| úvod | seriál | epizody | postavy | herci | titulky | povídky | galerie | videa | kniha návštěv |

Výběr povídek v originále

Všechny petremSF doporučené povídky zde (formát epub).

Dokončené povídky

ONE WEEK (Zamluveno k překladu!)
Rebelce Ashley a premiantce Spencer zbývá poslední týden studia na internátní církevní škole. Holky jsou úhlavní nepřítelkyně, ale nyní spolu musí spolupracovat, protože mají na maturitní slavnosti zpívat duet.

REALITY BITES
Spencer je hetero, ale štve ji homofobie na škole, se kterou se rozhodne bojovat tak, že bude se svou taky skoro hetero nejlepší kamarádkou Ashley předstírat, že spolu chodí.

LEGACY
Paula Carlinová po rozvodu s Arthurem a krachu vztahu s Benem přemýšlí o své orientaci a zakouká se do mladé muzikantky Ashley, které nabídne, aby jí na 6 týdnů hlídala dům. Ashley nemá o Pauliných citech ani tušení a myslí si, že jsou jen kamarádky, takže když se v domě nečekaně zjeví Paulina dcera Spencer... :)

FIVE TIMES
Spencer a Ashley se rozpadlo manželství, ale Ashley pořád udržuje vztah s Arthurem, který nad nimi ještě nezlomil hůl.

OBSESSION
Spencer je posedlá zíráním na záhadnou spolužačku Ashley, ale na víc se nezmůže, protože se jí jednak bojí přiblížit a jednak si není jistá, co ta posedlost vlastně znamená. Ale pak Ashley osloví ji a je víc než ochotná jí to pomoct zjistit. A pokud by se vám to líbilo, tak existuje i (zatím) nedokončené převyprávění toho příběhu z pohledu Ashley: zde.

FINALLY ON THE GROUND
Spashley ve světě seriálu Firefly. Ashley je kapitánka kosmické lodi a Spencer doktorka na církevní planetě.

THE REBOUND
Ashley je zničená po čerstvém, těžkém rozchodu a rozhodně nehledá novou známost, protože na vážný vztah není ani vzdáleně připravená, přesto ale neodolá flirtování roztomilé a vtipné Spencer, která je jí ochotná poskytnout nezávazný přechodný vztah. Ale... :)

LETS GET MARRIED
Spencer a Ashley se nemusejí, ale z různých důvodů je pro obě výhodné, aby se vzaly, tak se vezmou :-) Brzy ale budou muset přesvědčit úřady, že je jejich manželství skutečné.

WILLOWCREEK
Spencer nastupuje na prestižní dívčí akademii a hned ji zaujme záhadná místní studetka Ashley, která si k sobě nikoho nepouští. Dokáže Spencer prolomit zdi, které sí Ashley kolem sebe postavila?

CIRCLES AND CIRCLES
Ilustrátorka Spencer dostane nabídku práce od hudebního vydavatelství, které ovšem vede Ashley, kterou Spencer od rozchodu za tragických okolností nenávidí, nebo si to alespoň myslí.

WILD AT HEART
Spencer při venčení psa přepadne smečka vlků, které zažene... vlčí dívka Ashley, která mezi vlky vyrostla. Carlinovi si ji následně vezmou k sobě domů a Spashley se začnou sbližovat :)

REMEMBERING
Spencer vzpomíná na důležité momenty svého vztahu s Ashley, se kterou se potkala, když se ve 14 letech přestěhovala s rodinou do LA. Opakují se tam i jisté situace ze seriálu, ale protože se Spashley potkaly dříve, dopadají jinak ;)

SINCERELY YOURS
Spencer a Ashley jsou od školy dopisovací kamarádky, které se jednou za rok osobně scházejí, tentokrát má být ale jejich setkání jiné, protože Ashley konečně sebrala odvahu říct Spencer, že je do ní zamilovaná.

STRANGERS ON A TRAIN PLATFORM (Zamluveno k překladu!)
30stránkový kraťas. Spencer na nádraží ve Francii pomůže člověku v nouzi a následně mu vypráví, jak pro ni kdysi na tom nádraží začal den, který jí navždy změnil život.

ALWAYS HURT THE ONES WE LOVE
Ashley začne zanedbávat svou přítelkyni a dojde to tak daleko, že Spencer potřebuje pauzu. Skončí to rozchodem, nebo bude Ashley schopná se změnit? Od autorky "Nemám zájem".

GROWING UP
Spencer chce jít na vysokou do Bostonu a Ashley se rozhodne přestěhovat se tam spolu s ní. Jsou připravené na společný život?

DROWNING
První povídka autorky "Zdání někdy klame". První část je v podstatě převyprávění první půlky 1. série s drobnými změnami, děj se ale zásadně mění po scéně s buchtou, kterou Ashley miluje ;), kdy Paula nechá Ashley u Carlinových přespat.

SMOKIN' IN THE BOYS ROOM (Zamluveno k překladu!)
Spenceřin život nestojí za nic. Zemřel jí bratr, zřekla se jí matka, otec pije, ve škole si ji neustále dobírají kvůli tomu, že je na holky, a zradila ji bývalá nejlepší kamarádka Ashley, s kterou spolu už 3 roky nemluví. Změní se to, když je s Ashley na začátku maturitního ročníku svede dohromady školní projekt? Od autorky "Dnes jsem potkala holku, kterou si hodlám vzít".

VIOLENT, SWEET PERFECT WORDS
Než se Ashley rozhoupne říct své nejlepší kamarádce, že ji miluje, najde si Spencer přítelkyni a dlouholeté nejlepší kamarádky se začnou odcizovat, až je svede dohromady další svatba Christine.

LIVE, LOVE, LEARN
Ashley a Carmen jsou nejlepší kamarádky, které střídají holky jako ponožky, což se ale změní, když Ashley potká zdánlivě nepřístupnou Spencer, a Carmen zjistí, že z Ashleyiny mladší sestry Kyly vyrostla totální kočka ;) Spashley + Kymen

INVISIBLE
Od autorky "Zdání někdy klame". Spencer a Ashley jsou dlouhé roky nerozlučné nejlepší kamarádky, až jednou Ashley dojde, že je ve skutečnosti do Spencer zamilovaná. Potíž je v tom, že Spencer chodí s Carmen a Ashley se jí bojí o svých citech říct, takže pouze mlčky trpí a nemlčky Carmen nenávidí, což Spencer neunikne a začne se zajímat o to proč.

TOMORROW
30 stránkový kraťas. Po událostech na plese dala Spencer Ashley kopačky a odmítá s ní mluvit. Když pak jednou na konci prázdnin jako každý den utápí Ashley smutek v alkoholu, objeví se v klubu Spencer... s novou dokonalou přítelkyní. Dokáže Ashley s pomocí barmanky Kat přesvědčit Spencer, aby si alespoň promluvily? Hodně se tam brečí, takže asi budete taky, ale neoznačil bych to přímo za smutnou povídku, protože... ;)

SORTA FAIRYTALE
Šťastná rodinka, dvě krásné děti, spousta lásky a pak přijde nemoc, která nejde porazit... skvěle napsané, ale příšerně smutné.

AND SO IT GOES
50 stránková romantická a vtipná povídka, která začíná nečekanou Ashleyinou žádostí o Spenceřinu ruku :)

MY BEST FRIEND AND I ARE IN THE CLOSET
70 stránkový "kraťas" od autorky "All the Time". Platonické nejlepší kamarádky Spencer a Ashley se omylem políbí a zjistí, že to bylo moc dobré a stálo by to za podrobnější prozkoumání, ale není to zase tak jednoduché, protože je v sázce jejich přátelsví a zaclání tam vy-víte-kdo a tak :)

FIFTY FIRST TIME SPASHLEY STYLE (fanfiction.net/2)
Není to podle toho filmu! Je to prostě padesát prvních nezávislých setkání Spashley v různých situacích. Některý jsou úsměvný, některý mládeži nepřístupný a některý dramatický.

LOVE IN ELEVATOR
Klaustrofobická Spencer uvízne na několik hodin ve výtahu s Ashley, s kterou se na začátku neznají. Má to jen 60 stránek a skoro celé se to odehrává v tom výtahu.

BOWL OF ORANGES
Spencer po velké tragédii nenávidí svět a má na všechny vztek, ale pak se v jejím životě objeví tichá a stydlivá Ashley a ona zjistí, že srdce, o kterém si myslela, že už ho nemá, znovu bije.

DAMAGED
Po té, co v prváku přijde Ashley o dítě, je na dně a při cestě výletní lodí jedné noci zvažuje, že ukončí své trápení skokem do vody, ale zabrání jí v tom neznámá dívka s nádhernýma, ale smutnýma modrýma očima, po které jí zůstane na památku pouze mikina s iniciály SC. O rok později Kyla Ashley přesvědčí, aby s ní letěla na víkend do Baltimoru, protože chce při lakrosovém mistrovství podpořit svou nejlepší kamarádku Spencer. Hodně silná povídka o závažných tématech.

UNCIVIL UNION
Spencer opustí snoubenka, tak se vyrazí opít a potká rovněž opilou Ashley, bývalou teenagerskou hereckou hvězdičku, do které byla kdysi přes televizi zakoukaná. Stráví spolu noc a ráno zjistí, že se tak nějak vzaly :) Okamžitě chtějí sňatek anulovat, ale soudce pro ně nemá pochopení a přikáže jim na nějakou dobu chodit do manželské poradny a nastěhovat se k sobě, což bude výzva, protože by povahově nemohly být rozdílnější a vůbec se k sobě nehodí. Nebo...? ;)

TAKE TWO
Celou střední školu byla brýlatá, koktající a stydlivá filmová fanynka Spencer zaláskovaná do populární rebelky Ashley, která si z ní jako jediná ve škole neutahovala, ale nikdy se neodvážila jí o svých citech říct. Šest let po skončení školy k tomu dostane druhou šanci... Je to od autorky "Nemám zájem", je to napsané v podobném odlehčeném a vtipném stylu a opět nechybějí Sally a Casey :)

ALL THE TIME (Zamluveno k překladu!)
Carlinovi se přestěhují do LA až na začátku maturitního ročníku. Ashley, kterou přestávají bavit holky na jednu noc, je už z prvního pohledu na novou spolužačku Spencer úplně paf, ale nenapadne ji nic lepšího, než se s Aidenem vsadit, že se s ní do 4 týdnů vyspí, protože Ashley Daviesové přece žádná holka neodolá. Pak ji ale začne poznávat a začne k ní cítit něco, co ještě k nikomu necítila, ale to už si na ni myslí i Aiden a... tak dále :)

I DIED SO I COULD HAUNT YOU
Agentka CIA Ashley se na útěku před vlastní agenturou, která ji chce zabít, skryje u doktorky a spisovatelky Spencer.

DRIVEN TO LOVE
Rodiče přinutí Spencer a Ashley, aby spolu jely na vysokou. Ashley si na Spencer ze střední školy vůbec nevzpomíná, Spencer na Ashley ano, ale ne v dobrém. Přežijí společnou cestu autem přes celé USA? ;)

SPENCER'S 18TH BIRTHDAY
18 dní před osmnáctinami začne Spencer dostávat romantické dárky, každý den jeden, chce jí udělat radost přítelkyně Carmen nebo se o něco snaží bývalka Ashley? Komedie :)

THE GROUND BENEATH HER FEET
Spencer se zoufale snaží najít svou životní lásku, kterou vlastní vinou ztratila. Během svého pátrání vzpomíná na to, jak se s Ashley ve třinácti setkaly a později se daly dohromady. Od autorky "Jeden rok v životě".

Nedokončené povídky

THE GLASS CASE
Ashley je samotářka a knihomolka, až se ve škole objeví nová spolužačka, rebelka Spencer. Je to nedokončené, ale Spashley jsou na konci spolu.

MUSE
Slavná rocková hvězda Ashley Daviesová se vrací domů, aby znovu našla svou múzu, kterou není nikdo jiný než Spencer, které před 5 lety zlomila srdce a ošklivě se rozešly. Dokáže ji Ashley přesvědčit, že se změnila, nebo už je pozdě? S přimhouřením oka jde povídka považovat za dokončenou.

MASQUERADE
Téměř 400 stránková nedokončená povídka, v níž se Spashley stihnou dát dohromady, takže jde v pohodě číst. Spencer na maškarním mejdanu zachrání před neodbytným ctitelem neznámá dívka v kostýmu Zorra a následně spolu prožijí vášnivý večer, což se nevinné katolické dívce Spencer vůbec nepodobá. Když v dalších dnech začne Spencer pátrat po totožnosti té neznámé dívky, která si odmítla sundat masku, brzy jí dojde, že to byla spolužačka Ashley, před kterou jí spolubydlící Madison varovala, aby se od ní držela dál, protože umí akorát ničit lidem životy.

PROJECT NEW GIRL
Nedokončená povídka, která je ovšem v podstatě dokončená tj. vše hlavní se vyřeší. Ashley pracuje v reklamce, kde se zaměstnanci pravidelně sázejí, kdo se jako první vyspí s novými kolegyněmi. Jelikož je zrovna v sázce velká částka peněz, nechá se Ashley přesvědčit, aby se taky zapojila, aniž by ale věděla, že nejnovější kolegyní je Spencer, jediná holka, kterou kdy milovala, a zároveň jediná holka, která jí před lety totálně zlomila srdce.

MYSTERY MIDNIGHT KISSER
Na silvestrovském večírku těsně před půlnocí vypadne elektrika a hlavní roztleskávačka a královna školy Spencer dostane v nastalé tmě nečekaný, ale úžasný polibek od nějaké holky. Po rozsvícení světel je zjevné, že "pachatelkou" byla její úhlavní nepřítelkyně ze školy vyvrhelka Ashley, která to ale popírá. Holky se v povídce stihnou dát dohromady.

HOME SWEET HOME
Nedokončená povídka, která dostala cenu za nejlepší nedokončený příběh a ve které se stihnou holky dát dohromady, takže jde úplně v pohodě přečíst. Spencer je úspěšná podnikatelka, která vlastní věhlasné pekařství, ale není se svým životem úplně spokojená, protože pořád nepotkala toho pravého. Pak narazí při charitě v odvykačce na Ashley, která se úspěšně zbavila závislosti na heroinu, ale nemá práci ani střechu nad hlavou, tak jí Spencer nabídne pomoc v podobě práce ve svém pekařství, protože Ashley peče ten nejúžasnější jablkový koláč na světě :)

SMALL TOWN FEVER
Půlka 3. série. Ashley ví, že po tom, co Spencer provedla, by ji měla nechat být, protože si ji nezaslouží, ale miluje ji příliš na to, aby se nepokusila získat ji zpátky. Plány jí však kazí plánovaný jednoměsíční výlet Carlinových do Ohia. Jaké je Ashleyino překvapení, když ji Spencer pozve, aby jela s nimi. Ashley tedy čeká několikadenní jízda v autě s milovanou Spencer, ale i se stále nepřátelskou Paulou. Povídka končí, než se k sobě Spashley vrátí, ale je jasné, že je to jen otázka času, protože celé je to o tom, jak silný jejich vztah i po tom všem je a jak Ashley lituje toho, že po plese utekla.

HANDS UP, BABY HANDS UP
Od autorky "Holky, co potkala holku". Ashley a Kyla odjedou na léto pracovat do letoviska v Mexiku, stejně jako jistí tři sourozenci z Ohia. Mezi Spashley na první pohled přeskočí jiskra, co by dokázala zapálit planetu, ale je tu i Kelly, která si na Spencer myslí a nebere ne jako odpověď. Je to spíš komedie a na konci jsou Spashley spolu, takže nedokončenost zase tak nevadí.

DON'T WASTE IT
Příběh je klasika. Tichá a hodná Spencer z dálky miluje populární a nepřístupnou Ashley, ale je to vyprávěné z pohledu ASHLEY. Ashley se jednoho dne ve škole nudí, tak si řekne, že konfrontuje tu tichou, divnou Spencer, co ji pořád pokradmu sleduje. Příběh bohužel končí, ještě než se holky dají dohromady, i když se dočkáme toho, že si Ashley uvědomí, že je zabouchnutá.

SPLIT SCREEN SADNESS (Zamluveno k překladu!)
Spencer je pět měsíců po smrti Claye a odjezdu Ashley stále na dně a úplně se uzavřela před světem, pak ale ve dvě v noci najde před dveřmi krabici obsahující přes třicet dopisů, které jí Ashley přes léto strávené v Evropě napsala a neměla odvahu poslat. A je to právě obsah těch dopisů, co pomalu vrací Spencer zpátky do života, ale bude to stačit na to, aby dala Ashley, co se mezitím vrátila, druhou šanci? Povídka je useklá, než to zjistíme, ale dá se to domyslet, a stojí za čtení už jen kvůli těm dopisům, v nichž Ashley vysvětluje, proč odjela, co pro ni Spencer znamená a proč jí nebere telefony. Autorka tu povídku napsala, protože jí přišlo, že v seriálu ten Ashleyin útěk ve chvíli, kdy ji Spencer potřebovala nejvíc, přešli moc snadno, pokud jste to cítili stejně, tady je to rozebírané dopodrobna.

WATCHING ME, WATCHING YOU (Zamluveno k překladu!)
Slavná rocková superhvězda Ashley Daviesová žije doslova podle hesla sex, drogy a rock'n'roll a po jedné z jejích četných eskapád pod vlivem dostane od soudce na vybranou: vězení, nebo povinná terapie. Ashley si vybere menší zlo a skončí u jediného psychologa v LA, který ji ještě nezná a nevyhodil ji - Dr. Spencer Carlinové. Povídka je psaná z pohledu Ashley a to hodně vtipně, protože Ashley je správně trhlá, a když zjistí, že v ní Spencer dokáže číst lépe než kdo jiný, vezme si do hlavy, že je Spencer ve skutečnosti superpadouch, který umí číst myšlenky, v očích má smrtící lasery a ovládá její orgány, protože se jí ve Spenceřině přítomnosti podlamují kolena, při dotyku naskakuje husí kůže a její srdce cítí věci, které nikdy necítilo ;)

WAKE UP, YOU'RE HERE
Na střední je Ashley boubelka a ošklivka, která z velké dálky miluje dokonalou Spencer. Po škole se Ashley rozhodne jít do sebe, změní vyzáž, vysportuje si tělo a dokáže sbalit jakoukoliv holku chce, ale s žádnou nespí dvakrát. Jednou si hledá nové bydlení/spolubydlící, a když odpoví na jeden z inzerátů, telefon jí zvedne Spencer, která si na ni ze školy ale nepamatuje. Ashley přesvědčí sama sebe, že staré city už jsou pryč, a rozhodne se se Spencer bydlet. Povídka není dokončená, ale končí tak, že je na rozhodnutí čtenáře resp. jedné z holek, jestli bude happy end, nebo ne, takže se dá v pohodě přečíst.

DREAM DEFERRED
Klasické téma, ale nádherně napsané. Spencer je tajně zamilovaná do své nejlepší kamarádky Ashley.


autor stránek
petrSF