| úvod | seriál | epizody | postavy | herci | titulky | povídky | galerie | videa | kniha návštěv |

Základní informace o seriálu

South of Nowhere
Drama
USA, 2005

Další z řady amerických teen seriálů sleduje osud rodiny, která se přestěhovala z Ohia do L.A. Nese znaky klasické teen soap opery: sex, drogy, rasismus, nechtěné těhotenství, basketbal, roztleskávačky a okrajově i generační rozdíly. Ale hlavně uvědomování si sama sebe během dospívání. Hlavní hrdinka Spencer se seznámí se světem protřelou Ashley a začíná si uvědomovat, že k ní cítí něco víc než jen přátelství... South of Nowhere je první americký teen seriál, který otevřeně poukazuje na homosexualitu dospívajících. (D&R)

Převzato z csfd.cz

Gabrielle Christian a Mandy Musgrave

Takto popisuje seznámení hereček, které vdechly Spencer a Ashley život, Mandy (Ashley).

Konal se konkurz na hlavní dívčí roli v novém připravovaném seriálu jménem South of Nowhere a jednou z hereček, které se přišly o roli Zooey (později přejmenovanou na Spencer) ucházet, byla i Mandy Musgrave. Jelikož byla ještě v branži nezkušená a celkově lajdácká, až na místě jí při pohledu na ostatní kandidátky došlo, že si zapomněla vzít s sebou scénář, ze kterého má před komisí roli číst, a text samozřejmě neumí (celá Ashley :-)). Mandy začala mírně panikařit, když vtom k ní přistoupila neznámá sympatická blondýnka, která se rovněž účastnila konkurzu, a nabídla jí svůj scénář. Ano, uhodli jste, ta hodná blondýnka nebyl nikdo jiný než Gabrielle Christian. Mandy si začala dělat starosti, co si počne Gaby bez scénáře, ale ta jí odvětila, ať si starosti nedělá, že umí text nazpaměť (celá Spencer :-)). Holky se daly do řeči a zjistily, že si výborně rozumějí.

Před konkurzní komisi byly uchazečky volány po dvou, jedna vždy četla roli Spencer a druhá roli Ashley a pak si to prohodily. A náhoda či osud tomu chtěl, že jednou z těch provizorních dvojic byly Mandy a Gaby. Zbytek je historie. Do dalších kol už byly volány pouze spolu a nakonec byly obsazeny obě. Mimochodem, když si role prohodily, tj. Mandy hrála Spencer a Gaby Ashley, tak nedokázaly příslušnou scénu ani dokončit, protože propukly v záchvat smíchu.

Z Mandy a Gaby se pak staly nejlepší kamarádky. Jelikož obě byly v LA nové a skoro nikoho tam neznaly, trávily téměř veškerý volný čas spolu. Podnikaly výlety po LA, jezdily kempovat, jeden čas spolu dokonce chvíli bydlely a následně byly sousedky, prostě dle vlastních slov byly úplně jako Spencer a Ashley s tím rozdílem, že jejich vztah zůstal v čistě platonické rovině, alespoň to obě tvrdí ;-)

Po skončení natáčení seriálu život bohužel zavál Mandy a Gaby různými směry, ale dobrými kamarádkami jsou dodnes a například poslední Díkuvzdání (2008) strávily spolu.


Credit: tutorgurl

Mandy: "Známe se spolu asi rok a kamarádíme spolu stejně tak dlouho."
Gaby: "Nenechá mě na pokoji."
Mandy: "Trhni si! To proto, že tě zbožňuju."

Mandy: "Bezvadně se s ní mluví. Vždycky naslouchá a snadno ji rozesmějete a to zbožňuju. Kdybych fakt byla lesbička, rozhodně bych si vybrala ji."

Mandy: "Gaby je moje nejlepší kamarádka a byla jednou z mála kamarádek, co jsem tu ten rok a půl měla."

Mandy: "Bože, stýská se mi po tobě a tvých prstech u nohou. Ale brzy budou v mé posteli."

Gaby: "Mandy mi posílá žertovné 'Spashley' smsky v jednom kuse. Rády se považujeme za nástupkyně Matta (Damona) a Bena (Afflecka)."

Gaby: "Jsme jako Spencer a Ashley, všude chodíme spolu a všechno děláme spolu."

Gaby: "Mandy je moje úplně nejlepší kamarádka v LA. Netuším, co bych si bez ní počala. Umí skvěle naslouchat, poskytuje mi oporu, je mi nejlepší kamarádkou."

Další zajímavosti

 • SON je pravděpodobně jediný seriál, jehož konec si mohli napsat fanoušci. Poslední webizoda, která seriál uzavírá, totiž vznikla na základě soutěže vyhlášené na oficiálních stránkách. Fanoušci měli posílat své náměty, jak si představují Spencer a Ashley v budoucnosti, a vedení stanice, tvůrce seriálu a obě hlavní herečky si nakonec z došlých námětů vybraly ten, který se jim líbil nejvíce, a ten byl také natočen.

 • Poslední dvě webizody se točily v domě tvůrce seriálu Toma Lynche.

 • Snubní prstýnky Spencer a Ashley z poslední webizody jsou skutečné zásnubní prstýnky Gaby a Mandy.

 • Gaby a Mandy si byly dobře vědomé, že přestože jsou obě hetero, fanoušci by byli nejraději, kdyby spolu chodily, a aktivně v tom fanoušky podporovaly :-) Takže když se například na SON konferenci Mandy zeptali, jestli někdy chodila s dívkou, pohotově odvětila, že ne, s holkou ještě nechodila, protože ji Gaby pořád odmítá. A Gaby jí zase na oplátku říkala "my second lover" (můj druhý miláček), prvním byl její pozdější snoubenec.

 • Matka Mandy je velkou fanynkou Spencer a Ashley a nemá ráda Aidena. A je dokonce tak zapálenou fanynkou, že si nechala udělat "Spashley tričko", ve kterém hrdě vyprovázela Mandy (k její hrůze) na letiště. A dokonce občas Mandy z legrace vyčítá, že není na holky.

 • Gaby se líbilo, když ji fanoušci oslovovali Spencer Daviesová.

 • Jednou Gaby přišla kvůli seriálů o chumáč vlasů. Byla na nějaké škole a celý den se od ní nehnula jedna fanynka, a jelikož je Gaby hodné děvče, nakonec ji oslovila, jestli nechce fotku a podpis. Fanynka odvětila, že ne, a když se Gaby zase otočila, vyškubla jí ta fanynka chumáč vlasů a utekla s ním.

 • Jednou se na Mandy utrhla nějaká homofobní ženština ve smyslu, jestli se nestydí hrát v seriálu, který dělá z holek lesbičky. Mandy jí pohotově usadila: "Vy si myslíte, že je v moci našeho seriálu dělat z holek lesbičky? No, tak to je super, doufám, že jich naděláme co nejvíc!"

 • Mandy si dodnes vyčítá, že nám při prvním Spashley polibku zakrývala výhled rukou.

 • Přestože si Mandy od začátku seriálu myslela na Matta (Aiden), nikdy nepřestala podporovat Spashley. Ve všech rozhovorech říkala, že Ashley a Aiden jsou sice dobří kamarádi, ale hrozný pár, a že Ashley patří ke Spencer.

 • Mandy a Matt kvůli obavám z reakcí fanoušků dlouho svůj vztah a následně i zasnoubení před veřejností tajili.

 • Prestižní bostonská univerzita Worthington, na kterou na konci seriálu zvažuje jít Spencer, je vymyšlená, nevymysleli si ji ovšem autoři SON, ale už autoři Dawsonova světa; je to univerzita, na kterou tam chodila Joey Potterová.

 • Narážky na Dawsonův svět, které se v SON objevily, má pravděpodobně na svědomí Gaby, která je do toho seriálu úplný blázen a to dokonce takový, že si dodnes o víkendech pouští maratóny jednotlivých sérií, a když spolu ještě natáčely SON, nutila k témuž i Mandy. Oblíbený pár Gaby byli Pacey a Tamara.

 • V 1.sérii si mohli scénáristé psát, co chtěli, aniž by jim do toho stanice zasahovala. Vzhledem k tomu, jaký SON vzbudil kritický i divácký ohlas, rozhodlo se po 1.sérii vedení stanice, že začne do tvůrčího procesu aktivně vstupovat, aby ještě zvýšili sledovanost a zájem inzerentů. Od 2.série tedy děj seriálu podléhal schvalování stanice a občas byli scénáristé donuceni psát věci, které se jim samotným nelíbili. Výsledek byl přesně takový, jaký v podobných případech bývá: sledovanost naopak klesla.

 • Původní pilotní epizoda se vedení stanice moc nelíbila a tak nařídili přeobsazení všech hlavních rolí s výjimkou Spencer a Ashley. Gaby a Mandy jsou tak jediné, kdo z původního obsazení zůstal.

 • Tvůrci měli od stanice zakázáno natáčet vášnivé lesbické líbání v posteli. Proto ve všech scénách, ve kterých jsou spolu Spencer a Ashley v posteli, si jen upravují vlasy nebo se maximálně pusinkují, a veškeré jejich vášnivé líbání se odehrává ve stoje.

 • Gaby a Mandy spolu točily webseriál Girltrash, kde rovněž hrály pár. V rámci něho spolu natočily údajně hodně vášnivou lesbickou scénu zahrnující kulečníkový stůl, ale pak autorkám webseriálu došly peníze a tak se ta scéna dodnes nedostala z filmového pásu na světlo světa.

 • Oficiální zdůvodnění ukončení seriálu znělo, že se stanice rozhodla zaměřit na ještě mladší diváky (dívky 12-15 let) a této cílové skupině už seriál nadále neodpovídal.

  Shipperské zkratky

  Spashley = Spencer + Ashley
  Mabrielle = Mandy + Gabrielle

  Ashden = Ashley + Aiden
  Spaiden = Spencer + Aiden
  Spashden = Spencer + Ashley + Aiden
  Spangs = Spencer + Carmen (Bangs)
  Kymen = Kyla + Carmen (Bangs)


 • autor stránek
  petrSF