Nenávidím tě

Napsala: betterleftblank, Překlad: Ade

Originál najdete zde.

1

Dick Johnson si velmi zvídavě prohlíží obě ženy, které sedí oproti němu. Wow, nikdy předtím jsem lesbičky neřešil, ne že by na nich bylo něco špatného nebo tak. Co by mohlo být špatného na dvou dobře vypadajících ženách, které se rády líbají a mají spolu sex? Jsem si jistý, že v tomhle rozhodně není rozdíl, jsou to nakonec taky jen lidé. Lidé stejného pohlaví, kteří spolu rádi spí! Upraví si kravatu a posune si brýle směrem nahoru. "Takže, Ashley, Spencer, proč mi neřeknete, proč tu dnes vlastně jste?" Doufám, že odpověď bude obsahovat také detaily z jejich sexuálního života... Ok, tohle je sice neprofesionální, ale ony stejně neví o čem přemýšlím.

Ashley otevře ústa, aby odpověděla, ale blondýnka, která sedí vedle ní, má jiný nápad.

"No, Dr. Johnsone, důvod je opravdu jednoduchý." Spencer se usměje, protože ví, že bruneta vedle ní supí vzteky a to ji velmi těší. Má z toho takovou radost, že i její dřívější špatná nálada je pryč. "Víte…"

"Neopovažuj se mluvit za mě!" přeruší ji Ashley. "Toho práva jsi se vzdala, když jsi mě vyhodila z našeho domu."

Aha, takže jsou vdané nebo spolu žijí a hledají cestu, jak se zase dát dohromady, to by mělo být docela jednoduché. Nechci se chlubit, ale záchrana vztahu je moje specialita. Dick se snaží pár přerušit ještě předtím, než se věci zhorší, ale ony mu už dávno nevěnují pozornost.

Oči Spencer sálají hněvem a jsou zabořeny přímo do Ashley. "Já tě z domu nevykopla, Ashley. Ty jsi odešla. Je mi zle a jsem unavená, jak mě z toho stále obviňuješ." Úsměv blondýny zmizel a vypadá, že vybuchne. "Už si to konečně přiznej." Dramaticky si povzdechne a to neunikne ani brunetě ani doktorovi. "Počkej, přiznat si to by pro tebe znamenalo dospět a my všichni víme, že to se nikdy nestane."

Wow, nenapadlo mě, že by mohla být Spencer tak zákeřná. Působí jako roztomilá dívka, ale řeknu vám, že ten výraz v její tváři rozhodně není vůbec roztomilý. Jsem rád, že teď nejsem na místě Ashley, protože bych to byl já, kdo by musel čelit naštvané blondýně. Jedné sexy naštvané blondýně, omlouvám se. Dick zvedne ruku, aby získal zpět kontrolu nad sezením, ale opět je neúspěšný.

"Ty máš teda nervy, Spencer, opravdu máš." Ashley zatřepe hlavou, protože ví, že Spencer nesnáší, když to dělá. Ušklíbne se na ženu, která kdysi byla její spřízněná duše, a ví, že se jí tak dostane víc pod kůži, než už je. "Udělala jsem pro tebe všechno, všechno, co jsi chtěla, dala jsem ti všechno, co jsi žádala, a nedostala jsem nic zpět."

Její stížnost je krátce přerušena jistou blondýnou, která vypadá, že je připravená někoho zabít. "Nic jsi nedostala?" položí Spencer řečnickou otázku, jako by to, co právě Ashley řekla, byla ta nejsměšnější věc, kterou kdy slyšela. "To je blbost, Ashley, a ty to víš." Pomalu si přeloží nohy, protože ví, jak její ex její nohy miluje. Tento pohyb není učiněn proto, aby jí pomohl získat Ashley zpět, vlastně vyhlídka toho, že by měla znovu žít s brunetou, jí způsobí mráz na zádech. To, že si oblékla krátkou sukni a přiléhavou halenku bylo proto, aby ukázala brunetě, o co přichází. "Dala jsem ti deset let svého života a to ani nemluvím o krásném synovi, takže tu neseď a nestěžuj si na to, že naše manželství bylo jednostranné."

Ooh, tohle se začíná vyvíjet dobře. Dickovi oči se střídavě dívají na hádající se bývalý pár, jako by sledoval tenisový zápas.

Ashley protočí oči a vydechne hlasitěji, než je potřeba. "Kolikrát to ještě řekneš, že ty jsi ta, co porodila?" zeptá se, aniž by čekala na odpověď. "Vážně, to bylo před třemi lety. Už se přes to přenes."

"Přenes se přes to?" Spencer nemůže uvěřit tomu, že vůbec chtěla zbytek svého života strávit s Ashley. "Proč se prostě nepřeneseš přes své ego?" Ví, že tohle není zrovna nejlepší odpověď, ale nic jiného ji nenapadá a navíc je naštvaná. Nikdo ji neumí tak naštvat jako bruneta a nikdo to také nedělá. "Je mi zle a jsem unavená pořád se hádat o tom samém."

Dick si zmáčkne konec svého nosu, hádající ženy mu způsobují bolest hlavy. Ok, nejsem si jistý, zda těmto dvěma můžu pomoct. Vypadá to, že je mezi nimi mnoho nenávisti a jejich chování bych rozhodně označil za nepřátelské. Vidíte, říkal jsem, že můžu být profesionál.

"Je mi z tebe zle a jsem z tebe unavená, tečka," Ashley zasmečuje odpověď. "Je mi zle už jen z toho, jak zní tvůj hlas, je mi zle z toho, jak se kvůli tobě cítím, je mi zle…"

Spencer sleduje svaly na Ashleyině břiše, jak se stahují, zatímco ona jmenuje další věci, ze kterých je jí zle. Když si uvědomí, co dělá, odvrátí oči nahoru, aby zamezila tomu, že by se to stalo znovu. "Sklapni! Bože, ty opravdu neumíš kontrolovat, co vypustíš z té své pusy."

Opravdu bych do toho měl vstoupit a ukončit to. Nebo bych jim měl připravit k výměně názorů zápas v bahně. To by bylo super! Dick se snaží promluvit, ale jeho tichý hlas je přeřván Ashley.

Tvář brunety je rudá a její tělo se třese vztekem. "Byly doby, kdy se ti líbilo, co ti moje pusa dělala!" Ashley pocítí vítězství, když vidí Spencer červenat se. "Vlastně byly doby, kdy jsi volala mé jméno potom, co jsem ti dala jeden orgasmus za druhým…"

Ou. Můj voják začíná salutovat; musím udělat něco, abych ty dvě uklidnil. Dick počká, až to na něm není poznat, a potom vstane, aby přinesl něco ze svého stolu.

Ashley a Spencer jsou příliš zaměstnané hádkou, než aby si všimly, co má ve svých ústech. Ale pár sekund poté nakonec uslyší hlasitý zvuk píšťalky, když do ní zafouká.

Dick se triumfálně usměje, když se na něj obě jeho klientky podívají. Výborně, tak teď když mám jejich pozornost, tak jim můžu říct, že není cesta jak zachránit jejich vztah, pokud se budou dál navzájem takto urážet. "Chápu, že někdy emoce můžou být vyhrocené, jako se stalo teď, ale já ve své kanceláři netoleruji žádný druh křiku."

"Omlouváme se," rozhádaný pár zamumlá společně. Usednou zpět do svých připravených křesel a není těžké nepřehlédnout jemné našpulení rtů, které obě udělají.

Podívejme se na to, už se mi podařilo docílit toho, že něco dělají společně. Zřejmě jsem nadanější, než jsem si vůbec myslel. Možná bych si měl zvednout sazbu, protože jsem opravdu tak dobrý. "Ok, tak teď, když jste obě více zticha, tak to zkusíme znovu," řekne Dick tím nejvyrovnanějším tónem, jak to jen jde. Odloží si svůj poznámkový blok a poposedne si dopředu. "Jsem zde, abych vám pomohl se navzájem vyslechnout. Nejsme tu proto, abych byl na něčí straně, nebo abych soudil věci, o kterých se budete bavit." Budu je soudit, ale o tom se nedozvíte. "Probírání se minulostí a vyzdvihování vzpomínek může být těžké, ale je to ten nejlepší způsob pro pár jak začít znovu." A ještě lepší je, že o tom můžu napsat knihu a budu jako nový Dr. Plzák. Navíc vypadám mnohem lépe a nelezu lidem na nervy jako on.

"Moment, doktore," promluví Ashley. "Spencer a já tu nejsme proto, abychom začaly znovu."

Spencer přikývne na souhlas. "To je ta poslední věc, kterou bychom obě chtěly."

Tohle nedává smysl, pokud to nejsou proto, aby se usmířily, tak proč tu jsou? Dick si procvičí krk, aby tam uvolnil vytvářející se napětí. "Bez křiku, může mi jedna z vás vysvětlit, proč jste na párové terapii, když se k sobě nechcete vrátit." Doufám, že to nevyznělo moc sarkasticky, ale jsem opravdu zmatený.

Spencer pohodí svými vlasy a Ashley se musí kousnout do jazyka, aby si zabránila okomentovat to nějakou poznámkou. "Ashley a já se rozvádíme a to se ze žádného důvodu nezmění."

"Ze žádného," zdůrazní Ashley.

"Ale máme spolu syna a chtěly bychom se kvůli němu naučit, jak se k sobě slušně chovat," vysvětlí Spencer.

Tak to je docela nuda. Dick se snaží, aby neukázal svým klientkám, jak je zklamaný. Doufal jsem, že určitě uslyším o jejich problémech v posteli i mimo ni. Vím, není to správné, abych si to myslel, ale mám před sebou dvě lesbičky. Na co jiné má chlap myslet? "Tak to zní jednoduše."

"To jste asi nepotkal mou manželku" poznamená Ashley a ukáže na Spencer.

"Ex-manželku," ohradí se tvrdě blondýna. Nemůže vystát to, jak je celou dobu Ashley arogantní. Je to jedna z jejích špatných vlastností a jeden z mnoha důvodů, proč se chtějí rozvést. "A já nejsem ta, co s ní jsou potíže, to je Ashley."

"To je Ashley," napodobí bruneta a podívá se na doktora. "Vidíte, koho jsem si to vzala, dokotore?" Nečeká ani na odpověď a dál mluví. "Představte si žít s někým, kdo si o sobě myslí, že je prostě dokonalý."

Spencer má najednou šílenou potřebu zaškrtit brunetu, ale nechce dát Ashley tenhle typ reakce, který očekává. "Nikdy jsem neřekla, že jsem dokonalá," rychle odpoví. "Možná kdybys přestala myslet na sex každou sekundu dne, tak bys mohla fungovat normálně."

"A je to tu zase," povzdechne si Ashley. "Vždycky to vrátíš zpět na téma sex."

Dick napne uši a stejně tak se napne další část jeho těla. Ano! Tak teď se konečně dozvíme něco dobrého.

Spencer je tak šokována Ashleyinou poznámkou, že se šíleně rozesměje. "Já?" ukáže na sebe. "Ty si myslíš, že já jsem ta, co nemůže nemyslet na sex?" Její hlas se zvyšuje s každým slovem, které pronese. "To nebyl můj sexuální apetit, který nás rozdělil!"

Ashley odtrhne oči od Spenceřiných nohou, těch nohou, kterých si právě všimla, aby mohla odpovědět. "Jasně, byl to nedostatek tvého sexuálního apetitu, co nás rozdělil."

"Vidíte, o tomhle mluvím," obrátí se Spencer na doktora. "S Ashley je to vždycky o sexu. Nikdy jsem jí nedala dost, a pokud jsem byla unavená, obvinila mě, že jí odmítám, abych ji citově potrestala."

"Máš pravdu, Spence." Ashley si ani neuvědomí, že právě nazvala jsou ex jejím zdrobnělinou, tou, které používala vždy laskavě, ale blondýna ji slyšela velice jasně. "Jsem ta nejhorší manželka na světě. Promiň mi, že jsem tě shledávala atraktivní, a promiň mi, sakra, že jsem s tebou chtěla něco mít. Proto jsem opravdu úplně hrozná. Nechápu, proč jsi mě nevykopla už dřív."

Sakra, můžete to sexuální napětí mezi nimi krájet nožem - tak je husté. Zajímalo by mě, jestli si uvědomují, jak jsou sexy, když se hádají. V klidu, je to jen konstatování faktu a navíc jsou lesbičky, takže pochybuji, že by mě některá z nich chtěla mezi svýma nohama. "Myslím, že se ztrácíme v tom…"

"Já tě nevykopla." Spencer odmítá, aby ji Ashley ze všeho vinila. Jejich rozchod nebyl její chyba. Jediný, koho může vinit, je bruneta, která teď vypadá, že nejspíš vybuchne. "Dívej se na to z té lepší stránky, Ash, přinejmenším můžeš jít teď ven každý večer a spát, s kým chceš, a mít tak všechen sex, který tak potřebuješ." Spencer na okamžik zavře své oči, aby zažehnala zvednutí žaludku.

"Bože, díky za tvé svolení," Ashley odpoví sarkasticky. "A jen pro tvou informaci, s kým chci nebo nechci spát, se tě už netýká od té doby, co jsi odpískala naše manželství."

"Nezajímá mě, co děláš," řekne Spencer zlostně.

Opravdu? Koho si myslí, že Spencer obalamutí. Tak tu to hodně zajímá. "Mám nápad," skočí do toho Dick předtím, než Ashley může odpovědět. "Vím, že věci jsou ještě hodně čerstvé od vašeho rozchodu." Podívá se vážně na Ashley i Spencer, aby jim dal najevo, že ví, co dělá. "Chci po vás, abyste mi obě vyjmenovali pět dobrých vlastností, které máte na té druhé rády." Většinou si nejdříve projdeme zhruba historii jejich vztahu, než přistoupíme k tomuto, ale tohle zoufale volá po vyzkoušení něčeho jiného.

Ashley se nápad doktora nelíbí a zrovna mu to chce říct. "Je mi líto, ale to je nemožné, Spence nemá žádnou vlastnost, kterou mám ráda."

Dick přikývne, jakože poslouchá, a snaží se zůstat ticho a soustředit se. Může být Ashley ještě průhlednější? Možná teď nemá Spencer zrovna v lásce, ale stále je do ní po uši zamilovaná. Řekl bych jí to, ale bojím se, že když to udělám, tak mě zabije. Měli byste vidět, jak naštvaně zrovna vypadá, je to až děsivé.

"Ty jsi taková mrcha," sykne Spencer. Nerada kleje a kvůli Ashley bude muset žádat Boha později o odpuštění. Další důvod pro blondýnu, aby byla vděčná za to, že nechala Ashley odejít. "A proč si myslíš, že je něco, co bych měla ráda já na tobě?"

"Nic na mě není?" ušklíbne se Ashley. "Jsem dobrý úlovek a díky tobě si to začínám znovu uvědomovat. Měla bys vidět, jak často mě loví svobodné ženy."

Myslím, že znovu budu muset zasáhnout, nebo se tu rozpoutá třetí světová válka. Dick vstane ze svého křesla, aby dělal rozhodčího mezi Ashley a Spencer. Ale obě se v ten samý moment postaví a odstrčí ho a on upadne.

Spencer si založí ruce na hrudi. "Ty jsi opravdu něco, Ashley."

"Díky!" zašklebí se Ashley. "Věděla jsem, že to uvidíš z mého pohledu."

Sakra tohle bolelo. A vůbec si neuvědomují, co právě udělaly. Jsou tak zabrané samy do sebe! Dick si odkašle, ale nedostane se mu žádné reakce ani od jedné z nich.

"Argh," Spencer zamručí, zatímco zatne pěsti. "Jsi tak zoufalá." Ashley si dá ruce v bok, aby tak dala najevo, že se jí slova blondýny vůbec nedotkla. Spencer si stoupne přímo před Ashley a je blízko jejímu obličeji, než dokončí svou větu. "Nenávidím na tobě všechno."

"To u mě platí dvojnásob," Ashley řve, zatímco zmenšuje vzdálenost mezi ní a Spencer tak, že už mezi nimi není skoro žádné místo.

Dick je nadšený z toho, co se odehrává v jeho kanceláři. Ani mu nevadí, že je stále na zemi.

Ty dvě se určitě políbí!


2

Polibek! Polibek! Pusu! Pusu! Sakra, proč se už nelíbají? Měly by se prostě líbat. Nemělo by to být právě to, co by teď měly dělat? Jasně, to je to, co jsem si myslel. Dick stále sedí na podlaze a dívá se přímo na dvojici, která je příliš zahleděná do sebe, aby zjistila, jak je jimi uchvácen. Dobře, žádné líbání, uvidíme, jestli mi to bude vadit!

"Jsi tak dětinská," posmívá se Spencer brunetě a tím ji rozzuří. "Nemůžu uvěřit, že jsem si kdy vůbec pomyslela, že jsi pro mě ta pravá."

Ashley má opravdu problém soustředit se na jednotlivá slova, která její ex říká, protože jediné, co cítí, je omamná vůně blondýny. Jejich vztah se může rozpadat, ale Ashleyina láska k této vůni zůstane vždy silná. "Ty nejsi taky zrovna výhra, kterou jsem očekávala."

Doprčic, vypadá to, že budu muset zasáhnout a uklidnit ty dvě. Ale zatraceně! Mají mezi sebou takovu sexuální energii, že už to není ani sranda. Je to žhavé, stupňující se, smyslné, podmanivé, ale vůbec ne směšné. Dick zvedne svůj zadek ze země a i když vlastně vůbec nechce, stoupne si mezi hádající se dvojici. "Dobře dámy, proč si obě nesednete a nezačneme znovu." Bude to potřebovat celou mou mozkovou kapacitu, abych rozluštil tuhle lesbickou hádanku. Ale nebojte se, já jsem ten správný hádač! Jasně, že jsem!

Spencer a Ashley si sednou zpět na svá určená místa a obě si všimnou, jak ta druhá těžce oddechuje. Ale neřeknou nic, protože jsou naštvané a rozrušené jako blázen.

"Dobrá tedy," začne Dick, zatímco si také sedne zpět. "Omlouvám se, že jsem předtím přeskočil pár kroků, ale už to znovu neudělám." Páni! Ještě jsem trochu vzrušený z toho, co se zrovna událo. Doufám, že si toho nikdo nevšiml, protože pokud jedna z nich ano, tak to jsem v pořádném průšvihu. Opře si bradu o dlaň, aby vypadal, že přemýšlí. "Spencer, rád bych od vás věděl, jak jste se vy a Ashley poprvé potkaly." To zní docela jednoduše. Že? Nevidím nic, jak by se to mohlo zvrtnout.

Spencer protočí oči nad doktorovým požadavkem. Nechce se vracet do té doby. Tam, kde ji Ashley nevytáčela už jen svou existencí, ale vypadá to, že nemá na výběr. A navíc, už k brunetě stejně nic necítí, takže by to nemělo být tak těžké.

Ashley si založí ruce a opře se do křesla. Ani ona není zrovna nadšená z této procházky do vzpomínek. Místo toho, aby opravdu poslouchala Spencer, rozhodne si zpívat si vzduchu písničku. Není to přímo nejlepší nápad vybrat si zrovna tu písničku, která bude navždy spojena s blondýnou a vzpomínkami, které budou právě oživeny.

* * *

Mladá blondýnka prochází rozsáhlým komplexem kampusu a hlavu má ponořenou do mapy. Byl to její první týden ve škole a byla opravdu ztracená. Ani za nic nemohla najít cestu, kam má jít. Byla rozrušená a zpanikařila, že příjde znovu pozdě na hodinu.

Se stále skloněnou hlavou si nevšimla dívky, která stála tři metry od ní. Hlasitě si povzdechla, když narazila do brunety a neměla vůbec ponětí, co se bude dít.

"Co je, kurva?" zařvala bruneta, když do ní prudce narazila neznámá tvář. Podívala se dolů na své triko a zabručela. Nejenom, že do ní právě někdo narazil, ale také její oblíbené tričko bylo teď zepředu celé od kávy. "Ježíši, kurva! Kdo to doprdele zrovna do mě vrazil?"

Ponížená a vyděšená Spencer na otázku brunety neodpověděla. Místo toho se rozhlédla okolo, aby našla důvod zmizet. Když jej nenašla, vyděsila se a doufala, že dívka, do které právě vrazila, není tak naštvaná, jak to zrovna vypadá.

Ashley, s cigaretu houpající se v koutku jejích úst, se otočila, aby mohla vynadat svému útočníkovi. Jakmile uviděla osobu, které chce vyhubovat, její strategie a plán na odpoledne se změnily. Prohlídla si blondýnu od hlavy až k patě pohledem, který se dá nejlépe popsat jako dravý a svůdný. "Dlužíš mi nové tričko." Použila svůj svůdný hlas, ten, který ji zaručil dostat hodně holek do postele, aby zapůsobila na zaraženou dívku, která se snažila nedívat se na ni.

"Je mi to ttttták lllllíto" zakoktala Spencer, zatímco se dívala dolů. "Ztratila jsem se."

Ashley se ušklíbla, i když ji Spencer nemohla vidět. "A teď ses našla." Chraplavě se zasmála nad tím, jak plaše se blondýna chová. "Právě jsem vymyslela, jak se mi můžeš úžasně omluvit."

Spencer se podívala nahoru na vrčící brunetu nevinnýma psíma očima. "Já opravdu musím, ehm, do třídy." Nikdy, za celou tu dobu, co žije, nepotkala někoho tak nádherného, jako je dívka oblečená celá v černém s jednou rukou na svých bocích. "Můžu ti to tričko nechat vyčistit, jestli chceš."

Ashley odhodila svou cigaretu stranou a úplně ignorovala, že zrovna někoho popálila. Popošla pár kroků dopředu, aby narušila osobní prostor blondýnky. Její oči hořely touhou a chtíčem, když se naklonila ke Spenceřině uchu. "Já ale stále chci tu omluvu." Na chvíli se odmlčela, aby skousla lalůček, který přímo křičel její jméno. "A dala bych přednost, kdyby ses mi omluvila nahá."

Spenceřin mozek i tělo se úplně zbláznilo. Slyšela pomluvy o tom, co se stalo hodným dívkám na koleji, ale nikdy si nepomyslela, že jsou založeny na pravdě. "Ty jsi lesba?" zašeptala, aby nebyla slyšet.

"Znuděná." Ashley citovala svou oblíbenou show, aby ukázala blondýně, co cítí. Natáhla se pro ruku Spencer a kupodivu ji získala bez boje. "Tak jdeme, bloncko, budeme mít sex a budeme ho mít teď."

"Sex?" zopakovala Spencer, i když slyšela Ashley velmi zřetelně. "Nebudu s tebou mít sex."

Ashley zakoulela očima, když vlekla povolnou blondýnu ke svému pokoji. "Nemáš ani ponětí, jaké máš štěstí."

"I kdyby to tak bylo, já jsem hetero," zaprotestovala Spencer. "A navíc tě ani neznám."

"Každá je hetero, dokud nepotká skvělou Ashley Davies," odpověděla sebevědomě bruneta. "Měla bys..."

* * *

Ashley má ústa otevřená dokořán, když poslouchá, jak Spencer úplně jinak prezentuje tuhle historku. "Byla jsi vždycky patologická lhářka?"

Spencer frustrovaně zachrochtá. Nesnáší, když ji někdo přerušuje stejně, jako si myslí, že nesnáší osobu, která ji právě přerušila. "Ne, takhle si pamatuju, že se to stalo."

"Ó Bože," zasténá Ashley. "Ty jsi víc mimo, než jsem si myslela."

Ou a je to tu zase. Ale ne pod mým dohledem, je tu Dick zachránce! Wow, tohle je opravdu dobrá věta na balení holek, musím si to pamatovat, až zase půjdu na lov. Dick si odkašle, dříve než Ashley a Spencer mají šanci začít znovu hádku. "No, Ashley, pokud se to takto nestalo, tak mi řekněte tu správnou historku."

Spencer našpulí pusu, ale nezabere to ani na doktora ani na Ashley. Chce brunetu ignorovat, aspoň se o to snaží, ale je rozhozená tím chraplavým hlasem, který ji zaujal od prvního momentu, co ho uslyšela.

Ashley se široce usměje a začne mluvit. "Byl jasný slunečný den a já jsem byla..."

* * *

Brunetka se rozhlídla okolo na své spolužáky, když zabrnkala na svou kytaru. "Ta odpověď, můj příteli, se vznáší ve větru, odpověď se vznáší ve větru." Ukončila tak svou píseň a užívala si potlesku, který sklidila. Pocit míru se v ní rozprostřel, protože šířila lásku a porozumění mezi všemi, které potkala včetně těch, kteří se jen zastavili, aby ji slyšeli hrát. "Děkuji vám všem, budu tu i zítra."

Někteří vypadali zklamaně, ale bruneta musela jít ještě šířit lásku jinam. Přehodila si kytaru přes rameno tak, že ji měla na zádech, a postavila se, aby odešla. Mír byl cítit všude předtím, než se vydala na cestu. Většinou se dívala, kam jde, ale motýlek zrovna přistál na jejím rameni a velice upoutal její pozornost. "Ahoj můj příteli," zašeptala Ashley v úžasu nad matkou přírodou a jejími krásnými tvory. Zatímco k němu byla otočená zády, další krásný tvor o sobě měl dát vědět. "Á!" Ashley zakřičela, když do ní narazilo jiné tělo. Upadla na zem, ale naštěstí její kytara neutrpěla žádnou vážnou škodu.

"Super, fakt super," postěžoval si hlas. Byl to hlas, který Ashley neznala, ale rozbušilo se jí srdce jako o život. "Jak typické. Já jsem se snažila najít mou třídu, ale ty jsi měla tolik práce s tím, co jsi dělala, že jsi mě donutila do tebe narazit."

Ashley se oprášila předtím, než se postavila zpět na nohy. První věc, které si všimla, byly modré oči neznámé blondýny, která vypadala naštvaně. Další věci, které si všimla, bylo, že měla velmi tmavou auru. "Vypadá to, že jsme měly malou nehodu."

"Myslíš, Einsteine?" odsekla Spencer. "Vlastně to byla tvoje chyba, že jsme se srazily , a do budoucna, vše co se stane, bude tvoje chyba."

Ashley chtěla jít zpět do svého pokoje a meditovat, ale byla příliš fascinována dívkou stojící před ní, aby odešla. "Je mi líto, že se cítíš tak naštvaně."

"Nejsem naštvaná!" zlostně křikla Spence. "Jen bych ocenila, kdyby ses omluvila a uznala, že to, co se právě stalo, je tvoje chyba."

Bruneta přikývla, zatímco obdivovala úzké džíny, co měla Spencer na sobě. "Pokud se tak budeš cítit líp, tak já na sebe vezmu veškerou vinu." Vytáhla z kapsy křišťál a podala ho blondýně. "Nos tohle na krku a všechna ta negativní energie, která je usazená hluboko v tobě, tak zmizí."

"Jsi zhulená?" zeptala se Spencer a její vztek ještě vzrostl. "Šedesátá léta dávno skončila, dospěj."

Ashley dala obě své ruce na ramena Spencer a zůstala naprosto v klidu. "Vidím, že máš problém přijmout, kdo jsi. Nebojuj s tím a zůstaň naštvaná, přiznej si svou slabost pro dívky a najdi si někoho, kdo tě udělá šťastnou."

Spencer přimhouřila oči upřené na dívku, která byla až příliš blízko. "Proč si myslíš, že jsem lesba?" Ani vlastně nechtěla znát odpověď na svou otázku a tak nedovolila brunetě odpovědět. "Ty jsi?"

"Můžu tě toho hodně naučit," odpověděla Ashley, zatímco se upřeně dívala svýma hnědýma očima do Spenceřiných modrých. "Nemám ráda škatulky. Jsou až moc omezující, raději jsem otevřená a volná."

"Ty jsi tak moudrá," rozplývala se Spencer. Obdivovala tělo Ashley způsobem, který předtím nepoznala. "Prosím, poděl se se mnou o své životní zkušenosti, budu ti navždy vděčná."

"To je výborný nápad." Ashley objala Spencer, a když se odtáhla, usmála se tak zeširoka, že se jí pokrčil nos. "Pojď, půjdeme a užijeme si krásy života."

Spencer nadšeně přikývla a následovala Ashley, kamkoli ji vedla. Věděla, že našla někoho opravdu jedinečného…"

* * *

"Ale no tak," povzdechla Spencer. "Tohle byla ta nejhloupější věc, jakou jsem kdy slyšela."

Obličej Ashley se zkřivý hněvem. "Neříkej mi, že jsem hloupá."

"Neříkám, že jsi hloupá, říkám, že tvoje historka je hloupá," vysvětluje Spencer. "Nejdříve ze všeho, nikdy jsem nebyla naštvaná, že jsme do sebe narazily, a potom jsi nebyla až takovej hipík na škole. Ale hulila jsi dost na to, aby se pravý hipík mohl stydět."

Ashley pokrčí rameny. "Takhle si to já pamatuji. A nevyznívá to nějak zhuleně nebo úžasně, Spencer, ty jsi taky nebyla zrovna andílek na vysoké." Vzpomínka na potácející se postavu blondýny během jejich let na výšce vrátí na Ashleyinu tvář úsměv. "Vlastně si vzpomínám na dobu, když…"

"Drž hubu," naléhá Spencer.

Ne! Povídej! Řekni mi všechno ohledně Spenceřiných zážitků z vysoké. Je nutné, abych tyhle informace věděl, pokud mám být nápomocen. Dick se začervená, když se jeho představivost zblázní.

"Nebudu držet hubu, raději bych houbu," odsekne Ashley. Přikrčí se nad tím, jak chabě to vyznělo, ale její mysl je momentálně zaměstnaná jinými věcmi.

"Jsi tak nedospělá." Spencer se chytne za opěradlo svého křesla, zatímco mluví. "A jen tak do zápisu, pokud jsem byla trochu divoká, když jsme se poprvé potkaly, tak to bylo tím, že jsi mě zkazila."

"Ou, tak ty jsi rozhodně nebyla jen trochu divoká," ušklíbne se Ashley. Potom se jen ta rozhlédne okolo. "Omlouvám se, jen jsem hledala tvou matku. Vypadalo to, že právě přenesla své myšlenky o mě prostřednictvím tvé mysli."

Spencer hoří vztekem a taky možná něčím dalším. "Neopovažuj se mě obvinit, že říkám věci, které nejsou pravda. Já jsem sama sebou a nikdo nemá vliv na můj názor."

Ashley přísahá, že slyšela slovo "děvka" vyjít z úst blondýny, ale nemá na to žádný důkaz. "Jasně, to jako, že nechodíš a nestěžuješ si u své matky pokaždé, když se pohádáme." Nakloní hlavu přesně jako to dělá vždycky blondýna. "Ashley je tak hrozná, Ashley je tak nedospělá, Ashley nemá nikdy pravdu, Ashley je prostě takové děcko." Bruneta nakloní hlavu na druhou stranu. "Ashley je tak zlá, mami!"

"To nedělám!" zařve Spencer.

Doprdele! Myslím, že jsou tak dvě sekundy od toho, aby ze sebe ztrhaly všechno oblečení. Skvělý! Dick se natáhne pro svou píšťalku, protože jeho profesionalita vyhraje nad touhou vidět, jak to ženy udělají.

Spencer vyskočí a otočí se. Když se otočí zpět, její tričko je vyhrnuto tak, že má odhalené břicho. "Hej, podívejte se na mě, já jsem Ashley." Její hlas je hlubší, aby vyzněla jako bruneta. "Nosím krátká trička, protože musím být středem pozornosti, jinak nejsem šťastná." Spencer se snaží napnout svaly na břiše, ale nejsou tak pevné jako ty, co po nich touží. "Dělám si, co chci a kdy chci, a pokud se moje manželka snaží, abych viděla věci z jejího úhlu pohledu, odmítám ji poslouchat."

Myslím si, že ty dvě by měly být zamčeny v jednom pokoji, aby si tam svoje problémy prostě vyřešily. Moment, to je ono. Jsem génius! Je to prostě těžké být sám sebou většinu času. Vsadím se, že proto jsem ještě nezadaný. Ženy neocení, jak jsem chytrý a já je tak zastraším. "Tak to je pro dnešek vše," zavelí Dick. "Vím, že to tak asi nevypadá, ale myslím si, že jsme udělali velký pokrok." Pokud bych byl Pinocchio, můj nos by teď rostl. Roste sice jiná část mého těla, ale to asi není v souvislosti s tím, že lžu. "Rád bych vás obě viděl znovu v pátek ve tři hodiny."

Spencer chce říct ne a nechce už znovu brunetu vidět. Ale neudělá to, protože miluje svého syna a nechce, aby vyrůstal v takové nenávisti. "Dobře, budu tu." Blondýna vstane dřív než Ashley. Pohodí vlasy před brunetou a pochoduje z kanceláře, aby pokračovala ve svém dnu.

Ashley sleduje, jak se boky Spencer houpají, zatímco ona kráčí prázdnou chodbou. Je z toho na chvilku v tranzu, ale pak se z toho probere. Pomyslí si, že vidět blondýnu tak brzo nebude pro ni dobré, ale i ona miluje svého syna příliš na to, aby to dala znát. Pokývne hlavou směrem k doktorovi, když odchází dveřmi, ale velmi ji vadí, že nemůže přestat myslet na blondýnu.

O můj Bože! Tak tohle bylo velmi intenzivní sezení. Nedovedu si vůbec představit jak bude probíhat pátek, obzvlášť až uslyší ten plán, co jsem vymyslel. Dick zamkne dveře své kanceláře, aby si mohl odpočinout předtím, než začne další sezení. Přemýšlí, jak se vůbec Spencer a Ashley opravdu setkaly, a zavírá oči.

* * *

Spencer se nikdy v životě necítila tak osamělá. Myslela si, že odchod na vysokou bude úžasná zkušenost, ale zatím to bylo spíše peklo. Její spolubydlící si celé dny hrála hlasitě New age hudbu, ona chodila na všechny přednášky pozdě a zatím nepotkala nikoho milého. Blondýna měla slzy na krajíčku a pevně svírala mapu ve svých rukou.

Ashley ladila svou kytaru, zatímco poslouchala své přátele, jak se hádají o něčem nedůležitém. Někde hrála píseň, která upoutala její pozornost. Když se zaposlouchala do jejích slov, usmála se. I když byla píseň "Vím, že jsem tě miloval" od Savage Garden velmi chytlavá, ta myšlenka, že se člověk může takhle rychle zamilovat byla pro ni směšná. Sbalila si své knihy potom, co řekla svým přátelům, že se nudí, si hodila kytaru na záda a opustila je, ať si dál pokračují ve své bezvýznamné hádce.

Bruneta ušla jen pár kroků, když se s někým srazila. Její oblíbené tričko zalila káva, ale naštěstí už vychladla, takže se neopařila. Ashley už chtěla vyletět na osobu, která do ní nedbale vrazila, protože tričko, které měla na sobě, bylo to, které jí dal její otec předtím, než umřel. Ale vše se změnilo během chvíle, kdy očima spočinula na blondýnce, která jí obrazně řečeno vzala dech.

"Moc se omlouvám," omluvila se Spencer, když viděla, co způsobila. Cítila se hrozně a navíc to, že bruneta vypadala tak nádherně, vůbec nepomohlo. Trvalo to jen sekundu, než se rozplakala. "Je mi to tak líto."

Ashley byla vytržena ze své otupělosti, když si všimla, jak je blondýna zarmoucená. "To je v pohodě," zašeptala, zatímco dál otevřeně zírala na Spencer. "Opravdu, stejně jsem to tričko neměla ráda." Byla to velká lež, ale z nějakého důvodu nechtěla rozrušit neznámou krásku ještě více, než už byla. "Vlastně, dlužím ti za to, že jsi mi dala důvod se ho zbavit."

Spencer zavzlykala a přestala úplně plakat. Podezřívala brunetu, že jen chtěla, aby se cítila lépe a to ji zahřálo u srdce. "Tak potom se rádo stalo," zavtipkovala blondýna a ztratila se v hnědých očích, které byly spojeny s jejími.

Ashley se uculila nad tím, jak rozkošně Spencer vypadala. Byla tam nesmělost, která nemohla být přehlídnuta, ale bylo tam i něco jiného, jiná stránka, která Ashley velice upoutala. "Vždycky pobíháš kolem, aniž by ses dívala, kam jdeš?" Bez přemýšlení otřela Spencer obličej, aby odstranila poslední zbytky slz. Když si uvědomila, co dělá, rychle ucukla rukou a začervenala se. "Omlouvám se za to."

"To je v pořádku." Vlastně to bylo víc než v pořádku. Spencer zjistila, že je k brunetě přitahována a poprvé za celou dobu, co přijela na vysokou, se necítila osamělá. "Můžu ti nechat to tričko vyčistit."

"Nepřeháněj, ale myslím si, že vím, jak se mi můžeš odměnit," navrhla Ashley. Hned si uvědomila, jak špatně to muselo vyznít a znovu se začervenala. "Omlouvám se, to bylo sprosté."

Spencer byla překvapená, jak nervózně se Ashley chovala. Vypadala, že ztratila své sebevědomí, a blondýně se líbilo, že na ni má takový vliv. "Posouzení nech na mě. Co máš na mysli?"

"Nedala by sis se mnou kávu?" zeptala se nervózně Ashley. Část jejího já se chtěla zeptat, zda je blondýna na holky, ale neudělala to, protože se bála odpovědi ne.

"Ráda bych," usmála se Spencer. Bylo jí jedno, že prošvihne přednášku, pokud bude mít možnost trávit čas s někým, koho chce rozhodně poznat více. "Mimochodem, jsem Spencer."

"To jméno se mi líbí," odpověděla Ashley předtím, než sebrala věci, co jí upadly na zem. "Já jsem Ashley."

"Ashley," zopakovala Spencer. Líbilo se jí, jak se jí to jméno převalovalo na jazyku. Hodně se jí to líbilo.

Vydaly se směrem ke školní kavárně a jejich konverzace neměla konce. Zrovna, když se chystaly vstoupit dovnitř, oslovil je nějaký kluk. "Hej, lidi, nevíte, kde bych sehnal nějakou trávu?"

Ashley zavrtěla hlavou a podržela dveře blondýně. "Zkurvení hipíci," zamumlala si sama pro sebe, než následovala Spencer dovnitř.


3

Ashley vejde do svého oblíbeného baru, připravená uvolnit se po její terapií se Spencer. Je napjatá, rozrušená a vzpomínky na to, jak poprvé potkala blondýnku vůbec nepomáhají. Nechce myslet na to, jak věci bývaly v pohodě, když už to tak teď není.

Vděčná, že tu nikdo není, usedne na jednu z prázdných židlí. Napíše textovku Kyle, aby jí dala vědět, že dorazila do Gray, a taky, aby pohla zadkem a přišla do baru co nejdříve.

"Ashley!" pozdraví Cat brunetu potom, co donesla nějaké věci, co potřebovala ze skladu vzadu. "Jak se má můj oblíbený zákazník?"

Ashley se zamračí. "Dej mi ten nejsilnějí drink, co máš, a udělej ho dvojitý."

"Špatnej den?" optá se Cat, zatímco začne připravovat brunetinu objednávku.

"To je mírně řečeno," zasměje se Ashley, i když její situace není zrovna vtipná. "Právě jsem se vrátila ze sezení se Spencer a řekněme, že to nebylo zrovna příjemné." Kopne do sebe drink, co Cat udělala, a pošle prázdnou sklenici zpět barmance, aby mohla dostat další.

Cat zavrtí hlavnou nad tím jak je Ashley tvrdohlavá. "Kdy si konečně vytáhneš hlavu ze svýho zadku a udobříš se se svou ženou?"

Ashley nemá zrovna náladu na probírání svého vztahu, ale přistihne se, že to stejně dělá. "Moji hlavu?" Kopne do sebe druhý drink a znovu udělá ten samý pohyb, aby si řekla o další. "Já nejsem ta, co to pokazila. Já nejsem ta, co..."

"Bože, chováš se jako děcko," přeruší ji Cat, zatímco podá brunetě její třetí drink během pěti minut. "Vlastně, myslím si, že to je urážka dětí. Chováš se jako obrovskej kretén."

"Myslela jsem si, že barmani jsou od toho, aby naslouchali problémům a dávali skvělé rady a ne někoho uráželi," odpoví Ashley sarkasticky. "Měla by sis zopakovat, jak se chovat k lidem."

Cat je otočená k brunetě zády, když k ní bruneta mluví. "A měla ses omluvit, ať jsi už udělala cokoliv, a vrátit se zpátky ke Spencer."

Ashley hluboce vzdychne. "Proč si myslíš, že všechno je moje chyba?"

"Neříkám, že je." Cat utře bar a ignoruje Ashleyinu žádost o další drink. "Ale jsi do ní stále šíleně zamilovaná, takže si myslím, že bys mohla aspoň na chvíli zapomenout na svou pýchu. Je to prostě jen o tomhle: o pýše."

Slova Cat udeřila přesně, kam měla. Bruneta začíná litovat, že se v baru vůbec ukázala, stejně tak jak lituje, že se viděla předtím se Spencer. "Nemáš vůbec ponětí, o čem mluvíš."

"Pokud se ti takhle bude v noci líp spát tak do toho, dál všechno popírej," odsekne Cat. Nechá všeho, co momentálně dělá, aby se mohla soustředit na mizerně vypadající brunetu. "Chceš mi říct, že už do ní nejsi zamilovaná?"

"Jo, chci," lže Ashley. Nepřipustí si, že lže sama sobě nebo někomu jinému, ale prostě lže. "Vlastně, už jsem se Spencer úplně skončila."

"Jo, jasně," odfrkne Cat. "Jsi špatná lhářka, prostě špatná." Ashley zůstane ticho, zatímco bojuje uvnitř s tím, že chce vstát a odejít. "Takže pokud by sem Spencer právě vešla s nějakým rande, tak by ti to nevadilo?"

"Vůbec ne," odpoví Ashley samolibě. "Byla jsem se stovkama žen od té doby, co jsme se rozešly, a pokud je to její způsob, jak na mě zapomenout, proč bych jí měla bránit."

"Tak dobře," řekne Cat a upře oči na Ashley. "Myslím si, že jsi měla přesně tolik schůzek jako já za poslední tři měsíce - žádnou."

"Kylo, pospěš si," mumlá si pro sebe Ashley. "Je mi líto, že tvoje seznamování stojí za prd, ale tohle není můj případ." Přeje si, aby její telefon zazvonil, aby tak měla důvod ignorovat blonďatou barmanku, ale to se nestane. "Vůbec není."

"Říkej si, co chceš, Ashley," usměje se Cat, zatímco se dívá přes brunetu. "Hej Spencer, kdo je tvoje žhavý rande?"

Ashley se otočí tak rychle, že spadne z barové židle a přistane rovnou na svém zadku. Podívá se nahoru, ale nikoho tam nevidí. Když se postaví, potká se s velice udiveným pohledem Cat.

"Je dobře, že už jsi s ní úplně skončila." Cat je dojatá situací a nemůže se nesmát nad odhalením Ashley. "Možná to jednoho dne bude pravda, ale dnes to tak není a tak by tě to tolik nemuselo bolet, kdyby jsi zapoměla na své ego a promluvila sis se Spencer."

"Už se musím vypořádat s jednou bláznivou blondýnou, nepotřebuju další," vyhrkne Ashley dost hlasitě na to, aby to slyšela i Cat.

S každou minutou, která uplyne, je více a více naštavaná a přísahá, že pokud se její sestra už brzo neukáže, půjde k sobě domů. Její domov je vlastně byt Kyly, kde bydlí poslední tři měsíce.

"Vypadáš na to, že by se ti hodila společnost," řekne smyslný hlas a sedne si vedle Ashley. "Anebo aspoň rozptýlení."

"Nemám zájem," odpoví Ashley aniž by se podívala a ženu sedící vedle ní. Tohle je přesně to, co řekla každému, kdo projevil zájem od té doby, co se rozešla se Spencer. Její myšlenky jsou naplněny vzpomínkami na blondýnu, zatímco čeká na Kylu, která má velké zpozdění.

* * *

Spencer už skoro vejde do kuchyně u své matky, ale zastaví se, když vidí, jak její syn soustředěně poslouchá její matku. Opře se o zárubeň dveří a pozoruje svého syna a svou matku.

"Jsem na tebe velmi pyšná, snědl jsi všechnu zeleninu," řekne Paula svému vnukovi. "Jsi velmi hodný hoch."

"Kuju, babi," usměje se Sammy. "Mám otážku."

"Mám otázku," opraví ho Paula a Spencer zakoulí očima. "Pokračuj, o co jde?"

Sammy odloží svoje pitíčko potom, co vypil všechno mléko. "Máš ráda mámu?"

Mámo říká Ashley, maminka je vyhrazena pro Spencer.

"Samozřejmě že mám, zlatíčko," ujistí ho Paula. "Proč si myslíš, že nemám?"

Sammy pokrčí rameny. "Nevím." Začne kreslit obrázek svými pastelkami, které tu má, když přespává u své babičky. "Vždycky jsi měla?"

Paula se zarazí předtím, než se rozhodne říct Sammymu jak potkala Ashley poprvé.

* * *

Když zapípala minutka, Paula rychle běžela k troubě, aby z ní vyndala svůj koláč. Dmula se pýchou, jak se perfektně povedl. Spencer jí předtím volala a říkala, že přivede domů svou novou přítelkyni. Paula se obávala, že dívka se nebude cítit vítána, a proto upekla tohle náhderné přivítání. Se svými vlasy v drdolu a zástěrou kolem krku položila koláč na kuchyňský pult, aby mohl vychladnout. Její tichý, mírumilovný a perfektní moment byl narušen hlučným burácením motoru a zvukem pištějících kol. Paula vylítla z kuchyně, a když došla ke vstupnímí dveřím domu, byla oprávněně vyděšená.

Uprostřed jejího domu byla bruneta, kterou neznala, na motorce. Projela vstupními dveřmi a zanechala stopy pneumatik přes celou Paulinu čistou podlahu. Tohle ale nebyla ta nejhorší část. Nejhorší na tom bylo, že její spolujezdec vypadal bohužel hodně podobně jako její dcera. Jen mimo to, že byla oblečena ve výstředním oblečení a vypadalo to, že má na ruce tetování. To nemůže být Spencer, řekla si sama pro sebe, ale její prosby se rozplynuly v momentě, kdy si blondýna sundala sluneční brýle.

"Hoj, máti," řekla Spencer, když praskla její žvýkačková bublina. "Jak to jde?" Měla stále ruku kolem brunetina ramena, i když vstala.

"Spencer Carlinová!" zalapala Paula po dechu. "Co se to s tebou stalo?"

"Nic. Co se tobě stalo?" vyprskla smíchy Spencer a stejně tak vyprskla neznámá bruneta.

"Tvoje matka je docela konzerva," řekla blondýně předtím, než jí dala šťavnatý polibek.

"Jako bych to nevěděla," odpověděla Spencer, když nabrala dech. Pomalu se chystala na divokou líbačku se svou přítelkyní, když její plány přerušil vřískot její matky.

"Nevím, kdo si myslíš, že jsi," zaječela Paula, když popošla směrek k páru. "Ale měla bys odklidit odsud svou motorku a okamžitě se mi omluvit."

Ashley odpověděla tím, že foukla bublinu Paule přímo do obličeje. A nejen to. Když se takhle vysmála starší ženě, vytáhla cigaretu a zapálila si. "Uklidni se, ženská, a přestaň na mě řvát." Bruneta dlouze potáhla ze své cigarety a vyfoukla kouř do Pauliných očí. "Jediná čubka, která na mě může řvát, je tvoje dcera."

Paula byla úplně fialová vzteky. Nikdy se k ní nikdo takto nechoval a byla tak vzteklá, že až chtěla křičet. "Jak se opovažuješ takhle mluvit v mém domě! A jak se opovažuješ nazvat mou dceru takhle hnusným oslovením."

"Klídek, matko." Věděla, že se její matka bude před Ashley chovat trapně, prostě to věděla. "Já mám ráda oslovení čubka, je to projev lásky."

"Správně, čubko." Zašklebila se Ashley předtím, než umístila velký polibek na rty blondýny. "A nezapomeň na to."

Paula si byla jistá, že se jí rozletí hlava. Skoro omdlela, když si všimla tetování své dcery. Spencer si nechala vytetovat slova 'Ashleyina čubka' na levou paži. Aspoň tak teď znala jméno brunety.

"Poď, Spence, vypadnem odsud. Tvá máti je nudná," řekla Ashley a zahasila cigaretu na podlaze starší ženy.

Spencer si sedla zpátky dozadu na motorku a omotala svoje paže kolem brunetina pasu. "Ok, kotě."

"Spencer Carlinová, ani neuvažuj, že kdy odjedeš na tom stroji," naléhala Paula, ale byla úplně ignorována.

"Už vím, pojedem ti nechat vytetovat 'Majetek Ashley Daviesový' na tvůj zadek," navrhla Ashley, když nastartovala motorku.

"Ten nápad se mi moc líbí," zapištěla Spencer.

Paula stála, ústa otevřená dokořán, když ty dvě…

* * *

"Máti!" zavolá Spencer a dá tak o sobě vědět. "Neříkej Sammymu lži." Stejně jako její historka ohledně toho, jak potkala poprvé Ashley, ani verze její matky se nezakládá ani na zrnku pravdy.

"Takhle si to já pamatuji," odpoví Paula předtím, než vstane, aby svou dceru objala. "A navíc, ani jsem nepoužila žádná neslušná slova, když jsem mu to vyprávěla, ty jsem vynechala."

"Maminko!" Sammy je velice štastný, že vidí blondýnu. Běží k ní, aby ji také objal. "Chyběla jsi mi."

"Ty jsi mi taky chyběl," řekne Spencer, když zvedá svého syna z podlahy. "Užil sis to dneska?"

Sammy prudce přikyvuje. "Užil. Hodně."

Spencer políbí svého syna na čelo a obejme ho ještě více. "Udělej pro mě něco. Jdi se dívat na TV, předtím než půjdeme, a já si tak chvilku promluvím s tvou babičkou."

"Ano, maminko," souhlasí Sammy. Vyskočí z objetí své matky a běží se dívat do jakých dobrodružtví se dostala Dora objevitelka.

"Jak to šlo?" zeptá se Paula a začne vařit blondýně šálek čaje.

Spencer usedne a velmi dramaticky si pozvdechne. "Hrozně. Nevím, proč jsem si myslela, že se Ashley dovede chovat dospěle, byť jen na minutu, abychom to mohly vyřešit."

Paula našpulí rty a je jasné, že nemá radost. "Kdy už přestaneš Ashley trestat?"

"Nevím, co máš na mysli," odpoví Spencer, i když to ví přesně. "Já ji netrestám, to ona mě opustila."

"Nevím, proč jsi musela zdědit zrovna moji tvrdohlavost," řekne Paula spíš sama pro sebe než své dceři. "Víš, že se do vašeho vztahu nechci míchat, ale ty se chováš směšně."

"Nemám náladu poslouchat, co máš na srdci," řekne Spencer nejistě. "Už tak můj den nestál za nic, tak to nedělej ještě horší."

Paula přestane připravovat blondýně čaj. "Je mi jedno, že nemáš náladu, dlouho jsem nic neříkala, ale už to prostě dál nevydržím."

Spencer se pokusí vstát, ale je matkou rezolutně usazena. "Dobře, jen do toho."

"Pokud Ashley něco provedla, tak chápu tvoje chování. Ale ať už to bylo cokoliv, nemohlo to být tak špatné, jako se právě chováš ty." Paula si je stoprocentně jistá, že bruneta její dceru nepodvedla. A mimo tohle si nedovede představit jiný důvod, proč by se měly rozejít. "Už nemůžeš myslet jen na sebe, máš syna a ten si zaslouží, aby byl vychován v rodině se dvěma rodiči."

"Ty si myslíš, že to nevím?" zeptá se Spencer zvýšeným hlasem. "Podívej, pokud bych si myslela, že mám šanci, budu bojovat, ale ona už šla prostě dál a stejně tak já. Hodně dětí vyrostlo u rodičů, kteří žijí odděleně, a to je přesně to, co hodláme s Ashley udělat."

"Tenhle tón nepoužívej, když se mou mluvíš, mladá dámo," nařídí Paula. "Za mých časů se lidé nerozváděli jen proto, že nevycházeli se svou polovičkou. Zůstali a snažili se to vyřešit a ne od toho utéct."

Pro Spencer je čím dál tím těžší poslouchat argumenty své matky, protože dávají až moc smysl. "Za tvých časů se nemohly dvě ženy brát, takže je to chabý argument, co se snažíš použít."

"Prosím, nechtěj, abych začala na tohle téma, jak je to nespravedlivé," odpoví Paula. "Říkala jsem ti, že budeme manifestovat kvůli tomu, co se stalo v pátek?" Starší žena je prezidentkou místní pobočky PFLAG (rodiče, rodiny a přátelé leseb a gayů) a velmi silnou zastánkyní práv gayů.

"Ano, mami, říkala." Spencer neposlouchala nic jiného než ohledně této manifestace od té doby, co to její mámu napadlo. "Už jsme skončily?"

"Podívej, Spence, víš, že tě miluji a schvaluji většinu věcí, které ve svém životě děláš, ale tohle ti neschvaluji." Na Paulu nepůsobí ohrnutý ret blondýny. "Stále Ashley miluješ a ona stále miluje tebe, takže udělej správnou věc a dej svou rodinu zase dohromady."

Spencer polkne, ale není to tak lehké, jako to bylo před minutou, protože se jí vytvořil v krku knedlík. "Já už Ashley nemiluju, mami, a není nic, co bys mohla udělat nebo říct, abych změnila svůj názor ohledně rozvodu."

"Jsi špatná lhářka," zasměje se Paula. "Vždycky jsi byla, vždycky budeš."

"Já nelžu," odmítá si Spencer připustit své city. "Proč mi nevěříš?"

"Když už ji tedy nemiluješ, proč jsi žárlila, když jsme byly posledně spolu venku a tys ji spatřila s jinou ženou?" ptá se Paula.

Spencer se při této vzpomínce přikrčí. Udělala docela scénu v restauraci, ve které byly jen proto, aby zjistila, že ta žena s Ashley byla jen obchodní partnerka, nic víc. "Já jsem nežárlila, jen jsem bála, že by můj syn mohl trávit čas s někým, koho neznám."

"Jasně, to se přesně stalo." Tón Pauly je plný sarkasmu. "A proč si pokaždé dáš to extra úsilí ukazát se, když si Ashley příjde vyzvednout Sammyho na víkend?"

"Nezůstanu tu a nebudu poslouchat tvoje nepodložené obviňování." Spencer je tentokrát na Paulu až moc rychlá. Podaří se jí postavit se dříve, než může být zastavena. "Už k Ashley žádné city nechovám, nechci se k ní vrátit a rozhodně je mi jedno, co dělá nebo s kým to dělá, protože už nejsme pár."

Paula se dívá jak velmi tvrdohlavá Spencer pochoduje z kuchyně. Ví, že to nemá cenu hrotit, když je blondýna tak rozrušená. Ale nevzdává to, štěstí její dcery a jejího vnuka je pro ni to nejdůležitější. Možná to nějaký čas trvalo, než přišla brunetě na chuť, ale určitě nepochybuje, že Ashley je ta pravá pro její dceru.

Jedinou věc, kterou teď Paula musí udělat, je přesvědčit o tom i Spencer.


4

Spencer se podívá na svůj telefon a potom na hodiny. Ví, že zhruba za minutu začne zvonit a určitá bruneta bude na lince. Takhle je to každou noc. Tedy, každou noc kdy Ashley nemá Sammyho ve své péči. Bez ohledu na to co Ashley zrovna dělá, vždycky si najde čas, aby zavolala Sammymu a popřála mu dobrou noc — je to rituál. Nejdříve si Spencer byla jistá, že Ashley aspoň jednou zapomene nebo zavolá pozdě, ale doteď se tak nestalo. Cokoliv by chtěla říct špatného ohledně své-brzo-budoucí ex, to, že je špatná matka to rozhodně není.

Samozřejmě, hádaly se hodně kvůli tomu, že byla Ashley stále v práci. A ano, byly i večery, kdy Ashley nebyla doma na večeři, ale blondýna nikdy nemohla zpochybnit její rodičovské dovednosti nebo její touhu být se svým synem. Obvykle by tahleta myšlenka zahřála Spencer u srdce, ale dnes jí to spíše rozesmutnilo. Někde hluboko uvnitř ví, že Sammy by měl nejraději oba rodiče pod jednou střechou. Které dítě by nechtělo? Blondýna je ale přesvědčená, že když dítě vyrůstá ve hněvu a nepřátelství je to spíše ke škodě než k užitku.

Navíc, ona nehodlá odpustit Ashley všechny chyby, které během jejich svazku udělala. A není to o tom, že by stále brunetu milovala, ona ji nenávidí. Spencer si je vědoma, že nenávist je silné slovo. Moc silné na to, aby se jen tak nedbale používalo. Ale nenávist k Ashley jí ulehčuje jít spát sama. Umožuje jí, že jí bruneta chybí míň a navíc to blondýnu ujištuje v tom, že jí je mnohem lépe bez někoho koho miluje. Vyhlídka na to, že nemá Ashley ve svém životě každý den je, něco s čím se nechce potýkat. Místo toho, používá roušku nenávisti k tomu, aby jí pomohla vypořádat se s tím, jaký bude její život potom, až se jejich rozvod povede, tak jak si to naplánovaly.

Zvonící telefon přeruší Spenceřino myšlení a ona je vděčná. Už už se málem vydala na cestu, po které netouží jít. "Haló."

"Ahoj, Spencer," odpoví Ashley, zatímco ztlumí televizi v bytě Kyly. Její sestra je dnes v noci venku, takže je doma sama. "Můžu mluvit se Sammym?" Málem se blondýny zeptala, jak se měla, ale pak si vzpoměla, že je na ní naštvaná a to znamená, že jí je jedno co odpoví.

"Vlastně, on už je v posteli," Spencer se připravuje na reakci. Je přesvědčená, že ji teď seřve za něco, co nemůže ovlivnit. "A předtím než něco řekneš, usnul už v autě cestou domů. Zkoušela jsem ho probudit, ale byl unavený a to je asi tak všechno."

Ashley zvažuje, že blondýně jen pro tu srandu vynadá, ale dnes už se hodně hádala a nemá náladu na další výbuch. "Oh, ok, až se vzbudí, můžeš mu říct, že jsem mu volala a že ho mám ráda?"

"Jasně, žádnej problém," ujišťuje Spencer brunetu. Cítí známé píchání u srdce. Takové, které se snaží ingorovat stejně jako většinu těch pocitů co cítí k Ashley. "Můžu mu říct, aby ti zavolal zítra ráno, až se vzbudí."

"To by bylo super, děkuji." Ashley si není jistá proč se ke Spencer chová zdvořile a není si jistá jestli se jí to líbí.

Následuje divné ticho a obě se cítí nepříjemně.

"Tak dobře, tak tedy přeji dobrou noc." Spencer chce opravdu ukončit telefonát, jak nejrychleji může.

"Tobě taky," odpoví zvořile Ashley, ale nezavěsí.

"Uhm, ok, tak dobrou." diví se Spencer proč je bruneta stále na lince. Každou minutou je čím dál tím víc nervóznější. "Řeknu Sammymu, aby ti zavolal hned jak se probudí." Slyší, jak Ashley dýchá, ale nic neříká. "Uhm, jo, miluju tě, ahoj." Slova uniknou z úst blondýny dříve, než je může zadržet.

"Co jsi to právě řekla?" zeptá se Ashley, protože si je jistá, že přeslechla svoji ženu. Tak jistá, že kdyby byla sázkařka, vsadila by svoje životní úspory na to, že blondýna ty dvě slova, díky kterým teď její srdce bije na poplach, nevyslovila.

Spencer si v duchu nakopává zadek a tak nejdříve otázku Ashley neslyší. Vyděsí se, když si uvědomí, že bruneta čeká na odpověď. "Já řekla, uhm, to, co jsem řekla, bylo, uhm, zmaluju tě." Plácne se do čela nad svou debilní odpovědí, co ze sebe vychrlila.

"Zmaluju tě?" opakuje Ashley a je zmatenější než předtím. "Řekla jsi zmaluju tě?"

"Jo, správně, uvažovala jsem, že tě zmaluju," chabě vysvětluje Spencer. "Vlastně, musím si to promyslet, ahoj."

Spencer zavěsí předtím, než situace může být ještě bizardnější. Jde si lehnout, aby mohla předstírat, že se necítí trapně, Ashley se zatím vrátí zpět ke sledování své oblíbené televizní show. Ale vlastně se na ni už ani nedívá. Místo toho si několik následujících hodin přehrává v mysli ty dvě slova a přemýšlí, zda blondýna opravdu myslela to, co řekla.

* * *

Nastal pátek, ale Spencer a Ashley na terapii nejdou. Není to jejich chyba, Dick ulehl s chřipkou a přesunul jejich schůzku na příští týden. Ale i tak se uvidí, protože pátek je den kdy si Ashley vyzvedává Sammyho na víkend. Ani jedna z žen se netěší na to, že se uvidí po té bizardní situaci z nedávné noci.

Ashley přijede pozdě vyzvednout Sammyho a mezi párem se rozpoutá hádka. Spencer peskuje brunetu za vyhýbání se zodpovědnosti a její nepodložená obvinění se setkají s hněvem a rozhořčením. Není to chyba Ashley, že byla na dálnici velká zácpa a není to její chyba, že si zapoměla telefon v kanceláři. Ale blondýně je to jedno a šance, že by k sobě byly zdvořilé, je úplně pryč.

Spencer odmítne brunetino podezření, že důvodem proč je tak netrpělivá je to, že má rande. A Ashley si vysvětlí to, že jí blondýna nechce odpovědět tak, takže je to pravda. Ashley má pravdu, Spencer má rande. Se svým gaučem, kelímkem zmrzliny a nějakými DVD, které si předtím vypůjčila.

Bruneta zažene svou žárlivost. Bodnutí v hrudi si vysvětluje jako pálení žáhy, ale myšlenka na to, že má Spencer rande nechce zmizet z její mysli I když dělá cokoliv. Tráví bezesné noci přemýšlením, s kým se blondýna vídá a to jí nechává hořkou příchuť v jejích ústech.

Ashley je dobrým rodičem, takže její city ke Spencer se nijak neodráží vůči Sammymu. Ví jaké to je vyrůstat se dvěma rodiči, kteří spolu nevycházejí. Bolí to a I když už s blondýnou není, nechce, aby si její syn všimnul těch špatných citů, které chová k jeho matce.

Když se druhý den ráno probudí, rozhodne se Ashley, že vezme Sammyho do blízkého parku místo toho aby si libovala v sebelítosti. Předtím než odejde trávit čas se svým synem, dá vědět Kyle kam se chystá. Asi o třicet minut potom co dorazí, Sammy odejde z pískoviště na kterém si hraje, aby řekl mámu objal.

"Jestlipak to není můj nejoblíbenější malý kluk," ozve se mužský hlasy za jejich zády.

Sammy vyskočí z náručí Ashley a zavříská. "Strýčku Glene!" Běží k místu kde Glen stojí a za odměnu se mu dostane velkého objetí.

"Ahoj Sammy." Glen postaví svého synovce zpět na zem aby se s ním mohl přivítat správně po chlapsku. "Pořádně mě plácni," dožaduje se a drží nataženou ruku s otevřenou dlaní.

"Jsi divnej," poznamená Sammy.

"Oh, teď jsi mě opravdu ranil." Glen předstírá, že je dotčený a potom začne Sammyho lechtat aby tak zaplatil za svou poznámku.

"Děti si nemůžou pomoct, jsou prostě upřímné," ušklíbne se Ashley, když si Glen sedá na lavičku vedle ní. "Nemůžeš ho vinit za to, že řekl co je tak zřejmé."

"Opravdu mi chyběly tvoje vtipné poznámky," žertuje Glen, ale v jeho prohlášení je kousek pravdy. Za ty roky on a Ashley spolu vycházeli dobře a on vždycky byl rád v její přítomnosti na rodinných setkáních. "Ale přežil jsem to."

Ashley dloubne do svého švagra loktem, ale ne moc. Vlastně jsi mi zachránil život, musím si pro něco do auta. Můžeš zatím dohlídnout na Sammyho dokud se nevrátím?"

"Žádnej problém," odpoví Glen a začne znovu lechtat Sammyho. "Rád pomůžu."

Ashley si není jistá, jestli to Glen myslí vážně nebo si dělá srandu, takže odejde dřív než by si to mohl rozmyslet.

Sammy si chce znovu hrát na pískovišti, ale Glen má jiný nápad. Slyšel od své matky jak se minule Sammy vyptával a chce svému synovci říct pravdu ohledně toho, jak poprvé Spencer přivedla Ashley domů, aby poznala rodinu.

"Mám pro tebe historku," oznámí Glen.

Sammy skáče radostí nahoru a dolů na klíně svého strýce. "Miluju historky."

"A tahle se ti bude opravdu líbit." Glen se dívá zasněným pohledem, aby si vybavil den, kdy se poprvé setkal s brunetou, kterou si jeho sestra nakonec vzala.

* * *

Dům Carlinových bzučel jak úl. Ne v očekávání příjezdu Spencer a její přítelkyně, to už se dávno stalo. Událost, ze které všichni panikařili, byl příjezd muže nad muži, Adonise impozantní postavy a muže, kterého nebylo potřeba představovat.

"Proč mu to tak trvá?" kňučela Spencer zatímco pozorovala vstupní dveře. "Tohle je absurdní." Když byla malá, velmi svému bratru záviděla všechny jeho úžasné talenty, ale jako dospělá se chtěla jen blýsknout jeho přítomností. Nebylo to lehké být sestrou někoho tak dokonalého, ale být spřízněná s Glenem všechno vynahradilo.

"Čekám co nám řekne za nádherné historky," řekla Paula zatímco také pozorovala vstupní dveře. "Jsem hrozně vděčná, že aspoň jedno z mých dětí se tak vyvedlo, to je vše co si matka může přát."

Spencer a Clay nebyli tímto jejím komentářem znepokojeni, protože to prostě byla pravda. Ashley se držela za ruku své přítelkyně, ale tajně si pomyslela, že celá rodina je trochu praštěná. Ptala se sama sebe, jak může být jedna osoba tak úžasná a začala být nervózní z Glenova příjezdu. Měla hlad a co víc, chtěla být s blondýnou o samotě.

Clay si posunul nahoru po nose své brýle, které měl slepeny uprostřed lepicí páskou. Upravil si svou košili, aby vypadal co nejlépe. Clay už dávno akceptoval ten fakt, že nikdy nebude tak pohledný jako jeho bratr, ale nechtěl vypadat jako vandrák. "Kéž už by tu byl!"

"Trpělivost děti, trpělivost," zavelel Arthur.

Nikdo už nic nestihl pronést, protože vstupní dveře se rozletěly a potom co se rozplynul kouř všichni zalapali po dechu. Stála tam osoba, na kterou všichni čekali. Oblečen v modrých džínách, černé kožené bundě a se slunečnými brýlemi, Glen byl ztělesněním senzace. Jeho vlasy byly vyčesány dozadu a ze zadní kapsy mu čouhal hřeben v případě, že by bylo potřeba později něco uhladit. Lusknul prsty a z ničeho nic se vedle něj objevily dvě atraktivní dívky. "Ehhhh," řekl Glen, aby tak zpečetil svůj příchod do místnosti.

"Ó můj bože, tady je!" křičela Spencer nadšeně. "Podívejte se všichni, Glen je tady." Byla až příliš zaneprázdněná tím jak Glen vypadal fantasticky, aby si všimla strnulého úžasu na Ashleyině obličeji. "Máme takové štěstí, že se s ním vůbec známe!"

Glen, vždycky skromný chlapík, tam jen tak stál, zatímco se na něj rodina vrhla. Byl na tohle zacházení zvyklý a nikdy mu to nezevšednělo. "Ehhhh."

Ashley byla v tranzu. Vždycky byla lesbičkou, už od svého narození a nikdy předtím svou sexualitu nezpochybňovala. Ale jak pozorovala Glena odhodit svou koženou bundu a jakmile uviděla jeho svaly, které se mu rýsovaly pod jeho velice upnutým tričke,m začala mít opravdu zajímavé myšlenky o bratru své přítelkyně.

"On je opravdu perfektní dítě," oznámila Paula davu. "Nemohla bych chtít lepšího syna."

Glen si prohlédl milovaný dav, a když jeho oči spočinuly na brunetě, kterou předtím neviděl, sundal své sluneční brýle. "Ehhhh."

Ashley málem tímto gestem ztratila vědomí. Byla definitivně uchvácena tímto Carlinem a ta, se kterou přišla, nebyla vůbec v obraze.

"Ok dámy, byla to zábava, ale potřebuji teď strávit nějaký čas rodinou," řekl Glen dvěma dívkám, které na něj nepřestávaly sahat. „Počkejte na mě venku a až to tu vyřídím tak se k vám vrátím." Dívky mu vyhověly, protože věděly, že je pro ně požehnáním byť jen jedna minuta strávená v jeho přítomnosti. "Jdu se ošplouchnout." Byl už dole u schodů, když se znovu otočil zpět ke své rodině. "Ehhhh."

Celá Carlinovic rodina, včetně Ashley, se mohla zbláznit, když Glen odešel. Všichni probírali svoji nejoblíbenější část jejich zběžného, ale zatím úchvatného setkání s blonďatým mladíkem, který neměl prostě žádnou chybu.

Když si byla jistá, že nevyvolá podezření, vyhoupla se Ashley po schodech nahoru a šla hledat osobu, která jí ukradla srdce. Našla Glena v jeho pokoji s vysvlečeným tričkem. Zatínal svoje svaly před zrcadlem a to způsobilo, že bruneta začala slintat.

"Jsi tak božský," zavrněla Ashley, když zavírala za sebou dveře. "A sexy."

"Já vím," souhlasil Glen a otočil se. "Není na mě jediná část těla, co bych nemiloval."

Ashley šla pozvolna ke Glenovi s pohledem čistého chtíče ve svých očích. "Já také ne a už se nemůžu dočkat, až budeš můj."

Glen pozvedl ruku, aby zabránil brunetě dostat se k němu blíž. "Ne, je mi líto, ale my dva spolu nemůžeme nic mít."

"Co? Proč?" zeptala se Ashley a snažila se nezhroutit. "Miluji tě tak moc a chci s tebou mít hodně sexu."

"Já vím, že je to tak," odpověděl Glen a pokračoval v ukázce svých svalů brunetě. "Ale ty jsi s mou sestrou a já bych ji nikdy takhle nemohl zradit. Jsem velmi zodpovědný, abych na to vůbec pomyslel."

Ashley chtěla obdivovat jeho obětavost, ale byla příliš zraněná, aby ji vůbec zajímalo jak je zodpovědný. "Ale ty jsi můj osud."

"Možná, kdybychom se potkali za jiných podmínek, mohly by být věci mezi námi jinak." Glen přešel k Ashley a vzal její tvář do svých dlaní. "Vím, že to pro tebe musí být těžké, ale se Spencer prožiješ hezký život a ona se k tobě bude chovat hezky. Jdi dál, mladé děvče, a zapomeň na mě."

"Na tebe nikdy nezapomenu," vykřikla Ashley. "Nikdy!"

Glen přemýšlel o tom, jak život někdy může být nefér. Uvědomil si, že Ashley by neměla být trestána za to, že potkala Spencer dřív, ale nechtěl aby se rozešly. "Víš co," řekl, zatímco vedl Ashley ke své posteli. "Vyspím se s tebou, ale jen jednou, nic víc. Nikdy o tom nikomu neřekneš a potom ode dneška budeme jen přátelé."

Ashley byla velmi šťastná. Nebude mít možnost mít Glena na dlouho, ale aspoň dostane příležitost zažít s ním nirvanu. "Sundej si kalhoty."

Glen se zašklebil. "Ehhhh!" Věděl, že nemají moc času…

* * *

"Co to sakra?" zařvala Ashley, když zaslechla Glenovu historku. "Přestaň mému synovi lhát." Je jí nevolno a je trochu rozrušená potom co poslouchala tu hnusnou a nepravdivou historku jak poprvé potkala Glena a zbytek Spenceřiny rodiny.

"Takhle si pamatuju, že to bylo," řekne Glen a pokrčí rameny. "A dal jsem si záležet, abych mu řekl zcenzurovanou verzi toho, co se stalo."

Ashley řekne Sammymu aby si šel hrát, protože chce Glenovi říct pár nevybíravých slov. Slov, která by nemělo slyšet žádné dítě říkat svého rodiče. "Vždycky jsi byl takovej kretén…"

"Jo, jo, ušetři mě toho," přeruší ji Glen. "Už jsem to od tebe slyšel. Navíc, přišel jsem dnes za tebou z jiného důvodu."

Ashley má strach se zeptat z jakého, ale i tak se zeptá. "A o co jde?"

"Abych zjistil, kdy ty a má sestra přestanete s těma hloupostma a vrátíte se k sobě," vysvětluje Glen. "Tahle hloupost už trvá příliš dlouho."

"To říká ten pravý," okřikne ho Ashley. Už je unavená z toho jak jí všichni říkají, že se mají se Spencer smířit. To se nestane, protože ona to prostě nechce. Ne, ne Ashley, je ráda, že žije odděleně od své ženy a syna. Tedy aspoň je o tom přesvědčená. "Vrátím se ke Spencer až si vytáhne ten kolík ze zadku."

Glen se uchechtne I když by měl právě bránit svou sestru. "Ok, ok, Spencer dovede být někdy upjatá, ale není taková vždycky. V tomhle se díky tobě změnila, tak proč ještě nezařídíš další kouzlo a budete zase jedna šťastná rodina."

Ashley začíná pochybovat nad motivy svého švagra. "A co z toho budeš mít ty?"

"Bože, díky, že máš o mě tak nízké mínění," Glen ohrne ret. "Bez tebe tam není sranda, Ash, a já už jsem unavený z toho, jak vidím svou sestru nešťastnou. Ty ji miluješ, ona miluje tebe a máte spolu dítě. Víš kam tím mířím?"

"Já Spencer nemiluju a ona nemiluje mě," protestuje Ashley. "Kdybych si myslela, že je šance, že má o mě možná ještě zájem a to možná je opravdu s velkým M, snažila bych se to vyřešit. Ale ona prostě nemá a já se snažím jít dál stejně jako ona."

Za celou tu dobu kdy ho Spencer a Ashley nazývaly idiotem, si nemůže vzpomenout na to, že by se někdy tak choval tak idiotsky jako se chovají ony ohledně svého manželství. "To je proč chlapi nerozumí ženským. Obě jste bez sebe nešťastné, ale obě předstíráte, že to tak není."

"Podívej, oceňuji, že nám chceš pomoct a je to od tebe roztomilé, že chceš, abych se vrátila, ale budeš si muset zvyknout, že já a Spencer jsme se rozešly." Ashley sebou trhne, když si uvědomí jak to co řekla, zní definitivně. "Takhle to je a nic, co bys řekl nebo udělal, to nezmění."

Glen zakroutí hlavou a vstane. "Jsi stejně tvrdohlavá jako má sestra. Čím dříve si připustíte, že jste do sebe stále zamilované tím dříve se přestanete obě chovat jako děcka a začnete svoje problémy řešit. Vezmu Sammyho na zmrzlinu. Proč bys tenhle čas nemohla využít nad tím, že popřemýšlíš o mé moudré radě, co jsem ti právě dal."

Ashley se kousne do jazyka, protože nechce začít hádku před svým synem. Chce dát Glenovi pěstí za to, že má ve všem zatraceně pravdu. Ashley stráví svůj neočekáváný čas o samotě přemýšlením o blondýně. Vybírá si všechny špatné vlastnosti Spencer, aby nemusela myslet na ty dobré. Bohužel pro ni, tenhle seznam není až tak dlouhý a Ashley zůstává zmatená a nejistá tím co vlastně chce.


5

Spencer už už skoro otevřela dveře u domu svých rodičů, když zahlédla vyděšený pohled své přítelkyně. Sundala ruku z kliky a upravila pramýnek vlasů za ucho brunety. "Musíš se uklidnit, Ash, nemáš se čeho bát."

"Jo, jasně," odpověděla Ashley a na moment přivřela oči. O pár sekund později je otevřela a opřela své čelo o Spenceřino. "Budou mě nesnášet."

Spencer nemohla zastavit srdečný usměv, který se jí formoval. Během těch dvou a půl měsíců co randila s Ashley nikdy nezažila dívku takhle nejistou. Její sebevědomí, jak to pravé tak to hrané, bylo jedno z vlastností, které na brunetě tak obdivovala. "Nebudou tě nenávidět." Chtěla utrousit nějaký vtip, ale všimla si, že Ashley je opravdu vyděšená. "Něco je špatně?"

Ashley si zkousla svůj ret a mírně se odtáhla do těch modrých pronikavých očí, které vypadaly, že ji znají velice dobře. Někdy bylo těžké uvěřit, že Spencer byla v jejím životě teprve jen od začátku školního roku, protože to vypadalo, že je to mnohem déle. Samozřejmě míněno v dobrém. Velmi dobrém. "Nemám ráda svátky," připustila Ashley. Tohle byl důvod jejího nepřístupného chování. Vyrůstala v rodině, která byla všechno jen ne konvenční a tak zatímco ostatní děti slavily tradiční svátky jako Díkuvzdání nebo Vánoce, ona je nikdy neslavila. Její svátky probíhaly tak, že táta byl věčně na cestách a matka stěží zaznamenala její přítomnost.

"To proto, že jsi ještě neochutnala tátovu proslulou super extra nádivku," odpověděla Spencer. Její pokus pozvednout náladu opravdu selhal a tak to zkusila znovu. "Co je další důvod proč se chováš tak směšně?" Viděla, že bruneta otálí, ale nechtěla na ni tlačit. Nakonec Ashley řekne, o čem přemýšlí, většinou to tak dělala. Za ten čas strávený spolu se už blondýna naučila, že její přítelkyně není zrovna nejlepší v tom jak ukázat svoje pocity. Ale pokud měla dost prostoru, našla si cestu, jak si připustit Spencer k tělu. "Můžeš mi věřit."

"Já vím," zašeptala Ashley. Nebyla ráda zranitelná a nechtěla, aby ji tak Spencer viděla. Bylo to pro ni těžké po tolika letech, co se před lidmi uzavřela, ale blondýně se chtěla otevřít. Spencer byla první člověk, u kterého cítila, že to chce zkusit a chce se o své pocity s ní dělit. "Jen, že . . ." Pár sekund uběhlo než Ashley dokončila svou myšlenku. "Jen, že já jsem nikdy nebyla správná přítelkyně a nikdy jsem nebyla představena žádným rodičům."

Spencer byla velmi dobře obeznámena s bujarou minulostí Ashley. Vyměnili si navzájem svoje historky z randění. Blondýna nebyla tak zkušená jako Ashley, ale svatá rozhodně nebyla. "Už ti někdo řekl, jak roztomile vypadáš, když jsi nejistá?"

Ashley našpulila rty. "Řekla jsem ti, ať mě nenazýváš roztomilou."

"Nemůžu si pomoct, prostě jsi," odpověděla Spencer a něžně se na svou přítelkyni usmála. "A nejsi první holka, co jsem přivedla domů…"

"Au," přerušila ji Ashley. Ohrnula spodní ret ještě více a zoufale se snažila nerozesmát. "Opravdu se teď cítím vyjímečně, Spence."

"Jen říkám, že by to bylo jiné, kdybys byla." Naklonila se blíž tak, že její ústa byly opovážlivě blízko brunetina ucha. "Možná nejsi prví holka, kterou představím rodičům, ale určitě jsi ta nejvíc sexy a nejatraktivnější holka se kterou jsem kdy byla." Vystrčila jazyk aby mohla olíznout brunetin ušní lalůček. "A navíc žádná holka mě nikdy takhle nevzrušovala."

Ashley se zachvěla když Spencer umístila svoje rty na její krk. Zasténala, když se blondýna přisála a ta poslední věc, co by chtěla teď udělat, je jít dovnitř. Ale z mnohem jiného důvodu než předtím. "Nemůžu uvěřit, že mě tak rozpaluješ. Jak se teď mám postavit před tvé rodiče, když, vše co chci udělat je, ztrhat z tebe šaty"

Spencer se usmála proti Ashleyině pokožce. Dala brunetě ještě jeden polibek na její citlivé místo a poodstoupila, aby mohla obejmout svou dívku. "Zvládneš to," řekla Spencer s vekou dávkou sebevědomí. "Teď totiž myslíš na něco jiného a nejsi tak už vyděšená."

"Tak proti téhle logice nemůžu nic namítnout," uculila se Ashley a přitáhla si Spencer pro polibek.

Ani jedna z dívek neměla šanci polibek prohloubit, protože dveře do Carlinovic residence se rozlétly. "Spencer! Je dobré tě mít zase doma!"

"Oh, výborně," zamumlala si pro sebe Spencer zatímco s Ashley od sebe poodstoupily. Propletla svoje prsty s brunetinými a otočila se na svého bratra. "Čau Glene."

"Čau Glene? Byla jsi pryč skoro tři měsíce a to je vše co mi řekneš, když mě vidíš? Jsi fakt hrozná sestra," škádlil ji Glen. Plácnul jemně Spencer po rameni jako projev svého bratrovského pozdravu. "A kohopak to máme tady?" zeptal se a ukázal na Ashley.

"Tohle je Ashley," odpověděla Spencer. "A přestaň si ji prohlížet! Je to od tebe nechutné a oplzlé."

Glen ignoroval svou sestru, aby se mohl řádně přivítat se sexy dívkou na jejich prahu. "Já jsem Glen a velmi rád tě poznávám."

"Uh, díky." Ashley si nebyla jistá, zda má být potěšená nebo uražená Glenovým předváděním. "To samé."

Glen nahlas zapískal a dále okukoval přítelkyni jeho sestry. "Musím říct, Spence, že jsem nevěděl, že máš na to dostat takovou šťabajznu."

Spencer udělala nad poznámkou svého bratra obličej. "Nebuď kretén Glene, a přestaň uvádět Ashley do rozpaků."

"Já ji neuvádím do rozpaků" řekl Glen a mrknul na brunetu. "Že ne zlatíčko?"

"A dost," vykřikla Spencer. Natáhla ruku a udeřila tvrdě Glena do ramena. "Ještě uděláš jednu debilní poznámku a budeš toho litovat, bůh mi je svědek."

Glen se zašklebil a promnul si rameno. Spencer byla vždycky silnější než on a už byl zvyklý na to, že ho přeprala. "Clayi pojď sem a prohlídni si tu šťabajznu co si Spencer přivedla," zařval a vyhnul se další ráně od své sestry.

Ashleyina nervozita se vrátila, zatímco se Glen a Spencer kočkovali. Byla si naprosto jistá, že během večera něco prostě pokazí. Měla na to talent, talent, na který zrovna nebyla pyšná.

Clay přišel do vstupní haly, zrovna když to Spencer dávala Glenovi vyžrat. Prošel kolem svých sourozenců k neznáme brunetě. "Ahoj, já jsem Clay, rád tě poznávám."

"Já také," odpověděla Ashley a potřásla Clayovi rukou. Nechtěla na Claye zírat, ale nedokázala od něj odvrátit oči. "Jsi černej," vyhrkla a okamžitě zčervenala, když si uvědomila co právě řekla.

Clay byl hodný chlapec s dobrou povahou, ale to neznamenalo, že by se nezapojil do nějaké taškařice. Přece jen vyrostl spolu s Glenem a Spencer, takže byl zvyklý na dětinské chování a občas se toho taky účastnil. "Neříkej, fakt?" směšně zalapal po dechu. "Nemůžu tomu uvěřit, že mi to nikdo neřekl, že jsem černej."

"Ó můj bože," vyhrkla Ashley, když popadla dech. "Moc se omlouvám."

Clay se uchechtnul, ale na rozdíl od svého bratra, nechtěl prodlužovat Ashleyino trápení. "To je v pohodě, já jsem jen žertoval."

Všichi čtyři si ještě chvíli povídali když se Clay rozhodl odtáhnout Glena do pokoje a pryč od Spencer a Ashley.

Glen už byl skoro pryč z místnosti, když se otočil aby udělal ještě jeden vtip. "Hej, Ashley, kdyby se jednou rozhodla kopat za druhý tým, dej mi vědět. Mile rád ti ukážu co je to pořádnej chlap."

Ashley musela opradu fyzicky zabránit své přítelkyni aby Glena nezabila. Nebyla ze Spenceřina bratra vůbec nadšená, ale neměla žádnou touhu způsobit nějakou hádku při takové nervy drásající situaci.

"Dovede být takový hajzl," postěžovala si Spencer kypějící zlostí. "Moc se za něj omlouvám."

"Nedělej si starosti." Ashley se vlastně cítila docela v pohodě a začínala se pomalu uvolňovat. "Můžem popřemýšlet o tom, jak za to později zaplatí."

"Miluju jak uvažuješ," Spencer přitiskla svoje rty na Ashleyiny aniž by se bála, že by je mohl  někdo přistihnout. Shledávala brunetu neskutečně přitažlivou a nemohla se jí nabažit. "Tak moc tě chci."

Ashley věděla, že muchlovat se se Spencer přímo tam není dobrý nápad. Ale ta touha co slyšela ve hlase blondýny zažehnala všechno racionální uvažování. Vpletla své prsty do vlasů blondýny, zatímco se jejich polibek stal čím dál tím víc vášnivějším.

"Musíte to dělat zrovna tady?" poznamenala Paula, když je přímo přistihla.

"Mami, uhm, ahoj." začervenala Spencer a zalapala po dechu, když se odtáhla od své přítelkyně. "My jsme jen, uhm, my jsme jen, uhm…"

"Jasně, já přesně vím, co jste jen," odpověděla Paula svým mateřským tónem, který používala, když její děti něco provedly. Prohlédla si velmi důkladně brunetu vedle své dcery. V její mysli, Spencer byla vychovaná dívka, takže si odvodila, že tahle Ashley osoba, o které blondýna nepřestávala mluvit, bude mít na její dceru špatný vliv. "A ty jsi?"

"Ashley," pípla bruneta. "Ráda vás poznávám, paní. Paulo…vlastně Carlinová." Chtěla utéct a udělat cokoliv jiného jen aby se vyhnula tomu, že naštve starší ženu ještě více, než se už zdála být. "Ráda vás poznávám, paní Carlinová." zkusila to znovu Ashley, ale byla si jistá, že právě pokazila jedinou šanci jak zapůsobit na Spenceřinu matku.

"Večeře bude na stole za patnáct minut," oznámila Paula a odešla zpět do kuchyně.

"Nesnáší mě," zakňučela Ashley a její nevrlá nálada se vrátila.

Spencer věděla jaká dovede její matka být. Vždycky nejdříve hrála toho zlého, ale jakmile dostane šanci poznat toho, s kým blondýna chodí, změkne. "Ne, má tě ráda."

Ashley zafňukala. "Spence, prosím tě. Viděla jsi ten pohled, co mi věnovala? Nesnáší mě a to je na houby."

"Spencer!" vykřikl Arthur, jakmile sestoupil dolů ke schodům. "Jak se má moje oblíbená dcera?"

"Mám se dobře tati," odpověděla Spencer aniž by pustila ruku Ashley. "Ráda bych ti někoho chtěla představit."

"Ah ano, proslulá Ashley Daviesová." Arthur se usmíval a to pomohlo brunetě trochu uklidnit I když byla stále rozrušená z toho co se stalo s Paulou. "Má dcera o tobě pořád mluví."

Ashley opětovala straršímu muži jeho úsměv a věděla, že on je osobou, v jehož společnosti se bude cítit bezpečně okamžitě. "Ráda vás poznávám, pane C." Bruneta si nebyla jistá, kde se to jméno vzalo, ale nějak jí to připadalo správné.

"Pan C, to se mi líbí ," zašklebil se Arthur. "Hádám, že to ze mě dělá tvrďáka." Zvednul si límec trička a ukázal oběma dívkám palec nahoru. "Ehhh!"

Spencer byla chováním otce zahambená, ale Ashley byla velice pobavená. Následovaly Arthura do pokoje a bruneta byla šťastná, že má na své straně aspoň jednoho ze Spenceřina rodičů.

* * *

Potom co zkontrolovala Sammyho, Spencer si šla lehnout, ale nebyla vůbec ospalá. Je předvečer jejich druhé schůzky s Dr. Johnsonem a to samozřejmě znamená, že uvidí Ashley. Minulý týden přešel stejně jako všechny ty ostatní od doby kdy se s brunetou odloučily. Hádaly se, řvaly na sebe a neustále se haštěřily kromě toho kdy byl jejich syn poblíž.

Není to ale obava ze schůzky co ji udržuje vzhůru takhle pozdě. Tím důvodem její momentální nespavosti je neustávající pocit žáru mezi jejíma nohama. Navzdory tomu co si Ashley myslí, Spenceřin sexuální apetit se za ty roky vůbec nezměnil. Stále má silnou touhu, o kterou se bruneta dokázala dobře postarat do doby, než se začaly permanentně hádat.

Spencer se převalí na druhou stranu v pokusu udělat si pohodlí, ale bez úspěchu. Ví, co musí udělat a je to něco, co poslední dobou dělá často. Blondýna otevře zásuvku svého stolku vedle postele a vytáhně něco, co považuje za svého nového nejlepšího přítele. Zapne přístroj a bzučení přístroje zakrátko přehluší její vzdychání.

Její vibrátor není žádnou náhradou Ashley, ale jakmile je Spencer hotová, je schopná usnout okamžitě.

* * *

Ashley se probudí ze svého snu spocená. Není to studený pot, je to ten příjemně vlhký. A jedna část jejího těla je také vlhká. Velmi vlhká. Pozvdechne si když si vybaví sen o nahé a velice povolné Spencer. Někdo by tento sen nazval opakujícím se, obzvlášť když jej bruneta má skoro každou noc.

Zelené světlo na jejím budíku ukazuje 3:45 a to způsobí, že Ashley zase zavzdychá. Ráno má velké jednání a ví, že jestli hned neusne, bude mít kruhy pod očima a to je nepřípustné.

Na rozdíl od blondýny, Ashley nemá žádný mechanický přístroj ke své asistenci, ale má svou pravou ruku. Bez žádného dalšího přemýšlení začnou její prsty postupovat dolů napnutým tělem. Brunetě to dlouho netrvá a navíc je už skoro blízko.

Už skoro dosáhne vrcholu, když Kyla vběhne do jejího pokoje. "Ó můj bože, Ashley, jsi v pořádku? Slyšela jsem hluk a znělo to jako bys měla nějaké bolesti."

"Kylo, vypadni!" zakřičí Ashley se svou rukou stále ve spodní části pyžama. "Okamžitě!"

"Co se děje?" zeptá se Kyla a rozsvítí světlo. "Možná ti můžu pomoct. Brečíš kvůli Spencer?"

"Ne!" zařve Ashley ještě hlasitěji. "Kurva, vypadni odsud dřív, než tě zabiju."

Kyla si všimne, že má Ashley jednu ruku pod přikrývkou a druhou ne. "Ó můj bože!" zakvičí, když si uvědomí, do čeho přišla. " Ó můj bože! Ó můj bože! Moc se omlouvám."

"Odejdi," přikáže Ashley. Je tak dvě sekundy od toho, aby to dokončila, a potřebuje, aby sestra zmizela, jinak nebude schopná to dokončit.

Kyla uteče z pokoje Ashley s tak rudým obličejem, že to vypadá jako by se popálila. Když se Kyla snaží znovu usnout, vše na co myslí je, že nemá ponětí, jak se zítra ráno podívá své sestře do tváře.

Ashley ale s tím nemá žádnej problém. Znovu si představuje Spencer a vše co jí blondýna dřív dělala. Nic to neznamená, že si představuje svou ženu, aby tak nakrmila svůj chtíč. Potom co Spencer splnila svůj účel, dvakrát, bruneta vychladla a má velmi spokojený výraz na své tváři.

* * *

Dick se usmívá, když Ashley a Spencer vejdou do jeho kanceláře. Hej! Moje dvě oblíbené lesbičky. Dobře, jsou to vlastně jediné lesbičky, které znám, ale stejně. A co je ještě lepší, nemají vůbec ponětí, co jsem pro ně připravil. Nemají páru a to se mi líbí! Přísahám, že jsem tak dvě vteřiny od toho, abych si dal malíček do koutku svých úst a řekl "jeden milion dolarů!"

"Tak jak to jde, doktore?" zeptá se Ashley a zasměje se nad svým vtípkem. Tomu, jak Spencer zakoulí očima, nevěnuje pozornost, protože má dnes dobrou náladu.

"Dobrej, Dr. Johnsone," řekne Spencer, když si sedá neochotně vedle brunety. "Doufám, že se už cítíte lépe."

"Cítím, děkuji," odpoví Dick. Ani nechci vysvětlovat, jak jsem na tom byl špatně minulý týden. Měl jsem tu nejhorší střevní chřipku! Ale to už je za mnou, žádné stěžování, prostě zpátky do práce.

Ashley se podívá na svou ženu a je okamžitě vyvedena z míry vystavenýma nohama blondýny. Myslí si, že její reakce je způsobena tím snem co měla minulou noc, ne důvodem, že by stále chtěla Spencer.

Spencer chce zrovna říct Ashley, aby na ni přestala zírat, když je uchvácena jejími rty. Přeložila si své nohy a snaží se za žádnou cenu nevybavit si scénář, co si vytvořila, když si hrála se svým nejlepším přítelem pár hodin dozadu.

"Musím být upřímný, po našem posledním sezení jsem si nebyl jistý, zda vám budu schopen pomoct s vašimi problémy." Upřímnost je ten nejlepší přístup. Aspoň to říká moje matka. Co? Není to jako by říkala, že hloupému je všechno hloupé. Už jsem zase odbočil. "Využil jsem ten čas mezi naším setkáním, abych si promluvil s vašimi rodinami a sdělili mi užitečné informace."

"Co jste to udělal?" zeptá se Ashley. Je si téměř jistá, že takové chování je neetické a není vůbec potěšená, že jí o tom Kyla nic neřekla.

"Jak jste vůbec zjistil jejich telefonní čísla?" zjišťuje Spencer. Taky si není jistá co se to děje a je stejně znepokojená jako Ashley.

"To teď není vůbec důležité," odpoví Dick a zůstává klidný. Není to vůbec důležité a navíc by se na tohle nikdo neměl soustředit. "Ale co je důležité, je to co jsem pro vás vymyslel, abyste spolu mohly vycházet." Budou totálně vyděšené, až zjistí, co jsem pro ně naplánoval. Kurevsky vyděšené! "Věřím tomu, že čas strávený daleko od vaší každodenní rutiny je to, co teď obě potřebujete."

Ani jedna z žen nerozumí tomu, co tím doktor přesně myslí.

"Zařídil jsem pro nás tři soukromý výlet, kde můžeme zapracovat na tom, abyste byly na stejné straně." Nebojte se, tentokrát to není žádná zvrácená omluva, abych dělal něco neobvyklého se svými pacienty. Tenhle typ doktora nejsem, já jsem profesionál. Dobře, většinou jsem profesionál a mám na svém srdci jen jejich nejlepší zájmy. Přísahám!. "Už jsem vše zařídil se Spenceřinou matkou, aby dohlídla na Sammyho přes víkend a také jsem vám oběma nechal zabalit tašky." Jasně, nechtěli bychom, aby jely nahé nebo tak něco, že. Teď jsem si dělal srandu, jen na vysvětlenou, kdybyste to nepochopili.

Ashley a Spencer jsou z doktorova prohlášení v šoku. Obě jsou připraveny podat několik různých důvodů a namitek proč je tohle špatný nápad, ale zůstanou zticha.

Neuplynulo dlouho a nacházejí se v Dickově autě na cestě bůhvíkam. Ani jedna se netěší z vyhlídky strávení tří dnů společně, ale obě jsou příliš tvrdohlavné na to, aby jedna z nich byla tou první, co si připustí svoje city.

Já jsem pán a mám plán! A to ještě neznají tu nejlepší část. "Měli bychom dorazit na místo za pár hodin, doufám, že se cítíte vzadu pohodlně."

Ashleyina ruka se náhodně otřela o Spenceřinu a to blondýnu vytočilo. "Přestaň se mě dotýkat!"

"Wow, tohle je přesnej obrázek toho jak probíhalo naše manželství," vyštěkne Ashley a dokne se ruky blondýny podruhé. "Oops, asi jsem to udělala znovu."

I played with your heart, got lost in the game. Oh baby, baby. Dick zapne rádio, aby přehlušil hašteřící se pár. Udržuje svoje oči na cestě, ale čas od času se mrkne do zpětného zrcátka na Spencer a Ashley, aby se ujistil, že se nepozabíjely.

* * *

Konečně! Myslel jsem, že sem nikdy nedojedem. Lidi, opravdu musím na záchod a musím se tam dostat jako první. Hmm, bylo tam vzadu nějaký čas docela ticho, doufám, že mí pacienti jsou v pořádku. Dick se otočí a nalezne bývalý, šťastně sezdaný pár v zajímavých pozicích. Aw! Jsou tak rozkošné. Už se nemůžu dočkat jejich reakce, až zjistí, že usnuli jedna na druhé. Dívejte, Spencer má svou hlavu na Ashleyině rameni a Ashley má svou ruku omotanou na ochranu kolem Spencer. Polibte mi, jestli se stále nemilují! "Lidi, jsme tu."

Spencer pomalu otevře oči a chvíli jí to trvá, než si vzpomene, kde to vlatně jsou. Nechce se pohnout, protože se cítí pohodlně, ale když zjistí, jak je blízko brunety odskočí na druhou stranu auta.

"Co se děje?" zeptá se Ashley, když se víc probere. Vidí, že se na ni Spencer divně dívá, ale rozhodne neptat se jí, proč se chová tak divně.

"Předtím, než vejdeme dovnitř, požádám vás obě, abyste mi odevzdaly svůj mobil. Uvnitř v chatě je telefon a ten můžete použít, když budete chtít volat Sammymu, ale nechci, aby tu bylo žádné další vyrušení během víkendu." Tohle mi zní docela rozumně. Doufám, že jim také.

Potom, co jim zabavil mobily a potom, co jim podal jejich zavazadla, vede Dick pár bez jakéhokoliv podezření do chaty. Nemá šanci je provést po chatě, protože si něco zapoměl v autě. "Hned se vrátím," řekne Dick předtím, než nechá Spencer a Ashley o samotě.

"Tohle vypadá dobře," poznamená Spencer, když se rozhlédne kolem sebe.

Jejich pozornost vyruší zvuk startujícího Dickova auta. "A doprdele, ne!" vykřikne Ashley předtím než vyběhne ven se Spencer v zádech. Vstoupí na dřevěnou verandu chaty zrovna když Dick odjíždí z příjezdové cesty

Na verandě je přilepený vzkaz, Spencer ho vezme, jakmile si ho přečte tak ho podá brunetě.

Vážená Spencer a Ashley,

V případě, že jste to ještě neuhodly, já se k vám na tento víkend, zatímco vy si budete řešit jak spolu vycházet, nepřipojím. Ale, už jsem vám naplánoval nějaké aktivity, abyste si procvičily jak spolu lépe komunikovat. Telefon uvnitř chaty je jen na příjem hovorů, nemůžete z něj volat a nebojte se, lednice je plná jídla na celý váš pobyt. Pokud uvažujete, že odejdete, musím vás informovat, že nejbližší město je asi dvacet mil odsud, takže navrhuji, abyste tento čas strávily společně a rozumně.

S pozdravem,
Dr. Johnson

"To mě pojeb," zabručí Ashley, jakmile dočte.

"Nech si zdát," vyprskne Spencer předtím, než se vrátí do chaty. Chce se ujistit, že si vybere lepší ložnici a potřebuje nějaký čas na zpracovaní reality, že bude trávit s Ashley více času než za poslední měsíc.

"To si piš, že nechám," odpoví Ashley, zatímco sleduje doktora odjíždět. Myšlenka na to, že tu bude tvrdnout se Spencer a nikým dalším není vůbec příjemná. Tohle jí říká její mozek. Ovšem její tělo má úplně jinou reakci, ale tu si nechce připustit.

Dick jede rychle dolů silnicí a nemůže se přestat smát. Oh bože, přemýšlím, co se přes ten víkend stane. Jedna věc je jistá, jakmile je v pondělí ráno vyzvednu tak chci detaily.

Hodně, ale hodně detailů, jak moje dokonalost zachránila jejich manželství. Je to tak, jakmile bude tenhle výlet u konce, Spencer a Ashley budou zase spolu. A na to vsadím svůj krk.

Anebo mě zabijí za to, že jsem jim lhal, nevrátí se k sobě a zažalují mě za nepřiměřené praktiky.

Ne-e, jsem si jist, že se to nestane.

Že ne?


6

Ve chvíli, kdy Ashley vstoupí zpět do chaty, slyší jak Spencer křičí. Doveze rozeznat, že to není křik ze strachu, ale křik z frustrace. Ashley si povzdechne a neochotně jde zjistit co blondýnu tak rozrušilo. Přesvědčuje se, že jí je to vlastně jedno a místo toho chce vlastně jen kvůli pobavení zjistit co je špatně.

Spencer rázuje po ložnici, kterou objevila a je ve stádiu šíleného vzteku nebo něčeho podobného. Vzkaz, který našla hned potom, co vešla do místnosti způsobil, že se jí vaří krev v žilách a zvedá se jí žaludek. A to ani nezmiňujeme to, že má před sebou sedmdesát dva hodin s někým, koho nemůže ani vystát.

"Co máš za problém?" dožaduje se Ashley odpovědi a opře se o zárubeň dvěří.

Spencer pohlédne zvhůru a je zaskočena tím jak sexy bruneta vypadá. Abychom byli fér, Ashley vždycky vypadá dobře, ale to jak tam teď stojí, blondýnu dostane. "Tohle je tvoje představa nějakého zvráceného humoru?"

"Wow, tak ty z tohodle jako viníš mě?" Ashley není překvapená, vždycky je ta co je obviňována za chyby v jejich manželství. Věří, že tak to prostě blondýna ráda všem prezentuje. "Nerada ti kazím radost, ale já se na tenhle víkend těším asi tak jako na trhání osmiček."

"To je jedno," odpoví Spencer a hodí tašku na zem. Cestou ven ze dveří strčí Ashley do ruky vzkaz, co objevila.

Ashley má pokušení udělat uštěpačnou poznámku, ale zvědavost co stojí ve vzkazu je silnější.

Vážená Spencer a Ashley,

Vítejte ve vašem domově na několik následujích dnů. Tahle chata má dvě ložnice, ale myslím si, že by nemělo smysl dát vám přístup i do té druhé. Zamkl jsem ten pokoj, abych vám oběma zamezil ve skrývání uvnitř. Kouzlo umění jak spolu vycházet je v tom, že budete spolu sdílet jen hlavní ložnici během vašeho pobytu. Jo, a pokud uvažujete, že jedna z vás bude spát na gauči, připomínám, že to děláte pro svého syna. Jsem profesionál a tak očekávám, že budete plnit mé instrukce, abychom se dostali do bodu, že spolu vydržíte v jedné místnosti bez křiku nebo hádky.

S pozdravem,
Dr. Johnson

Ashley je rozpolcená, neví, zda se má smát absurditě toho všeho nebo obdivovat doktorovu houževnatost. Je to už dlouho co spala v jedné posteli se Spencer, skroro šest měsíců a není si jistá, zda je připravená na nový vývoj událostí. Bruneta má pocit, že následující tři dny se budou vyvíjet cestou, kterou neočekává.

Spencer srší hněvem. Když se rozhodla jít na terapii, nikdy by si nepomyslela, že stráví celý víkend s Ashley.

Sama.

Naposledy kdy spolu byly samy, bez jejich syna, bylo předtím, než se narodil. Spencer se bojí, že by mohla mít zase svou ženu ráda a to se nesmí stát. To, že je na Ashley naštvaná jí umožňuje nemyslet na bolest, která je způsobená tím, že už nejsou spolu.

Samozřejmě by to nebolelo, kdyby to s brunetou opravdu skoncovala, ale to si Spencer nemůže nebo nechce připustit.

Popírání je mocný nástroj a vypadá to, že jak Spencer, tak Ashley ho obě používají ve svůj prospěch.

Nebo nesprospěch, záleží na úhlu pohledu.

Ashley přeloží vzkaz a dá si ho do kapsy než se vydá vyhledat blondýnu. Cestou do obýváku přemýšlí, proč Spencer reaguje na ten vzkaz tak špatně. Samozřějme, je možné, že myšlenka sdílet postel s někým koho nesnášíte je dostatečný důvod, ale bruneta se nemůže zbavit pocitu, že je tam ještě něco proč Spencer tak vyšiluje. "Ahoj spolubydlo," řekne Ashley pomalu a sleduje svou ex rázovat po pokoji.

Spencer se přikrčí nad tím, jak arogantně Ashley zní. Nehápe jak to, že se chová ohledně doktorova vzkazu tak klidně. "Teď na mě nemluv," odpoví bloncka, protože chce mít chvilku na to, aby si vyčistila hlavu od všech těch rýpavých poznámek od Ashley předtím, než bude cokoliv řečeno.

Ashley přistoupí blíž ve snaze otravovat Spencer ještě víc. "Bojíš se toho, že by sis to mohla se mou v posteli užít? " Rozjela misi jak vytočit Spencer dokonale. "Bojíš se, že jsi udělala chybu, když jsi to mezi námi ukončila?"

Spencer se rozhodne brunetu ignorovat. Je stále otočená k Ashley zády a doufá, že tak odejde.

"Ty o mě říkáš, že jsem dětinská," posmívá se Ashley, když nejsou její uštěpačné otázky zodpovězeny. "Mlčením mě odejít nedonutíš." Pohne se tak, že by mezi ní a blondýnou vlas nepropadl. "Naopak, jsem víc než odhodlaná zůstat."

Spencer se zachvěje, když se brunetin horký dech dotkne její pokožky. Nemůže si vzpomenout, kdy naposledy byla tak blízko Ashley a není vůbec připravená na to, jak se teď cítí.

"Nemůžeš mě celý víkend ignorovat," zavrní Ashley a její rty se přiblíží nebezpečně k uchu blondýny. Její touha obtěžovat Spencer je úplně odstavena na vedlejší kolej když jiná touha převezme vládu nad jejími smysly. Měsíce oddělení od její ženy způsobily, že Ashley zapoměla jak úžasně Spencer voní a co víc, jak vůně její ženy dovede být opojná. Došla k závěru, že jediný důvod proč tak silně reaguje na Spenceřinu přítomnost je její dlouhé období celibátu. Celibátu, ze kterého může vinit jedině blondýnu. "Co se děje, Spence? Ukousla sis jazyk?"

Ta poslední věc, co by blondýna chtěla je, aby Ashley věděla, že na ni má takový vliv. Nechce, aby si bruneta uvědomila, že pokaždé když promluví, její smyslný hlas povznese blondýnu do patřičných výšin. Spencer má problém kontrolovat své dýchání i své hormony. I přes všechen svůj vnitřní boj, tělo Spencer vždycky prozradilo, co opravdu cítí. Ale vždycky se dokázala nepodat se své touze tím, že reagovala na Ashley podrážděně. Problémem je, že Spencer necítí žádný vztek, když se Ashleyino tělo tře o její.

"Víš, jen proto, že se nenávidíme, tak to neznamená, že bychom se nemohly trochu zabavit," řekne v žertu Ashley zastřeným hlasem. Tedy, není to přímo v žertu a doufá, že si Spencer toho faktu, že to myslí tak trochu vážně, nevšimne. Je si jistá, že nejpíš dostane pořádnou facku, ale je jí to jedno. Její ruce si klestí cestu nahoru pažemi blondýny a najednou se nálada v chatě změní.

Co začalo jako mise k vytočení její ženy se teď zněnilo v něco s velkým sexuálním nábojem.

Ashley to cítí.

Spencer to cítí.

A ani jedna z nich neví, jak má přesně reagovat.

Obě ví, jak by chtěly reagovat, to není pro ně nic nového.

Mozek Spencer říká, aby odstoupila od Ashley co nejdále, ale neudělá to. Už je jí zle a je unavená z toho jak se jí bruneta dostává pod kůži a tak nechce Ashley tentokrát nechat vyhrát. "A jaký druh zábavy máš na mysli?" zeptá se Spencer, zatímco její záda jsou stále přitlačená na přední část těla její ženy.

Ashley je odpovědí blonýdny překvapená. Není rozčarovaná, ale tahle odpověď jí neumožnuje zasmečovat nějakou kousavou poznámku. Dopřeje si chvilku, než se sebere, aby přilila olej do ohně, tak jak to jen ona dovede. "Myslím si, že přesně víš," zašeptá Ashley a udržuje své tělo blízko u Spencer. "Nebo už je tak dávno, že se nevzpomínáš, jak jsme se spolu měly dobře?"

Spencer si zkousne svůj spodní ret a zavře oči. Zoufale se snaží vzpomenout si na nějaké špatné pocity k Ashley, ale za nic na světě se jí nic nevybavuje. Brunetino popíchnutí ohledně jejich silného sexuálního náboje ji vůbec nerozruší. Ani zmínka o tom, jak je to dávno co spolu byly naposledy intimní, není pro Spencer důvod udeřit na svou ženu. Chce to vzdát a tečka. Spencer byla od Ashley oddělena měsíce a to ji přivádělo k šílenství. Právě teď, obranné mechanismy blondýny jsou tak slabé, že je tak sekundu o toho, aby se otočila a napadla Ashley.

Ne slovně.

Ovšem její ústa budou určitě velkou součástí jejího útoku.

Když se pokoj opět ponoří do ticha, Ashley se chraplavě zasměje. Nemůže uvěřit, že byla takový blázen a myslela si, že by ji Spencer ještě chtěla. Místo toho, aby začala upřímně komunikovat s blondýnou, dál pokračuje ve hře, kterou začala. "Vím, že jsi měla jen řeči." Tón Ashley už ale není dávno hravý, protože se snaží bránit. To, že ji Spencer odmítla ji hodně bolelo a nechce už znovu pocítit stejnou bolest. "Jednou ledová královna, vždycky ledová královna."

Spencer otevře oči dokořán a reaguje bez přemýšlení. Ve vteřině je Ashley zaklíněna mezi zddí a tělem blondýny. Šokovaný výraz ve tváři brunety udělá Spencer velmi šťastnou. "Tohle jsi chtěla co?" zeptá se ostýchavě Spencer a nakloní hlavu do strany. "No tak, Ash, řekni, tohle jsi chtěla?"

"Já, uh, měla jsem na mysli, uh..." Ashley není schopná dokončit větu, protože je velmi vzrušená. Zapoměla jak její žena dovede být agresivní a vidět tuhle její stránku právě teď je víc než sexy. Žár v očích blondýny se nedá přehlédnout a to působí jako spínač na Ashleyino libido.

"Ukousla sis jazyk?" posmívá se Spencer a vrací tak posměšek, který ji předtím bruneta vmetla do tváře. "Vsadím se, že si přeješ, abych já teď měla tvůj jazyk ve své puse. Nebo ne?"

Ashley zavzdychá, když prsty blondýny přejedou po jejím odhaleném břiše. Chvěje se rozkoší, ale stále není schopna zformulovat hlasitou odpověď na momentální chování své ženy.

Spencer se ušklíbne nad tím, jak tmavé hnědé oči nechtějí opustit ty její. Zná ten pohled a to, že se objevil na Ashleyině obličeji ji uspokojuje. "Hádám, že mě chceš tak hluboko uvnitř, přesně tak hluboko, jak to miluješ." ústa Spencer jsou velmi blízko Ashleyiných, ale nepolíbí ji. Přitiskne brunetiny paže nad její hlavu a její vzdech skoro Spencer zastaví v tom, aby pokračovala.

Skoro, ale ne úplně.

Ashley je ztracená. Byla ztracená už od toho, kdy poprvé potkala Spencer a vypadá to, že za těch posledních deset let se nic nezměnilo. I přes všechno její předchozí chvástání a samolibé chování je teď vydaná Spencer na pospas. A to je pozice, kterou si vždy užívala.

Spencer ví, že má Ashley přesně tam kde ji chce mít. "Škoda pro tebe, že se to už nikdy nestane."

Oči Ashley se otevřou doširoka a je velmi zmatená z toho co se právě děje. Nemá ani možnost zeptat se Spencer co tím myslela a bloncka pokračuje dál.

"Ať už se tu stane mezi námi cokoliv během tohoto víkendu, sex to rozhodně nebude." Spencer je jasné, že je velmi krutá, ale jen chrání sama sebe. Takhle zůstanou její touhy a opravdové city hluboko pohřbeny tam kam patří. "A to se nezmění ani teď, ani zítra a ani do budoucna." Blondýna uvolní sevření Ashley a tiše odejde pryč a ví, že tuhle bitvu vyhrála.

Ale za jakou cenu se teprve uvidí.

Ashley za Spencer neběží, ale slíbí si, že její žena bude litovat, že si takhle zahrávala. Jedna věc je to udělat, ale nechat ji takhle to blondýně neodpustí.

Když se Ashley posadí na gauč v obýváku, má na mysli jen jednu věc.

Není to chtíč.

Není to touha.

Není to láska.

Není to zlost.

Není to ani nenávist.

Je to pomsta.

Pomsta, která místo toho, aby se o víkendu naučily spolu vycházet, je dovede k něčemu úplně jinému.

A je to změna, kterou zdaleka ani Spencer ani Ashley nečeká.
7

Spencer neopustila ložnici od jejího útěku od Ashley. Byly to už skoro dvě hodiny a I když se chtěla jít omluvit za své chování, bála se té představy, že bude čelit své ženě. Blondýna nechtěla být tak krutá, ale to jak ji Ashley škádlila, spustilo reakci, která se vymkla kontrole. Někde hluboko ve své mysli Spencer pevně uzavřela pravý důvod nedostatku intimností v jejím vztahu s Ashley po dobu posledních tří let.

Důvod, o který se nějak neplánovala v nejbližší době s brunetou podělit I když byla v tomto k sobě velmi upřímná.

Ne vždycky to bylo takhle.

Na začátku a během těch následujících let, fyzická stránka jejich vztahu byla taková, že by leckdo mohlo závidět. Spencer toužila po Ashley jako po nikom jiném předtím a nebylo to jen po sexuální stránce. Sex byl samozřejmě dobrý, ale bylo to o propojení, které cítila k brunetě, to bylo to, co to dělalo jejich vztah ještě lepší.

Chce říci Ashley proč se tak odtáhla.

Chce jí to říct, ale neřekne, protože by to odhalilo velké místo nejistoty v její duši a necítí se pohodlně s tímto odhalením.

Pokud by o tom Spencer opravdu přemýšlela a nebála se toho, musela by přiznat, že Ashley si zaslouží znát pravdu. Zaslouží si zjistit proč se věci tak dramaticky změnily. Vždycky to byla ona komu se Spencer mohla svěřit a blondýna si tak může jen těžko představit jak frustrující musí její chování pro Ashley být.

Ne kvůli nedostatku sexu.

Ne, ta frustrace byla v tom, že předtím spolu byly schopné sdílet vše. A co víc, teď se jejich konverzace skládá jen z hloupých hádek a bolestivých nadávek, které si bezmyšlenkovitě vyměňují.

Spencer si povzdechne, když sedí na okraji postele, o kterou se později bude muset podělit s Ashley. Snaží se donutit jít zpět za brunetou a omluvit se, ale zatím se vůbec nepohnula. Místo toho se rozhodne, že zůstane v ložnici a počká na spánek. Ten je ještě hodiny vzdálený, ale Spencer je to jedno. Raději se bude nudit, než aby se musela postavit Ashley a jejímu hněvu.

Bude to dlouhá noc a také dlouhý víkend.

Tahle myšlenka zachvátí Spencer potom, co se převleče do svého pyjama a vleze si pod přikrývku.


Ashley využila svého času od svého výbuchu s blondýnou velice chytře. Vymyslela spoustu různých možností jak dostát své pomsty u své netušící manželky. Ashley nemá problém přiznat, že většina jejích nápadů je dětinských. Někteří lidé by se za to mohli stydět, ale naše drahá bruneta vůbec.

Ona je na sebe pyšná.

Pyšná a nedočkavá až svůj plán zrealizuje.

Když se Spencer neobjeví, aby povečeřela nebo aby ji obtěžovala, Ashley je zklamaná. Ví, že se jí blondýna vyhýbá, ale není z toho moc rozrušená. Ráno bude dost příležitostí k mučení její ženy a to vykouzlí ďábelský úsměv na Ashleyině tváři.

Využívá svůj čas o samotě k představě, jaká bude Spenceřina reakce na všechny její záludné nápady a to ji utvrdí k realizacii ještě víc. Pokud by se jen Ashley na chvíli zastavila a popřemýšlela o tom, co se stalo, ne dnes, v minulosti, možná by přišla na to, co se s blondýnkou stalo. Ale někdy když jste v takové situaci a někdo vás zraní, objektivita je velmi těžká.

Ashley to ale i tak zkusila.

Na začátku, když jejich problémy začaly, často se Spencer ptala co se děje. Její otázky byly zamítnuty a na oplátku si Ashley začala myslet, že problém je v ní. Ona byla ten důvod proč se Spencer držela zpět a odcizila.

Rozklad jejich manželství nenastal hned. Ale čím víc času uběhlo a čím víc věcí se událo, Ashley začala pociťovat, že není cesty zpět dostat jejich manželství do starých dobrých kolejí.

Takže, udělala to, co vždycky dělávala dřív, když měla čelit něčemu nepříjemnému. Předtím než potkala blondýnu.

Utekla pryč.

Ashley trávila čím dál tím víc času v práci, aby se tak vyhla trávení času se Spencer. Vrhla se na práci, ale vždycky si našla čas, aby mohla být se svým synem.

Obě zaměřily svoji pozornost na jejich dítě, ale ne na sebe navzájem.

Je nemožné, aby vztah vzkvétal za takových podmínek a konečným výsledkem byla velká hádka, která se odehrála tři měsíce předtím, než se Ashley odstěhovala.

Spencer i Ashley udělaly každá chyby ve svém manželství, ale obě jsou příliš tvrdohlavé a umíněné, než aby si to připustily. Místo toho se navzájem obviňují z toho, za co jsou očividně zodpovědné. Ani jedna z nich nebyla schopná zastavit kolotoč obviňování, ve kterém se zasekly, a vypadá to, že nic v nebližších dnech nezvrátí škody, které si navzájem způsobily.

Ashley si udělá sendvič předtím, než se rozhodne jít spát. Má před sebou zítra velký den a chce se ujistit, že si dobře odpočine. Když strčí do dveří k jejich hlavní ložnici, uleví se jí, ale je i smutná z toho, že Spencer už spí.

Co opravdu Ashley štvalo posledních pár měsíců bylo to, jak Spencer nezaujatě jedná ohledně rozpadu jejich rodiny. Bruneta ale neví jak hluboce je Spencer raněná, protože její žena schovává své pocity docela dobře. Místo toho si to Ashley vysvětlila tak, že tahle lhostejnost ze strany Spencer je jen další známka toho, že jí je to jedno.

Ale Spencer to jedno není.

A stejně tak je to u Ashley.

Už tak je to špatné, že ani jedna nechce udělat ten první krok a připustit si to, co opravdu mají ve svém srdci.

Ashley si lehne do postele a usne s pohledem na Spenceřina záda, která je k ní takto otočená. Neví, že je Spencer vzhůru a neví ani to, že blondýnka má jen jedno přání. Aby Ashley omotala svoje ruce okolo jejího těla.


Ráno to vypadá, že se Spencer její přání vyplnilo, protože Ashley se vzbudí s blondýnou ve svém náručí. Nemůže si přesně vzpomenout, jak se to stalo, ale zůstane tak ještě chvíli, aby si vychutnala ten pocit, který v ní nečekáné objetí vyvolává. Ale když si uvědomí, že její odhodlání odměnit se Spencer za včerejšek vytrácí, Ashley vyskočí z postele, než se touha po pomstě vytratí úplně.

Ve vší zdvořilosti zůstane zticha, jak to jen jde a jakmile se osprchuje, odejde a nechá blondýnu dál pokojně spát.

Chvíli potom se Spencer probudí ze svého spánku a první na co myslí je, že se cítí velice odpočatě. Nicméně, ani za nic nechce připustit, že důvod jejího dobrého spánku byla přítomnost Ashley v posteli. Chystá se zrovna do sprchy, když ucítí něco tak dobrého, že se jí začnou sbíhat sliny. Trvá to jen okamžik, aby se rozhodla, co udělá.

Vylétne z ložnice, stále oblečená v pyjamu, odhodlaná urovnat věci s Ashley. Není to jen kvůli tomu, že bruneta uvařila její oblíbenou snídani, ale i proto, že se opravdu cítí provinile ohledně toho, co se stalo minulou noc. Spencer vejde do kuchyně a cítí se velice nervózně a nejistě ohledně toho, jak bude bruneta reagovat. "Dobré ráno," řekne nesměle.

Ashley sedí u kuchyňského stolu a vesele přežvykuje svoje jídlo. Slyší Spencer vejít dovnitř a pozdravit, ale neodpoví.

Spencer si povzdechne, když si uvědomí, že je ignorována. "Ohledně včerejší noci," začne a posadí se oproti Ashley. "Omlouvám se, že…"

"Ahoj, neviděla jsem tě," přeruší ji Ashley. Nemá zájem o neupřímnou omluvu. "Vyspala ses dobře?"

"Uh, jo. A ty?" zeptá se Spencer, šokována, že je vůbec brána na vědomí.

"No jasně," zašklebí se Ashley. "Měla jsem suprovej sen. Chceš ho slyšet?" Spencer přikývne I když cítí, že něco s její ženou není v pořádku. "No, takže, v mém snu, jsi se mnou celé hodiny šukala až do bezvědomí."

Spencer si pozvdychne nad tím jak studeně to od její ženy vyznělo a s jakým úšklebkem to pronesla. "Co to sakra…"

"Naštěstí pro mě jsem se probudila a zjistila, že to byla jen noční můra." Hlas Ashley je neomylně sarkastický a zbožňuje sama sebe za to jak je blondýna z toho zdrcená. "Jen jsem ti to chtěla vyjasnit, kdyby sis náhodou jen na minutku myslela, že bych s tebou stále chtěla spát." Fáze číslo jedna jejího plánu je dokončena. Tato fáze měla ujistit Spencer, že už ji prostě nechce.

"Nemůžu uvěřit tomu, že jsem sem ráno přišla s omluvou," vypálí Spencer ze sebe jedovatě přesně tak, jak předtím Ashley sršela jed jejím směrem. "Ty se nikdy nezměníš."

"Oh, jak se jen mýlíš," odpoví Ashley a pokračuje ve svém jídle. "V minulosti bych se cítila špatně ohledně toho, jak včera v noci věci mezi námi dopadly. Ale teď se tak necítím. Dokonce jsem udělala své proslavené palačinky s čokoládou, aniž by mě zajímalo, jestli bude i dost pro tebe." Je to na první pohled pochopitelné, ale dává si záležet, aby tomu její žena rozuměla velice přesně.

Spencer sleduje Ashley, jak pojídá dále svou snídani s velkým úsměvem na tváři.

"Mmmmm." Ashley se poplácá po břiše a dál se usmívá. "Tyhle jsou tak dobré. Hádám, že si budeš muset najít k jídlu něco jiného." Fáze číslo dvě je také dokončena. Dát Spencer najevo, že ji nezajímá, jak se cítí.

Aniž bychom to řekli, víme, že Ashley lže sama sobě, ale zašla už příliš daleko na to aby poslechla ten malý kousek svého mozku, co jí říká, aby přestala.

"Už toho mám pokrk," pronese Spencer a vstane.

Ashley je rychle na nohou, aby mohla rozjet fázi číslo tři. Vstoupí Spencer u dveří do cesty a a zabrání jí v dalším pohybu. "Už toho mám pokrk."

Spencer se snaží brunetu odstrčit z cesty, ale nedokáže to. "Myslím to vážně, Ashley. Uhni!"

"Myslím to vážně, Ashley. Uhni!" opakuje Ashley jako dítě.

"Tohle není vtipný." Spencer nikdy předtím neviděla Ashley se takhle chovat a diví se jestli je pro ně ještě nějaká cesta zpět.

Ashley je ale pevná v kramflecích. Je to pro ni obtížené se nesmát nad tou nesmyslnou hrou, kterou rozehrála. "Tohle není vtipný."

"Okamžitě s tím přestaň!" zařve Spencer a zčervená vztekem.

"Okamžitě s tím přestaň," zopakuje Ashley s velkým úšklebkem.

Spencer má slzy na krajíčku, ale omítne ukázat Ashley, jak moc se jí dostala pod kůži. Všemi silami odstrčí Ashley stranou a hrne si to zpět do ložnice.

Ashley zůstane sama a může si pogratulovat k tomu, jak jdou věci zatím dobře. Naštvala blondýnu ještě víc, než plánovala a to je jen začátek toho co chce udělat. Ani nechce uvěřit přízni osudu, když uslyší o několik minut později téct vodu. Spencer je ve sprše a tak Ashley dostane další nápad jak vytočit bloncku ještě více.

Spencer se snaží uklidnit a nechá si horkou vodu stékat po své pokožce. Ale i tak není moc úspěšná a má opravdu pokušení odsud odjet a zapomenout na celý tenhle hloupý víkend. Jen myšlenka na jejího syna Spencer zadrží od odjezdu, protože pomyšlení na tůru 20 mil zpět nezní zas tak špatné. Ví proč se Ashely chová tak krutě, ale to neznamená, že jí to jen tak jednoduše odpustí. Blondýna se rozhodne, že jakmile se osprchuje, půjde se projít okolo chaty, aby si vyčistila hlavu.

Když dokončí sprchu, omotá své tělo ručníkem a jde zpět do ložnice, aby se oblékla. Je udivená a rozhodně ne šťastná, že našla Ashley ležící na posteli čekajíc na ni. Spencer už už řekne brunetě, aby odešla, ale nechce, aby byla zase její slova opakována.

Ashley leží na své straně a rukou si podpírá hlavu a je se sebou víc než spokojená. "Užila sis svou sprchu?" zahihňá se a pozoruje Spencer, jak se rozhlíží po pokoji po své tašce.

"Opravdu vtipný, Ashley," řekne Spencer a začne panikařit. "Kde mám oblečení?"

Ashley se posadí a pokrčí rameny. "Nemám sebemenší ponětí."

"Myslím to vážně, vrať mi ho," naléhá Spencer. Cítí se velice odhalená stojící tam jen v ručníku před svou ženou a chce se opravdu nutně obléct.

"Vidím, že to myslíš vážně." Jde Ashley přímo k blondýně a použije své tělo, aby ji přirazila na zeď. "Tvoje škoda, že jsem ho schovala, takže ho už nikdy nenajdeš."

"Slez ze mě," řve Spencer a snaží se vytvořit aspoň trochu prostoru mezi ní a brunetou. "Chci zpět své oblečení a chci to hned."

"Nemůžeš mít vždycky to, co chceš, Spence," zašeptá Ashley a pohrává si ručníkem blondýny. "Nestyď se, jako bych tě už předtím nikdy neviděla nahou."

Spencer sevře na hrudi. "Přestaň se mě dotýkat." Snaží se zvednout hlas, ale místo toho jí přeskočí. "Prosím, jen mi dej zpět moje věci."

Ashley si není jistá proč Spencer vypadá jako by se každou chvíli měla rozbřečet. Očekávala, že její žena bude zuřit a tak si to špatně vyloží, že s ní jen manipuluje. Takže udělá něco, co není ani pro ni typické. Ashley zatahá za ručník Spencer tak silně, že jí spadne. "Promiň, jsem zlá," řekne předtím, než se nekontrolovaně rozesměje.

Spencer se cítí trapně a je úplně vyděšená. Nemůže uvěřit tomu, co právě Ashley udělala a nechce poslouchat, jak se bruneta směje její nahotě. Snaží se sebrat ručník ze země, ale Ashley je rychlejší a dostane se k němu první.

"Wow, podívej se na sebe," vykřikne Ashley. Dlouze zapíská a kompletně ignoruje slzy v očích své ženy. "Měla bys chodit nahá častěji."

Místo toho aby se Spencer bránila, rozpláče se. Nemůže už vidět Ashley ani další sekundu a tak uteče do koupelny a zamkne dveře.

Ashley slyší blondýnu vzlykat za dveřmi a nemůže uvěřit tomu, co právě udělala. Nechápe proč je Spencer tak rozrušená, ale určitě to nehraje a Ashley se cítí jako idiot.

A cítí se ještě hůř kvůli faktu, že neví jak to napravit.


8

Spencer se usmála, když ucítila jak ji Ashleyiny paže silně obejmuly. Vlastně se nepřestala smát od toho, co dorazila se svou novou manželkou do chaty, kterou si pronajaly na svoje líbánky. Spencer byla nejdříve docela v šoku, když se Ashley zmínila, kde by chtěla strávit jejich první dva týdny potom, co se vezmou. Výlet na nějaké tropické místo s modrou vodou a bílým pískem kam se jen podíváte, bylo to, co blondýnu napadlo jako první pokud by měla hádat kam by Ashley chtěla jet. Ne, že by to Spencer nějak vadilo. Vidět brunetu v bikinách nebylo nikdy ničím špatným. A blondýnku neskutečně těšilo, když jí její žena říkala, že jediné co ji dělá šťastnou je Spencer.

Většina věcí, které Ashley dělala pro Spencer ji vlastně dělalo šťastnou. Byly spolu čtyři roky předtím než jejich svazek spečetily. A pro blondýnu ten čas jen tak plynul. Ukázalo se, že Ashley byla vším, co potřebovala a žádala od své polovičky. Jejich vztah byl podroben zkoušce již na vysoké a přežil pár nepříjemných žárlivých scén a pocitů nejistoty na obou stranách. Ale to bylo dříve a jejich problémy řešily s chladnou hlavou a rychle. Tohle byla jedna z věcí, kdy si Spencer byla jistá, že jejich svazek vydrží. Nikdo se ničemu nevyhýbal, když čelily nějakému problému. Pro Spencer to oproti předchozím vztahům byla změna a byla to změna, která byla z celého srdce vítána.

"O čem přemýšlíš?" zašeptala Ashley, když hladila blondýnu po ruce. Vypadalo to, že také má nekonečný úsměv na tváři od doby, kdy se provdala za Spencer, a abychom byli fér, ten úsměv vlastně nezmizel od doby co blondýnku poprvé potkala. Ashley si původně myslela, že jen myšlenka na spojení se s někým do konce života bude děsivá, ale její pocity, když myslela na to, jak požádá Spencer o ruku, byly úplně pohodové. A všechny další myšlenky jí jen ujistily v tom, že blondýnka byla pro ni ta pravá. Ani kolikrát nechtěla uvěřit tomu štěstí, že si našla někoho, který ji dostal tak, jak nikdo předtím. Ashley neměla zrovna dobrou pověst když došlo na vztahy, ale vše se změnilo v momentě, kdy do jejího života vstoupila Spencer.

Spencer se otočila v náručí své ženy, aby mohla pohlédnout do těch hnědých očí, které tak milovala. Ležely na zemi před krbem a zdálo by se, že se nepohnuly celou věčnost, I když to tak jen působilo. Nemohla odolat a ukradla si polibek od brunety předtím, než jí odpověděla na její otázku. "Přezdívky."

"Přezdívky?" tohle byla odpověď, kterou Ashley určitě neočekávala. "Je na přezdívkách něco tak zvláštníh?"

"Jakto, že pro sebe žádné nemáme," vysvětlila Spencer. Praskání ohně jen přidalo na romantice večera. Ashley ji již zahrnula dárky, večeří při svíčkách a hodinami vášnivého milování. Blondýnka byla v eufórii a doufala, že tenhle výlet je jen předzvěstí toho, co je dvě čeká. "Jsme spolu už víc jak čtyři roky a nikdy jsme si nedaly žádnou přezdívku."

Ashley si nebyla vůbec jistá, kam její žena tímto konkrétním tématem jejich konverzace směřuje a ani ji to vlastně příliš nezajímalo. Spencer až příliš roztomilá na jakákoliv slova a Ashley milovala tu malou vrásku, která se udělala na čele blondýnky kdykoliv se na něco soustředila. "Samozřejmě, že máme." Ashley jemně políbila špičku Spenceřina nosu předtím než pokračovala. "Říkám ti Spence a ty mě Ash."

Spencer zakroutila hlavou a její oči se rozzářily. "Tohle nejsou žádné přezdívky. To jsme si jenom zkrátily naše jména." Zkousla si spodní ret a snažila se vymyslet nějakou pro brunetku. "Musíme být víc kreativní."

"Nevidím důvod, proč bychom nějaké vůbec měly mít," škádlila ji Ashley. Nikdy nebyla velká fanynka přezdívek, ale užívala si, že si mohla z blondýnky dělat srandu. "Ale pokud na tom trváš, myslím si, že totálně hustá přezdívka pro mě by byla Sexy míca." Bruneta se seširoka usmála a pokrčila svůj nosík.

"To je ono!" vzrušeně vykřikla Spencer. Dostala inspiraci, když si prohlížela svou bezchybnou ženu.

Ashley byla překvapená, že blondýnka souhlasila s jejím návrhem. Nemyslela to vážně, když to navrhovala, ale nechtěla tuhle přezdívku úplně zatratit, když už měla tu příležitost. "Věděla jsem, že to vidíš stejně."

"Ne, blázínku," odpověděla Spencer a zakroutila hlavou. "Uděluji ti přezdívku Králíček."

"Prosím?" Ashley byla naprosto šokována z takového hrozného jména. "Tak to tě ani náhodnou nenechám, abys mi říkala Králíčku. Ani za nic."

"Tvoje škoda, já jsem si to už dávno zamilovala," kontrovala Spencer. Počkala několik vteřin, aby to dostalo dramatický nádech. "Králíčku."

"Spencer!" zasténala Ashley. "Nestrávím s tebou zbytek svého života, když mi budeš říkat Králíčku. Miluju tě a udělám cokoliv, ale tohle ti neprojde."

"Ale Králíčku," zafňukala Spencer a našpulila rty. "Je to roztomilé, stejně jako ty."

"To ani náhodou." Ashley se tentokrát nechtěla tak snadno vzdát jako vždycky. "Odmítám to, chápeš to. Nechci být nazývána Králíčkem. A pokud na tom trváš, okamžitě vyplním rozvodové papíry jen, co se dostanem zpět domů."

Spencer se zasmála. Výhrůžka brunetky nebyla totiž míněna vážně. Velmi ji tento šprým Ashley pobavil, ale vůbec ji to nerozhodilo. "Prosím tě, budeš se mnou trčet do konce svýho života." Blondýnka se nahnula k polibku, ale byla odmítnuta. "No tak, Králíčku, dej mi pusinku."

Ashley přihmouřila oči na Spencer a snažila se zachovat si svou kamenou tvář. Bylo to těžké předstírat, že to myslí ještě vážně, ale to neznamenalo, že se to alespoň nepokusí. "Dobře! Pokud mě dál chceš nazývat tou šílenou přezdívkou, tak ti budu muset jednu taky vymyslet." Spencer přikývla na souhlas a ještě víc se smála. Ashley protočila svoje mozkové závity, aby přišla aspoň z poloviny tak šílenou přezdívkou jako jí dala Spencer. "Fajn, mám to."

Spencer byla nadšená z představy, jakou roztomilou přezdívku pro ni bruneta s láskou vymyslela. "Tak sem s ní."

"Připravená?" zeptala se Ashley a žasla nad svým vtipem. Blondýna znovu přikývla a kypěla zvědavostí. "Smradinoha."

"Cože?" spadla Spencer čelist. Byla si jistá, že se přeslechla, ale pohled na pobavený výraz v obličeji její manželky značil opak.

"Smradinoha," zopakovala Ashley. "Pokud mi budeš říkat Křálíčku tak já ti budu říkat Smradinoho."

"To odvoláš," naléhala Spencer a plácla brunetu po rameni. "Moje nohy nesmrdí."

"Tak to asi nemáš vůbec vyvinutý čich," odpověděla Ashley a teď byla řada na ní, aby jí byl odepřen polibek. "Hej, nebuď na mě naštvaná. Já nejsem ta co má problém se smradlavýma nohama."

Spencer věděla, že si Ashley dělá jen srandu, tedy doufala, že to tak je. Ale to neznamenalo, že jí to nedá sežrat. "Víš, teď jsem citově poznamenaná na celý život. Ode dneška chodím celou dobu jen v ponožkách a budu muset jít taky na terapii, abych se zbavila těch traumat, které jsi mi způsobila."

Ashley pokrčila rameny. "Tak pokud to tak chceš, tak to tak musíš udělat." Už byla skoro v bodě, kdy se chtěla omluvit, ale zkusila zůstat silná. "Neboj se, neopustím tě i přes tvůj šílený problém se smradlavýma nohama, který nemůžeš ovlivnit."

"Tak teď tě tedy zrovna dvakrát nemiluju," zareptá Spencer a vypadá rádoby zničeně.

"Ale no tak, Smradinoho, nebuď taková," řekla Ashley a otřela si svůj nos o blondýnčin. "Budu tě navždy milovat, I když budu muset celý život chodit s kolíčkem na nose."

Spencer se snažila nesmát, ale selhala, když se Ashley podruhé otřela svým nosem o její. "Jsi hrozná. Víš to?"

"Já nejsem ta co s tímhle vším začala," upozornila Ashley. "A pokud už mi nikdy znovu neřekneš Králíčku, můžeme na tohle celý úplně zapomenout."

"Dobře." Povzdechla si podrážděně Spencer. "Myslím, že se můžu smířit s tím, že ti budu říkat jen Ash a nijak jinak."

Ashley chtěla zatancovat vítězný taneček. Právě vlastně vyhrála první rozepři a to ji udělalo velice šťastnou. "Vidíš, tohle je prostě perfektní jméno, Spence." Bruneta se rozhodla ukončit jejich první manželskou hádku pěknou muchlovačkou.

"Mmmm, to bylo hezký," poznamenala Spencer, když se od sebe oddělily. Ztratila se v očích Ashley na pár minut předtím, než znovu promluvila. "Myslíš si, že budem pořád takové?"

"Nevím. Koneckonců se budeme muset jednoho dne obléknout, jinak bychom si nemohly najít práci a vydělávat tak nějaké peníze," zavtipkovala Ashley.

"Tak jsem to nemyslela." Obrátila Spencer oči v sloup. "Měla jsem na mysli, šťastné a bezstarostné, tak jako teď."

"Ráda bych kdyby to tak bylo," řekla Ashley upřímně. "Miluju tě víc než cokoliv jiného, Spence. Chci s tebou prožít celý náš dlouhý a šťastný manželský život." Její tón hlasu se změnil na vážný, protože chtěla, aby blondýnka věděla, že to myslí vážně. "A udělám vše co je v mých silách, aby se tak stalo."

Spencer, spokojená s takovou odpovědí, se rozhodla, že už to bylo zatraceně dlouho, co slyšela Ashley křičet její jméno. Převzala iniciativu a povalila brunetu na její záda a netrvalo to až dlouho, kdy dosáhla toho, o co usilovala.


Ashley hledí přímo do krbu, který je v chatě bez mrknutí oka. V porovnání s tou vzpomínkou je takhle situace mnohem dramatičtější. Je stále v šoku z toho, co se odehrálo mezi ní a Spencer před půl hodinou a pořád nemůže pochopit, jak se mohly věci takhle vymknout její kontrole. Ashley okamžitě vrátila věci blondýnce. Řekla Spencer, že jsou v ložnici a potom sama odešla.

Tohle nebylo to, co chtěla Ashley udělat.

To, co chtěla udělat, bylo to, že chtěla padnout na kolena a prosit o odpuštění.

Ale bruneta si byla jistá, že ji Spencer nebude chtít ani vyslechnout. A kdyby opravdu nechtěla, ani by se jí nedivila. Ale to nebylo to, co ji zastavilo, aby blondýně řekla, jak moc toho lituje. Ashley odešla zpět do obýváku, protože se bála a styděla se.

Absolutně si neví rady jak se dostat z takové šlamastiky, kterou způsobila. A když si uvědomí, že mohla Spencer opravdu hodně ublížit, bolí ji z toho u srdce a bolest ne a ne odeznít.

Ashley je vyrušena ze svých myšlenek zvonícím telefonem. To ji vyleká a cestou k němu přemýšlí, jestli je to doktor, kdo volá. Část jejího já chce odjet kvůli tomu, co se stalo, ale větší část chce zůstat a dát věci do pořádku.

Pokud je to vůbec možné.

I Spencer slyší telefon, ale nechystá se opustit své útočiště v ložnici. Nepřestala brečet od toho, co jí Ashley strhla ručník z jejího těla, I když slzy už jí tečou výrazně pomaleji. Vymyslela si plán, že neopustí tenhle pokoj až do pondělí, I když ví, že možná někdy mezitím bude muset.

"Haló," řekne Ashley svým monotóním hlasem.

"Mámo!" zavříská Sammy z plných plic. "To jsem já, Sammy."

Ashley se cítí jako by jí někdo bodl přímo do srdce. I když neskutečně ráda mluví se svým synem kdykoliv může, teď když slyší jeho hlas, stydí se ještě víc za to, co provedla. Do očí jí vytrysknou slzy a snaží se bojovat s tím aby Sammy nezaznamenal, jak rozrušenou ji zastihl. "Ahoj prcku, ráda tě slyším."

"Chybíš mi, mámo," zahlásí Sammy. "Ale babička si se mnou hrála s autíčkama a bylo to fajn."

"No zní to dobře," souhlasí Ashley. Zavře oči, aby zabránila slzám, ale je to marné. Nejenom, že se chovala hloupě a lehkomyslně, ale cítí, že zradila i svého syna. "A co jste ještě dělali?" Ashley poslouchá jak jí Sammy vyjmenovává všechna svá dobrodružství za celý den, ale je duchem nepřítomna. Znovu se začne soustředit, když se Sammy ptá, jestli může mluvit se Spencer. Už má skoro vymyšlenou výmluvu proč nemůže blondýna přijít k telefonu, ale neřekne ji, protože by to nebylo fér ani ke Spencer ani k jejímu synovi. "Minutku, zavolám ti ji."

Ashley přejde k místu, kde je Spencer a zastaví se před dveřmi ložnice. Bojí se, že si blondýna bude myslet, že je to jen záminka, aby ji vylákala ven. Ashley doufá, že si to Spencer nebude myslet, ale nebude ji z ničeho vinit, kdyby to tak bylo. "Sammy je na telefonu," řekne bruneta, když jemně zaklepe prsty na dveře. "Chtěl by s tebou mluvit."

O vteřinu později, Spencer otevře dveře k velkému překvapení své ženy. Blondýna se směrem kde je Ashley ani nepodívá a jde rovnou k telefonu. Nepochybuje, že na lince je opravdu Sammy, protože ať už se děje cokoliv, ví, že bruneta by nezneužila lásku k jejímu synovi, aby s ní manipulovala. Ashley tohle nikdy od doby co se oddělily, neudělala a I když se Spencer teď cítí zraněná, nemyslí si, že by s tím bruneta začala právě teď.

Navíc potom všem.

"Ahoj, Sammy." Spence si otře oči a soustředí se jen a jen na svého syna. "Jak se má můj oblíbený chlapík?"

"Maminko!" zakřičí Sammy s notnou dávkou nadšení. "Tolik mi chybíš."

Spencer cítí, jak do ní Ashley boří své oči, ale neotočí se. "Ne tak moc jak chybíš ty mě."

Ashley si není jistá, zda by měla jejich konverzaci naslouchat, ale nemůže si pomoct. Touží vzít Spencer do své náruče a vzít tak vše zpět. Nejenom dnešní události, ale také celých těch posledních šest měsíců. Bruneta ví, že to není možné, ale to ji nezastaví, aby chtěla zapomenout.

Spencer pokračuje v utírání slz, které nepřestávají padat, zatímco mluví se Sammym. Je tak sladký a milovaní hodný. Dokonce ani s těmi nepříjemnostmi ve svém životě se vůbec nezměnil a za to ho blondýna miluje ještě více. Chce mu vrátit zpět jeho rodinu, ale teď to zrovna tak nevypadá. Spencer zavěsí telefon, když dokončí a potom se zarazí, protože neví, zda se může otočit a podívat se Ashley do očí. Vše je ještě tak čerstvé a pořád se cítí vyvedená z míry ohledně toho, co se stalo.

"Můžem si promluvit?" zeptá se Ashley nesměle. Má pocit, že Spencer řekne ne, ale i tak ji to neodradí to zkusit se zeptat. Bruneta už dosáhla bodu, kdy její pýcha není už vůbec důležitá. Nic není důležité, jen blondýna, která se teď na ni dívá. "Vím, že nemám právo od tebe chtít, abys mě vyslechla..." Její hlas se zadrhne a ztratí kontrolu nad svými emocemi. "To, co jsem ti udělala, je neomluvitelné."

Spencer ví, že vše, co Ashley říká, myslí vážně. Zná svou ženu dobře a ví, kdy si s ní jen zahrává a kdy to myslí vážně. Blondýna stojí přikovaná na svém místě, protože neví, jestli je připravená na něco dalšího.

Ashley chápe Spenceřino ticho jako výzvu k pokračování. "Vím, že když jen řeknu, že je mi to líto, tak to, co jsem udělala, to zpět nevrátí, ale opravdu se omlouvám." Popojde o pár kroků směrem k blondýně. "Bože, Spence, já nevím, co to do mě vjelo. Já jsem jen...já to prostě nevím."

Spencer píchne u srdce, když slyší, jak zní Ashley rozrušeně. Přeje si, aby nebyla, vlastně si přeje, aby se celý ten incident nikdy neodehrál.

"Já už takhle dál nemůžu," prohlásí Ashley a popojde ještě blíž ke své ženě. "Už jsem unavená z hádání s tebou a předstírání, že to, co se mezi námi děje, mě prostě uvnitř nezabíjí."

Spencer je ohromená jak zloměně bruneta vypadá, ale snaží se zůstat neoblomná. Ashley ji zranila daleko víc, než si jen mohla představit. Na jedné straně si říká, že je jí jedno zda její žena svých činů lituje, ale na té druhé si nemůže pomoct a je ovlivněna tím, jak zoufale zní Ashleyin hlas.

"Každý den od toho, co jsme se oddělily, vše, co jsem si přála, bylo, abychom se zase k sobě vrátily," přiznává Ashley. Čas na hraní hloupých her a hádek už vypršel. "Vše, co jsem každou noc chtěla, když jsem usínala, jsi byla ty, schoulená v mém náručí." Udělá pauzu, aby sebrala odvahu pokračovat. "A potom jsem dnes šla a ponížila tě, zničila jsem tak nejspíš poslední šanci, aby se tak znovu stalo."

Blondýna nemůže zadržet vracející se slzy. Ashleyiny slova se jí dotkla, ale zatím se nepohla. Už si ničím není jistá a její odhodlání potrestat brunetu se začíná vytrácet.

"Není to pravda, že tě nenávidím," zašeptá Ashley kousek od své ženy. "Není na tobě nic, co bych mohla nenávidět a omlouvám se, pokud jsem ti dala jen záminku si to myslet."

Spencer se konečně otočí tváří k brunetě, a když se její oči setkají s Ashleyinými, vidí, že také pláče. Blondýnka nic neřekne, ale také se nikam nechystá odejít.

Ashley se přikrčí, když vidí obličej své ženy pokrytý slzami. Ví, že ona je ten důvod co způsobil tyto slzy a cítí se za to ještě hůř. Ale je odhodlaná položit své srdce na dlaň, protože ví, že to je správná věc a doufá, že by blondýna mohla změnit názor. "Nenávidím to, jak se věci mezi námi pokazily. Nenávidím to, že jsme se oddělily. Nenávidím to, že se naše manželství rozpadlo. Nenávidím se, že jsem ti způsobila takovou bolest. Nenávidím to, když se každé ráno probouzím bez tebe vedle sebe. Nenávidím to, že nemůžu sdílet všechny ty nádherné okamžiky, co s tebou tráví Sammy. Nenávidím to, že už nejsme rodina. Nenávidím se za to, co jsem ti provedla a že jsem tě zranila."

Spencer neví jak má reagovat. Ale cítí, že bruneta ještě neskončila a tak zůstane zticha.

"Nikdy, za těch deset let co tě znám, jsem tě ani na sekundu nenáviděla." Ashley se sice třese s každým dalším proneseným slovem, ale nepřeruší svůj oční kontakt s blondýnou. "Nikdy jsem tě nepřestala milovat, Spence, nikdy. Stále tě miluju a vím, že ti je to asi teď jedno..."

"Pleteš se," zašeptala Spencer. Slova Ashley ji zasáhla stylem, o kterém si myslela, že ještě před minutou není možný. Nemůže popřít, že je stále raněná, ale zároveň nemůže popřít, že je brunetě oddaná. Spencer to popírala měsíce a I když ví, že asi udělá velkou chybu, je jí to jedno. "Moc mi na tom záleží."

Ashley je úplně vykolejená, když Spencer popojde blíž. Ale zdaleka se to nerovná tomu šoku, když se rty blondýny dostanou do kontaktu s jejími. Je v pokušení zeptat se Spencer co to dělá, ale neudělá to.

Místo toho, opětuje Ashley polibek Spencer bez váhání a bez přemýšlení, co to pro ně znamená.


9

Spencer prohloubí svůj polibek s Ashley. Její hlad a vášeň narůstají s každým dotykem jejích rtů se rty brunetky. S každým vzdechem, který udělá a s každou vteřinou, která uběhne, se cítí lépe a lépe. Nemůže vůbec uvěřit, že je to už tak dávno co naposledy líbala Ashley. Tak dávno co cítila takovou touhu a hlavně tak dávno co cítila jejich lásku prostupovat celým jejím tělem.

Ashley drží Spencer tak pevně jak jen může. Bylo to již dávno, hodně dávno, co mohla citít blondýnu tak blízko jako ji má teď. Ani na vteřinu nechce pomyslet kam tento polibek nebo všechny tyto polibky vedou. Ashley na to nechce myslet. Pokud by nad tím zauvažovala, do mysli by se jí vkradly všelijaké myšlenky a pochyby a to je to poslední co by chtěla. Co opravdu chce a co opravdu kdy chtěla je jen a jen jedna věc.

Spencer.

Blondýnka také vytlačuje všechny své negativní myšlenky do pozadí, aby ji nemohly trápit. Tolik se toho mezi nimi událo, tolik hádek propuklo, že tenhle moment lásky a touhy je příliš dobrý na to, aby ho zahodily. Spencer neuvažuje o tom, že by přestala. Vůbec. Vše na co momentálně myslí je jak se ještě více oddat Ashley.

Těžké dýchání a zvuky slasti jsou jediné zvuky, které naplňují opuštěnou chatu. Jeden polibek následuje druhý a vše je zapomenuto, je zde jen současnost. Spencer ale potřebuje víc. A stejně tak Ashley, ale bojí se, co by se mohlo stát, pokud udělá další krok. Tohle se už jednou stalo. Byla už tak blízko usmíření s blondýnou, ale stopla to dříve, než se to stalo.

A není to, že by si Ashley myslela, že sex je vším, to si nemyslí. Ale být na tak dlouhou dobu citově i fyzicky odloučená od Spencer, jí připadalo jako věčnost a sex a intimitu vyrovnalo na stejnou úroveň. Zapoměla, že pravá intimita se může odehrát i v oblečení.

Spenceřiny nohy se mění v želé a není si jistá, jak dlouho ještě vydrží na nich stát. Nemá nic proti tomu povalit Ashley přímo na zem a zmocnit se jí, ale raději by byla na trochu více pohodlném místě. Ložnice je jedna z možností, ale je trochu daleko. Otevře jedno oko a obratně vede sebe a brunetu směrem ke gauči.

Jakmile se Ashleyina kolena dotknou okraje gauče, je na něj povalena a blondýna skončí na jejím klíně. Spencer obkročí brunetku a jejich líbání se stane ještě intenzivnější. Obě se snaží dýchat nosem, aby nemusely přerušit svá spojená ústa. Ashley cítí, jak se Spencer na ni přitlačí a vzdechy, které vydává, jsou pohlceny horkými a vhlkými ústý blondýny.

A potom se něco stane.

Ashleyin zdravý rozum se vrátí.

Nikdo není tak překvapený jeho návratem jako právě ona. Její mysl se nesoustředí na sexy blondýnu v jejím klíně, ale místo toho začne přemýšlet, jak se nic nevyřešilo. Nejenom to, že její vyznání lásky nebylo ze strany Spencer opětováno. Dala své srdce všanc, protože to bylo správné a protože už nemohla dále ani na vteřinu držet své city pod pokličkou. Zvažuje různé scénáře, co by se mohlo stát, kdyby došlo na sex. Většina těchto scénářů končí s ještě většími rozpaky mezi nimi, než už tu dávno jsou. Mozkové závity v Ashleyině hlavě se točí na maximum a její ústa tak zpomalují.

Spencer si všimne této změny v chování brunety a je z toho zmatená. "Něco je špatně?" zeptá se potom, co se odtáhne od Ashley. Tváře má rudé, její vlasy jsou rozcuchané a těžce oddechuje. Spencer se skoro nakloní k dalšímu polibku předtím, než Ashley může odpovědět. Tak moc chce věci nechat zajít dál.

Ashleyiny ruce se dotknout Spenceřiných boků. Chce věci trochu zpomalit, ale nechce, aby se blondýna pohnula z místa, kde je. Blízký kontakt jejich těl působí lépe, než si dokáže vzpomenout. "Nevím, jestli to můžu udělat."

Pocit odmítnutí se převalí přes Spencer tak rychle jako vlna, že všechny racionální myšlenky jsou odplaveny. Je naštvaná a potom co jí Ashley provedla v koupelně je také rozhořčená. Jak si může Ashley dovolit ji odmítnout? Potom jakému utrpení ji předtím vystavila. Spencer se dívá na brunetu se sevřenými ústy a mračí se. Chce se podělit s Ashley o to na co myslí, ale rozhodne se raději odejít. Je jen určitá hranice ponížení, kterou snese.

Ashley sleduje různé emoce zobrazující se ve Spenceřině obličeji a uvědomí si, co by měla udělat zrovna ve správný okamžik. Přidrží blondýnu a nenechá ji odejít. "Prosím tě, Spence, jen mě vyslechni." Klidně bude žebrat. Obzvlášť potom co okusila chuť toho, co jí posledních šest měsíců chybělo.

Spencer se vzpírá brunetinu sevření. Nemá strach, ale chce být od své ženy co nejdále.

To co ji zastaví, nejsou slova hněvu.

Nebo prosby.

Nebo to, že se nemůže ze sevření brunety vysvobodit.

To co Spencer zastaví je proud emocí, které srší z Ashley.

Bruneta na ni v podstatě vrhne své tělo, když uvolní svůj přiškrcený pláč. Zaboří své tělo oproti jejímu a své ruce omotá kolem Spenceřina krku. Nemůže ani mluvit tím jak je rozrušená. Ashley nemůže vystát pomyšlení, že by od ní Spencer odešla.

Spencer drží svou plačící ženu a všechny pocity odmítnutí a hněvu, které cítila předtím, jsou pryč. Nevzpomíná si, kdy naposled viděla brunetu tak zlomenou nebo rozrušenou. Spencer se snaží uklidnit Ashley jak nelépe dokáže a dovolí brunetě najít útěchu ve svém objetí.

"Omlouvám se," zamumlá Ashley proti Spenceřinu rameni. "Omlouvám se," zopakuje, protože má pocit, že to neřekla dostatečně.

"To je v pořádku," zašeptá Spencer a hladí brunetu po zádech. "Neplač, Ash, to je v pořádku." Nerada vidí svou ženu smutnou i přes to všechno co se mezi nimi odehrálo.

Co nemůže Ashley hned vysvětlit je to, proč se takhle zhroutila. Spencer jí neřekla, že ji také miluje a pak chtěla odejít, to ji prostě vyděsilo. Můžou sice být od sebe, ale bruneta si zdaleka nechce připustit, že to mezi nimi skončilo. Ani náhodou. A tyhle dvě věci jí jen naznačily, že by to tak mohlo být. A to je důvod, proč je tak zoufalá. Strachem z toho, že by blondýna mohla být navždy pryč z jejího života.

Spencer připadá podivné, že se jejich role tak rychle najednou vyměnily. Byla to ona, kdo před pár minutami vypadal tak zranitelný a teď je to Ashley kdo převzal tuto roli. Blondýna je teď v pozici kdy uklidňuje svou ženu. Samozřejmě na tom není nic špatného, ale chtěla by vědět, co se v brunetě odehrálo.

"Je to mnou?" zeptá se Ashley, když svůj slzami pokrytý obličej odtáhne od Spenceřina ramena. Její otázka je sice vyřčena potichu a její hlas se třese, ale blondýna ji slyšela. To ale neznamená, že Ashley dostane svou odpověď. "Udělala jsem něco, proč jsi mě přestala milovat?" zeptá se brunetka a její spodní ret se chvěje. I když je pořád na hraně, kdy se může zlomit, snaží se zůstat zůstat vyrovnaná. Je ohromená tím, jak se všechny její obranné mechanizmy vytratily. Především její hrdost, ale také její ego. Před dvěma hodinami by takové otázka její ústa neopustila, ale teď je zasažena svými pocity a chce znát odpověď. I kdyby to měla být odpověď, kterou nechce slyšet. Měsíce a vlastně roky nevědomosti, proč se blondýna od ní odtáhla, konečně Ashley dostihly.

"Ashley, ne," ujišťuje Spencer rychle svou ženu. Je zmatená, ale nemusí být zrovna génius, aby si uvědomila, že Ashley se neodvolává na tu příhodu v koupelně. Co je ale pro ni mnohem matoucí je to, proč si myslí, že ji Spencer už nemiluje. A tom si vzpomene, že neopětovala to, když se jí bruneta přiznala se svými pravými city. "Já tě taky nikdy nepřestala milovat."

Ashleyiny oči se otevřou dokořán, ale jedna její část stále blondýně nevěří. Nemůže si pomoct, ale diví se, jestli Spencer náhodou neřekla ta slova jen proto, že se cítila provinile. Bruneta podrží své nadšení, dokud se neujistí, tím, že se zeptá znovu. "Opravdu?"

"Bože, jasně, že ano," vykřikne Spencer předtím, než si opře čelo o Ashleyino. Její prsty projedou vlasy brunetky a obě si tak užívají znovu své blízkosti. "Nebýt s tebou bylo tak zatraceně těžké. Já tě miluju, Ash, vždycky jsem tě milovala." Zdrží se říci, "a vždycky budu" protože ve vzduchu je příliš nejistoty.

Ashley na chvíli zavře oči, aby tak mohla vstřebat slova blondýny. Když je znovu otevře, všimne si, že Spenceřiny oči jsou také vlhké. "Jak jsme se to jen sem dostaly?" zeptá se bruneta, a její tón zní žalostně. Vypadá to, že dva lidi, kteří se stále milují, by neměli nechat věci zajít tak daleko.

Spencer ví, že jsou tam určité různé okolnosti a důvody, které způsobily rozpad jejich manželství. Vždycky tam byly. Ale také si uvědomuje, že to není úplně fér vůči Ashley, aby dále uchovávala důvod, proč se tak odtáhla. Ale je to pro ni těžké se otevřít. A není si jistá, zda najde ta správná slova, aby vysvětlila to, co tak dlouhou dobu skrývala. "Myslím si, že se věci změnily potom, co se narodil Sammy."

Ashley přikývne, když uvažuje o tom, co právě řekla její žena. Nikdo nechce svádět jejich problémy na Sammyho. On je v tom nevinně a ani jedna nelituje toho, že je součástí jejich života. "Proč si myslíš, že se změnily?"

"Já nevím," zalže Spencer, protože se vrací všechny její nejistoty. Nechce se takhle chovat, ale je velmi těžké připustit si něco, co se vám sobě nelíbí a za co se stydíte. Ale potom si blondýna všimne, jak dotčená Ashley vypadá v důsledku její lži. "Já jsem ta co se odtáhla jako první," zašeptá Spencer a snaží se vyhnout očnímu kontaktu s brunetou.

Ashley vidí, že ať je to cokoliv co její ženě vadí, tak s tím bojuje. Nechce na ni tlačit, ale také chápe, že tenhle rozhovor musí proběhnout, pokud mají mít ještě šanci. "Proč?"

Spencer se zhluboka nadechne a připravuje na to se otevřít. Zvedne hlavu a slova jí málem uvíznou v krku, ale nedopustí to. "Protože jsem se změnila potom co se Sammy narodil."

Ashley nadvihne obočí. Odpověď blondýny nijak neosvětlí důvody, proč se její žena od ní odtáhla. "Co tím máš na mysli?" Její hlas nezní naštvaně a není v něm žádný tón obvinění. Ashley chce prostě znát pravdu, hned teď, nic víc.

"Moje tělo se změnilo," přizná Spencer a nemůže zastavit znovu svůj pláč. Znamená to pro ni hrozně moc, že se konečně otevřela Ashley. Její oči se dívají do jejího klína, protože je pro ni příliš těžké dívat se do těch hnědých očí, které tak miluje.

V hlavě brunety se rozsvítí, protože najednou všechno začne do sebe zapadat. Je tam toho nejpíše víc za přiznáním blondýny co vedlo jejich oddělení. Ale je ráda, že má aspoň malou cestičku do mysli blondýny. "Myslíš si, že jsem měla nějaký problém s tvým tělem potom, co se narodil Sammy?" Potřebuje ujištění předtím, než bude pokračovat. Spencer zakroutí hlavou, ale Ashley si není jistá, zda říká pravdu. "Opravdu si myslíš, že bych tě přestala milovat, protože se změnilo tvoje tělo?" Tím jak hlasitě je otázka vyřčena, bruneta je více a více uražená, že by si tohle její žena mohla o ní myslet. "Opravdu si myslíš, že jsem tak povrchní?"

Spenceřina hlava vyletí vzhůru a nelíbí se jí jakým směrem se rozhovor ubírá. "Ne, tohle není to…"

"Omlouvám se," řekne Ashley, když se znovu uklidní. "Neměla jsem na tebe takhle vyletět." Rukou přidrží blondýnčin obličej proti svému. "Vím, že je to pro tebe těžké, Spence, ale můžeš mi věřit." A potom se jí vybaví, jak se své ženě posmívala. "Ó Bože, já jsem takový idiot." Vybaví se jí, jak se smála, když strhla ručník z blondýnčina těla. "Nikdy jsem ti neměla takhle ublížit…"

Tentorát je to Spencer kdo to přeruší. "Vím, že je ti to líto." Byla s Ashley dost dlouho na to, aby věděla, jak její mysl pracuje. "To není přesně to, k čemu bych se teď chtěla nějak vracet. Zasloužíš si vědět, co se stalo, Ash, ale je to pro mě opravdu těžké."

"Pokud chceš počkat, pochopím to," odpoví upřímně Ashley. Sice chce všechno pochopit, ale dluží Spencer trpělivost. Jen proto, že to blondýna potřebuje. "Já mám času dost."

Tohle dodá Spencer kuráž pokračovat dál. "Každý den jdeš do práce a fotíš všechny ty krásné ženy." Ashley bojuje se snahou ji nepřerušit a podaří se jí zůstat zticha. "A nikdy předtím mi to nevadilo, ale něco se změnilo, jak jsem porodila. Nevím, jestli to bylo těmi hormony nebo čím to bylo. A potom to pro mě bylo těžké vědět, že odejdeš do práce, tam uvidíš všechno dokonalé a pak se vrátíš zpět ke mně a budeš zklamaná."

Ashley přikývne na znamení, že rozumí, ale je tam jedna věc, na kterou se musí zeptat. "Udělala jsem někdy nebo řekla jsem někdy něco, proč by sis to měla myslet?"

"Ne, ne, neudělala," rychle ji ujišťuje Spencer. "Trvalo mi celou věčnost, než jsem zhubla co jsem při dítěti nabrala, ale i tak bylo moje tělo jiné." Cítí jak jí rudnou tváře, ale nepřestává mluvit. "A to není všechno. Já, uh…víš, někdy prostě bylo tolik práce se Sammym, že jsem neměla ani čas se osprchovat. Nebo, ty jsi přišla domů a já jsem měla dětské jídlo všude na svých šatech a ve svých vlasech. Necítila jsem se ani trochu atraktivní, a když jsem si to o sobě nemyslela já, co jsem mohla očekávat od tebe."

Ashley se brání ohromujícímu pocitu se bránit. Co Spencer potřebuje od své ženy je podpora, láska, ale ze všeho nejvíc pravdu pokud došlo na tyhle obavy. "Ať už mám vidět jakoukoliv domělou dokonalost v těch modelkách co fotím, nikdo z nich ti nesahá ani po kotníky."

Spencer se snaží dívat všemožně jinam než na svou ženu, ale Ashley ji nenechá. "No tak, to není možné."

"Já nejsem zamilovaná do tvého těla, Spence, já miluju tebe," řekne Ashley a snaží se vymyslet způsob, jak by jí blondýna mohla uvěřit. "Dívám se na tebe a bereš mi dech. Nosila a porodila jsi našeho syna a potom ses rozhodla zůstat doma a vychovat ho. Tohle pro mě znamená mnohem víc než to, jestli příjdu domů a ty budeš mít upravené vlasy nebo budeš mít make up."

Spencer nemůže pochopit, co jí tím chce bruneta říct. Není to úvaha nad tím, co řekla její žena, spíš úvaha nad sebou a svými problémy.

"Dobrá, řekněme to takhle," začne Ashley, když ji napadne myšlenka. "Pokud bych měla autonehodu a něco se mi stalo a zůstala bych paralyzovaná nebo jinak vážně zraněná, přestala bys mě z ničeho nic milovat?"

"Samozřejmě že ne!" odpoví Spencer bez přemýšlení. "Milovala bych tě ať už by se stalo cokoliv."

"Přesně tak," řekne Ashley a přemístí se tak aby se dívala Spencer přímo do očí. "A přesně tak to cítím já. Ale tohle není ten případ, protože ty jsi krásná, Spence, a já tě miluju a chci tě a ani nevím jak ti to víc říct. Musíš mi věřit."

Spencer ví, že jedním rozhovorem se nezmění ty roky toho, jak se na sebe dívala, ale ví, že brunetě může věřit. Cítí se hloupě za to, že se nesvěřila Ashley dříve, ale nemůže změnit minulost. A navíc je tam víc než jedna záležitost, která zavedla tento pár na cestu rozchodu, který vedl ke zlomení srdcí obou žen. Co ale cítí víc je láska, když se podívá Ashley do očí. Opravdová a pravá a to nutí Spencer reagovat znovu neočekávaně.

Políbí Ashley podruhé, ale tentokrát je to jiný polibek.

Tímto polibkem Spencer doufá, že Ashley pochopí, že tak pečetí svůj slib.

Slib, že se nebude držet zpátky a nebude utíkat od jejich problémů.

Slib, že ponechá dveře pro rozhovor otevřené.

A slib, že bude pracovat na tom, co je ještě před nimi.

Když je její polibek opětován, Spencer ví, že Ashley jí slibuje přesně to samé.


10

Spencer si hraje s Ashleyinými prstíky zatímco se tulí ke své ženě. Už nějakou dobu sedí na klíně brunety a nemá v úmyslu nikam odejít. Spencer byla předtím schopná blokovat ten pocit, jak moc miluje být v blízkosti Ashley. Bylo to jednoduché, když předstírala, že ji nenávidí, ale teď se od brunety nemůže odtrhnout. A může prohlásit, že její žena se cítí úplně stejně. Od jemných polibků k mírnému laskání až po tiché vzdychání. Díky všem těmto věcem Spencer věří, že mají s Ashley ještě naději do budoucna. I když jsou tam stále nějaká témata, která se musí dořešit.

"Proč jsi mi neřekla, jak se cítíš?" zeptá se opatrně Ashley. Tuhle otázku prostě nemůže dostat ze své hlavy. Bolí ji to pomyšlení, že si to o ní Spencer myslela a nebo dokonce ještě myslí. A přemýšlí, zda kdy udělala něco, aby to odstartovala. Je jedno co jí blondýnka řekla, Ashley se prostě cítí provinile, že díky ní měla její žena tak nízké sebevědomí. "Nemusíš mi na to odpovídat, pokud se na to necítíš," ujišťuje blondýnu. Ale to poslední co by Ashley chtěla udělat je tlačit na ni. Ví, udělala chybu, když na ni předtím málo naléhala, ale věci jsou ještě příliš čerstvé a nechce ničím zkazit jejich znovunabitý klid.

"Chtěla jsem ti to říct," zašeptá Spencer a udržuje oční kontakt s Ashley. Je to pro ni těžké nepodívat se jinam, ale ví, že tenhle rozhovor je velmi důležitý. "Nejdřív jsem si myslela, že to jenom hormonama." Ashley přikývne a její ruce hladí blondýnu po stehnech. "A potom jsem si uvědomila, že to bude něčím jiným." Spencer se nemůže dívat na bolest zračící se v brunetině bličeji a tak se nahne a opře se tváří o tvář Ashley. "Styděla jsem se a uh…já." Její hlas se třese, ale chce mluvit dál. "Já jsem se cítila hloupě."

"Je mi to líto, že ses tak cítila," odpoví Ashley a rukama pevně obejme blondýnu. "Kéž bych to věděla." Vzpomíná si na dobu, kdy byla několikrát Spencer odmítnuta. Na dobu, kdy se jí její žena vzdalovala, když se hádaly o ničem, protože vlastně nemluvily o tom, co je opravdu trápilo. Vzpomíná si, jak se Spencer snažila, pokaždé když měla šanci schovat své tělo a jak se to předtím nikdy nestávalo. Brunetě svítá, že si toho mohla všimnout co se děje, kdyby jen na chvíli překonala sama sebe. Ashley si nadává za to, že byla slepá, tak sebestředná a tak sobecká.

"To nebyla tvoje chyba, Ash," řekne Spencer, když sleduje zmatek v očích brunety. Odtáhla se, když její žena zůstala zticha. "Měla jsem něco říct."

Ashley zakroutí hlavou. "Měla jsem na to přijít za celou tu dobu co se to děje." Spencer se snaží skočit brunetě do řeči, ale nepodaří se jí to. "Měla jsem na tebe zatlačit, když ses mi nechtěla svěřit." Teď Ashley všechno připadá mnohem jasnější. "Měla jsem být lepší ženou." Tu poslední část byla řečena potichu a bolest v hlase brunety je evidentní.

"Nechci, abychom se navzájem obviňovaly," řekne rozhodně Spencer. "Obě jsme udělaly chyby, ale myslím si, že bychom lépe využily čas kdychom se soustředily na to proč se to stalo, než kdo to způsobil." Nechce aby byl jejich posun ve vztahu naruše nějakou hrou na obviňovanou.

"Myslela jsem si, že už mě prostě nechceš, že už mě nemiluješ," přiznává Ashley I když je to pro ni těžké to vyslovit. "Nemám na mysli potom, co jsme se rozešly. Myslím tím předtím."

Spencer to bolí slyšet taková slova od Ashley a snaží se, aby jí ta bolest nerozhodila. "Proč proboha by sis tohle měla myslet? Protože jsem s tebou nechtěla spát?"

"Ne, protože ses mě přestala dotýkat," vysvětluje Ashley. Má stažené hrdlo, když jí dojde kolik měsíců a let byly s blondýnku odcizené. "Vždycky jsme se jen tak dotýkaly, nebylo to jen o sexu." A to byla z části pravda. Na téma sex došlo později, když už byla Ashley zoufalá a snažila se dotlačit zpět do jejich manželství intimnost. "Cítila jsem to tak, že pokaždé když jsem se k tobě přiblížila, našla sis důvod se odtáhnout." Bruneta se nestaží svalit jejich problémy na Spencer; snaží se jen být upřímná. "Věděla jsem, že jsi unavená a necítíš se sama sebou, takže jsem neočekávala, že se mnou hned hupsneš do postele." Očima prosí blondýnu, aby uvěřila. "Myslela jsem si, že je tam nějakej důvod, že jsem něco udělala, když jsi se v mé blízkosti tak divně chovala."

Spencer pár minut zvažuje slova její ženy. "Já jsem si myslela to samé," odpovídá. I když je to pro ni těžké odhalovat tyto staré pocity připadá jí, že s každým přiznáním a vyznáním, které v sobě dusila, se cítí lépe a lépe. "Nejdříve jsem se, pokaždé když jsi zmínila sex, zděsila, ale potom ses přestala ptát a já jsem si říkala, že už po mě prostě netoužíš."

Ashley se narovná tak aby mohla oběma rukama uchopit Spenceřin obličej. Políbí svou ženu přímo na rty a nechá je na chvíli spojené. "Nikdy nepochybuj o tom, že po tobě toužím, nikdy, Spence." Olízne si rty předtím, než blondýnku znovu políbí. "Přestala jsem naléhat, protože to nikam nevedlo. Byla jsem stále odmítána a," zarazí se, protože si není jistá, jak ta další část vyzní, "vypadalo to, že já jsem pořád ta, co žadoní. Já jsem chtěla být ale sváděná. Chápeš?" vypískne Ashley a je si stoprocentně jistá, že se teď červená.

"Bývala jsem dobrá ve svádění tě," odpoví Spencer, mrkne okem a její tón hlasu je smyslný.

Ashley se zakření. "To ji opravdu bývala." I když se jen krátce políbí, obě si této polibek vychutnají. "Vsadím se, že moje přesčasy tomu moc nepomohly, co?"

"No, to teda moc ne," souhlasí Spencer. "A potom, bylo jednodušší se s tebou hádat než ti opravdu říct co mě trápí."

"Ten pocit znám," přiznává smutně Ashley. "Tolik jsme si ublížily a řekly si tolik ohavností, že si přeju aby to šlo vzít zpět."

"Ale nejde to," dokončí Spencer větu místo brunety. Slyší, jak se Ashley zachichotá a diví se, čemu se směje. "Co?"

Trvá pár minut než je Ashley schopná vysvětlit co se děje. "Vypadá to, že jsme znovu naladěné na stejné struně. A to je super."

"Jo, to opravdu je." Spencer ví přesně, o čem bruneta mluví. Byly tím proslavené, že si navzájem dokončovaly svoje věty. Hodně lidí to štvalo, ale jim to nevadilo. Její úsměv se ale vytratí předtím, než se zeptá na otázku na kterou je připravená slyšet odpověď. Ale nemůže si pomoct a musí se zeptat. "Myslíš si, že můžem začít znovu?"

"Určitě," odpoví Ashley bez přemýšlení. "Chtěla bych. Počkat, zapomeň. Chci to."

Spencer se usměje. "Ale…"

"Ale nesmíme to zase podělat," řekne Ashley posmutněle. "Bylo to těžký nebýt s tebou. Zabíjelo mě to uvnitř chrlit na tebe všechny ty urážky a zabíjelo mě, když jsi mi tu nenávist opětovala. Už tím znovu nechci procházet."

"Vím, co máš na mysli." Spencer jemně hladí brunetu po dlani. "Miluju Sammyho celým svým srdcem a vím, že ty taky, ale nemůže nám zabírat veškerý náš čas." Už nějakou dobu nad tímhle přemýšlela. "Když neberu v potaz ty problémy, co jsme měly, přestaly jsme spolu trávit čas o samotě potom, co se narodil. Musíme zůstat v kontaktu a budovat náš vztah."

Ashley přikývna na souhlas a užívá si, jak dobře se teď cítí. "Máš pravdu. Jednoho dne vyletí z našeho hnízda a potom zůstaneme spolu samy. A nechci, abychom si byly cizí."

"Nemůžu jinak než souhlasit." Spencer se usměje a pociťuje, jak se její srdce uzdravuje.

"Rozhodně nechci nic uspěchat, Spence, a po dnešku nemám asi ani právo se tě na to ptát," Ashley vypadá nejistě a v blondýně to vzbudí zvědavost. "Chci se vrátit domů. Po tomto víkendu, se chci vrátit zpět do našeho domu." Ta myšlenka na oddělení od své ženy a jejich syna na ještě déle než už byla, není vůbec milá. "Neříkám, že do toho skočíma rovnýma nohama a budeme dělat, že se nic nestalo…"

"Vždycky to byl tvůj domov, Ash," přeruší ji Spencer. Je unavená z tohoto konkrétního tématu, ale ví, že je to důležité. "Já tě nevyhodila, ty jsi odešla."

Bolest se zračí v očích obou žen a Ashley trvá chvilku, než se sebere. To poslední co by chtěla je udělat zase krok zpět. "Vykopla jsi mě z naší ložnice a já zůstala další tři měsíce. Nechtěla jsem být jen tvoje spolubydlící a tak moc jsme se hádaly, že jsem si řekla, že bude lepší, když prostě odejdu."

Spencer ví, že se může obhajovat nebo se hádat s Ashley o tom, proč odešla a jak to bylo těžké dívat se, jak odchází. Mohla by, ale nechce, protože je na čase aby se odprostily od minulosti a chyb, které se staly. "Ráda bych tě měla zase zpátky. Byla jsem hrozně osamělá bez tebe."

"Tak moc tě miluju," řekne Ashley a spečetí to dechberoucím polibkem. "Tak moc."

"Taky tě miluju," zašeptá Spencer potom, co se od sebe odtrhnou. "Předtím jsi říkala, že…"

"Myslím to vážně," Ashley přesně ví na, co blondýna naráží. "I když bych tě chtěla nejraději přímo tady, můžem to prostě vzít tak pomalu jak jen budeš chtít."

Spencer zčervená, když slyší, jak toužebně to její žena říká, ale také se jí zároveň velice uleví, že je ohleduplná. "Děkuju." Pohladí Ashley po tváři a celá se chvěje. "Moc to pro mě znamená."

"Nemáš mi za co děkovat," ujistí Ashley blondýnku. Je v sedmém nebi, že dostane druhou šanci. A tentokrát to za žádnou cenu nepokazí. "Pokaždé, když budeme spolu, chci, aby ses cítíla dost v pohodě na to abych mohla obdivovat a uctívat kažký milimetr tvého těla."

Spencer se chvěje tím, jak se na ni Ashley dívá. Diví se, jak mohla vůbec zpochybnit, že by ji její žena neshledala žádoucí. "Už se toho nemůžu dočkat," odpoví předtím, než spojí svoje rty s brunetou.

"Já také," řekne Ashley, když se oddělí, aby se nadechly.

"Myslím si, ale že bychom i tam měly dál chodit na terapii." Spencer doufá, že Ashley není jejím návrhem uražená. "Sice jsme hodně věcí dnes probraly, ale ještě je jich spousta, které musíme vyřešit."

Ashley sdílí stoprocentně názor své ženy. "Určitě. Chceme to udělat správně a terapie nám v tom určitě pomůže."

Spencer je velice šťastná a představa dvou dnů strávených s Ashley ji rozradostní ještě víc. "Co bys řekla, že bychom už toho vážného rozhovoru teď nechaly?"

"Myslím si, že proto jsi ty ta krásná a chytrá," mrkne Ashley. Ví, že ji blondýna pochopila, co chce říct a že to není s žádnými postranními úmysly. "Co bys dnes chtěla dělat?" Jako na zavolanou, Spenceřin žaludek začne kručet a bruneta se tak cítí provinile kvůli své snídani. "Samozřejmě až potom co ti udělám nějaké palačinky."

Spencer vyskočí z klína své ženy, protože je nadšená, že se jí dostane něčeho, co jí chybělo celé měsíce. Postaví Ashley na nohy a tlačí ji směrem do kuchyně. "Jsem si jistá, že něco vymyslíme potom, co se nacpu palačinkama."

"To se vsadím, že jo," řekne svůdně Ashley ale jen ji tak škádlí. Rozhodně nemá v úmyslu nedodržet své přechozí slovo.

Spencer jemně šťouchne do brunety a dá si pozor, aby to nebylo moc bolestivé. Obě se tomu zasmějí a tohle je přesně ten zvuk, který jim oběma tak moc chyběl.

Ashley se opravdu snaží, aby měla neutrální výraz. Ale tím, jak na ni blondýna civí, jí to rozhodně neulehčuje. Cítí jaké je v místnosti napětí a to ji znepokojuje.

Spenceřiny oči nespustily její ženu už minimálně dvě minuty. Je tu hodně v sázce a nechce prohrát. Podívá se dolů, potom zpět nahoru a udělá svůj pohyb. "B9."

"Sakra!" zakřičí Ashley, protože ví, že prohrála.

"No tak, řekni to," požaduje škodolibě Spencer. Užila si spoustu srandy a výhra ještě vylepšila její odpoledne s Ashley.

Ashley zakroutí očima a má problém si udržet smích. "Potopila jsi mi loď."

"Ááá…" Spencer nenechá Ashley jen tak prohrát aniž by udělala ten zvuk.

"Jako vážně?" zeptá se a blondýna nadšeně přikývne. Ashley dlouze zahvízdá a potom udělá zvuk velké exploze, aby dokončila ten efekt. "Fajn, ok, máš, co jsi chtěla."

Potom co byla Spencer nakrmena palačinkami až k prasknutí, Ashley objevila v chatě nějaké stolní hry. Dohodly se, že ta co vyhraje lodě, rozhodne, co budou dělat po zbytek dne.

"Panečku, to bylo k nezaplacení," zachichotá se Spencer a postaví se. Vezme Ashley za ruku a vede je ke vchodovým dveřím.

"Kam jdeme?" Ashley našpulí rty a blondýně to příjde rozkošné.

"Ty a já jdeme na procházku," vysvětlí Spencer a vystrčí zmatenou brunetu ze dveří.

Ashley se moc ven jít nechce. Raději by zůstala uvnitř se Spencer a pokud by se spolu tulily tak by jí to vůbec nevadilo "A kam to jdeme? Jsme uprostřed divočiny."

"Nekaž zábavu, když jsi prohrála," odpoví Spencer a začne si klestit cestu křovím kolem chaty.

Celou cestu se spolu škádlí. Jejich škádlení je ale přátelské a vůbec se nepodobá nadávkám, které si byly schopné předtím lehce vyměnit.

"Můžeš mi vysvětlit, k čemu bylo celé to producírování?" zeptá se Ashley, když se asi po hodině vrátí zpět do chaty.

Spencer omotá ruce kolem Ashleyina krku a ani se nesnaží se přestat usmívat. "Bylo to fajn." Líbí se jí, jak zničeně její žena vypadá.

Ashley chce protestovat, ale polibky, kterými ji Spencer zasype, jí to neumožní.

A kromě toho, ať už dělají cokoliv, hlavně, že to dělají spolu, to je jediné, na čem Ashley záleží.

A jen tak do záznamu, pro Spencer je to také to jediné, na čem jí záleží.


11

Rty Spencer se otřou o Ashleyiny zatímco její ruka udržuje brunetu na místě. Ví, že by nejspíš měla přestat; že ještě není připravená hupsnout zpět do vztahu se svou ženou rovnýma nohama. Omluvy, vyznání a sladká slovíčka, to vše je krásné, ale bohužel nevymažou každou hádku, každou urážku nebo osamělé noci, kterými si ty dvě prošly. Ashley je úplně opojující a vlastně vždycky byla, takže proto opravdu nemůže přestat. A když Spenceřiny rty najdou opět ty brunetiny cítí znovunalezený pocit svého sebevědomí a uvědomuje si, co to s brunetou dělá.

Ashley také právě přemýšlí, jak daleko by ona a Spencer měly zajít. Ikdyž byla s blondýnou už bezmála víc, jak deset let cítí, že už svou ženu nezná tak dobře jako předtím. V poslední době svého manželství žily spíše jako cizáci. City držely pod pokličkou, části svého já skrývaly a rozhovory probíhaly jen zběžně. Nic z toho jí nepřipadá nijak důležité, když teď Spencer saje její dolní ret. Všechny ty špatné vzpomínky, všechen ten čas strávený o samotě a všechny ty obavy co měla, se vytratily. Ashley ví, že je to jen dočasné a že budou těžké momenty, kterými budou muset projít a zbavit se hořkosti. Ale je si také jistá, že blondýna je stejně odhodlaná ke změnám jako ona.

"Zapoměla jsem, jak dobře umíš líbat," poznamená Spencer, když svá ústa odtáhne od své ženy. Její dýchání je nepravidelné a její oči jsou zavřené, protože si vychutnává tu úžasnou senzaci z blízkosti brunety. Položí si hlavu na polštář vedle Ashley, a když otevře znovu oči, cítí se utěšovaná, ale i vrušená. Pohled, kterým se na ni bruneta dívá, může být nejlépe popsán slovem dravý. Není třeba říct, že Spencer tenhle pohled miluje. "Nemůžu si vzpomenout, kdy jsme se naposledy takhle líbaly."

"Vím, co máš na mysli," odpoví Ashley. Jejich muchlovačka jí připomene jak to bylo dřív, když poprvé potkala Spencer. Všechno bylo tak intenzivní, tak nové a neskutečně dobré. Dívá se zamilovaně na blondýnu a ztrácí se v jejích modrých očích, které jí tak moc chyběly. "Miluju tě."

"Taky tě miluju," odvětí Spencer bez zaváhání. Její srdce jí bije na poplach a možná to vyzní jako klišé, ale znovu bije jen pro jednu osobu. Zvedne ruku a pohladí brunetu po tváři. Ten dotyk je prostý, ale jeho efekt je přímo elektrizující. Spencer si nevzpomíná, jak se ocitly v hlavní ložnici na posteli. Říká si, že tyhle staré návyky se těžko mění a to ji rozesměje. Je nervózní, ale není to taková nervozita, co by ji nutila utéct pryč. Je to ten druh nervozity, který cítila, když se poprvé podívala na svou ženu.

Ashley už to nemůže vydržet. Přitáhne si Spencer ke svému tělu, ale nedělá to proto, že by je chtěla tlačit do něčeho, na co nejsou zatím připravené. Dělá to proto, aby cítila blondýnku, celé její tělo a vzpoměla si na to, že byla velmi blízko toho, aby ji ztratila. Bruneta zavře oči, když se Spencer uvolněně uvelebí v jejím objetí a poslední věc co si pamatuje, než usne, je, že jí její žena píše prstem na záda „Miluji tě“.

Spencer je v pokušení také usnout, ale odolá. Promeškala takovýchto chvilek až příliš moc a tak nechce přijít o další z nich. Čím hlouběji Ashley usíná, tím více je blondýna vzhůru. A co je více než důležité, cítí se bezpečně a ne vyděšená intenzitou svých citů. Spencer se odsune kousek dozadu, aby mohla pozorovat Ashley, ale nedívá se moc dlouho, protože nechce, aby se Ashley vzbudila a myslela si, že to co dělá je divné. Napadne ji myšlenka, co by mohla dělat po zbytek noci, když tam tak leží. Usměje se a vymane se z náruče své ženy a její úsměv se ještě rozšíří, když bruneta popadne polštář, který tam nastrčí místo sebe.
Spokojená s tím jak je vše na svém místě rozhodne se Spencer, že je čas probudit její ženu. Otevře dveře ložnice a nalezne Ashley v rozkošné pozici rozvalenou na zádech. Její vlasy trčí všude možně a stále mačká k tělu ten polštář. Na sekundu Spencer zauvažuje, že ji probudí šokem. Potlačí smích nad předpokládanou reakcí Ashley, kdy by běžela a skočila jí na postel. Předpokládá, že její reakce byla taková, že by nejspíš vykřikla a svalila se z postele na zem.

I když je tahle scénka velmi vtipná, blondýna si vybere zcela jiný scénář. Předtím než dojde k Ashley, proplíží se do koupelny, aby si upravila vlasy a nalíčila se. Není to nic výrazného, ale chce Ashley ukázat, že se kvůli ní snaží. Spencer je sice přesvědčená, že se až tak moc snažit nemusí; ale i tak chce. Doufá, že si bruneta uvědomí, že chce zapracovat na svém sebevědomí a naučit se jak se cítit pohodlně v přítomnosti Ashley. Je to důležitý krok, který chce učinit, pokud se mají věci mezi nimi posunout směrem dopředu.

Spencer opatrně vyleze na postel předtím, než přeleze nad brunetku. Vymaní s jejího sevření polštář, aniž by Ashley probudila. Blondýnka si dopřeje pár sekund, aby si užila pozici, ve které se nachází a potom pomalu přejede ukazováčkem přes břicho své ženy. Ten dotyk má spíš působit škádlivě, ale to, co způsobuje tělu Spencer, jí není zas tak cizí. Uculí se, když se Ashley začne vrtět, ale její oči jsou stále zavřené. Blondýna trochu přitlačí na břicho brunety a je za své úsilí odměněna mírným vzdechem.

Oči Ashley se pomalu otevřou a trvá jí chvilku než zaostří. Několikrát mrkne, než si uvědomí, že nad ní klečí Spencer. "Tak přesně takhle to mám ráda, když mě budíš." Její hlas je ochraptělý spánkem a může říct, že je to přesně ta barva, kterou má blondýna ráda.

"Myslela jsem si, že by se ti to mohlo líbit," odpoví Spencer a její prst pokračuje v kresbě koleček. "Zdřímla sis hezky?"

Ashleyiny ruce si najdou cestu k blondýnčiným bokům. Jemně je hladí a má radost, když slyší, jak její žena přerývaně dýchá. Odpověď, kterou si formovala v hlavě, považuje už za bezpředmětnou, když si bruneta přitáhne Spencer dolů k sobě. Ashley obratně vymění jejich pozice a pozdraví svou ženu polibkem po probuzení.

Spencer do toho jemného polibku zavzdychá a znovu zavzdychá, když se Ashley odtáhne. "Hádám, že tohle je odpověd na mou otázku."

"Hádám, že ano," odpoví Ashley s úsměvem na tváři. Nemůže nemyslet na to, jak se věci od rána změnily, jak jsou plné naděje a lásky. Je to vítaná změna a je za ni vděčná. "Nech mě se ošplouchnout a potom se domluvíme na večeři."

"Dobře," souhlasí Spencer. Musí skrýt své nadšení z připraveného překvapení pro brunetu, pokud to nechce prozradit. Spencer se posadí rovně potom, co se Ashley vzdálí a hned jí chybí fyzický kontakt s brunetou.

Ashley si vyčistí zuby a potom zkotroluje v zrcadle jak vypadá, aby se ujistila, že nemá nějak přeležené vlasy díky spánku. Když je se sebou spokojená, vrátí se zpět ke své ženě. Brunetku překvapí, že Spencer čeká přímo u dveří a nemůže se zbavit pocitu, že vypadá jako by měla něco za lubem.

"Mám pro tebe překvapení," zašeptá Spencer. Stydí se, ale udrží oční kontakt. Blondýna vezme svou ženu za ruku předtím, než ji požádá. "Můžeš zavřít oči?"

Ashley má na špičce jazyka perverzní vtípek, ale zdrží se komentáře. Teď rozhodně není čas na škádlení nebo šaškárny. Teď je ten správnej čas udělat to, o co ji Spencer požádala, protože vidí, že blondýna je nervózní. Ashley přemýšlí co má její žena za lubem když splní její žádost. Je ochotná být trpělivá, protože má pocit, že ať už Spencer přichytala cokoliv, bude se jí to líbit.

"Žádné šmírovaní," přikáže Spencer laškovně. Otevře dvěře a vede Ashley směrem ke kuchyni. Když je bruneta na správném místě tak znovu proluví. "Dobrá, už se můžeš podívat."

Ashley otevře své oči a rozhlédne se kolem sebe, a vytrysknou jí slzy do očí. Stůl je prostřen pro dva a uprostřed stolu jsou zapálené dvě svíčky. Vytváří jediné světlo v místnosti. Bruneta je v úžasu a je úplně omráčená tímto gestem své ženy. "Spence?" Nemůže ani dokončit svou otázku jak je dojatá.

"Líbí se ti to?" zeptá se stydlivě Spencer. Už je to dlouho co se takto otevřela, ale líbí se jí, když vidí, jak brunetě úplně vyrazila dech. Co od tohoto večera očekává je, že si Ashley uvědomí, že chce dodržet svůj slib snažit se zapracovat na jejich vztahu.

"Miluju to," ujišťuje ji Ashley. Otočí se na Spencer, aby se jejich oči setkaly. "Stějně tak jako miluju tebe."

Spenceřino srdce poskočí radostí s těmito slovy. Nevzpomíná si, kdy naposledy seděla u takové romantické večeře s brunetkou a opravdu se na ni těší. "Taky tě miluju," odpoví předtím, než spojí své rty s Ashley.

Ashley bojuje s tím, aby jejich polibek neprohloubila. Chce si tuto noc vychutnat a užít si přítomnosti své ženy, něčeho čeho se jí už roky nedostalo. Neodolá ale pokušení neříct nějakou vtipnou poznámku. "Snažíš se mě svést?"

Spencer se začervená a zakroutí hlavou. "Ještě ne, ale to neznamená, že se nesnažím na tebe udělat dojem."

"Udělala jsi," přiznává Ashley a její rty se stočí do úsměvu.

"Zatancuješ si se mnou?" zeptá se Spencer a dá své ruce kolem brunetčina krku.

Ashleyiny ruce instinktivně najdou blondýnčiny boky. "Nehraje žádná hudba," pípne, ale začne se pohybovat v rytmu neslyšitelné písně.

Spencer si položí svou hlavu na rameno své ženy a zavře oči. "Žádnou nepotřebujem."

Po pár minutách pohupování bez hudby Ashley nasměruje oči Spencer zpět k jejím. "Nechci vyvolat hádku, ale tohle je divný."

"Chápu tě," zachichotá se Spencer. "Ale ve filmech to vždycky vypadá tak romanticky."

"Ale mohla bych ti zpívat," nabídne Ashley a na to se obě začnou smát. Tohle jim připomělo jak se jednou o tohle brunetka pokusila. Bylo to tak uhozený, že už to nikdy nechtěla znovu opakovat.

"Posaď se ke stolu," řekne Spencer s potutelným úsměvem. Má ráda věci pod kontrolou a ví, že Ashley se to taky tak líbí.

"Ano madam," mrkne Ashley a posadí se. "Na mě se nečeká."

Spencer namíří ukazováček přímo na brunetu. "Bacha na slova, holka, nebo nedostaneš žádnou večeři."

Ashley ví, že její žena jen tak vtipkuje, ale nechce nic riskovat. "Budu hodná." Sleduje s velkým zájmem, jak Spencer vezme z kuchyňského pultu dva talíře. "Ty jsi mi udělala sendvič se zapečeným sýrem?" zeptá se Ashley, když uvidí co je na jejím talíři.

"Hele!" ohradí se Spencer a bokem šťouchne do brunetina ramena. "Není zas tolik možností z čeho vybírat a navíc se počítá už jen ten nápad, ne."

"Máš pravdu," odpoví Ashley a vezme si talíř, který ji Spencer podává. "Měla bych ti poděkovat a ne tě popichovat."

"Přesně tak," škádlí ji Spencer a její oči se jí v záři svíček třpití.

Ashley si kousne do sendviče a dívá se na Spencer, která udělá to samé. "Tohle je opravdu dobré. Udělala jsi mi jednoduchý sendvič se zapečeným sýrem a já tě za to miluju."

"Wow. Jaká by byla asi tvoje reakce, kdybych ti udělala nějakou opravdovou mňamku?" zeptá se Spencer a napije se svého vína, které předtím našla.

Ashley pozvedne obočí. "A chtěla bys to vědět?"

Takhle se má odehrávat večeře.

Měla by být plná flirtování a co více, plná sladkých slovíček, zamilovaných pohledů a jemných dotyků.

Jakmile mají večeři snědenou, Spencer obě přesune do obýváku. Poprosí Ashley, aby zapálila krb, protože se bojí, že kdyby to udělala sama, tak by něco podpálila.

Chvíli potom co se tak stane, Ashley sedí na zemi opředná zády o pohovku a Spencer je opřená o ni. Tentokrát si obě vzpomenou na jejich líbánky, ale také přemýšlí o tom, jak skončí to, v co doufají.

"Nemůžu se dočkat, až řeknu Sammymu, že se vracím domů," zašeptá Ashley do blondýnčina ucha. Může si jen představit, jakou bude mít radost, protože bude mít zpět svou rodinu.

Spencer přikývne na souhlas. "Bude mít takovu radost." Cítí, jak jí bruneta políbí na krk a to jí způsobí husí kůži. "Jsem tak šťastná."

"Já taky." Ashley cítí, že jí zaplavuje známý pocit, který se jí vůbec nelíbí. "Vsadím se, že tvá máma bude zklamaná."

Spencer znervózní, protože na tohle téma zatím ještě nedošlo, ale nemůžou ho jen tak přeskočit. Přesune se tak, aby byla tváří k brunetě. "Ash," začne mluvit a dá svou dlaň na její tvář. "To není pravda."

"Nikdy mě neměla ráda," odpoví Ashley. Nechce začít hádku, ale vypadá to, že do ní směřují. "Vím, že si myslí, že máš na víc."

"Nemáš pravdu, vůbec nemáš pravdu," prohlásí Spencer s velkým přesvědčením. "Vždycky sis to myslela, ale není to vůbec pravda."

Ashley zakroutí hlavou. "Vidím, jak se na mě dívá z patra."

Spencer si frustrovaně povzdechne, ale dá si pozor, aby nezvýšila hlas. "Tohle si myslíš, protože trpíš touhle utkvělou představou a nechceš se jí zbavit." Vidí, že ji chce bruneta přerušit, ale pokračuje dál ve své řeči. "Vím, z čeho to pramení," řekne Spencer a myslí tím Ashleyiny vlastní obavy. "Ale jednoduše to není pravda. Když se máma dozvěděla o tom, že jsme se rozešly, byla opravdu smutná."

"Byla?" Ashley vždycky věřila, že Paula nejpíš zatančí nějaký vítězný taneček, když se tu novinku dozví.

"Jo, opravdu byla," ujistí Spencer brunetu. "Souhlasím s tím, že k tobě nebyla zrovna přátelská, když jste se poprvé potkaly, ale to nemělo co dočinění s tebou. Jsem její jediná dcera a navíc ta nejmladší takže neměla ráda nikoho, koho jsem si poprvé přivedla domů. Několikrát jsem ji slyšela říkat všem, okolo, jaké mám štěstí, že tě mám. A vždycky mi říká, jaký jsi dobrý rodič."

Ashley je šokovaná a neví jak má přesně reagovat. "Opravdu?"

"Nelhala bych ti," řekne Spencer a oči má upřené na svou ženu. "Budu se snažit více akceptovat své tělo a očekávám to samé od tebe ohledně mé mámy. Je to fér nebo se zase budeme celou dobu hádat. A to já nechci."

"Já to taky nechci," odpoví Ashley a snaží se tuto novou informaci zpracovat. Blondýna se snažila v minulosti na tohle poukázat, ale nedařilo se jí to. Rozdíl je v tom, že teď jí Ashley naslouchá a nepřerušuje ji se svými pochybami. "Počkat, ujisti mě, že tomu rozumím dobře. Chceš, abych akceptovala tělo tvé mámy?"

Spencer vybuchne smíchem a plácne brunetu po rameni. "Jestli budeš takhle dál vtipkovat tak jediné tělo, které oceníš, bude to tvoje."

Ashley zatahá blondýnu za triko, aby ji přitáhla k polibku. Už to bylo moc dlouho od toho, co si mohla užít Spenceřiny rty. Líbají se, až se jim nedostává dechu a potom si Ashley otočí svou ženu tak, aby si obě mohly užít pohledu na krb.
Když nastane čas jít spát, Spencer a Ashley jdou do ložnice ruku v ruce. Večer se vyvinul velice příjemně a obě se cítí znovu uvolněně ve své blízkosti. To se ale změní, když si Specer jde vzít její pyjamo. Dívá se, jak se Ashley rychle vysvleče bez otálení a blondýna na ní může oči nechat. Spencer si přeje, aby se tak nestyděla v přítomnosti své ženy, ale cítí se tak a tak se zasekne.

Ashley si lehne do postele, aby nastal čas dalšího tulení. Teprve, až když se podívá na blondýnu a vidí děs v jejích očích, si uvědomí, co se děje. Otočí hlavu, aby Spencer neměla pocit, že ji okukuje. Ashley není otrávená nebo zklamaná, protože chápe, proč se tak blondýna cítí.

Spencer tohle Ashleyino gesto hodně ocení a její sebevědomí tak vzroste a rozhodne se, že se nemůže bát celý život. "Nemusíš se dívat jinam," zašeptá Spencer, její hlas se trochu třese.

Ashley zvedne hlavu. "To je v pohodě, Spence, ty…"

Spencer si přetáne tričko přes hlavu předtím než bruneta může pokračovat. Všimne si, jak se Ashley rozšíří panenky a zračí se v nich vášeň. Blondýna sice není úplně nahá, ale je schopná se převléct do pyjama před Ashley. Líbí se jí brunetina reakce na to, že vidí její tělo a to jí způsobí chvění.

"Jsi tak krásná," řekne Ashley, když k ní Spencer vklouzne pod přikrývku. "Tak krásná."

Spencer ví, že jí červenají tváře, ale nestydí se. Políbí vášnivě Ashley a ikdyž má nutkání věci posunout dále, zastaví to. Ne proto, že by se styděla nebo tak něco, ale byl to dlouhý den a je opravdu unavená. "Miluju tě."

Ashley vypne světlo vedle postele a omotá své paže ze zadu kolem blondýny. "Taky tě miluju."

Spencer cítí, jak ji pomalu pohlcuje spánek, ale ještě musí své ženě něco říct. "Dobrou, Králíčku."

Ashley nemůže blondýnku vidět, ale ví, že se usmívá stejně jako ona. "Hej, Spence."

"Ano, Králíčku," Spencer přesně ví, co bude následovat.

Ashley políbí blondýnku na okraj ucha, "Nikdy jsi neměla smradlavé nohy."

A to je ta poslední věc, která zazní předtím, než obě usnou.


12

"Jsem z toho zítřka trochu nervózní," řekne jemně Ashley, když se dívá Spencer do očí.

Potom, co celou neděli strávily povídáním, pošťuchováním a častým líbáním, sedí tyto dvě znovu před krbem. Čas, kdy takto mohly být spolu, se pomalu blíží ke konci a brunetka má strach jak to bude vypadat, až se vrátí zpět do každodenního života. Doufá, že znovu nespadnou zpět do nesmyslných hádek o ničem, které nevedou k žádné komunikaci. A Ashley ví, že staré zvyky se těžko mění. I přes všechen ten krásný čas, který tu spolu zažily, ji stále naplňuje strach. Už jednou svou ženu ztratila a bylo to těžké, ale ztratit ji podruhé by bylo nesnesitelné.

Spencer má položenou svou hlavu na rameni brunety. "Vím, co máš na mysli." Není zas tak naivní, aby si myslela, že jeden víkend vyřeší všechny jejich problémy. "Strašně mi chybí Sammy, ale stejně tak jsem tu ráda sama jen s tebou."

"Uzavřeme dohodu." Ashley pozvedne Spenceřinu hlavu tak, že si znovu hledí z očí do očí. "I když budeme hodně zaneprázdněné nebo vystresované, vždycky si najdeme chvilku na sebe."

"A chceš tuhle dohodu zpečetit nějakým potřesením ruky nebo tak něco?" škádlí ji Spencer.

"Snažím se být vážná," odpoví trucovitě Ashley. Udrží svůj obličej vážný asi ještě tak dvě sekundy a pak se znovu rozesměje. "Navíc, raději bych to zpečetila polibkem, kdyby ti to nevadilo."

"Tak to mi vůbec nevadí," odpoví Spencer předtím, než si přitáhne svou ženu k dlouhému, pomalému, ale vášnivému polibku. Opře si čelo o Ashleyino a uvažuje, zda se zeptat na něco na co opravdu nechce. Už od včerejška to má na mysli, ale Spencer měla strach být tou první, co něco řekne. A po této chvíli asi nemůže být ta správnější tohle téma nakousnout.

Ashley si všimne, jak si blondýnka kouše spodní ret, přesně tak, jako když má z něčeho strach. "Něco je špatně?"

Spencer si usmyslí, že se zeptá na to, co nemůže ze své mysli jen tak dostat. Pokud by se nezeptala, pořád by o tom musela přemýšlet. "Vím, že nemám žádné právo se tě na to ptát," váhá a odhaduje brunetinu reakci. "Ale, uh...měla jsi hodně…" Ashley zůstává zticha a čeká trpělivě, než její žena najde svá slova. "Chodila jsi hodně na rande, když jsme spolu nebyly?"

Nejdřív se Ashley cítí raněná tím, že si její žena myslela, že by tak rychle šla dál. A potom si vzpomene, že často vyzdvihovala jaký je randící automat, aby se tak dostala Spencer pod kůži. Ashley by si nejraději nafackovala za to, že se chovala tak dětinsky a naschvál tak šálila blondýnu. "Jediný člověk, pro kterého mám oči, a pro kterého jsem kdy měla, jsi ty." Poslední část vyznání řekne Ashley šeptem a její prsty jemně hladí Spenceřino líce.

Spencer cítí, jak jí taje srdce, když se dívá do očí své ženy. Nemusí se jí dále vyptávat, protože ví, že vše, co bruneta řekla, je pravda. "Miluju tě, Ash."

"Taky tě miluju," odpoví Ashley předtím, než své vyznání zpečetí sladkým polibkem.

Tulí se k sobě spokojeně a využívají téhle tiché chvíle, protože ví, že zanedlouho se vrátí zpět do reality. Je to docela změna oproti těm hlučným hádkám, kterými se zaměstnávaly posledních šest měsíců a i nějaký čas předtím. Ashley to ticho přeruší, když se začne uchichtávat.

Spencer si odsune hlavu z jejího ramena aby zjistila čemu se směje. "Co?"

Vtip v Ashleyině hlavě se jí zdá teď ještě vtipnější, takže než může odpovědět, uplyne ještě pár minut. "Víš, jak nás náš terapeut přinutil tu zůstat?" Spencer přikývne hlavou I když si není jistá kam tím její žena směřuje. "No…" Brunetka je zase přemožena pro jednou svým humorem. "Nepřipadá ti to docela ironické, že jsme pro záchranu našeho manželství potřebovaly chlapa?"

"Ashley!" zařve Spencer.

"Co?" Ashley si myslí, že její vtípek byl dokonalej. "Je to pravda!"

"Připouštím," odpoví Spencer a škubou se jí koutky úst. Ze všech sil se snaží udržet vážný obličej, ale neuspěje. Krátce na to se obě chichotají, a když se skončí, obě mají oči plné slz. "Někdy máš fakt oplzlé myšlenky."

Ashley pokrčí rameny. "Ale to ty miluješ." Přitáhne si Spencer do klína a obejme ji. "Nebo ne?"

"Jasně, že jo," zašeptá Spencer a sladce se usměje.

Ashley se také usměje předtím, než se jejich ústa zase spojí. Zůstanou u krbu ještě nějakou chvíli, než společně zamíří do postele. Každá z nich se cítí mnohem jistější ohledně jejich budoucnosti a toho co přinese zítřek.
Musím se k něčemu přiznat. Není to pro mě jednoduché, protože většinou jsem statečný chlapík. Ale právě teď jsem vyděšený k smrti. Nemluvil jsem ani s Ashley nebo Spencer od té doby, co jsem jim oznámil můj skvělý plán jak je dostat znovu k sobě. Chtěl jsem jim zavolat včera, ale pak mě vtáhl pořad Dr. Plzáka v televizi. Ten chlap je génius!

Dick zahne na cestu k chatě a pevně uchopí volant. Bolí mě žaludek. Teď bych si nejraději nafackoval za to, že jsem doma nechal Anacid. Zaparkuje auto, když dojede do cíle, ale váhá, zda vystoupit a jít do jámy lvové. Tohle jsou chvíle, kdy lituji, že se ještě nedržím maminčiny sukně.

Rozechvělý vystoupí z auta; Dick je teď velmi nervózní doktor. Jeho pozornost upoutá přední část chaty, protože slyší třísknutí dvěří. Dick stojí jako přikovaný na místě, když uvidí, jak se k němu řítí velice rozrušená Spencer. Ó ne! Naštvaná lesbička přímo oproti! Jsem vyděšený. Někdo mi pomozte!

"Jste v pěkném průseru," zařve Spencer, když je asi tak dva metry od doktora. "Zažaluju Vás o takový prachy, že i Vaše vnoučata to budou muset splácet!"

Do prdele! Tak horší už to snad být ani nemůže! Dick těžce polkne a je až příliš vyděšený, než aby něco Spencer odpověděl.

"Ještě jsem s tebou neskončila," zařve Ashley a připojí se venku ke své ženě.

Můj plán je jedno velké fiasko. Moje reputace je zničena a nikdo už se mi nikdy nesvěří, abych napravil jejich vztah. A to ani neříkám, jak jsem vyděšený.

Spencer se otočí přímo na Ashley. "Ano!" zavrčí a dá si ruce v bok. "Tak pokud chceš něco říct, tak to řekni."

Vím, že to není správné, ale když ty dvě vidím se takhle kočkovat, je to děsně rajcovní. Dick nemůže odtrhnout své oči od hádajícího se páru.

"Je jen jedna věc co ti chci říct," odpoví Ashley a stojí pár centimetrů od blondýny.

Doneste někdo bahno pro tyhle dvě, aby si to mohly rozdat. Dick už chce mezi ty dvě vstoupit, když je zastaven zavřeštěním Spencer.

Vstoupí přímo do osobního prostoru brunety. "A co to asi je?"

Ashleyin výraz se změní ze zamračeného na úsměv. "Miluju tě."

Dickovi právě upadla sanice. Co to bylo?

"Taky tě miluju." Spencer umístí sice krátký, ale přesto příjemný polibek na ústa své ženy.

Myslím, že jsem právě umřel a dostal se přímo do nebe. Líbejte se ještě! Ještě více! Líbejte se! Líbejte! Dick ani neví, zda může vůbec mluvit, když vidí jak se Spencer a Ashley udobřují.

Spencer se otočí zpět a prsty vklouzne mezi brunetiny. "Dostaly jsme vás!" zakřičí na doktora.

"Myslely jsme si, že si z vás trochu vystřelíme za to, že jste nás tady tak nechal," vysvětlí Ashley. "Ale jsme hrozně rády, že jste to udělal."

"Opravdu rády," souhlasí Spencer a usměje se na svou ženu.

Dostaly mě! Ty zákeřené potvory! Kdo by řekl, že lesbičky mají takový dobrý smysl pro humor? A to můžu jen dodat… já jsem ten chlapák! Správně, můj plán vyšel na jedničku. Ne, že bych o něm kdy pochyboval. Dick se také usměje, "To je velmi dobrá zpráva." Kdo je tu jednička? Já! A jenom já! Ten kdo měl ten nejlepší nápad! Já jsem tak děsně chytrej!

"Ale my víme, že tohle je pro nás zatím jen začátek." Ashleyin tón hlasu se změní na vážný. "Chceme k Vám dál chodit, abychom si byly jisté, že nesklouzneme zpět do starých kolejí." Spencer přikývne na souhlas a obě čekají na doktorovu odpověď.

Božíčku! Nemůžu uvěřit, že mám takové štěstí. Vánoce letos opravdu přišly o něco dřív. "Myslím si, že tohle je velmi moudré rozhodnutí. Domluvíme se na týdenních návštěvách, abychom se ujistili, že k tomu nedojde." Jo, to uděláme! Jestli tohle vyjde, zaměřím se na lesbičky jako na novou klientelu. Už mám dokonce i ten nejlepší slogan. "Sice nemáte rády chlapy, ale tenhle chlap je přesně to co potřebujete k obnovení svého manželství." Jsem prostě marketingový génius.

Ashley a Spencer si dojdou pro svoje věci, aby se mohly odebrat domů, zatímco Dick se stále rozplývá nad štěstím, co ho potkalo.
Když se dostanou zpět ke svý autům, Ashley odveze své zpět domů, domů ke Spencer a Sammymu a blondýna ji následuje. Chtějí vyzvednout svého syna společně, aby mohly obě vidět jeho reakci, když mu sdělí tu novinu, že se usmířily. Ashley se už i spojila narychlo s Kylou, která byla více než šťastná, že už nemá spolubydlící.

Spencer zazvoní na zvonek a otočí se na Ashley, která se schovává pár kroků za ní. Usměje se na brunetku a srdce jí radostí poskočí, když se Ashley na ni také usměje.

"Už jsi doma," vykřikne Paula, když otevře vstupní dveře. "Jaký byl výlet?"

Blondýnka nemá šanci odpovědět, protože se na ni vrhne malý blonďatý chlapeček jen, co vstoupí do domu.

"Maminko!" vřeští Sammy a skočí své mámě přímo do náruče. "Tak moc jsi mi chyběla."

Spencer párkrát políbí svého syna na čelo. "Taky jsi mi chyběl." Pevně ho obejme a potom tichým hlasem řekne. "Mám pro tebe překvapení."

Sammy září radostí. "Miluju překvapení."

"Jak se má můj nejoblíbenější chlapík?" zeptá se Ashley, když vystoupí se svého úkrytu.

"Mámo!" zakřičí Sammy a vyskočí z náručí Spencer přímo do brunetiny. "Chyběla jsi mi, miluju tě."

Ashley se zasměje nad nadšením svého syna. "Ne tak moc jak jsi chyběl ty mě." Účelově se vyhýbá pohledu Pauly, protože ještě není stoprocentně přesvědčená, že ji má starší žena ráda. "Jak by se ti líbilo, kdybych se vrátila zpět domů?"

"To myslíš jako, že bychom byli zase rodina?" zeptá se Sammy a oči má dokořán.

"Ano, to bychom byli," odpoví Ashley a začíná být celá na měkko. Podívá se směrem k blondýně a vidí, že ta je to samé. "Přesně tohle tvá máma i já chceme."

"Já taky." Sammy vystřelí z Ashleyiny náruče což mate oba jeho rodiče. "Jdu si sbalit, abyhom už mohli odejít."

Spencer se zasměje nad chováním svého syna. "Měla bych mu nejspíš pomoct, aby tu nic nezapoměl." Následuje Sammyho do pokoje pro hosty, ale ještě předtím se usměje na svou matku a významně se podívá na brunetu.

"Podšívko," zamumlá si Ashley pro sebe. Rozhodne se kousnout do kyselého jablka a postavit se ženě, která ji děsí od prvního dne, co se potkaly. "Ještě jednou díky za hlídání Sammyho."

"Nemusíš mi děkovat; je radost mít ho tu," odpoví srdečně Paula. "Obě jste odvedly dobrou práci při jeho výchově."

"Uh…díky," Ashley je v šoku z tého lichotky I když by neměla být.

Paula dá svou ruku na rameno brunetky. "A já jsem opravdu ráda, že ty a Spencer jste si to vyříkaly."

"To já taky," řekne Ashley a její nervozita se stupňuje.

"Ale ještě jednou jí zlomíš srdce a zabiju tě," varuje Paula, ale nepřestává se smát.

"To se nemusíte bát," ujištuje Ashley starší ženu. Sice je znovu nervózní, ale neděsí ji to, protože rozhodně neplánuje znovu svou rodinu opustit. "Vlastně bych vás chtěla požádat o laskavost. Chtěla bych vzít Spencer v sobotu večer na rande. Vadilo by vám hlídání Sammyho?"

"Ale vůbec ne," odpoví Paula. Ráda se takto bude podílet na tom, aby manželství její ženy zůstalo pevné. "A kdybys chtěla, aby i přespal, dej mi vědět."

Ashley je sice jemně vykolejená, když na ni Paula mrkne, ale takovou nabídku přece neodmítne.

Pár minut na to se Spencer vrátí se Sammym v náručí a jeho tašku má přes rameno. Obejme svou mámu a otočí se na brunetu. "Jsi připravená jet domů?"

Ashley se usměje a přitáhne si dvě nejdůležitější osoby ve svém životě blíž k sobě. "Víc než si dovedeš představit."
Znovuobnovená rodina strávila své odpoledne hraním různých her a užíváním si času stráveného společně. Po večeři se všichni ke své radosti tulili na gauči a sledovali filmy.

Spencer čeká na Ashley, která mezitím ukládá Sammyho do postele. Je to rituál, který ji tak chyběl za nocí, kdy ho neviděla. Motiv blondýny, proč dovolí své ženě dát jejich syna spát, není ale zcela nezištný. Má pro Ashley připraveno své vlastní překvapení a je si jistá, že se to brunetě bude líbit.

"Sammy je tak roztomilej," poznamená Ashley, když vejde do ložnice a je u vytržení, že ji může znovu sdílet se Spencer. Ještě tomu nemůže stále uvěřit, že je doma a šťastná. Je to něco, co se ještě před pár dny zdálo nemožné. Brunetka zatím své ženě o jejich rande neřekla, protože chtěla, aby to bylo překvapení. Naplánovala víno, večeři a romantiku, jakou předtím Spencer ještě nezažila. "Já nevím jak ty, ale já jsem vyřízená." Zavře za sebou dveře a zívne přitom.

"Tak to je velká škoda," řekne Spencer a dívá se, jak Ashley vejde do koupelny.

"A to proč?" zeptá se Ashley a v zápětí si začne čistit zuby.

"Protože jsem nahá," řekne jakoby mimochodem Spencer. Na jednu stranu se chce cítit pohodleně ohledně svého těla, ale na druhou stranu se už nemůže dočkat, až se zase odevzdá brunetě.

Ashley se málem udusí svým kartáčkem na zuby. Utře si obličej a v mžiku je zpět v pokoji. "N-n-nahá?" vykoktá ze sebe brunetka a zírá na nahá ramena své ženy.

Spencer nadzvedne přikrývku, aby nahlídla pod ni. "Jo-o," potvrdí a znovu se podívá na brunetu. "Jak mě pán Bůh stvořil."

Ashley to trvá tak dvě sekundy než se probere. Už se chce vysvléct a připojit se ke své ženě, ale vzpomene si, že nejdřív musí udělat něco jiného. Spencer je udivená, když uvidí Ashley zamířit ke dveřím a zamknout je. Obě jsou překvapené, když slyší klepání, které může být jen od jejich syna.

Ashley otevře dveře a najde tam Sammyho stát se svým medvídkem pevně sevřeným k hrudi. Přiklekne si k němu, aby mu byla v úrovni jeho očí. "Co se děje?"

Sammy se podívá vzhůru a v jeho očích je smutek. "Zdál se mi škaredý sen a bojím se."

Ashley zeširoka objeme Sammyho. "To je mi moc líto." Otočí se na blondýnu a pošle jí omluvný pohled. "Chceš dnes spát s námi?"

Sammy přikývne a vystrčí spodní ret. "Chci."

Spencer to ale nevadí. I když by ráda byla s brunetou, ví, že na to bude ještě spousta času. Navíc, jejich syn je potřebuje a ona ho nerada vidí smutného. Obleče se znovu do pyjama předtím, než Ashley přivede Sammyho k ní blíž.

Oba si zalezou do postele a Sammy se okamžitě pohodlně uvelebí mezi svými rodiči.

"Neboj se, my ty příšery odeženem," zašeptá Spencer svému synovi do ucha. Dvakrát zatleská, aby zhasnula světlo, a potom najde Ashleyinu ruku.

I když měl předtím špatný sen, Sammy usne s velkým úsměvem na své tváři. Protože mít zpět svou rodinu je odpověď na jeho prosby, které vždycky říkal před spaním.

KONECautor stránek
petrSF

Zpět na hlavní stranu