Bojová hra o Pošťáka a další starconové střípky

Napsal: petrSF

Na Evu jsem narazil v pátek hned po příjezdu, takže místo okouknutí conovacích prostor jsem pouze odložil cestovní tašku, vypnul okolní svět a ponořil se do čtení nových kapitol Pošťáka, které mi naše oblíbená autorka darovala. Při čtení se mi úsměv na tváři rozšiřoval a rozšiřoval, až... ale to už si budete muset časem přečíst sami ;-)

Poté už jsem se vrhl do proudu standardního conového programu, v jehož rámci jsem v deset večer měl přednášku resp. čtení "Fantastické motivy v lesbické fanfiction". Podle pobavených reakcí publika soudím, že vybrané ukázky ze Spashley Twilightu, kterým vévodily vtipné monology nadržené Spencer (Bella), padly na úrodnou půdu. Snad zaujalo i představení Deky z hvězd, protože později si mě dvě posluchačky odchytly a dožadovaly se informace, jak to tedy se Spencer a Ashley v tom příběhu dopadlo.

Další zájemci o Evin povídkový poklad plný ďolíčků a motýlků se v pátek neobjevili, ale jeden exemplář nových kapitol se přece jen do světa dostal, protože jsem ten svůj zapomněl v přednáškové místnosti a druhý den už tam nebyl :-( Naštěstí mi Eva před nedělním odjezdem věnovala jiný výtisk. Znovu děkuju.

V sobotu ráno se objevil miki se šokující informací: světlo světa spatřil trailer na Girltrash: All Night Long! Tak to dopadá, když se člověk na jeden den vzdálí od Internetu. Když mi opět naskočilo srdce, začal jsem horečně přemýšlet, jak se k traileru co nejrychleji dostat. Dobrá zpráva: miki ho měl nahraný v mobilu. Špatná zpráva: nešel přehrát. Dobrá zpráva: vedle sedící Antrey usoudila, že jí přehrát půjde, a nastaly bolestně dlouhé desítky sekund čekání, než se soubor mezi telefony přenesl. Špatná zpráva: Antreyin mobil usoudil, že chceme slyšet pouze zvuk a odmítal přehrát obraz. I tak ovšem stály hlášky a zpěv za to. A hádejte, kdo problém s puštěním traileru nakonec vyřešil? Ano, naše báječná a fenomenální Eva s mobilem, co se kamarádil s Internetem :-) Takže jsem si přece jen mohl vychutnat hláškující a zpívající Gaby, Mandy a spol. naplno a byl z toho po zbytek dne v sedmém nebi.

Bohužel ani v sobotu dopoledne si žádní potencionální účastníci vyhlášené bojové hry Evu nenašli, tak jsme se ji alespoň jali při obědě hromadně přesvědčovat k autorskému čtení na Festivalu fantazie a po dopsání celého příběhu k obeslání nějakého vydavatelství. Je třeba říct, že Eva odolávala statečně, ale ještě není všem dnům konec ;-)

Odpoledne zabodoval miki, který do své poznávačky seriálových znělek zařadil i tu, kterou tu všichni dobře znáte.

A večer to přišlo. Narazil jsem na Vallu, která se zoufale snažila najít jistou Evu, aby od ní podle přesných instrukcí něco vyzvedla a nechala to podepsat pro moren ;-) Vzal jsem ji k prodejnímu stánku FAN BASE, za kterým se Eva skoro celý con činila, ale ouha, pusto prázdno. Následovalo rychlé omrknutí twitterových účtů obvyklých podezřelých se závěrem, že Eva bude v jedné z blízkých putik, kde byla podle fotodokumentace právě v plném proudu hra v Člověče, nezlob se ;-) Slíbil jsem Valle, že se za Evou brzy vydáme a dáme jí vědět, že je hledána. Když jsme po nějaké době skutečně ve tříčlenné skupince vyrazili, znovu jsme Vallu potkali a museli ji opět ujistit, že teď už za Evou opravdu, ale opravdu jdeme :-)

Ale zase ouha. Po příchodu do příslušné krčmy jsme zjistili, že se Eva s obvyklými podezřelými před chvílí přesunula jinam. Po posílení na další cestu a opětovné kontrole twitteru jsme vyrazili do jiného zábavně občerstvovacího zařízení, kde už u stolního fotbálku řádila.... Eva! Informoval jsem ji o pátračce, kterou moren v zastoupení rozjela, a domluvili jsme se, že za ní Vallu v neděli ráno přivedu k prodejnímu stánku. Následně vypukl epický fotbalový turnaj ;-)

Po půlnoci jsme se vrátili na con na plánový Glee maraton, kde se především smutně i jinak vzdychalo nad Santanou ;-) V půl druhé si Eva vyrazila koupit pití, a když se vrátila, hádejte koho si vedla? Nikoho jiného než Vallu, která si nějakou záhadou tipla, že to bude ona, když se míjely na chodbě. A tak jsme konečně mohli být svědky prvního podpisu s věnováním od budoucí jistojistě slavné autorky :-)

Takže to nakonec dobře dopadlo a bojová hra si svou vítězku našla, za což si moren zaslouží velké gratulace. Jsem si jistý, že si cenu užije, až k ní dorazí ;-)


autor stránek
petrSF

Zpět na hlavní stranu