si z té flašky chystala prázdný kelímek dolít, když vtom se jí za zády ozvalo nadšené: "Jé, tequila!"

Ashley ten hlas okamžitě poznala, i když zněl trochu jinak než obvykle. Nervózně polkla a otočila se.

"Naliješ mi?" zeptala se Spencer s opileckým uchechtnutím.

Ashley krátce přejela pohledem Spenceřiny skelné očí a růžové tváře a rozhodla se, že bude zodpovědná, což u ní sice nebývalo obvyklé, ale tady šlo o její Spencer.

"Řekla bych, že už jsi měla dost."

Blondýna se na chvilku zatvářila zmateně, protože ji odmítavá odpověď zaskočila, ale pak se vzpamatovala a přesvědčeně prohlásila: "Ne, ne. Neměla. Lij." A na zdůraznění své žádosti natáhla před Ashley ruku se svým prázdným kelímkem.

Umíněná Spencer sice vypadala roztomile, ale bruneta zůstala neoblomná a zavrtěla hlavou.

"Prosím?" nahodila blondýna tentokrát štěněčí pohled a ve svém typickém gestu naklonila hlavu na stranu.

"Myslela jsem, že nepiješ," zkusila bruneta zapůsobit na Spenceřin rozum, ale ten blondýna asi nechala doma, protože místo odpovědi se jí pokusila vytrhnout flašku tequily z ruky, což ovšem skončilo velkým neúspěchem, protože ji ve svém opojeném stavu o několik centimetrů minula a navíc u toho málem ztratila rovnováhu a skončila na podlaze.

"Jsi zlá," zamračila se Spencer, když se úspěšně narovnala. "Dej mi tu flašku, nebo... nebo to všem řeknu!" našla nakonec příhodnou výhrůžku, která by mohla na brunetu platit, a vítězoslavně se tomu usmála.

"A co?" nechápala Ashley.

"Že po mně koukáš!" ukázala na ni obviňujícím prstem blondýna, nebo se o to spíše pokusila, protože jí ruka ve vzduchu tancovala sem a tam. "Myslela sis, že... že to nevidím, ale já tě viděla. Pokaždý!"

Ashleyiny tváře polilo horko, ale snažila se dál dělat, jako že to nechápe. "Říkej si, co chceš, stejně ti nenaliju."

Blondýna smutně vyšpulila spodní ret a pak se opět opile rozpovídala: "Víš, já vím, proč po mně koukáš. Protože jsi ta slavná... ta... lesbička. Jsi lesbička, že jo?"

Ashley pozvedla obočí a začala být zvědavá, kam ten zvláštní rozhovor směřuje. To, že si blondýna nějak byla jejího obdivu vědomá, nemuselo být špatné znamení, a tak odvětila: "Jo, jsem lesba."

Spencer přikývla či spíše hodila hlavou dopředu a dozadu. "Jo. No, já ne, já mám ráda peni-" Tu větu nedokončila. Místo toho si zakryla volnou dlaní pusu a trochu zezelenala. "Já si asi... ublinkla... do pusy?" řekla nevěřícně, když si dlaň zase odendala.

Ashley si nemohla pomoct a zasmála se. 'To máš za to fuj slovo', pomyslela si.

"Hele!" utrhala se na pobavenou brunetu Spencer. "Nesměj se mi! Ty se nemáš co smát. Protože... protože o tobě vím všechno. Jsi zlá, zlá holka. Nechceš mi nalít a lámeš holkám..." U toho se odmlčela, protože jí hladina alkoholu v krvi momentálně bránila najít to správné slovo. Nakonec ale byla úspěšná, nebo jí to přinejmenším tak přišlo. "Vagíny! Lámeš holkám vagíny!"

Ashley na ni vykulila oči.

"Ne, to je špatně," zavrtěla hlavou Spencer, které hned došlo, že tohle říct nechtěla, a znovu se pokusila utřídit si myšlenky. "Je to špatně, protože... protože vagíny jsou BOŽÍ. Ale pššššt, to je tajný! " Poslední slova chtěla blondýna zašeptat, ale místo toho je naopak vyslovila hlasitěji.

Ashley na ni pozvedla obě obočí a pak se jí přes ramene koukla ke dveřím do kuchyně, jestli ji někdo neslyšel. Ale hlasitá hudbu hrající v přilehlém pokoji jim dělala dobrou clonu.

"Tys slyšela, že lámu holkám vagíny?" zeptala se bruneta s pobaveným úsměvem, když měla jistotu, že jde stále o soukromý rozhovor.

Spencer se zatvářila zamyšleně a pak se plácla dlaní do čela. "Srdce! Lámeš holkám srdce! A to se nedělá!" zdůraznila.

Ashley stále s úsměvem odvětila: Můžu tě ujistit, že holky jsou s mými výkony vždycky spokojený a všechny orgány mají nepoškozený."

Blondýna na ni přimhouřila oči a naklonila hlavu na stranu: "Ty se mnou flirtuješ?"

"Možná," uchechtla se bruneta.

"Ty fliruješ!" konstatovala tentokrát obviňujícím tónem Spencer.

"A ty jsi na mol," oplatila jí stejným tónem Ashley a pro sebe v duchu dodala: 'A tvá heterosexualita má evidentně alergii na alkohol, nebo to s ní není zase tak žhavý, jak to vypadalo.'

"Nejsem opilá!" bránila se opět Spencer, ale pak s palcem a ukazováčkem levé ruky u sebe dodala: "Možná... trošičku."

"Trošičku?" zopakovala bruneta na znamení, že jí nevěří.

"Dobře, možná větší trošičku, ale to nevadí, protože mám kouzelnou piluly! Ha!" prohlásila znovu vítězoslavně Spencer, načež si sáhla do kapsy u džín, vytáhla odtamtud nějakou červenou tabletku a bez váhání si ji hodila do pusy. Následně ji chtěla zapít, ale když zjistila, že má stále prázdný kelímek, tak místo toho silně skousla a se zkřiveným obličejem polkla.

Celé se to odehrálo tak rychle, že Ashley nestihla nijak reagovat. "Ježiš, co sis to vzala? Tos tu od někoho dostala?"

"Né," odvětila blondýna a při pohledu na polekaný obličej brunety dodala: "Šlohla jsem ji bráchovi. Je proti opilosti. Myslím. Ne, vím. Brácha já zásobenej. Určitě je bere mámě. Máma dělá v Exper... v Expeťá... v Expeněco."

"Pilulka proti opilosti?" nevěřila Ashley.

"Jo jo," potvrdila Spencer a pak se pokusila využít Ashleyiny momentální nesoustředěnosti a vyfouknout jí tequilu. Bruneta si toho však všimla a včas dala ruku s flaškou za zády. Spenceřino nekoordinované tělo ten pohyb následovalo a narazilo tak do Ashleyina.

Bruneta při tom kontaktu prudce vydechla, rychle se ale vzpamatovala, pustila prázdný kelímek a volnou rukou přidržela Spencer za záda, protože blondýna si opět koledovala o bližší seznámení s podlahou. Když Ashley pak zvedla hlavu, zjistila, že zblízka hledí do Spenceřiných očí.

Než se Ashley mohla v jejich neskutečné modři utopit, Spencer je sklopila o něco níže a následně si olízla rty. Pak blondýna oči zavřela, a než Ashley došlo, co se děje, ucítila na rtech tlak Spenceřiných. Nejdříve byla příliš v šoku na to, aby nějak zareagovala, ale když na rtech ucítila špičku Spenceřina jazyka, instinktivně je pootevřela. A pak už se jen líbaly a líbaly a líbaly.

Když se Spencer po nekonečně dlouhé době (alespoň tak to Ashley přišlo) odtáhla, prudce se nadechla, otevřela oči a pak hlesla: "Páni."

"Jo," dokázala rovněž pouze hlesnout stále šokovaná a zadýchaná bruneta.

"Ještě!" prohlásila blondýna a opět iniciovala polibek, který následně z chvatného přešel v pomalý, pak znovu vášnivý a následně znovu něžný.

Když se Spencer nakonec odtáhla tentokrát, rozhlédla se kolem. Přestože byly stále v bezpečí prázdné kuchyně, řekla: "Ne tedy. Bydlíš daleko?"

"Ne," hledala Ashley slova, protože se jí z toho všeho líbání motala hlava. "Kousek. Pěšky."

"Fajn," zazářily Spencer oči a chytla Ashley ruku. "Jdeme."

Ashley věděla, že je Spencer opilá, ale tohle byl zkrátka splněný sen a nebyla schopná ničeho jiného, než se od blondýny nechat vyvézt zadním vchodem domu ven.

* * *

Když se Ashley v neděli ráno probudila, zjistila, že je vedle ní prázdno, přestože usínala vedle hřejivého těla jisté blondýny, která ještě po cestě k ní poslala domů esemesku, že přespí u spolužačky. Ashley rychle vstala a začala prohledávat dům. O něco později se jí bohužel potvrdilo to, čeho se bála. Spencer byla pryč a ona si od ní ani nevzala telefonní číslo.

"Sakra," ulevila si bruneta, ale pak začala horečně přemýšlet, jak by se to dalo napravit.

* * *

O hodinu a půl později zastavila Ashley auto u kraje silnice na dohled domu Carlinových, jehož adresu znala, protože cestou do školy jezdila kolem, nebo by to tak alespoň vypověděla u soudu.

Bruneta se s rukama pořád na volantu zhluboka nadechla a zase vydechla. Musela si přiznat, že je pořádně nervózní. Zauvažovala, jestli neměla Spencer koupit kytku nebo tak něco, ale rychle to zavrhla, protože nevěděla, zda jí neotevře někdo jiný ze Spenceřiny rodiny, jemuž by se kytka pro spolužačku asi špatně vysvětlovala.

Pokud to udělá správně, bude na kytky spousta času později, až spolu budou randit a tak. S tím Ashley konečně z auta vystoupila a vydala se k domu Carlinových.

Když zahnula z ulice na příjezdovou cestu, zjistila, že nebude muset zvonit, protože Spencer u garáže vedle domu myla auto. Ashley se usmála a přidala do kroku.

Blondýna měla při mytí auta nasazená sluchátka iPodu a byla k brunetě otočená zády, takže se Ashley podařilo nepozorovaně se přikrást až k ní a poklepat jí na rameno.

Spencer leknutím málem vyletěla z kůže. Rychle si otočila, a když spatřila Ashley, vyndala si z uší sluchátka, chytla ji za ruku a odtáhla ji za auto mimo pohled z okem domu.

"Co tu děláš?" utrhla se blondýna na Ashley hlasitějším šeptem, než ji měla bruneta možnost byť jen pozdravit.

Ashley se z toho nevlídného přivítání rychle oklepala a odpověděla: "Myslela jsem, že bychom si měly promluvit?"

"A o čem jako?" opáčila Spencer s netečným výrazem.

Bruneta nevěřícně pozvedla obočí a pak pomalu odpověděla: "No, o včerejšku."

"Není o čem mluvit," odvětila blondýna stále hlasitým šeptem. Očividně se bála, aby je někdo v domě neslyšel.

"Cože?" nevěřila vlastním uším Ashley. "Spencer, políbilas mě a pak jsme..."

Než mohla bruneta větu doříct, blondýna ji přerušila. "Ne. Nic jsme. Byla jsem opilá, ta pusa nic neznamenala a pak si stejně nic nepamatuju, takže..."

Tentokrát vstoupila Ashley do řečí jí. "Jak nepamatuješ? Na co posledního si vzpomínáš?"

"Líbalas mě, pak jsi mě odvedla k sobě domů, kde ses začala svlíkat a pak... nic. Mám okno. Když jsem se vzbudila, oblíkla jsem se, zavolala si taxíka a po třetí dorazila domů. Bohužel se mi nepovedlo vyhnout se matce, který stačil jeden pohled a následovalo protialkoholický kázání a trest v podobě mytí auta. Takže díky moc."

"Počkej, počkej," odvětila Ashley. "To tys políbila mě. Dvakrát. A to tys chtěla jít ke mně domů a to tys ze mě prakticky strhala oblečení a pak jsi..."

"Nezájem," znovu ji příkře přerušila blondýna. "Jestli si chceš za mě udělat zářez do postele, prosím. Ale co se mě týká, k ničemu nedošlo, a i kdyby došlo, asi to nebylo nic moc, když mi to nestálo za zapamatování."

Ashley nevěřícně pootevřela pusu. 'Co se stalo s tou vždy hodnou a milou Spencer nebo alespoň tou nadrženou Spencer ze včerejška, co byla taky fajn? Že by kocovina?' pomyslela si. Každopádně tahle Spencer se jí moc nelíbila. Nakonec se bruneta z myšlenek vymanila a rozhodla se vyložit karty na stůl: "Ale já si nechci udělat žádnej zářez, já s tebou chci chodit..."

"Chodit? Co jsem slyšela, tak Ashley Daviesová nerandí, jenom si užívá. A vůbec, jak bych s tebou mohla chodit, když jsem na kluky a jenom na kluky."

"Ale..."

"Žádný ale. Prostě jsem, a jestli budeš vytrubovat, že jsme spolu spaly, tak všem řeknu, že... že...," hledala blondýna stejně jako na tom mejdanu co nejpádnější výhrůžku, "že spíš s plyšovýma poníkama!"

"Cože?" nechápala Ashley.

"Nemysli si, že jsem si tý Pinkie Pie u postele nevšimla. Uvidíme, kolik holek sbalíš, až se to rozkřikne."

"Už se bojím," utrhla se Ashley, ale pak se zarazila, protože cítila, že v ní začíná klíčit vztek a to nebylo dobré. "Spencer," začala klidným hlasem, když v duchu napočítala do pěti, "nikomu nic neřeknu, ale fakt si musíme promluvit, protože..."

"Ne, nemusíme. Naopak. Já budu naprosto spokojená, když už spolu nikdy v životě nepromluvíme!" zvedla blondýna mírně hlas a pak rychle pohlédla k domu, jestli ji nikdo neslyšel.

Přestože se Ashley snažila kvůli oběma zachovat chladnou hlavu, tohle už na ni bylo moc. "Fajn, jak chceš, měj hezkej život, Spencer Carlinová!" odsekla, pak se obrátila na patách a rychlou chůzí vyrazila zpátky k svému autu.

"Budu!" uslyšela ještě za sebou a pálilo to stejně jako slzy, který se jí nechtěně draly do očí.

* * *

Když ten večer stále přešlá Ashley usínala, doufala, že se jí bude zdát o tom, jak Pattinsonovi přebírá Kristen, nebo něco podobně příjemného, ale měla smůlu.

Že je to sen, pochopila Ashley okamžitě, protože na školní ples by v životě nešla, ale právě tam byla. Uprostřed prázdného parketu kýčovitě vyzdobené tělocvičny Kingovy střední, téma očividně 'Podmořský svět'. Když se však kolem sebe po papundeklových mušlích a korálech rozhlédla, zjistila, že úplně sama není. U zavřených dveří tělocvičny nestál nikdo jiný než zmateně se rozhlížející Spencer Carlinová.

Když ji blondýna spatřila, trhla sebou a pak si se zamračením ulevila: "To snad ne."

"Super. Ta protivnost jí nepřešla ani ve snu," prohlásila nahlas bruneta, ale pak se stejně k blondýně přes parket rozešla.

O Spencer se brunetě nezdálo poprvé a doufala, že tohle může být jen předehra k mnohem příjemnějším věcem, jejichž zhmotnění bylo její podvědomí obvykle schopné.

Blondýna mezitím zavřela oči a začala si pro sebe opakovat: "Probuď se. Probuď se. Probuď se."

"Smůla, zlato," řekla jí Ashley, když k ní došla. "Tohle je můj sen, takže žádný probouzení nebude."

Když to Spencer uslyšela, přestala se svou mantrou a otevřela oči, které vzápětí přejely brunetu pohledem.

Ashley se na sebe rovněž podívala a zjistila, že má na sobě sexy černé krátké šaty bez ramínek. "Líbí?" usmála se lascivně na blondýnu, která na sobě měla méně odvážné, ale moc hezké modré nadýchané plesové šaty.

"Sni dál," ušklíbla se Spencer.

"O to se snažím," odvětila Ashley a luskla prsty. Když se nic nestalo, zanadávala: "Kruci, dneska se člověk nemůže spolehnout ani na svý podvědomí."

"To ses jako snažila o co?" zajímala se Spencer.

"Snažila jsem se ti vyměnit ty šaty za bikiny, aby z toho aspoň něco měla," odpověděla bez obalu Ashley. Konec konců to byl jen sen, takže se nemusela brát servítky.

Spencer šokovaně pootevřela pusu a následně rovněž luskla prsty. Ashley se rozhlédla, ale nic se nezměnilo, tak se zeptala: "A to mělo být co?"

"Snažila jsem se tě vyměnit za Aidena," vyplázla na ní dětinsky jazyk blondýna.

"Tak to bylo hnusný," zamračila se bruneta. "Tenhle sen se mi vůbec nelíbí. A to jsem jenom chtěla zabíjet svítící upíry."

"Cože?" nechápala Spencer, ale aniž čekala na odpověď, hned pokračovala: "Ale to je fuk. Je to můj sen, ne tvůj."

"Jestli člověk sní, se dá zjistit snadno, takže... au!" začala bruneta, ale pak vyjekla, protože ji Spencer štípla do ruky.

"Máš štípat sebe, ne mě," mnula si Ashley postižené místo na kůži.

"Sebe štípat nemusím, protože vím, že se mi to zdá, takže... au!" vykřikla blondýna, když jí Ashley oplatila štípnutí štípnutím.

"Počkat," zarazila se následně bruneta. "Jestli nás to obě bolí a neprobudily jsme se, tak to znamená co?"

Než mohla Spencer odpovědět, rozzvučela se v prázdné tělocvičně hlasitá siréna. Obě dívky si zakryly dlaněmi uši a rozhlížely se kolem sebe po zdroji toho nepříjemného zvuku.

"Co je to?" zakřičela Spencer najednou a ukázala ke stropu tělocvičny.

Ashley se tím směrem podívala a uviděla, že nad parketem od stropu visí velká, černá koule s bílým nápisem 'BOMBA' a červeným běžícím odpočtem pod ním. Momentálně ukazoval 4:57, 4:56...

"To je divná disko koule," poznamenala bruneta hlasitě přes stálé ječení sirény.

"To tu být nemá," přidala se Spencer.

"Nepovídej," sarkasticky utrousila bruneta.

"Chci říct," ušklíbla se Spencer, "že o bombách se mi nezdává."

"To bude asi znamení, že ten ples za týden bude pěkný výbuch," zasmála se Ashley vlastnímu vtipu.

Ve skutečnosti jí ale moc do smíchu nebylo. Aby pravdu řekla, celé to bylo hodně divné. Ne kvůli tomu, co se jí zdálo, zažila už divnější sny, ale kvůli tomu, jak se cítila. Měla pocit mnohem větší reálnosti, než by ve snu měla mít, a navíc se při pohledu na ubývající sekundy odpočtu cítila nějak čím dál tím slabší.

3:21, 3:20...

Nakonec Ashley prohlásila: "Ale ani ve snu se mi nechce vyletět do vzduchu, tak padám."

S tím přistoupila k dvojitým dveřím tělocvičny, aby je otevřela, ale i když zatáhla za madla vší silou, dveře se ani nehnuly. Mezitím se vedle ní objevila Spencer a rovněž zkusila za dveře zatahat. Mělo to stejný účinek, respektive neúčinek.

Dívky se na sebe podívaly a pak znovu vzhlédly k visící bombě.

2:11, 2:10...

Spencer se po snové tělocvičně rozhlédla, ale stejně jako jejich skutečná žádný jiný východ neměla, tak nakonec ustrašeně hlesla: "Já tu nechci umřít."

Bruneta si nemohla pomoct a zkusila blondýnu uklidnit, i když sama klidná vůbec nebyla. "Neboj. Neumřeš. Nikdo neumře, je to jenom sen."

Spencer přikývla, ale nevypadala moc přesvědčeně.

1:47, 1:46...

Ashley teď už bylo podivnou slabostí skoro na omdlení, tak zavřela oči a zkusila se přimět k probuzení. Bez úspěchu. Místo toho se v ní vzedmula panika a ještě něco. Nutkání něco udělat. Nutkání být se Spencer. Nutkání se s ní nějak spojit. Nutkání...

"K čertu s tím," řekla přes neutuchající ječení sirény bruneta, když oči zase otevřela, "jestli mám umřít, tak..."

S tím pohlédla na vystrašený Spenceřin obličej, bezmyšlenkovitě ji vzala dlaněmi za tváře, otočila jí hlavu čelem k sobě a políbila ji...

* * *

Ashley a Spencer se každá ve své posteli ve stejný okamžik probudily a obě pronesly: "Co to sakra bylo?"


2

V pondělí ve škole Ashley pořád myslela na ten zvláštní sen, který byl v její hlavě stále tak živý, jako když se probudila, takže nevyhnutelně musela myslet i na Spencer. Krátce zauvažovala, jestli ji nemá znovu zkusit vyhledat, aby tu společnou sobotní noc pořádně probraly, ale pak si vzpomněla, jak jí blondýna bez obalu řekla, že už s ní nikdy v životě nechce mluvit. Navíc bylo více než zřejmé, že se jí Spencer vědomě vyhýbá. Během dopoledních přestávek šly dokonce po chodbě dvakrát proti sobě, ale když ji blondýna uviděla, otočila se a rychle zmizela na opačnou stranu. Ashley to přišlo až směšné, ale ve skutečnosti to bylo smutné a bruneta pořád nemohla uvěřit, že to po tom mejdanu takhle špatně dopadlo. Na druhou stranu se to dalo brát i pozitivně. Když ji Spencer drsně odmítla, mohla na ni konečně zapomenout a vrátit se ke svému starému životu. Tak zněla teorie, ale praxe byla jiná. Faktem bylo, že Ashley pořád neměla na jiné holky ani pomyšlení, takže se vrátila k tomu, jak to bylo před tím sobotním večerem. Sledování Spencer z dálky. Tedy když před ní blondýna zrovna doslova neutíkala.

* * *

Byla polední přestávka a studenti Kingovy střední se věnovali obědům. Ashley dávala místo jídelny přednost obědvání u stolů na nádvoří a vzhledem k prakticky stále hezkému a teplému počasí to platilo i pro roztleskávačky, které momentálně seděly jen ob dva stoly dál a bruneta na ně tak dobře viděla. Tedy konkrétně na jistou ohijskou rodačku.

Z toho, co Ashley slyšela, se roztleskávačky bavily o typických dívčích věcech, ale její blondýna se do hovoru nezapojovala a zdála se být celkově duchem mimo, jako by o něčem přemýšlela.

"Holky, včera se mi zdál bombovej sen!" prohlásila náhle kapitánka roztleskávaček Madison.

Spencer, která zrovna pila džus, ho vyprskla a následně se zakuckala.

"Ježiš, Spencer, co blbneš?" divila se Madison

"Jsi v poho?" přidala se Sherry, která seděla vedle ní.

"Jo, dobrý," odvětila blondýna, když zase popadla dech, a pak se s bledým obličejem krátce podívala směrem k Ashley.

Ashley nejdříve nechápavě svraštila obočí, ale pak jí v hlavě zapadla kolečka do sebe. Blondýnu málem kleplo při zmínce o bombovým snu. 'Ale to přece nedává smysl. Ten sen se zdál mně, ne?' pomyslela si bruneta.

Než měla Ashley možnost to v duchu více rozebrat, Spencer se zvedla od stolu a se slovy, že si půjde dát do pořádku poprskaný roztleskávací úbor, rychlým krokem zamířila zpátky do budovy školy.

Ashley po chvilce váhání vyrazila za ní.

* * *

Když Ashley došla k dveřím dívčích záchodků, za které před chvilkou viděla blondýnu zapadnout, krátce zaváhala, ale pak sebrala odvahu a vzala za kliku.

Spencer stála před jedním z umyvadel a snažila se z trička odstranit skvrny od džusu. Když spatřila brunetu, zarazila se, ale pak se zamračením štěkla: "Co tu děláš?"

Ashley si dobře pamatovala, jak katastrofálně dopadla její včerejší snaha přesvědčit blondýnu, že by si měly promluvit, tak místo toho bez obalu rychle za sebou řekla: "Tělocvična. Ples. Siréna. Bomba jako disko koule."

Spencer vytřeštila oči. "Co...? Jak...?"

"Takže se ti to zdálo taky," pochopila bruneta. "No, to je... zajímavý."

"Ne, ne, ne," odmítala si to připustit blondýna. "Byl to můj sen. Jak můžeš vědět, co se mi zdálo?"

"No, evidentně se to zdálo nám oběma," odvětila Ashley.

"Ale to není možný," nemohla to Spencer stále pochopit a pak po krátké pauze dodala: "Není to nějaká... lesbická záležitost?"

Ashley pozvedla obočí: "Jakože když spolu dvě holky stráví noc, synchronizujou se jim sny?"

"Ne?" zeptala se blondýna, ale bylo poznat, že se jen chytá stébla a doopravdy tomu nevěří.

"To vážně?" věnovala jí nevěřícný pohled bruneta.

"No dobře, tak ne, ale musíš uznat, že je to divný," řekla Spencer.

"To je," připustila Ashley a pak pro odlehčení dodala: "Neměly bychom zavolat Muldera a Scullyovou?"

"Moc vtipný," odvětila nepobavená Spencer.

"Fajn, tak jenom Scullyovou?" laškovně pozvedla obočí Ashley. "Mulder mě stejně nebere."

"Nemůžeš to brát vážně?" utrhla se na ni blondýna.

"Tak dobře," zvedla na obranu ruce bruneta. "Zdál se nám stejnej sen. Napadá tě nějaký vysvětlení?"

Po chvilce zamyšlení Spencer odpověděla: "Musel to být tvůj sen, protože mně se o tobě nezdává. Takže jak jsi to udělala?"

"Bohajeho," obrátila oči v sloup Ashley a pak sarkasticky odpověděla: "Jasně, mám nadpřirozený schopnosti tahat holky do svých snů. A mý superhrdinský jméno je Superlesba. Ne, Snová superlesba!"

Spencer na ni jen nepobaveně hleděla.

"Fajn," nedalo to brunetě, "prozradím ti pravdu."

"Do toho," povzbudila ji blondýna.

"Ve skutečnosti jsem mimozemská královna z planety Lesbopotánie a přišla jsem na Zemi oplodnit všechny blonďatý roztleskávačky," prohlásila úplně vážným tónem Ashley.

"Co?!" zhrozila se Spencer a vykulila oči. "Já nemůžu být těhotná, jak bych to..."

U toho se blondýna zarazila, protože Ashley se rozesmála.

"Já tě zabiju!" bouchla jí silně do ramena Spencer.

"Au," třela si Ashley postižené místo. "Promiň, ale měla bys vidět, jak ses zatvářila."

Blondýna se na ni jen zašklebila, ale trochu u toho zčervenala.

"Hele," začala tentokrát už doopravdy vážně Ashley, "já fakt nemám páru, proč se nám to zdálo a jak je to vůbec možný."

Spencer jí krátce pohlédla do očí, aby zjistila, jestli to bruneta myslí upřímně. "Dobře, věřím ti," prohlásila nakonec.

"Cítila ses v tom snu nějak divně?" zajímalo Ashley.

"No, přišel mi nějak reálnější než normální sny," odvětila Spencer.

"Mně taky," přikývla bruneta. "A ke konci?"

"Ke konci?"

"Když spustila ta siréna," upřesnila Ashley.

"Vzhledem k tý reálnosti jsem měla trochu nahnáno," připustila blondýna.

"To je celý?" zeptala se bruneta. "Nebylo ti divně? Na omdlení?"

"Ne," svraštila obočí Spencer. "Tobě jo?"

"Jo," odpověděla Ashley. "Cítila jsem se čím dál tím slabší a pak jsem měla takový divný nutkání."

"Nutkání?"

"Hm," přikývla bruneta. "Nutkání tě..."

"Políbit?" doplnila to za ni Spencer.

"Něco takovýho," odvětila Ashley.

"No super," obrátila oči v sloup blondýna.

"Co s tím budeme dělat?" ignorovala bruneta to gesto.

"Nic," odpověděla Spencer. "Zapomeneme, že se to stalo."

"Na zapomínání jsi ty expert, co?" nemohla si pomoct Ashley.

"Jenom když se to týká tebe," ušklíbla se na ni blondýna.

"Ty fakt umíš holku bodnout do srdce, Spencer," odvětila nepobavená bruneta.

Spencer vzdychla. "Hele, Ashley, stalo se nám něco hodně divnýho, pro co nemáme vysvětlení, a mně zkrátka přijde nejlepší, když na to prostě a jednoduše zapomeneme."

"A budeme doufat, že se to nebude opakovat?" doplnila bruneta.

"Nestraš," vyděsila se blondýna.

"Ale pro případ, že by k tomu došlo, neměly bychom se třeba...," začala Ashley nejistě, "vyměnit telefonní čísla, abychom se spolu mohly spojit a tak?"

Spencer na ni chvilku hleděla. "Fajn," řekla nakonec a vytáhla z kapsy svůj mobil. "Diktuj."

Ashley jí nadiktovala své číslo a pak vytáhla svůj mobil a v očekávání ke Spencer vzhlédla.

"To určitě," ušklíbla se na ni blondýna, "takhle snadno mý číslo nedostaneš."

S tím Spencer rychle zmizela za dveřmi a Ashley zůstala s nevěřícně pootevřenou pusou na záchodcích sama.

* * *

Když Ashley večer usínala, nevěděla jestli si přát nebo nepřát, aby se předchozí noc opakovala. Ten pocit, který měla na konci snu, byl nepříjemný a to bylo ještě slabé slovo, ale na druhou stranu měla příležitost být se Spencer někde, kde před ní nemohla utéct, a bruneta si nemohla pomoct a pořád v sobě chovala nepatrný ždibíček naděje, že kdyby si pořádně promluvily, mohlo by z té jejich jedné společné noci vzejít něco víc.

Brzy po usnutí bylo to dilema rozhodnuto za ni.

Ashley shledala, že se ocitla v křesle na můstku nějaké vesmírné lodi, který jí byl nějak povědomý, ale hned ho zařadit nedokázala. Za to dokázala přesně zařadit blondýnu, která byla uvázaná ke křeslu před ní. Byla to Spencer.

"Nekoukej tak a rozvaž mě!" spustila na ni blondýna.

Ashley musela přiznat, že zírá. Spencer na sobě měla zelený roztleskávací obleček školního týmu Kober, ruce měla svázané k sobě za opěradlem křesla, provaz měla rovněž kolem trupu a měla svázané i nohy.

"Dělej!" pobídla ji blondýna, když se bruneta k požadované činnosti neměla.

Ashley se místo toho, aby ji poslechla, rozhlédla kolem a najednou jí došlo, odkud to prostředí zná. Seděla v kapitánském křesle na můstku startrekovského Voyageru, a když se na sebe podívala, shledala, že má na sobě příslušnou kapitánské uniformu.

"Hustý," okomentovala to bruneta pro sebe a nadále ignorovala vražedné Spenceřiny pohledy. "Vždycky jsem chtěla vlastní vesmírnou loď."

"Rozvaž mě. Prosím?" zkusila Spencer v křesle u navigační konzole změnit strategii.

Ashley se jí zželelo a pohlédla na ni. "Abych měla úplně jasno, tohle není sexy sen? Zdá se ti to taky?"

"Jo, zdá se mi to taky," odvětila netrpělivě blondýna, "mohla bys mě už konečně rozvázat?"

"Myslím, že s tím ještě chvilku počkám," odvětila lhostejným tónem Ashley, vstala z křesla a rozešla se po můstku, aby si ho pořádně prohlédla. Voyager konec konců patřil k jejím oblíbeným seriálům.

"To si děláš srandu!" utrhla se na ni blondýna.

"Nebylas na mě v posledních dvou dnech moc milá, menší trest ti patří," odvětila od přístrojových obrazovek u stěn Ashley a krátce na vytočenou blondýnu pohlédla.

Spencer jen zavrčela a bruneta se zasmála.

"Víš co, půjdu se podívat, jestli tu nenajdu příjemnější společnost," prohlásila bruneta a přistoupila ke dveřím výtahu vedoucího do zbytku lodi. "Možná narazím na kapitánku Janewayovou nebo Sedmou z devíti."

"Počkej! Nenechávej mě tu!" zhrozila se blondýna.

"Copak? Bojíš se tu zůstat sama?" zeptala se trochu posměšně Ashley.

"Víš co?" odvětila se zamračením Spencer. "Klidně si za tou svou Dvacátou z patnácti jdi. Mně je to fuk."

"Fajn," odvětila Ashley a pak se znovu otočila čelem k výtahu a stiskla tlačítko, kterým se otvíral. "Tak schválně." Dveře výtahu se však ani nehnuly. "Jak jsem si myslela. Vypadá to, že jsme tu zase zavřený."

"Čím dál lepší," poznamenala Spencer, která ovšem vypadala, že se jí ulevilo, že nakonec nezůstane na můstku sama.

"Nejdřív školní ples, teď Star Trek, co to podle tebe znamená?" pohlédla na ni Ashley.

"To netuším," odpověděla Spencer. "Ale zmínila ses o mimozemšťanech unášejících blonďatý roztleskávačky, tak ti to třeba utkvělo v podvědomí?"

"Takže se držíme teorie, že jde o mý sny?" zajímalo brunetu.

"No, myslím, že tenhle můj oděv a ty provazy jsou jasný vodítko," odvětila suše blondýna.

"Pravda," přitakala s poťouchlým úsměvem bruneta a znovu přejela svázanou Spencer v minisukni a upnutém tričku pohledem.

"Hele!" neuniklo to blondýně.

"Promiň, zdá se, že ve snech zapomínám na dobrý způsoby," uchechtla se Ashley a pak ke Spencer došla a začala ji zezadu pomalu rozvazovat. "V tomhle snu aspoň není žádná bomba."

Spencer si po uvolnění rukou sama rozvázala nohy a pak z křesla vstala a v obavách se kolem sebe rozhlédla. "Hlavně to nezakřikni."

Vtom se jako na znamení rozezněl lodní poplach a umělý hlas odnikud zahlásil: "Do spuštění autodestrukce lodi zbývá 7 minut."

Spencer se plácla do čela a Ashley obrátila oči v sloup se slovy: "To se mi snad zdá."

"Co teď?" zeptala se blondýna.

Ashley jen pokrčila rameny.

"Je ti zase divně?" zajímala se Spencer.

Ashley musela přiznat, že se zničehonic začala opět cítit zvláštně slabě. "Trochu. Co ty?"

"Dobrý," řekla Spencer a pak po krátké odmlce hlasitě přikázala: "Počítači, vypni autodestrukci!"

"Do spuštění autodestrukce lodi zbývá 6 minut a 5 sekund."

"Kruci," zanadávala Spencer a pak pobídla brunetu: "Máš na sobě kapitánskou uniformu, zkus to ty."

"Ty znáš Star Trek?" divila se Ashley.

"Možná," odvětila neurčitě Spencer. "Mohla bys...?"

"Počítači, vypni autodestrukci!" zopakovala povel Ashley.

"Do spuštění autodestrukce lodi zbývá 5 minut a 47 sekund."

Bruneta poklepala na komunikátor na své uniformě. "Tady... kapitánka Daviesová. Není na lodi někdo, kdo umí vypnout autodestrukci?"

"Do spuštění autodestrukce lodi zbývá 5 minut a 12 sekund."

"Takže co teď?" vzdychla Spencer do stálého zvuku lodního poplachu.

"Něco zkusím, tak se nelekni, jo?" prohlásila Ashley, která se stejně jako na snovém plese cítila s ubývajícím odpočtem čím dál tím malátnější.

Spencer na ni zmateně svraštila obočí. "Co máš v plánu?"

Ashley k ní bez dalších slov přistoupila a políbila ji...

* * *

Ashley se probudila a zamžourala očima. Vtom se jí na nočním stolku rozezněl mobil. Natáhla ruku, a když se podívala na display, zjistila, že volá neznámé číslo. Stejně to zvedla.

"Tohle bylo naposled, rozumíš?" ozval se z telefonu rozčilený Spenceřin hlas. "Už mě do svejch divnejch snů netahej!"

Ashley se nadechla, aby něco řekla, ale než se stihla vyslovit, uslyšela v telefonu klapnutí na znamení ukončení hovoru. Bruneta se ale přesto usmála a pomyslela si pro sebe: 'Aspoň teď víme, že jsou naše polibky kouzelný. A navíc mám její číslo!'

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ...autor stránek
petrSF

Zpět na hlavní stranu