O karafiátech a pusinkách

Napsala: Maria1229, Překlad: petrSF

Mezi studenty na Kingově střední bylo při chůzi po chodbách cítit vzrušení. Vzduchem se nesla známá vůně, z níž chlapci krčili nosy a dívky se hihňaly jako dvanáctileté. Byla to vůně karafiátů. Probíhal každoroční školní prodej karafiátů. Byl valentýnský týden, kdy studenti mohli koupit květiny pro své spolužáky a drahé polovičky. Pro dívky to byla velká věc. Týdny dopředu si psaly seznamy, kolik karafiátů plánují koupit. Co se týkalo chlapců, byli vynervovaní z ne úplně nenápadných narážek svých přítelkyň ohledně toho, kolik karafiátů chtějí dostat.

Spencer s úsměvem četla leták na jedné z nástěnek, který všem připomínal, že je poslední den, kdy mohou květiny objednat. Sáhla do batohu, aby spočítala, kolik má peněz, a vyrazila ke stolu, kde se vyplňovaly objednávací formuláře.

"Tady jsi, hledala jsem tě všude," řekla Ashley, zatímco si razila ke Spencer cestu. Ani jí nezajímalo, že předbíhá několik studentů, kteří také čekali ve frontě na objednání karafiátů.

"Kdes mě hledala?" zeptala se Spencer pobaveně.

"Na parkovišti, na chodbách. Co tu děláš?" zeptala se bruneta, a až nyní jí došlo, že je za ní fronta lidí.

"Kupuju karafiáty. Ty taky?"

Ashley obrátila oči v sloup a odfrkla si. "To určitě. Celý je to hloupý," prohlásila hlasitě a vysloužila si několik probodávajících pohledů od lidí kolem.

Spencer rovněž nad kamarádkou obrátila oči v sloup. "Nech mě hádat, patříš k lidem, který jsou proti Valentýnu? Myslíš si, že je to jenom komerční svátek a tak?"

"Ne," odmítla to bruneta. "Jenom mi přijde hloupý věnovat den párům. Kytky si můžou dávat každej den. Proč to mít oficiální?"

Spencer zavrtěla hlavou a postoupila o krok dopředu, protože se fronta pohnula. "Takže narozeniny, výročí, den matek a den otců jsou taky hloupý?"

"To je jiný," odvětila Ashley tvrdohlavě. "Každopádně tenhle prodej karafiátů je další soutěž popularity."

"Jak to?"

"Ale no tak, Spence," čertila se bruneta. "Čím víc dostaneš karafiátů, tím jsi oblíbenější. Proto si tleskačky zajišťujou, aby jim jejich dutohlavový kluci a poskoci nějaký poslali. A samozřejmě to všem předhazujou. ‘Já dostala dva tucty! Proboha! Brad je tak milej!’" Ashley při napodobování roztleskávaček nasadila směšně vysoký hlas.

Spencer se zasmála. "Já ti nevím. Mně to přijde roztomilý. V Ohiu jsme si karafiáty dávali taky a spíš šlo o to dát kamarádům něco milého než soutěž popularity. I rodiče mohli svým dětem kupovat kytky."

"Jsem si jistá, že moje máma by mi poslala tři tucty," odvětila Ashley sarkasticky. "Komu je vůbec kupuješ?"

Spencer obrátila zrak k frontě před sebou. "No, Kyle, Chelsea, tobě a pár dalším lidem," odvětila hodně rychle a vyhýbala se při tom Ashleyině pohledu.

"Cože?" pozvedla Ashley obočí, zatímco se jí na rtech objevil nepatrný úšklebek. "Spencer, za mě peníze, prosím, neutrácej."

"No tak, Ash, jsi má kamarádka a já ti chci dát kytky. Co je na tom špatnýho?" Ashley jí věnovala pohled. "Dobře, fajn," zvedla blondýna ruce na znamení porážky. "Tobě žádný nekoupím, anti-Cupide."

"No dovol," bránila se Ashley v žertu. "Já jsem náhodou velká romantička, děkuju pěkně."

"Jasně, určitě to vyřídím všem dámám."

"Hmm, no, tuhle stránku mám vyčleněnou jenom pro jednu dámu," utrousila bruneta tak tiše, že ji Spencer neslyšela. "Tak jo, sejdeme se na parkovišti," řekla jí Ashley, když viděla, že je na řadě. Vzala Spencer její batoh a vyrazila k parkovišti.

Spencer sledovala, jak bruneta odchází, a povzdechla si. Pomocí karafiátů chtěla Ashley sdělit, co k ní cítí, protože Bůh věděl, že už to odkládala dost dlouho. Měla to celé naplánované. Chtěla jí koupit tucet karafiátů a napsat anonymní přání: "Budeš má Valentýnka? Přijď s odpovědí do tělocvičny." Říkala si, že to bude příhodné místo, protože tam se poprvé "oficiálně" potkaly. Přála si, aby jí Ashley nepřistihla, jak květiny kupuje.

Spencer jí stejně plánovala nějaké koupit, i když jí Ashley řekla, že je nechce, ale bez toho přání. Říkala si, že o svých citech poví Ashley jindy. Věřila, že Ashley cítí totéž. Jejich nevinné doteky nebyly moc nevinné a jejich vzájemné pohledy byly delší, než bylo nutné. Nemluvě na to, že se k ní Ashley chovala jako k princezně. Otvírala jí dveře a bez diskuze platila za jídlo. Bylo to, jako by spolu už chodily, akorát nebyly pár.

Při pouhé myšlence na Ashley se Spencer usmála a začala vyplňovat formuláře. Objednala dva tucty. Tucet pro Ashley a po půl tuctu pro Kylu a Chelsea.

* * *

"Dobrá, třído, uděláme to co nejefektivněji. Není pořadí, tak dávejte pozor na vyvolání svého jména," oznámila učitelka. Spencer a Ashley byly ve své třídě a čekaly na rozdání karafiátů. V místnosti bylo cítit vzrušení a všechny dívky už hádaly, kolik květin dostanou.

Spencer se podívala na Ashley, která nedávala ani sebemenší pozor a raději házela do vzduchu čokoládové pusinky a snažila se je chytit do pusy.

"Kdes je vzala?" zeptala se Spencer pobaveně. Ashley chytání moc nešlo.

"Od, sakra." Jedna pusinka zrovna přistála na podlaze. Pod Ashleyinou lavicí se z nich tvořila hromádka. "Od Kyly," dokončila Ashley a rozbalila další pusinku. "Vlastně jsem jí je ukradla. Glen jí dal tři pytlíky. Tvůj brácha je po uši zamilovanej." Hodila do vzduchu pusinku a ta jí přistála přímo do pusy.

"Jóóó! Dva body pro Daviesovou!"

Spencer zavrtěla hlavou a zasmála se. "Dáš mi pusinku?"

Ashley se na ni podívala a zazubila se. "Ty ode mě chceš pusu?" zeptala se škádlivě.

Spencer zrudly tváři a sklopila zrak k lavici. "Myslela jsem čokoládovou pusinku."

"Jo, jasně," podala jí bruneta bonbón. Ruku nechala na Spenceřině trochu déle a pak pusinku pustila a pohlédla blondýně do očí.

"Díky." Spencer se ztratila v Ashleyiných očích, až jejich pohled přerušila učitelka.

“Ashley Daviesová?”

"Jo?" podívala se Ashley trochu zmateně směrem ke katedře.

"Přijď si pro karafiáty," odvětila učitelka poněkud netrpělivě.

"Já dostala karafiáty?" divila se zmatená Ashley. Nikdy je nedostávala. "Ano, a ostatní také, tak mohla bys je prosím nezdržovat?"

Ashley vstala a došla k vozíku s karafiáty, kde je rozdávaly dvě čtvrťačky. "Tady," podala jí jedna z nich kytici. "A tady," dala jí navíc přání, které k ní patřilo.

"Díky." Bruneta si po cestě zpátky do lavice to přání přečetla. Jen tak. :-)

Ashley se posadila a podívala se na Spencer. "Spencer, říkala jsem ti, ať mi žádný nekupuješ."

Spencer se na ni nevinně podívala. "A čekala jsi, že tě poslechnu?"

Ashley se na ni hravě podívala. "Já si tucet karafiátů nezasloužím."

"Ne, zasloužíš si mnohem víc," usmála se blondýna.

"Díky," sklopila Ashley zrak ve snaze skrýt jemné zčervenání. "Tu máš," sáhla do pytlíku s pusinkami a hrst jich jí podala. "Jen tak."

"Jé, děkuju."

"Spencer Carlinová?" zvolala učitelka. Spencer také došla k vozíku a čtvrťačka jí podala dvě kytice spolu se třemi přáními. Blondýna se vrátila do lavice a začala si přání číst.

"Někdo je tu populární," poznamenala Ashley, zatímco řadila karafiáty ve své kytici podle barvy.

Spencer si s úsměvem přečetla přání od Kyly.

Šťastný den svatého Valentýna, Spencer! Tyhle karafiáty máš proto, že jsi úžasná. ;-)

"Podle tvý sestry jsem úžasná," řekla Spencer brunetě.

"No, tak to má jednou v životě v něčem pravdu," usmála se na ni Ashley.

Spencer se znovu zarděla a přečetla si přání od Chelsea.

Šťastný V den, Spence! Díky, že jsi taková skvělá kamarádka. <3

Spencer se usmála, složila ta dvě přání a sáhla po třetím.

Budeš má Valentýnka? Přijď s odpovědí do tělocvičny.

Spencer zmateně svraštila obočí. Přání nebylo podepsané a rukopis nepoznávala. Kdo jí ho proboha poslal a jak je možné, že znělo úplně stejně jako přání, která chtěla poslat Ashley?

"Co se děje? Tváříš se divně," poznamenala Ashley a sáhla po přání.

Spencer s ním ucukla. "Nic se neděje," řekla brunetě nepřesvědčivě. Znovu se podívala na přání od Kyly a Chelsea a na obou byla napsána číslovka 6. Pak se podívala na nepodepsané přání, na kterém byla číslovka 12. Ať jí ho poslal kdokoli, koupil jí tucet karafiátů.

"Nic? Tak proč jsi přede mou to přání schovala?" pozvedla Ashley obočí. "Někdo ti píše sprostý přáníčka?" zeptala se škádlivě.

"Ne," přečetla si ho znovu blondýna.

"Tak proč si ho nemůžu přečíst?"

Spencer se podívala na přání a pak na Ashley. "Není podepsaný," podala ho brunetě.

Ashley si ho přečetla a rovněž svraštila obočí. "Máš tajnýho ctitele, co se s tebou podle všeho chce sejít v zasmrádlý tělocvičně. To je nechutný," podala přání zpět Spencer.

Spencer si ho vzala a zamračila se. Byla si jistá, že to přání napsala Ashley, ale teď už si jistá nebyla. "Netušíš, kdo by to mohl být?" zeptala se Spencer.

Ashley pokrčila rameny. "Nemám páru. Mohl by to být kdokoliv. Jsi šťabajzna, Spence."

"Díky," odvětila blondýna trochu rozmrzele. Doufala, že se Ashley přizná a řekne jí, že ho napsala ona. Zazvonilo a všichni začali odcházet, zatímco se chlubili, kolik karafiátů dostali.

"Takže jdeš do tělocvičny s odpovědí?" zeptala se Ashley.

"Asi jo," smutně odpověděla Spencer. Nyní si byla stoprocentně jistá, že nejde o Ashley. Jak by se mohly sejít v tělocvičně, když stála vedle ní?

"Co ten smutnej hlas? Máš tajnýho ctitele."

Spencer se na ni slabě usmála a vyrazila s Ashley v patách do tělocvičny. Když tam došly, nikdo tam nebyl. Světla byla zhasnutá a sluneční paprsky, které pronikaly mezerou ve dveřích, tělocvičně dodávaly docela nádhernou zář. Spencer se podívala na tribunu a něco uviděla.

Vyrazila tam a na parketách tělocvičny jí vrzaly tenisky. Na kovovém sedadle ležel papír s jednou růžovou růží. Zvedla papír a obrátila ho.

Otoč se.

Spencer zmatenější než kdy předtím na ten papír a růži jen zírala. "Ashley, myslím, že si ze mě někdo dělá srandu." Bez odpovědi. "Ashley?" Spencer se otočila a zjistila, že Ashley stojí uprostřed tělocvičny s kyticí růžových růží. Kde je vzala, Spencer netušila.

"Ano, nebo ne?" zeptala se bruneta, zatímco se rozešla ke Spencer.

Spencer tam jen stála a nechápavě na Ashley hleděla. "Co?"

Ashley se usmála. "Říkala jsem ti, že jsem romantička." Podala blondýně růže. "K tobě se hodí spíš růže, ale řekla jsem si, že ti dám obojí."

Spencer se zarděla a vzala si kytici. "Dala jsi mi tucet karafiátů a tucet růží?"

"Ano, a," sáhla bruneta do své tašky přes rameno a vyndala čerstvý pytlík pusinek, "tyhle. Ty jsem ti fakt koupila a nešlohla Kyle." Hravě se usmála. "Jsou s karamelem."

"Dostanu skutečný?" usmála se Spencer a pytlík si vzala.

"To záleží," přitáhla si Ashley Spencer k sobě za poutka kalhot.

"Na čem?" nechala Spencer květiny a bonbóny spadnout na podlahu a dala Ashley ruce kolem krku.

"Na tvý odpovědi na mou otázku."

Spencer se usmála. "Ano, budu tvá Valentýna, když ty budeš má."

"Samozřejmě."

"Fajn," naklonila se Spencer a líbla brunetu na rty.

"To nebyla pusa," zazubila se Ashley. "Tohle je pusa." Přitáhla si Spencer k sobě a pevně spojila jejich rty. "Šťastnýho Valentýna, Spencer," řekla, když se odtáhly.

"Šťastnýho Valentýna, Ashley."

KONECautor stránek
petrSF

Zpět na hlavní stranu