Změny

Napsala: DECONSTRUCTxME, Překlad: Zaphod

Originál zde.

1A

"Spencer... Čas jít do školy!"

Spencer se podívala do zrcadla. Už jen dva dny do maturitní slvnosti, kdy se její svět rozpadne na kousky. Odpočet k šílenství. Ach, to znělo dobře. Možná by si to měla raději zapsat do deníku.

"Už jdu, tati!"

Popadla svůj batoh a ještě jednou se podívala do zrcadla. Blonďaté ulízané vlasy, silně orámované brýle a povinné kšandy, které je vždy v geekovském repertoáru nezbytně následovaly a vesele svítily na jinak sněhově bílé. Spencer naklonila hlavu, možná by měla zkusit sexy oblečení. Sexy? Spíše provokativní, to znělo lépe. Školní uniformy prostě nebyly příliš lichotivé.

"Spence... odcházíme bez tebe. Hejbni tím svým zadkem teď hned, pokud chceš svézt." Zařvala Kyla nahoru do schodů.

Spencer se duševně připravila.

"OK, buď v pohodě. Ne, nebude v pohodě... Budou spolu. Tak se alespoň dneska nechovej jako úplný retard." Zhluboka se nadechla a otevřela dveře. Došla ke schodišti a zastavila, hledaje svou sebedůvěru a pak začala scházet dolů. Když ale uviděla, kdo jí dole čeká, tak v momentě ze schodů spadla.

"Uf!"

Její brýle byly nakřivo a když je narovnala, tak pohlédla do očí svého spasení. Ach, to znělo také dobře. Měla si dnes ten deník vzít s sebou.

"Jsi v pořádku?" Zeptal se jí krásný a trochu cynicky hlas.

"Oh..." Proč nikdy nemůže najít ta správná slova, když jí je nablízku? Bylo to, jako by vysála všechen vzduch v místnosti.

"Dobře, dobře... Omlouvám se." Uvolnila se jí z náručí a zrudla.

"Dobrá, jsi připravená vyrazit ven? Myslím, že Kyla bude mít aneurysma, pokud brzo neodejdeme."

Prohrábla její blonďaté vlasy a dala jí je za ucho. Při tom dotyku se Spencer málem roztekla. Kdyby jen nebyla pro ni tak nedosažitelná. Otevřela jí dveře a vedla k autu. Ashley Davies byla bohyně.

* * *

"Ashley Davies, ty jsi takový kretén!" Madison řvala z plných plic.

Každý, kdo byl poblíž jejího výbuchu okamžitě zůstal stát a zíral. Madison vždy uměla udělat velkou scénu. Ježíši, proč se rozhodla, že je schůzka s tímto cvokem nejlepším začátkem školního dne?

"Madison, já prostě nemám pocit, že by to fungovalo. Víš, že musím odjet do New Yorku po maturitě a prostě si nemyslím, že vztah na dálku je něco, co teď zrovna chci. Je mi to líto." Ashley sebou trhla a připravila se. Ach bože, tahle holka byla uječená.

"Tobě to je líto. Tobě to je LÍTO?!? Já jsem MADISON DUARTE, sakra! Mohla bych mít kohokoliv na téhle škole! Máš štěstí, že se na tebe vůbec dívám, ty jeden blázne!" Madison křičela a její tvář střídala odstíny červené, které Ashley dosud neviděla nikde jinde, než u rajčat. Jak sčítala příval urážek, tak si začala podupávat nohou.

"Madison, kolik ti je? Tři? Hele, je mi líto, jestli jsem ublížila tvým citům, ale je pravda, že by nám to nevydrželo. Jsi psychopat a jsi úplně hloupá. A zcela zjevně nemáš žádnou sebeúctu, protože vím, co jsi dělala s půlkou fotbalového týmu na párty minulý víkend."

"Ashley... Ať je to pravda, nebo lež, tak to nemůžeš to jen tak zbaběle vytáhnout. To vůbec není fér!"

Ashley jen zavřela oči a modlila se za trpělivost.

"Proboha, to neznamená, že tě v tom nechám pokračovat! A řekla jsem ti už předtím, že se nedělím. A už VŮBEC NE s MUŽEM! Takže pokračuj v krasojízdě, dobře? Najdi si nějakého nového idiota, který mě nahradí. Jsem si jistá, že to pro tebe nebude problém "

Madison našpulila rty. "Dobře, ale ty to budeš, kdo se bude plazit zpět! Já jsem to nejlepší, co jsi kdy měla a určitě budeš litovat, že jsi mě nechala jít."

Ashley si zapálila cigaretu. "Už jsem zjistila, že tohle je velmi nepravděpodobné."

Madison se podrážděně zašklebila a odkráčela pryč. Většina holek stála víc práce, než jaká pak byla jejich skutečná cena.

"Hej, Ash ... Pěkný výkon. Myslela jsem, že se ti Madison chystala vydrápat oči přímo z důlků."Řekla Kyla a plácla ji po rameni. "Vsadím se, že budeš ráda, až se dostaneš pryč z tohodle místa. Všechny holky, se kterýma jsi tady randila, jdou po krvi!"

Ashley odhodila cigaretu a típla ji špičkou svých Conversek. "Musím se zaměřit na práci, místo na holky. Moje máma pokaždé, když jsem přišla domů s čímkoliv horším než B+ řekla, že mi nikdy neměla dovolit vrátit se sem. Víš, že to musím mít u ní hodně dobré, pokud chci za dva roky přejít na UCLA, jak mám v plánu. Musím být zatraceně svatá! "

"Slavná poslední slova, holka. Když se chceš stát svatou, tak já si vypěstuju penis a proměním se v muže!" Kyla se chytla za rozkrok, aby zdůraznila svá slova.

Ashley se zasmála. "Příliš pozdě! Jsi velká softbalová hráčka a prakticky už muž jsi!"

Aiden se přikradl k boku Kyly. "Co se to tady děje? Kyla není chlap! A krom toho ze mě dělá lesbu. A dovolte mi jen říct díky, ale ne. Díky."

Kyla okamžitě obrátila oči v sloup nad dobíráním jejích přátel. "Aide, proč nejdeme najít jiné lidi, které byste otravovali s vašimi blbými komentáři?" Řekla Kyla, když vyrážela s Aidenem směrem ke škole.

Ashley zavrtěla hlavou a posadila se dolů na schody vedoucí ke King High. Kyla. Bude jí chybět. Bože, on jí bude chybět celý Carlinovic klan! Byla u nich víc, než ve svém vlastním domě. Pan C byl jako její otec. Ujistil se, že dobře jí, že má domácí úkoly v pořádku a vždycky měl čas poslouchat její dívčí problémy. Navíc on dělal ty nejúžasnější koláčky, které tak milovala.

A pak tu byla Spencer. Byla jako její mladší sestra. Byla naprosto rozkošná s jejíma velkýma očima a červenáním. Vždy čmárala v tom svém malém deníku. Bude jí chybět, jak se na ní Spencer dívala, jako by byla jediná věc na světě. Nejspíš by umřela rozpaky, kdyby věděla, že Ashley si byla vědoma zdrcení té malé školačky. Ta se přes to ale dostane. Najde si pár milých přátel v jejím věku, kteří ji povedou na správnou stranu. Prostě samé milé lidi, kteří hrají šachy a nikdy ji nesvedou na špatnou cestu, protože kdyby se tak stalo, tak by přišla a nakopala jim zadek a... - Ashley se zarazila. Co je to s ní? Očividně se potřebovala vyspat.

"Ash, jsi připravena vyrazit? Maturitní slavnost je v několika málo hodinách. Musíme se připravit na velký den!" Kyla zrudla, stejně jako Aiden. Je s největší pravděpodobností čeká v prázdné třídě znovu. Ashley se usmála.

"Jo. Pojďme."

* * *

Maturitní slavnost končila. Život končil. Spencer popotáhla. Nemyslela si, že by byla schopná dostat se přes střední školu. Jaký smysl má kráčet dále, když je svět tak hrozný a bezcitný? Nejraději by se schoulila v posteli a zemřela.

Kapela začala hrát další skladbu a lidi proplouvali kolem ní, tančili, popíjeli a dělali, jak kdyby už neměl zítřek nikdy přijít. Táta byl dost chytrý a raději odešel nahoru, pomyslela si Spencer a otřela nos do rukávu. Arthur věděl, že jeho starší dcera bude chtít na konci svého posledního roku na střední škole velkou párty a raději ustoupil.

"Bleeeh..."

Nějaké děcko právě začalo zvracet na koberec. Tátu tohle určitě pořádně naštve. A když ji pak do nosu udeřil zápach, tak usoudila, že je ten správný čas přesunout se někam jinam.

Spencer bloumala po domě a cítila se sama a mizerně. Kde jen byla Ashley? Pokud bude její život končit takhle mizerně, tak by se snad alespoň naposled mohla potěšit pohledem na Ashleyinu překrásnou, andělskou tvář. Spencer si povzdechla a vešla do kuchyně.

Ashley a Kyla stály naproti a dělaly nápoje pro lidi, kteří nechtěli pivo. Bylo jasně patrné, že obě své výtvory testovaly, protože je ještě nikdy neviděla v tak těsném obětí.

"Miluju tě, holka." Šeptala Kyla.

"Ne, já tě miluju!" Vykřikla Ashley a objala Kylu tak pevně, že málem přepadly.

"Hele, to je malá Spencer! Spen-cer. Speeeennnnnccceeerrrr... Heh! Tvoje jméno zní tak legračně!" Ashley se hlasitě smála svému vlastnímu vtipu.

"Jsem si jistá, že teď za tebe mluví alkohol." Řekla Spencer, chichotající se její reakci.

"Je to žabička! Kylo, tvoje sestra skáče z místa na místo! A trochu se tu všechno točí..." Ashley přimhouřila oči a vrávoravě se houpala.

"Ash, jsi opilá. Potřebuješ si dát pauzu." Kyla se silně zaklonila pod hmotností Ashley, kterou právě chytila.

"Spence, můžeš jí odvést do pokoje pro hosty?" Na to zavěsila silně motající se Ashley do náručí své mladší sestry.

Spencer dala ruce kolem brunetky a zhluboka dýchala. Bože, ona nikdy nezapomenu na tu vůni, ani kdyby se dožila stovky. Cigarety, parfém a něco, co byla právě Ashley samotná. Začala ji pomalu vést ke dveřím.

"Spencer, ty jsi kámoška. Jsi jako mladší sestra, kterou jsem nikdy neměla!" Mumlala Ashley.

Spencer sebou trhla. Byla tím pro ní vždy? Jen nějaké dítě?

"Už jsme tady. Všude dobře, doma nejlíp!" Spencer jí pomohla do postele, která byla v pokoji pro hosty. "Víš, tohle by mohl rovnou být tvůj pokoj. Býváš tu na to dost často."

"Copak, to jsem tě unavila tak rychle? Ty se už určitě nemůžeš dočkat, až odsud vypadnu!" Ashley žertovala a zouvala si přitom své Conversky.

"Ale ne, Ashley. Já vůbec nechci, abys odešla! Jsi jako...má nejlepší kamarádka." Řekla Spencer s vážným výrazem ve tváři.

"To je asi to nejhezčí, co mi kdo zatím řekl." Odpověděla Ashley a dívala se na ni kalným zrakem. "Neboj se, Spence. Vrátím se sem tak často, jak to jen půjde... Při troše štěstí to bude za dva roky."

"Myslíš to vážně? Opravdu vážně?!" Ptala se Spencer vzrušeně. Pokud se Ashley opravdu vrátí, tak konečně bude mít možnost vidět Spencer tak, jak ji nyní vidí ona. Dospívající. Možná, že se pak na ni bude dívat jiným způsobem. Ashley zatím padla unaveně zpět na postel.

"Jistě, Spence, slibuju." Ashley dostala ze sebe ta slova, stočila se na bok a v pár vteřinách tvrdě spala.

Spencer zářila. Ashley se vratí! Život ještě úplně nekončil... Vytáhla deku a opatrně ji přes ni přehodila. Sama si pak sedla do houpacího křesla, které bylo vedle spící brunety a při objímáni sebe samé pomalu upadla do bezesného spánku.


1B

O čtyři roky později.

"Kylo, v těhle šatech nemůžu jít za družičku. Zářivě oranžová je příšerná barva pro kohokoliv! Na co jsi při jejich vybírání myslela?!" Zoufala si Spencer, když zkoušela před zrcadlem asi osmdesáté šaty, přičemž každé další vypadaly hůř a hůř.

"Je to tradice, že družičky vypadají legračně. Četla jsem o tom v Cosmo." Řekla Kyla při prohlížení svých svatebních šatů. "Přece víš, že Cosmo je bible moderní ženy."

Spencer našpulila rty. "Pokud mě donutíš vzít si tuhle věc, tak přísahám bohu, že poběžím s křikem uličkou a zničím vaši svatbu!"

Sundala si šaty a Kyla si přitom ztěžka povzdechla. "Fajn, ale bude mě to hodně bolet. Můžeš si pro sebe teda vybrat, co budeš chtít. Jsi hlavní družička po tom všem. I když všechny ostatní budou mít na sobě oranžovou!" Kyla přerušovala svá slova, mávaje při tom slunečníkem odpovídající oranžové barvy.

"Dobře!" Spencer se rozzářila. Teď si jen vyzkouším tyhle malé černé šaty s rozparkem...

"Já jsem se teď konečně dostala párování mládenců a družiček. Vzhledem k tomu, že jsi hlavní družička, tak budeš na noc v páru s Ashley. Pak je tu Chelsea s Clayem, Michelle s Glenem..." prozrazovala nahlas Kyla.

Spencer stála v šoku. Ashley? Ashley Davies? Proč nepovažovala za možné, aby se to stalo? Byla s Kylou a Aidenem nejlepší kamarádka i po všech těch letech. Přimhouřila oči, když si vzpomněla na všechnu tu bolest. Všechny ty roky. Měla se už dávno přes to všechno přenést. Co na tom, že jí lhala a zničila život. Už se dávno posunula dál. Pryč byly kšandy, vlasy měla obarvené na opravdu nádherný odstín blond, brýle vyměnila za čočky a dostala se do družstva roztleskávaček na UCLA. Měla tak žhavou přítelkyni, že její homosexuální přátelé nad ní prakticky slintali a ostatní chtěli alespoň vypadat jako ona. Její život byl teď perfektní. Tak proč pouhá zmínka o Ashley a cítila ve svém žaludku třepotání motýlích křídel?

"Posloucháš? Spencer!"

"Cože?" Spencer se přinutila k soustředění.

Kyla vypadala otráveně. "Řekla jsem, že jedeme Ashley vyzvednout na letiště dnes v 17:30. Chceš jet s námi? Potřebuju nutně vědět, zda teď nejsi vyšší než ona. To by byla tragédie! "Nevím, co bych pak dělala!" Na to propukla v zoufalý pláč.

"Kylo, klid. Nevyrostla jsem ani o kousek už od deváté třídy. Bude to v pořádku, ok? Dneska ale s vámi jet nemůžu. Čeká mě ještě velká esej." Spencer třela Kyle záda a rovnala jí přitom ramena. Musela jít domů a pořádně se připravit.

* * *

"Připravte se prosím na přistání. Bezpečnostní pásy musí být zapnuté a všechna sedadla ve vzpřímené poloze. Děkujeme, že létáte s American Airlines!"

Ashley se ztěžka opřela do sedadla. Bože, jak ona nesnášela létání. Když se teď dostala do Los Angeles, tak to bude chtít opravdu hodně přemlouvání, aby opět nasedla do tohoto mučícího stroje. Ještě nikdy v životě jí nebylo tak zle, jako nyní.

"Slečno, můžu vám dát chladivou utěrku? Deku? Masáž krku?" Letuška se provokativně naklonila dolů a lehce se dotkla jejího ramene.

"Jsem v pohodě, díky." Ashley zavřela oči. Letuška se zdála až moc ochotná a věnovala se jí během celého letu. Pravděpodobně by si s ní mohla užít v tom pitomým kokpitu. Možná, kdyby jí nebylo tak špatně...

Letadlo se zakymácelo a Ashley se chytla opěrek. Bože, kdy už se ta věc vrátí zpátky na zem? Přinutila se zhluboka dýchat a myslela na Los Angeles. Bylo těžké uvěřit, že uběhlo tolik let. Kyla se bude vdávat za Aidena! Až se zdálo, že se za ty roky co byla pryč, nezměnilo vůbec nic. Teda skoro nic.

Zamrkala, aby zahnala slzy zpět.

Arthur podlehl rakovině jen rok po jejím odchodu. Kyla se Spencer měly zlomená srdce a ona přiletěla zpět na pohřeb. A jejich matka se ani neobtěžovala ukázat. Naštěstí Kyla byla už dost stará na to, aby mohla vzít Spencer do opatrovnictví, jinak kdo ví, co by se s Spencer stalo.

Ashley se usmála. Sladká Spencer... Vždy s tváří v knížce, nebo si alespoň něco psala do deníku. Ona jí chyběla nejvíce. Vždy byla do ní tak zamilovaná a ona se díky tomu cítila jako lepší člověk. Ashley se nemohla dočkat, až uvidí, jak se za ty roky změnila. Vždyť už odmaturovala na střední škole! Jak ten čas letěl.

Když letadlo dosedlo na zem, Ashley vydechla úlevou. Jeden let má za sebou.

Po vystoupení z letadla si vyzvedla svá zavazadla a napjatě očekávala, s kým se teď setká.

"Ashley! Ahoj holka!"

Ashley se usmála a obrátila se právě včas, aby byla chycena v medvědím objetí. "Chyběla jsi mi, ty jeden blázne!" Kyla začala cuchat brunetiny vlasy.

"Dobře, dobře, už dost! Přestaň mi ve vlasech už dělat to vrabčí hnízdo!" Křikla Ashley a odstrčila Kylu. Ta se rozesmála a postrčila svého přítele. "Jak ses sakra měla, holka?"

"Dobře, dobře. Brzy budu za nohu připoutána k tomuhle starýmu bláznovi!" Kyla se smála a rychle sebou trhla, když jí Aiden bouchnul do ruky. "Aidene, au!"

"Nejsem starý, Kylo! Kdyby ses na mě podívala, tak víš, že jsem na svůj věk zatraceně sexy!" Řekl Aiden a ukazoval přitom na sebe.

Ashley zavrtěla pobaveně hlavou. Pořád ten stejný Aiden. "Vídím, že jsi se za tu dobu moc nezměnil." Ashley se naklonila pro pořádné objetí s Aidenem.

"Já vím, děkuji ti." Ušklíbl se Aiden.

"Tak dobře, půjdeme domů." Řekla Kyla a zvedla jeden z kufrů. "Musíme se tam dostat dříve, než Spencer spálí večeři. Není nad domácí kuchyni, že?"

Ashley zbledla. Spencer vařila? Když se naposled pokusila upéct dort, tak barák málem skončil v plamenech. Možná jsem se měla najíst v letadle.

Kyla se vesele zasmála. "Dělala jsem si srandu, Ash! Jako bych Spencer pouštěla ke sporáku od té doby, co přijeli hasiči." Zastavila se u auta a dala zavazadla do kufru. "Nezajedeme pro nějaké kuře k večeři? Jsem si jistá, že Spencer bude opravdu nadšená, až tě uvidí."

* * *

Spencer se chystala zvracet.

Poté, co se dostala domů ze svatebních nákupů s Kylou, lítala po domě jako šílená a snažila se upravit na večer. Zavolala Megan a přesvědčila ji, aby šly na přepychovou večeři. Není to vůbec snadný úkol. Musela podvádět a vytvořit zdání, že měla dnes večer pěkně žhavé rande.

Oklepala se. Megan byla tak otravná, když přišlo na tyhle záležitosti. Ne že by byla prudérní, ale prostě ještě na to nebyla připravená. Spencer si upravila svou podprsenku. Nebylo to tak, že by neslyšela fakta o sexu za poslední tři roky. Když se Aiden nastěhoval, tak pomalu neslýchávala nic jiného. Kyla pomalu omdlela, když jednou po příchodu domů uslyšela Aidena, jak dává Spencer tipy ohledně sexu s její přítelkyní. Spencer se zasmála. Bylo to tenkrát docela legrační.

Ještě naposled se prohlédla v zrcadle. Lehce rozcuchané, dlouhé blond vlasy, oči nalíčené lehce do tmava doplňovaly plné červené rty. Na sobě měla černé vyzývavé šaty a sandály na podpatku s vysokým šněrováním. Vypadala tak dobře, jak jen dokázala.

Použila ještě svůj oblíbený parfém a vyrazila ke schodům. A pak je uslyšela.

"Ach bože... Teď ještě ne!" Rychle se vrátila do svého pokoje. "Jako by nemohli počkat, až odejdu!" Přecházela přitom bezcílně po pokoji se založenýma rukama.

Náhle se zarazila. Proč takhle vyvádí? Už dávno není tou malou školačkou jako kdysi. Byla teď přeci pořádná kočka! Holky i kluci nad ní společně slintali. Do prdele, byla přeci roztleskávačka! Může to dokázat...

Spencer narovnala ramena a zamířila ke dveřím.


2

Ashley vstoupila do Carlinovic domu a okamžitě měla pocit, jako by byla vtažena do časové smyčky. Všechno bylo přesně tak, jak v ten den, kdy odsud odešla. Ten stejný gauč, ten stejný jídelní servis a i ten důlek ve zdi, který tam zůstal od doby, kdy s Kylou zápasily a ona "náhodou" praštila hlavou své kamarádky o zeď.

Zhluboka se nadechla.

Dokonce to tu vonělo pořád stejně! Bože, jak jí tohle místo chybělo.Bylo to hodně uklidňující dostat se pryč z New Yorku a od jejích problémů s Kristen... Ježíši, možná, že ji sem neměla zvát na svatbu po tom všem. Celá ta situace už byla mimo její kontrolu. Všechno šlo zpočátku tak dobře, ale pak došlo na první podvádění a spolu s tím i lži. Ashley už nevěděla, zda ještě něco zvládne. Cítila se jako masochista! Bože, neměla by na to všechno právě teď myslet. Nejlepší by bylo, kdyby na všechno prostě zapomněla.

Ashley vešla do kuchyně, aby pomohla Kyle připravit talíře a příbory. Vše přesně na tom samém místě, jako tomu bylo dříve. Usmála se sama pro sebe. Bylo to, jako by koukala na epizodu Twilight Zone!

"Aidene, pojďme dneska jíst v obývacím pokoji. Večer budou na TLC dávat tříhodinový dokument o svatebních oslavách!" Prosila Kyla.

Aiden vypadal zděšeně. "Dobrý bože, ne, to už nikdy víc. Kylo, po té, co jsem s tebou šel na tu parodii svatební výstavy, jsi mi slíbila, že tohle už nikdy nebudu muset znova protrpět!" Chodil přitom dokola po kuchyni. "Proč se na to nemůže s tebou koukat dneska večer Spencer, co? Já už mám dneska společnost. Moje oblíbená lesba je zpátky!" Prosebně přitom koukal na Ashley.

Ashley zavrtěla hlavou a zasmála se. Nehodlala být součástí téhle debaty.

"Spencer má nějakou schůzku s Megan. Řekla jsem jí, že dneska bude velký večer, když je tady Ashley, ale řekla, že už má domluvenou nějakou luxusní večeři." Kyla našpulila rty. "A proč ty mě někdy nevezmeš do nějaké lepší restaurace na večeři? Jen to, že se budeme brát ještě neznamená, že musíme sklouznout do manželské rutiny! Musíme se o sebe navzájem zajímat a rozvíjet náš vztah po celou dobu, četla jsem o tom v Cosmo. "

Aiden si hlasitě povzdechl. "Ježíši, Ky, nezačínej zas s Cosmo!"

Ashley tiše opustila místnost. Pokud byl jejich vztah pořád stejný, jako tomu bylo na střední škole, tak to mohlo být na celou noc.

Zazvonil zvonek. Podívala se směrem ke kuchyni, ale z hádky těch dvou se nezdálo, že by chtěli zvolnit, natož aby došli otevřít dveře. Ashley pokrčila rameny a raději je šla otevřít sama.

"Kde je Spencer?" Zabručela vysoká a štíhlá dívka velmi temného vzezření.

Ashley se tahle holka nelíbila.

"A kdo sakra jsi?" Pokračovala dál stále tím naštvaným tónem.

Ashley se tahle holka nelíbila ani trochu.

"Ashley a co ty tu sakra chceš?" Zablokovala přitom dveře a ušklíbla se.

"Je to moje rande."

Hlas anděla donutil Ashley otočit se ke schodišti. Otočila se jak ve zpomaleném filmu a na vrcholu schodiště zahlédla stát tu nejkrásnější ženu, jakou kdy viděla.

Spencer začala scházet dolů po schodišti. Bože, Ashley vypadala ještě lépe, než si pamatovala... Kdyby alespoň mohla odejít z domu bez té její stráže.

Ashley v úžasu zírala. Kdo to je? Měla tady Kyla nějakou kamarádku, která tu teď zůstávala? Šla jako tekutý sex. Jak se její boky pohupovaly, když scházela po schodišti dolů, jak jí klouzaly šaty nahoru po stehnech, způsob jakým její zlatá kůže zářila v místnosti jako slunce, způsob jak svítily její modré oči... Počkat. Modré oči?

"Spencer?!"

Spencer se zastavila na konci schodiště.

"Ahoj Ashley." Spencer se nadechla. Ashley voněla pořád stejně. Bože, až z toho dostávala závrať. Musela se odsud dostat...

"Vidím, že jsi se potkala s mou přítelkyní Megan."

Ashley se probrala ze svého snění a přemýšlela o bohyni před ní. To nemůže být Spencer. Tahle žena byla něco jiného. Bože, tohle bylo jak v tý zkurvený Twilight Zone! Pokud tohle byla Spencer, tak se musela vylíhnout ze své kukly jak nějaký lidstvu neznámý druh motýla. A ona chodila s touhle špinavou děvkou?!

"Tahle holka je tvoje přítelkyně? Tomu nechci věřit. Vždyť má na čele napsáno špinavá děvka!" Vykřikla Ashley.

Ve Spencer to vřelo. "Hele, nemůžeš si sem jen tak nakráčet a začít rozhodovat o mém životě!" Popadla kabelku z věšáku a pokračovala. "Neviděla jsem tě roky a ty mi teď budeš říkat, s kým můžu jít na rande? Chováš se jak blbec a neříkej mi, co mám dělat!" Spencer vyrazila ke dveřím a úplně zuřila. Ale co když Megan takhle opravdu působí? Nejsou takové všechny holky? A kdy se z Ashley stal takový kretén? Uvědomila si, že by měla být klidnější a snažila se dát zas dohromady a zchladit svou horkou hlavu.

"Můžeme už jít, Spencer? Rezervace byla na osmou. Pokud tam nebudeme včas, tak můžem přijít o náš stůl a víš, že nesnáším, když jdeme pozdě." Megan si protlačila cestu v blízkosti Ashley a popadla Spencer za paži.

Ashley rychle vyrazila kupředu, ale Spencer se vymanila z Meganina sevření.

"Omlouvám se, že mi to trvalo tak dlouho, ale máme tu hosta z daleka. Ashley, to je Megan. Megan, Ashley."

Dívky na sebe navzájem naštvaně hleděly.

"Setkali jsme se." Zavrčely unisono.

Spencer nahodila velký falešný usměv. "OK, tak tedy pojďme, ano?" Proplula kolem Ashley a vyšla ze dveří.

Ashley ještě dlouho stála v předsíni a přemýšlela nad touto novou Spencer.

"Nepřipustí, aby se mohla vídat s touhle holkou, to ani náhodou!"

* * *

"Ještě mi bude říkat, co mám dělat, to ani náhodou!" Mumlala si Spencer, když se vracela po večeři zpátky domů.

Noc byla naprostá katastrofa od začátku až do konce. Megan byla náladová po celý večer. V restauraci měla pořád ruce kolem ní a neustále jí rukama šmejdila po stehnech. Měla ruce jak chapadla chobotnice a Spencer se pomalu ani nedostala k jídlu, jak se jí neustále pokoušela bránit! Už si ani nedokázala vzpomenout, proč jí začala ve svém životě tak upřednostňovat.

"Vždyť je vedoucí týmu roztleskávaček na UCLA, je nádherná a každý touží po tom, aby s ním šla na rande!" Říkala si Spencer, jak odemykala dveře.

Byli spolu od té doby, co Spencer začala chodit na vysokou školu. Být v týmu roztleskávaček znamenalo, že trávila hodně času na večírcích spolu s ostatními roztleskávačkami a fotbalovými hráči. Ze začátku to bylo naprosto úžasné. Loser Spencer byla v partě s elitou UCLA! Kdo by si to jen pomyslel? Když ale strávila v partě mnoho času, tak zjistila, že je obtížné udržet zájem o cokoliv z toho, co řekli. Vše bylo jen o fotbale a roztleskávání. Nebo o párty nad sudem piva! Bože! Vždyť to bylo všechno, o čem mohla s Megan mluvit.

Až se z toho zděsila.

Jedním z hlavních důvodů, proč odmítala mít s Megan sex, bylo kvůli její pověsti lamačky dívčích srdcí, kterou měla po celém kampusu. A Spencer nevěděla, co od ní může v tomto ohledu očekávat.

Blondýna vešla rovnou do kuchyně a vyndala z mrazáku velké balení zmrzliny. Bože, jaký měla hlad. Několik set kalorií navíc jí přece nemohlo ublížit, nebo ano?

S lžící v puse přemýšlela nad návratem Ashley. Byla stejně nádherná jako dříve. To tělo, vlasy, ty oči... Pořád měla tu magickou přitažlivost, která do třiceti sekund vždy způsobila, že Spencer byla na kaši. Spencer ji nicméně stále nenáviděla. Ta bolest a zranění citů, které jí Ashley způsobila, když se nevrátila zpět, bylo už nenapravitelné. Pokud ji bude štvát, že randí s Megan, tak s ní bude venku trávit každou noc v týdnu!

Zavřela oči a pro sebe si tiše zabručela, "kráva blbá."

"Ach, to znovu mluvíš o tvé přítelkyni, Spencer?"

Spencer otočila za hlasem Ashley. Skvělé. Tohle je přesně to, co potřebovala. Přezíravě obrátila svou pozornost zpět k zmrzlině a zcela ignorovala brunetinu přítomnost.

Ashley obešla jídelní pult a vytáhla se na stoličku. "Jak tak koukám, tak máš ještě spoustu té mátové zmrzliny s čokoládou. Nechceš se o ni podělit?"

Spencer lhostejně pokrčila rameny. "Jak chceš."

Ashley vzala lžíci, pořádně si nabrala a skrytě přitom sledovala Spencer, jak jí. Bože, i takto vypadala naprosto úchvatně!

"Takže, jaké bylo tvé rande s tou přenašečkou pohlavních chorob?" Ptala se Ashley.

Spencer se mračila. "Ne že by ti do toho něco bylo, ale byl to úžasný večer. Megan je velmi ohleduplná a vzala mě do nejlepší restaurace ve městě!"

Ashley se ušklíbla. "A jsem si jistá, že byla správnou dámou od začátku až do konce."

Spencer se lstivě usmála. "Vlastně ne, nebyla. To je ale součástí toho, co se mi na ní tak líbí".

Ashley se naštvaně zamračila. "Cože? Já jí vymlátím všechny zuby!"

"To neuděláš. Drž prostě hubu zavřenou a nepleť se už mezi nás!" Ve Spencer to vřelo a hodila prázdný obal od zmrzliny do koše. "Proč máš pocit, že máš jakékoliv právo mluvit mi do mého života?"

"Protože jsi sestra mé dobré kamarádky! Proč máš najednou zájem o takovou děvku? To ty sis myslela, že jsem úžasná, pamatuješ? Kdysi jsi mi řekla, že jsem tvá nejlepší kamarádka." Křičela Ashley s rukama opřenýma o jídelní pult.

Spencer se na ní chladně podívala. "Ano, řekli jsme si spoustu věcí. A opravdu nepotřebuju radu od někoho, kdo se o mě staral tak moc, že mě neviděl tři roky."

Ashleyin pohled změkl. "Spencer, měla jsem opravdu hodně málo času. Dokončovala jsem školu, pracovala s mojí mámou, věnovala se mojí přítelkyni..."

Spencer zaskřípala zuby při zmínce o brunetině přítelkyni. "Tak to je mi moc líto, že to vše bylo tak důležité, že jsi ani nebyla na mé maturitní slvanosti! Alespoň vidím, jak málo jsem znamenala ve tvém životě." Spencer se otočila a prudce vyrazila nahoru po schodišti.

Ashley pohlédla dolů na své zatnuté pěsti. Bože, asi byla za hajzla, že jí nenavštěvovala tak často, jak slíbila. Slíbila, že se vrátí, ale pak se dala dohromady s Kristen... A všechno se změnilo.

Ashley si unaveně povzdechla.

Vše co teď o Spencer věděla bylo, že je někým, s kým se už musí počítat. Někdo, s kým chce trávit víc času. Někdo, s kým...

Ashley se na chvilku odmlčela, když si to uvědomila.

Na tváři se jí objevil úsměv.

Tahle Spencer byla někým, koho ona chce.


3

Spencer probudilo bušení na dveře.

"Spence, vstávej! Musíme jít dneska zkontrolovat, jak to vypadá s květinovou výzdobou, vždyť je to základ každé pořádné svatby." Kyla přerušovala svá slova ještě usilovnějším bušením na dveře.

Spencer tiše zasténala a přetáhla si peřinu přes hlavu. Cítila se úplně vyčerpaná. Když se večer po hádce s Ashley přiřítila k sobě do pokoje, tak nebyla vůbec schopná usnout. Celé hodiny jen ležela vzhůru a přemýšlela nad brunetou a jejím šíleným egem. Ty její hloupé oči. Ten zatraceně nepříjemný samolibý úšklebek, který měla pořád na tváři. A jak ještě vždy nakláněla hlavu na stranu, když se na ní dívala...

Spencer zasténala a stočila se do postele ještě víc. Nebylo vůbec fér, že ji Ashley ovlivnila i po té době takhle. Bože, cítila se, jak kdyby jí pořád bylo patnáct!

Buch Buch Buch!

"Spencer, koukej okamžitě vstát! Přísahám, že když nedostaneš svůj zadek do patnácti minut ven, tak všem řeknu, kdy jsi objevila další možné využití pulzační sprchové hlavice..." Vyhrožovala Kyla.

Spencer byla na nohou během dvou sekund a prudce otevřela dveře, za kterými stála Kyla se zářivým úsměvem na tváři.

"Tak tady jsi! A teď rychle oblíkat. Chci projít všechny obchody se svatebním zbožím, než se tam přiženou všechny ty harpyje. Dneska jsou velké výprodeje!" Rychle se otočila a spěchala zas zpátky dolů.

Spencer zavřela oči a opřela se hlavou o rám dveří. Díky bohu, že je to do svatby už jen pár týdnů. Nevěděla, jak dlouho by ještě vydržela ty neustálé svatební nákupy, vybírání kytek, zkoušení vzorků svatebních dortů...

Na chvilku se odmlčela a usmála se. Ty ochutnávky svatebních dortů nebyly až tak špatné.

"Takže pulzující sprchovou hlavici, hmmm?"

Spencer se okamžitě šokovaně rozšířily oči a rychle zabouchla dveře před uculující se Ashley.

* * *

Ashley seděla a zírala při tom do své misky s cereáliemi. Usmívala se sama pro sebe, když vzpomínala, jak dobře Spencer vypadala i po té, co právě vystrčila hlavu z postele.

Než by se mohla pokusit začít si něco se Spencer, tak nejdříve musela zjistit, jak je to mezi ní a Kristen. Bylo to už hodně přes, to věděla. Bylo to přes už dlouho a nyní to viděla. Bylo to tam tolikrát, kolikrát mohlo být její srdce zlomené, než to konečně definitivně vzdala. Poslední kapkou bylo, když přišla domů v den jejich třetího výročí a našla ji, jak v jejich posteli šuká se svou ex. Ještě měla tu drzost, že jí s úsměvem na tváři požádala, aby při odchodu za sebou zavřela dveře. Po tomhle malém fiasku se odstěhovala a ani Kristen od té doby neviděla. Minulý týden jí ale Kristen zavolala, aby se to pokusila mezi nimi napravit. Tvrdila, jak moc je jí to vše líto a že bez svého sladkého miláčka už nemůže být déle. Ashley se zmínila o svatbě. Možná to bylo z lásky, možná ze soucitu. Ani Ashley nevěděla jistě, co z toho to bylo. Nicméně Kristen jí řekla, že přiletí a svatby se zúčastní také.

Ashley si promnula spánky. Tenkrát jí to připadalo jako celkem dobrý nápad. Nyní na to ale koukala jako na naprostý omyl, když teď chtěla trávit každý okamžik se Spencer...

Objekt jejích myšlenek si vybral právě tuhle chvilku, aby se objevil ve dveřích. Spencer se podívala jejím směrem a vzápětí předstírala, že neexistuje.

Ashley se ušklíbla. Pokud si Spencer myslela, že jí projde jen tak skutečnost, že se jí snaží ignorovat, tak Spencer čeká velké překvapení.

"Dobré ráno Spence, vyspala jsi se dobře?"

Spencer si zatím vyndala ze skříně krabici ovocných taštiček. "Skvěle, díky."

"Jdeš dneska s Kylou ven na nákupy?" Ptala se Ashley a přitom vytrhla krabici Spencer z ruky a vzala si z ní poslední zbývající balíček.

Spencer obrátila oči v sloup a vytrhla jí balíček zpět z ruky. "Bože, já bych udělala cokoliv, kdybych se z toho mohla vyvlíknout. Všechny ty svatební nákupy s Kylou jsou horší jak mučení... Hodiny a hodiny zkouší šaty a vybírá kytky." Spencer se zasmála. "Musela jsem jí rozmluvit Little Bo Peep jako hudební doprovod ke svatbě. A to dokonce chtěla, aby za ní uličkou šly ovce."

Ashley se smála. "Kyla je tak trochu blázen, když dojde na záležitosti okolo svatby. Ty ji ale musíš mít opravdu hodně ráda."

Spencer se na ni usmála a podala jí jednu ze svých ovocných taštiček. "Já vím. Je to nejlepší starší sestra, kterou jsem si vůbec mohla přát. Zvlášť potom, co táta..." Na chvíli se odmlčela a odkašlala si. "Kyla mi i hodně pomohla, abych se dostala z podoby ošklivého káčátka. A pomohla mi, abych se pak přes UCLA dostala do týmu roztleskávaček. Jsem ráda, že se jí konečně splní její sen"

Ashley si trochu ukousla ze své ovocné taštičky a zavrtěla hlavou. "Ty jsi nikdy nebyla ošklivé káčátko."

Spencer zčervenala a obrátila oči v sloup. "Přesně tak. To je důvod, proč mi tolik holek bušilo na dveře, aby se mnou mohly jít na rande."

"Byla jsi náhodou s těma velkýma očima a hromadou knih moc rozkošná. Určitě tu stály davy holek, které s tebou chtěly mít rande." Ashley se na ni usmívala.

Spencer se přitom zamračila. "Ne, to bohužel ne. Byla jsem totální ztroskotanec." Na chvilku se odmlčela a pak se usmála. "Vlastně, teď už to tak není. Teď už mi holky opravdu buší na dveře, aby se mnou mohly jít na rande. Po tom všem je ze mě pěkně žhavá roztleskávačka." Úmyslně přitom koketně pohodila vlasy a zasmála se.

Teď byla řada na Ashley, aby se mračila. "Jsi až moc dobrá pro tu děvku ze včerejšího večera. Měla by sis najít někoho, kdo se k tobě chová jak má a ne jako naprostý kretén."

Spencer zkřížila ruce na hrudi a zaujala obranný postoj. "Megan je skvělá. Je to hvězda roztleskávaček a její táta je milionář. Každý na škole by chtěl být na mém místě."

Ashley vstala ze židle a pohlédla na Spencer. "To je to, co je pro tebe teď opravdu důležité? Peníze a popularita? Spencer, kterou já znám, by takovéhle holce nevěnovala ani chvilku."

Spencer se otočila k odchodu. "Ano, tahle Spencer je už dávno pryč. Zmeškala jsi její odchod a ona je teď nadobro pryč z mého života. A nejlepší bude, když to tak i zůstane."

Ashley ji chytila za ruku. "Omlouvám se. Pojďme nechat té hádky, dobře? Možná bych tě dokázala dostat z toho dnešního nakupování s Kylou."

Spencer začala tuhle možnost opatrně zvažovat. "Opravdu? Jak?"

Ashley se usmála a masírovala jí přitom rameno. "No můžu říct Kyle, že dneska musíš jít se mnou a pomoci mi vybrat šaty na svatbu."

Spencer zavřela oči a snažila se soustředit. Což bylo ovšem dost těžké, když se jí Ashley takto dotýkala. Raději oči zas otevřela a pokusila se rychle zvážit všechny možnosti.

"Na tohle Kyla nikdy neskočí." Opatrně se přitom vymanila z dosahu brunety.

Ashley se jen ušklíbla. Za chvilku bude Spencer už jen její.

"Nech to na mně."

* * *

"Pořád nemůžu uvěřit, že jsi Kyle řekla, že pokud dneska nepůjdu s tebou, tak na svatbu půjdeš v kraťasech a sandálech. Už jsem si vážně myslela, že bude mít mrtvici." Spencer se tomu smála a praštila Ashley do ramene.

Šly teď dolů ulicí poté, co vybíraly u Very Wang šaty pro Ashley na svatbu. Ta v nich vypadala tak dobře, že se Spencer chtělo křičet frustrací. Když teď byly opět spolu, tak Spencer připadalo, že na ní Ashley opět kouká, jako na svou malou sestřičku.

Ashley se jen zasmála a objala přátelsky rukou Spencer kolem ramen. "Já vím, jak zacházet s ženami."

Spencer si odfrkla. "Jo, jasně. Jen se podívej na sebe a na to tvé pseudo punk-rockové oblečení. Jsi opravdu parádní magnet na kočky."

Ashley se tvářila uraženě. "Sama bys měla dobře vědět, že se na mě všechny ženský vrhají. Já můžu mít tolik holek, že ani nevím, co bych s nima dělala!"

Spencer se dusila smíchy. "Nech toho, nech toho! Ty mě zabiješ!"

Ashley se usmála. "Přesně tak, já tě teď zabiju!" A pokračovala tím, že chytila Spencer a začala jí lechtat kolem pasu.

Spencer se teď smála ještě víc. "Ne! Přestaň! Já už nemůžu!"

Ashley ji ale dál lechtala na břiše a začala stoupat k jejímu podpaží. "Řekni, že jsem nejlépe vypadající ženská, kterou jsi kdy viděla. Řekni to!"

Spencer ječela smíchy. "Ne! Ty jsi blázen!"

Ashley se vrhla na její podpaží a lechtala ji už zcela nemilosrdně. "Řekni to!"

Spencer jen lapala po dechu. "Dobře, dobře! Jsi bohyně sexu! Skláním se před tvou neskutečnou ženskostí. Máš takový sexappeal, že se mi z něj chce omdlít!" Přitom předstírala jak je slabá a padla Ashley do náruče.

Ta se jen usmála. "To je to, co jsem měla na mysli!" A objala Spencer. "A teď, abys napravila naprostý nedostatek víry v můj sexappeal a zklidnila mé zraněné ego, mě budeš muset políbit."

Spencer se překvapením rozšířily oči, zatímco Ashley pomalu přibližovala své rty k jejím.

Zhluboka se nadechla, zavřela oči a pak...

"Spencer, ahoj!"

Zatraceně.

"Ahoj Chelsea! Rebecco, Nicole!" Spencer se naštvaně vymanila z náručí Ashley.

"Tohle je nejlepší kamarádka mé sestry, Ashley. Ashley, tohle jsou mé kamarádky z týmu, Chelsea, Rebecca a Nicole."

"Dámy, je mi velkým potěšením, že vás poznávám." Ashley se vítězně usmála a políbila ruku každé z nich.

Ve Spencer to vřelo.

"Bože, vy jste spolu tak sexy! Spencer, kde jsi schovávala tuhle krásku?" Šeptala Rebecca a přikrádala se blíž k Ashley.

"Jo Spence, je to, jak kdybys měla hromadu pěkně žhavých koček. Nejprve Megan a teď tahle bohyně. Jo, jak to děláš?" Říkala Nicole a přitom se přivinula k ruce na druhé straně brunety.

Spencer obrátila oči v sloup. Byly tyhle holky vůbec její přátelé?

"Vlastně dámy, já jsem tady jen na pár týdnů a jinak žiju v New Yorku. Jsem tu jen na svatbu mé nejlepší kamarádky." Odpověděla Ashley a lehce poodstoupila od obou dívek.

"Hele, Spencer, jak to, že nejsi venku s Kylou? Vždyť tě obvykle tahá s sebou po všech těch příšerných svatebních nákupech." Divila se Chelsea.

Díky bohu za Chelsea. Kdyby tu debatu nestočila jiným směrem, tak by Spencer nevěděla, jak dlouho ještě vydrží pokračování debaty na téhle intelektuální úrovni.

"No Chels, já ve skutečnosti skončila s tím chozením po svatebních nákupech. Díky Bohu. Ještě jedno odpoledne plné téhle svatební zábavy s Kylou a už bych se musela opravdu zabít." Spencer předstírala, jak si míří pistolí na hlavu a mačká spoušť.

Chelsea ji hravě plácla po ruce. "Alespoň, že nemusíš nosit ty příšerné šaty, které Kyla vybrala pro družičky. Ta oranžová je doslova radioaktivní! A v kombinaci s mou tmavou pletí? To budu vypadat jako naprostá chodící katastrofa!"

Spencer se smála. "Omlouvám se za to. Holt jsou to samé výhody, když jsi hlavní družičkou! Na pár minut si teď musím zaběhnout k Betsey Johnson a koupit si tam ty sexy černé šaty, které jsem tam s Kylou nedávno zamluvila."

Rebecca se usmála. "No, když teď budeš muset jít koupit ty šaty, tak co kdybych zůstala tady a dělala společnost Ashley? Určitě se jí už do dalšího nakupování nebude chtít."

Nicole se zamračila a chytla Ashley za ruku. "Vlastně proč ne, já tady zůstanu s Ashley a ty můžeš jít pomoct Spencer s nákupem těch šatů."

Rebecca přimhouřila oči a zatahala Ashley za druhou ruku.

Nicole zatnula zuby a přetahovala Ashley k sobě.

"Dámy, prosím, já nejsem pinata. Je tu toho ze mě dost pro všechny kolem." Ashley hned na to objala obě dvě a zářivě se na ně usmála.

Spencer zavrčela.

Ashley se na ní překvapeně obrátila.

Chelsea vypadala šokovaně. "Spencer, ty jsi právě zavrčela?"

Spencer zčervenala. "Ne! To byl jen...oh...můj žaludek! Mám jen příšerný hlad."

Ashley k ní okamžitě přistoupila a chytla jí za ruku. "Chceš se někde stavit a dát si něco k jídlu?"

Spencer se na ni zamračila. "Ne, díky Romeo. Klidně můžeš zůstat tady. Stejně už mám domluvený oběd s Megan." A obrátila se k odchodu. "Chceš jít se mnou, Chels?"

Chelsea se zmateně podívala na ostatní a spěchala za Spencer.

"Co to všechno mělo být?" Zeptala se Rebecca.

Ashley se dívala na vzdalující se postavu Spencer.

"To nevím."


4

"Já nevím, co to se mnou je!" Naříkala Spencer nad svým sójovým laté bez tuku.

Chelsea se ní usmála. "Spencer, byla jsi do ní zamilována celé roky. Jsi teď pochopitelně naštvaná, když jí Becca a Nicole věnovaly tolik pozornosti."

Spencer našpulila rty. "To já vím. Ale proč ?! Je tak drzá, arogantní, protivná...a taky sexy a dokonalá... A pořád absolutně nevnímá, že vůbec existuju. Proč to celé nemůžu prostě pustit z hlavy a jít dál? Já se z toho snad zblázním! Já myslím, že mám skvělou přítelkyni... Megan je ohromná. "

Chelsea zvedla obočí.

"Dobře, dobře... Možná není tak skvělá v duchaplné konverzaci. A možná si bude i myslet, že Moby Dick je název nějakého porna. A to její líbání je... Druhý den si vždy připadám, jak kdybych hrála ve filmu Čelisti. Myslím, není její pusa nějaká širší?!" Ptala se Spencer a smála se přitom.

Chelsea se usmála. "Spencer, jestli si myslíš, že si tě Ashley nevšímá, tak jsi úplně slepá. To, jak se na tebe dívala, zatímco jsme mluvili bylo tak plné...chtíče! Bylo to úplně jako "chci tě hodit támhle na ten stůl a ošukat!"

Spencer se zatvářila šokovaně. "Chelsea!"

"Já vím, já vím... Clay byl dva týdny mimo město s kapelou a já jsem z toho teď tak trochu sexuálně frustrovaná." Vysvětlovala Chelsea a pokrčila přitom rameny.

Spencer se na svou kamarádku usmála. Chelsea byla jedním z lidí, kterým bezvýhradně věřila. Vyrůstali spolu a přesto, že se Chelsea stala na střední škole populární, tak si vždy na ní našla čas, aby mohli spolu jít ven. Také byla hodně zapojená do přeměny Spencer z geeka, do pěkně žhavé kočky, kterou teď byla. Byla tak moc vděčná, že teď u sebe má někoho, s kým mohla probrat tuhle situaci.

Spencer si povzdechla.

"Spencer..." začala Chelsea. "Já vím, že Megan je krásná, bohatá a populární, ale to ještě nutně neznamená, že to je ta pravá holka pro tebe. Nevypadáš s ní šťastná. A každému kolem tebe je jasné, že bys raději proháněla úplně jinou brunetu. Proč to prostě už neukončíš?"

Spencer si pohrávala s brčkem. "Já nevím, Chels. Cítím se strašně mladá a hrozně domýšlivá, když přijde na tuhle situaci kolem Ashley. Jak kdybych ztratila nad sebou veškerou kontrolu, když vejde do místnosti. Vrátím se k chichotání, jsem nervózní jak v patnácti, dělám na ni pořád oči... Už jen, abych se vrátila ke každodennímu psaní do deníku. S Megan to takhle není. Cítím se pod kontrolou. Cítím se jako..." Odmlčela se.

"Cítíš to, jak kdybys pro ni neměla žádné skutečné emoce." Dopověděla to chytře Chelsea.

Spencer přikývla. "Asi to tak bude. Já vím, že to ode mě není správné, si s ní takto pohrávat, ale je to... Je to pro mě strašně zvláštní pocit, víš? To, že nejsem nejistá malá holka, kterou jsem bývala. Chci tím říct, že je ze mě roztleskávačka, juu huu! " Pokrčila rameny. "Kdo měl vědět, že bych byla raději s někým, kdo je gramotný?"

Chelsea pohladila Spencer po ruce. "Nebuď kvůli tomu smutná. Třeba ti bude líp, když ti řeknu, že mám silné podezření o tom, že tě Megan za zády podváděla s Nicole. Takže je vlastně dobře, že si s ní nikdy neskončila v posteli, co?"

Spencer se ušklíbla.

"Díky, Chels. Ty vždycky víš, jak mi zlepšit náladu." Odpověděla Spencer sarkasticky.

* * *

"Kámoško, potřebuješ koukám trochu rozveselit. Co to s tebou je? To je nějaká posttraumatická nálada způsobená Kristen?" Aiden zavtipkoval.

Ashley se zamračila. "Ne, to ne. Už jsem se rozhodla, že já a Kristen jsme minulostí. Nesnesu dál to její neustálé podvádění a lhaní. Pokud bych chtěla nakládačku každý den, tak bych šla a někoho si na to najala!"

Aiden se smál. "Kristen působila trochu divně, během těch pár minut, co jsem jí viděl. To vždycky trpí samomluvou, i když je okolo taková spousta lidí?" Ptal se Aiden. "Měla imaginární kamarádku Lily, proboha!"

Ashley na to obrátila oči v sloup.

Aiden pokračoval. "Ty jsi vždycky měla dobrý vkus na holky. Pamatuješ, jak si na střední randila s Kate a ona tě zkoušela tahat na všechny ty semináře, jako Vem zpět tu noc, nebo Ženská síla? Ta se opravdu chtěla mstít všem lidem, kteří měli chromozom Y. Kdo ví, proč si tě vůbec vybrala. Rozešla jsi se s více holkama, než kterýkoliv chlap, kterého znám. Randila jsi s půlkou holek na škole a všechny jsi nechala být! "

Ashley si zapálila cigaretu. "Nebylo to tak zlé. Třeba se Sarah to byl na jednu stranu vždy pořádný oříšek. Vždy nás chtěla dostat do trojky s nějakým klukem." Ashley se odmlčela. "Tohle ve skutečnosti nebylo až tak zlé, ikdyž jsem čistě jen na ženský."

Aiden se zasmál. "Jo, určitě to tak bylo, ale jen dokud jsi pak nedostala kopačky kvůli jednomu z nich!"

Ashley se usmála. "Jo, ale stejně to byla legrace, dokud to neskončilo. Nezapomeň, že kdykoliv..."

Najednou byla přerušena, když se objevila ruka, která jí vytrhla cigaretu.

"Žádné kouření v bytě! Chceš, abysme všichni dostali rakovinu a zemřeli ještě před svatbou? Proč se všichni snaží zničit můj velký den?" Křičela Kyla, když vyndavala cigaretu z Ashleyina piva.

"Ky, dost vážně pochybuju, že můžeš dostat rakovinu kvůli vykouření jediné cigarety." Odpověděl Aiden.

Kyla se mračila. "Aidene Dennisone, jsi naprosto nemožnej. Nejdříve mi nedovolíš udělat "podmořský "obřad na téma Malé mořské víly. A jak víš, tak filmy od Disneye jsou teď hodně v módě na svatbách. Pak jsi mi zakázal, aby nám zpíval travestita převlečený za Cher! Teď ještě chceš, abych dostala rakovinu? "

Aiden se na ni smířlivě usmál a přitáhnul si ji do klína. "Ky, jestli chceš, abych se oblékl jako krab Sebastian, tak já to pro tebe udělám. Chci, abys byla tenhle den dokonale šťastná."

Kyla se přitulila Aidenovi na hruď. "To je v pořádku, zlato. Ty krabí obleky jsem už zavrhla. Každopádně budu potřebovat víc peněz na striptéry, které budu mít na rozlučce se svobodou příští týden."

Aiden sebou na židli škubnul. "Striptéry?! No to doufám ne!"

Kyla se usmála a políbila Aidena na hruď. "Jen pár... Devět nebo deset."

"Devět nebo deset?!" Zařval Aiden.

"No, nechám vás dvě hrdličky o samotě." Řekla Ashley, už na odchodu z místnosti. Ti dva dokázali člověka opravdu unavit.

Jen co zahnula za roh, tak ale vrazila do Spencer.

"Uh!" Vykřikla Spencer a málem spadla na stolek v předsíni, jak ztratila rovnováhu.

Ashley ji chytila, ale pak už tam jen stála a zírala. Bože, byla ohromující.

Spencer padaly její lehce zvlněné blonďaté dlouhé vlasy přes ramena a na sobě malý top s hlubokým výstřihem, který odhaloval její záda a ukázal i velkou část břicha. V kraťoučkých džínových kraťasech vypadal její zadek neodolatelně a vše to doplňovaly sandály se šněrováním. Byla jak chodící hřích.

"Vypadáš nádherně, Spence." Řekla Ashley a stále na ní zírala.

Spencer se začervenala. "Díky."

Vzala si tašku a otevřela dveře k odchodu.

"Kam jdeš dneska večer?" Zeptala se Ashley.

"Budu akorát v Grey spolu s několika lidmi. Zítra bude velký zápas, takže všichni kluci z týmu mají dneska pití zdarma. A roztleskávačky taky." Odpověděla a přehodila si tašku na druhé rameno. Ashley to úplně vyvedlo z míry. Bože, ten způsob, jak se na ni teď dívala...

"Už žádná další noc venku s tou úžasnou děvkou!" Zavrčela Ashley.

Spencer narovnala ramena a zamířila ven ze dveří. "Budu s Megan, když s ní budu chtít být. Jestli mi chceš dělat gardedámu, tak na to rychle zapomeň." Na to se otočila a rychle zmizela za rohem.

Ashley se ušklíbla. Tohle znělo jako otevřené pozvání k narušení párty.

"Kylo," zahulákala do další místnosti. "Jdu teď na čas ven. Nečekej na mě."

Nastal čas, aby udělala další krok v jejím plánu na svedení slečny Carlin.

* * *

Spencer zívla do jejího Jacka s Colou. Pokud Megan bude ještě jednou vyprávět story, jak vyhrála národní soutěž v roztleskávání díky jejím úžasným dovednostem, tak se asi opravdu dopustí vraždy.

Spencer se zadívala do své sklenice a povzdechla si. Opravdu to už potřebovala s Megan skončit. Ani si nevzpomínala, kdy naposled měli spolu rozhovor, který nezahrnoval slovo roztleskávání, pivo, nebo pivní párty.

Rychle do sebe hodila obsah své sklenice a vstala.

"Jdu si pro další pití. Hned tu zase budu."

Megan krátce přikývla a otočil se zpátky ke svému publiku. "Takže jsem tam letěla vzduchem a myslela jsem si, že můj dopad nebude povedený, ale nakonec byl úplně perfektní..."

Spencer si razila cestu davem k baru, kde si odložila skleničku. "Další Jack s Colou, prosím."

"Bože, Spencer, zas další alkohol? Není to už tvoje pátá sklenička tenhle večer?" Ptala se Rebecca, když se náhle objevila po boku Spencer.

Spencer se usmála. "Jo, rozhodla jsem se, že se potřebuju náležitě ožrat, když už musím pořád poslouchat ty kecy o roztleskávání. Měla bych mít na zítřejší zápas pěknou kocovinu."

Rebecca se smála. "Jo, neznám nic žhavějšího, než sledovat roztleskávačky jak zvrací na hřišti!"

"Ty to víš!" Odpověděla Spencer sotva zřetelně. Kromě Chelse byla Rebecca pravděpodobně jediným člověkem v týmu, se kterým měla něco opravdu společného. Slečna Rebecca Locke byla možná arogantní a povrchní, ale vždy vše říkala na rovinu a Spencer jí za to respektovala.

Rebecca jí zatahala za paži. "No tak, pojďme tancovat. Miluji, když dělám ze všech prváků slintající prosťáčky. Je to jak nějaký sport!"

Spencer se zasmála a nechala se odvést na taneční parket. Už netančila celé týdny, ale alkohol náležitě ochromil její mozek. Cítila se připravená to nevázaně rozjet. Cítila se sexy.

Sladila své tělo s rytmem a myslela na Ashley. Bože, jak ji jen chtěla. Svůdně si přejela rukama po těle a nevědomky k sobě přitahovala mnoho pohledů. Hudba proudila skrze ni.

Nechalas mě tě zneuctít 
Nechalas mě tě znesvětit 
Nechalas mě do tebe proniknout
Nechalas mě tě zkomplikovat 
Pomoz mi! Rozdělil jsem si vnitřnosti
Pomoz mi! Nemám duši, kterou bych zaprodal
Pomoz mi! Můžeš mi pomoct jedině tak,
že mě udržíš od sebe samého

Ashley zírala na Spencer ze svého místa u baru. Bože, ona byla jako oheň. Jako živoucí plamen, který se volně pohybuje po parketu. Ashley jím byla chycena stejně, jak srna ve světlech auta.

Spencer pohodila hlavou dozadu a zavlnila boky do rytmu. Myslela na všechny ty časy, kdy ležela sama v posteli a představovala si, že tam je Ashley spolu s ní. Jak ji její ruce hladí po celém těle a její jazyk jí pomalu líbá na krku. Spencer si povzdechla, zvedla ruce nad hlavu a nechala je poté pomalu klesat podél svého těla, které se vlnilo v rytmech hudby.

Chci tě ošukat jako zvíře 
Chci tě cítit zevnitř 
Chci tě ošukat jako zvíře 
Celá moje existence je vadná 
Dostáváš mě blíž k bohu 

Ashley vstala a šla pomalu k ní, hypnotizována jejím vlnícím se tělem. Musela se jí dotknout. Potřebovala to...

...prováděla ruce Ashley přes svá prsa a boky. Spencer se zachvěla a ještě smyslněji se začala pohybovat v rytmu písně. Poprvé, co se dotkla sama sebe a cítila přitom Ashley. Andělské a spalující najednou. Spencer si představovala, jak se nad ní Ashley vznáší a její prsty jí lehce kloužou po tváři, tělo přitisknuté na tělo. Měla jí na dosah a...

...sevřela Spencer v náručí. Blondýna vyrazila vpřed, aby se uvolnila z jejího sevření a otočila se proti ní, jako kdyby věděla, že tam bruneta celou dobu je. Ashley se k ní naklonila a pohybovala tělem spolu se Spencer. Vdechla sladkou vanilkovou vůni jejích vlasů.

Můžeš mít mé osamění 
Můžeš mít tu nenávist, kterou přináší 
Můžeš mít můj nedostatek víry 
Můžeš mít mé všechno 

Spencer zasténala a přitiskla své boky k bokům Ashley. Nevěděla, že by ji mohla cítit tak intenzivně. Tak naživu a při vědomí. Otočila se a její ruce objímaly brunetino tělo. Naklonila svou hlavu k jejímu krku a vdechovala její opojnou vůni. Úžasná kombinace její vůně a kouře. Tak ženská vůně. Jazyk Spencer pomalu klouzal po hebkém krku Ashley.

Ashley zavřela oči a zasténala. Bože, co to s ní Spencer uděla. Nemohla se jí nabažit. Ashley pomalu pohybovala rukama po těle Spencer a zapamatovávala si každý kousek jejího těla, nořila se do jejích křivek… Umístila své ruce na boky blondýny a pevně ji přitiskla k sobě. Jejich těla byla pevně přitisknuta k sobě a vpíjela se do sebe navzájem.

Pomoz mi! Nabouráváš mou soudnost
Pomoz mi! To, co cítím, je tvé pohlaví
Pomoz mi! Děláš mě perfektním
Pomoz mi stát se někým jiným 

Spencer pevně spojila jejich boky a užívala si, jak brunetino tělo reaguje na její pohyby. Lehce se dotkla jejích rtů a dál se pohybovala jak v transu a kroužila boky do rytmu.

Ashley sklonila hlavu a přitiskla ji ke spánku Spencer. Bože, její pot voněl po vanilce a sexu. Ashley ji chtěla přitisknout na zeď, hodit do křesla, položit na bar… Ještě nikdy se necítila tak vlhká.

Chci tě ošukat jako zvíře 
Chci tě cítit zevnitř 
Chci tě ošukat jako zvíře 

Spencer zvedla nohu k brunetině pasu a její ruku si přitiskla na zadek. Pak se zaklonila a pohupovala se do rytmu.

Ashley zatnula zuby. To, jak se Spencer pohybovala zavěšená do ní způsobovalo, že její srdce v hrudi splašeně tlouklo. Přitiskla ruce pevněji kolem zadku Spencer a přitáhla si ji ještě blíže k sobě. Dobře věděla, že po téhle noci to už mezi nimi nemůže být nikdy stejné.

Celá moje existence je vadná 
Dostáváš mě blíž k bohu 

Svět se vlnil Spencer před očima. Bože, byla úžasná. Ten způsob, jakým jí cítila způsobil, že se jí třásly nohy až ke konečkům prstů... Věděla, že kdyby ji Ashley nechala jít právě teď, tak ani nebude schopná se na nohou udržet. Přiblížila svou hlavu k brunetině, pohledla do hlubin jejích očí a pak se v nich nevyhnutelně utopila.

Ashley se upřeně dívala na Spencer a cítila se ochromena emocemi. Proč ji nikdy dříve neviděla v tomto světle? Bože, byla úplný idiot, že zůstala od ní na tak dlouho pryč. Pomalu zvedla ruku ke tváři Spencer a lehce začala hladit její dokonalé rty konečky prstů.

Skrze všechny lesy, vysoko nad stromy, 
uvnitř v žaludku, zbavený kolen, 
piju med v tvém úlu 
Ty jsi ten důvod, proč zůstávám naživu

Spencer zavřela oči a přiblížila svou tvář k Ashley. Bruneta ji chytila v ramenou a pomalu začala přibližovat své rty ke Spenceřiným. Píseň náhle skončila a s oslepující září se rozsvítila světla.

"Tak jsou dvě hodiny ráno. Nemusíte jít všichni ještě domů, ale je jisté, že nemůžete zůstat tady." Zavolal barman.

Spencer zamrkala a pomalu ustoupila od Ashley. Zatřásla hlavou, jak si chtěla zbystřit smysly. Když se pak rozhlédla, tak zjistila, že její přítelkyně Megan se vášnivě objímá s Nicole. Místo toho, aby pocítila vztek, cítila pouze stud. Jak by se mohla zlobit na Megan, když ona totéž dělala s Ashley? Spencer zavřela oči a povzdechla si.

Ashley nevěděla co se stalo. V jednu chvíli měla Spencer povolnou v náručí, a v další okamžik její přítomnost zcela ignorovala. Ashley natáhla ruce směrem k ní.

"Spencer..."

Spencer se odtáhla a cítila se hrozně. Pořád ještě po Ashley zoufale toužila, ale nechtěla to takhle. Ne, když byla opilá, nestoudná a ještě byla vázána k někomu jinému, bez ohledu na to, jak málo se o Megan starala.

Spencer se zastavila v polovině přemýšlení a vztekle vzhlédla.

Nebyla jediná, kdo tu měl přítelkyni.

"Nemáš náhodou přítelkyni zpátky doma? Myslela jsem si, že to je ten důvod, proč ses sem už nikdy nevrátila." Vyštěkla na ni Spencer.

Ashley byla zaskočená a nebyla připravená odpovídat na tento typ otázek. "Uh, Spencer, ...je to komplikované..."

Spencer se zamračila. "Jsem si jistá, že to je opravdu komplikované. Dej mi pak vědět, když přijdeš na to, jak se věci mají." Otočila se a zamířila za Rebeccou.

"Becca, můžeš mě hodit domů?"

Brunetka přikývla, objala svou kamarádku a pomáhala jí dostat se ven.

Ashley tam stála a dívala se, jak Spencer odchází. Nikdy se ve svém životě ještě necítila tak osamělá.

Pak ucítila zaklepání na rameno a otočila se.

"Drž ty zasraný ruce pryč od mý přítelkyně, děvko!"

Meganina pěst byla poslední věc, kterou Ashley viděla dřív, než ztratila vědomí.


Poznámka překladatele: překlad písně převzat z www.karaoketexty.cz


5

Spencer druhý den ráno čekala až do doby, kdy si byla zcela jistá, že už všichni z domu odešli, než se odvážila vyjít ze svého pokoje. Nebyl to jen taktický manévr, jehož příčinou byla snaha vyhnout se Ashley (ačkoliv to byl hlavní důvod, přeci si nebude lhát sama sobě), ale druhá příčina byla pořádná kocovina, kterou po ránu měla. Doufala tak, že se vyhne jakékoliv případné konverzaci s kýmkoliv, protože to by znamenalo hluk a Spencer si byla jistá, že by jí pak hlava mohla doslova explodovat.

Opatrně nakoukla do kuchyně a vydechla si úlevou. Vypadalo to, že vzduch je čistý a všichni jsou už opravdu pryč. Tak a teď kde je ten Tylenol...

Crrrrr...crrrrr...crrrrr!

Spencer sebou trhla a dala si ruku na čelo, jak kdyby jí to mohlo ochránit. Uf, mozek zůstal celý, pomyslela si s úšklebkem.

Kdokoliv byl na druhé straně telefonu, tak jí připravil o kus rozumu. Měla by dotyčnou osobu nakopat do prdele! Pak už jen zajít do koupelny se vyzvracet a na to už jen v tichu ležet a umřít.

"Haló?" Zavrčela do sluchátka.

"Nezníš, že bys byla dneska moc čilá!" Odpověděla smějící se Chelsea.

Spencer obrátila oči v sloup a pak zasténala bolestí. Prudce hýbat očima nebyl nikdy dobrý nápad, když máte pořádnou kocovinu. Poslepu nahmatala stoličku a posadila se k jídelnímu pultu. "Ahoj Chels, co se děje?"

"Co se děje? Co se děje?! Slyšela jsem o tvém sexy vystoupení s jistou žhavou brunetkou včera večer v Graye. Spencer, ty malá couro, já nikdy netušila, že tohle v sobě máš!" Vykřikla Chelsea.

"Ztlum se trochu, jo?" Stěžovala si Spencer. "Hádám, že to Rebecca tě tak nazvala."

Smála se Chelsea. "Samozřejmě že to udělala ona. A nemyslím si, že by na tebe někdy byla pyšnější, než včera večer. Dokonce se zmínila, že vy dvě se o něco takového pokusíte znovu dneska večer po zápase. Jen asi víc panáků a taky víc holek, jak tak hádám."

Spencer zbledla a podržela si ruku na rozbouřeném žaludku. "To ne, to si rozhodně nemyslím. Kdykoliv bych se měla znovu opít, tak ne v přítomnosti téhle holky. Proč jsem to nemohla udělat už včera v noci?"

Chelsea si podrážděně povzdechla. "Spencer, dostaň se už přes to. Slyšela jsem o Magan všechno. Prakticky to samé udělala i ona tou samou dobou s Nicole. Ta děvka by měla být tím posledním, na co bys měla zrovna v tuhle chvíli myslet. A teď rychle, chci slyšet všechny ty nechutné detaily tvé noci lásky s Ashley! Ty přeci víš, že chci..."

Spencer se usmála. "Bylo to docela úžasné. To, jak jsem cítila její ruce... Hmm... Pak se na chvilku odmlčela se. Ne! Tohle já dělat nebudu! Vždyť má přítelkyni, Chels."

"A samozřejmě že někoho, na kom ji ve skutečnosti opravdu moc záleží." Odsekla Chelsea ironicky. "Kromě toho, že jsi do ní byla celý život nešťastně zamilovaná, tak si myslím, že si zasloužíš nějakou tu sexy zábavu s pěknou holkou!"

"Nevím." Povzdechla si Spencer. "Opravdu si musím všechno lépe promyslet. Spencer měla mozek po minulé noci pořád na prodloužených prázdninách a potřebovala, aby jí začal zas normálně fungovat. Píchnutí v její hlavě jí definitivně zvedlo ze židle a zoufale vyrazila ke skříni hledat nějaké léky. "Mám pocit, že do domu dorazila pracovní četa a právě vrtají díry do mé hlavy!"

"Myslím, že tě už raději nechám odpočívat před tím velkým zápasem. Pak se uvidíme. Buď připravená křičet, fandit a metat přemety, kámo!" Odpověděla Chelsea.

Spenceřin žaludek udělal další příšerné salto vzad. "Fuj a čau."

"Uvidíme se později."

Spencer spláchla tablety velkou sklenicí vody. Teď kdyby jen mohla spát dalších pár hodin před dnešním večerem. Musí pak být za hvězdu.

"Spencer, jsi doma?" Křikla Kyla z předsíně. "Přinesla jsem na ochutnání nějaké úžasné mořské plody a taštičky se smetanovým sýrem, o kterých přemýšlím, že bych je servírovala na svatbě. Potřebovala bych, abys byla dneska moje ochutnávačka." Vešla přitom do kuchyně a blížila se ke Spencer.

Kyla strčila jakousi želatinovou směs Spencer rovnou pod nos. "Nejsem si jistá, zda voní dobře...a vypadá trochu oslizle. Co ty si o tom myslíš?" Ptala se Kyla.

Spencer si dala ruku před pusu a běžela nejkratší cestou do koupelny.

"Hej, nemůžeš se vyvléct ze svých povinností takhle snadno. Jsi hlavní družička, slečinko! Také nutně potřebuju, abys ochutnala tyhle malé ústřice!" Volala Kyla dolů do haly a pak sama jednu ústřici ochutnala. "Hmm... To není vůbec špatné."

* * *

To vůbec není špatné. Pomyslela si Ashley, když se dívala o pár řad níže na tribuně fotbalového stadionu. Její Spencer vypadala v těsném sexy dresu roztleskávaček jako vlhký sen každé lidské bytosti.

Usmála se pro sebe. Její Spencer. Líbilo se jí, jak to znělo.

Ashley přišla sledovat zápas sama. Kyla i Aiden měli nějakou otravu z jídla, dost možná právě z těch mořských plodů, které se Kyla snažila nacpat do každého, kdo byl poblíž. Když naposledy viděla Kylu, tak její hlava byla tak hluboko v záchodové míse, že jedno pořádné spláchnutí by jí poslalo rovnou do odpadní trubky. Ashley byla prvně opravdu hodně ráda, že má alergii na kraby, a tak se ochutnávání vyhnula.

Slíbila Kyle s Aidenem, že se na Spenceřině velkém večeru určitě ukáže a že ji bude po celou dobu podporovat. Jako by snad měla mít nějaký problém sledovat ji, jak poletuje okolo v tom malém fetišovém oblečku.

Ashley našla své sedadlo až v prvních řadách. Kyla s Aidenem měli permanentky na všechny zápasy. Skvělé sedadlo. Ne pro hru, Ashley nemohla fotbal vystát, ale pro perfektní výhled na neodolatelně vypadající roztleskávačky.

"Do toho Bruins! Do toho týme! Jděte na to!" Zpívali družstvu dole.

Spencer si vybrala přesně tenhle okamžik, aby pohlédla na tribunu do místa, kde Ashley seděla. Začervenala se a okamžitě pohlédla někam jinam.

Ashley se ušklíbla.

Tohle bude ještě legrace.

* * *

Tohle bude zas mučení.

Spencer sebou vrtěla a dívala se všude možně, jen ne na Ashley. Brunetka na ní pořád zírala a Spencer se díky tomu cítila tak nervózně, jak doposud nikdy před začátkem zápasu. A to byla zvyklá, že jsou v hledišti tisíce lidí!

"Úsměv, Spencer!" Rebecca se zdála být trochu mimo a mávala třásněmi.

Spencer nahodila na tvář obrovský úsměv a snažila se soustředit na úkol, který měla před sebou. Pitomá Ashley! Proč se musí objevit vždy, když na ní není vůbec připravená? A proč proboha měla ten ohromný černý monokl místo oka? Dostala se snad v noci do nějaké barové rvačky potom, co odešla domů?

"Do toho týme, do toho! Zvítěz týme, zvítěz!" Vykřikla Spencer spolu s ostatními roztleskávačkami.

Hodně se snažila, aby byla kompletně připravená a pryč z domu dříve, než se Ashley vrátí, ikdyž vůbec netušila, kde se poflakuje. Šla zatím k Chelsea a podařilo se jí tak vyhnout Ashley po celý den. Teď jí tu měla Ashley jak na stříbrném podnose a mohla si jí prohlížet, jak jen se jí zlíbilo.

Spencer pomalu klouzala pohledem po tribuně, dokud opět nespočinul na Ashley, která na ní pořád koukala. Spencer viděla, jak si Ashley provokativně přejela jazykem po rtech a přitom na ní upřeně hleděla.

Spencer zrudla a rychle začala koukat jinam. Pokud se bude Ashley pořád chovat takhle, tak se přes tu noc nikdy nedostane. Bože, to není fér! Ashley ji trápila i takhle na dálku a ona se odtud nemohla ani hnout, aby jí mohla oplatit stejnou mincí, než...

Spencer se odmlčela.

Pak provokativně rozvlnila zadek i prsa v krátké sukýnce a přiléhavém topu.

Na tváři se jí objevil ďábelský úsměv.

Dala si ruce v bok a chystala se to pořádně rozjet.

* * *

Ashley pozvedla obočí a lehce se na Spencer usmála. Nevěděla, co se to všechno kolem dělo, ale byla připravena na vše, co mohla mít Spencer v plánu.

Byl poločas a spousty lidí chodili kolem ní. Ashley natahovala krk jak jen mohla, aby viděla, kam Spencer zmizela. Po chvíli ji konečně zahlédla ve středu hřiště.

Ashley se na ni chlípně koukala, až to vypadalo, jako by to pro ni měla být show navíc, a ještě k tomu zadarmo.

Dunivá hudba se šířila stadionem a roztleskávačky se řadily do útvaru a ukazovaly davu zářivě bílé úsměvy. Spencer našla v davu brunetin pohled a mrkla na ni. Ashley se jen opřela v sedadle a čekala, co bude následovat.

Pak rozjela show a Ashley poklesla čelist.

Spencer se vrhla do nacvičené sestavy jako nikdy předtím. Ashley sledovala každý její pohyb a cítila se až neuveřitelně vzrušená. Blondýna kroužila boky, natřásala se a zadkem vrtěla, jako nikdo jiný. Užívala si to a bylo to na ní vidět. Tohle byl nejlepší výkon, jaký se jí kdy při zápasu povedl!

Tohle byl nejlepší zážitek, který kdy Ashley měla na nějaké sportovní akci. Ten způsob, jakým se Spencer pohybovala, její gesta... Vše se zdálo dotažené k dokonalosti a také to vypadalo, že je vše směřované přímo na brunetu. Až to vypadalo, že tady na stadionu jsou samy jen ony dvě. Ashley měla oči jen pro ni.

Spencer houpala boky do rytmu hudby a vykřikla spolu s ostatními roztleskávačkami:

"Do toho Bruins, do toho! Jděte, bojujte, vyhrajte!"

Spencer si dala pom pomy přes prsa a při natřásání s nimi pomalu sjížděla dolů, jak při nějakém improvizovaném striptýzu.

Ashley je ztěžka polkla a bušení v její hrudi bylo stále více bolestivé a stupňovalo se s tím, jak Spencer pokračovala ve vystoupení.

Spencer přešla do středu a jako nejlehčí vyšplhala po ostatních holkách až nahoru, kde se postavila a utvořila tak samý vrchol věže.

"Do toho Bruins!" Vykřikla.

Ashley na ni dál zírala s nepřítomným pohledem. Vypadala nahoře tak nádherně a dokonale. Ashley ji musela vidět a promluvit si s ní. Dát jí vědět, že to s Kristen byl naprostý omyl a že chce být jen a jen s ní.

Holky pomohly Spencer zpátky dolů a ona utíkala spolu se zbytkem družstva mimo hrací pole. Než se ale ztratila Ashley z pohledu, tak se na ní ještě otočila a vyfoukla na ní vzdušný polibek.

Ashley se usmála.

Její Spencer.

* * *

"Bože, Spencer, byla jsi dneska večer naprosto fantastická!" Chelsea nadšeně vykřikovala a popadla svou nejlepší kamarádku do pořádného objetí.

Rebecca přiběhla a objala Spencer v ramenou. "Má pravdu, to si opravdu byla, holka. Možná to bylo kvůli té kočce, která se na tebe lepila celou včerejší noc! Víš co se říká... Dobrý orgasmus rovná se dobrý výkon na pracovišti. Četla jsem o tom v Cosmo, nebo v něčem podobném."

Spencer zaúpěla a obě své kamarádky pevně objala. "Ježíši, Becca, začínáš být jako Kyla! Další co od tebe uslyším bude, že mám mít barevně sladěné vibrátory s kalhotkami odhalujícími rozkrok a jak to je in tuhle sezonu."

Rebecca vypadala zmateně. "Opravdu? Myslela jsem, že to jsou tanga, která mají být barevně sladěná s vibrátory."

Spencer a Chelsea se na sebe podívaly a propukly v hysterický smích.

"Co je? Na podzim to má být hodně in." Protestovala Rebecca.

Obě se držely za břicho v záchvatu smíchu a měly co dělat, aby se stihaly alespoň trochu nadechovat.

Nicole se k nim pomalu loudala od stánku s pitím. "To ráda vidím, že si ještě pořád dokážeš užívat svého života, Spen. Vím, jak těžké je se něčemu smát, když tě tvá holka podvádí. Odmlčela se a podívala se zamyšleně. No, vlastně, já to osobně neznám a ani to poznat nechci. Já ještě nikdy podvedená nebyla, tak co kdybys mi řekla, jaké to je? "

Spencer se na ni nevinně podívala. "No Nicole, řekla bych, že je to ten samý pocit, jako když se každé ráno podíváš do zrcadla. Musíš se cítit strašně podvedená, když pokaždé vypadáš jako děvka."

Nicole se začínala tvářit dost hrozivě. "Akorát na mě žárlíš, protože teď chce Megan mě."

Spencer se zasmála. "Klidně můžeš mít tu děvku bez mozku. To bylo pouze její štěstí, že mohla být se mnou, a ne naopak." Spencer se obrátila zpět na své kamarádky, ale pak ještě za přes rameno za sebe zavolala. "Jo, a Nicole? Možná bys raději měla používat roušku, nebo rovnou nějakou potravinářskou folii přes obličej. Co jsem slyšela, tak měla v posteli spoustu holek tvé kategorie."

Nicole jen vztekle zavrčela a odkráčela pryč.

Spencer se v duchu zasmála. Už zbývaly jen dvě minuty z poslední čtvrtiny zápasu a ona se už nemohla dočkat, až bude konec a bude tak moct jít za Ashley. Z toho čekání už byla nemocná. Ona ji chtěla a chtěla ji hned...

Chystala se odtáhnout Spencer do nejbližší úklidové komory a dělat s ní věci, které byly považovány za nelegální ve 48 státech.

Už zbývalo do konce hry jen pár posledních sekund a Ashley si začala razit cestu dolů ke hřišti, aby se mohla setkat se Spencer.

Spencer vyskočila a začala hlasitě fandit. Tým UCLA měl míč a všem na stadionu se zatajil dech.

Konec byl ale perfektní a oni vyhráli!

Fanoušci hulákali na celý stadion a běželi dolů na hřiště, aby pogratulovali týmu.

Megan se zatím protlačila davem a popadla překvapenou Spencer do náruče a přitiskla své rty na její.

Ashley se konečně dostala přes dav ječících fanoušků, aby akorát zahlédla, jak je Spencer ve vášnivém objetí s Megan. Donutilo ji to ihned zastavit a zaplavila ji bolest spolu se vztekem.

Ashley se otočila a odešla z hřiště.

"Tohle není konec ani náhodou." Mumlala si přitom pro sebe.


6

"Je konec, ty děvko!" Spencer se prudce vymanila z Meganina sevření a uzemnila jí jednou dobře mířenou ranou.

Padla jak pytel cementu.

"Ty zasraná děvko! Ty jsi mi nejspíš zlomila nos!" Skučela Megan, zatímco se svíjela na zemi v bolestech.

Spencer ji pro dobrý pocit ještě kopla do žeber. "Dobře ti tak! Nikdo mě podvádět nebude! Už nikdy nechci vidět okolo sebe ten tvůj ksicht!"

Otočila se a běžela rychle z hřiště, aby našla Ashley.

Ta mezitím došla na parkoviště a podívala se na své auto. Měla ho od střední školy a byla to opravdová klasika. Ashley nemohla snést představu, že by ho prodala, když odcházela, ale Kyla byla naštěstí tak hodná, že se jí o něj postarala. I pouhá myšlenka na to, že ho bude řídit stačila k tomu, aby byla dneska večer šťastná. Teď ale odsud chtěla akorát vypadnout, najít nějaký bar a pořádně se opít. Ať si jde Spencer dneska večer domu svou vlastní cestou. Byla už unavená z toho, jak kolem téhle holky pořád poskakovala.

Nechala své GTO až u konce parkoviště a pomalu se k němu blížila. Pořádně se podívala a zjistila, že někdo sedí na kapotě jejího auta. Její srdce začalo bít rychleji. Spencer.

Když došla blíž, tak jí došlo, že tahle holka Spencer rozhodně není. Byla to ta tmavovlasá kočka, se kterou se seznámila dříve, jedna ze Spenceřiných kamarádek z týmu. Nicole, nebo tak nějak se jmenovala.

"Ahoj krásko." Zapředla Nicole a tiskla si ruce k trupu, aby ještě více zdůraznila svůj parádní dekolt.

"Ahoj, co tady děláš?" Ptala se Ashley a vytahovala přitom cigaretu.

Nicole našpulila rty. "Jen jsem chtěla s tebou mluvit. A třeba by sis chtěla večer vyjít ven. Říkám si, že bys asi brala na dnešní večer nějakou společnost a nebyla sama, když Spencer bude mít dneska...jiné zájmy..." Odmlčela se a nevinně přitom mrkala.

Ashley si akorát podrážděně povzdechla. "A proč si myslíš, že mě zajímá, co bude dneska večer Spencer dělat?"

Nicole se na ni nepříjemně usmála. "Co, nebo koho?" Seskočila z kapoty a srovnala si sukni přes stehna. "Co mám informace, tak ona i Megan jdou dneska na velkou párty, kterou u sebe doma pořádá Rebecca Locke."

Ashley zavrčela a Nicole se na to jen zasmála. "Není třeba se tím rozčilovat, krásko." Přitočila se k Ashley a vytáhla jí cigaretu z ruky, zhluboka si z ní popotáhla a pak se obrátila zpět k Ashley. "Jak to tak vypadá, tak nemám na dnešní noc žádné rande, tak jsem si říkala, že bys třeba ty mohla chtít jít na párty se mnou. Určitě nebudeš litovat času, který se mnou strávíš."

Ashley si ji prohlédla a zvažovala situaci. Rozhodně nevypadala špatně a kdyby chtěla, aby Spencer žárlila, tak tohle mohl být dobrý způsob, jak by na to mohla jít.

Ashley se jen ušklíbla, objala Nicole kolem ramenou a vedla si ji k sedadlu spolujezdce.

"Zlatíčko, právě jsi si sehnala rande."

* * *

Spencer už obešla stadion osmkrát a po Ashley ani stopa. Jediní lidé, kteří na stadionu ještě zůstali byli údržbáři, ona a Chelsea

"Spencer, nepůjdeme raději rovnou ke mně a nepřipravíme se na party?" Ptala se Chelsea a chytla přitom svou kamarádku za ruku.

Spencer pokrčila rameny a přecházela po hale. "Já vůbec nevím co se stalo! Ona tu byla, aby mě viděla, já to vím. Proč by jen tak zmizela, a ani se přitom alespoň nestavila a řekla ahoj? Nebo, víš... co třeba takový polibek jako gratulace k mému dnešnímu výkonu?" Spencer našpulila rty a špičkou tenisek kopla do odpadků, které se váleli po zemi.

Chelsea se na ni povzbudivě usmála. "Určitě musela zařídit něco hodně důležitého a nemohla tu zůstat déle. Vždyť ty sama jsi říkala, že si dneska večer v hledišti neviděla Kylu a ani Aidena. Možná, že se jim něco stalo."

Spencer zbledla. Potom co přišla o tátu tak nevěděla, zda by ještě zvládla, kdyby měla přijít i o Kylu. Nebyla jen její starší sestra, ale byla i její náhradní máma... Vždy jí kontrolovala domácí úkoly do školy a starala se o to, aby byla šťastná a zdravá. Nešla dokonce ani na vysokou školu, jak měla vždy v plánu, ale hned po střední nastoupila do práce, aby mohla platit všechny účty, které se začaly hromadit po pohřbu jejich táty. Ona a Aiden byli její jedinou rodinou. Ne, Kyla musela být v pořádku.

Spencer vytáhla mobilní telefon a rychle vytočila číslo k nim domu.

Crrrr...Crrrr...Crrrr...

"No tak, zvedni to!" Mumlala netrpělivě.

"Ahoj?" Zachraptěl ve sluchátku unavený hlas.

"Aidene!" Zajásala Spencer a vydechla si úlevou. "Je tam Kyla?! Je v pořádku?"

Aiden zasténal na druhém konci linky. "Oba máme nějakou otravu z jídla, Spence." Pak napodobil vysoký Kylin hlas a dodal. "Z těch vynikajících mořských plodů!"

Spencer zaslechla nezaměnitelný zvuk zvracení.

"Ou, Kyla! Je mi to líto, ok?" Aiden zasténal. "Jen ne další ránu pro můj žaludek! Pokud budu zvracet ještě jednou, tak nejspíše skončím naruby."

Spencer se usmála. "Jsem ráda, že jste oba v pořádku. Nevěděla bych co dělat, kdyby se vám dvěma něco opravdu stalo." A ukázala na Chelsea palec nahoru.

"Jak tak hádám, tak jste asi ještě nenašli Ashley? Dali jsme jí nějaké peníze, aby vás po zápase vzala na nějakou dobrou večeři do restaurace." Dopověděl Aiden.

Spencer se zamračila. "Jo... jsem si jistá, že bude někde kolem." Zalhala.

"Spencer, potřebuješ, abych pro tebe přijel? Může mi to ale chvíli trvat, při všech těch zastávkách na zvracení co bych po cestě měl. Určitě bych to ale nakonec zvládnul, pokud tam Ashley není, jak slíbila." Řekl Aiden s obavou v hlase.

"Ne, ne... to není žádný problém. Už ji i támhle vidím! Ahoj Ashley!" Vykřikla.

"Dobře, Spencer. Užijte si s Chelsea dnešní večer, ok? Mám tě rád." Řekl Aiden, aby ji uklidnil.

Spencer se mračila. "Budu. Vy dva koukejte odpočívat. A řekni Kyle, že doufám, že se bude brzo cítit líp. Zatím ahoj."

Zavěsila telefon a obrátil se k Chelsea.

Chelsea vypadala zmateně. "Co to mělo znamenat?"

Spencer se zamračila. "To zas bylo o Ashley, která se chová jako kretén a vykašlala se na nás. Ostatně jako obvykle!"

Otočila se a namířila si to směrem k parkovišti.

"No tak, Chels. Pojďme na tu party."

* * *

Když Ashley zastavila před vilou Lockeových o nějakých dvacet minut později, tak viděla, že párty je už v plném proudu. Spousta opilých studentů se potácela venku před vilou a řada z nich byla na tváři pomalovaná zlatou a modrou barvou. Očividně ještě pozůstatek ze zápasu.

Nicole ji zatahala za ruku. "Pojďme dovnitř. Vím, kde Becca schovává dobré pití."

Ashley se nechala provést přes halu a slyšela hudbu, která se rozléhala po celém domě, až zdi vibrovaly od mohutných basových linek. V obýváku, který se objevil po levé straně, uviděla spoustu po sobě lezoucích párů.

Zamračila se. Až příliš jí to připomnělo události z poslední noci a její tanec se Spencer.

"Kde je bar?" Zakřičela Ashley, jak se snažila přehlušit okolní rachot.

Nicole ukázala chodbou. "Tudy!" A pak popadla Ashley za ruku a vedla ji skrz dav lidí, který čekal ve frontě, která se vytvořila před pivním sudem.

Ashley jen zavrtěla hlavou. Dneska večer se rozhodně nechtěla snížit k tomu, aby pila pivo. A už vůbec ne k tomu, aby pila tu levnou sračku, kterou studenti vždycky pijou na mejdanech. Natty Lite bylo levné pivo a koupit se dalo všude, ale chutnalo příšerně a bylo jí po něm špatně pokaždé, když ho pila.

Nicole ji protáhla řadou chodeb, až skončili v prostorné kuchyni zařízené ve španělském stylu. Prošla kolem party děcek, které do sebe házely panáky tequily a začala štrachat ve skříňce nad dřezem.

"Voila!" Zvolala a už mávala láhví Jacka Danielse. Postavila ji na jídelní pult a šla hledat nějaké skleničky.

"Seru na skleničky." Prohlásila Ashley, odšroubovala víčko a začala pít rovnou z lahve.

Pak si povzdechla a otřela rty.

"Tak co tu ještě je?"

* * *

"Spencer, opravdu jsi si jistá, že chceš takhle pít i dneska večer? Myslela jsem, že po včerejší noci se alkoholu nadobro vzdáš." Chelsea špulila rty a už po několikáté se snažila svou kamarádku trochu přibrzdit. "Možná, že ty a Ashley nejste dobrá kombinace. Takhle ta holka z tebe udělá akorát alkoholičku!"

"Bože, Chelsea, že já ti to vůbec řekla!" Spencer obrátila oči v sloup a pak se elegantně napila ze své stříbrné placatky, kterou dostala k narozeninám. Nikdy dříve ji nepoužila, byl to jen další vtipný dárek, ale dneska se k její náladě a oblečení perfektně hodila.

Spencer šla na party v kraťounké černé kožené minisukni spolu s černým síťovaným topem, který také dával patřičně vyniknout křivkám jejího těla. Vlasy si vyčesala do dlouhých vln, které jí padaly přes ramena a pro zdůraznění si vybrala černé oční linky a především jasně červenou lesklou rtěnku. Usmála se sama pro sebe při pohledu do zrcadla. A protože se dneska večer cítila pěkně nadržená, tak se rozhodla jít naostro.

Dala placatku zpátky do své kabelky a popadla Chelsea za ruku. "No tak, chci se jít pobavit."

Chelsea jen zavrtěla hlavou a nechala se odvést do domu. Pokud chce Spencer zas prozvracet celou noc, tak je její povinností, jakožto nejlepší kamarádky, se o Spencer postarat a držet jí vlasy, pomyslela si.

Spencer a Chelsea zahlédly Claye v okamžiku, kdy vstoupily do dveří.

"Ahoj!" vyjekla Chelsea a hned se mu vrhla do náruče. "Nemyslela jsem si, že budeš zpátky dřív, než zítra v noci!"

Clay objal Chelsea pevně. "Jo, Becca nám ale volala a řekla, že pokud nepohnem zadkama a nebudem hrát na její párty, tak už s nikým z nás nebude nikdy mluvit."

Chelsea se podívala nevěřícně na svého přítele. "A to je jako ten důvod, proč jsi se vrátil?"

Clay se usmál. "Ne, ale těch motivačních pět set babek tomu dost napomohlo."

Chelsea se zasmála a políbila svého přítele. "Jsem tak ráda, že jsi tady. Moc jsi mi chyběl."

"Taky jsi mi moc chyběla." Odpověděl Clay a přitisknul se tváří k jejímu krku.

Spencer si odkašlala, ale objímající se pár jí zcela ignoroval. Zakroutila hlavou a opustila ty dva ve vchodových dveřích.

"Myslím, že si budu muset najít dneska večer vlastní zábavu..."

* * *

Ashley zaklonila hlavu, jak dopíjela poslední zbytek z láhve Smirnoffu a pak hodila láhev do dřezu. Překvapilo ji, jak málo lidí se otočilo, když se láhev rozbila na milion kousků.

Rozhlížela se kolem sebe a hledala, kam zmizela ta holka. Jak že se to vůbec jmenovala? Chvilku nad tím přemýšlela. Něco, co začíná na N. Nadia, Natalie, Noel, nebo něco takového. Ashley si odfrkla. Koho to sakra zajímá?

Poslední, na co si Ashley vzpomněla bylo, že šla někam hledat víc pití. Už se společně postaraly o to, aby pár lahví mělo suché dno, takže bylo klidně možné, že už jen nenašla cestu zpět. Nejspíš se válí někde v koupelně. Ashley vstala a posadila se zas rychle zpátky.

"Hej ty, podlaho. Koukej stát v klidu!" Mumlala si pro sebe.

Zavrtěla hlavou, jak kdyby se tak mohla rozplynout ta alkoholová mlha a rozhodla se, že všechny ty láhve s alkoholem překontroluje nějaký jiný večer. Chtěla mít jasnou hlavu... Nebo alespoň rozumně jasnou hlavu... Určitě se tu potká se Spencer, tak aby s ní mohla mluvit. A zmlátit tu její stupidní přítelkyni. Otřela si tvář. Stále nemohla uvěřit tomu, že jí ta děvka minulou noc praštila. Až ji příště Ashley uvidí, tak jí ten její zadek královsky nakope! A pak vezme Spencer někam stranou. Jen si promluvit.

Ashley se ušklíbla.

Ok, tak možná ne jen mluvit. Nejspíš šukat.

Ashley se trochu sebrala a vyrazila ven z kuchyně. Kapela začala hrát pár chvil po tom, co přijela, a tak zamířila tím směrem, aby začala hledat nepolapitelnou slečnu Carlin.

Když obcházela roh, tak o něco zakopla, až málem spadla na zadek. Podívala se dolů a opravila se. Zakopla o někoho. Byla to ta holka.

"Hej..." Ashley zatřásla zcela nereagující tělem. "Nora? Neve? Ať už se jmenuješ jakkoliv, tak asi není úplně nejlepší nápad vytuhnout tady na chodbě. Skončíš tu akorát pošlapaná jak rohožka."

Nicole se probudila a podívala se na Ashley kalným zrakem. "Ach, to jsi ty. Já jen hledala něco pro tebe."

Ashley obrátila oči v sloup.

"Jasně."

Pomohla Nicole na nohy a dala jí ruku kolem ramen, aby se nesvalila hned zpátky na podlahu a udržela aspoň trochu rovnováhu.

Chvilku tam jen tak stály, opíraje se o sebe navzájem, a pak pomalu vyrazily směrem k obývacímu pokoji.

"Eh, málem jsem tě teď ohodila..." Zasténala Nicole.

Skvělý.

To bylo přesně to, co Ashley určitě nepotřebovala. Rozhlédla se po místě, kde by ji mohla bezpečně odložit, ale nemohla nic vhodného najít. Když se podívala zpět před sebe, tak koukala rovnou na hodně naštvaný obličej Spencer Carlin. Bože, ona byla ještě hezčí, když byla naštvaná!

"Co to sakra je?!" Zaječela Spencer.

Probralo to i Nicole, která mezitím zas na chvilku klimbla a přihlouple se na Spencer usmála. "Ahoj Spen. Jen jsem vytáhla další z tvých holek na testovací jízdu. Bez obav, na konci večera bude zas jen a jen tvoje. Hned potom, co si spolu pěkně užijem."

Spencer zaplály oči hněvem a její pěst hned na to letěla vzduchem.

Bum!

Nicole šla dolů rychleji než Titanic.

"Do prdele!!" Spencer naříkala a třásla rukou. "To kurevsky bolí! Dneska večer už nikoho mlátit nebudu." Když vzhlédla, tak si konečně uvědomila, že tam je i Ashley a její oči se zúžily. "No, možná ještě jednou..." Řekla a vystartovala vpřed s napřaženou pěstí.

Ashley zvedla smířlivě ruku. "Hele, koukej... Jen jsem jí chtěla dostat z chodby na nějaké bezpečnější místo." Řekla a začala táhnout opilou Spencer na nedalekou pohovku.

Ta se na ní mračila a snažila se jí vymanit. "Jo, jasně!" Trhla sebou a máchla volně rukou. "Plác."

Ashley se na ni usmála a opatrně ji vzala za ruku. "Tvůj druhý souboj dneska večer?"

Spencer se zamračila. "Jo, nakopala jsem zadek mé stupidní ex těsně předtím, než jsem sem přišla." Vymanila ruku z držení Ashley a dala se do jejího pozorného zkoumání. "To nic nebude. Ale myslím, že jsem si zlomila nehet!"

Ashley na ni civěla a ani ji moc neposlouchala. Jak je možné, že pokaždé vypadá tak neuvěřitelně? Ta sukně byla tak krátká, že bylo pomalu vidět na její kalhotky. Sklonila hlavu na stranu a snažila se zahlédnout alespoň kousek z nich. Uvažovala, jaké může mít Spencer na sobě. Možná nějaké maličké s pěknou krajkou... Odmlčela se a na chvilku se zamyslela. Co že to řekla?

Ex přítelkyně?!

"...A teď ještě ta stupidní děvka Nicole! Co to s ní je? To snad má okolo hlavy gigantický blikající neonový nápis JSEM VELKÁ DĚVKA? Protože to můžu udělat taky!" Dodala Spencer sarkasticky.

Ashley se na ni ušklíbla

"Co je?" Zeptala se Spencer zmateně.

"Takže... ty jsi se rozešla s tou velkolepou Megan." Řekla Ashley.

Spencer se podívala dolů a zčervenala. "Jo, takže?"

Ashley se k ní přiblížila a uvěznila jí mezi sebou a zdí. "Takže...to asi můžu bezpečně předpokládat, že jsi sem přišla...sama?" Zeptala se a přejela přitom palcem podél Spenceřina spodního rtu.

Spencer se prudce nadechla a zavřela oči. "Možná."

Ashley se usmála a položila své ruce na zeď podél Spenceřiny hlavy, takže už neměla kam utéct. "Možná...bychom měly jít nahoru a najít si místečko, kde budem mít trochu víc..." Ashley se přiskla tváří ke krku blondýny a zašeptala jí do ucha. "...soukromí."

Spencer viditelně polkla a pomalu přikývla.

Ashley se usmál se spokojeně jí umístila cudný polibek na krk.

"No tak." Zašeptala.

Ashley ji vzala za ruku a vedla ji po schodech nahoru.

* * *

Pokoje v prvním patře, do kterých Ashley vešla, byly obsazené. Velmi obsazené. Po sobě lezoucí páry si většinou ani nevšimly, že někdo otevřel dveře. Takhle to nepůjde, obrátila se podrážděně na Spencer.

"Pokud se nám nepovede sehnat okamžitě pokoj, tak přísahám bohu, že tě ošukám rovnou tady na chodbě." Zavrčela Ashley a přitáhla si Spencer k sobě.

Spencer pohlédla Ashley do očí a plaše se na ní usmála.

"Tudy." Řekla Spencer a táhla brunetku chodbou za nejbližší roh.

Když přišly k posledním dveřím v hale, tak se Spencer natáhla na špičky a sebrala klíč, který ležel na futrech.

Ashley se na ni podívala s otázkou ve tváři.

"Tohle je pokoj Beccy." A pokrčila rameny. "Asi jeden z nejhezčích v domě. Její rodiče tady nikdy nezůstávají, takže tu má volnou ruku úplně nad vším." Spencer mezitím otevřela dveře a zatáhla ji dovnitř.

Ashley dveře tiše zavřela a zamkla je. Otočila se a opřela se o dveře, zatímco její oči klouzaly po Spencer.

Spencer se soustředila, aby se dívala na všechno možné v místnosti, jenom ne na Ashley.

"Vypadá to, že Becca minulý týden vymalovala." Zvedla malou sošku ženy držící koš s květinami. "Och... cloisonné."

Ashley se usmála. Byla neodolatelně sladká. To byla Spencer, kterou si pamatovala. Plachá a nervózní v její přítomnosti. Ashley se to chystala napravit.

Přešla místnost ke Spencer.

"Spence..." začala a položila ruce na ramena blondýnky.

Spencer se okamžitě otočila směrem k ní a skončila v jejím objetí. Ashley se podívala dolů do jejích očí.

"Víš, já jsem tě doteď ani nepolíbila."

Spencer se na ni šťastně usmála. "Teď je dobrý čas s tím začít."

Ashley sklonila hlavu a lehce přejela jazykem po rtech Spencer. Spencer pootevřela s povzdechem rty, což Ashley brala jako výzvu k dalšímu zkoumání. Její rty byly měkoučké a chutnaly jako cukrová vata. Ashley chtěla cítit tuhle chuť po zbytek života.

Spencer se třásla. Tohle bylo to lepší, než si kdy představovala. Ashley měla ruce všude a ona je cítila na bocích, zádech, ve vlasech... A bože, její ústa... chutnala po cigaretách a whisky. Spencer opustila nervozita a popadla Ashley v ramenou, aby si jí přitáhla k pořádnému polibku.

Ashley ztratila veškerou kontrolu. To byla Spencer... holka, které pomohla vyhrát skautský odznak za zásluhy, když byla ve čtvrté třídě. Holka, která za ní vždycky přiběhla jako štěně, když přišla k nim domů. Holka, která právě zápasila s knoflíky od jejích džínů... Bože, ona opravdu potřebovala všechny věci ze sebe dostat dolů.

"Spencer..." Zaprotestovala Ashley.

Spencer ji popadla za ruce a táhla ji ke křeslu vedle toaletního stolku. Strčila Ashley dolů, sedla si rozkročmo do klína brunety a začala se nekontrolovatelně pohybovat proti ní.

"Bože, Spence..." Vydechla, popadla blondýnku za boky a vycházela jí pohyby vstříc.

Spencer hlasitě zasténala a její ruce zajely Ashley do vlasů.

Ashleyiny ruce pomalu stoupaly nahoru po stehnech Spencer až pod její sukni. Trhla sebou, když nahmatala pouze kůži evidentně hodně vzrušené Spencer.

Žádné kalhotky. Ona nemá kalhotky, došlo Ashley, která byla rázem téměř ochromená chtíčem. Prstem přejela přes její nejcitlivější oblast.

Spencer zvrátila hlavu dozadu a rozevřela nohy ještě víc, aby Ashley ztratila poslední zbytky váhavosti a měla snadnější přístup. To bylo pro Ashley něco neuvěřitelného a ona nezaváhala a strčila do blondýnky prst. Ta jen zalapala po dechu a boky prudce vyrazila proti ruce brunety.

Bože, byla tak mokrá. A tak neskutečně těsná! Nikdy předtím se s ničím takovým nesetkala. Stáhla dolů Spencer top a volnou rukou si začala hrát s bradavkou na jejím pravém prsu. Dosáhla tím, že se celé tělo blondýny začalo chvět.

Sklonila se a přes satén její podprsenky začala sát její bradavku.

"Jo!" Zakňučela Spencer.

Ashley nenechala zahálet ani její druhou ruku a vnikla do Spencer druhým prstem a začala jí pomalým tempem šukat. Spencer se začala pohybovat proti ruce brunety stále rychleji a rychleji, jak se očividně blížilo její vyvrcholení. Ashley jí přitiskla palec na klitoris a zmáčkla.

Spencer ztuhla a pak se celá rozechvěla, jak skrze ní projel orgasmus. Své sténání tlumila do krku Ashley.

Ashley vytáhla prsty ze stále ještě chvějící se Spencer a olízla si je.

Hm... Chuť Spencer.

Spencer otevřela oči a věnovala Ashley nepřítomný pohled. Ta ji chytla za šíji a přitáhla si ji do horkého a hlubokého polibku a Spencer tak mohla sama sebe ochutnat na brunetině jazyku.

Spencer začala pomalu sjíždět dolů z klínu Ashley a hledala si tak cestičku k jejím prsům. Bruneta tomu rozhodně nechtěla bránit a rychle se vysoukala ze své džínové bundy. Hodila ji za sebe, takže Spencer jí mohla pohodlně vklouznout rukama pod košili a hladit ji po jejím opáleném břiše. Bože, jak dlouho snila, že bude dělat přesně tohle? Když už Spencer byla na zemi a klečela před Ashley, tak jí pomalu začala rozepínat jeden knoflík po druhém a vychutnávala si přitom brunetin nedočkavý pohled. Stáhla džíny z jejích perfektně opálených nohou a hodila je vedle křesla, ve kterém zůstala Ashley pouze ve své košili.

Spencer se ušklíbla.

Nebyla totiž jediná, kdo neměl spodní prádlo.

Spencer začala líbat Ashleyina sametově hebká stehna u kolenou a pomaličku po vnitřní straně postupovala nahoru. Ashley se otřásla a chytla ji za vlasy.

"Kurva, Spencer ..." Zachraptěla.

Spencer špičkou jazyka pomalu vklouzla do záhybů Ashley a ochutnala ji. Bože, chutnala naprosto neuvěřitelně. Spencer už na nic nečekala a začala Ashley přímo hltat.

Spenceřina ústa byla jako samotné peklo a donutily Ashley se v křesle prohnout. Pocit z toho, jak ji Spencer ochutnávala, sála a jazykem přejížděla po jejích nejcitlivějších místech ji donutil křičet. Vše přicházelo neskutečně rychle a bylo toho příliš moc. Spencer se zaměřila na Ashleyino nejcitlivější místo. Sála ho a jazykem po něm jemně přejížděla. Pak přidala dva prsty, které hladce vklouzly do naprosto vlhké brunety a neomylně našly její G bod...

Z Ashley uniknul přidušený výkřik a její tělo se nekontrolovatelně roztřáslo.

Spencer vytáhla z Ashley prsty a nahradila je jazykem. Až hladově hltala všechnu tu vlhkost z jejího vyvrcholení.

Zcela vyčerpaná Ashley si vytáhla Spencer do klína a jemně jí políbila.

Náhle zas plachá Spencer tam stála s lehce sklopenou hlavou a dívala se na Ashley přes řasy. "Byla jsem... bylo to dobrý?" Zeptala se tiše.

"Dobrý?" Zopakovala šokovaná Ashley. "Bylo to kurevsky neuvěřitelný! Nikdy předtím jsem v životě nic takového nezažila." Pohladila Spencer po tváři. "Jsi úžasná."

Spencer se mazlila s její rukou. "Dobře, jen jsem se bála. Nikdy jsem... víš... nedělala to předtím."

"Nikdy jsi..." Ashley ruka strnula. "Co to říkáš? Ty jsi ještě nikdy neměla sex?"

Spencer jí ztuhla v klíně. "Ehm..."

Buch! Buch! Buch!

Spencer rychle vyskočila na nohy a začala si spěšně urovnávat své oblečení.

"Kdokoliv tam je, tak pro něj bude nejlepší, když se oblékne a vypadne odtamtud hned teď! V mé posteli šukám jenom já!" Křičela za dveřmi rozzuřená Rebecca.

Ashley se dívala, jak Spencer doběhla k zrcadlu a upravovala si vlasy.

"Omlouvám se, Bec! V mžiku jsem venku, ok?" Křikla přes rameno a upravovala si rozmazanou rtěnku.

"Spencer, musíme si o tom promluvit." Řekla Ashley a rychle se soukala do svých džínů a bundy. Spencer popadla svou kabelku a vydala se ke dveřím. "Teď ne, ok? Musím jít." Otevřela dveře a vyběhla z pokoje.

Ashley si povzdechla a prohrábla si vlasy.

Do čeho se to zas dostala?


7

"Nejsem v těch šatech tlustá?"

Ashley si masírovala pulzující spánky a po asi čtyřicáté odpověděla. "Ne, v těch šatech nevypadáš tlustá."

Kyla se otáčela před třístěnným zrcadlem a prohlížela se. "Jsi si jistá?"

Ashley zatnula zuby a podrážděně si povzdechla. "Ne, ty šaty tě opravdu nedělají tlustou. Možná za to může jen tvůj velký zadek, že vypadáš takhle."

Kyla se předklonila a pozorně se prohlížela v zrcadle. "Můj zadek není velký!" Přimhouřila oči. "Je?"

"Oh, do prdele!" Vykřikla Ashley a vyskočila z křesla. "Ty nejsi tlustá Ky! Ty šaty tě tlustou nedělají a žádný kus oblečení, který si na sebe vezmeš, tě tlustou ani neudělá. Navíc já jsem ta, kdo ty šaty vybíral! Sakra holka. Tobě už z té svatby opravdu hrabe!"

Kyla vypadala rozpačitě. "Já vím, já vím. To asi, že Spencer je díky škole a roztleskávání pořád někde pryč, žiju jen s Aidenem a opravdu mi chybí nějaká kamarádka okolo mě. Už mě to asi mění do...uh...no do..."

"Naprostého a totálního blázna?" Dokončila Ashley s úsměvem.

Kyla obrátila oči v sloup a hodila po Ashley závoj, který měla zrovna v ruce. "Drž hubu, lesbo."

Ashley se jen zasmála a hodila jí ho zpátky. "Nechceš si někdy vyjít ven? Vzít Spencer a pár jejích přátel, jít do Grey, dát si tam pár drinků?"

Kyla zápolila se zipem na jejích šatech. "Ne, fakt ne. Spencer je pořád s Megan a jejich přáteli a já ji tam nechci akorát obtěžovat. Takže většinou si vyjdu akorát s Aidenem! Nedokážeš si ani představit, na kolik romantických filmů jsem ho donutila koukat. Docela se divím, že mu ještě nenarostla prsa! Víš kolikrát jsme spolu viděli The Notebook?! "

Ashley se tvářila šokovaně. "Haha! To fakt myslíš vážně? " Odpověděla a probírala se přitom několika čísly Maximu.

"Měl z toho už málem infarkt." Dodala Kyla s humorem a vzdala souboj se zipem na šatech.

Kyla si upravila výstřih a prohlížela se v zrcadle zkoumavým pohledem. "Není to tak, že bych chtěla Aidena vytáhnout ven každý večer. Já jen že tady nemám kolem sebe moc kamarádek. Jasně, mám tu Sarah, ale s tou se ve skutečnosti vídám hlavně v práci. Nemám tu žádnou opravdu dobrou kamarádku od doby, co ses odstěhovala zpátky do New Yorku." Povzdechla si. "Tenhle zatracenej zip snad nikdy nezapnu!"

Ashley odložila časopis na stolek a postavila se za Kylu. "Mám to." A pomalu zapínala zip po celé délce.

"Víš," Ashley si odkašlala a začala. "Je mi opravdu moc líto, že jsem se nevracela do LA mnohem častěji. Mám pocit, že jsem tu přišla o spousty věcí. Je naprosto jasný, že Kristen rozhodně nestála za ten pobyt v New Yorku."

Kyla na Ashley lehce usmála. "Ash, já vím, že jsi toho měla opravdu hodně. Jen proto, že já jsem si nemohla prožít mládí naplno ještě neznamená, že ty bys na tom měla být stejně." A přejížděla si přitom prsty po korálcích na jejích šatech. "Hele, to nevypadá úplně špatně. Nakonec si myslím, že tohle je právě pro vás lesby."

Ashley jen zakroutila hlavou a sedla si zpátky na židli. "To jo. A taky jsem si jistá, že je to i pro neschopné lenochy, jako jsi ty. "Její pohled ale zvážněl. "Proč jsi se pak nevrátila zpátky do školy? Myslela jsem, že tvůj táta dal stranou nějaké peníze, abys mohla na tu vysokou jít."

Kyla se natáhla pro šperky, které měla položené na židli. "No, musela jsem se postarat o Spencer, zaplatit pořádnou hromadu účtů a ve výsledku mi zbylo z toho fondu tak akorát na pytlík chipsů." Otočila se pro své náušnice a začala si je nasazovat. "Já ani ve skutečnosti po té škole tolik netoužila. To byl vždycky sen tvůj a Spencer. Vzpomínám si, jak jste vy dvě nekonečné hodiny mluvily o Kurtu Fishgutovi."

"Vonnegut." Odvětila Ashley. "A stejně jsem to byla já. Spencer se vždycky zajímala mnohem víc o poezii. Ráda na sebe myslela jako na mladou Sylvii Plath." V očích se jí objevil nepřítomný výraz, jak se vrátila ve vzpomínkách do minulosti.

"Kdo to je? Není to ta dáma, která dělá ty koláče?" Ptala Kyla.

Ashley se zamračila. "Ne, ty ignorante, to je Sara Lee. Sylvia Plath byla jednou z nejuznávanějších světových spisovatelek. Určitě znáš alespoň The Bell Jar".

Kyla zavrtěla hlavou. "Bohužel, jediné, co jsem kdy četla byly časopisy a komiksy. "

Ashley se zasmála. "To si dobře pamatuju. Chtěla jsi být Catwoman! Pamatuješ, jak Spencer hrála nevinnou oběť, ty jsi ji šla přepadnout a ona se přitom vrhla na mě?"

Kyla si odfrkla. "Jo, a ty jsi byla Batman! Ona je všechno, "Oh Ash...teda Batmana mám na mysli! Můj hrdina! "Mluvila ve vysokém falsetu a mávala přitom řasami...

Ashley řvala smíchy. "A jak se mě pak pokoušela políbit! Byla ze mě strašně nervózní a pak se najednou chovala, jak kdyby měla vzteklinu. Možná mě i nakazila!"

Kyla se posadila a snažila se popadnout dech. "Ještě, že se už přes to dostala. No nebylo by to hrozné, kdybys přijela zpátky domů a ona byla do tebe ještě pořád zamilovaná? "

Ashley se okamžitě probrala. Myslela na Spencer a její horké rty ve svém klíně a orgasmus, který způsobily. Spencer, která se na ni koukala s úsměvem na své tváři anděla. Spencer, která byla sestra její nejlepší kamarádky.

Kyla ji bude chtít zabít.

"Jo" odpověděla krátce. "To by bylo opravdu hrozné."

* * *

"Nemám v tomhle příliš velké boky?" Ptala se Spencer a nakláněla přitom hlavu do strany.

"Spencer, jestli se mě na to zeptáš ještě jednou, tak si dojdu pro slunečník, který mám na svatbu a přetáhnu tě s ním po hlavě!" Vyhrožovala jí Chelsea.

"Je mi to fakt líto." Omlouvala se Spencer. "To jen, že chci, abych v těhle šatech vypadala dokonale. Chci tím říct...chci aby mě Ashley viděla jako...se mnou mluvila jako..."

Chelsea soucitně se usmála. "Ty chceš, aby tě Ashley viděla."

Spencer si uhladila šaty dolů přes boky a opět se prohlížela z boku. "No, vlastně, ona mě už docela dost viděla včera večer."

Chelsea se otočila ke své kamarádce se značně překvapeným výrazem ve tváři. "Ó můj bože! Co se stalo?"

Spencer si jen povzdechla. "Šly jsme spolu nahoru v průběhu večírku. Věci se trochu...vymkly z ruky. "Začervenala se. "Dobrá, některé věci byly spíše v ruce, abych byla přesná."

Chelsea ji hravě plácla po ruce. "Ach bože, ještě mi řekni, že to vy dvě jste byly v pokoji Beccy!"

Spencer akorát přikývla.

"Byla ohledně toho strašně naštvaná! Přišla dolů a všem řekla, že u ní v pokoji si někdo užívá nejspíš pěkně perverzní sex!" Řekla Chelsea a smála se přitom.

Spencer spadla čelist až na zem, jak byla v šoku. "To neudělala!"

Chelsea přikývla. "Ale ano, to udělala! A pak tam dotáhla skoro všechny lidi a za dveřmi poslouchali, co se tam děje!"

Spencer zrudla jak rajče. "Ó můj bože!! Co kdyby někdo věděl, že jsem to byla já??? " A schovala si obličej v dlaních. "Můj život končí. Jsem teď oficiálně pro celé město za děvku!"

Chelsea si vzdychla a objala ji. "Spencer, nikdo nikdy by si nemyslel, že si to byla zrovna ty. Nikdy jsi nenechala žádnou holku, aby se tě dotkla. Taky proto ti všechny roztleskávačky říkají ledová královna!"

Spencer si povzdechla úlevou. "Ach, díky bohu! To je úleva."

Odmlčela se.

"Počkej moment... Ledová královna?? Kdo mi tak říká!? Zabiju je! "Zařvala vztekle Spencer.

Chelsea se zas smála. "V klidu, to byl vtip. Nikdo ti tak ve skutečnosti neříká."

Spencer jen zabručela. "To bych jim taky radila!"

Chelsea šla dát šaty zpátky na věšák. "To jsem si jistá. Becca říkala, že jsi dala Nicole pořádný výprask včera večer! Ty většinou nejsi takhle agresivní. Co se to stalo, že si na ní tak vyletěla?"

Spencer obrátila oči v sloup. "Nechtěl jsem jí dát výprask. Jedno slabé postrčení a ona z toho hned dělá kde co. Lidi by měli sympatizovat se mnou a ne s ní! To já jsem si zlomila nehet." A začala si svlékat šaty. "Nevím, co to tam do mě najednou vjelo. Začala mluvit o Ashley a to tom, jak se jí dotýkala! A já cítila, jak jsem okamžitě začala zuřit." Sundala si šaty a obrátila se na svou nejlepší kamarádku. "Proč si myslíš, že se to stalo?"

Chelsea se vědoucně usmála. "To je proto, že jsi do ní zamilovaná, zlato."

"Cože? Ne, já nejsem...já jen...jsem o ní přemýšlela celý den. A přemýšlela, co celý den dělá. A přemýšlela, jaké šaty budu nosit na naší svatbě. "Spenceřiny oči se rozšířily šokem. "A do prdele! Asi jsem se do ní opravdu zas zamilovala!"

* * *

Kyla se spokojeně usmála. Její předsvatební barbecue šlo přesně podle plánu. Jen žaludek se jí opět bolestivě ozval, až si na něj dala ruku.

Tahle cateringová služba je alespoň opravdu profesionální a mají všechna příslušná povolení, jak si tentokrát raději ověřila. Až zažaluje ty lidi, od kterých koupila ony mořské plody i o poslední kalhoty, tak se bude válet v penězích.

Zamračila se a zavrtěla hlavou.

Ne doslova. Mohlo by to být nepohodlné a ještě by riskovala, že se bolestivě pořeže o papír. Každopádně, kdo měl tušit, že koupit mořské plody v zadní části Ford Pinto je tak špatný nápad? Jen nad tím teď pokrčila rameny.

"Kylo, máme ještě nějaký další bramborový salát?" Ptala se Spencer.

"Nejsem si úplně jistá. Je tam určitě po levé straně spousta nějakého jiného salátu. Bude to nejspíš ten makarónový, který všichni tak nenávidí. Ať teď lidi jedí tenhle. Bude to určitě úspornější." Řekla Kyla s jistotou.

Spencer protočila oči a zvedla misku s makaronovým salátem. "OK, Ky. Cokoliv řekneš." Otočila se a zamířila zpět do zahrady.

Otevřela dveře, zhluboka se nadechla a radostně vzdychla. Počasí bylo nádherné, jídlo bylo skvělé, všichni tady byli spolu a tvářili se šťastně. Bylo to skoro jako za starých časů s tátou.

Položila misku na jeden z piknikových stolů a rozhlédla se kolem. Chelsea s Clayem se mazlili na zahradní houpačce. Aiden, Sarah a Ryan byli okolo naraženého sudu s pivem, popíjeli a smáli se nějaké sportovní události. Jen Kylina kamarádka Alison seděla tiše a sama na trávě. Spencer se na ni chvilku dívala. Alison byla hodně hezká holka, ale nikdy nevyvinula žádné úsilí, aby se s někým seznámila.

Pokud si k ní nikdo v blízké době nesedne, tak jí zajdu pozdravit, pomyslela si Spencer.

V tu chvíli si někdo sednul do trávy vedle Alison.

Spencer se usmála. "No dobře. Jsem si jistá, že toho bude mít spoustu k mluvení s…"

* * *

"Madison?" Zašeptala Ashley naštvaně. "Co tu ta její dutá hlava vůbec dělá?"

Aiden odložil pípu a sjel Ashley pobaveným pohledem. "Pracuje s Kylou v restauraci. Nerandila si s ní snad? Ach, omlouvám se. Špatné vzpomínky? Možná, že byste si vy dvě měly o tom všem promluvit. Ona Madiso-oon!" Zaskuhral, jak byl umlčen pěstí do břicha.

Ashley na něj výhružně zavrčela. "Pokud ji sem přivedeš, tak z tebe bude mrtvola. Když jsem jí naposled viděla, tak mi vyhrožovala uřezáním jistých částí mého těla!"

Aiden se slabě zasmál. "Příliš pozdě."

"Ashley!" Zakřičela Madison.

Ashley se otočila na Aidena a probodla ho vražedným pohledem. "Fakt sis myslel, že ty krabí taštičky byly špatný? Tak to si počkej, až vám otrávím svatební dort."

Aiden zblednul a chytil se za břicho. "Myslím, že nechám vás dvě, abyste se mohli znovu seznámit… Já se zatím seznámím s Johnem." Řekl a pospíchal pryč.

Ashley podrážděně zavrtěla hlavou a málem šla k zemi, jak se jí do náruče vrhlo 125 liber v podobě Madison Duarte.

"Ach Bože, Lee! Nemyslela jsem si, že tě ještě někdy uvidím! Jak bylo v Bostonu?"

"No, bylo to v New Yorku, ale měla jsem se fajn, díky za zeptání." Marně se při tom pokoušela vymanit s Madisonina sevření.

Madison ji držela za ruku a mluvila bez přestání dál. "Já prostě Boston miluju. Otevírá se tam teď jedna z našich nových restaurací, ale já jsem nikdy nedostala možnost tam sama jet." Našpulila přitom rty. "Pamatuješ, jak jsi mi slíbila, že mě vezmeš na východní pobřeží, když jsme byli na střední škole?"

Ashley se ji snažila ze sebe setřást a trochu se odtáhnout. "Ne, tak na tohle si opravdu nevzpomínám." Zaryla podpatky do trávníku a pořádně zatáhla. "Oh, nevolá tě támhle Kyla? Nejspíš s tebou chce probrat něco důležitého kolem svatby."

Madison se k ní přimáčkla ještě blíž. "Jako třeba co?"

Ashley rychle přemýšlela. "Ehm... Myslím, že jsem zaslechla nějakou zmínku o novém čísle…Cosma?"

Madison okamžitě pustila její ruku a zamířila do kuchyně.

"Ráda jsem tě viděla, Lee." Zavolala ještě přes rameno.

Ashley oddechla úlevou.

"Co je to mezi tebou a tou děvkou?" Ptal se jí známý hlas.

Ashley se otočila a uviděla Spencer stojící za ní. Blondýna se líně opřela o piknikový stůl a zkřížila si ruce na hrudi.

Ashley se usmála a vyrazila směrem k ní. Spencer vypadala nádherně jako vždy. Vlasy měla opět v dlouhém copu a na sobě měla akorát jednoduché tílko a kraťoučké džínové šortky. Neměla make-up a vypadala bez něj svěže jak ranní rosa.

Ach, ta nevinnost... Řekla si Ashley v duchu s úšklebkem.

"Kdo, Madison?" Zeptala se a usadila se na stůl vedle Spencer. "Chodila jsem s ní na střední škole."

Spencer se šoupla mírně od ní a zamračila se. "Pamatuji."

Ashley se ušklíbla a posunula se zas blíž ke Spencer. "Ach ty, co ty nevíš, že? Co jiného si ještě pamatuješ o mně? Něco trochu víc...současného? Řekněme, tak dva dny nazpět? "Bruneta při tom zlehka položila ruku na stehno blondýnky.

Spencer se zachvěla a pomalu vstala. "No, já si pamatuju, jak jsi mě po zápase pustila k vodě a na večírek jsi pak dorazila s největší děvkou ze všech roztleskávaček."

Ashley pomalu vstala a loudavě popošla o několik kroků blíž ke Spencer. "To je všechno, na co si vzpomeneš? Opravdu nic dalšího?" A chytla blondýnku za boky.

Spencer se v rozpacích koukala do země. No, na jednu věc si rozhodně vzpomínala a v hlavě jí proběhlo, jak měla hlavu mezi stehny Ashley a její pohled se na ono místo samovolně přesunul.

Ashley si hned všimla, kam její pohled směřuje a okamžitě z toho začala vlhnout.

Spencer si tiše povzdechla a snažila se odtáhnout, ale Ashley jí nedala šanci. Chytla ji za ruku a vsunula si ji pod sukni, kde spočinula na vlhkých kalhotkách.

"Bože, vidíš, co mi to děláš?" Zasténala a přitáhla si Spencer ještě blíž k sobě.

Spencer se na ni podívala s prosbou v očích.

"Já...já chci..."

Ashley sklonila hlavu k uchu blondýnky a zašeptala jí do něj. "Já vím, zlato. Pojďme si jen najít nějaké vhodné místečko, kde..."

"Sarah!" Vykřikla Spencer a vytrhla se ze sevření brunety.

"Ahoj Spencer." Odpověděl Sarah a půvabně se přitom usmívala. "Kyla chtěla, abych pro tebe zašla. Potřebovala by pomoct s koláči v kuchyni. "

"Žádný problém! Skvělý! Parádní!" Spencer prakticky zařvala a pověsila se Sarah za paži. "Pojďme se do toho hned pustit."

Sarah se rozzářil úsměv na tváři a vedla Spencer do domu.

Ashley se zamračila a popadla za ruku Kylu, která čistě náhodou procházela kolem.

"Kdo sakra je ta holka?" Naštvaně se zeptala.

Kyla přimhouřila oči. "Kdo, Sarah? Pracuje se mnou. Vždycky byla šíleně zamilovaná do Spencer, ale ta chodila s Megan." Zasmála se a poplácala Ashley přátelsky po zádech. "Když se teď rozešly, tak očekávám, že Spencer se Sarah začnou spolu brzy randit!"

Když Kyla odešla, tak se Ashley akorát ušklíbla.

"Tak to ani náhodou."


8

Spencer vydechla úlevou, když se spolu se Sárou dostaly k domu. Vešly zadními dveřmi a Sarah ji hnedka zatáhla do kuchyně, kde čtyři různé koláče pomalu chladly na pultě.

"Hm...to voní fakt moc dobře. Ty jsi pekla ty?" Zeptala se Sarah a pomalu se blížila prstem ke středu jednoho z nich.

Spencer se zasmála a plácla ji přes ruku. "Nešahat!"

Poté obešla pult uprostřed kuchyně a otevřela kredenc.

"Kdybych je pekla já, tak bychom nejspíše vyhořeli. Pamatuješ, jak jsem pekla ty masové koláče?" Vyndala z kredence stoh talířů a podala je Sarah. "Na vaření mě opravdu moc neužije."

Sarah se na ni mile usmála a natáhla jejím směrem ruku.

Spencer rychle ucukla a raději zamířila k zásuvkám pro příbory zatímco zaskočená Sarah ji pomalu následovala po kuchyni.

"Spencer," začala a zablokovala blondýnku u dřezu vlastním tělem. "Zajímalo by mě, jak vnímáš..."

Pak si odkašlala a zkusila to znovu. "Hmm...co si myslíš o...minigolfu?"

Zcela zmatená Spencer chtěla začít odpovídat, když náhle uslyšela hlas Ashley.

"Spencer nenávidí minigolf. Od doby, kdy spadla do vodního příkopu u pirátského hradu, tam už vždy odmítla jít." Přešla místnost a pokrčila rameny, když procházela kolem Sarah a postavila se pak vedle Spencer.

Spencer se na ni zamračila. "Nemyslím si, že zrovna nesnáším minigolf!" Prohlásila Spencer, protáhla se mezi oběma a začala krájet koláče velkým řeznickým nožem. "A aby bylo jasno, upadla jsem jen proto, že ty a Kyla jste mě skutálely z toho obrovského kopce na poslední jamce. Nikdy v životě se mi hlava tak nemotala, jako tenkrát!"

Sarah se vrátila k pultu a pomáhala Spencer s ukládáním nakrájených koláčů na tácy. "No, nebudeš si muset dělat s ničím starosti, když tam budeš se mnou. Já se chovám vždycky slušně, když se jedná o minigolf."

Spencer se usmála, zatímco Ashley obrátila oči v sloup.

"Takže, chtěla bys zítra večer na něj se mnou zajít?" Zeptala se Sarah.

"Jít kam?" Byla přerušená Madison, která právě vešla do místnosti, aby se hned přimáčkla na bok Ashley.

Spencer hodila rozzlobený pohled směrem k Ashley a otočila se k Sarah. "Ráda si s tebou zajdu zítra na ten minigolf."

Ashley se zamračila a zaťala vztekle pěsti. "Nemyslím si, že..."

"Ach Lee, vezmi mě zítra taky na ten minigolf! Bylo by to pak mnohem zábavnější!" Rozplývala se nad tím nápadem Madison a tiskla jí ruku.

Když si všimla, jak se nad hlavou Spencer formují bouřková mračna, tak se Ashley ušklíbla a objala rukou Madison kolem ramen. "Jasně zlato. Vsadím se, že Spencer bude ráda, když se k nim připojíme. Bude to jako dvojité rande."

Spencer se na tváři objevil obrovský falešný úsměv a stěží přes něj prohodila. "Ano, to by bylo naprosto úžasné." Načež hodila nůž tak prudce do dřezu, že všechny překvapila a zamířila ven z místnosti. "Musím najít Kylu a říct jí, že dezert je už připravený."

Ashley se rychle vymanila z Madisonina sevření a vyrazila kvapně za Spencer.

"Jdu jí s tím pomoci."

Sarah vypadala zmateně. "Co to všechno mělo znamenat?"

Madison jen pokrčila rameny a popadla talíř s koláčem.

"Těžko říct. Spencer byla odjakživa hodně náladová. "Madison se koukla na svůj koláč a našpulila pusu.

"Cože, on je bez šlehačky?"

* * *

Spencer vydupala naštvaně po schodech.

"Kráva jedna a ty její děvky." Naštvaně rozrazila dveře ložnice a vpadla dovnitř. "A to jsem si dělala hlavu z toho, že se ke mně Megan chová hnusně!" Otočila se a padla zpátky na postel.

Dveře se otevřely a Ashley vešla do pokoje.

Spencer jen zasténala a dala si ruku přes oči.

"Vypadni odsud." Řekla akorát a hodila po Ashley plyšovou krávou.

Ta se usmála a lehce ji chytla. "A proč bych to dělala, když bychom teď měly probrat, co tě evidentně tak trápí?" Prohlížela si přitom zvíře v rukou a začala ho podrobněji zkoumat. "Počkej, není to ta kráva, kterou jsem ti dala k Vánocům před čtyřmi roky?"

Spencer se rychle posadila a vytrhla ji jí z rukou. "Dej mi to." Lehla si zpátky na postel a plyšáka si přitiskla na prsa.

Ashley se na ni usmála a sedla si k ní na okraj postele. "Nemůžu uvěřit, že jsi si ji nechala. Myslel jsem, že mě nenávidíš. "

Obrátila se na bok a podívala se na ní. "Jo, nechala. Pan Moo je jediná dobrá věc, cos mi kdy dala."

Ashley se opřela o loket a prstem přejela po jejím boku. "Rozhodně bych neřekla, že to byla jediná dobrá věc, kterou jsi ode mě dostala..."

Spencer zrudla. "No, myslím, že to bylo taky dobré."

"Jen dobré?" Zeptala se Ashley, zatímco její prsty pomalu bloudily pod bavlněnou košilí blondýnky. "Když si vezmu, jakým způsobem jsi sténala moje jméno, tak to muselo být přinejmenším úžasné."

Spencer zasténala a prohnula se v šíji. "Hm... Bylo to hodně dobré. Já ti ale taky dala hodně."

Ashley se usmála a sklonila hlavu. "Možná, že potřebuješ důkladně oživit vzpomínky." Odmlčela se a začala Spencer sázet polibky na břicho a pomalu stoupat vzhůru.

Spencer zavřela oči a přikývla. "Možná opravdu ano."

Ashley přesunula ruce na boky blondýny a vdechovala opojnou vůni její kůže.

"Bože, jak je možné, že pořád voníš tak dobře..." Zamumlala Ashley, zatímco polibky mířila dolů k pupíku, do kterého vzápětí zajela jazykem.

Spencer zajela prsty do vlasů brunety a kousla se přitom do rtu.

Ashley pomalu rozepnula Spenceřiny šortky a začala je stahovat dolů přes boky. Usmála se, když viděla, že blondýna má na sobě jednoduché bílé kalhotky.

Tohle je moje Spencer. Tak nevinná a skromná??...

Ashley zavrtěla hlavou, jak chtěla dostat tuhle myšlenku z hlavy a klekla si mezi nohy blondýnky.

Spencer zavřela oči očekáváním. Už hodně dlouho si představovala právě tuhle scénu a v právě tomhle pokoji... Nikdy se to ale ani náhodou neblížilo tomu, když se to teď dělo ve skutečnosti. Ashley jí sjela rty dolů mezi nohy a Spencer ztuhla. Pak ji tam začala líbat a Spencer slastně zasténala.

Ashley zasypala její holou kůži jemnými polibky a přejížděla po ní jazykem. Něžně hladila blondýnku po vnitřní straně stehen a pak se pomalu začala rukama posouvat nahoru pod její top, až její ruce našly Spenceřiny ztvrdlé bradavky. Ta jen zasténala a prohnula své tělo proti jejím rtům a rukám.

Propletla své prsty do měkkých kadeří Ashley a přitáhla si její hlavu pevněji ke svému klínu.

Ashley opatrně laskala blondýnku jazykem a neomylně zamířila k uzlíčku nervů v jejím středu. Naslouchala přerušovanému dýchání Spencer a pak ho lehce nasála mezi rty a jednou, dvakrát...ho jemně stiskla.

Spencer se zachvěly nohy a zakryla si rukou ústa, aby ztlumila svůj výkřik, když dosáhla orgasmu.

Ashley ji pak ještě lehounce dráždila, dokud Spencer orgasmus neodezněl. Ashley se posunula výš a vtiskla ji polibek na tváře a čelo, aby pak vtiskla svůj obličej do zvlněných kadeří na jejím spánku.

"Bože..." Zašeptala Spencer, cítila se úplně bez sil a jak kdyby byla z gumy. "Jak jsi se naučila tuhle věc se svým jazykem?"

"Léta praxe." Zamumlala Ashley, a začala si hrát s vlasy, které se Spencer volně vlnily podél krku.

Ta se ale od ní prudce odtáhla a posadila se. "Jo, to si jsem jistá, že jich máš hromadu." Odpověděla s jasným sarkasmem v hlase a rychle si zpět natáhla kalhotky.

"Spencer..." Prosila ji Ashley a masírovala přitom její záda. "Opravdu mi na tobě záleží."

Spencer pokrčila rameny, vymanila se z jejího sevření a zapnula si zip na šortkách. "Přesně. To je důvod, proč máš jakýsi druh přítelkyně u sebe doma. A proč ses objevila s Nicole na párty u Rebeccy. A proč jdeš na rande s Madison zítra večer!" Vzala kartáč z nočního stolku a začala si rozčesávat vlasy.

Ashley vstala. "Nejsem jediná, kdo má nějaké plány, Spencer. Ty jsi ta, která se rozhodla, že půjde na rande s pitomou Marthou Stuart!"

Spencer s předstíraným nezájmem hlasitě vydechla a pokrčila rameny. "Byla jsem domluvená s Megan, že mi bude dělat doprovod na svatbě, ale když jsme se teď rozešly, tak asi požádám Sarah. Ostatně vypadá dost dobře."

Ashley popadla blondýnku za ramena a přitáhla si ji k sobě. "Ne, to neuděláš."

Spencer se zlověstně usmála. "Vždycky se motá kolem mě a snaží se upoutat moji pozornost. Je trochu natvrdlá, ale je taky roztomilá. Nejspíš bude mimořádně pozorná v posteli. "

Ashley s ní zatřásla.

"Nech toho!" Zavrčela vztekle. "Ta mrcha se k tobě ani nepřiblíží."

"To záleží na mně, ne na tobě." Řekla Spencer a snažila se přitom od ní odtáhnout.

Ashley se jen ušklíbla a přitáhla si ji za boky.

Spencer nepřítomně koukala kamsi za ni a chytla se za klopy jejího saka.

"Jsi moje, Spencer." Zachraptěla a vášnivě se vrhla proti rtům blondýnky.

Spencer ji objala kolem krku a polibek ji oplácela stejnou měrou.

"No, už bylo na čase."

Zvuk Aidenova hlasu je odtrhl od sebe.

"Aidene!" Zaječela Spencer, otíraje si rty hřbetem ruky.

Ashley si rukou prohrábla vlasy a rozpačitě koukala na Aidena. "Nebylo to zrovna tak, jak to vypadalo. Spencer mi jen pomáhala...ehm..."

"Pomáhala jsem jí vyndat řasu z oka!" Přerušila ji Spencer a bláznivě se přitom usmívala. "Dobře víš, jak nepříjemná může být, když ji máš v oku."

"Aha." Řekl Aiden, a začal couvat zpět do chodby. "Protože z místa, kde jsem stál, to vypadalo, že se spíš chystáte vdechnout jedna druhou."

Spencer se přikrčila a následovala Aidena ke dveřím.

"Prosím tě, neříkej to Kyle." Prosila ho šeptem.

Aiden zvedl obočí. "Můžu zařídit, že tohle zůstane vaším malým tajemstvím, ale budeš muset splnit svůj slib a jít zítra na rande se Sarah."

Spencer vydechla úlevou.

"... A že s vámi půjde i Ashley a Madison. Ta holka mě dovádí k naprostému šílenství. Ten způsob, jakým mluví... Všimla jsi si, jak otravným doslovným způsobem mluví? Je mi to opravdu hodně nepříjemné." Aiden zavrtěl hlavou a zamířil dolů po schodech.

Spencer si třela spánky. Bože, té bolesti hlavy se snad už nikdy nezbaví.

"Myslím, že jsme zpátky u našeho dvojitého rande, co Spence?" Řekla Ashley, opíraje se o futra, aby nemohla Spencer utéct z místnosti.

Spencer se jen zamračila, odstrčila ji stranou a spěchala dolů za Aidenem.

Ashley se ušklíbla.

"To je moje holka."


9

Spencer zakroutila rameny při marné snaze uvolnit si ztuhlé svaly na zádech. Cesta přes golfové hřiště se stávala už naprosto nesnesitelnou. Ashley propalovala pohledem díru do temene hlavy Sarah, ale její hloupost se zdála být neprůstřelná. A Madison neustále mlela o tom, jaké náušnice budou v módě letos na podzim a jako kdyby toho snad bylo málo, tak měla na zadním sedadle Ashley jen pro sebe. Musela pevně držet ruce zatknuté v pěst, aby odolala pokušení té pitomé holce vyškrábat oči!

Spencer sáhla do kabelky a vylovila Advil. Bolest hlavy se jí stále zhoršovala a už to bylo nesnesitelné. Najednou ucítila silné prsty, jak jí masírují všechny ty ztuhlé svaly na krku a jen vzdychla úlevou.

"Necítíš se trochu napjatá, zlato?" Zašeptala jí Ashley do ucha a masírovala jí krk přesně na těch místech, kde to Spencer potřebovala.

"Ah..." Téměř neslyšně Spencer vzdychla. Ten dotek byl tak příjemný, že by ho klidně snesla po celý den. Jen kdyby to bylo bez těch dalších nepříjemností...

"Lee! Mám pro nás golfové míčky, pojď se podívat! Pro sebe jsem vzala růžové a pro tebe černé. Není to stejné, jako jsme my?!" Přerušila je Madison a táhla Ashley za ruku k první jamce. Ta se otočila na Spencer s evidentním výrazem zoufalství v očích. Spencer se jen zamračila a šla se podívat, kde je Sarah. Snad se nebude chovat tak hloupě, aby to její bolest hlavy ještě zhoršilo.

"Hej Spencer!" Objevila se Sarah po jejím boku, nesoucí si své golfové hole. "Připravená na zábavu?"

"Jsem připravená, jak jen mohu být." Zamumlala Spencer tiše.

Sarah se na ni mile usmála. "Myslím, že Ashley a Madison už začaly hrát. Víš, nejdřív jsem si myslela, že nás tady budou trochu rušit."

Spencer obrátila oči v sloup. Myslíš?!

Sarah pokračovala, aniž by si všimla Spenceřiny nechuti zapojit se do hovoru.

"Ashley je trochu divná, zato Madison hodně dobře ví, jak naložit se slovy!"

Spencer se zasmála. " Jo, ona má opravdu velký talent, jak vše pár slovy úplně zničit."

Sarah na ni zmateně pohlédla. "Mně připadá, že je hodně vtipná."

Spencer se otočila a ušklíbla se. "Co tak jít raději dostat pár míčků do děr, když už jsme tady?" Přičemž vzala Sarah za ruku a vyrazila dolů, kde stála Ashley a Madison.

Ashley se podíval nahoru a zamračila se. Viděla Sarah, jak pomáhá Spencer sejít z kopce. To ona tam s ní měla být. Ta pitomá holka měla ruce všude kolem ní. Ashley obrátila pozornost na svou golfovou hůl a chystala se odpálit míček, aniž by řešila kam.

"Lee, půjdeš první? Musím se zbavit těhle bot, než se pokusím jakýkoliv druh fyzické aktivity. "Madison popadla Ashley za ruku a belhala se s její pomocí pryč z odpaliště.

"Proč sis proboha vzala takové boty? Vždyť jsou tady vhodné tak akorát na zlomení kotníku." Ashley zvolna dala svou golfovou hůl dolu a s nažila se nenápadně pokukovat po druhém páru.

Madison si dala ruce v bok a zasmála se. "No to je snad jasné. Moje nohy v nich vypadají fakt sexy."

Ashley jí sjela hodnotícím pohledem. Udělaly jí pěkné nohy.

"Au!" Vykřikla Madison a začala si ohmatávat svůj bolavý kotník.

Spencer na ni sladce usmála se. "Jejda! Moje golfová hůl mi vyklouzla. Promiň."

"Přesně tak." Přitakala hned Ashley.

"Tak, jak to uděláme a v jakém pořadí budeme hrát?" Ptala se Sarah a okamžitě se vrátila zpět k plánování.

"To je asi jedno... Kdo bude připraven, tak klidně může jít."

Sarah se na ni trochu zamračila. "Ale Spencer, přesné pořadí je nutné, abychom se ujistily, že všechny naše výsledky zapíšeme správně."

Ashley obrátila oči v sloup. "Je to jen pro zábavu, ne? Koho to sakra zajímá."

"Já nevím." Madison je přerušila a tvářila se přitom zamyšleně. "To co říká Sarah mi dává celkem smysl. Myslím, že by bylo ještě snadnější než si to pamatovat, tak si to raději zapsat." Pak se podívala na Sarah. "Ty by sis to mohla vzít na starost!"

Sarah sklonila hlavu a zčervenala. "Díky."

Spencer a Ashley zasténaly současně.

***

Autoalarm řval.

"Ups!" Řekla Madison a ruce si schovávala za záda. "Ta hůl nějak klouže."

Ashley se zašklebila a zavřela oči. "Modlím se k Bohu, aby to nebylo naše auto."

Sarah přišla k Madison a pohladila ji jemně po rameni. "Jsem si jistá, že se to mohlo stát komukoli."

"Já myslím, že ne." Řekla Spencer, když zkušeně dostala míček do jamky. "Tak to jsou tři body pro mě."

Vzala Ashley z rukou notes a napsala tam své skóre.

Spencer rychle v hlavě spočítala body každého a zamračila se. Ashley je stále o 4 body před ní.

"Od posledně, co jsme hráli, jsi nějak zkušenější." Poznamenala Ashley a vzala jí notes z rukou zas k sobě.

Spencer se na ni ušklíbla. "Já jsem teď zkušenější ve všem, protože si v poslední době trochu víc hraju." Mrkla na Ashley a šla k další jamce.

"Budu pokračovat dál se Spencer. Proč vy dvě už dávno nehledáte tu chybějící hůl?" Zavolala Ashley přes rameno a už odcházela za Spencer. Když zašla za roh, tak se zastavila a marně ji tam hledala.

"Tady kočičko." Tiše na ni volala a obcházela při tom vodní příkop a pomalu mířila k umělému skalnímu útesu. Zamračila se frustrována tím, že ji stále nemohla najít.

"Spencer, kde…"

Náhle byla strčena do malé jeskyně a přitlačena ke stěně.

Spencer se usmála a otřela se o ni.

"Ach Sarah..." zasténala hluboce.

Ashley zavrčela, prohodila jejich pozice a ruce ji za zápěstí držela nad hlavou. "Řekni to. Řekni mé jméno."

Spencer zavrtěla hlavou, pak ale vyjekla, když Ashley zatlačila nohou proti jejímu středu.

"Ashley..." zašeptala a objala brunetu.

Ashley zajely ruce do vlasů blondýnky a přitáhla si ji k hlubokému polibku.

Spencer zapředla a vyrazila boky proti Ashley.

"Kurva, Spencer..." zasténala Ashley, zatímco umisťovala polibky po celé délce krku blondýny.

"Chci tě." Zasténala jí Spencer do ucha, zatímco jí jezdila jazykem po ušním lalůčku a jemně ho okusovala.

Ashley se pohledem vrátila ke Spencer, která se snažila dostat ruce mezi jejich těla.

"Prosím..." zašeptala do ucha brunetky, zatímco jí rozepínala na džínech jeden knoflík za druhým.

Ashley zavřela oči a snažila se soustředit. To byla Spencer. Opravdu si ji chce vzít na golfovém hřišti?

Ruka Spencer zajela dolů a skončila u Ashley v kalhotkách. Hned ucítila její vlhkost a začala ji dráždit.

Kurva jo.

Ashley chytla Spencer pod zadkem, zvedla si ji nahoru a nohy blondýnky ji okamžitě objaly pas.

Spencer vykřikla a přejela nehty Ashley dolů po zádech.

"Potřebuji tě." Vydechla jí Spencer do krku.

Ashley se musela zpevnit v bocích, aby dokázala klidně stát a snažila se také donutit mozek k racionálnímu myšlení. Spencer byla zvláštní. Nechtěla si ji vzít u slizké zdi s lidmi, kteří od nich šli snad ani ne pět metrů daleko, nebo snad ano?

Spencer ji tiskla prsa a vzrušeně dýchala.

Dobře, ona chce šukat se Spencer, i když jsou lidi jen pár metrů od nich, ale musí to teď zastavit, přestat být takový idiot a udělat vše správně. Ashley postavila Spencer zpátky na nohy a ustoupila.

"Spencer, ne. Tohle není správně. "Ashley si rukou prohrábla vlasy a odkašlala si. "My potřebujem... Nemůžeme jen tak..."

Spencer tam stála s očima dokořán a nevěřícně se na ni dívala. "Co... co tím myslíš?"

Ashley se k ní začala přibližovat. "Nebudeme to dělat tady."

Spencer dala ruku před sebe, aby ji zastavila. "Nechoď ke mně." Zamrkala, aby potlačila slzy. "Nemůžu pochopit, že jsem ti vůbec věřila. Ty jsi stejný kretén jako ostatní. "

Ten pohled v jejích očích zlomil Ashley srdce. "Spencer, počkej... Nemyslela jsem to takhle"

Spencer si otřela oči hřbetem ruky. "Měla jsem to dobře vědět. Jen... drž se teď ode mě dál." Otočila se a vyběhla ven.

Ashley zatnula zuby a proklínala se.

"Do prdele!" Křikla a praštila pěstí do zdi.

Proč ji to vždycky nakonec bolí? Tohle ji Spencer nejspíše nikdy neodpustí.

***

Spencer si opřela v autě hlavu o okýnko. Sarah odvezla Ashley a Madison domů, ale Spencer ji uprosila, aby ji vzala ještě ven na zmrzlinu. Bože, ona by šla kamkoli... Jen aby se dostala z domu dál od ní.

"Je všechno v pořádku, Spencer?" Zeptala se Sarah. "Byla jsi v restauraci strašně tichá."

Vzdychla a unaveně se na ni usmála. "Jsem v pořádku, Sarah. Opravdu."

Sarah na ni znepokojeně dívala. "Má to něco společného s tebou a Ashley?"

Spencer se na ni otočila pohledem. "Proč si to myslíš?" Nervózně si přitom hrála se sponou bezpečnostního pásu.

"Spencer, ty pohledy, které jste po sobě házely celou noc byly jednoznačné. Pak je tu také fakt, že jste obě na dvacet minut zmizely během hry." Řekla Sarah a zvedla přitom významně obočí.

Spencer vypadala zkroušeně. "Sarah, je mi to líto. Neměla jsem tě žádat, abys šla se mnou ven, když ti bylo jasné, že je něco mezi mnou a Ashley. "Projela si rukou vlasy. "No, spíše dělo. Po dnešku je konec. Je mi líto, jestli jsem ti ublížila." Povzdechla si. "Tohle je tak mizerný den." Podívala se náhle na Sarah. "Bez urážky."

Sarah se usmála. "Nic se nestalo. Kromě toho, já jsem se dneska skvěle bavila." Odkašlala si a podíval se na Spencer. "Hele... ty bys to mohla vědět. Nevídá se Madison náhodou s někým?"

Spencer se otočila a podívala se na ni. "Proč se ptáš?"

Sarah se chytla volantu a trochu se červenala.

"Já... ehm... Jen mě napadlo, zda neshání doprovod na Kaylinu svatbu?"

Spencer zavřela oči zoufalstvím.

"Chci říct, myslíš si, že by se mnou šla?" Zeptala se Sarah nadšeně.

Spencer si opět opřela hlavu o okýnko.

"Proč já?" Zasténala.

***

"Proč já?" Fňukala Madison při kulhání po kuchyni.

Ashley seděla u pultu a držela si obličej v dlaních. Copak tenhle příšerný den snad nikdy neskončí?

"No, možná by stačilo, kdybys nenosila ty šílené boty. Říkal jsem ti, že budeš mít večer nohy úplně zničené." Řekl Aiden věcně. "Proč sis nevzala boty bez podpatku?"

Madison se svalila na stoličku a trucovala. "Ach, já nesnáším nízké boty. Způsobují, že moje lýtka vypadají tlustá a velká."

Ashley si promnula oči a podíval se na kuchyňské nástěnné hodiny. Bylo to už skoro dvě hodiny, co Sarah se Spencer odjely neznámo kam. Kde se sakra tak dlouho zdržely?

"Co ty, bavila ses alespoň trochu? Rád chodím na minigolf s Kylou. Někdy budeme předstírat, že jsme piráti a budeme hrát "Shiver me Timbers" v opuštěném lodním trupu." Řekl Aiden, přičemž vyndaval z lednice zbytky k večeři.

"Ach, to zní jako zábava!" Vyjekla Madison, ale pak se zarazila. "Už jsi to někdy hrála, Lee?"

Ashley zvedla hlavu a podívala se na Madison. "Ne, tohle mě minulo. Krom toho mě to ani neláká."

Madison pokrčila rameny. "Měla jsem se skvěle, Aidene. A mimochodem... co říkáš na Sarah? Je fakt sexy! Myslíš, že už má doprovod svatbu? Vždyť jí vlastně můžu zavolat a zeptat se jí!"

Madison popadla kabelku a zamířila ke dveřím. "Mějte se!"

Ashley si třela spánky a zabručela. "Vedle tý holky vypadá Ozzy Osbourne jako naprostý génius."

Aiden se usmál. "Ano, ona a Sarah budou tvořit dobrý pár."

Ashley zvedla obočí. "To je to, o co dneska šlo?"

Aiden přikývl a položil talíř s jídlem před Ashley. "Proč si jinak myslíš, že jsem přinutil jít Spencer na to dvojité rande?"

Ashley se jen ušklíbla a vzala si pivo z lednice. "Takže mi budeš pomáhat dostat Spencer, je to tak?"

"Dostat Spencer?" Opakoval Aiden. "No, já si myslím, že ne. To bude jen na tobě. Ale... Kyla a já nebudeme zítra večer ve městě."

Ještě než opustil kuchyň, tak se otočil na Ashley s ještě jednou informací.

"Jo, a když ji ublížíš, tak tě osobně vykuchám pětadvaceticentimetrovým řeznickým nožem. Přeju hodně štěstí!" Řekl vesele a odešel nahoru.

Ashley se usmála a dopila pivo.

Věci vypadaly hned lépe.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ...autor stránek
petrSF

Zpět na hlavní stranu